جمع بندی نجاست مایعات خارج شده از بدن ؟

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نجاست مایعات خارج شده از بدن ؟

باسلام وخسته نباشید
می خواستم بدونم رطوبت چسبناکی که هنگام خارج شدن باد معده از انسان خارج میشه یا بعضی اوقات درحالت عادی خارج میشه پاک هست یا نجس؟
مرجع تقلید:مقام معظم رهبری

کارشناس بحث : سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

3063060190;249257 نوشت:
باسلام وخسته نباشید می خواستم بدونم رطوبت چسبناکی که هنگام خارج شدن باد معده از انسان خارج میشه یا بعضی اوقات درحالت عادی خارج میشه پاک هست یا نجس؟ مرجع تقلید:مقام معظم رهبری کارشناس بحث : سجاد

با عرض سلام و احترام خدمت جناب عالی و تشکر از سئوال شما

در فرض سئوال اگر به همراه این رطوبت نجاستی مانند مدفوع یا خون نباشد ، محکوم به طهارت است .(1)

همیشه سالم و موفق باشید

پی نوشت:
1. امام خمینی ره ، توضیح المسائل م 134 و حاشیه العروه ج 1 ص 188 م 1 (مطابق با نظر آیت الله خامنه ای)[/]

سلام
من قبلا سوالم رو پرسیده بودم اما هرچه گشتم جوابش رو پیدا نکردم
من خیلی اوقات بعد از تخلیه ادرار و بعد از چند ساعت یه جرم خشک شده تقریبا سفید رنگ در محل مخرج بول میبینم که احتمال میدم نجس باشه و ه بار شلوارم رو عوض میکنم و بدنم رو اب میکشم. هر با هم بعد از تخلی استبرا میکنم ولی فایدهای نداره و حتی بعد از استبرا احساس میکنم مجرای ادرار کاملا پاک نشده و این موضوع خیلی من رو اذیت میکنه لطفا کمکم کنید در ضمن این رطوبت خشک شده به احتمال زیاد بر اثر شهوت هم نبوده
خواهشا راهنمایی کنید

دوست عزیز من میگم اگر بخونید...
دوست عزیز ریختن این مایع سفید(منی) به صورت زور(خودمان) گناه کبیره ای دارد و خداوند 40 روز صدایتان را نمیشنود.
تازه در اینده بچه دار نمیشوید.
شما اگر خودتان باعث استمناع نمیشوید بروید پیش دکتر.
و اگر استمناع کنید یا خودش بیایید شما نجس هستید و باید غسل کنید.
سوالی دیگه هست برادر؟:Gol:

بنده خدا...;480394 نوشت:
دوست عزیز من میگم اگر بخونید...
دوست عزیز ریختن این مایع سفید(منی) به صورت زور(خودمان) گناه کبیره ای دارد و خداوند 40 روز صدایتان را نمیشنود.
تازه در اینده بچه دار نمیشوید.
شما اگر خودتان باعث استمناع نمیشوید بروید پیش دکتر.
و اگر استمناع کنید یا خودش بیایید شما نجس هستید و باید غسل کنید.
سوالی دیگه هست برادر؟:Gol:

منی چند تا مشخصه داره از جمله با فشار خارج شدن و سست شدن بدن و بر اثر شهوت خارج بشه که موردی روکه من گفتم هیچ یک از این مشخصه ها رو نداره استادددددد! در ضمن این که من گفتم جرم خشک شده سفید اصلا منظورم منی نبود بلکه یه مقداری سفیده نه به شکل منی ان هم فقط دقیقا در مخرج ادرار
حالا شما چطور از این برداشت استمناع کرده باشین عجیبه!!!!!!!

دوست عزیز منی نجس و ادرار و مدفوع کاملا نجس است و باید برای نماز خواندن و ... غسل کرد.
اگر غسل را نمیدانید بگویم...:Gol:

به نام خدا

سلام عليكم

hamed8;480351 نوشت:
سلام
من قبلا سوالم رو پرسیده بودم اما هرچه گشتم جوابش رو پیدا نکردم
من خیلی اوقات بعد از تخلیه ادرار و بعد از چند ساعت یه جرم خشک شده تقریبا سفید رنگ در محل مخرج بول میبینم که احتمال میدم نجس باشه و ه بار شلوارم رو عوض میکنم و بدنم رو اب میکشم. هر با هم بعد از تخلی استبرا میکنم ولی فایدهای نداره و حتی بعد از استبرا احساس میکنم مجرای ادرار کاملا پاک نشده و این موضوع خیلی من رو اذیت میکنه لطفا کمکم کنید در ضمن این رطوبت خشک شده به احتمال زیاد بر اثر شهوت هم نبوده
خواهشا راهنمایی کنید

پرسشتون رو كارشناس محترم در اين تاپيك فرموده ان ، لطفاً تشريف بياريد :

http://www.askdin.com/thread25613-2.html#post480821

سجاد;249414 نوشت:

با عرض سلام و احترام خدمت جناب عالی و تشکر از سئوال شما

در فرض سئوال اگر به همراه این رطوبت نجاستی مانند مدفوع یا خون نباشد ، محکوم به طهارت است .(1)

همیشه سالم و موفق باشید

پی نوشت:
1. امام خمینی ره ، توضیح المسائل م 134 و حاشیه العروه ج 1 ص 188 م 1 (مطابق با نظر آیت الله خامنه ای)

با سلام
اگر بعد از بول کردن استبراء نکرد و احساس و شک کنی که مایعی خارج شده و شک کنید که بدن نجس شده وظیفه فرد چیست؟
مرجع : رهبری
با تشکر

hossein8;483922 نوشت:
با سلام
اگر بعد از بول کردن استبراء نکرد و احساس و شک کنی که مایعی خارج شده و شک کنید که بدن نجس شده وظیفه فرد چیست؟
مرجع : رهبری
با تشکر

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

اگر صرف احساس و شک باشد و ندانید که مایعی خارج شده یا نه نیاز به بررسی ندارد ؛ اعتنا نکنید .

در پناه حضرت حق باشید

موضوع قفل شده است