جمع بندی دختران کم توقع کشور من!!!

تب‌های اولیه

305 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دختران کم توقع کشور من!!!

این تاپیکو جهت اطلاع رسانی به پسرانی که هنوز خواستگاری نرفتن یا تازه اولای این راه هستن میزنم.وقتی از خانمهایی که خواستگاریشون میرفتم میپرسیدم : هدفتون از ازدواج چیه یا انتظارتون از همسر ایندتون چیه یا چه چیزی را میخاین تو زندگیتون بهش برسین یا .... با جواب تقریبا مشابه:آرامش روبرو میشدم.میگفتن ما فقط ارامش میخایم یا تنها چیزی که میخایم ارامش داشته باشیم.من با خودم میگفتم چه کم توقع هستن.منکه میتونم ارامش بهشون بدم.چرا نتونم بهشون ارامش بدم.ولی کم کم بعد از شنیدن برخی جوابای منفی متوجه شدم نه بابا ازین خبرا نیست.دخترا ارامش را پیش خودشون اینجوری تفسیر میکنن:پسری که مثل نوکر هر چی بهش گفتن بگه چشم.مثل عابربانک پول بریزه بیرون.همه چیزش اماده باشه... من قبل از اینکه شروع به خاستگاری رفتن بکنم.نظرات یه سری دوستان را میخوندم تو سایت که نوشته بودن دختر پیدا نمیشه برای ازدواج و .... با خودم میگفتم مگه میشه.اینا حتما نرفتن بگردن یا اغراق میکنن.میگفتم من حتما خیلی میگردم تا همسرمو پیدا کنم.الانم همین عقیده را دارم ولی چیزی که فهمیدم و میخام به شما اقا پسری که میخاد بره خاستگاری بگم اینه که اکثر دخترا دنبال همون پسری هستن که با اسب سفید بره دنبالشون.حتی اگه خودشون در اون حد نباشن.پس قبل از خاستگاری رفتن خودتونو برای هرچیزی اماده کنین.که توی روحیتون تاثیر منفی نداشته باشه.من اعتماد بنفسم بالاس برای همین مهم نیست چی بگن.چون خودشون ضرر میکنن.با این حال کمی تاثیر منفی روی من گذاشته.
یه سوال دارم از خانوما:شما واقعا ارامش را توی چی میبینین؟انتظارتون چیه از همسرتون؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

قابل توجه:

موضوع جهت بحث و تبادل نظر میان کاربران باز گذاشته می شود.

خواهشمندم فقط در موضوع اصلی تاپیک مطلب ارسال نمایید

و از هرگونه بحثهای حاشیه ای و نیز گفتگوهای دونفره خودداری نمایید.

با تشکر

:Gol:

منم تا حدودی با نظر آقا محسن موافقم...فعلا دوستان نظر بدن من نظر اول چیزی نگم ولی اینو موافقم که خیلی از دخترخانمها همسری میخوان که هرچی بهش بگن بگه چشم

mohsen1990;722216 نوشت:
ارامش را توی چی میبینین؟انتظارتون چیه از همسرتون؟

پـــــــــــــــــــول!

[="Indigo"]

mohsen1990;722216 نوشت:
شما واقعا ارامش را توی چی میبینین؟انتظارتون چیه از همسرتون؟

سلام

اول اینکه یکم زیاده روی میکنید. خیلی از دوستان بنده بودن که ازدواج دانشجویی کردن که یعنی آقا پسر حتی کاره درست و حسابی نداره. بعدم اینکه

بقیه رو نمیدونم ولی بنده آرامش رو اول در این میدونم که نخوام حرص انجام واجباتی که دین خواسته رو بخورم یعنی نماز و روزه و دوری از کارهای حرام.

بعد در اخلاق شخص که بهم بخوره. هم نخواد زیادی در خدمتش باشم و هرکاری خواستم سوال کنم ازش هم برای خودش هم شخصیت قائل باشه و مثله بعضی آقایون نباشه که کلا همیشه میگن هرچی خانومم میگه. (من طرف مساواتم)

بعد اینکه خونه داشته باشه چون من یه مدلیم که اگه طرف بدهکار باشه به کسی، همیشه اضطراب دارم. به نظرم اجاره خونه هم عین بدهکاریه. مثلا اگه فرد خونه داشته باشه با ماهی 50 تومنم میشه یه جوری سر کرد ولی اگه اجاره باشه دیگه حتما حداقل باید ماهی 550 رو در بیاره و این به نظر من یعنی عدم آرامش.

همین:khandeh!:

لازم به ذکره خیلی ها رو دیدم اطرافم که مورد اول و دوم(البته در مورد دوم هسن دخترایی که ترجیح میدن که چشم بشنون) براشون مهمه. به علاوه اینکه خوده آقایون هم دوست دارن خانوم هاشون بله قربان گو باشن. این به نظرم بر میگرده به ذات انسان بودن. همه دوست دارن ازشون اطاعت بشه. ولی خداییش به چشم عابر بانک کسی رو ندیدم به شوهرش نگاه کنه.[/]

raha2020;725775 نوشت:
بعد اینکه خونه داشته باشه چون من یه مدلیم که اگه طرف بدهکار باشه به کسی، همیشه اضطراب دارم. به نظرم اجاره خونه هم عین بدهکاریه. مثلا اگه فرد خونه داشته باشه با ماهی 50 تومنم میشه یه جوری سر کرد ولی اگه اجاره باشه دیگه حتما حداقل باید ماهی 550 رو در بیاره و این به نظر من یعنی عدم آرامش.

سلام
ببخشید تا حالا به این فکر کردید که یک اقا پسری که مثلا تا 25 سالگی درگیر درس بوده و تا 27 سالکی درگیر سربازی و مثلا الان که سی ساله هست اومده خواستگاری ، از کجا توی این سه سال باید خونه میخریده؟

mohsen1990;722216 نوشت:
آرامش
سلام داداش
امان از این بحث ازدواج :Nishkhand:
خب منم سعی میکنم به دور از جاشیه نظرم رو عرض کنم. بخصوص اینکه جناب "طاهر" این درخواست رو کردن دیگه باید به روی چشم عجابت بشه

جدا از دختر یا پسر بودن ، کلاً بزرگترین ایراد ما آدمها اینه که یا اطلاع نداریم که ایراد داریم! یا قبول نمی کنیم که ایراد داریم!
شما از هر کسی بپرسی تو چطور آدمی هستی ، میگه من آدم خوبی هستم (مطلق نیست البته)

دقت کردید به هر کسی که میرسیم میگه:
امان از نامردی
از دوست خنجر خوردم
صاف و ساده بودم حقم رو خوردن
با دل پاک رفتم جلو ولی بدی دیدم
و.......

خب من نمیگم تمام این افراد دروغ میگن. نه خیلی ها هم واقعاً درست میگن. اما سؤال:
اگه همهء اینها خوب و دلپاک هستن ، اونهایی که نارو زدن ، خنجر زدن و نامردی کردن ، دقیقاً کجا هستن؟ تو کرهء مریخ؟!!

بله داش "محسن" ، شما به هر دختری بگی خودت رو معرفی کن ، خواهد گفت:
نجیبم ، کم توقع هستم ، دنبال آرامش هستم ، دارم در راه خدا قدم برمیدارم ، دست و دلم پاکه ، دنبال یه زندگی آروم هستم و.....
کلاً همونی هستم که پسرها شب و روز دارن دنبالش میگردن!
(البته پسرها هم همین ادعاها رو در مقابل دخترها دارن)

میدونی چرا؟ چون ما آدما هممون فکر میکنیم که راهی رو که میریم درسته

بعضیامون تشخیص درست دادیم ، اما خیلی هامون هم تشخیص غلط دادیم. یعنی:

اکثر ماها خیال میکنیم که کم توقع هستیم ، خیال میکنیم که دنبال آرامش حقیقی هستیم ، خیال میکنیم داریم در راه خدا قدم برمیداریم و......

سلام
امان از مدرنیته و چشم و هم چشمی وماهواره ... . واقعیت تلخی است که مدرنیته همه را مصرف پرست کرده است.خانم ها استعداد بیشتری برای این مصرف زدگی دارند وبه همین خاطر ته تهش می فهمی که آرامش را در رفاه می خواهند.

باز هم یکی دیگر از زوایای داغ ازدواج :khandeh!:

راستش من زیاد خواستگاری نرفتم یعنی کلا یکی بیشتر نرفتم اونم بیشتر جلسه معارفه خانواده ها بود که همدیگرو بشناسن :khaneh:
برای همین واقعا با خواسته های دختر ها شخصا روبرو نشدم

ولی طبق چیزایی که دوروبرم دیدم
چون فامیلمون پر از دختر های جوونه که یا تازه ازدواج کردن یا دم بختن

دو سه تا نکته توی توقعات این دختر خانوم ها هست که به نظرم منطقیه

1- وقتی پسری میاد خواستگاری که دختر هیچ شناختی ازش نداره و علاقه ای هم بهش نداره خب شروطی رو میزاره . دختر وقتی نداری یک پسر رو تحمل میکنه که شناخت خوبی ازش داشته باشه یا علاقه ای داشته باشه بهش . چه دلیلی داره وقتی یکی اومده که نه علاقه ای هست ، نه مثلا پسر خیلی خوش تیپ و قیافس و نه از اخلاق و ایمانش اطمینانداره ، دختر همون اول کار بگه پول برام مهم نیست ؟

من تاحالا ندیدم دختری پسری رو که بهش علاقه داره رو بخاطر پول رد کنه .
منظورم از این علاقه این نیست که بریم تو خیابون دوست بشیما . منظورم برای کسانیه که مثلا شناخت قبلی دارن . حالا یا دوست خانوادگی هستن یا فامیلن و دختر یه علاقه ای دو دلش به پسر داره

خب وقتی پسر خواستگاری غریبه میره از این آپشن محرومه و نباید انتظار داشته باشه چنین برخوردی باهاش بشه

2- مسئله دیگه سن پسر هستش . وقتی یک پسر مثلا 32-3 ساله میره خواستگاری و میگه هیچی ندارم ، خیلی طبیعی و عقلانیه که باید به توانایی های اداره زندگی و مسئولیت پذیری این پسر شک کرد
دختر و خانواده دختر پیش خودشون میگن این مثلا 10 ساله تو سن کاره . بعد 10 سال هیچی نداره و هیچ پس اندازی نداره . از کجا معلوم بعد از ازدواج فرجی در توانایی هاش بوجود بیاد ؟
وقتی میشه بگیم جوونه کار میکنه که سن پایین باشه

اگر سنتون بالاس (منظورم حدود 30 و بالاتر) و خواستگاری غریبه میرید اصلا انتظار نداشته باشید دختر بیاد بگه من با نداریت میسازم
شاید کم توقع باشه ولی بی توقع که نمیشه

جسارتا اگر براتون مقدوره میشه بفرمایید شما برای شروع زندگی چه توانایی هایی دارید که باز جواب منفی گرفتید ؟
مثلا توی شهرتون از بین سه منطقه پایین ، متوسط و بالای شهر میتونید خونه اجاره کنید ؟ یا میتونید بخرید ؟
ماشین و ....

باید ببینیم شما چه شرایطی داشتید که جواب منفی گرفتید و روی چه حسابی به اون دختر خانوم ها برچسب پرتوقع بودن میزنید

[="Microsoft Sans Serif"][="Indigo"]

mohsen1990;722216 نوشت:
یه سوال دارم از خانوما:شما واقعا ارامش را توی چی میبینین؟انتظارتون چیه از همسرتون؟

سلام

یه جایی اومدی سوال پرسیدی که صد در صد خیلی ها میان می گن اینطوریام نیست...:Nishkhand:(به خاطر نوع بیانت که خانم ها رو فجیع جلوه دادی و مقابله به مثل می کنن)

اما برات چه فرقی می کنه!!:Gig:... چون هزاری هم اینجا کسی بیاد بگه دخترخانم ها اینجوری نیستن.... در روند ازدواج شما هیچ کمکی نمی کنه

این تاپیک رو بخون: http://www.askdin.com/thread51321.html#post725424

[SPOILER]البته خدای نکرده نمی خوام تفکر این بنده خدا رو زیر سوال ببرم... چون نمی تونم شرایطشون رو درک کنم و ان شا الله که خوشبخت بشن[/SPOILER]

بنظرم... این حرف منطقی هست...

شروین;725808 نوشت:
1- وقتی پسری میاد خواستگاری که دختر هیچ شناختی ازش نداره و علاقه ای هم بهش نداره خب شروطی رو میزاره . دختر وقتی نداری یک پسر رو تحمل میکنه که شناخت خوبی ازش داشته باشه یا علاقه ای داشته باشه بهش . چه دلیلی داره وقتی یکی اومده که نه علاقه ای هست ، نه مثلا پسر خیلی خوش تیپ و قیافس و نه از اخلاق و ایمانش اطمینانداره ، دختر همون اول کار بگه پول برام مهم نیست ؟

[SPOILER]ولی مرده شور هر چی منطقو ببرن که روز به روز نا امید ترم می کنه..:geristan:.
[SPOILER]:Nishkhand:[/SPOILER][/SPOILER][/]

[=Microsoft Sans Serif]

raha2020;725775 نوشت:
اول اینکه یکم زیاده روی میکنید. خیلی از دوستان بنده بودن که ازدواج دانشجویی کردن که یعنی آقا پسر حتی کاره درست و حسابی نداره. بعدم اینکه

سلام

یه سوال: این ها که می فرمایید؛ یعنی اول دختر و پسر هم رو پسندیده بودن و بعد از اون خواستگاری برگزار شد؟

اون چیزی که کلی تر هست رو بگین ... نه استثنائات!

بعدا نوشت:

[SPOILER]اینکه پرسیدم... برای این بود که به اندازه موهای سرم (اغراق) آدم بهم گفته که اول باید دل یکی رو بدست بیاری، وقتی که دلشو بردی و بهت علاقه مند شد، نه تنها خودش کوتاه میاد، خانوادشم راضی می کنه با شرایطت راه بیان..این آمایی هم که این حرف رو می زدن... همه جور آدمی بودن... اهل نماز و طاعت.. اهل حلال و حروم.[/SPOILER]

همین الان گفته باشه که اشاعه کار بد نکرده باشم: من نمایش متن بالا رو قبول ندارم و صرفا نقل و قول از کسانی که این روش رو قبول دارن.

ضمن اینکه هدف وسیله رو توجیه نمی کنه http://www.askdin.com/thread51326.html#post725830

یعنی نمی شه برای هدف خیر ازدواج به هر وسیله ای متوسل شد.

mohsen1990;722216 نوشت:
یه سوال دارم از خانوما:

جانم .. بگو..:Nishkhand:

mohsen1990;722216 نوشت:
شما واقعا ارامش را توی چی میبینین؟انتظارتون چیه از همسرتون؟

این سوال بسته به هر فردی متفاوته .. ببین آقا محسن مثلا یه جا خواستگاری رفته بودم دختره گفتش برای من ایمان واخلاق ملاکه نه مادیات ...:ok:

آخراش قباله (قواله) تردید از نویسنده :Nishkhand: شو انقدرزیاد گفتن که واقعا موندم این بنده خدا از من چه توقعی داره؟:Gig:

فقط یکی از توقعاتشونو میگم ... گفته بودن باید برای داداش و خواهرای عروس هم یه دست کامل شلوار ولباس و کفش بخرم :Sham: 8 نفر خواهر برادر بودن:please:

خب .. یکی که براش ایمان و اخلاق مهمه نه مادیات توقعاتش اینه ...:Narahat az:

یکی دیگه ممکنه واقعا وقتی ببینن پسر خوب و سر به راه و کاری هستش براش سخت نگیرن ...:ok:

شما داری از خانوم های سایت میپرسی در حالی که فکر میکنم این کار فایده نداره ... چون هرکس نظرش متفاوته ..

شما باید از کسی که میخوای باهاش ازدواج کنی بپرسی ...:Gol:

:Graphic (50):

یا‌رقیه;725828 نوشت:
[=Microsoft Sans Serif]

سلام

یه سوال: این ها که می فرمایید؛ یعنی اول دختر و پسر هم رو پسندیده بودن و بعد از اون خواستگاری برگزار شد؟

اون چیزی که کلی تر هست رو بگین ... نه استثنائات!

بعدا نوشت:

[SPOILER]اینکه پرسیدم... برای این بود که به اندازه موهای سرم (اغراق) آدم بهم گفته که اول باید دل یکی رو بدست بیاری، وقتی که دلشو بردی و بهت علاقه مند شد، نه تنها خودش کوتاه میاد، خانوادشم راضی می کنه با شرایطت راه بیان..این آمایی هم که این حرف رو می زدن... همه جور آدمی بودن... اهل نماز و طاعت.. اهل حلال و حروم.[/SPOILER]

همین الان گفته باشه که اشاعه کار بد نکرده باشم: من نمایش متن بالا رو قبول ندارم و صرفا نقل و قول از کسانی که این روش رو قبول دارن.

ضمن اینکه هدف وسیله رو توجیه نمی کنه

http://www.askdin.com/thread51326.html#post725830

یعنی نمی شه برای هدف خیر ازدواج به هر وسیله ای متوسل شد.

البته برای بردن دل کسی نیاز نیست کار خلاف شرعی انجام بشه
تو خودت باش و خوب باش
طرف خودش دلش میره
به همین راحتی

البته این درصورتیه که شما در معرض دید فرد باشید وگرنه اینکه بخوایم خودمونو سر راهش سبز کنیم دیگه میشه همون خلاف شرعه که نباید باشه

قبول کنید رفتن به خواستگاری غریبه اکثر اوقات برابره با شنیدن شروط عجیب و غریب

شروین;725839 نوشت:
تو خودت باش و خوب باش
طرف خودش دلش میره
به همین راحتی

البته این درصورتیه که شما در معرض دید فرد باشید وگرنه اینکه بخوایم خودمونو سر راهش سبز کنیم دیگه میشه همون خلاف شرعه که نباید باشه

هنوز می خواستم نقل و قول کنم که شما این جمله آخرو اضافه کردین:vamonde:

من اصلا نمی تونم بپذیرم که این روش شما اصولی باشه!!

چون هنوز دستم تو جیب خودم نیست، باید بابای دختره اول قبول کنه.. بعدش دختره بپسنده.

[SPOILER]فرض کنید این ترتیب بر عکس بشه، صد در صد باعث کدورت و مشکل می شه[/SPOILER][/]

خداروشکر کار که نیست ،پسرا هم حوصله خودشون رو ندارن واین خیلی خوبه چون دخترا نه به اسب سفیدشون میرسن نه به یه نوکر و رو دست باباشون میمونن

یا‌رقیه;725844 نوشت:
چون هنوز دستم تو جیب خودم نیست، باید بابای دختره اول قبول کنه.. بعدش دختره بپسنده.

میشه بپرسم چند سالتونه ؟

مدیر محترم : این گفتگوی دونفره نیست . میخوایم در راستای تاپیک به نتیجه برسیم

یا‌رقیه;725844 نوشت:
فرض کنید این ترتیب بر عکس بشه، صد در صد باعث کدورت و مشکل می شه

ممکنه باعث کدورت بشه ولی نه 100%

شروین;725847 نوشت:
میشه بپرسم چند سالتونه ؟

امروز چن سالمه یا فردا؟:khandeh!:

[SPOILER]فعلا 24 سالمه.. از فردا 25 ساله می شم
[SPOILER]الان باز نیاین بگین تو این همه سال چرا بی کاری... تازه دارم کارشناسی ارشدمو تموم می کنم... بعدشم به امید خدا سربازم[/SPOILER][/SPOILER][/]

پسرا برید یه دونه پولدارشو بگیرید گول احساسات دخترارو نخورید چون بدبختتون میکنن،وقتی دختره رو گرفتین با سیاست ادارش بکنید جوری که انگار شما پولدارید واون بی نول هستش

[="Navy"]

یا‌رقیه;725850 نوشت:

امروز چن سالمه یا فردا؟:khandeh!:

[SPOILER]فعلا 24 سالمه.. از فردا 25 ساله می شم
[SPOILER]الان باز نیاین بگین تو این همه سال چرا بی کاری... تازه دارم کارشناسی ارشدمو تموم می کنم... بعدشم به امید خدا سربازم[/SPOILER][/SPOILER]

خب سنتون زیاد نیست و مشغول درس هستین و عجیب نیست دستت تو جیب خودت نباشه

چون گفتید که دستتون تو جیب خودتون نیست خواستم بدونم سنت چقدره . اگر مثلا 30 سالتونه و از پدرتون هنوز پول میگیرید اونوقت نباید انتظاری از دختر خانومی که میرید خواستگاری داشته باشید

در کل یه چیزو بگم ؟

به نظر من این توقع که پسر ها دارن از دخترا که هیچ توقعی نداشته باشن ، کم از پرتوقع بودن دختر نداره (جمله سنگینی بود . یه رب استراحت) :khandeh!:

بالاخره دخترم هزار آرزو داره . دوست داره راحت زندگی کنه
دیگه یه حداقلی رو پسر باید داشته باشه
در حد یه خونه اجاره کردن و زندگی عادی

خب وقتی پسر بدون هیچ پول و شغلی میره خواستگاری چه انتظاری دارید از دختر و خانوادش ؟

[SPOILER]تولدت مبارک . ان شاالله سال دیگه تولدتو با همسرت جشن بگیری در عشق و صفا :hamdel: :Sham::Sham:[/SPOILER]

mohsen1990;722216 نوشت:
این تاپیکو جهت اطلاع رسانی به پسرانی که هنوز خواستگاری نرفتن یا تازه اولای این راه هستن میزنم.وقتی از خانمهایی که خواستگاریشون میرفتم میپرسیدم : هدفتون از ازدواج چیه یا انتظارتون از همسر ایندتون چیه یا چه چیزی را میخاین تو زندگیتون بهش برسین یا .... با جواب تقریبا مشابه:آرامش روبرو میشدم.میگفتن ما فقط ارامش میخایم یا تنها چیزی که میخایم ارامش داشته باشیم.من با خودم میگفتم چه کم توقع هستن.منکه میتونم ارامش بهشون بدم.چرا نتونم بهشون ارامش بدم.ولی کم کم بعد از شنیدن برخی جوابای منفی متوجه شدم نه بابا ازین خبرا نیست.دخترا ارامش را پیش خودشون اینجوری تفسیر میکنن:پسری که مثل نوکر هر چی بهش گفتن بگه چشم.مثل عابربانک پول بریزه بیرون.همه چیزش اماده باشه... من قبل از اینکه شروع به خاستگاری رفتن بکنم.نظرات یه سری دوستان را میخوندم تو سایت که نوشته بودن دختر پیدا نمیشه برای ازدواج و .... با خودم میگفتم مگه میشه.اینا حتما نرفتن بگردن یا اغراق میکنن.میگفتم من حتما خیلی میگردم تا همسرمو پیدا کنم.الانم همین عقیده را دارم ولی چیزی که فهمیدم و میخام به شما اقا پسری که میخاد بره خاستگاری بگم اینه که اکثر دخترا دنبال همون پسری هستن که با اسب سفید بره دنبالشون.حتی اگه خودشون در اون حد نباشن.پس قبل از خاستگاری رفتن خودتونو برای هرچیزی اماده کنین.که توی روحیتون تاثیر منفی نداشته باشه.من اعتماد بنفسم بالاس برای همین مهم نیست چی بگن.چون خودشون ضرر میکنن.با این حال کمی تاثیر منفی روی من گذاشته.

ارامش برا من یعنی بهم کمک کنیم تالحظه لحظه به خدا نزدیک تر بشیم. و منو به مهم ترین هدفم برسونه.
خب الان میگید این که شعاره و همه میگن
ولی من علاوه بر اینکه میگم به حرفم ایمان هم دارم
اما خب متاسفانه اینقدر خیلی ها شعار دادن که حتی اگر کسی بگه ازش میخندن و مسخرش میکنن
براهمین من تو جلسه اول خواستگاری هیچی نمیگم .
باخودم میگم اگر به جلسه دوم رسید حرف و هدف اصلی زندگیمو بهش میگم و دفتر برنامه ریزیمو بهش نشون میدم.
:ok:
اگه نه چرا چیزی بگم که فکر کنه منم شعار میدم

raha2020;725775 نوشت:

سلام

اول اینکه یکم زیاده روی میکنید. خیلی از دوستان بنده بودن که ازدواج دانشجویی کردن که یعنی آقا پسر حتی کاره درست و حسابی نداره. ب

سلام.اینجور ازدواجا بر اثر علاقه ی قبل از ازدواج شکل میگیره.دختر پسر قبل ازدواج دوست بودن یا پسر یا دختر عاشق پسره شده و وقتی با پیشنهاد ازدواج روبرو شده جواب مثبت داده.و هنوز معلوم نیست بعد از ازدواج که عاشقی از کلشون پرید.زندگیشون چی بشه.برای ازدواج سنتی که پسر و دختر دفعه اوله همدیگه را میبینن کاربرد نداره.
raha2020;725775 نوشت:
بقیه رو نمیدونم ولی بنده آرامش رو اول در این میدونم که نخوام حرص انجام واجباتی که دین خواسته رو بخورم یعنی نماز و روزه و دوری از کارهای حرام.
شما چون دین اولویته این براتون مهمه.ولی اکثر دخترا و حتی پسرا مادیات مهمتره براشون و نمیخان حرص پول دراوردن و استرس اونو داشته باشن.
raha2020;725775 نوشت:

همین:khandeh!:
.

پس انتظار دارین یه پسر 25 ساله خونه داشته باشه؟اگه بنا بر این باشه که طبقه پایین خونه پدریه پسر زندگی کنین مشکلی ندارین؟اگه با کمک خونواده پسر خونه ای برای پسر تهیه بشه و وامی که برای خریدش گرفته شده برعهده پسر باشه دادنش مشکلی ندارین؟یا انتظار دارین پسر بعد از 10 سال که وام خونه را کامل داد.بیاد خواستگاری(این میشه همون انتظاری که میخاین پسر همه کارها را ازقبل کرده باشه.خب شما هم در کنارش باشین موقعی که اون داره زحمت میکشه پول جور کنه نیاز به ارامش روحی داره.امید داره.)

سلام

یه موردی بود که نزدیک بود به ازدواج منجر شه...... البته به هم علاقه هم داشتیم

ولی انتظار خونه 400 متری ازم داشت:khaneh:

البته اختلاف های دیگه هم بود .....
ولی کلا هرچی علاقه بود دود شد رفت هوا!:aatash:

شروین;725808 نوشت:

جسارتا اگر براتون مقدوره میشه بفرمایید شما برای شروع زندگی چه توانایی هایی دارید که باز جواب منفی گرفتید ؟
مثلا توی شهرتون از بین سه منطقه پایین ، متوسط و بالای شهر میتونید خونه اجاره کنید ؟ یا میتونید بخرید ؟
ماشین و ....

باید ببینیم شما چه شرایطی داشتید که جواب منفی گرفتید و روی چه حسابی به اون دختر خانوم ها برچسب پرتوقع بودن میزنید

من 25 سالمه.خونه دارم.که البته اگه نتونم تا یکی دوماه دیگه پول جورکنم.باید وام بگیرم.که وامشم 10ساله هست.ماشین ندارم.سرمایه دارم.برای شروع زندگی (یه ملکی دارم که دادم اجاره پول همونو میگیرم ببخشید نمیتونم دراین مورد بیشتر بگم) سربازی نرفتم.از نظر ظاهر همه میگن قیافت خیلی خوبه.یه چیزی در حد یوزارسیفو اینا:khandeh!: .ولی قدم کوتاه1.67.که البته میرم خواستگاری کسایی که یا هم قدم هستن یا کوتاه تر.اهل رفیق بازی نیستم.اهل هیچ دودی حتی قلیون نیستم.ادم شوخیم.فوق مکانیک دارم.بعدشم اشنا داریم برم سرکار.یا خودم اونقدر سرمایه دارم که بتونم یه کاری راه بندازم.ایرادای که دخترا جواب منفی میدن از نظر من:1-سربازم.2-شغل ندارم.3-اول زندگی میخام پیش پدر مادرم طبقه پایینشون زندگی کنم.چون سربازمو نمیشه همسرمو ببرم جای دیگه.اگه خاستیم تا قبل از پایان سربازی با هم زندگی کنیم.4-از نظر ظاهری همون مسئله قدم.

یا‌رقیه;725826 نوشت:
[=Microsoft Sans Serif]

.. چون هزاری هم اینجا کسی بیاد بگه دخترخانم ها اینجوری نیستن...

فقط میخام از نتیجه ای که گرفتم از کلمه ای که دخترا میگن:(ارامش) مطمئن بشم.و اگر خانمی این تاپیکو خوند یکم فکر کنه و بفهمه ارامش به معنای واقعی چیز دیگریست...نه پول و سرمایه و ...

mohsen1990;725866 نوشت:
من 25 سالمه.خونه دارم.که البته اگه نتونم تا یکی دوماه دیگه پول جورکنم.باید وام بگیرم.که وامشم 10ساله هست.ماشین ندارم.سرمایه دارم.برای شروع زندگی (یه ملکی دارم که دادم اجاره پول همونو میگیرم ببخشید نمیتونم دراین مورد بیشتر بگم) سربازی نرفتم.از نظر ظاهر همه میگن قیافت خیلی خوبه.یه چیزی در حد یوزارسیفو اینا:khandeh!:.ولی قدم کوتاه1.67.که البته میرم خواستگاری کسایی که یا هم قدم هستن یا کوتاه تر.اهل رفیق بازی نیستم.اهل هیچ دودی حتی قلیون نیستم.ادم شوخیم.فوق مکانیک دارم.بعدشم اشنا داریم برم سرکار.یا خودم اونقدر سرمایه دارم که بتونم یه کاری راه بندازم.ایرادای که دخترا جواب منفی میدن از نظر من:1-سربازم.2-شغل ندارم.3-اول زندگی میخام پیش پدر مادرم طبقه پایینشون زندگی کنم.چون سربازمو نمیشه همسرمو ببرم جای دیگه.اگه خاستیم تا قبل از پایان سربازی با هم زندگی کنیم.4-از نظر ظاهری همون مسئله قدم.

شرایط نسبتا خوبی داری شما

از 4 تا مشکل 3 تاشو میتونی ظرف 2 سال حل کنی

بری سربازی 2 تا مشکل همزمان حل میشه . کارم که میگی مشکلی نیست .

دلیلی داره که نمیری ؟

ضمنا برداشت من از صحبتای خودتون این شد که دلایل پاسخ منفی ای که گرفتید تا الان ارتباط خاصی به توقع بالای دخترا نداشته

یا‌رقیه;725828 نوشت:
[=Microsoft Sans Serif]

.
چه جالب به منم خیلیا همین حرفو زدن.حتی مادرم و خواهرام.

اناالعبد;725836 نوشت:
.. گفته بودن باید برای داداش و خواهرای عروس هم یه دست کامل شلوار ولباس و کفش بخرم :Sham: 8 نفر خواهر برادر بودن:please:

اونا دیگه چه دله خوشی داشتن.من بودم همونجا از خنده غش میکردم.خب دخترای سایت هم ازین جامعه مستثنی نیستن.از طرفی به قول اقای شروین هر کسی خودشو خوب معرفی میکنه ولی در عمل چیز دیگریست.100 درصد ازین به بعد میپرسم این سوالو ازشون.

شروین;725869 نوشت:

شرایط نسبتا خوبی داری شما

از 4 تا مشکل 3 تاشو میتونی ظرف 2 سال حل کنی

بری سربازی 2 تا مشکل همزمان حل میشه . کارم که میگی مشکلی نیست .

دلیلی داره که نمیری ؟

ضمنا برداشت من از صحبتای خودتون این شد که دلایل پاسخ منفی ای که گرفتید تا الان ارتباط خاصی به توقع بالای دخترا نداشته

بله.پایان نامه را میخام این ترم مهر که بیاد بگیرم.یعنی فقط یه سمینار پایان نامه مونده که گذاشتم واسه ترم اخر.چرا توقع دارن.سربازی رفته باشم.مدرک داشته باشم.کار دائم داشته باشم.خونه و ماشین اماده(بدون هیچ وام و قرض و قوله ای داشته باشم).خونه پدریم زندگی نکنم اول زندگی... من میخام سربازی بیافتم تو شهرخودمون یکی از دلایل ازدواجم قبل سربازی همینه.یکی دیگشم میخام یکی باشه موقعی که میرم سربازی وقتی بهش فکر میکنم روحیه بگیرم.و وقتی اومدم خونه بدونم یکی هست که براش مهم هستم.وگرنه اگه سربازیم رفتم و اومدم.دیگه دلیلی نمیبینم که ازدواج کنم.چون دیگه اکثر سختی های زندگیمو پشت سر گذاشتم.تقریبا.

mohsen1990;725882 نوشت:
وگرنه اگه سربازیم رفتم و اومدم.دیگه دلیلی نمیبینم که ازدواج کنم.چون دیگه اکثر سختی های زندگیمو پشت سر گذاشتم.تقریبا.

راستش اصلا منطق شمارو توی این جمله درک نکردم
یعنی فقط همسر رو برای همین میخواید که توی سختی ها کنارتون باشه و تنهایی رو تحمل کنه ؟

ینی یک همسر برای شما کاربرد دیگه ای نداره ؟

شروین;725892 نوشت:
یعنی فقط همسر رو برای همین میخواید که توی سختی ها کنارتون باشه و تنهایی رو تحمل کنه ؟

منظورشون اینه که همسرشون شریک سختی و آسونی باشه... الان که به یه یاری نیاز دارن کنارشون باشه... نه وقتی همه چی گل و بلبل شد....

یه جور دیگه بخوام بگم....

یار اگه بخواد یار باشه... الان میاد... نه وقتی فرش قرمز زیر پاش پهن کنی....:ok:[/]

mohsen1990;722216 نوشت:
پسری که مثل نوکر هر چی بهش گفتن بگه چشم.مثل عابربانک پول بریزه بیرون.همه چیزش اماده باشه...

mohsen1990;722216 نوشت:
اکثر دخترا دنبال همون پسری هستن که با اسب سفید بره دنبالشون.

همهٔ اینا به قلبایی که شما پسرا میشکنین در...

( منظورم اکثر پسراست مخاطبم شما نیستین البته هر چند مطمئن نیستم شامل نشین)

[="Navy"]

یا‌رقیه;725894 نوشت:

منظورشون اینه که همسرشون شریک سختی و آسونی باشه... الان که به یه یاری نیاز دارن کنارشون باشه... نه وقتی همه چی گل و بلبل شد....

یه جور دیگه بخوام بگم....

یار اگه بخواد یار باشه... الان میاد... نه وقتی فرش قرمز زیر پاش پهن کنی....:ok:

زندگی انقدر سختی داره که سربازی بعدا جزو خاطرات خوششونه نه سختی

[="Black"]بسم رب الحیدر

سلام و ادب

مولکول 68;725782 نوشت:
سلام
ببخشید تا حالا به این فکر کردید که یک اقا پسری که مثلا تا 25 سالگی درگیر درس بوده و تا 27 سالکی درگیر سربازی و مثلا الان که سی ساله هست اومده خواستگاری ، از کجا توی این سه سال باید خونه میخریده؟

پسری که تا 25 سالگی فقط و فقط کارش درس خوندنه همون بهتر مجرد بمونه و صلاحیت نداره به این زودی ازدواج کنه چون نه جنم کار نه دغدغه کار و ازدواج داره و در یه کلام آینده نگر نبوده
یاد قدیما بخیر که بچه ها تابستونا میرفتن سرکار و خسته نباشن دانشجوهای شاغل باعرضه
البته از پول بابا و بقیه موارد که بگذریم[/]

شروین;725899 نوشت:
زندگی انقدر سختی داره که سربازی بعدا جزو خاطرات خوششونه نه سختی

یه وقتی منظور شما سختی های معیشتی هست که ربطی به تجرد و تاهل نداره

اما یه سختی هایی هست که برای شما مصداقش اینه... "معما چو حل شود آسان شود!"....

من بعضی پنج شنبه ها می رفتم گلزار شهدا... اما الان دیگه اینقدر مناظر بد تو مسیر هست که زیارت رفتنمم زیر سواله....

تو این شهر کثیف ... اگه کسی بخواد عفت ش رو حفظ کنه... بهش می خندن....

[SPOILER]یکی از دوستام می گفت واسه چی می خوای ازدواج کنی... ما هم مثل تو هستیم... ما هم نیاز داریم....ولی اینقد دست و پا نمی زنیم....

یه دفه گوشیشو داده بود که بازی کنم... هی بازی قطع می شد و برا وایبرش پیام میومد.... متوجه شدم دخترایی که باهاشون رفیقن دارن براش احوال پرسی می فرستن :||||[/SPOILER]

می خواستم بگم بعضی چیزا انکار ناپذیره... ولی کسی حاضر نیست قبول کنه... بعضی ها سرشون تو یه آخور دیگه بنده و براشون مهم نیست... اما برای امثال من سخت می گذره...[/]

غلام عشقتم یاعلی;725901 نوشت:
پسری که تا 25 سالگی فقط و فقط کارش درس خوندنه همون بهتر مجرد بمونه و صلاحیت نداره به این زودی ازدواج کنه چون نه جنم کار نه دغدغه کار و ازدواج داره و در یه کلام آینده نگر نبوده

قضاوت...:no:... سرزنش...:no:....

معلومه خودتون یا تحصیلات عالیه ندارین... یا حین تحصیل کار می کردین...

در هر صورت ممکنه واسه بعضیا شرایط کار فراهم نشده باشه...

نقل قول:
همون بهتر مجرد بمونه و صلاحیت نداره به این زودی ازدواج کنه چون نه جنم کار نه دغدغه کار و ازدواج داره

خدا رو شکر شما دختر نیستین...:khandeh!:

[SPOILER]خیلی ببخشید... لحن صحبتتون خیلی بد بود...شما که می گید اشکال از پسره بوده، امیدوارم مسئولیت حرفتون رو بپزیرید:Moteajeb!:.. [/SPOILER][/]

mohsen1990;725882 نوشت:
بله.پایان نامه را میخام این ترم مهر که بیاد بگیرم.یعنی فقط یه سمینار پایان نامه مونده

سلام
دوست عزیز ارشد فقط به پایان نامشه دیگه خودت که بهتر میدونی. این از این. اکثراً فقط 1.5 سال گیر پایان نامه هستن. ولی خب این اصلا واقعا اصلا مهم نیست
ولی مشکل اصلی شما سربازیه. اگر اینجوری بری خواستگاری باید یکم کوتاه بیایی. (آخه خودم چند نمونش رو دیدم)
ولی اگر کارتتو بگیری اونوقت با این وضعت فکر می کنم برا هرکس که اقدام کنی بهت جواب مثبت بده
در کل من فکر میکنم بهتره خدمتتو تموم کنی. سعی کن که خدمت و دفاع رو همزمان انجام بدی ن اینکه اول دفاع کنی بعد بری خدمت

شروین;725854 نوشت:
[="Navy"]

خب سنتون زیاد نیست و مشغول درس هستین و عجیب نیست دستت تو جیب خودت نباشه

چون گفتید که دستتون تو جیب خودتون نیست خواستم بدونم سنت چقدره . اگر مثلا 30 سالتونه و از پدرتون هنوز پول میگیرید اونوقت نباید انتظاری از دختر خانومی که میرید خواستگاری داشته باشید

در کل یه چیزو بگم ؟

به نظر من این توقع که پسر ها دارن از دخترا که هیچ توقعی نداشته باشن ، کم از پرتوقع بودن دختر نداره (جمله سنگینی بود . یه رب استراحت) :khandeh!:

بالاخره دخترم هزار آرزو داره . دوست داره راحت زندگی کنه
دیگه یه حداقلی رو پسر باید داشته باشه
در حد یه خونه اجاره کردن و زندگی عادی

خب وقتی پسر بدون هیچ پول و شغلی میره خواستگاری چه انتظاری دارید از دختر و خانوادش ؟

[SPOILER]تولدت مبارک . ان شاالله سال دیگه تولدتو با همسرت جشن بگیری در عشق و صفا :hamdel: :Sham::Sham:[/SPOILER]

[/]

ببخشید ها ولی پدر دختر بعد از سالها کار و تلاش و کسب درآمد و پس امداز تونسته چنین زندگی رو برای دخترش فراهم کنه
یه پسر 24 ساله جوون که تازه قراره بره سرکار چطور درآمدی در حد پدر دختر فراهم کنه؟ از کجا بیاره؟
یه چیزی بگید که منطقی باشه
اگه دخترها چنین انتظاری دارن منطقی نیست
من دخترهای زیادی دیدم درآمد پدرشون مثلا یکی دو میلیون تومنه بعد از خواستگارشون حداقل درآمد پتج میلیون انتظار دارن
خوب این انتظار غیر منطقيه:Narahat:

شروین;725839 نوشت:

تو خودت باش و خوب باش
طرف خودش دلش میره
به همین راحتی

قبول کنید رفتن به خواستگاری غریبه اکثر اوقات برابره با شنیدن شروط عجیب و غریب

الان دیدم این پیشنهادتون رو سه تا از خانم ها تایید کرده بودن...

دیگه وقتی خود خانم ها این سیستم رو قبول دارن که دیگه حرفی نمی مونه... ان شا الله وقتی پایان ناممو دفاع کنم... فرصتی که تا قبل از اعزام به خدمت دارم... می رم یه جایی که پر دختر باشه کار می کنم تا خود به خود دلشون بره....:Nishkhand:

[SPOILER]به همین راحتی... به همین خوشمزگی...

آخ آخ آخ آخ...چه شود... مخصوصا اگه هر روز لباسای تمیز و مرتب بپوشم...:Graphic (45):.[/SPOILER]

پ.ن.: خدا رو شکر که به قول شما این کارا خلاف شرع نیست.[/]

[="Navy"]

یا‌رقیه;725924 نوشت:

الان دیدم این پیشنهادتون رو سه تا از خانم ها تایید کرده بودن

...

دیگه وقتی خود خانم ها این سیستم رو قبول دارن که دیگه حرفی نمی مونه... ان شا الله وقتی پایان ناممو دفاع کنم... فرصتی که تا قبل از اعزام به خدمت دارم... می رم یه جایی که پر دختر باشه کار می کنم تا خود به خود دلشون بره....:Nishkhand:

[SPOILER]به همین راحتی... به همین خوشمزگی...

آخ آخ آخ آخ...چه شود... مخصوصا اگه هر روز لباسای تمیز و مرتب بپوشم...:Graphic (45):.[/SPOILER]

پ.ن.: خدا رو شکر که به قول شما این کارا خلاف شرع نیست.

من نگفتم شما سعی کنی جلب توجه کسیو بکنی
یا بری تو یه جمع دخترونه به این قصد

گفتم اگر شرایط جوری باشه که اون خانم شمارو ببینه شمام بچه خوبی باشی خودش متوجهت میشه

من کی گفتم این کارا خلاف شرع نیست ؟
گفتم برای بردن دل کسی نیاز نیست خلاف شرع کنی

مگه حضرت یوسف کار خلاف شرع کرد که دل زلیخا رو برد ؟

mehrant;725912 نوشت:
ببخشید ها ولی پدر دختر بعد از سالها کار و تلاش و کسب درآمد و پس امداز تونسته چنین زندگی رو برای دخترش فراهم کنه
یه پسر 24 ساله جوون که تازه قراره بره سرکار چطور درآمدی در حد پدر دختر فراهم کنه؟ از کجا بیاره؟
یه چیزی بگید که منطقی باشه
اگه دخترها چنین انتظاری دارن منطقی نیست
من دخترهای زیادی دیدم درآمد پدرشون مثلا یکی دو میلیون تومنه بعد از خواستگارشون حداقل درآمد پتج میلیون انتظار دارن
خوب این انتظار غیر منطقيه:Narahat:

جناب مهران

من کی گفتم دخترا کمبود های خونه پدرشونو بیان خونه شوهر جبران کنن ؟ که اگر بکنن هم وظیفه شوهره البته اگه وسعش برسه

جمله آخر بنده رو اگر یکبار دیگه بخونید ، منظورم با کسانی بود که بدون کار و پس انداز میرن خواستگاری و اگر جواب منفی بشنون میزارن رو حساب زیاده خواهی دختر و خانوادش

پ.ن : صد البته که دستور دینه که بخاطر مسائل مالی جلوی ازدواج جوون هارو نگیرید . ولی واقعیت جامعه فعلا چیز دیگریه
اگر بخوایم در مورد مدینه فاضله صحبت کنیم . بله برخی حرفای پسرا درسته . مثل زندگی در خونه پدر پسر در اول ازدواج و ...

بسم رب الحیدر

سلام و ادب

یاد قدیما بخیر که بچه ها تابستونا میرفتن سرکار و خسته نباشن دانشجوهای شاغل باعرضه
البته از پول بابا و بقیه موارد که بگذریم

"غلام عشقتم" عزیز

صحبت سر کار کردن یا کار نکردن دانشجو نیست ، صحبت سر اینه که با حساب کتابی که من کردم تا سی سالگی شاید بیشتر از 90% پسرها با پول خودشون نتونن صاحب خونه باشن ... تازه سن سی سالگی برای ازدواج پسر خیلی دیر هست.

دو حالت میمونه : یا اینکه خانواده بهش کمک بکنن... که دیگه اینجا اقا پسر نمیتونه ادعا کنه که با جر بزه خودم خونه دار شدم
یا هم اینکه کلا بعد از دیپلم ادامه تحصیل نده و بره سر کار تا در سی سالگی خونه داشته باشه .

و نکته دیگه اینکه کار دوران دانشجویی ، فقط در بهترین حالت به درد این میخوره که با پولش رتق و فتق امور دوران دانشجوییت بشه و گرنه پولی نیست که مثلا بشه باهش پس انداز کرد و خونه خرید.

البته از پول بابا و بقیه موارد که بگذریم

برو بابا..........

نیکوکار;725908 نوشت:
سلام
دوست عزیز ارشد فقط به پایان نامشه دیگه خودت که بهتر میدونی. این از این. اکثراً فقط 1.5 سال گیر پایان نامه هستن. ولی خب این اصلا واقعا اصلا مهم نیست
پایان نامه را یکاریش میکنم.دانشگامون زیاد گیر نیست.ازین در پیتی هاس Smile
نیکوکار;725908 نوشت:
ولی مشکل اصلی شما سربازیه. اگر اینجوری بری خواستگاری باید یکم کوتاه بیایی. (آخه خودم چند نمونش رو دیدم)
ولی اگر کارتتو بگیری اونوقت با این وضعت فکر می کنم برا هرکس که اقدام کنی بهت جواب مثبت بده
گفتم قبلن.من میخام قبل سربازی بگیرم.که 1-توی شهرخودمون بیافتم سربازیا 2-نیاز شدید به همدم در دوران سخت سربازی.با شناختی که از خودم دارم.واقعا میدونم بدونه یه نفرکه کنارم باشه.خیلی سخته تحمل سربازی.همینطور که در دوران لیسانس برام سخت گذشت.واقعا اون دختری که بعد از سربازی زنم بشه.هیچ ارزشی نداره برام.
نیکوکار;725908 نوشت:
در کل من فکر میکنم بهتره خدمتتو تموم کنی. سعی کن که خدمت و دفاع رو همزمان انجام بدی ن اینکه اول دفاع کنی بعد بری خدمت

مگه میشه؟هم سربازی برم.در صورتی که ارشدمو تموم نکردم و هنوز دفاع نکردم!؟میشه توضیح بدین چجوری!

شروین;725892 نوشت:

چه کاربرد دیگه داره؟؟؟!نیاز عاطفی دارم.یکی باید باشه که به عشقش سختی ها برام اسون بشه.

یا‌رقیه;725935 نوشت:
[=Microsoft Sans Serif]

عه .. عه....

حرفتون رو عوض کردین....

نوشته بودین در معرض دید باشیم و خودمون باشیم....

برای برآوردن این مهم... تو یه جایی کار می کنم که تو معرض دید باشم.... مرتب و پاکیزه بودنم که اشکال نداره... تا حالا شنیدین بگن خط اتوی لباس خلاف شرعه...

شرایط جوری باشه؟؟؟... خودم شرایط رو جوری می کنم که دیده بشم... مگه عقلم کمه که فرصت ها رو از دست بدم... همیشه از محیطی که دختر بود فرار می کردم... می گفتم برای من خوب نیست...

الان همتون با زبون بی زبونی دارید می گید ... چارش اینه که دیده بشی.... خب من قبول کردم

... حالا چرا دارید می زنید زیر حرفتون...

گفتید قبول کنم که با شرایط من کسی حاضر نیست نشناخته بهم زن بده.... راه حل دادین... منم قبول کردم... همه هم تایید کردن... مشکل چیه این وسط...:Nishkhand:

[SPOILER]من باید برم سلف... بعدش برم نماز...:Nishkhand:... برگشتم جوابتون رو می خونم[/SPOILER]

[SPOILER]
[/SPOILER][=Microsoft Sans Serif]

اینا رو هم در نظر بگیرین..... نزدیک 9 ماهه دارم میرم خواستگاری.... اینجا جواب منفی می ده... می رم جای بعدی... دیگه خسته شدم از این رویه.... دائما باید تحقیر بشم

نه حرفمو عوض نکردم
منظورتو بد متوجه شدم از اینکه گفتی برم یه جای کارکنم که دخترا باشن ....

دوست ندارم این بحث رو پیش بکشم
چون قبلا تو یه تاپیک دیگه صحبتش شد بعضیا برداشت بدی کردن . فکر کردن منظور من اینه که پسرا برن سر راه دخترا رو بگیرن

ولی واقعا چه عیبی داره پسر خودش انتخاب کنه ؟ تو محل کار ، دانشگاه و ... البته خودش پیش قدم نشه

من یه دوستی داشتم از اون بچه مثبتای درجه یک
خدایی شبیه شهیداس
همین مشکلو داشت ، من هرچی گفتم چرا خودت انتخاب نمیکنی کلی جبهه گرفت .
گفتم باباجون نمیگم برو صحبت کن که ، فقط انتخاب کن . اونام که تورو میشناسن

خدا وکیلی تو موسسه ای که بودیم خیلی دخترا دوسش داشتن . (من اونجا خواجه حرم سرا بودم . از تمام مسائل هم دخترا و هم پسرا خبر داشتم و میدونستم کیا این دوست مارو دوست دارن)
کافی بود مادرشو بگه بیاد صحبت کنه . تموم بود
خلاصه فرصتارو از دست داد

تا برای سربازی افتاد تو یه ساختمون سپاه که همه خانوم بودن . کادری . اکثرا هم جوون

گفتم مصطفی ایندفه لگد به بختت نزنا . یکی خوب بود به مادرت بگو
خلاصه بعدا با یکی از همون خانومای اونجا ازدواج کرد. به حدی هم خانوم مومنیه که حد نداره . من تاحالا صورتشو ندیدم . انقدر که سرش پایینه همیشه .
بچه دارم شدن .
گفتم دیدی کار بدی نیست .

تو اگه خودت بری حرف بزنی بده و خصوصا یک خانم مومن بهش بر میخوره و ناراحت میشه

ولی صرف اینکه خودت انتخاب کنی که ایرادی نداره

امیدوارم دوباره این پست من باعث ایجاد بحث جدید نشه
فقط چون فکر کردی حرفمو عوض کردم گفتم یه بار دیگه نظرمو در این رابطه بگم

[="Times New Roman"][="Black"]دختری به درد زندگی می خوره که واقعا واقعا واقعا تورو فقط بخاطر خودت دوست داشته باشه ، تورو با همه ی خوبی ها و بدی هات پذیرفته باشه.

من برعکس بقیه ، به جای اینکه دنبال دختر کم توقع باشم ، دنبال اینم که سطح زندگیم رو ببرم بالا ، چون انتظارم از خودم خیلی خیلی زیاده.

ولی قطعا زمانی که وضع توپی داشته باشم ( اگر قصد ازدواج داشته باشم )

سراغ دختری میرم که واقعا واقعا واقعا منو با همه ی خوبی ها و بدی هام بپذیره ، نه اینکه بخاطر شرایط خوبم بدی های منو تحمل کنه یا اینکه ندیده بگیره یا تبدیل به کمالاتشون کنه.

چند روز پیش تو واتساپ یه پیام اومد ربع ساعت داشتم زار میزدم از خنده.

یه رفیق دارم هروقت توی سانتافه اش به دخترا متلک میندازه همه با لبخند جوابشو میدن.

چند روز پیش سوار پراید من شده بود به چند تا دختر متلک انداخت بیچاره تازه اونجا فهمید کچله. :ghash: :shad: :ghash: :shad: [/]

من که در حین تحصیل بیمارستان بهمون حقوق میداد ماهی 390 هزار تومن
من خرجی ام رو از پدر و مادرم گرفتم و تمام حقوق رو پس انداز کردم
الان که در حال فارغ التحصيل شدن هستم تمام دارایی و حاصل پس انداز شده 8 میلیون تومن.
با این 8 میلیون میشه خونه جدا خرید آخه؟:Narahat:

[="Navy"]

mohsen1990;725944 نوشت:
چه کاربرد دیگه داره؟؟؟!نیاز عاطفی دارم.یکی باید باشه که به عشقش سختی ها برام اسون بشه.

دقیقا دنبال همین بودم
خب حالا اگر کسی باشه که بعد از سربازی بیاد ، نمیتونه نیاز های عاطفی شمارو برآورده کنه ؟

فکر نکنید فقط دوران سربازیه که سخته و شما نیاز به همدم دارید . کلا هر دورانی که همدم نداشته باشید دوران سختیه

منظور بنده اینه که اینجوری به خودتون تلقین نکنید که اگر دختری در دوران سربازی شما نباشه پس به درد نمیخوره .
البته که اگر کسی در همه مراحل با شما باشه بسیار ارزشمنده

به هر حال امیدوارم به مراد دلت برسی . خصوصا که شرایط خوبی هم داری :Gol::Gol:[/]

هیچ وقت تو زن گرفتن عجله نکنید، چون دو حالت بیشتر نداره یا زن خوبی میگیرید وشمارو خوشبخت میکنه یا زنی میگرید که به خاک سیاه میشوننتون،ودر 80 درصد موارد بدبخت میکنن مرد رو باید شانس بیارید جز 20 درصد باشید

[=arial black]به نظر من همه مشکلات ازدواج از اون جایی شروع میشه که
همه ما ( آقا پسرا و دختر خانوما ) دنبال کسی میگردیم که خوشبختمون کنه
اگه تو مسئله ازدواج به فکر خوشبخت کردن باشیم نه خوشبخت شدن خیلی از مشکلات حل میشه
اگه موقع ازدواج بجای متر کردن خونه و ماشین و مدل ابرو و هیکل طرف مقابلمون
به این فکر کنیم که چطوری میتونم حال طرف مقابلم رو خوب کنم و حال خودمم باهاش بهتر بشه
هم ازدواج موفقی خواهیم داشت هم به آرامشی که آرزوی همه اس میرسیم

♥♥♥ تــــــــرگل ♥♥♥;725896 نوشت:

همهٔ اینا به قلبایی که شما پسرا میشکنین در...

( منظورم اکثر پسراست مخاطبم شما نیستین البته هر چند مطمئن نیستم شامل نشین)

من تصمیم گرفتم اگه رفتم خاستگاری و نپسندیدم.به مادرم بگم تماس بگیره یه بهونه ای که دخترناراحت نشه یه موقع.بیاره.فقط دفعه اول چون تازه کاربودم اینکارو نکردم.که فقط همون یه دفعه بود بقیه موارد پیش دستی کردنو خودشون جواب منفی دادن.من از جواب منفی گرفتن زیاد ناراحت نیستم.خب قرار نیست همه همدیگرو بپسندن.از پرتوقعی یه سری دخترا ناراحتم.چرا باید اینجوری باشن؟!چرا ایرادهای الکی!
موضوع قفل شده است