آیا با ازدواج به کمال می رسیم؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا با ازدواج به کمال می رسیم؟

با سلام

سوالی داشتم از محضرتون:

اینکه میگویند با ازدواج میتوانید به کمال برسید برایم موضوع روشنی نیست:Gig:

اگر توضیحی در این ارتباط بدید ممنون میشم:Mohabbat:

linguist;65546 نوشت:
با سلام دوباره یک سوال داشتم از محضرتون اینکه میگویند با ازدواج میتوانید به کمال برسید برایم موضوع روشنی نیست:Gig: اگر توضیحی در این ارتباط بدید ممنون میشم:Mohabbat:

باعرض سلام خدمت شما
همانطور که روان شناسان معتقدند نیازهای اساسی در انسان اگر برآورده نشود به نیازهای بالاتر مانند خودشکوفایی و نزدیک شدن به خلق و خوی خدایی و تن و روان را از قید و بند تعلقات دنیوی رها ساختن میسر نیست فردی که ازدواج می کند به دلیل برآورده شدن نیازهای پایه ، فطری و غریزی در مسیر مناسب ازدواج به تدریج به مرحله بالاتری دست پیدا می کند البته ناگفته نماند این یک قانون استثنا پذیر است زیرا ما افرادی داریم که با گرسنگی ها و برآورده شدن ناقص نیازهای اساسی به کمال روحی و معنوی دست پیدا کردن به قول علمای غرب روتین اینه که نیازهای معنوی و کمال و پیشرفت بعد از برآورده شدن نیازهای اساسیه
پس همیشه ازدواج با کمال باعث کمال نمی شه ممکن ازدواج با یک فردی که کمال نیست و یا کامل نیست ولی یک انسان عادی و معمولیه فرد به کمال برسه :Labkhand:
با آروزی موفقیت برای همه دوستان

linguist;65546 نوشت:
اینکه میگویند با ازدواج میتوانید به کمال برسید برایم موضوع روشنی نیست اگر توضیحی در این ارتباط بدید ممنون میشم

با سلام

جواب استاد دهنوي در برنامه گلبرگ :

اگر منظورشان این است تا به کمال مطلوب نرسیده اید ، ازدواج نکنید ، ما این را قبول داریم و حرف خیلی درستی است .

ما نظرمان این است که باید شرایط مطلوب نسبی را داشته باشید . اگر نداشته باشید ، برایتان مشکلاتی ایجاد می شود ، رشد فکری ، رشد روحی و شخصیتی ، بلوغ فکری ، استقلال فکری . این ها چیزهایی است که انسان حتما باید داشته باشد .

اگر منظور ایشان این است . ما هم قبول داریم . ولی اگر منظورشان این است که به کمال برسند تا ازدواج مناسبی داشته باشیند یعنی همان کمال الهی است .

نه ما این را قبول نداریم . این یک شعار آرمان گرایانه و ایده آلی است . که متاسفانه خیلی مشکل درست کرده است .

بویژه این شعارها مال خانم ها است که من تا به کمال نرسم ، ازدواج نمی کنم . و ازدواج نکرده اند و فرصت ها را از دست داده اند و این خطرناک است .

خانمی نزد امام رضا (ع) رسیدند و گفتند : من می خواهم با مجردی به کمال برسم . آقا فرمودند : این کار را نکن . ازدواج کن تا به کمال برسی . چون اگر اینطور بود ، حضرت فاطمه (س) ازدواج نمی کرد .

و اگر راه رسیدن به کمال مجردی بود ، ایشان ازدواج نمی کردند . من تقاضا می کنم مواظب این عقاید آرمانی باشید .

در روانشناسی آرمان گرایی یک اختلال است . نکند دختران خوبم با این اختلالات ، ازدواجشان را به تاخیر بیندازند .

linguist;65546 نوشت:
با سلام دوباره یک سوال داشتم از محضرتون اینکه میگویند با ازدواج میتوانید به کمال برسید برایم موضوع روشنی نیست:gig: اگر توضیحی در این ارتباط بدید ممنون میشم:mohabbat:

میدونی؟
یک زوج مثل دو کوه نوردند.برای بالا رفتن از کوه (رسیدن به کمال) به هم وابسته اند و برای پیشترفت به هم کمک میکنند و ضعف های همو میپوشونند و جبران میکنند و فقط هدفشون رسیدن به قله است و گذشت دارند و همیشه سعی دارند تا از لحظه لحظه وقت برای اوج گرفتن استفاده کنند و از تمام توان خود بهره میبرند و از همراهشان جدا نمیشوند و طبق برنامه ریزی عمل میکنند.

با سلام به کارشناس محترم طاها
منظورم رسیدن به کمال بعد از ازدواج بود در واقع گاهی دیده میشود با ازدواج دو نفر طرفین از کمال دور میشوند می خواستم بدونم چطور دو فرد برای رسیدن به کمال بر روی هم تاثیر میگذارند یا طی کردن مراحل تعالی چگونه بعد از ازدواج میسز میباشد ممنونم:Gol:

موضوع قفل شده است