جمع بندی درآمد حرام

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
درآمد حرام

با سلام

بنده سوالی در مورد در آمد حرام سرپرست خانواده (( پدرم )) دارم

متاسفانه بخشی از درآمد پدر بنده جرام هست (( نه کل آن ))
در واقع نمی توانم بگم چند درصد حرام هست ولی میدونم بخشیش حرامه و بخشیش حلال

حالا چنتا سوال دارم که اگه میشه بهشون پاسخ بدید

1 - بنده با پولی که در این چند سال پدرم بابت خرجی دانشگاه - پول تو جیبی و .... پرداخت میکرد کمی پس انداز کردم
اما بعد از چند سال سرم به سنگ خورد و مهر ماه به مشهد رفتم و کلا دیدم به زندگی عوض شد
اما حال نمیدانم با این پول چه کنم !!
چون میدانم همه این پول حرام نیست و علاوه بر پولی که پدرم میداد بخشی از عیدی و .... بود
خواستم بدونم چطور باید این پول رو خرج کنم ؟؟
آیا میتونم بخشی از این پول رو صدقه بندازم تا کل پول حلال بشه ؟؟ (( اصلا در این زمینه اطلاعاتی ندارم ))

2 - همونطور که گفتم بخضی از این پول حرامه
حالا من این پولی رو که میگیرم چه کنم ؟؟
چون روزانه از همین پول استفاده میکنم

این سوالاتی که پرسیدم به خاطر این بود که تا کنون متاسفانه در پی خدا و دین و .... نبودم و به دلایلی تصمیم گرفتم به زندگی پاک روی آورم
همانطور که در تاپیک های قبلی مشاهده کردید در پی خواندن نماز قضا - روزه قضا و .... هستم به طوری که دیگر دینی به گردنم نباشد
الان هم نویت در آمد رسیده که بپرسم

چون میترسم از این پول پس انداز کنم برای آینده ام و در آینده این پول پایه و اساس زندگی من رو خراب کنه
آجر اول کج باشه تا آخر کج میشه

امیدوارم راهنمایی کنید

با تشکر (( مرجع تقلید آیت الله خامنه ای ))

با نام الله

کارشناس بحث: استاد شفا

علی 23;484284 نوشت:
با سلام

بنده سوالی در مورد در آمد حرام سرپرست خانواده (( پدرم )) دارم

متاسفانه بخشی از درآمد پدر بنده جرام هست (( نه کل آن ))
در واقع نمی توانم بگم چند درصد حرام هست ولی میدونم بخشیش حرامه و بخشیش حلال

حالا چنتا سوال دارم که اگه میشه بهشون پاسخ بدید

1 - بنده با پولی که در این چند سال پدرم بابت خرجی دانشگاه - پول تو جیبی و .... پرداخت میکرد کمی پس انداز کردم
اما بعد از چند سال سرم به سنگ خورد و مهر ماه به مشهد رفتم و کلا دیدم به زندگی عوض شد
اما حال نمیدانم با این پول چه کنم !!
چون میدانم همه این پول حرام نیست و علاوه بر پولی که پدرم میداد بخشی از عیدی و .... بود
خواستم بدونم چطور باید این پول رو خرج کنم ؟؟
آیا میتونم بخشی از این پول رو صدقه بندازم تا کل پول حلال بشه ؟؟ (( اصلا در این زمینه اطلاعاتی ندارم ))

2 - همونطور که گفتم بخضی از این پول حرامه
حالا من این پولی رو که میگیرم چه کنم ؟؟
چون روزانه از همین پول استفاده میکنم

این سوالاتی که پرسیدم به خاطر این بود که تا کنون متاسفانه در پی خدا و دین و .... نبودم و به دلایلی تصمیم گرفتم به زندگی پاک روی آورم
همانطور که در تاپیک های قبلی مشاهده کردید در پی خواندن نماز قضا - روزه قضا و .... هستم به طوری که دیگر دینی به گردنم نباشد
الان هم نویت در آمد رسیده که بپرسم

چون میترسم از این پول پس انداز کنم برای آینده ام و در آینده این پول پایه و اساس زندگی من رو خراب کنه
آجر اول کج باشه تا آخر کج میشه

امیدوارم راهنمایی کنید

با تشکر (( مرجع تقلید آیت الله خامنه ای ))

سلام عليكم

طبق نظر رهبري:

1-پولي كه از پدرتان مي گيريد تصرف در آن براي شما اشكالي ندارد، چون نمي دانيد از كدام درآمدش به شما پرداخت كرده است.
2-همان جواب اول مي باشد.

پی نوشت:
1-استفتاء از دفتر رهبری،قم

موضوع قفل شده است