جمع بندی بچه دار شدن در دوران عقد

تب‌های اولیه

131 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بچه دار شدن در دوران عقد

سلام

آیا اشکال زن و شوهری در دوران عقد بچه دار شوند و پس از آن جشن ازدواج بگیرند و در خانه ای مستقل زندگی کنند...؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

مترصد;606612 نوشت:
آیا اشکال زن و شوهری در دوران عقد بچه دار شوند و پس از آن جشن ازدواج بگیرند و در خانه ای مستقل زندگی کنند...؟

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی
زن و مرد در صورتى مى‏توانند با هم شرعا ارتباط برقرار كنند كه بعد از مراسم عرفى خواستگارى، صيغه عقد ازدواج (دائم يا موقت) بين آنها جارى شده باشد
وقتي عقد ازدواج خوانده شد،زن و شوهربرهم حلال شده و هرگونه استفاده و لذتي را مي تواند از هم ببرند. علي القاعده در اين مدت نيز زن و شوهر حقوقي برابر با دوران پس از زفاف دارند مگر آن كه از قبل شروط خاصي را قيد كرده و يا عرفا روال معيني معمول باشد به گونه اي كه حالت شرط ضمن العقد را پيدا كند.(برای آگاهی از حکم آن از بخش احکام سوال نمایید)
گرچه نزديكي با همسر در دوران عقد از نظر شرعي و قانوني اشكالي ندارد ولى از نظر روانشناختى شايسته نبوده و تأثيرات فرهنگى و روحى منفى فراواني بدنبال دارد.
لذا بهتر است چنانچه ضرورتي در اين امر احساس نمي شود اين عمل را به زمان عروسي و شب زفاف موكول كرده و آداب عرفي رعايت گردد .مساله مهم ديگر اين است كه عدم رعايت اين آداب و نزديكي جنسي ممكن است احتمال آبستني را فراهم آورد كه در اين صورت كم شدن فاصله بين عروسي و تولد فرزند خود موجب مشكلات ديگري خواهد شد.

ولي از ديدگاه عرفي و فرهنگ عمومي بهتر است آميزش جنسي تا زمان ازدواج وشروع زندگي مشترك به تاخير افتد. تجربه نيز نشان داده كه اين كار باعث تشديد علاقه زوجين نسبت به هم شده واز سوي ديگرانگيزه زوجين را در برداشتن موانع ازدواج وشروع زندگي مستقل تقويت مي كند.
گاه برخي خانواده ها به اين علت مخالف اين موضوع هستند كه شاهد شكست بعضي از ازدواج ها در دوران عقد بوده اند لذا مي خواهند در اين صورت آسيبهاي وارد شده به دختر كاهش يابد. البته باز تاكيد مي كنيم كه شما مي توانيد هر گونه لذت جنسي را از همديگر داشته باشيد ولي توصيه مي كينم به عقايد ورسم ورسوم خانواده هاي خود كه بي شك خالي از حكمت نيست احترام بگذاريدواين موضوع را تا زندگي مشترك به تاخير اندازيد.
درپناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

راهنما;607996 نوشت:
وقتي عقد ازدواج خوانده شد،زن و شوهربرهم حلال شده و هرگونه استفاده و لذتي را مي تواند از هم ببرند

سلام. هرگونه ی هرگونه که نه. برای لذت زناشویی هم قواعدی هست.

تو دوران عقد به نظرتون زشت نیست؟

40tobe;608077 نوشت:
تو دوران عقد به نظرتون زشت نیست؟

ميشه بپرسم چيش زشته وقتي محرم هم هستن؟

إز لحاظ شرع و اسلام هيچ ايرادي نداره فقط إز ديد عرف ما إيراد داره كه اونم غلطه عرف بأيد تابع شرع باشه نه برعكسش !!!!!

نهال;608080 نوشت:
إز لحاظ شرع و اسلام هيچ ايرادي نداره فقط إز ديد عرف ما إيراد داره كه اونم غلطه عرف بأيد تابع شرع باشه نه برعكسش !!!!!

نه میدونم ...اما اخه...نمیدونم شاید دارم اشتباه میکنم و افکار من پوسیده باشه اما خب جایی که ما هستیم خیلی ایراد میگیرن! شاید تفکراتشون قدیمیه...شاید...

[="Olive"]وقتی ازدواج کردن و محرم همدیگه ان ضرورتی نداره از هم دوری کنن این چه کاریه ؟؟؟؟ بنظر من ایرادی نداره ولی بچه دار شدنشون تو نامزدی و عقد به خودشون اسیب میزنه چون فاصله واسه روزای 2 نفرشون خیلی خیلی کم میشه[/]

تو دوران عقد بچه دارشدن ایرادی نداره منتهی یک سبکیه از قدیم الایام توذهنها پرورش پیداکرده البته از دید دیگه که بخوای درنظر بگیری دوران عقد رو یک دوران شناخت طرفین وخیلی مسائل دیگه قلمداد میکنن چون ممکنه تو این دوران خیلی از جداییها صورت بگیره اونوقت وجود اون بچه میشه قوز بالاقوز.......

همونطور که جناب راهنما گفتن شاید از نظر شرعی مشکل نداشته باشه ولی از نظر عرفی خیلی جالب نیست. تا حدی که توی خانواده ما یه مورد این شکلی اتفاق افتاد و الان که اون بچه 10 ساله شده هنوزم توی خاطر همه مونده!
البته شاید خانواده ها باهم فرق داشته باشن.

نهال;608079 نوشت:
ميشه بپرسم چيش زشته وقتي محرم هم هستن؟

محرم هستن

ولی زیر یه سقف نرفتن که هنوز

:ok:

[="Olive"]

Miss Chadoriii;608120 نوشت:
محرم هستن

ولی زیر یه سقف نرفتن که هنوز

عزیزم نرفته باشنم زن و شوهرن و هیچ ایرادی نداره.....قرار نیس که همه به رسم و رسومات قدیمی بسازن و بسوزن[/]

itak;608123 نوشت:

عزیزم نرفته باشنم زن و شوهرن و هیچ ایرادی نداره.....قرار نیس که همه به رسم و رسومات قدیمی بسازن و بسوزن

اصلن بحث من رسم و رسومات قدیمی نیس

هر اتفاقی سر جای خودش ... و توی زمان مناسب خودش قشنگه

در غیر این صورت به نظر من جالب نمیاد

بچه دار شدن

توی خونه عشق خودت قشنگه

نه وقتی که عقد کرده ای و عین مهمون پامیشی میری خونه مادرشوهرت

Fool

[="Olive"]

Miss Chadoriii;608127 نوشت:

بچه دار شدن

توی خونه عشق خودت قشنگه

:|

گلم تو درست میگی...من میگم اگه اتفاق افتاد هم ایرادی نداره[/]

[="Blue"]عرفم از این بابت می گه که شاید یک درصد در دوران عقد عقد بهم خورد و انگاه چی ؟[/]

*یا زهرا*;608115 نوشت:
همونطور که جناب راهنما گفتن شاید از نظر شرعی مشکل نداشته باشه ولی از نظر عرفی خیلی جالب نیست. تا حدی که توی خانواده ما یه مورد این شکلی اتفاق افتاد و الان که اون بچه 10 ساله شده هنوزم توی خاطر همه مونده!
البته شاید خانواده ها باهم فرق داشته باشن.

به نظر منم خیلی زشته توی دوران عقد دختری حامله بشه اون وقت توی لباس عروسی با شکمی برآمده ظاهر شه
این رفتار باعث سرشکستگی خانواده ها علی الخصوص خونواده دختر میشه
و هیچ وقت هم دختر نمیتونه از زیر نظر و نگاه های تحقیرآمیز اطرافیان خلاص شه
بهرحال تو این جامعه هستیم باید از رفتارهایی که باعث سرشکستگی خانواده ها میشه جلوگیری کرد
شاید هم بخاطر ترس از وقوع چنین حوادثی است که خانواده دختر اجازه نمیدن مدت زمان بین عقد و عروسی طولانی شود منم بهشون حق میدم

sky_star;608134 نوشت:
عرفم از این بابت می گه که شاید یک درصد در دوران عقد عقد بهم خورد و انگاه چی ؟

دقیقن

توی دوران عقد هر اتفاقی ممکنه بیوفته

اگه به جدایی برسن

دختر خانوم خیلی راحت میتونه اسم پسر رو از شناسنامه اش دربیاره

اما اگه چشمشونو ببندن و کلا ...

میشه یه زن مطلقه

البته مثل همه چیز که تعادل بهترین حالته تو نامزدیم باید اینطوری باشه خوب مسلما تو این فشار جامعه که پسرا با مشکلات زیاد موفق به ازدواج می شن خوب باید اونارم درک کرد ولی از اونورم خط قرمز رو رد نکرد .
من داشتم دوستی که ایشون خیلی زیاد حیا داشت حتی جلوی نامزدش بعد 4 ماه عقد لباس های خیلی گشاد و محجبه در خانه ... همون دوران عقد پسره گفت نمی خواهمو بهم خورد .

sky_star;608134 نوشت:
عرفم از این بابت می گه که شاید یک درصد در دوران عقد عقد بهم خورد و انگاه چی ؟

سلام.کاملا درسته

ببینید حالا شاید نظر شما این باشه که بلاخره زن و شوهر هستند و حلال !! اما به نظرتون حیف نیست؟ دوران نامزدی که میتونه سرشار از عشق و اغوشو معاشقه باشه جاشو بده به کهنه شستنو بچه بزرگ کردن؟

حالا اینا به کنار

ایا دهن این مردم رو میشه بست اول زندگی؟ ...

من که میگم اگر هم از لحاظ دین عیبی نباشه ولی از لحاظ عرفی و اخلاقی کمی در ازحان عمومی هنوز جا نیوفتاده..

ولی به هر حال هر کسی نظری داره و من به نظر همتون احترام میزارم

Miss Chadoriii;608127 نوشت:

بچه دار شدن

توی خونه عشق خودت قشنگه

سلام ...میگم :khaneh: یه جوری حرف میزنی انگاری چند تا پیراهن پاره کردیا.ماشالله حرفه ای حرفه ای...مزاح کردم :Nishkhand:

اصلا بچه چیه بابا...ما چه گلی بر سر پدر مادرمون زدیم که بچمون بخواد...

بچه یه موجوده اضافیه...به نظرم تا 30 سالگی نباید بچه دار شد چون دوران قشنگ جوونیرو خراب میکنه اما بعدش واسه محکم شدن زندگی و زیبا تر شدن حالا یه پسر گوگولی مگولی هم بیاد بد نیست...به زندگی جون میده..:hamdel:

40tobe;608148 نوشت:

سلام ...میگم :khaneh: یه جوری حرف میزنی انگاری چند تا پیراهن پاره کردیا.ماشالله حرفه ای حرفه ای...مزاح کردم :Nishkhand:

اصلا بچه چیه بابا...ما چه گلی بر سر پدر مادرمون زدیم که بچمون بخواد...

بچه یه موجوده اضافیه...به نظرم تا 30 سالگی نباید بچه دار شد چون دوران قشنگ جوونیرو خراب میکنه اما بعدش واسه محکم شدن زندگی و زیبا تر شدن حالا یه پسر گوگولی مگولی هم بیاد بد نیست...به زندگی جون میده..:hamdel:

نخوردیم نون گندم

ولی دیدیم دست مردم

Fool

Miss Chadoriii;608151 نوشت:
نخوردیم نون گندم

ولی دیدیم دست مردم

:|

اره خب بلاخره زیاده از این دست اتفاق ها.. که همشم فراموش میشه به مرور زمان:hey:

سلام.
بنظر من که زشت نیست چون محرم هستن.
اما بهتره آدم برای بعد از عروسی و زندگی مشترک هم یه چیزی گذاشته باشه که تا قبل از اون تجربه اش نکرده باشه!

sky_star;608140 نوشت:
البته مثل همه چیز که تعادل بهترین حالته تو نامزدیم باید اینطوری باشه خوب مسلما تو این فشار جامعه که پسرا با مشکلات زیاد موفق به ازدواج می شن خوب باید اونارم درک کرد ولی از اونورم خط قرمز رو رد نکرد .
من داشتم دوستی که ایشون خیلی زیاد حیا داشت حتی جلوی نامزدش بعد 4 ماه عقد لباس های خیلی گشاد و محجبه در خانه ... همون دوران عقد پسره گفت نمی خواهمو بهم خورد .

تایید میکنم
واقعا واسه یه پسر اینجوریش سخته
من توی یه تاپیک خودم گفته بودم
دختر خانمی که باهاش نامزد کردم و بعدا نامزدی بهم خورد{ البته علت به هم خوردنش چیز دیگری بود } پدرش گفته بود تمام مدت که نامزدیم حتی خونه خودشون و در عدم حضور نامحرم، جلوی من چادر سرش باشه که همینطور هم بود.اصلا کنار من هم نمی نشست، من روی یه مبل و اون روی یه مبل دیگه یه طرف دیگه سالن.دیگه گفته بودن هیچ تماسی حتی در حد دست دادن نباشه، ابراز علاقه در این مدت نباشه، بیرون رفتن باهم نباشه،پیامک زدن به هم نباشه ...

[="Blue"]کاش برسه روزی که همه ما اسلام را درست بر پا کنیم در زندگیهامون .تا با اشتباهمون دیگران رو از اسلام ناب زیبا دور یا بهش بدبین نکنیم.خوب اون پدر باید درک می کرد الان دیگه اون پسر همسر اون دختره و بلاخره باید از همسرش لذت ببره قرار نیست که خواهر و بردار باشن .[/]

باسلام

بچه دارشدن در دوران عقد هیچ اشکال شرعی نداره ، اما قدیمی ها میگن " خروسیه که شاید نخوند " منظور اینه که شاید خدای نکرده عقد به هم خورد و اون دو نفر زیر یک سقف نرفتن ...
خب در این شرایط وجود یک بچه مشکلی بر سر مشکلات خواهد شد. شاید به همین علته که عرف ، بارداری در دوران عقد رو رد میکنه.

mehrant;608164 نوشت:
بنظر من که زشت نیست چون محرم هستن.

سلام و عرض ادب

زشت نیست از این نظر که خدا حلاله حلالش کرده زن و مرد رو برای هم...

اما بیاید منطقی بحث کنیم.

تو اون شرایط میشه یه جنین رو در رحم مادر با ارامش بزرگ کرد؟ ایا میشه 9 ماه استرس نداشت؟ زخم زبون های فامیل تیکه پرت کردن و ....

در اصل بحث ما اینه...وگرنه معلومه که زشت نیست

40tobe;608234 نوشت:

سلام و عرض ادب

زشت نیست از این نظر که خدا حلاله حلالش کرده زن و مرد رو برای هم...

اما بیاید منطقی بحث کنیم.

تو اون شرایط میشه یه جنین رو در رحم مادر با ارامش بزرگ کرد؟ ایا میشه 9 ماه استرس نداشت؟ زخم زبون های فامیل تیکه پرت کردن و ....

در اصل بحث ما اینه...وگرنه معلومه که زشت نیست

البته من زشت نیست منظورم داشتن ارتباط جنسی بود نه بچه دار شدن ...
وگرنه در ادامه همین نظرم که نقل قول کردید نوشته بودم آدم باید یه چیزی هم داشته باشه که تا بعد از عروسی تجربه اش نکرده باشه. ..همون رابطه جنسی هم کلا بنظرم در دوران عقد نباشه بهتره.ولی خوب دست دادن، دست دور گردن همدیگه انداختن، و موارد مشابه بنظر من اشکالی نداره و زشت نیست، که اما در اون دوره نامزدی خودم گفتم پدر دختر با چه چیزایی مخالف بود

برادر mehrant

اونا مخالفت کردن چون از اولشم احتمالا مطمئن نبودن که جوابشون مثبته

ینی توی چشم خانواده دختره شما زن و شوهر حساب نمیشدید ... فقط صیغه خوندن که نگاهتون به هم دیگه حلال باشه

.
.
.

امیدوارم دخترامون انقدر عاقل باشن که همچین ریسکیو توی دوران عقدشون نکنن

چون ازدواج هندونه در بستس

تا با طرف مقابل زیر یه سقف نرید ... خوده واقعیشو نمیشناسید

توی دوران عقد و نامزدی همه خودشونو بهتر از اونی که هستن نشون میدن

3 4 سال اول زندگی باید اخلاق همدیگه بیاد دستتون

اگه واقعا دیدید نمیتونید باهم کنار بیایید تمومش کنید

نه اینکه همون ب بسم الله یه بچه هم بیاد وسط زندگی ای که هنوز به ثبات نرسیده

سلام.ب نظرم مشکلی از لحاظ شرعی اش نیست مشکل از لحاظ روانشناسی شه چون بابا شما دوتا (دو تا نوعی رو میگم ها) تازه همدیگه رو پیدا کردین هم میخواین خوش بگذرونین و هم همدیگه رو بشناسین تازه بعدشم ک برین زیر سه سقف تازه خیلی چیزا واستون رو میشه ک میبینین طرف رو تا حالا اصلا نمیشناختین بعد فک کنین تویه این دوره ها ک شما تقریبا تمام وقت تون رو واسه شناخت هم میذارین و تازه دارین مباحث اختلاف سلیقه هاتونو بررسی میکنین یه دفه یه بچه هم بیاد عین مهمون ناخوانده این وسط ... خب حالا چی میشه ... نتیجه اش رو تویه خیلی از خانواده ها دیدم این میشه ک واسه یه خلوت کوچیک هم بچه بنده خدا آواره خونه این و اون میشه چون مامان باباش خیلی اون موقع ها باهم نبودن ... ولی خب یه چیز دیگه ک باز ضایع تره اینه ک طرف بچه دار میشه و لاشو بالا نمیاره و زودی میرن سر خونه زندگی بعد چن ماه از سن بچه کم میکنن و میگن تازه باردار شده دیگه این اوج حماقته ملت رو گوش دراز فرض کردن آقا مرد باشن و پای کاری ک کردن وایستن خداوکیلی گناه ک نکردن دیگه حلال و طیب بوده ... این یک نظر کاملا شخصی بود ... موفق باشین ...

[="DarkGreen"]سلام

مطالعه بفرمایید

[/]

مترصد;606612 نوشت:
سلام

سلام
منظور اینه که بچه قبل از عروسی به دنیا بیاد یا بعد از عروسی؟

kobram;608278 نوشت:
سلام
منظور اینه که بچه قبل از عروسی به دنیا بیاد یا بعد از عروسی؟

سلام

منظور بنده، بچه دار شدن قبل از جشن عروسی می باشد...

اميدوارم اين مساله برأي هيچ كس پيش نياد چون طعنه هاي اطرافيان خيلي سخته إز اين تاپيك بگير تا فاميل و دوستان بارداري دو حالت داره يا خواسته يا ناخواسته أولي رو من هم قبول دارم تو دوران عقد خوب نيست شرائط مناسب نيست ولي ناخواسته رو چيكار بأيد كرد سقط كه حرامه نه گفتن به همسر بابت درخواست هاش هم حرام اين وسط زن چيكار كنه ؟ البته محكوم ميشه به أينكه يا خيلي هول بوده يا سر به هوا يا بي سياست !!!! هيچ كس هم حمايتش نميكنه ! انگار گناه كبيره مرتكب شده فقط خانم هايي كه گفتن اين مساله باعث ابروريزيه إز اسلام هم بيشتر ميدونن؟!!!!! يه درصد هم احتمال بدن شايد برأي خودشون پيش بياد ! اتفاق فقط برأي همسا يه نيست !!! حتي اگه خيلي مراقبت هم داشته باشي....

مترصد;608343 نوشت:

سلام

منظور بنده، بچه دار شدن قبل از جشن عروسی می باشد...

خوب این خیلی اشکال داره
هنوز خانواده ای تشکیل نشده. بچه در حقیقت داره با پدربزرگ و مادربزرگش بزرگ میشه. یعنی پدر و مادر بچه دار شدن و بار مسوولیتش رو به دوش دیگران گذاشتن.
خود بچه هم که همزمان داره توی چند تا خونواده مختلف بزرگ میشه و تحت تربیتای مختلف قرار میگیره. همه هم به یه درجه ازش فاصله دارن و معنای خانواده رو نمیتونه درک کنه.
حضور پدر و مادرش دائمی نیست. فکر می کنم زندگیش بی شباهت به بچه های طلاق نباشه. فقط اونا پدر و مادرشون از هم متنفرن، ولی اینجا پدر و مادر عاشق هم هستن.

Miss Chadoriii;608240 نوشت:
برادر mehrant

اونا مخالفت کردن چون از اولشم احتمالا مطمئن نبودن که جوابشون مثبته

ینی توی چشم خانواده دختره شما زن و شوهر حساب نمیشدید ... فقط صیغه خوندن که نگاهتون به هم دیگه حلال باشه

.
.
.

امیدوارم دخترامون انقدر عاقل باشن که همچین ریسکیو توی دوران عقدشون نکنن

چون ازدواج هندونه در بستس

تا با طرف مقابل زیر یه سقف نرید ... خوده واقعیشو نمیشناسید

توی دوران عقد و نامزدی همه خودشونو بهتر از اونی که هستن نشون میدن

3 4 سال اول زندگی باید اخلاق همدیگه بیاد دستتون

اگه واقعا دیدید نمیتونید باهم کنار بیایید تمومش کنید

نه اینکه همون ب بسم الله یه بچه هم بیاد وسط زندگی ای که هنوز به ثبات نرسیده

خوب اگه دلیلش این بود میتونستن قبول نکنن که نامزد کنیم...اونها که خوب توانایی برای کش دادن مساله داشتن...اومدن گفتن نظرمون اینه که بهم بخوره، بعد قرار شد نظر نهایی شون رو بگن...حالا میگفتن تا اول هفته دیگه، تا چهار پنج روز دیگه، تا اول ماه....انگار نه انگار که با این شرایط من داشتم زجر میکشیدم
میتونستن بگن نه نامزد نکنیم تا یه هفته یا یه ماه دیگه تا ما فکرامون رو بکنیم بعد جواب بدیم

سلام

هدف بنده از طرح این سؤال موضوع تحدید نسل است...

مقام معظم رهبری بر افزایش جمعیت تأکیید دارند...

آیا بهتر نیست برخی رسم و رسوم ها و نیز افکار و عقاید خاص، کنار گذاشته شود و دختر و پسر با پایین آوردن سطح انتظاراتشان به مسأله جمعیت کمک کنند...؟

آیا جوانان، همان افراد مورد خطاب رهبری نیستند...؟

کلیپی مسئولیت زا در مورد جمعیت از آقای پناهیان... آیـــا بــاز هــم بــه مــو خــواهد رسید...؟

http://dl.mobarezclip.com/Panahian-ezdevaj.mp3

البته ببخشید خارج از بحث تاپیک بود این پست بالایی ام

مترصد;608408 نوشت:
آیا بهتر نیست برخی رسم و رسوم ها و نیز افکار و عقاید خاص، کنار گذاشته شود و دختر و پسر با پایین آوردن سطح انتظاراتشان به مسأله جمعیت کمک کنند...؟

خب به نظرتون به جای این که توی دوران عقد بچه دار بشن و مشکلات زیاد بشه و بچه هم مشخص نشه چطور تربیت میشه، دوران بین عقد تا عروسی رو کم کنن بهتر نیست؟؟؟؟؟

بچه دار شدن توی دوران عقد قطعا راه چاره نیست!

راهش این نیست. خانواده یه الگوی سالم داره که سر تاسر تاریخ تکرار شده. اینکه فقط زاد و ولد رو زیاد کنیم ولی نقش افراد رو از اون ها بگیریم و به کسان دیگه بدیم جامعه رو به قهقرا می بره
قراره به سبک زندگی اسلامی نزدیک بشیم، نه که به هر قیمتی فقط جمعیت خام رو بالا ببریم. شاید لازم باشه توی این راه قناعت کنیم، شاید لازم بشه هجرت کنیم، ولی نه اینکه زندگی نیمه مستقل تشکیل بدیم.
درباره جمعیت شیعه و سنی و راهکارهایی که ارائه میشه تا این فاصله رو کم کنه و از قافله عقب نمونیم، راستش فقط منو یاد تکاثر می اندازه

حالا بچه دار شدن رو میگیم درست نیست قبل عروسی اگه اتفاق بیفته !
و کلا بحثم در این مورد نیست

ولی خیلی جالبه
یکسری از دوستان چنان در مورد برقرار نکردن رابطه جنسی قبل عروسی صحبت میکنن انگار طرف میخواد با نامحرم رابطه برقرار کنه !
اول اینکه زنشه !
تو اسلام فکر کنم بعد مراسم عقد عملا پسر و دختر زن و شوهر محسوب میشن !
و میتونن رابطه برقرار کنن !!

حالا اینکه بعضیا شدن کاسه داغتر از آَش اسلام در نوع خودش جالبه !!
بحث روانشناختی و یکسری مباحثی که طرف خیلی دوست داره تیریپ روشن فکری برداره !!
از نظر روانشناسی مشکل داره و ......

1400 سال قبل زمان امامان ما هم کلینیک های روانشناسی بود ؟؟؟
احتمالا ائمه ازش خبر نداشتن !
وگرنه یه چند جلسه مردم مراجعه میکردن !!

یکسری رسوم مسخره انداختن تو جامعه بعد میگن دید روانشناختی
جمع کنید جان هرکی دوست دارید

به خیلی از دلایل شاید پسر و دختر تا یه مدت نتونن زیر یه سقف برن
اونوقت دستور چیه ؟؟
اونم یه پسر 23 تا 26 ساله !!!

اونوقت یه 2 تا راه هست !

1 - آقا پسر یه صیغه دوم میفرمایند و تا روز عروسی بدون مشکل زندگی میکنن (( عروس خانوم هم میتونن به این فروم بیان تا دید روانشناختی خوبی پیدا کنن ))
خواهشا الان یکسری دوستان تیریپ روشن فکری بر ندارن پسر با ورزش صبحگاهی و خوردن نون پنیر سبزی شهوت خودشو کنترل کنه !!

2 - آقا پسر صبر کنن و تا زمان اجاره یا خرید خونه ازدواج نکنند (( حتی عقد هم نکنن ))
اونوقت پسر شاید 30 سالش شده باشه و دختر مورد نظر احتمالا فوق لیسانس گرفته و شاید دکتری
بعد فکر نکنم زیر سقف خونه مجردی راضی بشه !!
بعدش یه تاپیک دیگه میزنن دلایل ازدواج نکردن جوانان امروزی !!

----------

کسی که میخواد زوج ازدواج کنه (( حالا به هر دلیلی میتونه باشه - مثلا زود سر و سامون بگیره و یا دید اعتقادی داشته باشه ))
حدود 23 تا 25 سال میتونه داشته باشه
دختر هم 20 تا 23 سال
تو همچین سن و سالی اول اینکه خونه که هیچ یه دکه هم نمیشه کرایه کرد
دوما فکر نکنم تو همچین سنی بشه شهوت رو کنترل کرد !!

2 تا جوون که همدیگه رو میخوان و فعلا شرایط مستقل شدن رو ندارن چه بکنن ؟؟
تا 30 سالگی صبر کنن تا شاید دید زوانشناختی پیدا کنن و بعد عقد کنن !!
یا اینکه کلا بیخیال ازدواج بشن (( بعدش دوستان تو همین تاپیک سینه سپر میکنن طرف ازدواج نکنه به فساد کشیده میشه ))

------------

یکسری رسم و رسوم مسخره انداختن تو جامعه ملت هم باهاش درگیرن
اینکه قبل عقد نباید رابطه برقرار کرد واقعا در نوع خودش جالبه !!

یه جوون 23 ساله که درگیر مسائل جنسیش هست فکر کنم بتونه با ازدواج مشکل رو حل کنه !
تا 1 تا 2 سال بعدش هم بره سر خونه زندگی خودش !
ولی همین مسائل روانشناختی دوستان باعث میشه طرف سمت ازدواج هم نره و با همون در فساد بودن خودش خوش باشه !

نهال;608352 نوشت:
اميدوارم اين مساله برأي هيچ كس پيش نياد چون طعنه هاي اطرافيان خيلي سخته إز اين تاپيك بگير تا فاميل و دوستان بارداري دو حالت داره يا خواسته يا ناخواسته أولي رو من هم قبول دارم تو دوران عقد خوب نيست شرائط مناسب نيست ولي ناخواسته رو چيكار بأيد كرد سقط كه حرامه نه گفتن به همسر بابت درخواست هاش هم حرام اين وسط زن چيكار كنه ؟ البته محكوم ميشه به أينكه يا خيلي هول بوده يا سر به هوا يا بي سياست !!!! هيچ كس هم حمايتش نميكنه ! انگار گناه كبيره مرتكب شده فقط خانم هايي كه گفتن اين مساله باعث ابروريزيه إز اسلام هم بيشتر ميدونن؟!!!!! يه درصد هم احتمال بدن شايد برأي خودشون پيش بياد ! اتفاق فقط برأي همسا يه نيست !!! حتي اگه خيلي مراقبت هم داشته باشي....

نهال احتمالا اگه من یا یکی از دخترا جوابتو بدیم .. دوباره جبهه بگیری و قبول نکنی

برای همین پست آقای mehrant توی صفحه قبلو برات کپی میکنم... جوابتو ایشون عالی دادن

mehrant;608239 نوشت:
البته من زشت نیست منظورم داشتن ارتباط جنسی بود نه بچه دار شدن ...
وگرنه در ادامه همین نظرم که نقل قول کردید نوشته بودم آدم باید یه چیزی هم داشته باشه که تا بعد از عروسی تجربه اش نکرده باشه. ..همون رابطه جنسی هم کلا بنظرم در دوران عقد نباشه بهتره.ولی خوب دست دادن، دست دور گردن همدیگه انداختن، و موارد مشابه بنظر من اشکالی نداره و زشت نیست، که اما در اون دوره نامزدی خودم گفتم پدر دختر با چه چیزایی مخالف بود

Miss Chadoriii;608564 نوشت:
نهال احتمالا اگه من یا یکی از دخترا جوابتو بدیم .. دوباره جبهه بگیری و قبول نکنی

برای همین پست آقای mehrant توی صفحه قبلو برات کپی میکنم... جوابتو ایشون عالی دادن

بحث جبهه گرقتن نيست بحث اينكه وقتي شوهر خواست تو اين يه مورد خاص بأيد بگي چشم وگرنه مورد لعن فرشتگان و زمين و اسمان قرار ميگيري چون اون مرد با خطبه عقد همسرت ميشه نه صرفا يه شام عروسي بنده موافق اين مسائل نيستم كه بخوام جبهه بگيرم و دفاع كنم درست متنم رو بخون دل خودم إز همه بيشتر پره ! حرف اينه وقتي اين اتفاق افتاد ديگه نبايد بگي ننگ و عاره !!! شايد برأي خودت هم پيش بياد من خودم مخالف بچه دار شدن تو دوران عقد هستم!

[="Olive"]

مترصد;608408 نوشت:
تا آنجا که می دانم نرخ رشد جمعیت اهل تسنن در کشور بیشتر از نرخ رشد اهل تشیع است...

برادر عزیز احساس نمیکنی درامدی که عربا دارن خیلی بیشتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اونا بچه نیارن کی بیاره؟؟؟؟؟؟؟؟چهل تا زن دارن از هرکدومم یه بچه میشه چهل تا بچه!!!!! اول باید امکاناتش باشه بعد بچه بیاد...پدرومادرا حق دارن دیر بچه دار شن...چون بچه که به دنیا بیاد یه پوشکش ماهی 200یا300 میخواد(برادر زاده دارم قیمتارو میدونم) حالا غیر از اون بزرگ که شد هزار چیز دیگه....دیگه زمان قدیم نیس که بچه هیچی ندونه و هیچی نخواد..[/]

نهال;608630 نوشت:
بحث جبهه گرقتن نيست بحث اينكه وقتي شوهر خواست تو اين يه مورد خاص بأيد بگي چشم وگرنه مورد لعن فرشتگان و زمين و اسمان قرار ميگيري چون اون مرد با خطبه عقد همسرت ميشه نه صرفا يه شام عروسي بنده موافق اين مسائل نيستم كه بخوام جبهه بگيرم و دفاع كنم درست متنم رو بخون دل خودم إز همه بيشتر پره ! حرف اينه وقتي اين اتفاق افتاد ديگه نبايد بگي ننگ و عاره !!! شايد برأي خودت هم پيش بياد من خودم مخالف بچه دار شدن تو دوران عقد هستم!

كي گفته شوهرت هرچي گفت بهش بگي چشم !!! بشين قانعش كن خب ! مگه بچه دوسالست ابنبات بخواد بهش نديم گريه كنه !

مترصد;608408 نوشت:

سلام و ممنون از دعوت تون ... باور کنین این راه حل نیس ... بالاخره اینام عروسی میکنن و میرن خونه زندگی شون و بچه دار میشن ... آقا نفرمودن امسال همه بچه دار بشن آقا فرمودن ک این رسم رو ک یکی دو تا بچه میارین بیاین بیرون و زیاد بچه بیارین ... ببینین من و امثال من ک رسیدیم ب خونه زندگی ولی خب خیلی مشکلات داریم ولی فقط صرف حرف آقا تدابیر بچه داری رو داریم پیاده میکنیم من واقعا خیلی از رفقا رو دیدم تویه اوج گرفتاری فقط ب حرف آقا دارن بچه اول دوم سوم رو میارن ... شما دقت کن تویه هیئت ها امسال چ خبر بود پر بود از بچه ... اینایی ک ولایی هستن آسون بگیرن و زودتر برن سر خونه زندگی تا بچه دار هم بشن ... این راه حل فقط برای 20 سال دیگه مملکت بحران درست میکنه چون این بچه ها ولایی بار نمیان کوچه خیابونی بار میان ... موفق باشین ...

نهال;608352 نوشت:

نهال جان شنیدیم زن باید خودش رو برای هر لذتی به شوهر تسلیم کنه
ولی چه لزومی داره توی دوران عقد این اتفاق بیفته وقتی میدونیم این کار باعث آبروریزی خانواده ها میشه
وقتی خبر داریم چه طعنه های بهمون گفته میشه چه تهمت ها و اهانت هایی که ممکنه اطرافیان بگن و حتی پشت سرمون بگن
دختر عاقل این چیزها رو میدونه و هیچ وقت خودش رو درگیر این حوادث نمیکنه که یه عمر بابت یه اشتباه طعنه بشنوه
پسره خیلی عجله داره زودتر شرایط جشن عروسی رو فراهم کنه اصلا نمیتونن جلوی خودشون رو بگیرن بعد از عقد دست زنشو بگیره ببره زیر یه سقف
پسری که نتونه توی دوران عقد پای بند برخی رسم و رسومات باشه و از همون ابتدا نگاه جنسی به زنش داشته باشه به نظر من ارزش نداره
مگه ازدواج فقط رفع نیاز جنسیه که طرف عقد کرد بدو نیازهای شوهرش رو رفع کنه !!!!!!!!!!!!!

علی 23;608474 نوشت:
حالا اینکه بعضیا شدن کاسه داغتر از آَش اسلام در نوع خودش جالبه !!
بحث روانشناختی و یکسری مباحثی که طرف خیلی دوست داره تیریپ روشن فکری برداره !!
از نظر روانشناسی مشکل داره و ......

1400 سال قبل زمان امامان ما هم کلینیک های روانشناسی بود ؟؟؟
احتمالا ائمه ازش خبر نداشتن !
وگرنه یه چند جلسه مردم مراجعه میکردن !!

1400 سال پیش دوران عقد وجود نداشت طرف رو عقد میکردند دستش رو توی دست شوهرش میذاشتن میفرستادنش خونه بخت آزاد بودند هر کاری میخوان بکنن
نه اینکه دو سه ماه یا یکسال تو عقد بمونن به پسر هم بگن شما زن و شوهر هستید اشکال نداره هر کاری خواستید بکنید
مهم همون صیغه بود که خونده شد حالا یه بار خونه بابای دختر شرایط رو آماده کنن یه بار خونه بابای پسر تا مبادا فشاری بهشون بیاد
حالا بچه دار بشید فردا خواستید زیر یه سقف برید اصلا مهم نیست نخواستید هم به همین شیوه ادامه بدید
خدا وکیلی خیلی جالبه ما میایم از غرب تعریف میکنیم بخاطر همین بچه دار شدن قبل از عروسیشون به ما خرده میگیرن حالا ما میایم این رو زیر سوال میبریم میشیم کاسه داغتر از اش !!!!!
تو جامعه ایی هستیم که همه گناهان رو گردن زنان میندازن باکره است برای اثباتش باید گواهی باکره بودن بگیره تازه اگر باز هم دعوایی تو زندگی رخ بده به راحتی بهش میگن از کجا معلوم باکره بودی
اگه تو دوران عقد پسر هوس کنه و دختر فرمان ببره فردا بهش میگن از کجا معلوم بچه این بوده شاید با کسایی دیگه رابطه داشتی
مردم به چشم گناهکار به دختر نگاه میکنن خانواده دختر باید از این رفتار شرمنده شن
خوب چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی
مگه ازدواج فقط رفع نیاز جنسی است که حتی طرف نتونه چند ماه عقد رو صبر کنه بعد با آبرو و عزت خونه بخت بره حالم از این نگاه جنسیتی که به زنان میشه بهم میخوره

مترصد;608408 نوشت:
هدف بنده از طرح این سؤال موضوع تحدید نسل است...

مقام معظم رهبری بر افزایش جمعیت تأکیید دارند...

تا آنجا که می دانم نرخ رشد جمعیت اهل تسنن در کشور بیشتر از نرخ رشد اهل تشیع است...

کلیپی مسئولیت زا در مورد جمعیت از آقای پناهیان... آیـــا بــاز هــم بــه مــو خــواهد رسید...؟

خوب بهتره فاصله عقد و عروسی برداشته شه یا فرهنگ سازی کنیم تا مردم سراغ مراسم عروسی نرن
چه اشکالی داره همون ولیمه عقد و مراسم مختصر عقد شروع زندگی مشترک جوونها بشه نه اینکه چندماه و چندسال هم تو نوبت رفتن به خونه مشترک بمونن
بهرحال تا قبل از زیر یه سقف رفتن هرگونه رابطه جنسی مابین زوجین نباید برقرار شه
نمیشه دختر خونه باباش باشه پسر خونه باباش هر وقت هم خواستند نیاز هم رو رفع کنن تو خیابان و پارک قرار بزارن یا خونه رو براشون خالی کنن
یه کم منطقی باشید عقد در نگاه خیلی از مردم ما ازدواج و عروسی و زندگی مشترک محسوب نمیشه و عملا دختر و پسر رو زن و شوهر به حساب نمیارن
تازه این دوران بهترین دوران برای شناخت اخلاق و رفتار طرفین است تا اگر به درد هم نمیخورن بتونن به راحتی از هم جدا شن و حتی اسمشون هم از شناسنامه هم خط بخوره هرچند منم موافقم این مدت اصلا نباید طولانی باشه
تقصیر خونواده ها نیست تو این دوران برای دختر و پسر بپا میزارن یا اصلا اجازه خروج این دو رو با هم و به تنهایی نمیدن در زبون مردم رو که نمیشه بست ما باید رفتارمون رو کنترل کنیم
این نقلی هم که از زبان رهبر بیان کردید به هیچ وجه ربطی به موضوع نداشت ایشان کی گفتند از همون عقد شروع کنید به بچه زایی !!!!!!!!!!!!!

نهال;608630 نوشت:

نهال جان

خودت میدونی که چقدر برات احترام قائل هستم و چقدر به عنوان یه دوست خوب قبولت دارم

اما با حرفت کاملا مخالفم

همسرت باید بدونه که توی دوران عقد نباید ازت درخواست رابطه جنسی داشته باشه

تو میتونی از محبت سیرابش کنی ... قربون صدقش بری ... بغلش کنی ببوسیش ... ولی رابطه جنسی رو فقط وقتی حق داره از تو بخواد که خانوم خونه اش باشی

بحث شام دادن هم نیس

عقد کنن .. خونه بگیرن ... برن سر زندگیشون

نه شام بدن نه عروسی

ولی عقد که میشی

50 درصد همسر اون آقایی

50 درصد هنوز دختر باباتی

چون هنوز داری توی خونه پدرت زندگی میکنی ... و همسرت حالا به هر دلیلی ... هنوز دستو تو رو نگرفته ببره خونه اش

واسم جای سواله دخترهایی که اینجوری دارن روابط قبل ازدواج رو محکوم میکنن خودشون در چه وضعیتی هستن ؟؟
احتمال ترشیده شدنشون باید وجود داشته باشه که اینجوری میخوان دختر و پسر ها رو به جون هم بندازن !

پست بعضیا رو آدم میخونه انگار طرف میخواد آتیش به جون زندگی جوونا بندازه !!
واقعا ملت حق دارن از اسلام فراری هستن

دلیلش اسلام نیست
دلیلش این رسم و رسومات احمقانه ای هست که به اسم اسلام دارن به خورد ملت میدن !!(( و یا حداقل تو همچین فروم هایی این بحث ها میشه طرف پیش خودش میگه مذهبیا همچین عقایدی دارن ))

بعد میگن اسلام گرایی کم شده و ملت چرا اینقدر از اسلام فراری هستن !

موضوع قفل شده است