کتابی را که بدون نام بوددر حیاط مدرسه پیدا کردم؟

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کتابی را که بدون نام بوددر حیاط مدرسه پیدا کردم؟

با سلام
خرداد امسال کتابی را که بدون نام در حیاط مدرسه افتاده بود برداشتم میخواستم بدانم استفاده از ان چه حکمی دارد و الان من باید با کتاب چه کنم ؟
مرجع تقلیدحضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

siyahi;879584 نوشت:
با سلام
خرداد امسال کتابی را که بدون نام در حیاط مدرسه افتاده بود برداشتم میخواستم بدانم استفاده از ان چه حکمی دارد و الان من باید با کتاب چه کنم ؟
مرجع تقلید[=arial]حضرت آيت الله العظمی سيد علی [=arial]خامنه ای

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

در صورتی که در این محیط افراد زیادی رفت و آمد می کنند و یک مکان عمومی است و کتاب هم کتاب خاصی نیست:

اگر نشانه ای دارد ، که با اعلام کردن صاحبش بتواند نشانه بدهد ، و کتابش را دریافت کند که ، اعلام می کنید تا صاحبش پیدا شود.
و اگر نشانه ای ندارد تا بتوان مالکش نشانه بدهد ، و کتابش را دریافت کند، با اجازه از دفتر مرجع تقلید ، به عنوان مجهول المالک می دهید به فقیری که می شناسید.

ببخشید برای منم این مشکل به وجود اومده قبلا و هیچ نشونه ای هم روی کتاب نبوده که صاحبش رو پیدا کنم
حالا باید بدمش به فقیر ؟؟ اخه فقیر کتاب به چه دردش میخوره ؟
موضوع کتاب چون برای خودم جالب بود پیش خودم نگهش داشتم ..حالا نمیشه به میزان قیمت کتاب به فقیر پول بدم ؟؟

با سلام میشه به کتابخانه مساجد داد؟

up لطفا جوابم رو بدید

siyahi;880011 نوشت:
با سلام میشه به کتابخانه مساجد داد؟

سلام علیکم

اگر نشانه ای دارد ، که می شود به وسیله آن مالکش را پیدا کرد و اعلام کرده اید، ولی از پیدا کردن مالکش نا امید شده اید ، می توانید آن را تملک کنید ، و بعد به کتابخانه مسجد بدهید.

کتابی را که شخص پیدا می کند ، همانطور که در پاسخ اول خدمتتان عرض شد ، موارد مختلفی دارد ، و شما اگر جواب دقیق نسبت به مورد خود را می خواهید باید کاملا بفرمایید ، نشانه ای دارد که مالکش با دادن آن پیدا شود یا نه؟ و اینکه اعلام کرده اید یا نه؟

گریه ی زهرا;879985 نوشت:
ببخشید برای منم این مشکل به وجود اومده قبلا و هیچ نشونه ای هم روی کتاب نبوده که صاحبش رو پیدا کنم
حالا باید بدمش به فقیر ؟؟ اخه فقیر کتاب به چه دردش میخوره ؟
موضوع کتاب چون برای خودم جالب بود پیش خودم نگهش داشتم ..حالا نمیشه به میزان قیمت کتاب به فقیر پول بدم ؟؟

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

با اجازه از دفتر مرجع تقلید کتاب را بدهید به فقیری که می شناسید و بعد از او بخرید.

شفا;881075 نوشت:
سلام علیکم

اگر نشانه ای دارد ، که می شود به وسیله آن مالکش را پیدا کرد و اعلام کرده اید، ولی از پیدا کردن مالکش نا امید شده اید ، می توانید آن را تملک کنید ، و بعد به کتابخانه مسجد بدهید.

کتابی را که شخص پیدا می کند ، همانطور که در پاسخ اول خدمتتان عرض شد ، موارد مختلفی دارد ، و شما اگر جواب دقیق نسبت به مورد خود را می خواهید باید کاملا بفرمایید ، نشانه ای دارد که مالکش با دادن آن پیدا شود یا نه؟ و اینکه اعلام کرده اید یا نه؟

نه هیچ نشانه ای توش نیست

siyahi;881415 نوشت:
نه هیچ نشانه ای توش نیست

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

با اجازه از دفتر مرجع تقلید کتاب را بدهید به فقیری که می شناسید و بعد از او بخرید ، و بعد اگر بخواهید به کتابخانه بدهید اشکالی ندارد.

به نظر منم بهترین راه همینه که به یک کتابخانه داده شود

اگر پولی یا کتابی یا چیزی رو در درون خیابون دیدین ... فرض کنین حکم این هستش که اجازه دست زدن ندارین ... اینجوری خیالتون از همه چیز راحته ...

موضوع قفل شده است