روش صحیح خواستگاری در دانشگاه

تب‌های اولیه

44 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

با سلام و ضمن تبریک سال نو

میدونم تاپیکهای مشابه هستن اونا رو خوندم ولی هیچکدوم جواب دقیقی برام نبودن.

میخوام نظر کارشناس محترم و سایر دوستان بخصوص خانوما رو بدونم

من با وجود اینکه مدت نسبتا زیادی هم هست قصد ازدواج دارم(حدود دو سال) ولی به دلایلی هیچوقت علاقه ای نداشتم که همسرمو از بین دخترای دانشگاهمون انتخاب کنم.
یکی از علتاش اینکه از روابط صمیمی و بگو بخندهای معمول وصدا کردن با اسم کوچیک و .. بین دخترا و پسرا خوشم نمیاد (اینکار حتی در بین دخترای چادری متداوله)

اما اخیرا در یکی از کلاسای دانشگاهمون دختر خانومی رو دیدم و ازشون خوشم اومده. تا به حالم ندیده بودمشون و قاعدتا ایشونم منو نمیشناسن.
چیزهایی که تو این مدت کوتاه از ایشون دیدم و باعث شد نظرم به ایشون جلب بشه ظاهر خوب (خیلی زیبا نه، ولی من به دلم نشست) حجاب (مانتویی ولی حجابشون کامل بود به نظرم)
سرسنگینی و متانت(به نظر نمیاد اهل حضور در جمعهای مختلط یا بگو بگو بخند با پسرا باشند و من تو این چند جلسه برخوردم با ایشون چه تو کلاس چه بعد کلاس تا حالا ندیدم ) و اینکه به نظر دختر آرومی میان.
در کل اینکه به دلم نشسته و شناخت بیشتر از این، ازشون ندارم. حتی نمیدونم خوابگاهی هستن یا ساکن تهرانن.

حالا من نمیدونم قدم بعدیم چی میتونه باشه.

راهای که به دهنم میرسه:

1- مستقیم برم سراغ دختر خانوم و ضمن ابراز علاقه، محترمانه ازشون بخوام شماره تلفن منزلشون رو بدن تا از طریق خونواده تماس گرفته بشه برای آشنایی بیشتر.
2- از طریق یه واسطه (حالا بهتره این واسطه استادی یا مسیولی باشه یا یکی از دوستان دختر خانم ؟) اینکار انجام بشه و ضمن جویا شدن نظر اولیه ایشون درمورد ازدواج شماره تلفن منزلشون رو بگیریم.
3- به طریقی بدون اینکه دختر خانم مطلع بشن شماره تلفن منزلشون رو پیدا کنم و از طریق خونواده اقدامات بعدی انجام بشه.
4-اصلا بدون اینکه بحث ازدواج و خواستگاری باشه سراغ یکی از دوستان صمیمیشون برم و درموردشون اطلاعت بگیرم( اینطوری احتمالا دیگه بعدش از طریق دوستشون همه چیزو خواهند فهمید)
5- یه مدت همینجوری تحت نظر بگیرم بینم چه میکنه و رفتار و برخورداش چطوره. ولی خب با توجه به انکه هفته ای دو جلسه بیشتر نمیبیمشون احتمالا اینکار زمان بره و حوصله و فرصت میخواد
6-....

نمیدونم چه راههای دیگه ای میتونه باشه؟ میخوام بدونم روش درستش چیه
پیشاپیش ممنون:Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

mohammad2023;655165 نوشت:
من با وجود اینکه مدت نسبتا زیادی هم هست قصد ازدواج دارم(حدود دو سال) ولی به دلایلی هیچوقت علاقه ای نداشتم که همسرمو از بین دخترای دانشگاهمون انتخاب کنم.
یکی از علتاش اینکه از روابط صمیمی و بگو بخندهای معمول وصدا کردن با اسم کوچیک و .. بین دخترا و پسرا خوشم نمیاد (اینکار حتی در بین دخترای چادری متداوله)

اما اخیرا در یکی از کلاسای دانشگاهمون دختر خانومی رو دیدم و ازشون خوشم اومده. تا به حالم ندیده بودمشون و قاعدتا ایشونم منو نمیشناسن.
چیزهایی که تو این مدت کوتاه از ایشون دیدم و باعث شد نظرم به ایشون جلب بشه ظاهر خوب (خیلی زیبا نه، ولی من به دلم نشست) حجاب (مانتویی ولی حجابشون کامل بود به نظرم)
سرسنگینی و متانت(به نظر نمیاد اهل حضور در جمعهای مختلط یا بگو بگو بخند با پسرا باشند و من تو این چند جلسه برخوردم با ایشون چه تو کلاس چه بعد کلاس تا حالا ندیدم ) و اینکه به نظر دختر آرومی میان.
در کل اینکه به دلم نشسته و شناخت بیشتر از این، ازشون ندارم. حتی نمیدونم خوابگاهی هستن یا ساکن تهرانن.

حالا من نمیدونم قدم بعدیم چی میتونه باشه.

راهای که به دهنم میرسه:

1- مستقیم برم سراغ دختر خانوم و ضمن ابراز علاقه، محترمانه ازشون بخوام شماره تلفن منزلشون رو بدن تا از طریق خونواده تماس گرفته بشه برای آشنایی بیشتر.
2- از طریق یه واسطه (حالا بهتره این واسطه استادی یا مسیولی باشه یا یکی از دوستان دختر خانم ؟) اینکار انجام بشه و ضمن جویا شدن نظر اولیه ایشون درمورد ازدواج شماره تلفن منزلشون رو بگیریم.
3- به طریقی بدون اینکه دختر خانم مطلع بشن شماره تلفن منزلشون رو پیدا کنم و از طریق خونواده اقدامات بعدی انجام بشه.
4-اصلا بدون اینکه بحث ازدواج و خواستگاری باشه سراغ یکی از دوستان صمیمیشون برم و درموردشون اطلاعت بگیرم( اینطوری احتمالا دیگه بعدش از طریق دوستشون همه چیزو خواهند فهمید)
5- یه مدت همینجوری تحت نظر بگیرم بینم چه میکنه و رفتار و برخورداش چطوره. ولی خب با توجه به انکه هفته ای دو جلسه بیشتر نمیبیمشون احتمالا اینکار زمان بره و حوصله و فرصت میخواد
6-....

نمیدونم چه راههای دیگه ای میتونه باشه؟ میخوام بدونم روش درستش چیه

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض میکنم راهگشا باشد
با توجه به نکاتی که اشاره کردید به نظر اولین کار مطالعه و دقیق کردن ملاکهای خود برای ازدواج می باشد به نظر میرسد ملاکهای شما سطحی و ئقیق نمی باشد مرحله دوم کسب اطلاعات بیشتر می باشد اطلاعات بشتر نسبت به خود طرف و دوستانش و خانواده اش محل های رفت و آمدش و تفریحش و...
تاقبل از کسب اطلاعات و اینکه بدونید واقعا هم کفو شما است یا خیر ابراز علاقه و تمایل به ازدواج صحیح نمی باشد
چرا که ممکن است دلبستگی یا برداشتهای مختلف و نامناسب و...به همراه داشته باشد
پس در ابتدا و قبل از هرکاری اطلاعات خود را نسبت به ایشان تکمیل نمایید
شاید وقار و متانت ظاهری ناشی از اقسردگی یا... باشد و نه بخاطر تقوی و وقار و متانت درونی پس باید شناخت خود را بسیار بیشتر نمایید و صرفا با ظاهر قضاوت ننمایید ظاهر شرط لازم است ولی شرط کافی نمی باشد ظاهر باید حتما باشد ولی باید در کنار آن موارد دیگری هم باشد.
پس از شناخت بیشتر شما می توانید به طرق مختلف مرحله سوم را( که در جریان قرار دادن او یا خانواده اش است.) اجرا کنید و مناسبترین راه استفاده از شخص واسطه می باشد و بهتر آنست که با تماس با خانواده ایشان وارد این مرحله شوید و اقدام به خواستگاری و شناخت تکمیلی نمایید.
در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

راهنما;656552 نوشت:
با توجه به نکاتی که اشاره کردید به نظر اولین کار مطالعه و دقیق کردن ملاکهای خود برای ازدواج می باشد به نظر میرسد ملاکهای شما سطحی و ئقیق نمی باشد مرحله دوم کسب اطلاعات بیشتر می باشد اطلاعات بشتر نسبت به خود طرف و دوستانش و خانواده اش محل های رفت و آمدش و تفریحش و...

سلام
ممنون از پاسختون. هرچند یکم برام عجیب بود

اگه بخوام درمورد اینا اطلاعات بدست بیارم یا باید با دوستاش بحرفم یا اینکه بیفتم دنبالش ببینم چه میکنه. اگه با دوستاش حرف بزنم که احتمالا به گوشش میرسه اگرم بیفتم دنبالش که این کار خیلی عملی نیست.
چون همون چندباری که من دیدم بعد کلاس میره خونشون و اصن دانشگاه نمیمونه که بیبنم با کی مبره با کی میاد و چه میکنه. جبز اون کلاسم من جای دیگه ندیدمشون.
من فکر میکردم خواستگاری برای اینه که دو طرف آشنا بشن.

کاش خانوما هم نظر بدن. ممنونم

سلام
روش درست رو که دقیقا نمیدونم چیه،ولی فقط یه نکته رو به عنوان یه داداش از من داشته باش :

مواظب باش که این علاقه ات شدت پیدا نکنه،هرچی که زمان بگذره،چه بخوای چه نخوای مهر و محبتش توی دلت بیشتر میشه(به طور طبیعی)
وقتی از یه حدی بیشتر شد،دیگه میشه تمام فکر و ذهنت،میشه تمام زندگیت،دیگه نمیتونی این علاقه رو پنهان کنی،به ناچار دست به اقدام عملی میزنی(اینکه وارد مرحله ی اقدام عملی میشی بد نیست،قسمت بد ماجرا اینه که دیر داری اقدام میکنی،دیگه کار از کار گذشته:hamdel:) و این تازه آغاز ماجراست.............
پیشنهاد من اینه که اول ببین ملاک ها و معیار هاتو داره یانه بعد برو جلو:khejalati:
**داداش جان اینایی که گفتم تجربه ی 100% شخصی زندگی خودمه،یک سال و نیم پیش من وضع تورو داشتم،بعد از یک و نیم سال زیر نظر گرفتن ،اقدام عملی انجام دادم :Ebraz Doosti:و الان وضعیتم اینه: :hey::badbakht:**
یا"حق"

ممد جون گفتم بلوک شدی نبودی چند وقته!بزار تجربیاته خودمو بگم.من به چند نفری مستقیم پیشنهاد دادم.نتیجش اینا شد.دوتاشون گفتن متاهلیم که بعدا فهمیدم یکیشون الکی میگفته چون هنوزم حلقه نداره.یکیشون شمارمو دادم گفتم فکراتونو بکنین اگه خاستین بگین که نزنگید منم تو اون یه هفته بیچاره شدم از بس فکر کردم بعدش رفتم گفتم چرا نزنگیدی نخاستین گفت نه:( یکی بود اصلا نزاشت حرفمو بزنم.تا گفتم میشه وقتتونو بگیرم گفت نه:)بد اخلاق.یکیشون شمارمم نگرفت.گفتم بعدا شاید پشیمون شدی:) بگیر.ولی نگرفت.(یه اشتباهی که در این مورد کردم یادم رفت بگم هدفم ازدواجه.فکر کنم اونم فکر بد کرد.خیلی الان پشیمونم.خیلی خشگل بود.) یکی بود مجبورش کردم شمارمو سیو کنه تو گوشیش بعد اومدم تو خونه.فهمیدم میتونم از طریق لاین پیداش کنم.بعد از چند روز که هنوز شمارمو سیو داشت(توی لاین مشخصه) دیدم چیزی نگفته.بهش پیغام دادم و یکم حرفیدم و فهمیدم به درد من نمیخوره.ولی در کل اگه بگی هدفت ازدواج و شماره خونشونو میخای این روش جواب میده سریع.اشتباه من این بود میگفتم با هم اشنا بشیم.تا اینکه نظر یکی از خانمها را توی یکی از تاپیکها در مورد این روش و نحوه صحیح اجراش پرسیدم.و اون مورد اخر که گفتم با همین متد پیش رفتم.(همونطور که قبلنم گفتم درسته من اینجوری پیش رفتم چون حال حوصله واسطه قرار دادن کسی را ندارم.چون از یه طرف من زرت و زرت از این و اون خوشم میاد نمیشه برای همشون برم دنبال واسطه.ولی بهترین راه واسطه هست.چون شما هم فقط همین یه مورده.واسطه هم مشاور خانم دانشگاتون باشه)

سلام
راستش من تو دوستام دخترایی که با حیا و سنگین بودن بدون استثنا وقتی خود پسر مستقیم مساله ازدواج رو مطرح کرده بوده جوابشون منفی بود یکیشونم استرس گرفته بود گفته بود نه بعدا پشیمون شده بود ولی دیگه کاریش نمیشد کرد
دیگه نمیدونم این خانم چطوری خوششون بیاد ولی واسط نشون میده مساله جدیه و مسخره نیست بعدشم یه ابهتی داره تا اینکه خود پسره بیاد
اما حتما ان شاالله قبلش بیشتر تحقیق کنین بعد واسط بفرستین چون اطلاعاتتون در موردش خیلی کمه اگه هم رشته ایتونه که باید دیده باشید اگه از رشته دیگه ایه ببینید رشتش چیه برید دانشکدش شاید واسه دانشگاه دیگه ای باشه این یه درس رو مهمان شده همه اینا رو کشف کنید شناختتون رو بیشتر کنید بعد پا پیش بذارید
بعد از اینکه دیدیدن رشتش چیه تو مرحله اول میتونید از همکلاسیای پسرشون در مورد این خانم بپرسید نه همکلاسیای خانومش راحت میتونید آمارش رو بگیرید

راستی یه مساله خیلی مهمی که یادم رفت اسمشون رو موقع حضور غیاب میشنوید دیگه سرچ کنید تو شبکه های اجتماعی و گوگل و این ور اون ور شاید اطلاعات بهتون بده

سلام سعی کن قبل از اینکه ازش اطلاعات کافی بدست نیاوردی زیاد بهش دل ندی و زیاد با چشات تعقیبش نکنی چون اگه عاشقش بشی و دلت بره از در دیگه هم عقلت میره. بعدش کر و کور میشی...
به نظرم میرسه سعی کن قبل از اینکه اطلاعات کافی از طریق دوستاش و دانشگاهش (واسطه) بدست نیاوردی باخودش مستقیما روبرو نشو چون درونت زمینه ی عاشق شدن هست. همونطور که میدونی عاشق شدن یک اتفاقیه که خیلی سریع میفته...
امیدوارم موفق بشی...
یا علی

mohsen1990;656669 نوشت:
ممد جون گفتم بلوک شدی نبودی چند وقته!بزار تجربیاته خودمو بگم.من به چند نفری مستقیم پیشنهاد دادم.نتیجش اینا شد.دوتاشون گفتن متاهلیم که بعدا فهمیدم یکیشون الکی میگفته چون هنوزم حلقه نداره.یکیشون شمارمو دادم گفتم فکراتونو بکنین اگه خاستین بگین که نزنگید منم تو اون یه هفته بیچاره شدم از بس فکر کردم بعدش رفتم گفتم چرا نزنگیدی نخاستین گفت نه:( یکی بود اصلا نزاشت حرفمو بزنم.تا گفتم میشه وقتتونو بگیرم گفت نه:)بد اخلاق.یکیشون شمارمم نگرفت.گفتم بعدا شاید پشیمون شدی:) بگیر.ولی نگرفت.(یه اشتباهی که در این مورد کردم یادم رفت بگم هدفم ازدواجه.فکر کنم اونم فکر بد کرد.خیلی الان پشیمونم.خیلی خشگل بود.) یکی بود مجبورش کردم شمارمو سیو کنه تو گوشیش بعد اومدم تو خونه.فهمیدم میتونم از طریق لاین پیداش کنم.بعد از چند روز که هنوز شمارمو سیو داشت(توی لاین مشخصه) دیدم چیزی نگفته.بهش پیغام دادم و یکم حرفیدم و فهمیدم به درد من نمیخوره.ولی در کل اگه بگی هدفت ازدواج و شماره خونشونو میخای این روش جواب میده سریع.اشتباه من این بود میگفتم با هم اشنا بشیم.تا اینکه نظر یکی از خانمها را توی یکی از تاپیکها در مورد این روش و نحوه صحیح اجراش پرسیدم.و اون مورد اخر که گفتم با همین متد پیش رفتم.(همونطور که قبلنم گفتم درسته من اینجوری پیش رفتم چون حال حوصله واسطه قرار دادن کسی را ندارم.چون از یه طرف من زرت و زرت از این و اون خوشم میاد نمیشه برای همشون برم دنبال واسطه.ولی بهترین راه واسطه هست.چون شما هم فقط همین یه مورده.واسطه هم مشاور خانم دانشگاتون باشه)

داداش محسن قوربونت:Nishkhand: نگران نباش بلاکمم کنن مث دفعات قبل از پنجره میام تو:Nishkhand:
ماشالا شما هم کوه تجربه ایها رو نکرده بودی. نه خوبه پشتکار داری به هدفت میرسی
راهنماییهاتم خیلی مفید بود ممنون:hamdel:

عاشق امام خامنه ای;656716 نوشت:
راستی یه مساله خیلی مهمی که یادم رفت اسمشون رو موقع حضور غیاب میشنوید دیگه سرچ کنید تو شبکه های اجتماعی و گوگل و این ور اون ور شاید اطلاعات بهتون بده

این استادمون حضور غیاب نمیکنه. اکثر درسای تخصصی ما حضور غیاب ندارن
حداقل اسمشو میدونستم خوب بود. من واقعا نمیدونم چجوری اطلاعات ازش بدست بیارم. فقطم تو این کلاس دیدمش

جالبه همه بهم میگن اطلاعات بدست بیار. تنها راهی که به ذهنم میرسه اینکه برم از دوستاش بپرسم و الا چجوری میتونم اطلاعات بدست بیارم حتی اسمشم نمیدونم

خوب همینطور که اکثرا دوستان گفتن و خود شما هم در یه جمع بندی بهش رسیدید و با توجه به قسمتهایی که پر رنگشون کردم شما درواقع فقط چهره و ظاهر ایشون رو دیدید و هیچگونه اطلاعی ازش ندارید.با این وجود چگونه به این نتیجه رسیدید که کسی که هیچ شناختی ازش ندارید به درد ازدواج با شما میخوره؟ پس یه کم اطلاعات درموردش پیدا کنید...
میخوام بدونم روش درستش چیه
نیاز به تحقیق کامل هست.اگه در شهر خودتون زندگی میکنید اول به خانواده بگید...اونها میدونن چطور تحقیق کنن
اگه در شهر دیگه ای زندگی میکنید از مسولین بسیج دانشگاه،واحد نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه و اینجور جاها و اگه نشد از همکلاسیهای مورد اعتماد کمک بگیرید

mohsen1990;656669 نوشت:
ولی در کل اگه بگی هدفت ازدواج و شماره خونشونو میخای این روش جواب میده سریع.
نه در تمام موارد.دختران مذهبی از این روش کمتر خوششون میاد

mohsen1990;656669 نوشت:
شتباه من این بود میگفتم با هم اشنا بشیم
اشتباهتون این بود که شماره خودتون رو میدادید و میخواستید ازشون بهتون زنگ بزنه.باید شماره منزل شون رو ازشون میگرفتید و میگفتید مادرم به مادرتون زنگ بزنه.این پسره که باید خواستگاری کنه و نظر دختر رو جویا بشه نه اینکه دختر زنگ بزنه و سوال بپرسه و خودش نظرش رو اطلاع بده.

[="Tahoma"][="Navy"]

هوالحق
سلام بر شما
ان شاءالله خیر باشه.

1. دنبالشون کنید ادرس خونه رو پیدا کنید و مادر رو بفرستید تا با مادرشون صحبت کنند.
2.مادر رو بفرستید با خود دختر صحبت کنه و شماره منزل بگیره.
3. یکی از استادان رو واسطه قرار بدید که با ایشون صحبت کنند و ببینند نظرشون چیه.

البته دختر یک خاصیتی که داره اینه که اگر به صورت مستقیم بهش گفته بشه جوابش منفی هست.
از نظر من ، مورد اول و دومی خیلی میتونه موثر باشه ، خیلی زیاد.
یکی از دلایلی که میگم این دو مورد موثره به این دلیل هست که درک میتونه قضیه جدی هست.

موفق باشید یاعلی مدد[/]

يك نفر رو واسطه قرار بديد

mohammad2023;656722 نوشت:
این استادمون حضور غیاب نمیکنه. اکثر درسای تخصصی ما حضور غیاب ندارن
حداقل اسمشو میدونستم خوب بود. من واقعا نمیدونم چجوری اطلاعات ازش بدست بیارم. فقطم تو این کلاس دیدمش

کاری نداره درس استاد که تموم میشه اصولا یه عده از آقایون خودشونو محض خودشیرینی میچسبونن به استاد شما هم برید یه نگاهی به اسامی بندازید(البته اگه استاد با خودش لیست میاره) ما که تو کلاسمون دو تا دختریم نمیدونم شما چند تا دختر تو کلاستون هست منتها اگه اسم بقیه رو بدونید اون اسمایی که آشنا نیستن رو ببینید بعدشم ببینید دوستای دختره با چه اسم کوچیکی صداش میکنن ببینید اسمش کدوم یک از اون اسامی نا آشناست
از دوستاش بپرسید که تابلو میشه از همون اول فکر و تمرکز اون بیچاره رو هم میگیرید رحم کنید اول شناخت بیشتر پیدا کنید جوری که نفهمه بعد.
اگه از دوستاش بپرسید و اونا بفهمن قضیه چیه در مورد دخترا 99 درصد محاله که نرن به دختره بگن چه خبراییه
اگرم استاد لیستی کلا با خودش نمیاره بالا که اسما توش باشه میتونید برید از استاد اسامی رو بپرسید که احتمال خیلیییییی زیاد شماره دانشجویی ها کنار اسماست از اونم اطلاعاتی در میارید
موقع نمره زدن احتمالا با شماره دانشجویی نمره ها رو بزنن میتونید ببینید ورودی چه سالیه و رشتش چیه البته چون درس تخصصیتون مثل همه احتمالا هم رشته هم نباشید رشته ها نزدیکن یا شاید سال پایینیه یا از دانشکده یا هم از دانشگاه دیگه میاد
ولی راهکاری که یکی از کاربرا دادن واقعا عالیه به نظرم اینکه تعقیبش کنید و آدرس خونشون رو پیدا کنید و مادرتون رو بفرستید به نظر من احتمال اینکه دختره بدون فکر همینجوری بگه نه تا نزدیکای صفر میره

سلام بنده در بین همکلاسی هامون یک دختری بود که بسیار محجبه و چادری و بامتانت بود دردانشگاه. من ازایشون خوشم اومده بود و دیگه کم کم به فکر افتاده بودم برم ازشون خواستگاری کنم. اما چشمتون روز بد نبینه یک روز در خیابون این دختره رو دیدم با یک وضع پوشش بسیار ناجور.یک سری اداهایی هم در می آورد. پیش خودم گفتم خدا رو شکر نرفتم خواستگاری دختره. دوست عزیز با احترامی که برای تمام خانم هایی که این تاپیک را می خوانند قائلم باید بگویم بعضی از دخترها هفتاد رنگ دارند و اصلا نمی شه اونا رو شناخت. همچنین بگویم شناخت از خانواده دختره هم خیلی مهم است. تفاوت فرهنگی خانواده ها خیلی مهم است. شما که نمی دانید دختره خوابگاهی است یا تهرانی حتما خانواده شون رو هم نمی شناسید دیگه. بدانید که شما علاوه براین که بادختره ازدواج می کنید با خانواده اش هم ازدواج می کنید.بچه های شما علاوه بر این که تحت تاثیر پدرومادرشان هستند تحت تاثیر دایی وخاله و بچه هاشون وپدر بزرگ ومادربزرگ شون هم هستند. مواظب هم باشید خیلی علاقه مند نشوید که ممکن است کاردستتون بده. هم اگه جواب منفی شنیدید و هم ممکن است خیلی ازعیوب خیلی تعیین کننده را نادیده بگیرید. بنده یک دوستی داشتم عاشق یک دختره شده بود. هردوتا شون در دانشگاه ما بودند. رفتیم براش پرس وجو کردیم ببینیم دیدم به به دختره بایه پسری رفیق بوده به طور بسیاروحشتناکی و حتی در حراست دانشگاه هم پرونده دارند.دختره یک وضع حجاب وحشتناکی هم داشت. هرچی به این دوستم گفتم این این طوریه و به درد نمی خوره گوشش بدهکار نبود و آخرش هم رفت خواستگاری که دختره قبول نکرد خداروشکر. به نظر من ازدواج دانشجویی مقوله بسیار خطرناکی است مگر این که دختره یکی از آشنایان خانوادگی مثلا باشه.

عاشق امام خامنه ای;656738 نوشت:

ولی راهکاری که یکی از کاربرا دادن واقعا عالیه به نظرم اینکه تعقیبش کنید و آدرس خونشون رو پیدا کنید و مادرتون رو بفرستید به نظر من احتمال اینکه دختره بدون فکر همینجوری بگه نه تا نزدیکای صفر میره
اگر کسی شما رو تعقیب کند آیاخوشحال می شید؟ من اگه مردی به هر دلیلی خواهرم رو تعقیب کند حال حتی اگه قصدش خیر هم باشد اون قدر می زنمش که خون بالا بیاره. مگه همین طور کشکیه دختر مردم رو تعقیب کردن. ممکنه اون دختره در معرض اتهام قرار بگیره. کلا کار ناشایستیه. اگر هم می خواهید تعقیب کنید یک خانم پیدا کنید و ازش بخواهید این کار را برای شما انجام بدهد.

ببین دوست خوبم - من دو سال خودم اسیری کشیدم. به نظر من اولین کاری که باید بکنی اینه که به طور جدی و مجاهدانه اول روی خودت کار کنی تا بتونی بهتر خودتو بشناسی و روی ملاک های واقعیت محکمتر و راسخ تر بشی - مهمترین قدم و بزرگترین قدم اول شناخت خودت و راه صحیحی است که باید برای زندگی خودت انتخاب کنی.
قسمت بعد تازه میشه اینکه ببینی این دختر خانوم آیا با راهی که برای زندگی صحیح پیدا کردی همخوانی داره یا نه - ببینی آیا همراه راهت میشه یا سد راهت ...
اینم بهترین و بهترین حالتش اینه که یه اطلاعات ظاهری از وضعیت زندگیش ( اگه امکانش هست ) بگیری و بعد شمارشو حتی الامکان طوری که خودش ندونه بگیری و مستقیما بری خواستگاری و اونجا حرفاتو بزنی و ازش بخای که اونم یکی دو ماه روی خودش فکر کنه و ببینه آیا با راه شما هماهنگ هست یا اصلا شما رو همراه خودش میدونه و سد راه خودش تشخیص میده...

مهمه :
به هیج وجه قبل از خواستگاری باهاش همکلام نشو
خواستگاری هیچ ضرورتی نداره که یک جلسه باشه - میتونی حتی 10 جلسه تنظیمش کنی ( لباس که نمخای بخری - میخای نیمه دومت رو انتخاب کنی )
وقت شناخت واقعی و باطنی دوران نامزدی هست و قبل از خواستگاری اصلا همچین انتظاری نداشته باش
سعی کن دختری رو انتخاب کنی که باهات هماهنگه و یادت باشه تقریبا غیر ممکنه بتونی دختری رو تغییر بدی به اون شکلی که متناسب شماست

و از همه مهمتر اینکه شما مطابق دستورات دین و ائمه در مورد این موضوع عمل کن و توکل کن بر خدا - شک نکن از نتیجه راضی خواهی بود حتی اگه این وسط دلت راضی به این دستورات نباشه

ببین آقا محمد گل
اگر خیر باشه خودش جور میشه
سعی نکن زیاد اصرار کنی
بسپارش به خدا - اون هم همه کار از دستش بر میاد و میتونه که بکنه - همه از همه بیشتر ختی از خودت بیشتر دوست داره
پس فقط تابع دستوراتش باش

تعقیب کردن یا نکردن.مسیله این است:khandeh!:

ابوالبرکات;656739 نوشت:
سلام بنده در بین همکلاسی هامون یک دختری بود که بسیار محجبه و چادری و بامتانت بود دردانشگاه. من ازایشون خوشم اومده بود و دیگه کم کم به فکر افتاده بودم برم ازشون خواستگاری کنم. اما چشمتون روز بد نبینه یک روز در خیابون این دختره رو دیدم با یک وضع پوشش بسیار ناجور.یک سری اداهایی هم در می آورد. پیش خودم گفتم خدا رو شکر نرفتم خواستگاری دختره. دوست عزیز با احترامی که برای تمام خانم هایی که این تاپیک را می خوانند قائلم باید بگویم بعضی از دخترها هفتاد رنگ دارند و اصلا نمی شه اونا رو شناخت. همچنین بگویم شناخت از خانواده دختره هم خیلی مهم است. تفاوت فرهنگی خانواده ها خیلی مهم است. شما که نمی دانید دختره خوابگاهی است یا تهرانی حتما خانواده شون رو هم نمی شناسید دیگه. بدانید که شما علاوه براین که بادختره ازدواج می کنید با خانواده اش هم ازدواج می کنید.بچه های شما علاوه بر این که تحت تاثیر پدرومادرشان هستند تحت تاثیر دایی وخاله و بچه هاشون وپدر بزرگ ومادربزرگ شون هم هستند. مواظب هم باشید خیلی علاقه مند نشوید که ممکن است کاردستتون بده. هم اگه جواب منفی شنیدید و هم ممکن است خیلی ازعیوب خیلی تعیین کننده را نادیده بگیرید. بنده یک دوستی داشتم عاشق یک دختره شده بود. هردوتا شون در دانشگاه ما بودند. رفتیم براش پرس وجو کردیم ببینیم دیدم به به دختره بایه پسری رفیق بوده به طور بسیاروحشتناکی و حتی در حراست دانشگاه هم پرونده دارند.دختره یک وضع حجاب وحشتناکی هم داشت. هرچی به این دوستم گفتم این این طوریه و به درد نمی خوره گوشش بدهکار نبود و آخرش هم رفت خواستگاری که دختره قبول نکرد خداروشکر. به نظر من ازدواج دانشجویی مقوله بسیار خطرناکی است مگر این که دختره یکی از آشنایان خانوادگی مثلا باشه.

من با اون دختری که نامزد کردیم و صیغه محرمیت عقد موقت بین مون جاری شد و سه هفته بعد بهم خورد، دختر چادری و محجبه ای بود و حجابش در حدی کامل بود که من از مدتی که شناختمش تا آخر مدتی که از هم جدا شدیم نمیدونستم چه لباسی میپوشید یعنی اونقدر چادر و حجابش کامل بود که اصلا لباسش دیده نمیشد.نمیشد.حتی برای من که دیگه محرمش بودم و خونه شون میرفتم که هیچ نامحرمی هم اونجا نبود تو خونه خودشون هم حجابش همینطور بود.
اما حالا چندماه بهد از خودش در شبکه های اجتماعی عکس گذاشته بدون چادر، با لباسهای تنگ و بدن نما، با حجاب ناقص مو و آرایش....
اون دختری که من بعنوان همسر انتخاب کرده بودم و حتی محرم شدیم اینجوری از آب دراومد، دیگه چه برسه به یه دختر تو دانشگاه که فقط ظاهرش رو دیدید اونم چندبار کوتاه ..
پس خیلی باید دقت کرد...

kavoshgar02;656742 نوشت:
ببین دوست خوبم - من دو سال خودم اسیری کشیدم. به نظر من اولین کاری که باید بکنی اینه که به طور جدی و مجاهدانه اول روی خودت کار کنی تا بتونی بهتر خودتو بشناسی و روی ملاک های واقعیت محکمتر و راسخ تر بشی - مهمترین قدم و بزرگترین قدم اول شناخت خودت و راه صحیحی است که باید برای زندگی خودت انتخاب کنی.
قسمت بعد تازه میشه اینکه ببینی این دختر خانوم آیا با راهی که برای زندگی صحیح پیدا کردی همخوانی داره یا نه - ببینی آیا همراه راهت میشه یا سد راهت ...

خیلی خیلی آفرین،کاملا راست میگه،تورو خدا بفهم:Ghamgin:

ابوالبرکات;656740 نوشت:
اگر کسی شما رو تعقیب کند آیاخوشحال می شید؟ من اگه مردی به هر دلیلی خواهرم رو تعقیب کند حال حتی اگه قصدش خیر هم باشد اون قدر می زنمش که خون بالا بیاره. مگه همین طور کشکیه دختر مردم رو تعقیب کردن. ممکنه اون دختره در معرض اتهام قرار بگیره. کلا کار ناشایستیه. اگر هم می خواهید تعقیب کنید یک خانم پیدا کنید و ازش بخواهید این کار را برای شما انجام بدهد.

بله اینم حرفیه
اصلا یه سوالی تعقیب کنن که چی بشه؟به نظرم بعد از اینکه تصمیمشون قطعی شد و خواستن اقدام کنن میتونن از آموزش شماره خونه دختره رو بگیرن خانوادشون زنگ بزنن به خونه دختر صحبت کنن
داشتم فکر میکردم مثلا الان یه خانمم بفرستن برن جای خونشون رو هم پیدا کنن چه فایده ای داره؟هیچی
یکم صبر کنید زمان بگذره بیشتر شناخت پیدا کنین ازشون بعد برید خواستگاری بالاخره اونجا شناخت به وجود میاد گه تحقیقاتتون هم درست حسابی باشه مشکلی پیش نمیاد

عاشق امام خامنه ای;656919 نوشت:
یتونن از آموزش شماره خونه دختره رو بگیرن

واقعا آموزش از این کارا میکنه؟ آموزش دانشکده یا آموزش کل؟ :Gig:

mohammad2023;656960 نوشت:
واقعا آموزش از این کارا میکنه؟ آموزش دانشکده یا آموزش کل؟ :Gig:

آموزش دانشکده ما از این کارا میکنه شما رو نمیدونم
کارشون که اصلا درست و قانونی نیست ولی چون دانشکده کوچیکه آقایون رو میشناسن شماره تلفن خونه دختره رو از پرتال میدن یا هم اگه مثلا یه کارمند خانوم باشه و با دوستای دختره آشنا باشه به اونا میگه شماره خود دختره یا خونشو میدن

عاشق امام خامنه ای;657006 نوشت:
آموزش دانشکده ما از این کارا میکنه شما رو نمیدونم
کارشون که اصلا درست و قانونی نیست ولی چون دانشکده کوچیکه آقایون رو میشناسن شماره تلفن خونه دختره رو از پرتال میدن یا هم اگه مثلا یه کارمند خانوم باشه و با دوستای دختره آشنا باشه به اونا میگه شماره خود دختره یا خونشو میدن

پس برا ما منتفیه.

بنظرم زیباتری. ومقدس ترین لحظه همون خواستگاری پسر از دختر هستش خدا نصیب هممون کنه.

ولی جوری بهش بگو حول نکنه چون دخترا تا اسم ازدواج بیاری دست وپاشون رو گم میکنن تقصیر هم ندارن کو شوهر ،فقط محض مزاح ایشالله عروسیت:Kaf:

جهت اطلاع خانم ها، ببینید اقایون واسه یک لحظه خواستگاری کردن چقدر نقشه میریزن و همفکری می کنن. خواهشا اگه جوابتون منفی بود توی ذق پسرا نزنید و خبرای تلخ رو یواش یواش به طرف برسونید:ok:
نکته ی دوم اینکه اغازگر تاپیک دو بار تاکید کردن که لطفا خانها هم نظر بدن ولی شانس ایشون غالب از قشر سیبیلو های جامعه مشارکت کردن
اشکال نداره اقا محمد ما پسرا همینجوری مرد میشیم

من دوباره نظرم را می گم.ازدواج دانشجویی خطرناکه.:Ealam::aatash:

چرا باید اینطور باشه
به نظر شما مشکل در دانشگاهه یا دانشجوها که دیدگاه بعضی ها رو نسبت به ازدواج دانشجویی منفی کرده؟
واقعا اگه تحصیلات دانشگاهی داشته باشید حاضرید با کسی که نداره ازدواج کنید؟ هم خواستار تحصیلات فرد برای ازدواج هستیم و هم کیفیت دانشجوها رو مناسب با ازدواج نمیبینیم. کدومش بالاخره؟؟

ابوالبرکات;657396 نوشت:

مگه بمبه خطرناک باشه؟

بدترین ازدواج ازدواج دانشجویی هستش

خدایا پناهم تویی;657577 نوشت:
بدترین ازدواج ازدواج دانشجویی هستش

چرا حدایا پناهم تویی؟؟؟؟؟

کلا از دخترای دانشجو خوشم نمیاد دلیل زیاد دارم و نمیشه هم گفت

خدایا پناهم تویی;657599 نوشت:
کلا از دخترای دانشجو خوشم نمیاد دلیل زیاد دارم و نمیشه هم گفت

مگه الان دختر غیر دانشجو هم داریم؟ داریم ملت؟:khandeh!:

ابوالبرکات;657396 نوشت:

اگه تحقیقات درست انجام بشه و بعد از خواستگاری شناخت درست و حسابی به وجود بیاد خیلی هم عالیه

عاشق امام خامنه ای;657622 نوشت:
اگه تحقیقات درست انجام بشه و بعد از خواستگاری شناخت درست و حسابی به وجود بیاد خیلی هم عالیه

مشکل همینه که تحقیقات نمی شه انجام داد اون هم در این دوره و زمونه. فرض کنید پسره اصفهانیه و دختره مشهدیه. چگونه پسره می خواد درباره اون دختر و خانواده اش تحقیق کنه.همینطور دختره وخانوادش چه جوری می خوان تحقیق کنند. بله اگر موردی در دانشگاه بود که تصادفا از آشنایان یا فامیل بود مسئله فرق می کنه.این جا می شود شناخت پیدا کرد.امروزه هم نمی شه چون دختره مثلا چادریه یا سرش رو می اندازه در دانشگاه پایین یا جواب سلام نامحرم رو نمی ده بگیم مورد خوبیه. این ها چیز های خوبی اند که اون دختر داره اما بعضی از دخترها(همینطور پسرها) هفتاد رنگ دارند.در خانه یک جورند در دانشگاه یک جورند در خیابان جور دیگری. نمی شود همینطوری بی گدار به آب زد.

امیر حسین;657448 نوشت:
چرا باید اینطور باشه
به نظر شما مشکل در دانشگاهه یا دانشجوها که دیدگاه بعضی ها رو نسبت به ازدواج دانشجویی منفی کرده؟
واقعا اگه تحصیلات دانشگاهی داشته باشید حاضرید با کسی که نداره ازدواج کنید؟ هم خواستار تحصیلات فرد برای ازدواج هستیم و هم کیفیت دانشجوها رو مناسب با ازدواج نمیبینیم. کدومش بالاخره؟؟

خود دانشگاه و دانشجو بودن که بد نیست.بهترین شغل و کاره.اما مشکل اصلی اینه که در دانشگاه نمی شود از خانواده ی دختر و خود دختر یا از خانواده پسر وخود پسر شناخت درستی پیدا کرد.از روی ظاهر هم نمی شود قضاوت کرد. دانشجو ها انواع و اقسام دارند و مهم اینه که نمی شه بشناسیشون.

ابوالبرکات;657396 نوشت:
من دوباره نظرم را می گم.ازدواج دانشجویی خطرناکه.

چرااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

reza1001;657708 نوشت:
چرااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پست مرا که دربالای پستتان قرار دارد بخونید اگه قانع نشدید بیشتر توضیح بدم.

بعضی پسرای بی جنبه تا یه دختر رو میبینن عاشق میشن وتهدید بخه خودکشی میکنن، یه هفته از ازدواج بگذره ميگه چه غلطی کردم زن گرفتم واونو وقته که دیگه نه راه پس داره نه راه پیش، هروقت از لحاظ عقلی نیاز پیدا کردین به. ازدواج زن بگیرین نه نیاز جن..سی:_loool:

خدایا پناهم تویی;657720 نوشت:
بعضی پسرای بی جنبه تا یه دختر رو میبینن عاشق میشن وتهدید بخه خودکشی میکنن، یه هفته از ازدواج بگذره ميگه چه غلطی کردم زن گرفتم واونو وقته که دیگه نه راه پس داره نه راه پیش، هروقت از لحاظ عقلی نیاز پیدا کردین به. ازدواج زن بگیرین نه نیاز جن..سی:_loool:
حالا ربطش به تاپیک چی بود دقیقا؟ :Gig:

این تاپیک رو دیدم یاد یه خاطره افتادم اندکی مرتبط با موضوع تاپیک.
یه مدت بود نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ما یه جلسات مناظره و هم اندیشی به این شکل میگذاشت که یه موضوع برای یه جلسه تعیین میشد.ورود به این جلسه برای همه آزاد بود.اول جلسه کارشناس جلسه یه توضیحاتی درباره موضوع بحث میدابعد میخواست که از بین حضار سه نفر موافق و سه نفر مخالف بیان، نظراتشون رو بگن و باهم مناظره کنن بهد کارشناس نتیجه گیری و جمع بندی میکرد.
موضوعاتش دوتاش که یادمه یکی این بود: ازدواج دانشجویی، درست یا غلط؟ یه جلسه هم این بود: به آرامش رسیدن با موسیقی، آری یا خیر.
من در اون جلسه موسیقی شرکت کرده بودم.اول جلسه یه کلیپ نشون دادن که خلاصه ای از جلسه ازدواج دانشجویی بود که قبلا تشکیل شده بود و از جلسه فیلمبرداری کرده بودن و منم اون جلسه نبودم. در اون کلیپ یکی از کسانی که بعنوان موافق صحبت کرد یه خانمی بود که محجبه هم نبود و...ممیگفت من با ازدواج دانشجویی کاملا موافقم چون همکلاسی هستیم و از هم شناخت نسبی داریم و...

فکر کنم بعد از اتمام اون جلسه همکلاسیهای خانمه بلافاصله رفته باشن خواستگاریش! خوب خودش گفت کاملا موافقه!

موضوع قفل شده است