طهارت

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
طهارت

سلام خسته نباشید چند وقت پیش فرش خونه نجس شد و من احکام اب کر و طهارت رو به درستی نمیدونستم الان متوجه شدم که فرش تطهیر نشده و تقریبا کل زندگی من نجس شده! از وقتی متوجه این موضوع شدم واقعا اعصابم بهم ریخته از طرفی حس گناه میکنم و حس میکنم خدا مجازاتم میکنه از طرفی هم نمیتونم کل خونه رو اب بکشم و واقعا برام مقدور نیست حالا من هم با زندگی تو این خونه نجس شدم؟ واقعا حالم بده نمیدونم باید چه کار کنم خواهش میکنم یه راهی بهم پیشنهاد کنین ممنون

با نام الله

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

roya-s;491037 نوشت:
سلام خسته نباشید چند وقت پیش فرش خونه نجس شد و من احکام اب کر و طهارت رو به درستی نمیدونستم الان متوجه شدم که فرش تطهیر نشده و تقریبا کل زندگی من نجس شده! از وقتی متوجه این موضوع شدم واقعا اعصابم بهم ریخته از طرفی حس گناه میکنم و حس میکنم خدا مجازاتم میکنه از طرفی هم نمیتونم کل خونه رو اب بکشم و واقعا برام مقدور نیست حالا من هم با زندگی تو این خونه نجس شدم؟ واقعا حالم بده نمیدونم باید چه کار کنم خواهش میکنم یه راهی بهم پیشنهاد کنین ممنون

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

اولا باید عرض کنم که نگران نباشید ما در خدمت شما هستیم تا مشکلتان ان شاء الله برطرف شود.

ثانیا لطف کنید توضیح بدهید که چطور فرش نجس شده و چطور تطهیر کردید و چرا می گویید که کل منزل نجس شده است.

ضمنا نام مرجع تقلیدتان را هم بفرمایید.

همیشه سلامت و موفق باشید[/]

حدود 2 هفته پیش مدفوع بچه فرش رو نجس کرد و اب کر در دسترس نبود و با اب قلیل فرش رو تطهیر کردم ولی نمیدونستم غساله اب قلیل نجس هست برای همین خیلی به جمع کردنش توجه نکردم و تازه چند روزه که متوجه شدم و بالاخره ما روی این پای مرطوب رفته و حتما به جاهای دیگه خونه کشیده شده ولی من واقعا تو اون شرایط نمیدونستم که نجسه و از رساله امام خمینی استفاده میکنیم ممنون اگه راهنماییم کنین

[="Tahoma"][="Black"]

roya-s;491592 نوشت:
حدود 2 هفته پیش مدفوع بچه فرش رو نجس کرد و اب کر در دسترس نبود و با اب قلیل فرش رو تطهیر کردم ولی نمیدونستم غساله اب قلیل نجس هست برای همین خیلی به جمع کردنش توجه نکردم و تازه چند روزه که متوجه شدم و بالاخره ما روی این پای مرطوب رفته و حتما به جاهای دیگه خونه کشیده شده ولی من واقعا تو اون شرایط نمیدونستم که نجسه و از رساله امام خمینی استفاده میکنیم ممنون اگه راهنماییم کنین

با تشکر از توضیح شما

برای راهنمایی بیشتر بهتر است به صورت تلفنی یا آنلاین با کارشناس صحبت کنید .

اگر فرش هم نجس شده باشد ، نباید حکم به نجاست همه خانه بکنید چرا که معلوم نیست با پای خیس آن هم دقیقا روی نجاست فرش ، قدم گذاشته شده است و به فرض هم چنین شده نمی توان کل خانه را نجس دانست چرا که پاهای خیس بعد چند قدم خشک شده یا حداقل خیسی آن به حدی می رسد که دیگر سرایت کننده نیست .

به هر حال همان مقداری را که یقین دارید نجس شده ، آب بکشید و بقیه جاها را که شک دارید رها کنید و نیازی به نگرانی نیست .

همیشه سلامت و موفق باشید[/]

موضوع قفل شده است