رابطه معمولی دختر و پسر اشکالی داره؟

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
رابطه معمولی دختر و پسر اشکالی داره؟

با سلام
من پسری 17 ساله هستم و با دیگر دختران که تقریبا همسنه خودم یا بزرگتر یا کوچیکتر هستند ارتباط دارم
اما نه ارتباطی نا سالم(یعنی از نظر خودم سالم)
ارتباط یا شاید به عبارتی دوستی من با این دختر ها یک دوستی معمولی هست و قصدی در آن وجود ندارد.همانند دوستی من با پسر ها ولی خوب کمی محدود تر
اس ام اس هم برای هم میفرستیم اما نه اس ام اس عاشقانه.اس ام اس دوستانه و تبریک و...
برخی مواقع با آنها چت هم میکنم و حرف هایی که با هم میزنیم به هیچ وجه حرف هایی نیست که ذهن را منحرف کند.مثلا در رابطه با درس اوضاع جامعه و...هست.
به طور کلی به آنها به چشم دوست معمولی نگاه میکنم دقیقا مثل پسر ها که همونطور که گفتم بخاطر دختر بودنشون یه مقداری محمدودیت هارو رعایت میکنم.توی ذهنه خودم به این موضوع حتی با نگاهی مثبت فکر میکنم و حاضرم خانواده ام از اینگونه ارتباط من با خبر باشند.و فکر میکنم اینگونه ارتباط ضرری به من نمیرسونه اگر بتونم خودم رو کنترل کنم و به عبارتی جنبشو داشته باشم

نظرتون در رابطه با این ارتباط چیست؟
در ضمن مرجع تقلید آیت الله سیستانی هست

aria.shah1994;217697 نوشت:

بخاطر دختر بودنشون یه مقداری محمدودیت هارو رعایت میکنم.

با عرض سلام خدمت برادر بزرگوار
دوست عزیز وقتی اگر قراره داخل دوستی بین دو نفر محدودیت باشه پس این دوستی به چه درد میخوره ، پس باید به این فکر کنیم که دوستی ای که محدودیت داشته باشه شما هیچ لذتی از اون دوستی نمیبرید فقط انسان از دوست بودن با همجنس خود لذت میبره نه با غیر همجنس فقط انسان در ازدواج هستش که با غیر همجنس خود کامل میشه و میتونه به آرامش و لذت برسه

فکر میکنم اینگونه ارتباط ضرری به من نمیرسونه اگر بتونم خودم رو کنترل کنم و به عبارتی جنبشو داشته باشم
نظرتون در رابطه با این ارتباط چیست؟

دوست عزیز من کسانی رو میشناختم که اول راه همیشه این جملتات رو میگفتند و بعد به راه لذتهای شهوانی کشیده شدند که دیگه نمیتونند از اون راه خارج شوند وحتی ممکن است شما رو از یاد خدا غافل کند
اولش شاید شما بتونید خودتون رو کنترل کنید ولی بعد از یه مدت که بهم وابسته شدید و خیلی از مسائل اعم از گفتاری، جملات راحت رد وبدل شد دیگه اون موقع دیگه احساس شما شاید احساس قبلیت که محدودیت باشه نیست احساس دلبستگی و شاید اصلا طرف مقابل درخواستهایی از شما داشته باشه که شما نتونید به اون درخواستها نه بگویید (مثل رخ به رخ شدن کنار هم راه رفتن ، حتی دست دادن ، و غیره که البته ما به جنبه خوبش نگاه کردیم ) پس کم کم میبینید شیطان داره شما رو به مسیر دیگه ای منحرف میکنه
مثل فرد معتاد ، یک فرد معتاد اول نمیره سمت هروئین یا غیره ، اول با یه نخ سیگار ، 2 نخ روزی یه پاکت سیگار بعد شیشه و ....... و آخر میرسه به هروئین
پس استنباط هایی که درون ذهنت است که وسوسه های شیطان میباشد به نظر من پاک کن و بهتره ارتباط هاتو با دوستانت بیشتر کنی و با گذارندن اوقات فراغت با آنها ، لذت ببری
یا علی مدد
حی علی المهدی و الشهدا

با سلام من پسری 17 ساله هستم و با دیگر دختران که تقریبا همسنه خودم یا بزرگتر یا کوچیکتر هستند ارتباط دارم اما نه ارتباطی نا سالم(یعنی از نظر خودم سالم) ارتباط یا شاید به عبارتی دوستی من با این دختر ها یک دوستی معمولی هست و قصدی در آن وجود ندارد.همانند دوستی من با پسر ها ولی خوب کمی محدود تر اس ام اس هم برای هم میفرستیم اما نه اس ام اس عاشقانه.اس ام اس دوستانه و تبریک و... برخی مواقع با آنها چت هم میکنم و حرف هایی که با هم میزنیم به هیچ وجه حرف هایی نیست که ذهن را منحرف کند.مثلا در رابطه با درس اوضاع جامعه و...هست. به طور کلی به آنها به چشم دوست معمولی نگاه میکنم دقیقا مثل پسر ها که همونطور که گفتم بخاطر دختر بودنشون یه مقداری محمدودیت هارو رعایت میکنم.توی ذهنه خودم به این موضوع حتی با نگاهی مثبت فکر میکنم و حاضرم خانواده ام از اینگونه ارتباط من با خبر باشند.و فکر میکنم اینگونه ارتباط ضرری به من نمیرسونه اگر بتونم خودم رو کنترل کنم و به عبارتی جنبشو داشته باشم نظرتون در رابطه با این ارتباط چیست؟ در ضمن مرجع تقلید آیت الله سیستانی هست

با عرض سلام و احترام خدمت حضرت عالی

دوستی با نامحرم بخاطر مفاسد غالبی که دارد ، شرعا جایز نیست . (1)

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله سیستانی در قم

اصلا اين دوستي ها و رابطه با جنس مخالف چه معني داره؟اخرش به كجا ميرسه؟تا كي ميخواد پيش بره؟ بالاخره يه روز به جايي ميرسه كه بايد از هم جدا بشن و اين ميتونه يه تصور بد تو سالهاي اينده واسه طرف بوجود بياره و عذاب وجدان داشته باشه . كسي كه بايد از ته دل دوسش داشته باشيم و با اون شبونه چت كنيم خداست (با خوندن نماز شب ، مناجات ها و راز ونيازهاي شبانه با محبوب و معبود خودمون)و تقرب به درگاهش يه ارامشي به ادم دست ميده كه جاشو با هيچ چيز ديگه اي نميشه عوض كرد. اميدوارم از ادامه اين كار منصرف بشيد.

نوجوان 20;217719 نوشت:
اصلا اين دوستي ها و رابطه با جنس مخالف چه معني داره؟اخرش به كجا ميرسه؟تا كي ميخواد پيش بره؟ بالاخره يه روز به جايي ميرسه كه بايد از هم جدا بشن و اين ميتونه يه تصور بد تو سالهاي اينده واسه طرف بوجود بياره و عذاب وجدان داشته باشه . كسي كه بايد از ته دل دوسش داشته باشيم و با اون شبونه چت كنيم خداست (با خوندن نماز شب ، مناجات ها و راز ونيازهاي شبانه با محبوب و معبود خودمون)و تقرب به درگاهش يه ارامشي به ادم دست ميده كه جاشو با هيچ چيز ديگه اي نميشه عوض كرد. اميدوارم از ادامه اين كار منصرف بشيد.

آفرین برادر عزیز
واقعا نکات خوبی رو گفتی
متاسفانه خیلیا وجدان ندارن
و هدفشون سو استفاده از افراد ساده هست

با یکیشون بحث میکردم میگفتم اخرش که بخوای ولش کنی طرف افسرده میشه بی وجدان
میگفت اونم بلدم
اخر کار رابطتو بهش بهم میریزی و اختلافات رو رو میکنی و گیر دادنا رو شروع یممنی و خلاصه مهرتو از دلش در میاری تا اونم از تو بدش بیاد و بخواد رابطشو با تو تمام کنه و...

ولی فکر این نیست دختری که یه بار دل داده ممکنه عادتش بشه و خراب بشه
و این گناهش گردن اون پسرم هست

حالا بعضیا ساده هستن و نمیدونن اخرش چی میشه
و فقط میگن الان بهمون خوش میگذره الکی این حس خوب رو خراب نکنیم
ولی باید در انتظار فراقی سخت باشن
اگرم ازدواج کشیده بشه ممکنه به طلاق درد ناکی کشیده بشه

خلاصه آخر و عاقبت نداره

کاش فضای مجازی رو بیشتر آسیب شناسی میکردیم...

شما میتونی تضمین کنی اون دختراام مثه همه دوستاشون به شما نگاه کنن و ........؟؟؟
و بعدا وابستگی پیش نمیادو ضربه نمیخورن؟؟؟؟؟؟؟

نقل قول:
شما میتونی تضمین کنی اون دختراام مثه همه دوستاشون به شما نگاه کنن و ........؟؟؟
و بعدا وابستگی پیش نمیادو ضربه نمیخورن؟؟؟؟؟؟؟

واقعا چه تضميني وجود داره
صبر كنيد
صبر كنيد
وَقُل لِّلْمُؤْمِنَاتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَيَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَلْيَضْرِبْنَ

بِخُمُرِهِنَّ عَلَى جُيُوبِهِنَّ وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ آبَائِهِنَّ أَوْ آبَاء بُعُولَتِهِنَّ أَوْ أَبْنَائِهِنَّ أَوْ أَبْنَاء بُعُولَتِهِنَّ

أَوْ إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِي إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِي أَخَوَاتِهِنَّ أَوْ نِسَائِهِنَّ أَوْ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُهُنَّ أَوِ التَّابِعِينَ غَيْرِ أُوْلِي الْإِرْبَةِ

مِنَ الرِّجَالِ أَوِ الطِّفْلِ الَّذِينَ لَمْ يَظْهَرُوا عَلَى عَوْرَاتِ النِّسَاء وَلَا يَضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِيُعْلَمَ مَا يُخْفِينَ مِن زِينَتِهِنَّ

وَتُوبُوا إِلَى اللَّهِ جَمِيعًا أَيُّهَا الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ

وَأَنكِحُوا الْأَيَامَى مِنكُمْ وَالصَّالِحِينَ مِنْ عِبَادِكُمْ وَإِمَائِكُمْ إِن يَكُونُوا فُقَرَاء يُغْنِهِمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِيمٌ
وَلْيَسْتَعْفِفِ الَّذِينَ لَا يَجِدُونَ نِكَاحًا حَتَّى يُغْنِيَهُمْ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ

سلام بر همگي شما بزرگوران به خصوص پرسشگر محترم كه به ما اعتماد كردند و سئوال خود را با ما درميان گذاشتند.
از نظر خوب همه دوستان استفاده كردم و خوشحالم كه اين قدر خوب با سئوال دوستا مان همدلي مي‌كنند.

اين سئوال را از ديدگاه هاي مختلفي مي تواينم بررسي كنيم ولي من اين جا از دو منظر بررسي كنيم
الف - منظر فقهي و شرعي:‌كه برادر خوبم استاد سجاد به آن پرداختند.
دوستی با نامحرم بخاطر مفاسد غالبی که دارد ، شرعا جایز نیست . (1)

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله سیستانی در قم
//////////

كسي كه زندگي ديني اي را مي پذيرد نبايد هرجا كه ميلش كشيد شرعي عمل كند و هرجا ميلش نكشيد دل بخواه. اين كار همان كار عالمان بني اسرائيل است كه به كتب آسماني خود براساس شهوت خود عمل مي كردند به برخي از آياتش ايمان مي آوردند و به برخي كفار مي شدند.
جاده شرع مسيري است كه پر از تابلوهاي راهنماي عقل و وحي است و با ادامه دادن آن به بهشت قرب الهي مي رسيم.

ب- بعد روان شناختي.
وقتي داخل مغازه عطر فروشي مي روي و عطرهاي زيادي را امتحان مي‌كنيم از انتخاب خوب باز مي‌مانيم عطر فروشان با پرسيدن سليقه و ميل و طبع مان ما را راهنمايي مي‌كنند تا زود عطر دلخواه خود را انتخاب كنيم شايد براي شما هم پيش آمده باشد كه بدون در نظر گرفتن نظر عطر فروش عطرهاي زيادي را امتحان كرده باشيد و بعد در آخر از انتخاب خود هم باز مانده باشيد.
آشپزهايي كه غذاهاي مختلف را مي چشند موقع خوردن غذا با اين كه ساعت ها زحمت كشيده اند از همه بي اشتها ترند
دوست من در تجربه هاي مشاوره اي با افراد(مرد يا زن) زيادي مواجه مي شويم كه با نامحرمان مختلفي مواجه مي شوند و رابطه راحت دارند ولي موقع ارتباط و رابطه زناشويي خود سرد و بي رغبت هستند.
به خاطر همين است كه من دستورات ديني را هر چند در ظاهر امر محدود كننده اند را عالي ترين آيين بهتر زيستن مي دانم .
اما در كل ارتباط( نه رابطه) در حد ضرورت و شرع با نامحرم بدون اشكال است

منبع براي مطالعه بيشتر از نرم افزار [=IranNastaliq]نرم افزار كتاب درماني
[=B Mitra]روابط دختر و پسر
[=B Mitra]
1 . بهشت جوانان، پدیدآورنده؛ اسدالله محمدي نيا،ناشر؛سبط اکبر.

[=B Mitra]
2. جوانان و روابط، ابوالقاسم مقیمی حاجی،انتشارات مركز مطالعات و پژوهش‏هاى فرهنگى حوزه علميه قم.

[=B Mitra]
3. نیمه پنهان(روابط دختر و پسر)
،پدیدآورنده؛موسسه پاسخگویی به سوالات شرعی و شبهات دینی پیام من، ناشر؛نسیم حیات.

[=B Mitra]
4. مقالات قرآن و رابطه دختر و پسر، پدیدآورنده؛ مرتضی دانشمند، مجله بشارت، شماره...و 8و...

[=B Mitra]
5. آثار سوءروابط نامشروع،پدیدآورنده؛علی موسوی ده سرخی،ناشر؛حافظ نوین.

[=B Mitra]
6. بررسی روابط دختر و پسردرایران و راه کارهای اصلاحی آن،پدیدآورنده؛عبدالله جوان، ناشر؛دفتر عقل.

[=B Mitra]
7. پاسخ به پرسش های جوانان، پدیدآورنده؛ اسدالله محمدی نیا،ناشر؛سبط اکبر.

[=B Mitra]
8. تحليلي بر روابط دختران و پسران دانشجو، پدیدآورنده؛ امير حسين بانكي فرد،

[=B Mitra]
9. تحلیلی بر روابط دختر و پسر، پدیدآورنده؛حمزه کریم خانی (تدوین)،ناشر؛عطر یاس.

[=B Mitra]
10. تحلیلی تربیتی بر روابط دختر و پسر در ایران، پدیدآورنده؛علی اصغر احمدی،ناشر؛انجمن اولیاءومربیان.

[=B Mitra]
11. دختران می پرسند: چرا؟ آثار زیان بار رابطه بین دختران و پسران از نظرعلمی، روانشناسی، اجتماعی، سیاسی و اخلاقی: همراه با پاسخ به پرسش های متنوع،پدیدآورنده؛اسدالله محمدی نیا،ناشر؛سبط اکبر.

[=B Mitra]
12. رابطه دختر و پسر،پدیدآورنده؛وهاب دانش پژوه،ناشر؛شبر.

[=B Mitra]
13. روابط پسر و دختر،پدیدآورنده؛محمدرضا احمدی، ناشر؛دفتر نشر معارف (وابسته به نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها.

[=B Mitra]
14. روابط دختر و پسر(يوزارسيف)، پدیدآورنده؛ مستشاريان، ناشر؛دفتر نشر معارف (وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها).

[=B Mitra]
15. روابط دختر و پسر،پدیدآورنده؛احمد طهماسبی،ناشر؛یاقوت.

[=B Mitra]
16. روابط دختر و پسر،پدیدآورنده؛، محمدعلی رضایی اصفهانی (زیرنظر)،ناشر؛پژوهشهای تفسیروعلوم قرآن.

[=B Mitra]
17. روابط دختران و پسران: آیا داشتن دوست برای دختران و پسران به سبک غربی معقول است،پدیدآورند؛ اسدالله محمدی نیا،ناشر؛سبطاکبر.

[=B Mitra]
18. روابط دختروپسردر جامعه امروز،پدیدآورنده؛نیاز جاودانی،ناشر؛کتابدرمانی.

[=B Mitra]
19. روابط نامشروع دختران و پسران، پدیدآورنده؛محسن ماجراجو،ناشر؛ لاهوت.

[=B Mitra]
20. سلسله مباحث: راهکارهای دوری از گناه: چشم چرانی و دوست دختر و دوست پسر، پدیدآورنده؛عزیزالله حیدری، رضا یعقوبی ناشر؛مسجد مقدس جمکران.

[=B Mitra]
21. عشق و روابط پسر و دختر:نکاتی آموزنده و خواندنی برای جوانان، پدیدآورنده؛علی اسماعیلی، ناشر؛ لاهوتیان.

[=B Mitra]
22. عشق‌های رنگی، پدیدآورنده؛ فرهنگسرای پرسش اصفهان.

[=B Mitra]
23. مجموعه مقالات هم‌انديشي بررسي مسائل و مشكلات زنان، دفتر مطالعات و تحقيقات زنان، قم.

[=B Mitra]
24. مسائل دختران: بحران هویت، روابط با پسر، شکست در عشق و مساله تربیت،پدیدآورنده؛ محمد منصورنژاد،ناشر؛ جوان پویا.

[=B Mitra]
25. نسخه جوان وکنترل غریزه: ارتباط دختروپسر، پدیدآورنده؛محمدعلی عطایی اصفهانی، ناشر؛حضرت عباس.

[=B Mitra]
26. نگاهی به روابط دختر و پسر قبل از ازدواج: آثار اخلاقی و اجتماعی، آثار حقوقی و خانوادگی، ناشر؛قضا.

[=B Mitra]
27. نیازها و روابط دختران و پسران: احکام ازدواج و زناشویی،مسائل نوجوانان و جوانان، درمان بیماری های جنسی، مسائل مربوط به حاملگی، شیر دادن و...،پدیدآورنده؛محسن ماجراجو،ناشر؛پارسایان.

[=B Mitra]نرم افزار

[=B Mitra]ارتباط دختر و پسر
دكتر انوشه، 2 vcd / فروشگاه اينترنتي ( شركت كامپيوتري پانته آ: آدرس شرکت : اصفهان ، خیابان شیخ بهائی ، ساختمان 275 ، واحد 5 ، شرکت پانته آ : کد پستی : 8135716318 2347170- 0311
http://www.panteaco.com/product

[=B Mitra]سلسله نشست‌هاي همايش معنوي جوان امروز و جهان فردا
سخنراني استاد پناهيان با موضوع: رابطه دختر و پسر ، به همراه پرسش و پاسخ .
سخنراني استاد پناهيان با موضوع: منطق لذت و استاد برادران با موضوع: موسيقي.
سخنراني استاد نقويان با موضوع: نگاه و استاد ماندگاري با موضوع: نشاط و شادابي.
سخنراني استاد نقويان با موضوع: انتظار و استاد طائب با موضوع: دنيا بازيچه يهود.
سخنراني استاد پناهيان با موضوع: اخلاق نبوي(ويژه سال پيامبر اعظم(ص)) و دکتر کرمي با موضوع: مد و شيک پوشي. ( در 10 عدد vcd)
http://www.nkshop.avamehr.ir

[=B Mitra]روابط دختر و پسر قبل از ازدواج
‌حسين دهنوي، فروشگاه اينترنتي، شركت كامپيوتري پانته آ: آدرس شرکت : اصفهان ، خیابان شیخ بهائی ، ساختمان 275 ، واحد 5 ، شرکت پانته آ : کد پستی : 8135716318 2347170- 0311- http://www.panteaco.com/

حجه الاسلام و المسلمين پناهيان، نرم افزاري كوثر قم : تلفن: 7741600- 0251

[=B Mitra]www avamehr.ir

حجه الاسلام و المسلمين مستشاريان، نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها، دفتر نشر معارف قم.

[=B Mitra]آنچه دختر و پسرهاي مجرد قبل از ازدواج بايد بدانند. يك dvd ا
دكتر حميد حبشي، فروشگاه اينترنتي، شركت كامپيوتري پانته آ: آدرس شرکت : اصفهان ، خیابان شیخ بهائی ، ساختمان 275 ، واحد 5 ، شرکت پانته آ : کد پستی : 8135716318 2347170- 0311- http://www.panteaco.com/

[=B Mitra]

[=B Mitra]راهكارهاي كنترل غرائز در دوره جواني، يك dvd
دكتر حميد حبشي، فروشگاه اينترنتي، شركت كامپيوتري پانته آ: آدرس شرکت : اصفهان ، خیابان شیخ بهائی ، ساختمان 275 ، واحد 5 ، شرکت پانته آ : کد پستی : 8135716318 2347170- 0311 - http://www.panteaco.com/

در پناه حق

عادي شدن ارتباط در فضاي مجازي در بين افرادي كه راغب به اين روابط نيستند ممكن است به شكل تدريجي رخ دهد و اين يكي از هشدارهاي تربيتي است كه بارها به آن پرداخته شده است.
بنابراين افرادي كه به خودسازي اهميت مي دهند و از سويي تمايل دارند آسيبي را كه در تحليل به آن اشاره كردم را كنترل كنند بايد مراقب باشند
البته در اين سايت ديني هم بايد كاربران و به خصوص مسئولان با رعايت جنبه هاي روان شناختي ارشاد و امر به معروف كنند و مانع افرادي شوند كه قصد عادي سازي اين روابط در فضاي مجازي اين سايت شوند.

موضوع قفل شده است