وسواس فکری راجع به خدا و همه ی مسائل دینی

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
وسواس فکری راجع به خدا و همه ی مسائل دینی

سلام. من محمد هستم 22 ساله.

یکسالی هست که به بیماری وسواس مبتلا شدم. اوایل وسواسم طوری بود که همش فکر میکردم بیماریهای خطرناک دارم اما جدیدا وسواسم تغییر کرده و دائما به خودم میگم چرا ما انسانها این شکلی هستیم؟! اصلا خدا وجود داره یا نه؟! اصلا چجوری خدا از اول وجود داشته؟! اصلا این دنیا و این زندگی یعنی چی؟! اصلا بعد از مرگ چه بلایی سر ما میاد و خیلی از سوالاتی که جوابی براشون پیدا نمیکنم.

از شما عاجزانه درخواست میکنم کمکم کنید چون این افکار منو خسته کرده و ریشه های افسردگی و اضطراب رو هم داره در من بوجود میاره. راستی من بنده ی صالحی نیستم و حتی نماز هم نمیخونم اما ته دلم دوست دارم بخونم اما متاسفانه توو اعتقاداتم مشکل پیدا کردم و نعوذبه لله راجب وجود خدا هم دچار شک و تردیدم و دائما استرس دارم.

ممنونم.

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

[="Tahoma"][="DarkGreen"]سلام خدمت شما برادر بزرگوار
اي كاش توضيح مي داديد كه
اين كه فكر مي كرديد بيماري خطرناكي داريد چه مدت بوده؟
تشخيص وسواس را خودتان گذاشتيد يا متخصص؟
نشانه هاي بيشتري از مشكل بيان مي كرديد
آيا در خانواده كسي وسواس داشته است؟
اين مشكل چقدر در روابط و كارتان اثر گذاشته است؟
وسواس ممكن است بهنجار باشد و يا نابهنجار.
مثلا در اواخر دوران نوجواني و اوائل جواني با با بحران هويت روبه رو مي شويم و سؤالات زيادي براي ما پيش مي آيد و خودمان تمايل داريم به پاسخي قانع كننده برسيم مانند من كي ام؟ چرا به دنيا آمده ام؟ هدف از زندگي چيست؟ خدا هست يا نه؟ و...
خود اين سؤالات چون تعادل شناختي ما را به هم مي زند تا حدودي اضطراب ايجاد مي كند و اين سؤالات تكراري مطرح مي شود تا اين كه به پاسخ قانع كننده اي برسيم اگر دنبال پاسخ نباشيم اين مشكل براي ما ادامه خواهد داشت
وسواس ناهنجار
وسواس ريشه در اضطراب دارد: هرچه اضطراب بيش وسواس بيشتر. نشانه هاي وسواس ناهنجار عبارتند از : افراطي بودن، اجباري بودن، دلمشغولي و نگراني زياد، تكراري بودن، مشكل بودن بي توجهي و انصراف از آن، افت بازده كاركردهاي فردي و اجتماعي، نامعقول و نامتعارف بودن، وقت گير بودن، درمانگي و مستأصل شدن.
[/]

موضوع قفل شده است