حلال یا حرام بودن حقوق بازنشستگی پدر

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حلال یا حرام بودن حقوق بازنشستگی پدر

سلام. پدر من ارتشی بوده که شانزده سال خدمت کرده و قبل از اینکه بیست سال تمام بشه بازنشسته شده (فکر کنم آشنا داشته چون شوهر عمم هم ارتشی و درجه دار بوده) و الان ما حقوق بازنشستگی پدر مرحومم رو میگیریم و هیچ در آمد دیگه ای نداریم. این پولی که میگیریم حلاله یا نه ؟تکلیف من چی میشه اگه این پول حروم باشه؟ این سوال دو نفره با مراجع آقای بهجت و آقای خامنه ای.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

binammm;356628 نوشت:
سلام. پدر من ارتشی بوده که شانزده سال خدمت کرده و قبل از اینکه بیست سال تمام بشه بازنشسته شده (فکر کنم آشنا داشته چون شوهر عمم هم ارتشی و درجه دار بوده) و الان ما حقوق بازنشستگی پدر مرحومم رو میگیریم و هیچ در آمد دیگه ای نداریم. این پولی که میگیریم حلاله یا نه ؟تکلیف من چی میشه اگه این پول حروم باشه؟ این سوال دو نفره با مراجع آقای بهجت و آقای خامنه ای.

با سلام
وتبريك به مناسبت مبعث پيامبر همه خوبيها

طبق نظر رهبري:

چون شما نمي دانيد باز نشستگي قبل از موعد پدرتان به علت قانوني بوده يا غير قانوني پولي كه بابت بازنشستگي پدرتان دريافت ميكنيد حلال است.
واگر مطمئن هستيد كه از طريق خلاف مقررات بوده است اين مسئله تابع قانون بيمه است كه بايد قوانينش را از خود شركت بيمه جويا شويد.

اما نظر آيت الله بهجت :

ايشان قرار دادهاي بيمه را قبول نداشتن (البته ايشان قرار دادهاي بيمه را از طريق صلح تصحيح مي كردند)حال مكلف حاضر بايد ببينيم مرجع تقليد زنده اش چه كسي است كه اگر مثلا رهبري باشد ايشان مي توند اين مساله را از رهبري تقليد كه كه حكمش همان مي شود كه بيان شد.

منبع:وتوضيح المسائل ،احكام بيمه و استفتاءات (بهجت)، ج‌3، ص: 155
[=Noor_Lotus][=Noor_Titr][=Noor_Lotus]

موضوع قفل شده است