مگه خودمون فقیر نداریم؟!!!!!!!!!!!

تب‌های اولیه

11 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مگه خودمون فقیر نداریم؟!!!!!!!!!!!

سلام

یه مساله که فکر کنم همه کم و بیش در جریانن همین کمک به کشورهای مسلمانه

حالا من یه سوال داشتم که واقعا مگه خودمون ادمای محتاج نداریم؟

میگن [="Red"]چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است[/] ،ما کسایی رو داریم که به نون شب محتاجن حالا چه دلیلی داره بریم به بقیه کشورا کمک کنیم؟

ممنون میشم یه دلیل قانع کننده واسه این کارمون بیارید:Gol:

[="YellowGreen"]
التماس دعا[/]

:Graphic (44):

منم موافقم

سلام از رابطه سیاسی چیزی حالیته ؟

بس در مورد این که ما ایز این موقعیت چیزی بدست میاریم که آمریکا داره از دست میده :Sokhan:

امنیت و کمک در زمان نیاز

سوال;48820 نوشت:
سلام

یه مساله که فکر کنم همه کم و بیش در جریانن همین کمک به کشورهای مسلمانه

حالا من یه سوال داشتم که واقعا مگه خودمون ادمای محتاج نداریم؟

میگن چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است ،ما کسایی رو داریم که به نون شب محتاجن حالا چه دلیلی داره بریم به بقیه کشورا کمک کنیم؟

ممنون میشم یه دلیل قانع کننده واسه این کارمون بیارید:gol:

التماس دعا

با تشكر از سئوال گرامي كه سئوال زيبايي را مطرح كردند
در اين رابطه بايد گفت :
بر اساس آيات قرآن کريم و روايات اسلامى، مبارزه با ظالمان و دفاع از مظلوم وظيفه همگانى مسلمانان به ويژه دولت هاى اسلامى است.
خداوند متعال مى فرمايد: و با آن ها ]ستمکاران و متجاوزان[ پيکار کنيد تا فتنه ]بت پرستى، سلب آزادى مردم و ستمکارى [باقى نماند، و دين، مخصوص خدا گردد. پس اگر ]از روش نادرست خود[ دست برداشتند، ]مزاحم آن نشويد، زيرا[ تعدى جز بر ستمکاران روا نيست.(بقره،193)
قرآن کريم در جايى ديگر هرگونه تسلط و ظلم کافران و ظالمان را بر مؤمنان و مسلمانان نفى مى کند و مى فرمايد: .....خداوند هرگز کافران را بر مؤمنان تسلطى نداده است.»;(نساء،141)
در جايى ديگر خداوند متعال از هر گونه دوستى با مستکبران و ظالمان، مسلمانان را نهى کرده و مى فرمايد: «اى کسانى که ايمان آورده ايد، يهود و نصارى را ولى ]و دوست و تکيه گاه خود،[ انتخاب نکنيد، آن ها اولياى يکديگرند، و کسانى که از شما با آنان دوستى کنند، از آن ها هستند، خداوند، جمعيت ستمکار را هدايت نمى کند.»(مائده، 51) و...
بنابراين، خداوند متعال در قرآن کريم به ما دستور داده که در برابر ظلم و ستم به مظلوم به ويژه مردم مسلمان و مؤمن ساکت نباشيم و حکومت جمهورى اسلامى ايران نيز چون از قرآن کريم و روايات اهل بيت(عليهم السلام) سرچشمه گرفته است با هرگونه ظلم و ستم در سراسر جهان مخالف است. در روايات اسلامى نيز سفارش هاى فراوانى به مسلمانان شده که در مقابل ظلم و ستم به ويژه به مسلمانان و مؤمنان هرگز نبايد ساکت بود.
پيامبر اکرم(صلى الله عليه وآله وسلم)مى فرمايد: «من اصبح لا يهتم بامور المسلمين فليس بمسلم; هر کس شبى را به صبح برساند و به امور مسلمانان اهميتى ندهد، مسلمان نيست.»1 و در جايى ديگر مى فرمايد: «... و من سمع رجلا ينادى يا للمسلمين فلم يجبه فليس بمسلم;...و اگر کسى صداى مرد مظلومى را که از مسلمانان کمک مى خواهد بشنود، ولى جواب او را ندهد، مسلمان نيست.»2
حضرت على(عليه السلام)در وصيت به امام حسين و امام حسن(عليهما السلام) فرمود:...کونا للظالم خصماً و للمظلوم عوناً...; با ستمکار دشمن و براى مظلوم يار و کمک کار باشيد.»3و...

1. ر.ک: الکافى، شيخ محمدبن يعقوب کلينى، ج 2، ص 163، دارالکتب الاسلامية، تهران.
2. ر.ک: وسائل الشيعه، شيخ حر عاملى، ج 16، ص 336، مؤسسه آل البيت(عليهم السلام)، قم
3. ر.ک: شرح نهج البلاغة، ابن ابى الحديد، ج 17، ص 5، مکتبة آيت الله المرعشى، قم.

سلام:Gol::Gol:

مسترشکلات;48854 نوشت:
از رابطه سیاسی چیزی حالیته ؟

اول بابت ادبتون خدمتتون تبریک عرض میکنم

مسترشکلات;48854 نوشت:
بس در مورد این که ما ایز این موقعیت چیزی بدست میاریم که آمریکا داره از دست میده

بابت دیدگاهتونم واستون متاسفم،اگه ادم بخواد به این فکر کنه که چه موقعیتی با این کار به دست میاره یعنی اینکه [="Red"]اصلا خدا واسش مهم نیست[/] و فقط واسه مقام و جایگاهش داره یه کاریو انجام میده

[="DarkOrchid"]بایت جواب بسیار خوب استاد حکیم هم ازشون تسکر میکنم[/]:Gol:

[="YellowGreen"]التماس دعا[/]:Gol:

سوال;48820 نوشت:
یه مساله که فکر کنم همه کم و بیش در جریانن همین کمک به کشورهای مسلمانه حالا من یه سوال داشتم که واقعا مگه خودمون ادمای محتاج نداریم؟ میگن چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است ،ما کسایی رو داریم که به نون شب محتاجن حالا چه دلیلی داره بریم به بقیه کشورا کمک کنیم؟

با سلام

بزرگوار

اولا
كه اين مطلب سركار زماني درست است كه ما بگوييم از فقراي داخل بگيريم و به فقراي خارج از كشور بدهيم
در صورتي كه اين طور نيست ما مي گوييم در كنار كمك به فقراي داخل كشور به ديكر مسلمانهاي نيازمند هم كمك كنيم

ثانيا
اسلام و مسلماني عقيده اي است كه خط و مرز جغرافيايي نمي شناسد و هر كجاي عالم ببينيد مسلماني نيازمند است و نداي يا مسلمين سر مي دهد به ايشان كمك مي كند
ديروز مرز عقيديتي كمك به فقرا مرزهاي ايران بود امروز براي مدتي كوتاه چند كيلومتر ان طرف تر پاكستان هم به ان اضافه مي شود

ثالثا
امر رسيدكي به مردم سيل زده پاكستان محدوديت زماني و امكاناتي دارد زماني از اين نظر كه براي مدت كوتاهي است كه سروسامان بگيرند و امكاناتي از اين نظر كه تا جايي كه در توان داريم به انها كمك خواهيم كرد
و از دست فقراي داخل گرفته و به انها نخواهيم داد

رابعا
فكر كنيد اين سيل عظيم به كشور ما مي امد و 20 ميليون نه 5 ميليون هم وطن نان ما اواره مي شدند اصلا چرا هم وطن چرا من و تو نه چرا دوست و اشنا و شهر ما نه

فردا اگر شهر ما و كشور ما دچار اين حادثه شود ايا ازمسلمانان انتظاري نخواهيم داشت؟؟

خامسا
اين عمل و عكس العملي است در جهان .
چند سال پيش يادمان است در بم چه اتفاقي افتاد ؟؟ و كشورهاي جهان هم به ياري شتافتند هر چند كم بود ولي خب ابراز هم دردي كردند
امروز هم پاكستان است و كمك هاي مردمي ما
فردا باز معلوم نيست اين بلا بر سر چه كسي ايد؟؟

كمك به هم نوع وظيفه اي شرعي و فطري است فرقي ندارد داخل كشور باشد يا خارج كشور

سلام

جناب طاها من با فرمایشات استاد حکیم متقاعد شدم

ولی

طاها;48988 نوشت:
كه اين مطلب سركار زماني درست است كه ما بگوييم از فقراي داخل بگيريم و به فقراي خارج از كشور بدهيم در صورتي كه اين طور نيست ما مي گوييم در كنار كمك به فقراي داخل كشور به ديكر مسلمانهاي نيازمند هم كمك كنيم

من یکیو میشناسم شاید بتونم بگم یکی از صالحانه،معمم هست ولی به خاطر مشکل جسمانیش نمیتونه فعالیت کنه وضع زندگیش به حدی خرابه که وقتی وارد خونش میشی اشکت غیر ارادی میریزه
توی حیاط خونه ایشون مار هست!!!
انقد وضع داخل خونه شون خرابه که ادم از ترس اینکه هر ان امکان داره ریزش کنه میترسه بره تو بشینه حالا اینا همه به کنار وضع خوراکشون که دیگه...

و خیلی خیلی خیلی چیزای دیگه

ولی کی تا حالا به این کمک کرده؟اصلا به فقرای داخل کشور اهمیت داده میشه

جناب طاها این فقط و فقط یه نمونه از صدها نمونه ای بود که دیدم

من خیلی ها رو دیدم که ادم وقتی میبینتشون نمیدونه چی کار کنه اخه مگه ما کشور اسلامی نیستیم چرا یکی باید واسه ماه رمضان گدشته هیچ چیزی نداشته باشه؟

چرا یکی باید بچه اش روانی شه و گوشه خونه بیفته چون پول نداره بچه اش رو بفرسته دانشگاه؟

دیگه واقعا نمیدونم چی باید بگم

سلام و درود:Gol:

بنده با شعار نه .... نه .... جانم فدای ایران به هیچ عنوان موافق نیستم !!!

امّا مگر بیت المال ارث پدری برخی از آقایون است که بدون نظارت مجلس و بی حساب و کتاب از اون خرج می کنند!

کمک به شیعیان پاکستان بر همه ما واجب است و همینطور لبنان و فلسطین امّا در چارچوب قوانین و با نظارت مجلس!

بعد از اعدام صدام ایستاده بودم کنار تلویزیون و داشتم اخبار گوش می دادم دوستم که از خانواده ی شهید بود کنارم ایستاده بود اخبار خودمون نبود اخبار یکی از کانال های عربی زبان بود!

وسط اخبار یکی از دو کشوری که جاشون توی نقطه چین های اول پست بنده است نشون داد داشتند برای صدام عزاداری می کردند و تشییع جنازه ای نمادین راه انداخته بودند!

به دوستم که از خانواده ی شهیده نگاه کردم اشک تو چشماش حدقه زده بود و بغض گلشو می فشرد!

نمی دونم چی بگم شاید بهتره سکوت کنم و بیشتر از اون روز چیزی نگم ولی دوستم تا هفته ها با دیدن اون صحنه ناراحت بود.

یا علی

سلام عزیزان :
با با دلمونو بدرد اوردی حالا نمی دونم باید به حال خودمون گریه کنم یا اونا حالا به گفته دوستمون بعضی وقتها سیاست ایجاب میکنه کمکی به خارج از کشور برای مستمندان بشه اما چند تا فراخوان درست و حسابی برای کمک به هم خونهای خودمون در کوره دهاتهای مشهد - سیستان بلوچستان شده ! اینو میدونید دلیل عقب موندگی فرهنگی فقره -فساد فقره -دزدی در بیشتر مواقع فقره - نودو نه درصد معتادین =فقر/ و و و... خیلی وقتها تو خیابون میبینم بچه بدنبال مادرش گریه میکنه و اشک سرد از روی گونه های کوچکش جاری میشه چیزی رو میخواد که تهیه اش در توان مادر نیست اطراف خودمونو نگاه کنی میبینی / چشم بصیرت هم نمی خواد . یا{علی}
:grye:

سلام

masodi;49027 نوشت:
بعضی وقتها سیاست ایجاب میکنه کمکی به خارج از کشور برای مستمندان بشه

اخه همه مسایل رو که نمیشه با سیاست انجام داد یه کمم خدا بابا

خوب حالا اگرم همش سیاست باشه این سیاست ایجاب نمیکنه که به مردم کشور خودمون کمک شه ؟

masodi;49027 نوشت:
چند تا فراخوان درست و حسابی برای کمک به هم خونهای خودمون در کوره دهاتهای مشهد - سیستان بلوچستان شده !

اصلا فراخوان چرا ؟ یه خورده از اون پولایی رو که میدن به کشورای دیگه بدن به فقیرای خودمون

بابا به خدا فقیرای خودمونم زیادن استاد حکیم بزرگوار فرمودن کمک کردن به برادرای مسلمونمون وقتی نیاز دارن واجبه ،این قبول ، ولی خوب در کنار اون فقیرای خودمونو هم یه کوچولو باید جا داد یا نه؟

سوال;48989 نوشت:
من یکیو میشناسم شاید بتونم بگم یکی از صالحانه،معمم هست ولی به خاطر مشکل جسمانیش نمیتونه فعالیت کنه وضع زندگیش به حدی خرابه که وقتی وارد خونش میشی اشکت غیر ارادی میریزه توی حیاط خونه ایشون مار هست!!! انقد وضع داخل خونه شون خرابه که ادم از ترس اینکه هر ان امکان داره ریزش کنه میترسه بره تو بشینه حالا اینا همه به کنار وضع خوراکشون که دیگه... و خیلی خیلی خیلی چیزای دیگه ولی کی تا حالا به این کمک کرده؟اصلا به فقرای داخل کشور اهمیت داده میشه جناب طاها این فقط و فقط یه نمونه از صدها نمونه ای بود که دیدم من خیلی ها رو دیدم که ادم وقتی میبینتشون نمیدونه چی کار کنه اخه مگه ما کشور اسلامی نیستیم چرا یکی باید واسه ماه رمضان گدشته هیچ چیزی نداشته باشه؟ چرا یکی باید بچه اش روانی شه و گوشه خونه بیفته چون پول نداره بچه اش رو بفرسته دانشگاه؟ دیگه واقعا نمیدونم چی باید بگم

masodi;49027 نوشت:
با با دلمونو بدرد اوردی حالا نمی دونم باید به حال خودمون گریه کنم یا اونا حالا به گفته دوستمون بعضی وقتها سیاست ایجاب میکنه کمکی به خارج از کشور برای مستمندان بشه اما چند تا فراخوان درست و حسابی برای کمک به هم خونهای خودمون در کوره دهاتهای مشهد - سیستان بلوچستان شده ! اینو میدونید دلیل عقب موندگی فرهنگی فقره -فساد فقره -دزدی در بیشتر مواقع فقره - نودو نه درصد معتادین =فقر/ و و و... خیلی وقتها تو خیابون میبینم بچه بدنبال مادرش گریه میکنه و اشک سرد از روی گونه های کوچکش جاری میشه چیزی رو میخواد که تهیه اش در توان مادر نیست اطراف خودمونو نگاه کنی میبینی / چشم بصیرت هم نمی خواد .

با سلام

بزرگواران
ما هم در اين كشور زندكي مي كنيم و ما هم بين مردم هستيم و ما هم اين مشكلات را مي بينيم و........
ولي بنده روي اين مطلب تاكيد مي كنم كه هيچ كدام از اينها نمي تواند جاي كمك به ديگر مسلمانان را بگيرد

بايد مسايل را از هم تفكيك كنيم

بله نبايد در كشور اسلامي افرادي باشند كه به صورتهايي كه فرمودين زندگي كنند و از فقر و بدبختي به فساد كشيده شوند و ............

بايد مسئولين به اين فقرا رسيدگي كنند و حتي ما كه اطرافمان برخي افراد را مي بينيم كه به نان شب محتاج اند وظيفه مان رسيدگي به اين افراد است تا پاكستان
چون انها هم مسلمان هستند و ايشان هم مسلمان است و فردي كه نزديك به ماست و جلوي چشم ما اولويت دارد بر افرادي كه از ما دورتر اند و ان وظيفه ديكر مسلمين است

در ثاني
طبق اموزه هاي ديني اسلام و اعتقادات ديني مان بايد به نداي مظلوميت مسلمين در ديگر كشورهاي اسلامي هم پاسخ دهيم

پس با تفكيك مسايل از هم راحت تر مي توانيم انها را درك كنيم

موضوع قفل شده است