درخواست معرفی کتاب برای آشنايي با اسلام

تب‌های اولیه

18 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
درخواست معرفی کتاب برای آشنايي با اسلام

سلام و عرض ادب
من پسري 20 ساله هستم.
تا مدتي قبل آشنايي و تقيدي به دين نداشتم فقط در حد يه نمازو روزه اطلاع دارم.اما الان چند روزيه كه نماز
مي خونم و روزه ميگيرم.
حالا كتاب هايي رو احتياج دارم تا در مورد اسلام بيشتر مطالعه كنم.كتاب ها لطفا [HL]ساده[/HL] باشه و از [HL]صفر[/HL] شروع كنن به معرفي اسلام(گويا كه من اولين بار است اسم چنين ديني رو مي شنوم [HL]واز دين ديگري هم اطلاعي ندارم[/HL].واقعا هم همينطوره.)و كتاب[HL] جامع و شامل[/HL] باشه و از[HL] ابعاد مختلف اسلام[/HL] بحث شده باشه.مثل سايت اسكدين كه بخش هاي مختلفي مثل قرآن احاديث عقايد اخلاق و عرفان تاريخ اسلام و احكام رو داره.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد مبشر

با سلام خدمت دوست گرامی
پرسش جنابعالی نمایانگر اهمیت دادن شما به مباحث دینی است و این توفیقی از جانب خداوند متعال است . امیدوارم خداوند خوشبختی در دنیا و سعادت را در آخرت نصیب شما بگرداند .
اما در پاسخ به سؤال حضرتعالی بنده چند کتاب به شما معرفی می کنم که به نظرم با سن شما تناسب دارند ( اگر چه اگر دوستان و کابران گرامی کتابهایی مد نظر داشته باشند و آنها را معرفی کنند نیز بسیار مایه مسرت و خوشحالی و امتنان خواهد بود ) .
اما پیش از نام بردن از کتابها باید عرض کنم که به عنوان مثال عموما کتابهای تألیفی آیت الله العظمی مکارم شیرازی دامت برکاته برای جوانان بسیار مناسب می باشند زیرا هم متناسب با نیاز جوانان تإلیف شده اند و هم به زبان روز می باشند Sad البته کتب علمای دیگر نیز بسیار مفید هستند اما ممکن است مطالب کمی سنگین تر نوشته شده باشند ) .
50 درس اصول عقاید برای جوانان ( آیت الله مکارم شیرازی دامت برکاته )
180 پرسش و پاسخ ( آیت الله مکارم شیرازی دامت برکاته )
اعتقاد ما ( آیت الله مکارم شیرازی دامت برکاته )
اسلام در یک نگاه ( آیت الله مکارم شیرازی دامت برکاته )

گمان می کنم بد نیست مطلبی را هم ذکر کنم به یاد می آورم که در گذشته به ما پیشنهاد می کردند مطالعات دینی خود را با کتاب ارزشمند
(داستان راستان) اثر شهید بزرگوار و معلم بزرگ شهید آیت الله مرتضی مطهری رحمت الله علیه آغاز کنیم و جدا عرض می کنم بسیار کتاب مفیدی است که آموزه های اسلامی از طریق داستانهای مختلف به زیبایی بیان می شوند .
با تقدیم احترام و تشکر

خوشحال ميشم بقيه دوستان هم كتاب هايي رو معرفي كنن

اشراقي;550377 نوشت:
سلام و عرض ادب
من پسري 20 ساله هستم.
تا مدتي قبل آشنايي و تقيدي به دين نداشتم فقط در حد يه نمازو روزه اطلاع دارم.اما الان چند روزيه كه نماز
مي خونم و روزه ميگيرم.
حالا كتاب هايي رو احتياج دارم تا در مورد اسلام بيشتر مطالعه كنم.كتاب ها لطفا ساده باشه و از صفر شروع كنن به معرفي اسلام(گويا كه من اولين بار است اسم چنين ديني رو مي شنوم واز دين ديگري هم اطلاعي ندارم.واقعا هم همينطوره.)و كتاب جامع و شامل باشه و از ابعاد مختلف اسلام بحث شده باشه.مثل سايت اسكدين كه بخش هاي مختلفي مثل قرآن احاديث عقايد اخلاق و عرفان تاريخ اسلام و احكام رو داره.

سلام علیکم
برادر
کتاب هایی به شما معرفی میکنم که زمینه ساز خیر دنیا و آخرت میشود ان شاء الله
از همه ی لحاظ خوبه
شما وقتی این کتاب ها رو مطالعه کردی به سطوحی از عقاید ، تاریخ و ... دست پیدا میکنی .
مجموعه ای کم نظیره و به نظر بنده شاید اغراق نباشه اگه بگیم بی نظیر
با توجه به اینکه از بسیار پایین و با زبان ساده شروع شده تا رده های بالاتر که مخاطب رو اسلام شناس میکنه.
و اون مجموعه ای که عرض کردم
کتاب های شهید آیت الله مطهری هستند .

برادر از دستش نده ... این توصیه ی بنده به شماست .
اگر خواستید بنده توضبحاتی درباره ی این کتاب ها و سیرهای مطالعاتیش و ... میدم

با سلام خدمت دوستان و کاربران ارجمند
از راهنماییهای شما ممنونم
از دوستان عزیر خواهشمندم لطفا به سؤال عزیز پرسشگر نیز دقت فرمائید ایشان هم سن خود را نوشته اند و هم مباحث مورد نیاز خود را بیان کرده اند پس از دوستان خواهشمندم متناسب با درخواست ایشان راهنماییهای خود را فرموده و کتابها را معرفی نمائید .
با تقدیم احترام و تشکر

سلام علیکم و رحمت الله و برکاته
علاوه بر کتبی که می خوانید
حتما به سخنرانی های مفید گوش دهید

یا الله
کتاب که خیلی زیاده چند تا شو من نام می برم
کتاب :
آئین ما (اصل الشیعه)
نویسنده: آیت الله العظمی محمد حسین آل کاشف الغطاء(رحمت الله علیه)
مترجم:فیلسوف عارف،فقیه فاضل،مفسر بزرگ قرآن،نویسنده ی توانای جهان اسلام،استاد اخلاق،علامه مهذب،پاک و هوشمندحضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی(دامت برکاته)
کتاب:
پاسخ به پرسش های مذهبی
نویسنده:فیلسوف عارف،فقیه فاضل،مفسر بزرگ قرآن،نویسنده ی توانای جهان اسلام،استاد اخلاق،علامه مهذب،پاک و هوشمندحضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی(دامت برکاته)
کتاب:
عقیده یک مسلمان
نویسنده:فیلسوف عارف،فقیه فاضل،مفسر بزرگ قرآن،نویسنده ی توانای جهان اسلام،استاد اخلاق،علامه مهذب،پاک و هوشمندحضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی(دامت برکاته)
کتاب:
شیعه پاسخ می گوید

السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

من هم مثل دوست عزیزمان جناب "العبد" کتابهای مفید و کم نظیر استادشهید، مرتضی مطهری را توصیه می کنم.
همه ی کتابها و برخی سخنرانی ها را می توان دانلود کرد.
اما سیر مطالعاتی خاصی را می طلبد و همینطوری بی برنامه نباید خواند.
مثلا همون اول نباید بریم سراغ کتاب "فلسفه ی رئالیسم" چون چیزی دستگیرمون نمیشه

اول کتابهای داستان راستان(صوتی هم داره)
دوم کتابهای حکمت ها و اندرزها
بعدش سیره ی نبوی
سیره ی ائمه ی اطهار
حماسه ی حسینی
و....
پیشنهاد می کنم درمورد ترتیب مطالعه ی این کتابها از همین سایت، سوال بفرمایید.

یک توصیه ی دیگر هم به شما دوست عزیز و گرامی دارم و آن این است که
حتماً حتماً هنگام خواندن کتاب ها خلاصه نویسی و یادداشت برداری کنید. یک استادی می گفت: "خلاصه نویسی در هنگام خواندن کتاب از نان شب واجب تر است."
من هم معتقدم که خلاصه نویسی کتاب از خواندن خود کتاب، مهم تر است. خود نوشتن که باعث تثبیت بیشتر می شود. بعد هم اینکه به راحتی با خواندن آنها می توانید آن کتاب را مرور کنید. چرا که مسلماً بعد از اتمام کتاب، بسیاری از قسمت هایش از یادمان رفته.

سلامت باشید و موفق
التماس دعا

همچنین گوش دادن به سخنرانی های بسیار مفید استاد "سید مجتبی حورایی" هم می تواند به شما کمک بسیاری کند.
لوح های فشرده ی سخنرانی را می توانید از این سایت، خریداری کنید.
www.hooraei.com

سلام علیکم،

اولین کتاب تاریخی شیعه که مربوط به همان سالهای اولیه‌ی بعد از رحلت رسول خداست صل‌الله‌علیه‌وآله و دستور اهل بیت علیهم‌السلام به هر شیعه‌ای است که آنرا بخواند کتاب «سلیم‌بن‌قیس» است که ترجمه‌ی فارسی آن را الآن به اسم «اسرار آل محمد صل‌الله‌علیه‌وآله» شاید برایتان جالب باشد ...

کتابی را هم که به همه معرفی می‌کنم که هم به زبان ساده است و هم برای ایجاد پیوند محبت برای خداوند کارساز است (مطابق این دستور قرآن که نعمت‌های خداوند را یاد کنید) کتاب امام صادق علیه‌السلام است تحت عنوان «توحید مفضل» که ترجمه‌ی علامه مجلسی آن خوب بود ...

ان شاء الله خداوند به حرکتتان برکتی دهد که من حیث لایحتسب و بغیر حساب باشد ... :Gol:
یا علی

لبیک یا علی النقی;555295 نوشت:

یک توصیه ی دیگر هم به شما دوست عزیز و گرامی دارم و آن این است که
حتماً حتماً هنگام خواندن کتاب ها خلاصه نویسی و یادداشت برداری کنید. یک استادی می گفت: "خلاصه نویسی در هنگام خواندن کتاب از نان شب واجب تر است."
من هم معتقدم که خلاصه نویسی کتاب از خواندن خود کتاب، مهم تر است. خود نوشتن که باعث تثبیت بیشتر می شود. بعد هم اینکه به راحتی با خواندن آنها می توانید آن کتاب را مرور کنید. چرا که مسلماً بعد از اتمام کتاب، بسیاری از قسمت هایش از یادمان رفته.

سلامت باشید و موفق
التماس دعا

سلام علیکم،
حتی اگر موضوع خلاصه‌نویسی هم نباشد باز نوشتن عقاید خود اثر دارد، مثلاً یک نفر کتابی را بخواند و بعد آنچه که از کتاب برداشت کرده است را برای خودش بنویسد:

الَّذِي عَلَّمَ بِالْقَلَمِ / عَلَّمَ الْإِنسَانَ مَا لَمْ يَعْلَمْ [العلق، ۴]
همان كس كه به وسيله قلم آموخت. / آموخت به انسان آنچه را كه نمى‌دانست

حالا اگر اشتباه نفهمیده باشم، اگرچه خودم بارها تجربه‌اش کردم و
یا علی

سلام
این تاپیک رو ببینید

یا حق

به نام خداوند بخشنده مهربان
با سلام وتشکر از دوستان گرامی

لبیک یا علی النقی;555296 نوشت:
همچنین گوش دادن به سخنرانی های بسیار مفید استاد "سید مجتبی حورایی" هم می تواند به شما کمک بسیاری کند.

علیرغم احترام برای نظر دوستان و همچنین احترام به جناب آقای حورایی اما بنده سخنرانی های ایشان را توصیه نمی کنم .
دوستان بنده قبلا هم عرض کردم به سؤال دوستمان دقت کنید ایشان هم سن و هم نیاز خود را مطرح کرده اند .
با تقدیم احترام و تشکر

سلام

من هنوز این کتابو نخوندم ولی از یکی از اساتید خیلی تعریفشو شنیدم فکر میکنم برای سنتون هم مناسب باشه

کتاب: چرا دین؟ چرا اسلام ؟ چرا شیعه؟

مبشر;556077 نوشت:
به نام خداوند بخشنده مهربان
با سلام وتشکر از دوستان گرامی

علیرغم احترام برای نظر دوستان و همچنین احترام به جناب آقای حورایی اما بنده سخنرانی های ایشان را توصیه نمی کنم .
دوستان بنده قبلا هم عرض کردم به سؤال دوستمان دقت کنید ایشان هم سن و هم نیاز خود را مطرح کرده اند .
با تقدیم احترام و تشکر

سلام استاد!
منظورتان این است که برای سن ایشان مناسب نیست؟ یا نیاز ایشان را برآورده نمی کند؟
یا اینکه سخنرانی های این استاد، مفید نیست؟

من منظورم این نبود که همین اول بروند و این سخنرانی ها را گوش دهند. منظورم برای آینده بود که آشنایی بیشتری پیدا کردند و خواستند اطلاعاتشان تکمیل گردد.
درضمن، سخنرانی های ایشان، بسیار کاربردی اند اما بسیاری از کتابهایی که اینجا معرفی شده اند، بیشتر تئوری هستند.
سلامت باشید.

[=Times New Roman]عرض سلام و ادب خدمت دوستان بزرگوار

ایجاد کننده تاپیک کتابهایی را مطالبه میکنند که در آن اطلاعاتی در رابطه با قرآن , حدیث , کلام و عقاید , فقه و احکام , اخلاق و عرفان اسلامی و تاریخ اسلام ( مانند موضوعات سایت ) در آن وجود داشته باشد. خب دوستان و استاد کتابهای خوبی را معرفی کردند
اما
اگر در مورد روانشناسی اسلامی و مشاوره خانواده اسلامی هم کتابی را طالب هستند اجازه بدهید در این حوزه هم اساتید راهنمائی میفرمایند .

باسپاس

یاحق

با سلام خدمت دوستان گرامی
مطلبی یادم آمد امیدوارم مفید و مورد قبول سروران گرامی واقع شود :
کتابهای شهید بزرگوار آیت الله محمد باقر صدر رحمه الله نیز بسیار مفید هستند که بنده دو کتاب از آنها را پیشنهاد می کنم :
کتاب نشأة التشیع
کتاب التشیع و الاسلام
البته نکته ای را هم عرض کنم که متأسفانه علیرغم غنای بالای تألیفات شهید صدر رحمه الله هنوز بسیاری از آنها به فارسی ترجمه نشده اند در حالی که بنده برخی از کتب ایشان را دیدم که در آمریکا و کانادا به انگلیسی ترجمه شده اند .
کتابهای ایشان به حق پاسخگوی بسیاری از پرسشهایی است که امروزه مطرح هستند .
خداوند توفیقتان دهد
التماس دعا
موفق و پیروز باشید
با تقدیم احترام

موضوع قفل شده است