جمع بندی آیا کسی من رو طلسم کرده؟! تفکر سحری، خرافی و ماورایی

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا کسی من رو طلسم کرده؟! تفکر سحری، خرافی و ماورایی

با سلام

حقیقتا بنده چند سالی هست که در زندگیم هیچ پیشرفتی نداشتم و هر وقت هم قصد دارم حرکتی نو انجام دهم همیشه اتفاقاتی برام رخ میده که این اتفاقات مانع این میشود که حرکتم را انجام دهم. مثلا یکیش اینه که هر چند هفته یک بار به سرم میزنه شروع کنم به نماز خوندن اما هر موقع این اراده رو میکنم اتفاق بدی در زندگیم رخ میده که اعصابم رو خورد میکنه و مانع این میشه که بتونم نمازم رو بخونم چند بار هم شد که بدون در نظر گرفتن این اتفاقات نمازم رو خوندم و چند روزی هم ادامه دادم اما از طرفی اون مشکلات هم ادامه پیدا کرد و باعث شد که من نماز خوندنم رو قطع کنم که نکته جالب هم اینه که همزمان با قطع نماز اون مشکلات هم قطع میشد. من 2 تا گزینه برای تحلیل این اتفاقات پیش روم هست که خودم به گزینه اول بیشتر اعتقاد دارم اما برای گزینه دوم این تاپیک رو زدم. گزینه اول اینکه خیال میکنم خدا داره بهم میگه من نیازی به نماز خوندن تو ندارم و اصولا با تو حال نمیکنم برای همین هم نمیزارم هیچ پیشرفتی کنی و قصد تحقیرت رو دارم (باورم نمیشه که این مشکلاتی که برام پیش میاد کار شیطان باشه چون تا اونجایی که میدونم شیطان فقط توانایی وسوسه کردن داره و نمیتونه در عالم تصرف کنه). گزینه دوم هم که تازگیها به سرم زده اینه که شاید دعا نویسی و اینجور حرفا واقعا حقیقت داشته باشه و کسی من رو طلسم کرده باشه.
میخواستم بدونم راهی هست که بتونم از طریق اون بفهمم کسی من رو طلسم کرده؟ اگر نیست چجوری میتونم اون طلسم احتمالی رو باطل کنم؟
حقیقتش اینه که من هر موقع به دعا نویسی و اینجور چیزا فکر میکنم یاد فیلمای تخیلی میفتم! آیا در دنیای واقعی هم اینجور چیزها حقیقت داره؟

با تشکر

با نام و یاد دوست

سلام خدمت شما دوست گرامی و تشکر از لطف و اعتمادتون به مرکز و کارشناسانش
دوست من
سحر و طلسم
به طور کلی،سحر و جادو اگر چه حقیقت دارد ولی براساس گفته مراجع تقلید که بزرگترین کارشناسان دین هستند فقط افراد محدودی به این علم دست دارند، ولی مدعیانی که می گویند به این علم اشراف دارند زیادند؛ افراد شیادی که از آب گل آلود ماهی می گیرند و در گرداب اختلاف خانواده و مشکلات و تشویش های ذهنی پول پارو می کنند.
بنابراین ذهن خود را از این امر منصرف کنید و به طور کلی با دادن صدقه، دعا، توسل به ائمه به خصوص امام زمان، نماز اول وقت، خواندن حدیث کسا و زیارت عاشورا بلاها را دفع کنید.

اضطراب و تفکر خرافی، ماورایی و سحری
مراقب باشید در دام خطاهای شناختی نیفتید. برخی از افراد به خصوص آنهایی اضطرابی و به خصوص وسواسی تمایل زیادی دارند که امور را به مسائل ماورایی ربط دهند. تفکر سحری در بین افراد اضطرابی زیاد است.
به عنوان نمونه برای روشن شدن تفکر سحری به یک مثال شایع دقت کنید. برخی می گویند وقتی من ماشینم را می شویم باران می بارد. این افراد قرین و همراه شدن دو پدیده که به هم ربطی ندارند را به عنوان علت معلول در نظر می گیرند. تفکر سحری و ماورایی سازی امور، در زنان شیوع بیشتری نسبت به مردان دارد.

خداوند مهربان
هیچ پدری و مادری بد فرزندش را نمی خواهد حتی اگر فرزند به آنها بد کند باز دلسوز ترین و مهربان ترین نسبت به فرزندان هستند.

مهر و عشق خالق و هستی بخش به مخلوقات خودش وصف ناشدنی است. خداوند رحمان انسان را جانشین خود در قرآن معرفی می کند و حتی اگر انسان با گناه از چتر رحمت خدا فاصله بگیرید باز هم خداوند منتظر و توبه پذیر است.
بنابراین خداوند از بنده اش سیر نمی شود.
درست است که شیطان فقط وسوسه می کند ولی به یاد داشته باشیم که شیطان هم لشکر دارد و مهم ترین سرلشگر شیطان نفس اماره و قلب غافل ماست. اینها به دور عقل و فطرت ما زنجیر می زنند.
بنابراین باید از شر شیطان به سوی خدا فرار کنیم. همان گونه که از شر سگ گله اگر به چوپان پناه ببریم در امان خواهیم بود. و باید با ذکر دائم، دوستان سالم، اجتناب از مجالس گناه، فکر و تخیل گناه و توسل به ائمه و...غفلت شکنی کنیم. همان گونه که اگر در مسیر هدفمان برف و یخ بود با زنجیر یخ شکن راه را هموار می کنیم.

اراده
بالاترین قدرتی که در اختیار ما گذاشته نیروی اختیار و اراده ما است. بیشترین حساب را خداوتد روی همین باز می کند اراده و اختیار و آگاهی و قدرت ما توانایی های نفس ما هستند که بالاترین ابزار برای پیمودن قله کمال است. بنابراین نباید از قدرت و کارایی بیکران خود آن غافل باشیم. نباید به جای این که همت خود را به کار ببندیم امور را در ورایی اراده خود که در طول اراده خداست در نظر بگیریم.

بیرون زتو نیست آن چه در عالم است
از خود بطلب هر آن چه خواهی که تویی

با دعا، صدقه، حدیث کسا و تلاش و حرکت و توسل و توکل هم کاریی از شیطان نمی آید و هم سحر و طلسمی اگر در کار باشد باطل می شود.

و اما نماز
نماز جت تیز پرواز ما به سمت هدف غایی و کمال است(معراج و نردبان کمال). نماز مایه آرامش ما در آغوش رحمت الهی است. با اهمالکاری در نماز خودمان را از نعمت های زیادی محروم می کنیم. نماز قوی ترین مسکن در شرایط سخت و مشکلات زندگی است( واستعینوا بالصبر و الصلاه) و نیروی باز دارنده از زشتی ها و حمامی برای پلشتی ها و صفات بد است.
بنابراین با برنامه ای جدی اجازه ندهید این ابزار کارا در این دنیای پر فتنه از شما گرفته شود.

در پناه حق

فردی هستم نه چندان مذهبی

چند وقتی است که گرفتار کابوس های شبانه میشم ... خوابهایی مثلِ اینکه : من را کفن میکنن و در قبر میگذارند و... یا خوابهایی از این دست همش قبر ، کفن ، مردن و...

یعنی همش احساس میکنم اگه از خیابون رد بشم توسط یه ماشین کشته میشم یا اگه برم مسافرت میمیرم ، یعنی مدام به این فکر میکنم که اگر فلان کار رو انجام بدم خواهم مرد ، اگه با فلان فرد رفت و آمد داشته باشم نحسیش منو میگیره و من میمیرم ... برای همین زندگی عادی و نرمالم رو از دست دادم به یه آدم افسرده تبدیل شدم ... به همین زودی شاید کارم ، نامزدم و خیلی چیزای دیگه رو از دست بدم ...

تا چه اندازه میتونم به این خوابها استناد کنم و تا چه اندازه میتونم بهشون بی اعتنا باشم ؟؟؟ کلاً این حالات دست خودم نیست ...

به غیر از قرص های افسردگی چه راهکاری میتونید به من بدید ؟!؟!؟!

a1ireza;341124 نوشت:
با سلام

حقیقتا بنده چند سالی هست که در زندگیم هیچ پیشرفتی نداشتم و هر وقت هم قصد دارم حرکتی نو انجام دهم همیشه اتفاقاتی برام رخ میده که این اتفاقات مانع این میشود که حرکتم را انجام دهم. مثلا یکیش اینه که هر چند هفته یک بار به سرم میزنه شروع کنم به نماز خوندن اما هر موقع این اراده رو میکنم اتفاق بدی در زندگیم رخ میده که اعصابم رو خورد میکنه و مانع این میشه که بتونم نمازم رو بخونم چند بار هم شد که بدون در نظر گرفتن این اتفاقات نمازم رو خوندم و چند روزی هم ادامه دادم اما از طرفی اون مشکلات هم ادامه پیدا کرد و باعث شد که من نماز خوندنم رو قطع کنم که نکته جالب هم اینه که همزمان با قطع نماز اون مشکلات هم قطع میشد.

باسلام

علت مشکل شما را بنده میدانم اگر قصد درمان و حل مشکلتون رو داشتید به بنده یه پیام خصوصی بفرستید!
مشکل شما اینکه افکار کفر آمیز به ذهنتون میاد، تا نماز و قرآن میخونید نحسی شدید زندگی تون رو پر میکنه و همه کارها برعکس میشه و......
در ضمن مشکل شما ربطی به سحر و... ندارد!
همیشه در نمازها در رکعت دوم بعد حمد، سوره فلق را بخوانید!

owner;390897 نوشت:
فردی هستم نه چندان مذهبی
چند وقتی است که گرفتار کابوس های شبانه میشم ... خوابهایی مثلِ اینکه : من را کفن میکنن و در قبر میگذارند و... یا خوابهایی از این دست همش قبر ، کفن ، مردن و...
یعنی همش احساس میکنم اگه از خیابون رد بشم توسط یه ماشین کشته میشم یا اگه برم مسافرت میمیرم ، یعنی مدام به این فکر میکنم که اگر فلان کار رو انجام بدم خواهم مرد ، اگه با فلان فرد رفت و آمد داشته باشم نحسیش منو میگیره و من میمیرم ... برای همین زندگی عادی و نرمالم رو از دست دادم به یه آدم افسرده تبدیل شدم ... به همین زودی شاید کارم ، نامزدم و خیلی چیزای دیگه رو از دست بدم ...
تا چه اندازه میتونم به این خوابها استناد کنم و تا چه اندازه میتونم بهشون بی اعتنا باشم ؟؟؟ کلاً این حالات دست خودم نیست ...
به غیر از قرص های افسردگی چه راهکاری میتونید به من بدید ؟!؟!؟!

باسلام

اگر قصد درمان داشتید به بنده یه پیام خصوصی بدهید!
مشکل شما وسواس زیاد،خوابهای آشفته و احتمالا افکار کفر آمیز و نحسی در زندگی،ترس بیخودی و ... هست که از قلم انداختیدش!

همیشه در نمازها در رکعت دوم بعد حمد، سوره فلق را بخوانید!

اویس قرنی;390992 نوشت:
تا نماز و قرآن میخونید نحسی شدید زندگی تون رو پر میکنه و همه کارها برعکس میشه

سلام. خوب چرا اینجوری میشه ؟ با این اتفاقات که اون شخص از کاری که میکنه دلزده میشه چون شنیده اگر نماز بخونی و به خدا نزدیک باشی ، برکت سراغت میاد و شادی ....ولی برعکس میشه .

و اینکه آیا شیطون میتونه باعث این کارها و نحوست شده باشه ؟

حامی;342193 نوشت:
اضطراب و تفکر خرافی، ماورایی و سحری
مراقب باشید در دام خطاهای شناختی نیفتید. برخی از افراد به خصوص آنهایی اضطرابی و به خصوص وسواسی تمایل زیادی دارند که امور را به مسائل ماورایی ربط دهند. تفکر سحری در بین افراد اضطرابی زیاد است.
به عنوان نمونه برای روشن شدن تفکر سحری به یک مثال شایع دقت کنید. برخی می گویند وقتی من ماشینم را می شویم باران می بارد. این افراد قرین و همراه شدن دو پدیده که به هم ربطی ندارند را به عنوان علت معلول در نظر می گیرند. تفکر سحری و ماورایی سازی امور، در زنان شیوع بیشتری نسبت به مردان دارد.

سلام استاد . اتفاقا من در همین باره میخواستم حرف بزنم. مثلا من خیلی وقتها شده که از قبل میتونم بگم چی میشه ، و همون هم میشه .یه بار به یه مشاور صحبت کردم. اون به من گفت که این دنیا اساسش بر انرژیه ، مثلا در خصوص همین مثالی که شما زدید ، که مثلا امروز ماشینمو تمیز میکنم ولی میدونم بارون میاد . خوب این بارون اومدن به ضرر آدمه چون ماشینش کثیف میشه دوباره، و اون مشاور میگه که این در اثر تلقین قوی ای که خودت و انرژی درونت داشتین ، به وجود اومده و مثلا بارون باریده .

مسئله اینجاست که چرا این تلقین در موارد مثبت کارساز نیست ، مثلا همون حس قوی در باره مسائلی که به کمک ما میان ، هست ولی اون عمل انجام نمیشه ولی همونو در باره یک چیز بد که حس کنیم ، زود اتفاق می افته.

در خصوص اینکه برخی از این آدم های شیاد ، واقعا نمیدونم چی بگم . من خودم شخصی هستم پر از اضطراب و حساسیت های مختلف و همیشه نگران و ترسو ، یک چنین شخصی هم به یکی از آشنایان من گفت که به من بگه همزادت خیلی بهت نزدیک شده ، مواظبش باش . دوست دارم بهش بگم شیاد ، در حالیکه اون منو دعوت کرده تا برم پیشش ، و احضار همزاد کنه. از بین این همه آدم که هر روزه مین پیشش و شخص معروفی هم هست ، گیر داده به من و مدام به پدرم میگه این دختر شخصیتش عجیبه و اتفاقا از یک خانومی که کارش چیزی شبیه همینه هم همین موضوعو شنیدم . اون شخص به قول خودم شیاد جلوی همه این کارو انجام میده و پولی هم نمیگیره و فقط اینطور که شنیدم یه کاسه آب میذاره جلوش و قرآن . آیا صحیح هست که برم و ببینم واقعا چنین کاری میکنه یا خیر ؟ من خودم کسی هستم که همیشه عادت دارم مچ بگیرم ، ولی اگر حقیقی باشه ، چکار کنم ؟ چون جدیدا بسیار ترسو شدم به دلیل اینکه حس میکنم جریانات منفی زیادی در اطرافم هست و از قضا همیشه هم درست از آب در میاد و این در حالیه که از زمان بچگی تا قبل از 2-3 سال قبل ، اصلا ترسو نبودم و کلا دنبال ترس و هیجان میرفتم

اینو قبول دارم که این اتفاقات بین آدم های اظطرابی خیلی زیادتر پیش میاد ولی باور کنید خیال نیست . اگه خیال باشه خوب یک بار ، دوبار ، سه بار ، نه همیشه و همیشه که آدم با چشم خودش هم ببینه چی داره سرش میاد

ᕘᕚRaiNᕘᕚ;417813 نوشت:
سلام استاد . اتفاقا من در همین باره میخواستم حرف بزنم. مثلا من خیلی وقتها شده که از قبل میتونم بگم چی میشه ، و همون هم میشه .یه بار به یه مشاور صحبت کردم. اون به من گفت که این دنیا اساسش بر انرژیه ، مثلا در خصوص همین مثالی که شما زدید ، که مثلا امروز ماشینمو تمیز میکنم ولی میدونم بارون میاد . خوب این بارون اومدن به ضرر آدمه چون ماشینش کثیف میشه دوباره، و اون مشاور میگه که این در اثر تلقین قوی ای که خودت و انرژی درونت داشتین ، به وجود اومده و مثلا بارون باریده .

مسئله اینجاست که چرا این تلقین در موارد مثبت کارساز نیست ، مثلا همون حس قوی در باره مسائلی که به کمک ما میان ، هست ولی اون عمل انجام نمیشه ولی همونو در باره یک چیز بد که حس کنیم ، زود اتفاق می افته.

در خصوص اینکه برخی از این آدم های شیاد ، واقعا نمیدونم چی بگم . من خودم شخصی هستم پر از اضطراب و حساسیت های مختلف و همیشه نگران و ترسو ، یک چنین شخصی هم به یکی از آشنایان من گفت که به من بگه همزادت خیلی بهت نزدیک شده ، مواظبش باش . دوست دارم بهش بگم شیاد ، در حالیکه اون منو دعوت کرده تا برم پیشش ، و احضار همزاد کنه. از بین این همه آدم که هر روزه مین پیشش و شخص معروفی هم هست ، گیر داده به من و مدام به پدرم میگه این دختر شخصیتش عجیبه و اتفاقا از یک خانومی که کارش چیزی شبیه همینه هم همین موضوعو شنیدم . اون شخص به قول خودم شیاد جلوی همه این کارو انجام میده و پولی هم نمیگیره و فقط اینطور که شنیدم یه کاسه آب میذاره جلوش و قرآن . آیا صحیح هست که برم و ببینم واقعا چنین کاری میکنه یا خیر ؟ من خودم کسی هستم که همیشه عادت دارم مچ بگیرم ، ولی اگر حقیقی باشه ، چکار کنم ؟ چون جدیدا بسیار ترسو شدم به دلیل اینکه حس میکنم جریانات منفی زیادی در اطرافم هست و از قضا همیشه هم درست از آب در میاد و این در حالیه که از زمان بچگی تا قبل از 2-3 سال قبل ، اصلا ترسو نبودم و کلا دنبال ترس و هیجان میرفتم

اینو قبول دارم که این اتفاقات بین آدم های اظطرابی خیلی زیادتر پیش میاد ولی باور کنید خیال نیست . اگه خیال باشه خوب یک بار ، دوبار ، سه بار ، نه همیشه و همیشه که آدم با چشم خودش هم ببینه چی داره سرش میاد

خواهر / برادر عزیز ،،،،،، از من میشنوی توو این سای دنبال جوابی برا این موضو نباش، که الی ماشاالله اینجا هم مثل همه جاهای دیگه ی کشورمون پره از کارشناس روانشناختی و به قول همون قدیمیا نصیحت کن،،، من که هر چی برا سوال مشابه سوال شما گشتم جوابی درخور و مذهبی و مسند پیدا نکردم، فک کنم شما هم نگردی نیست!!!:Gol:

یا علی :hamdel:

a1ireza;341124 نوشت:
با سلام

حقیقتا بنده چند سالی هست که در زندگیم هیچ پیشرفتی نداشتم و هر وقت هم قصد دارم حرکتی نو انجام دهم همیشه اتفاقاتی برام رخ میده که این اتفاقات مانع این میشود که حرکتم را انجام دهم. مثلا یکیش اینه که هر چند هفته یک بار به سرم میزنه شروع کنم به نماز خوندن اما هر موقع این اراده رو میکنم اتفاق بدی در زندگیم رخ میده که اعصابم رو خورد میکنه و مانع این میشه که بتونم نمازم رو بخونم چند بار هم شد که بدون در نظر گرفتن این اتفاقات نمازم رو خوندم و چند روزی هم ادامه دادم اما از طرفی اون مشکلات هم ادامه پیدا کرد و باعث شد که من نماز خوندنم رو قطع کنم که نکته جالب هم اینه که همزمان با قطع نماز اون مشکلات هم قطع میشد. من 2 تا گزینه برای تحلیل این اتفاقات پیش روم هست که خودم به گزینه اول بیشتر اعتقاد دارم اما برای گزینه دوم این تاپیک رو زدم. گزینه اول اینکه خیال میکنم خدا داره بهم میگه من نیازی به نماز خوندن تو ندارم و اصولا با تو حال نمیکنم برای همین هم نمیزارم هیچ پیشرفتی کنی و قصد تحقیرت رو دارم (باورم نمیشه که این مشکلاتی که برام پیش میاد کار شیطان باشه چون تا اونجایی که میدونم شیطان فقط توانایی وسوسه کردن داره و نمیتونه در عالم تصرف کنه). گزینه دوم هم که تازگیها به سرم زده اینه که شاید دعا نویسی و اینجور حرفا واقعا حقیقت داشته باشه و کسی من رو طلسم کرده باشه.
میخواستم بدونم راهی هست که بتونم از طریق اون بفهمم کسی من رو طلسم کرده؟ اگر نیست چجوری میتونم اون طلسم احتمالی رو باطل کنم؟
حقیقتش اینه که من هر موقع به دعا نویسی و اینجور چیزا فکر میکنم یاد فیلمای تخیلی میفتم! آیا در دنیای واقعی هم اینجور چیزها حقیقت داره؟

با تشکر

سلام
نکات زیر برای تفکر و عمل نمودن مفید است:

1- امام علی علیه السلام می فرمایند: الدنیا دار الاتفاق و الاخرة دار الاستحقاق

یعنی هر اتفاقی در دنیا ممکن است رخ بدهد که بعضی به نفع ما و بعضی به ضرر ما باشد ولی در آخرت هرچه رخ می دهد بر اساس شایستگی ما است. یعنی
در اخرت پاداش و عقاب متناسب با اعمال ما وجود دارد و چیزی اتفاقی رخ نمی‌دهد.

2- از طرفی مقدرات انسان به چهار عامل بستگی دارد:

- ایمان به غیب
- اعمال
- افکار
- دعا

انسان باید تلاش کند که مسائل و مشکلات زندگی خود را به بهترین نحو حل کند. ایمان به غیب در انتخاب راه صحیح و امیدوار بودن، به ما کمک می کند تا با مشکلات کمتری مواجه شویم.

اگر اعمال ما با عقل و مشورت انجام نشده باشد ممکن است ضررهایی به ما از طرف عالم غیب و حتی اجتماع برساند.

اگر افکار ما نسبت به خودمان براساس القائات شیطانی باشد و براساس وعده های الهی نباشد، خداوند ممکن است ما را به خودمان و همان افکار واگذار ‌کند.

در روایتی خداوند بیان فرموده من در گمان افراد هستم اگر به من خوش گمان باشند زندگی دنیا و آخرت را همانطور برای آنها برنامه ریزی و مقدر می‌کنم.

در ایمان به غیب برای نماز آثار فراوانی ذکر شده از جمله ریزش گناهان در پنج نوبت برای طی طریق کمال به سوی کامل مطلق.

همچنین دعا در تغییر سرنوشت انسان بسیار موثر است بگونه ای که قرآن می فرماید:

قُلْ مَا يَعْبَأُ بِكُمْ رَبِّي لَوْلَا دُعَاؤُكُمْ فَقَدْ كَذَّبْتُمْ فَسَوْفَ يَكُونُ لِزَامًا ﴿الفرقان: ٧٧﴾
بگو: «پروردگارم برای شما ارجی قائل نیست اگر دعای شما نباشد؛ شما (آیات خدا و پیامبران را) تکذیب کردید، و (این عمل) دامان شما را خواهد گرفت،
و از شما جدا نخواهد شد!»

در پایان با این اتفاقاتی که برایتان می‌افتد شاید خداوند دارد امتحانتان می کند ببیند چقدر برای حرف او در مورد وجوب نماز ارزش قائلید؟!!

نماز غریق نمازی است که شخص در حال غرق شدن اگر نماز واجبی برعهده دارد باید بخواند.

مثال شما را شاید بتوان با جوانی که جنب از خواب بلند شده مقایسه کنیم. دو راه در پیش رو دارد:
1- نماز نخواندن در اثر ترس و خجالت از غیر خدا
2- حمام رفتن یا غسل کردن بر اساس وقتی که تا طلوع آفتاب دارد
اگر صد روز هم این حالت برایش اتفاق بیافتد بداند که دارد امتحان می شود و در هر امتحانی که موفق شد نماز را ترک نکند بداند که به درجاتی عالی خواهد رسید.

برایتان آرزوی سلامتی و عاقبت به خیری دارم.

موضوع قفل شده است