مناظره:«بینهم» در آیۀ "...اشدّاء علی الکفار رحماء بینهم..."

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مناظره:«بینهم» در آیۀ "...اشدّاء علی الکفار رحماء بینهم..."

سلام علیکم و رحمة الله. مدتی پیش با آقای askari110 بحثی داشتیم در مورد رفتار با کفّار. من به ایشان گفتم که من پیرو آیۀ "محمّد رسول الله و الذین معه اشداء علی الکفار رحماء بینهم" هستم! ایشان گفتند «شما "رحماء بینهم"اش را نمیبینی؟»

از این سخن ایشان من این برداشت را میکنم که ایشان ادعا دارند که بینهم در اینجا به کفّار هم بازمیگردد، اکنون و در اینجا از ایشان میپرسم که با بله و خیر پاسخ دهند که چنین برداشتی دارند یا خیر؟(لطفا بدون هرگونه توضیحی)

اگر پاسخ ایشان "بله" است من از ایشان دعوت میکنم تا در یک مناظرۀ 10 پسته با شرایط زیر از این دیدگاه خود دفاع کنند:

1.طرفین حق ارسال پنج پست را دارند و ایشان چون مدعی هستند باید پست اول را ایشان ارسال کنند.
2.هر پست حداکثر 72 ساعت پس از پست طرف مقابل باید ارسال گردد و درصورت عدم ارسال طرف متخطی حق ارسال پست را از دست داده، مناظره پایان خواهد یافت.
3.هر پست حداکثر 2000 کاراکتر حجم داشته باشد.
4.استدلالات بر اساس آیات قرآن و دلایل عقلی باشد و حق کپی برداری از تفاسیر و نوشتجات دیگران وجود نداشته باشد.
5.هرگونه توهین و بدگویی به طرف مقابل مناظره به منزلۀ قبول شکست باشد.

پی نوشت: بحث این مناظره به هیچ وجه بر سر شیوۀ صحیح برخورد با مخالفین نیست و از دوستان خواهش میکنم که بحث را به این زمینه نکشانند.

از این لحظه به مدّت 72 ساعت بنده منتظر پاسخ ایشان باقی خواهم ماند.

بدبختانه امکانات ویرایشی در این سایت هنوز کامل نشده است و من امکان اصلاح و بازبینی نظرسنجی را ندارم. در ضمن من اشتباهاً در نظر سنجی "بله" را انتخاب کردم و امکان اصلاح انتخاب به خیر برایم وجود ندارد.

به امید ظهور

امام صادق‏ عليه السلام نمونه جدال احسن را آيات آخر سوره‏ى يس معرّفى فرمودند كه شخصى استخوان پوسيده‏اى را پودر كرد و گفت: «مَن يحيى العظام» كيست اين را زنده كند؟! قرآن پاسخ داد كه «قل يُحييها الّذى أنشأها اوّل مرّة» همان كه اوّل به آن روح داد بعد هم آن را زنده مى‏كند.

كاربران عزيز
با سلام و تشكر
از همكاري و حضور شما در اين سايت خرسنديم
از درج مطالب مورد اختلاف در سايت هاي ديگر در اين سايت خود داري فرماييد .

این تاپیک به دلیل خروج بحث از مسیر اصلی بسته شد در صورت اعتراض با پیام خصوصی اعلام نمایید

موضوع قفل شده است