جمع بندی راهکار برای تسریع در ازدواج

تب‌های اولیه

34 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
راهکار برای تسریع در ازدواج

سلام به تمامی دوستان.
دوستان عزیز مدتی هستش که تمایل زیادی به ازدواج و حتی داشتن فرزند دارم.
ولی متاسفانه هیچ گزینه ای برای انتخاب ندارم
نه در فامیل دختر مجردی باقی مانده(برخی هم بسیار کم سن و سال هستند)نه در اشنایان
متاسفانه پدر و مادر بنده هم اصلا در این موضوع به بهانه ی اینکه خودت باید انتخاب کنی یا ما دخالت نمیکنیم اقدامی نمیکنند.
در محیط کار هم همگی مرد هستند واقعا موندم خدا چطوری میخواد کسی در مسیر زندگی من بزاره
لطفا راهنمایی کنید اگر دعایی هست و...بفرمایید.

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

پرسش:
مدتی هست که تمایل زیادی به ازدواج و حتی داشتن فرزند دارم. و متاسفانه هیچ گزینه ای برای انتخاب ندارم. پدر و مادرم می گویند ما دخالت نمی کنیم و نمی دانم خدا چطور می خواهد کسی را در مسیر زندگی من قرار دهد.

پاسخ:
برای پیدا کردن همسر مناسب نباید خود را منحصر در فامیل و آشنا کنید. هر چند پیدا کردن فردی از بین اینها بهتر و راحت تر و مطمئن تر است اما لزوما اینگونه نیست که دنبال دختر غیر فامیل و غیر آشنا نباشید. علاوه بر این، برای پیدا کردن همسر مناسب، همراهی پدر و مادر به تنهایی کفایت نمی کند. به عبارتی اگر پدر و مادرتان به شما کمک هم می کردند باز هم لازم بود که برای وسعت دادن به حیطه انتخاب:
اولا روابط اجتماعی و حضور در اجتماع خود را تقویت کنید.
ثانیا از افراد بیشتری برای این کار کمک بگیرید.

حال که پدر و مادرتان کنار کشیده اند، این امر تقویت می شود. لذا سعی کنید با افراد، ارتباط بیشتری گرفته و مسئله ازدواج خود را با آنها مطرح کنید. خواهر؛ خاله؛ عمه؛ زن عمو؛ زن دایی و ... می توانند واسطه های خوبی برای شما باشند. لذا پیدا کردن یک دختر خوب برای آنها مثل آب خوردن است.
در کنار اینها سپردن به همکاران؛ اساتید؛ دوستان و آشنایان؛ بزرگان و صاحبان نفوذ اجتماعی که از روابط اجتماعی بالایی برخوردار هستند؛ مثل روحانی و روضه خوان و بغال و ریش سفید محل و ... می تواند به شما کمک کند. اگر با دانشگاه ارتباط دارید کمک گرفتن از نهاد دانشگاه؛ عضویت و فعالیت در انجمن ها و تشکل ها و ... به پیدا کردن مورد مناسب کمک خواهد کرد.

در کنار موارد گفته شده دو نکته دیگر هم لازم است که عرض کنم:
اول اینکه در هیچ مرحله ای از توکل و توسل به اهل بیت (علیهم السلام) غافل نشوید؛ چرا که اگر از این کانال وارد شوید، هم خیلی زودتر به نتیجه می رسید و هم اینکه به نتیجه مطلوبی خواهید رسید.

دوم اینکه لازمه پیدا کردن همسر مناسب این است که اگر احیانا نگاه ایده آل گرایانه به ازدواج دارید و دنبال کسی هستید که هیچ عیب و نقصی نداشته باشد، نگاه خود را اصلاح کنید؛ چون تقریبا پیدا کردن چنین فردی محال است. هر کس در کنار خوبی هایی که دارد نقص هایی هم خواهد داشت؛ چنانکه خود ما اینگونه هستیم.

با سلام

4356 صلوات در یکی دو روز بگویید و بعد از آخرین صلوات، کل صلواتها را به یکی از ائمه نازنین اهدا کنید و دعا کنید و از خداوند بخواهید که همسر صالحی روزیتان کند و ...

دستورش رو بنده گفتم اما انجام نکاتی که جناب امین گفتند نیز لازم است!

شوخ;633011 نوشت:
با سلام

16641 صلوات در طی چند روز بگویید و بعد از آخرین صلوات، کل صلواتها را به یکی از ائمه نازنین اهدا کنید و دعا کنید و از خداوند بخواهید که همسر صالحی روزیتان کند و ...

دستورش رو بنده گفتم اما انجام نکاتی که جناب امین گفتند نیز لازم است!

اینهمه صلوات!بزار بچه مردم به کار و زندگیش برسه.اگه اینجوریه منم یه راهکار دارم(365*365+1000)*4 بار قران را ختم کن.تو یه روز.اگه زنده موندی در پایان روز.انشاا... بقیشو بعد از خوندن بیا تا بهت بگم.

pantan;631720 نوشت:
اگر دعایی هست و...بفرمایید.

به نام خدا و با سلام

دعای زیر از آیت الله بهجت نقل شده با حفظ ذکر صلوات در قبل و بعد .

الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم

اللَّهُمَّ ارْزُقْنِی زَوْجَةً صَالِحَةً

الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم

mohsen1990;633016 نوشت:
اینهمه صلوات!
بزار بچه مردم به کار و زندگیش برسه.اگه اینجوریه منم یه راهکار دارم(365*365+1000)*4 بار قران را ختم کن.تو یه روز.اگه زنده موندی در پایان روز

بنده کی گفتم کل روز رو صلوات بفرسته؟!!!!! میتونه هزار تا صبح بخونه و هزار تا شب و هر روز اینکار رو بکنه تا برسه به اون عدد!

شوخ;633029 نوشت:
بنده کی گفتم کل روز رو صلوات بفرسته؟!!!!! میتونه هزار تا صبح بخونه و هزار تا شب و هر روز اینکار رو بکنه تا برسه به اون عدد!

سلام . شما این دستورهارو از چه منبعی بیان می کنید؟

سلام

کارشناس محترم من هم میتونم اینجا سوالم رو مطرح کنم؟؟؟

.raha.;633412 نوشت:
سلام

سلام علیکم و رحمه الله

البته ببخشیدا

ولی اگه با کارشناس بحث کار دارید، بهتره ازشون نقل و قول کنید تا یه جهت اطلاع براشون بره

.raha.;633412 نوشت:
سلام

بپرس.خودم جوابتو میدم.فقط سخت نباشه.تستیش کن راحت تر باشه.

.raha.;633581 نوشت:
سلام

فکر نمیکنم بشه به دنیای مجازی اعتماد کرد.

اصلا واسه ازدواج این کار خطرناک میاد به نظر من.....

مجازی نیست که. یه سری آدم واقعی نشستن اونجا میری شرایطتو میگی معرقی میکنن.

salam1990;633592 نوشت:
مجازی نیست که. یه سری آدم واقعی نشستن اونجا میری شرایطتو میگی معرقی میکنن.

از کجا میفهمن اطلاعات درسته ؟؟؟

.raha.;633594 نوشت:
از کجا میفهمن اطلاعات درسته ؟؟؟

زنگ میزنن میرین از نزدیک باهاتون صحبت میکنن. من چندین ماه پیش اسم نوشته بودم بهم زنگ زدن. گفتم منصرف شدم. چند بار دیگه هم یه خانومه زنگ زد هی میگفتن منصرف که نشدین؟
آخرش پا شدم رفتم. یکم حرف زدیم یه فرمم پر کردم. کارت پایان خدمت و دانشجویی و ملی هم ازم خواسته بود بردم نگاه کرد.
بعدشم باید خودتون تحقیق کنید. الان تو دانشگاهم با یه نفر آشنا بشین مگه چقدر شناخت دارین؟؟ مگر اینکه کلا فقط با فامیل بخوایین ازدواج کنید

سلام
چقد خوبه
میگم نمیشه یکی از همینا رو توی سایت خودمون ایجاد کنیم
چون که دوستان اینجا بشدت علاقه مند به ازدواج و همسران خوب هستند
گفتم یه پیشنهاد بدم شاید رسیدگی بشه من هم بخاطر این پیشنهاد خوبم شریک در این اوامر خیر باشم و ثوابش نصیب من بشه :Khandidan!:
با تشکر

.raha.;633581 نوشت:
سلام

فکر نمیکنم بشه به دنیای مجازی اعتماد کرد.

اصلا واسه ازدواج این کار خطرناک میاد به نظر من.....

حالا شما اقدام کن.تو این دوره زمونه شوهر پیدا نمیشه.دلت خوشه خواهر:)

سلام علیکم

همینطور که بحث هارو مطالعه می کردم

یکی از راه کارها ختم صلوات و هدیه به ائمه است إن شاءالله نتیجش رو ببینید

الله أعلم

دعا کنید

ببین برادر من ! در مورد مسئله ازدواج بنده به یقین رسیدم تا خود خدا نخواد و زمانش فرا نرسه هیچ دعا یا ختمی کار گشا نیست!!!!!!
البته شما باز پسرین وکارتون راحتره چون قدم اول باید شما بردارین
ما دخترای بدبخت باید بشینیم تا ببینیم کی میاد سراغمون:Ghamgin: من سالهاست انواع ختم ودعا رو انجام دادم هر کدوم چند بار ولی دریغ از یک نشانه
پس باورم شده ازدواج باید خودش بخواد هیچ کاری از دست ما بر نمیاد.

ممنون از پاسخگویی تمام دوستان
از اشنایی های مجازی متنفرم و هیچ اعتقادی بهش ندارم حتی اگر به اشنایی حضوری ختم بشه!
بیشتر ترجیه میدم خود خدا یه ادم شایسته مسیر زندگیم بزاره
البته خودم تحصیلات و شغل و درامد مناسب دارم از نظر ظاهری هم تعریف نباشه خیلی خوبم ولی علاقه ای به این دخترهای بی حیا امروزی(بلا نسبت جمع)ندارم هر طرف هم که سر میچرخونی امثال همین هارو میبینی که فقط ول میشن تو خیابون واسه به گناه انداختن دیگران
به هر حال همون طور که میدونید ازدواج کردن سخت نیست منتها ازدواج درست و پیدا کردن دختر پاک و با حیا خیلی سخته.سوال من بیش تر ازین حیث بود.

pantan;635037 نوشت:
یشتر ترجیه میدم خود خدا یه ادم شایسته مسیر زندگیم بزاره

ببینین خدا هیچ وقت خودش نمیاد دست یه دختر و بذاره تو دستتون که!با واسطه هاش اینکارو انجام میده.
پدرمادرتون راغب نیستن.دوستی ، اشنایی،فامیلی،دختر دایی،عمه ای و ...نداین که بهش بسپارین؟معیاراتون بهشون بگین و شاید یه دختر ی با اون مشخصاتی که میخواین و تو محل کارشون ،دانشگاه و ...بشناسن.
بعدشم حالا یه امتحانی بکنین این سایتارو.چه اشکالی داره!شاید واقعا فرد مناسبتونو بتونین پیدا کنین!
ترجیح درسته:)

[=century gothic]نامه ای به خدا
یک پیشنهاد دارم که البته اصل این پیشنهاد متعلق به دکتر فرهنگ است که در همایش ازدواج مطرح کرد و فایل صوتی اون در اینترنت هم موجوده:
بشین خوب فکر کن که می خوای همسر آینده ات کی باشه و چه ملاکها و معیارهایی داشته باشه (واقع بینانه و در حد خودت) و پس از اون نامه ای به خدا بنویس و تمام این خصوصیات را در آن ذکر کن و پس از آن میتونی نامه را در آب روان و یا سوراخی در دیوار مسجد قرار دهی!
خدا دقیقا شخص مورد نظرت را با حداکثر سازگاری با معیارهات و یا حتی فراتر از اون را در مسیرت قرار میدهد! (البته با نشستن گوشه منزل آن شخص پیش شما نخواهد آمد و باید از دوستان و فامیل هم بخواهی که تو را یاری کنند)
این هم لینک بسیار خواندنی از داستان طلبه ای به نام نظر علی طالقانی در همین مورد
http://www.alef.ir/vdcfmydyjw6dmva.igiw.html?13wml
و اما تجربه شخصی خودم:
من طی توسلی به حضرت اباعبدالله علیه السلام از ایشان همسری طلب کردم و مهمترین خصوصیات همسر آینده خود را برای ایشان عرض کردم و در آخر هم از ایشان خیر دنیا و آخرت و هر آنچه که صلاحم می دانند را طلب کردم،
به طرز معجزه آسایی از طریق خواهر یکی از دوستانم، شخصی به من معرفی شد که فراتر از تمام خواسته هایم بود و حتی فکرش را هم نمیکردم که شخصی تمام این خصوصیات را یکجا دارا باشد
الحمدلله، در پناه حق

سلام.ب نظرم شما لازم نیس حتما تویه فامیل دختر خوب گیر بیارین ب نظرم میتونین با دوستان متاهل تون بیشتر صحبت کنین یا اگه دوست متاهل ندارین یه طرح رفاقت با همکارایه متاهل تون بریزین و از اونا کمک بخواین... خیلی راه هست ک اگه بخواین دنبال اش برین حتما خدا هم کمک تون میکنه ... موفق باشین ...

pantan;635037 نوشت:

بیشتر ترجیه میدم.

منظورتون همون "ترجیح" هستش دیگه!
pantan;635037 نوشت:
البته خودم تحصیلات مناسب دارم .
موفق باشی.

mohsen1990;635095 نوشت:
منظورتون همون "ترجیح" هستش دیگه!
موفق باشی.

بله منظورم همون هست اقای بنی اسراییلی

[="Black"]

محبت;633657 نوشت:
سلام
چقد خوبه
میگم نمیشه یکی از همینا رو توی سایت خودمون ایجاد کنیم
چون که دوستان اینجا بشدت علاقه مند به ازدواج و همسران خوب هستند
گفتم یه پیشنهاد بدم شاید رسیدگی بشه من هم بخاطر این پیشنهاد خوبم شریک در این اوامر خیر باشم و ثوابش نصیب من بشه :Khandidan!:
با تشکر

نظر خوبیه اما فضای مجازی ممکن مشکلات زیادی داشته باشه بهتره در بیرون از فضای مجازی مراکزی بوجود بیارن با مجوز. چرا در این مورد اقدامی تابحال صورت نگرفته در حالیکه در دانشگاه خواجه نصیر چنین اقدامی گویا انجام میشه...؟؟ !!!لطفا کارشناسان محترم در این مورد اگر توضیحی دارند بدهند.ممنون میشویم.:Gol:[/]

pantan;631720 نوشت:
سلام به تمامی دوستان.
دوستان عزیز مدتی هستش که تمایل زیادی به ازدواج و حتی داشتن فرزند دارم.
ولی متاسفانه هیچ گزینه ای برای انتخاب ندارم
نه در فامیل دختر مجردی باقی مانده(برخی هم بسیار کم سن و سال هستند)نه در اشنایان
متاسفانه پدر و مادر بنده هم اصلا در این موضوع به بهانه ی اینکه خودت باید انتخاب کنی یا ما دخالت نمیکنیم اقدامی نمیکنند.
در محیط کار هم همگی مرد هستند واقعا موندم خدا چطوری میخواد کسی در مسیر زندگی من بزاره

سلام
خدا یه جوری همسرتون رو سر راهتون میذاره ان شاالله که به عقل جن هم نمیرسه اصلا ناراحت نباشید. اصلا به این چیزا نیست که فکر کنید چون دختری تو فامیل و محل کار و آشنایان دور و برتون نیست باید چند سال صبر کنید
به دوستای متاهلتون که قبولشون دارید بگین که همسراشون شاید کسی رو سراغ داشته باشن بهتون معرفی کنن
این سایتای همسریابی و محیطای مجازی یک درصد هم قابل اطمینان نیستن که هیچ بعدشم به نظرم خیلی زشته که یه دختر بره بگه معریفش کنن یا تو سایتای همسریابی اسم بنویسه بیان یکی رو واسش پیدا کنن .اصلا واسه پسرا هم همینطور واقعا یه جوریه
تو همین اطراف خودتون به دوستاتون که متاهلن بگین مورد بهتون معرفی میکنن ان شاالله

عاشق امام خامنه ای;635863 نوشت:
سلام
به نظرم خیلی زشته که یه دختر بره بگه معریفش کنن یا تو سایتای همسریابی اسم بنویسه بیان یکی رو واسش پیدا کنن .اصلا واسه پسرا هم همینطور واقعا یه جوریه
تو همین اطراف خودتون به دوستاتون که متاهلن بگین مورد بهتون معرفی میکنن ان شاالله

باید تعصبات بزاریم کنار ایا نشنیدین در زمان پیامبرخانمی رفتن پیش پیامبر وگفتن من همسر میخوام وپیامبر در میان اقایون گفتند چه کسی همسر ایشون میشه و....بقیه داستان از کارشناسان حدیث بپرسین.....ایا شماها از پیامبر خودتون بالاتر میدونید؟ایا پیامبر نمیتونست بگه خانم زشته این حرف نزن؟ایا ماواقعا بندگی خدارو میکنیم؟؟؟؟؟یا بنده خومونیم؟؟؟؟؟

pantan;631720 نوشت:

سلام علیکم و رحمه الله
برادر یعنی واقعا موندی؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!
یعنی واقعاً موندی؟؟؟!!!
یعنی واقعا موندی که خدا چطوری میخواد ازبین 10میلیون دختر دم بخت یکی رو برای شما انتخاب کنه؟!
عجب!
عجب!
من هم واقعا موندم!
الهم جعل عواقب امورنا بالخیر

مبینا.;635873 نوشت:

باید تعصبات بزاریم کنار ایا نشنیدین در زمان پیامبرخانمی رفتن پیش پیامبر وگفتن من همسر میخوام وپیامبر در میان اقایون گفتند چه کسی همسر ایشون میشه و....بقیه داستان از کارشناسان حدیث بپرسین.....ایا شماها از پیامبر خودتون بالاتر میدونید؟ایا پیامبر نمیتونست بگه خانم زشته این حرف نزن؟ایا ماواقعا بندگی خدارو میکنیم؟؟؟؟؟یا بنده خومونیم؟؟؟؟؟

تعصبات؟
حضرت زهرا(س) وقتی پیامبر ازشون میپرسیدن نظرشون راجع به خواستگاراشون چیه اگه منفی بود روشون رو بر میگردوندن در مورد حضرت علی هم روشون رو بر نگردوندن و سکوت کردن یعنی جوابشون مثبته فکر میکنم اسم این حیا باشه
و اینکه دختری بره تو سایتا یا به نهادا بگه معرفیش کنن من نمیتونم قبول کنم که اسمش عدم تعصب باشع
روایتی که فرمودید شنیده بودم منتها به پیامبر(ص) گفتن کجا و تو سایتا و نهادا دنبال شوهر گشتن کجا
مگه پیامبر الان زنده نیستن؟چرا طبق این روایت نرن به پیامبر بگن؟
تو همین نهادای مذهبی من یه رفتارای زشتی دیدم که به نظرم خوب نیست به هر کسی که پست و مقام مذهبی داره یا اسم مذهبی بودن رو یدک میکشه اعتماد کرد

عاشق امام خامنه ای;635863 نوشت:
سلام
به نظرم خیلی زشته که یه دختر بره بگه معریفش کنن یا تو سایتای همسریابی اسم بنویسه بیان یکی رو واسش پیدا کنن .

ببینین فعلا ما تقریبا نهادی به این صورت نداریم جز گویادانشگاه خواجه نصیر یا جاهاییکه اگر باشه زیاد خبر ندارم...منظورم این حرفتون بوده که این زشت نیست اگر دختری بگه نیاز به ازدواج داره در فضاهای سالم یا افرادمورد اطمینانی که بتونن این نیاز فراهم کنن .....چون بسیار ازخانمها مشکل خواستکار ندارن مشکل همکفو نبودن دارن........

مبینا.;635903 نوشت:

ببینین فعلا ما تقریبا نهادی به این صورت نداریم جز گویادانشگاه خواجه نصیر یا جاهاییکه اگر باشه زیاد خبر ندارم...منظورم این حرفتون بوده که این زشت نیست اگر دختری بگه نیاز به ازدواج داره در فضاهای سالم یا افرادمورد اطمینانی که بتونن این نیاز فراهم کنن .....چون بسیار ازخانمها مشکل خواستکار ندارن مشکل همکفو نبودن دارن........

خواجه نصیر رو من نمیدونستم اما میدونم دوتا از دانشگاهای دیگه تهران هم تو این کارا هستن
یه سوالی جدا واسم پیش اومد پس عرف جامعه چی میشه؟یه چیزایی رو نمیشه تغیر داد
عرف رایج جامعه اینه که زشت میدونن دختر جار بزنه بگه من نیاز به ازدواج دارم و اون به کنار خود دخترم احساس حقارت میکنه اینم به کنار همین آقایونی که برای یه دختر خودکشی میکنن به زور بهشون میدن بعد چند سال کلی ادا میان و دلسرد میشن بهش چه برسه این بحثام باشه بکوبه تو سر دختره
نگید غالب پسرا انقدر مومن و مذهبی هستن که همیچین رفتارایی نمیکنن
شاید شما درست بگید از نظر اسلام زشت نباشه اما الان از نظر خود دخترا و عرف جامعه زشته
شاید اگه از بچگی به دختره میگفتن نه اصلا زشت نیست و این کارو رواج میدادن این بحثا نبود اما ...

pantan;635037 نوشت:
یشتر ترجیه میدم خود خدا یه ادم شایسته مسیر زندگیم بزاره

با سلام

خب اینکه مجازی اعتمادی بهش نیست صحیح، چون این دوره زمونه همون واقعی هم گاهی پر از شک و شبهه ست دیگه چه رسد به مجازی!

ولی در مورد جمله شما باید بگم:

اینطور نیست که ما سفارش بدیم و خدا از آسمون کسی رو مخصوص ما بفرسته پایین!

هرچند دعا و توکل قسمت ِ عمده قضیه ست، اما مسلماً باید تلاشی هم از طرف ما باشه؛

بنده این تلاش رو اینطور تعبیر میکنم:

"خود" رو دراین مدت بسازیم، به خودشناسی و خداشناسی برسیم، فرصت رو از دست ندیم و مهارتهای مختلف زندگی رو یاد بگیریم

و در کنار اینها توجه به موردهای مختلف در اطراف. درمورد شما که پسرید: سـپُـردن به بزرگترها و افراد مورد اطمینان {اولویت هاتون رو بهشون بگید}

+ در دعاهاتون از خدا "بهترین" رو طلب کنید

موفق باشید

سلام..

باید بگردی باب میلتو پیدا کنی...

حسن خلق داشته باشی و یکمی هم پول تمومه...

فقط باید بلد باشی چطوری تو خاستگاری حرف بزنی...به خصوص با چشات...

اکثر ایرانی ها وقتی میرن خاستگاری سرشون پایینه و خودشونو انا مظلوم جلوه میدن...

:khaneh:

حسن خلق و طرز حرف زدن خیلی مهمه...

دخترا از طریق گوش دل میدن به کسی...بتونی قشنگ حرف بزنی هیچ دختری بهت نه نمیگه...

البته فیلم نه ها....فیلم بازی کنی میفهمن...

باید حرفات از دلت بیاد بیرون نه این که دو تا کلمه حفظ کنی و بگی مامانم شما رو معرفی کرده....

مثلا بگو دو ساله دنبالتم و از این حرفا...:Gol:

البته دروغات شاخ دار نباشه که میفهمه...مسلحتی با خنده بگو...بتونی لبخند رو لباش بیاری کار تمومه...یکم خلاقیت هم خوبه به خرج بدی

اوکی ؟

n@rcis;635912 نوشت:
خب اینکه مجازی اعتمادی بهش نیست صحیح، چون این دوره زمونه همون واقعی هم گاهی پر از شک و شبهه ست دیگه چه رسد به مجازی!

خیلی موافقم...خیلی

موضوع قفل شده است