جمع بندی ازدواج ، مشکل اساسی یک پسر 18 ساله

تب‌های اولیه

197 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج ، مشکل اساسی یک پسر 18 ساله

سلام.من امسال کنکور دادم.اونطور که دلم میخواست نبود اما میدونم که میتونم توی رشته‌ی مورد علاقه ام در دانشگاه شریف یا امیرکبیر یا صنعتی اصفهان(شهر خودمون) قبول شم.اما به خاطر شرایطی که الان خدمتتون عرض میکنم رشته‌ی هوا و فضای دانشگاه مالک اشتر رو در اولویت گذاشتم.من از ماه رمضون پارسال هرجور گناه مربوط به غریزه‌ی جنسی رو مطلقا کنار گذاشتم.از طرفی هم از همون نظر خیلی حساسم و خیلی راحت آرامشمو از دست میدم.به همین خاطر خیلی خیلی کم از خونه بیرون میرم و الان که باید برم دانشگاه به بن بست خوردم.میدونم که محیط فعلی دانشگاه ها برای من غیر قابل تحمله.برا همین تصمیم دارم برم دانشگاه مالک اشتر.این فکر که مجبورم به خاطر بی حیا بودن یه عده برم توی رشته ای که هیچ علاقه‌ای بهش ندارم خیلی آزارم میده.اونم تو مملکت به اصطلاح اسلامی!البته پدرم میگه تو برو شریف ما زود زنت میدیم!اما من خودم منطقی هستم و میدونم که چه مشکلات زیادی توی مسیر ازدواج هست.از طرفی هم مخالفت مادرم از این موضوع جلوگیری میکنه.همچنین زن گرفتن یه پسر۱۸ ساله تو مملکت ما انگار قباحت داره!!!!ازتون میخوام که یه راهی جلوی پام بگذارید.دعا و مناجات و .... هم کارساز نبوده(با وجود اینکه خدا توی قرآن گفته:ولیستعفف الذین لایجدون نکاحا حتی یغنیهم الله من فضله)واقعا زشته تو مملکت امام زمان کسی چنین مشکلی داشته باشه

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

دوستان نظر شما چيه؟
[/]

حامی;691917 نوشت:
[="Tahoma"][="DarkGreen"]
دوستان نظر شما چيه؟
[/]

به نظر من کار درستی میکنه ایشون که میره رشته ای که مشکلات نداشته باشه...
ان شاء الله که خدا کمکشون کنه و چه بسا بعدا به همین رشته علاقمند هم بشه...

[="Tahoma"]

حسن...;690859 نوشت:
البته پدرم میگه تو برو شریف ما زود زنت میدیم!

چی بهتر از این! دیگه چی میخوای؟:Nishkhand:

سلام علیکم

حسن...;690859 نوشت:
این فکر که مجبورم به خاطر بی حیا بودن یه عده برم توی رشته ای که هیچ علاقه‌ای بهش ندارم خیلی آزارم میده

به چه رشته ای علاقه دارید؟

بچه محله امام رضا;691960 نوشت:
[="Tahoma"]

چی بهتر از این! دیگه چی میخوای؟:Nishkhand:

اگه رفت و این وعده عملی نشد چی؟

بسم الله الرحمن الرحیم

.

اراده تون رو قوی کنید . . .

این فکر رو همیشه در ذهنتون داشته باشید ..

[HL]مسلمان واقعی کسی هست که در اوج فساد خللی به عقایدش وارد نشه ..
[/HL]
زمانی که در شهر گناه رواج یافته ..

مسلمان در مقابل گناه زانو نمیزنه
.

.

بسم الله

سلام

به نظر بنده یک ترم برو اگه نتونستی تحمل کنی انصراف بده و به رشته ای که علاقه نداری برو

خودت رو بسنج ببین میتونی نگاهت رو کنترل کنی یا نه ..........سعی کن بیرون رفتنی همیشه سرت رو بندازی پایین

دعا میکنم خداوند به همه ی جوون ها قدرت خویشتن داری بده و به راه راست هدایت کنه و عاقبت بخیری :Gol:

برو رشته ای که دوست داری و اینده هم داشته باشه
حاشیه ها رو بزار کن خودش درست میشه

سلام
1.همین که کنکور رو خوب دادی و میتونی از دانشگاه های معتبر کشور قبول بشی برات تبریک میگم.
2.و از این جهت که میخوای از گناه فرار کنی خیلی خوبه و مطمین باش خدا به خاطر این صفتت خیلی دوست داره.
3. ما تو زندگی مامور به وظیفه اییم و اگه میخواهیم هرزه نباشیم باید به وظیفمون عمل کنیم. و الآن جامعه واقعا به افراد با سواد متعهد مومن نیاز داره و اگه فکر میکنی که تو دانشگاه های شریف و ... تو اون رشته ایی که علاقه داری میتونی موفقتر بشی و به جامعه خدمت بیشتری بکنی سعی کن حتما بری ولی از طرفی هم که میگی از این گناه ها میترسی الحمدلله که پدرت با ازدواجت راضیه و با این حساب به نظرم راضی کردن مادرت خیلی سخت نباشه. و از طرفی هم که میگی جامعه الآن قبول نمیکنه جامعه و حرفهای مردمه عوام رو ول کن شما که نمی خوای تا آخر عمرت با حرف مردم زندگی کنی اگه احساس میکنی الان وظیفت ازدواج کردنه حتما ازدواج کن و شک نکن اگه به خاطر خدا و ترس از گناه ازدواج کنی حتما خدا کمکت میکنه و اگه اطرافیانت هم چیزی گفتن اهمیتی نده چون خودت می دونی که به خاطر چی ازدواج کردی به قول مضمون یکی از روایات اگه تو دستت چیز با ارزشی باشه و مردم بگن گردوست برات فرقی نمیکنه چون خودت میدونی تو دستت چیه و به حرفشون اهمیتی نمی دی. تو این جا هم اگه با هدف درست ازدواج کنی به حرفهای مفت مردم اهمیتی نده. از طرفی هم اگه پدرت می گه زود زنت می دیم ان شاالله بعدش هم حمایتش رو میکنه. هر چند توکلت فقط به خدا باشه.
از طرفی هم مطمین باش ازدواج تو این سنین برای پسرها خیلی زود نیست (هر چند مردم زود میدونن ولی عقل سالم تو این جامعه زود نمیدونه) و اونقدر برکات زیادی داره که خدا میدونه...

چرا فکر می کنی محیط دانشگاه اینقدر فاسده؟ دیگه تا این حد هم که شما فکر می کنی نیست. مخصوصا تو دانشگاه های اسم و رسم داری مثل شریف و امیر کبیر.

شما وقتی دانشگاه میری اگر می خوای حواست پرت نشه، خودت رو از ترم اول غرق تو درس کن. یک ترم به آخر نرسیده همه چی برات عادی میشه.

همه اولش براشون سخته، حالا چه مختلط یا جدا.

به علاقت فکر کن، به هدفت، به اینکه شریف کجا و مالک اشتر کجا، شریف یکی از دانشگاه های خوب و مطرح کشوره که برای دانشجو هاش چه از لحاظ بورسیه و چه بازار کار امکانات بیشتری

وجود داره. البته من درباره دانشگاه مالک اشتر اطلاعات چندانی ندارم.

البته دانشگاه مهمه ولی رشته خیلی مهم تر. وارد رشته ای شو که حتما علاقه و انگیزه داشته باشی وگرنه تو هم یه جوان سرخورده میشی.

درضمن درباره درجه علمی و سطح اساتید دانشگاه هم حتما تحقیق کن. بعضی دانشگاه ها واقعا از نظر بارعلمی استاد با هم کلی فرق می کنن. استاد اگر بار علمیش خوب نباشه، 50 درصد

انگیزه دانشجو از بین میره. این تجربه چند سال دوران دانشجویی منه. اگر می بینی اساتید شریف بهترن حتما همون جا برو.

الان تو اکثر سایت دانشگاه ها تو قسمت دانشکده ها، اسامی هیئت علمی هست، اسامی رو تو گوگل سرچ کن، ببین وضعیت و سطح علمی اساتید مربوط به رشته ات چیه.

بزار نتیجه ها بیاد.تا 3 ماه دیگه کی زندس کی مرده... بعد بیا یه فکری برات میکنم.زن گرفتن خیلی سخت تر از اونیه که فکر میکنی.اصلن یه وعضی .من2 ماه نیت کردم.چندتا دخترم دیدم.20 بار تاحالا پشیمون شدم و برگشتم از پشیمونی از ازدواج.ولی زود زن بگیری خوبه.خیلی حال میده.همون مالک اشتر هم میگی شاهین شهره...شاهین شهر تا حالا رفتی.فکر کنم اگه بری نظرت دوباره برگرده.

[="Tahoma"]

mehrant;691965 نوشت:
اگه رفت و این وعده عملی نشد چی؟

مشکل ایشون با ازدواج حل میشه، نه چیز دیگه
اگه ایشون شریف هم نرن بالاخره تو جامعه که هستند و دارن زندگی می‌کنند
نمی‌تونند که همش خودشون رو حبس کنند تو یه جا و عذاب بکشن
اصلا بر فرض محال یک جا خودشون رو حبس کردند، فکر و خیالشون رو چه کار کنند؟
البته باید فعلا صبر کنیم نتائج کنکور بیاد تا ببینیم رویاهای این دوستمون چقدر با واقعیت تطابق داره
اگه رتبه‌شون در حد دانشگاه‌های شریف و امیرکبیر و ... بود اون وقت سر تحقق وعده یا عدم اون دعوا کنیم:Nishkhand:

سلام. الان حوصله ندارم حرف دلم رو شرح بدم. شاید بعدا اومدم نوشتم. ولی فقط خواستم بهت بگم مبادا به خاطر محیط یه دانشگاه از رشته و دانشگاه اینده دار صرف نظر کنی که همسن من بشی بدجوری پشیمون میشی. مسائل جنسی رو تو این انتخاب ندیده بگیر و فقط به اینده ای سخت فکر کن که باید براش اماده بشی.:Gol:

حسن...;690859 نوشت:
زن گرفتن یه پسر۱۸ ساله تو مملکت ما انگار قباحت داره!!!!ا

اینو خوب اومدی :khandeh!::khandeh!:

باید یکی دوسال از اون ور تولدت با خودت می آوردی تا بزاری رو سنت و 20 نشون بدی

مملکت اسلامیه !!!! دیگه. به دل نگیر. حل میشه. (انگار قراره خودش حل بشه چون به ما هم همینو گفتن. خدا میدونه چجوری باید برای این همه آب بندیمون به دین جواب پس بدیم).

همونقدر که دومیلیون شغل در سال درست کردن، همونقدر که پول نفت رو سر سفره آوردن همونقدر هم به تو کمک می کنن در سن 18 سالگی ازدواج کنی

سلام

و ليستعفف الذين لا يجدون نكاحا حتى يغنيهم الله من فضله

دقت شود که استعفاف در این آیه به چه معنی است :

وعن أبي عليّ الأشعريّ، عن بعض أصحابه، عن صفوان بن يحيى، عن معاوية بن وهب، عن أبي عبدالله (عليه السلام)، في قول الله عز وجل: (وليستعفف الذين لا يجدون نكاحا حتى يغنيهم الله من فضله) قال: يتزوجوا حتى يغنيهم الله من فضله.وسائل الشیعه

وازدواج اضطراری (موقت) یکی از مصادیق آیه است :

عن المختار بن محمد بن المختار، وعن محمد بن الحسن، عن عبدالله بن الحسن العلوي جميعا، عن الفتح بن يزيد قال: سألت أبا الحسن (عليه السلام) عن المتعة؟ فقال: هي حلال مباح مطلق لمن لم يغنه الله بالتزويج فليستعفف بالمتعة، فإن استغنى عنها بالتزويج فهي مباح له إذا غاب عنها.وسائل الشیعه

سلام
به نظر من شما درس و دانشگاه رو الویت قرار بده چون اگه دانشگاه های خوب مثل شریف و امیر کبیر و ... قبول شی حجم کاریت انقد زیاده که ممکنه مشکلت خود به خود تا پایان تحصیلت حل بشه و اصلا وقت نکنی به چیز دیگه ای به غیر از درس فکر کنی :Nishkhand:
ولی اگر تو دانشگاه دلخواه و رشته مورد نظر قبول شدی و دیدی مشکلت همچنان پابرجاست با توکل به خدا و اطمینان به قول پدرت ازدواج کن نگران مادرتم نباش،هیچ مادری نمیتونه عذاب کشیدن بچه اش رو ببینه، ایشونم به موقعش راضی میشه
اگه اهل دین و خدا و پیغمبر هستی باید ترک گناه الویت زندگیت باشه. شما اگه دانشگاه مالک اشترم بری بلاخره ناگزیری تو جامعه رفت و آمد داشته باشی پس فرقی به حالت نمیکنه و مشکلت به قوت خودش باقی میمونه، پس به ازدواج فکر کن و نهایت تلاشت رو بکن که مادرت رو هم راضی کنی ولی اگه یک هزارم درصد ایشون راضی نشد ( گوشتو بیار جلو این تیکشو باید در گوشی بت بگم: رضایت مادر در ازدواج شرط نیست، مهم تر از رضایت مادر رضایت خداست ) البته شما بیشتر رو همون قسمت نهایت تلاش برای راضی کردن مادرتون کار کن :ok:

حسن...;690859 نوشت:
سلام.من امسال کنکور دادم.اونطور که دلم میخواست نبود اما میدونم که میتونم توی رشته‌ی مورد علاقه ام در دانشگاه شریف یا امیرکبیر یا صنعتی اصفهان(شهر خودمون) قبول شم.اما به خاطر شرایطی که الان خدمتتون عرض میکنم رشته‌ی هوا و فضای دانشگاه مالک اشتر رو در اولویت گذاشتم.من از ماه رمضون پارسال هرجور گناه مربوط به غریزه‌ی جنسی رو مطلقا کنار گذاشتم.از طرفی هم از همون نظر خیلی حساسم و خیلی راحت آرامشمو از دست میدم.به همین خاطر خیلی خیلی کم از خونه بیرون میرم و الان که باید برم دانشگاه به بن بست خوردم.میدونم که محیط فعلی دانشگاه ها برای من غیر قابل تحمله.برا همین تصمیم دارم برم دانشگاه مالک اشتر.این فکر که مجبورم به خاطر بی حیا بودن یه عده برم توی رشته ای که هیچ علاقه‌ای بهش ندارم خیلی آزارم میده.اونم تو مملکت به اصطلاح اسلامی!البته پدرم میگه تو برو شریف ما زود زنت میدیم!اما من خودم منطقی هستم و میدونم که چه مشکلات زیادی توی مسیر ازدواج هست.از طرفی هم مخالفت مادرم از این موضوع جلوگیری میکنه.همچنین زن گرفتن یه پسر۱۸ ساله تو مملکت ما انگار قباحت داره!!!!ازتون میخوام که یه راهی جلوی پام بگذارید.دعا و مناجات و .... هم کارساز نبوده(با وجود اینکه خدا توی قرآن گفته:ولیستعفف الذین لایجدون نکاحا حتی یغنیهم الله من فضله)واقعا زشته تو مملکت امام زمان کسی چنین مشکلی داشته باشه

:Moteajeb!: یه جوری نوشتید بی حیا بودن عده ای که انگار شما رو فاحشه خانه میبرن که نتونید مانع خودتون بشید این ذهنیت رو از کجا آوردید !!!
درسته تو دانشگاه ها هم بعضی خانمها و هم برخی آقایان رعایت نمیکنن ولی نهایتش دو سه تار موی سرشون رو بیرون میزارن دیگه لخت و عریان که جلوی شما ظاهر نمیشن بخواید وسوسه شید
اجازه بدید اول دانشگاه برید ببینید اوضاعش چطور بعد اون رو با فاحشه خانه اشتباه بگیر. مگه ما هم تو همین دانشگاه ها نبودیم دیگه چنین صحنه های فجیعی ندیدم که شما از همین حالا تصور کردی
تو این دوره و زمونه کی به هیجده ساله زن میده مادرتون حق داره برادر کوچیک من هفده سالشه هنوز براش جشن تولد عروسک میخریم همین مونده یه زن هم براش بگیریم
و نهایتا با راه حل شما موافقم با این ذهنیت خرابی که نسبت به دانشگاه دارید همون بهتر دانشگاهی برید که چشمتون به خانم نیفته

خیر البریه;692101 نوشت:
ازدواج اضطراری (موقت) یکی از مصادیق آیه است :

گل بود به سبزه نیز آراسته شد از همین هیجده سالگی ازدواج موقت بکنه خدا آخر و عاقبتش رو به خیر کنه

شبـنم;692107 نوشت:
گل بود به سبزه نیز آراسته شد از همین هیجده سالگی ازدواج موقت بکنه خدا آخر و عاقبتش رو به خیر کنه

مکرر گفتم که اول ازدواج دائم . اما همگان که یک جور نیستند ! زن و مرد داغ حشری چکار کنند ؟!

اتفاقا اگر دقیق و عمیق تحلیل کنید ازدواج موقت مدیریت شده میتواند جلوی بسیاری از ناهنجاریها را بگیرد .

چراکه مردانی که تجربه ازدواج موقت نداشته باشند معمولا بعد از ازدواج دائم فکر میکنند که آیا چی بوده و.... تنوع طلب شده و ....

اما اگر تجربه درستی داشته باشند میفهمند که آخرش هیچی نبوده وبه همسر دائمشان وفادار میمانند !

kobram;691964 نوشت:
سلام علیکم

به چه رشته ای علاقه دارید؟

سلام.مهندسی شیمی:Ghamgin:

سلام
در مورد وضعيت دانشگاه ها بايد بگم شما اغراق كردي اونطوري هم نيست كه مي گي
اگه شما خودتون هدف مشخص براي درس خوندن داشته باشي اصلاً سمت ديگه اي نمي ري
بعدش هم بيشتر دانشگاه كلاس هست، شما فقط براي كار و هدف اصلي ات برو به بقيه هم كاري نداشته باش!
شما فكر مي كني تو دانشگاه دست و پات رو مي بندن و تهديدت مي كنن از اون كارها بكن ؟!
واقعاً با اين ذهنيت براي كنكور خوندي؟!

نظرات همه رو خوندم،تشکر از همه.همین دیروز یکی از این روحانیون گند زد به همه برنامه هامون.گفت امار طلاق بین کسایی که زیر۲۵سال ازدواج کردند بیشتره.پدر و مادر من هم کلا از تو فکر ازدواج اومدن بیرون.
در ضمن،من نگفتم دانشگاه فاحشه خونه هستش، گفتم که من بیش از اندازه حساس ام.

خب ببین چندتا مسئله بهت بگم:
1-اینجا بیای شریف اگه بچسبی به درس ت حتی نمیرسی تا کافی شاپ نزدیک دانشگاه که پاتوق همه ست بری...انقدر که سرت شلوغ میشه با درس...
2-هیچکسی به یه پسر هیجده ساله زن نمیده...ازدواج موقت هم به درد ت نمیخوره چون فقط اشتیاق ت رو بیشتر میکنه و برای ازدواج دائم ت مشکل ایجاد میکنه
3-پدر و مادر خود من هم همین حرف ها رو به من میزدن ولی دوماه که گذشت یادشون رفت و تا حرف زن رو جلوشون میاوردم میگفتن که تو جوونی و ...(البته اون موقع اوضاع خیلی فرق میکرد)
4-به فرض مثال یه دانشگاه درست و حسابی نری...پس فردا که باید برای کار و زندگی ت بری توی جامعه...

نقل قول:

درسته تو دانشگاه ها هم بعضی خانمها و هم برخی آقایان رعایت نمیکنن ولی نهایتش دو سه تار موی سرشون رو بیرون میزارن دیگه لخت و عریان که جلوی شما ظاهر نمیشن بخواید وسوسه شید
اجازه بدید اول دانشگاه برید ببینید اوضاعش چطور بعد اون رو با فاحشه خانه اشتباه بگیر. مگه ما هم تو همین دانشگاه ها نبودیم دیگه چنین صحنه های فجیعی ندیدم که شما از همین حالا تصور کردی
تو این دوره و زمونه کی به هیجده ساله زن میده مادرتون حق داره برادر کوچیک من هفده سالشه هنوز براش جشن تولد عروسک میخریم همین مونده یه زن هم براش بگیریم
و نهایتا با راه حل شما موافقم با این ذهنیت خرابی که نسبت به دانشگاه دارید همون بهتر دانشگاهی برید که چشمتون به خانم نیفته

دادا شما دانشگاه های الان رو ندیدی...نمیگم فاحشه خونه ست ولی کافیه بری توی کتاب خونه یا پارک یا ...
خودت میبینی که دیگه کار از ظاهر گذشته و به شوخی های فیزیکی رسیده

یکی از اساتیدمون میگفت قبل از انقلاب دختران با دامن کوتاه و بدون روسری بودن و پسرها میرفتن جلوی در مدرسه اونا ولی حالا نمیدونم دیگه چه زیبایی پشت اون چادر و روسری میبینن که بازم جلوی در مدرسه دخترها میشینن

دخترک کبریت فروش;691975 نوشت:
حالا شما برید رشته مورد علاقتون مطمئنا چیزایی از دخترا میبینی که حالت از همشون بهم میخوره .تازه همشون هم شبیه حوری های بهشتی نیستن.حالا مطمئنی همچین تیکه ای هستی که دخترا محلت بدن.شدیدا دخترا به ظواهر اهمیت میدن و به پووووول.

الان شما از دخترها تعریف کردی از ایشون انتقاد یا برعکس :Gig:

والا ما که تو همین دانشگاهها درس خوندیم این چیزها را ندیدیم
ادم اگر سرش به درس باشه از انحرافات به دور می مونه مگر خودش شیشه خورده داشته باشه

amirabdi;692153 نوشت:
دادا شما دانشگاه های الان رو ندیدی...نمیگم فاحشه خونه ست ولی کافیه بری توی کتاب خونه یا پارک یا ...
خودت میبینی که دیگه کار از ظاهر گذشته و به شوخی های فیزیکی رسیده

اتفاقا دوست عزیز بنده خودم دانشگاه رفتم دیدم و همین الان هم دارم می بینم :khaneh: دیگه از دانشگاه آزاد مگه آزادتر هم داریم
هنوز در ورودی خواهران به وضع پوشش و حجاب و آرایش دختران انتظامات رسیدگی میکنن، هنوز در حیاط و محوطه سبز دانشگاه آزاد هم خانمهای مسئول به اوضاع رسیدگی میکنن
شوخی فیزیکیمون کجا بود !!!!!!!!!!!!!!!!

حسن...;692138 نوشت:
در ضمن،من نگفتم دانشگاه فاحشه خونه هستش، گفتم که من بیش از اندازه حساس ام.

اومدیم فردا جایی مشغول به کار شدی که چند همکار خانم بدحجاب داشتی اون وقت چیکار میکنید
سعی کنید روی کار و درس خودتون تمرکز کنید برخی بندهایی هم که اسلام گفته بد نیست خیلی هم کاربرد داره مثل حفظ نگاه که اگر رعایت کنید مشکلی پیش نمیاد

negiin;692155 نوشت:
یکی از اساتیدمون میگفت قبل از انقلاب دختران با دامن کوتاه و بدون روسری بودن و پسرها میرفتن جلوی در مدرسه اونا ولی حالا نمیدونم دیگه چه زیبایی پشت اون چادر و روسری میبینن که بازم جلوی در مدرسه دخترها میشینن

سلام :hamdel:
من همیشه گفتم که بی حجابی باعث تحریک نمیشه پسر اگر خودش شیشه خورده داشته باشه حتی با دختر چادری هم تحریک می شه

**گلشن**;692161 نوشت:
والا ما که تو همین دانشگاهها درس خوندیم این چیزها را ندیدیم
ادم اگر سرش به درس باشه از انحرافات به دور می مونه مگر خودش شیشه خورده داشته باشه

آره والا
مگه ما هم دانشگاه نرفتیم بچه ها حتی هم کلاسی های خودشون هم به زور میشناختن

negiin;692164 نوشت:
آره والا

ای گفتی :Gol:
بخدا قسم من حتی پسرای همکلاسیمو نمی شناختم مگر چندتایی که خیلی صحبت می کردند و تو چشم بودن

**گلشن**;692163 نوشت:
سلام :hamdel:
من همیشه گفتم که بی حجابی باعث تحریک نمیشه پسر اگر خودش شیشه خورده داشته باشه حتی با دختر چادری هم تحریک می شه

بی حجابی باعث تحریک نمیشه؟ [emoji15]

.yamahdi.;692166 نوشت:
بی حجابی باعث تحریک نمیشه؟

اگر همه بی حجاب باشن نه نمیشه
عادی میشه

**گلشن**;692167 نوشت:
اگر همه بی حجاب باشن نه نمیشه
عادی میشه

یعنی اگه کسی بره خارج ، تحریک نمیشه ؟

.yamahdi.;692168 نوشت:
یعنی اگه کسی بره خارج ، تحریک نمیشه ؟

خودشون چون براشون عادی شده نه تحریک نمی شن
من خارج بودم خانم میاد با یک شلوار کوتاه ( لباس زیر ) و یک نیم تنه تو خیابون راه میره البته خیابونهای کنار ساحل اینجوری راه می رن
ولی حتی یک نفر بهش نگاه نمی کنه
اتفاقا من زیر نظر داشتم ببینم کسی چشم چرونی می کنه یا نه
فقط ما ایرانیها اونجا چشم چرونی می کنیم چون برامون عادی نیست

negiin;692160 نوشت:
الان شما از دخترها تعریف کردی از ایشون انتقاد یا برعکس :Gig:

همه موارد و برعکس Fool
با تشکر

[="Arial Black"][="Black"]برادر عزیز
سلام و درود

تلاش کنید اطاعت از دستورات الهی و رضای خداوند را بر هر امر دیگری ترجیح دهید.
اگر فکر می‌کنید که رفتن به محیطی خلاف رضای خداوند جل‌جلاله است، به‌ آنجا نروید.
قطعاً خداوند متعال بندگی شما را بی‌پاسخ نخواهد گذاشت.
ضمناً ازدواج در این سن هیچگونه قباحتی ندارد بلکه اندیشه کسانی که ازدواج در سن ۱۸ سالگی را زشت می‌دانند قبیح است.
امید که تمام عمر خود را در رضای خداوند زندگی کنید.

والسلام علی من اتبع الهدی[/]

**گلشن**;692169 نوشت:
من خارج بودم خانم میاد با یک شلوار کوتاه ( لباس زیر ) و یک نیم تنه تو خیابون راه میره البته خیابونهای کنار ساحل اینجوری راه می رن

به قول حاج آقای ماندگاری که به سوالی مشابه این جمله شما پاسخ دادن و کلیپش رو همین چمد روز پیش تو اسکدین یکی از دوستان گذاشت
اگه بی حجابی عادیه در کشورهای خارجب و باعث تحریک نمیشه، پس این همه آمر بالای تجاوز در اون کشورها بخاطر چیه؟ مگر نمیگید که عادیه و کسی تحریک نمیشه؟
یکی از اساتید ما دوره تحصیلش رو در بوستون آمریکا سپری کرده بود.از اونجا تعریف میکرد برامون که بین همکارانش در اونجا و بقیه کسانی که میشاخته، اینجوری بوده که یکی یه خانم رو تو خیابون یا کافی شاپ جایی میبینه بعد درخواست ملاقات میکنه و گاهی با یه بستنی خوردن باهم و بعدش رابطه جنسی...
اگر تحریک نیست پس چرا ظاهر بکی رو میبینن و فورا میرن سراغ رابطه جنسی؟

شبـنم;692106 نوشت:
:Moteajeb!: یه جوری نوشتید بی حیا بودن عده ای که انگار شما رو فاحشه خانه میبرن که نتونید مانع خودتون بشید این ذهنیت رو از کجا آوردید !!!

خواهر گلم!
شما تفکرتون در مورد 18 سال به بالا بچس؟ ولی 20 سال خوبه؟عجیبه!
بنده 19 سالمه کم کم میرم بیست! از سیزده سالگی بلوغ جنسی رسیدم(نیاز ازدواج) طبق اجکام بلوغ فکری 2.3 سال بعدش میاد! الان من یا امثال من بلوغ فکریو جنسی رسیدن که لازمه ازدواجه بچن؟
در مورد داداشتونم دارین اغراق میکنید زشته! الان من عکسمو به شما نشون بدم شما نشناسی میگی 26 سال 27 سال بهت میخوره! شایدم من تو جوونی پیر شدم.....!

درسته ک خیلی جوونای 18 ساله فکرشون پی گردشو تفریح با دسوتاشونه اما همه اینجور نیستن! اتفاقا پسر خاله مادرم رتبه 7 ریاضی آورد عاشق ی دختره شد رتبش 8 ریاضی بود:Khandidan!:
الان دوتایی رفتن امریکا درس میخونن.......و هرچی کردن خانوادشون عقدشون نکردن! الان آمریکا هردیقه پیش همن نامحرمن خوبه یا عقد میکردن میرفتن؟

mehrant;692189 نوشت:
به قول حاج آقای ماندگاری که به سوالی مشابه این جمله شما پاسخ دادن و کلیپش رو همین چمد روز پیش تو اسکدین یکی از دوستان گذاشت
اگه بی حجابی عادیه در کشورهای خارجب و باعث تحریک نمیشه، پس این همه آمر بالای تجاوز در اون کشورها بخاطر چیه؟ مگر نمیگید که عادیه و کسی تحریک نمیشه؟
یکی از اساتید ما دوره تحصیلش رو در بوستون آمریکا سپری کرده بود.از اونجا تعریف میکرد برامون که بین همکارانش در اونجا و بقیه کسانی که میشاخته، اینجوری بوده که یکی یه خانم رو تو خیابون یا کافی شاپ جایی میبینه بعد درخواست ملاقات میکنه و گاهی با یه بستنی خوردن باهم و بعدش رابطه جنسی...
اگر تحریک نیست پس چرا ظاهر بکی رو میبینن و فورا میرن سراغ رابطه جنسی؟

خب اون خانم هم راضی میشه و اسمش تجاوز نیست دیگه با رضایت طرفین.........
و بله قبول دارم تحریک میشن....تو خارجم تحریک میشن ولی حداقل با تارمو تحریک نمیشین..........

negiin;692164 نوشت:
آره والا

ما که در شیراز دانشجو هستیم اونم پزشکی با این همه کبکبه و دبدبه اش، روابط دوستی و پارتی و روابط جنسی و.. کم نبوده بین دانشجویان. ..

monji-sec;692191 نوشت:
و بله قبول دارم تحریک میشن....تو خارجم تحریک میشن ولی حداقل با تارمو تحریک نمیشین..........

اسمش هر چی باشه مهم اینه که تحریک میشن ، تو ایران هم وضع حجاب خیلی بدتر از تار مو هست .

[="Tahoma"][="Navy"]سلام
یقینا این تنها مشکل زندگی نخواهد بود ، بر فرض با جابجایی رشته و دانشگاه بتوانید این معضل را برای خود حل کنید!

مشکلات دیگری که در زندگی بوجود خواهد آمد را چگونه حل خواهید نمود؟

در مورد مشکل فعلی شما هم بن بستی در دین نیست، راهکارهای مناسب را در این زمینه اجرا نمایید،

با توجه به سن شما که مناسب ازدواج نیست میتوانید از دستورات دینی استفاده کنید و خویشتنداری را در خود تقویت کنید.[/]

ریحانه النبی;692200 نوشت:
سلام
یقینا این تنها مشکل زندگی نخواهد بود ، بر فرض با جابجایی رشته و دانشگاه بتوانید این معضل را برای خود حل کنید!

مشکلات دیگری که در زندگی بوجود خواهد آمد را چگونه حل خواهید نمود؟

در مورد مشکل فعلی شما هم بن بستی در دین نیست، راهکارهای مناسب را در این زمینه اجرا نمایید،

با توجه به سن شما که مناسب ازدواج نیست میتوانید از دستورات دینی استفاده کنید و خویشتنداری را در خود تقویت کنید.

ببخشید رو چ حسابی میگین سنشون مناسب ازدواج نیست؟؟؟؟؟ بچن؟نمیتونن به فکر اینده باشن؟ نمیتونه خانواده رو بچرخونه؟
یجور میگین خویشتنداری تو این جامعه ایشون که معصوم نیست...با این وضع مردم.......گفتنش راحته برو خویشتنداری کن!راحت........

به نظر من آدم پاک هر جا بره پاک هم بر میگرده

ایمانتو قوی کن ... چشمتو کنترل کن ... برو سمت رشته ای که دوس داری

به خاطر بقیه مسیر زندگیتو عوض نکن

خدا بزرگه ... تو سعیتو کن خدا هم کمکت میکنه

**گلشن**;692169 نوشت:

با سلام
شما تنها کسی نیستی که خارج بودی... حدس بزن شاید بقیه هم رفته باشن... میفهمن اونجوری هم که میگی نیست..
اینطور که شما میگی پس اینهمه آمار تجاوز به عنف که از منابع رسمی خودشون اعلام میشه رو ایرانیها اونجا انجام میدن!!!!!!
دختر من با اینکه با روسری تو انگلیس مدرسه میرفت از دستشون آسایش نداشت... شما میگی کنار ساحل کسی به کسی نگاه نمیکنه!!!!:Moteajeb!:

[="Tahoma"][="DarkRed"]

monji-sec;692191 نوشت:

بله با رضایت طرفین اسمش تجاوز نیست. ولی تجاوز (بدون رضایت طرف مقابل و به زور) هم زیاد هست. خودشون رسما آمار میدن.
در اینکه با تار مو تحریک نمیشن حرفی نیست چون اونجا سطح توقعات بالا رفته و خانمها بدجور خودشون رو حراج کردن...
هر چند متاسفانه ایران هم داره به همون سمت میره و خانمها متوجه نیستن که چطور خودشون دارن ارزش خودشون رو کم میکنن...
وقتی عرضه زیاد شد تقاضا کم میشه و ...
[/]

ریاح;692203 نوشت:

با سلام
شما تنها کسی نیستی که خارج بودی... حدس بزن شاید بقیه هم رفته باشن... میفهمن اونجوری هم که میگی نیست..
اینطور که شما میگی پس اینهمه آمار تجاوز به عنف که از منابع رسمی خودشون اعلام میشه رو ایرانیها اونجا انجام میدن!!!!!!
دختر من با اینکه با روسری تو انگلیس مدرسه میرفت از دستشون آسایش نداشت... شما میگی کنار ساحل کسی به کسی نگاه نمیکنه!!!!:Moteajeb!:

ولی این رو قبول کنید اینجور چیزا کمتره یارو میره تو دیسکو نیازشو رفع میکنه چ نیازی داره کنار ساحل......ولی در بقیه موارد موافقم باهاتون.........

[="Tahoma"][="Navy"]

monji-sec;692201 نوشت:
ببخشید رو چ حسابی میگین سنشون مناسب ازدواج نیست؟؟؟؟؟ بچن؟نمیتونن به فکر اینده باشن؟ نمیتونه خانواده رو بچرخونه؟
یجور میگین خویشتنداری تو این جامعه ایشون که معصوم نیست...با این وضع مردم.......گفتنش راحته برو خویشتنداری کن!راحت........

نمیدونم دلیل شما برای ازدواج ایشان چیست؟
ازدواج فقط ارضا نیاز جنسی نمی باشد که وقتی فرد دارای این قوه شد جواز ازدواج برایش صادر شود!
چقدر استقلال مالی و روانی دارند ، چقدر شناخت از جنس مخالف دارند؟ دغدغه شان نسبت به مهارتهای زندگی چقدر است؟ و .....

معصومین نیاز به خویشتنداری داشتند؟ اصلا صبر و مقاومت برای زمانی است که مقابلش سختی و مرارت قرار گرفته وگرنه در حالت گل و بلبلی بودن که کسی توصیه به صبر و بردباری و خویشتنداری نخواهد شد.[/]

درود
با اجازه استاد حامی
عزیز یعنی چی که بری دانشگاه گناه میکنی ؟
مگر ما که الان دانشجو هستیم گناه کاریم ؟
بعد از اون " شنیدن کی بود مانند دیدن ؟ "
شما بهتر بود میرفتی حوزه ، اونجا خیالت راحته چون شما خیلی حساس هستی.
ولی این که خودت رو محدود کنی که گناه نکنی به نظرم زیاد جالب نیست و یک جورایی پایدار نبودن شما به عهدی که با خودتون بستید رو نشون میده و خیلی بده که انسان پیش خودش ضعف داشته باشه.
بنده دانشجو هستم و روزانه با دختر خانوم ها هم برخورد دارم ولی خب چون بهشون به چشم یک دوست و همکلاسی نگاه میکنم ، برام مشکلی پیش نیومده.
و اصولاً دانشگاه که بری این چیزا از سرت میوفته و سرت میره توی کتاب و درس.
مخصوصاً دانشگاه های سطح بالا مثل شریف و ....
چون در این مکان ها هر دو جنس هم زن و هم مرد فقط و فقط برای کسب علم اومدن نه برای خوش گذرانی و ....
مورد بعد به نظرم این که زن بگیرید اونم توی 18 سالگی بزرگترین اشتباه زندگیتونه ، نه به خاطر جنبه عمومی و قباحتش . به خاطر مشکلات پیش رو که در زندگی باهاش مواجه میشید اگر 18 سالتون هست تا 27 زودتر داماد نشید.
این نظر شخصی بنده بود .
باز هم تصمیم آخر رو خودتون میگیرید !
فقط امیدوارم تصمیمی نگیرید که فردا خدایی نکرده پشیمون بشید.
چه در بحث ازدواج و چه دانشگاه.
پدرام و سربلند باشید.

موضوع قفل شده است