خواستگاری دختری که چادری نیست

تب‌های اولیه

55 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خواستگاری دختری که چادری نیست

با سلام

چند روز پیش خواستگاری دختری رفتم که خانواده شون رو تقریبا میشناختم اما خود دختر رو خیر
خواهرشون و مادرشون رو
که هر دو مذهبی و مقید هستن
وقتی خواستگاری رفتم با دختر خانومی مواجه شدم مثل من مذهبی نبودن (البته نه که لا مذهب باشن!!!!!) انسان با شخصیتی بودن ولی به گفته خودش چادری نیست خیلی هم حجاب رو سفت و سخت رعایت نمیکنه
اما من این شکل دوست ندارم یعنی از اول بنایم بوده با کسی ازدواج کنم که این مسائل رو بخوبی رعایت کنه
حالا بعد از اومدن از اونجا از طریقی دختر خانوم پیام دادن که حاضرن بخاطر من چادر هم بپوشن و حتی اگه راضی نیستم سر کارم نرن
حالا بنظرتون با در نظر گرفتن سایر جوانب کار و رفتن پیش مشاور آیا به این خواستگاری و رفت و آمد جهت حصول نتیجه ادامه دهم یا خیر
در ضمن خانواده های دو طرفن راضین
ببخشید زیاد شد
یاعلی

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

amirtala65;676765 نوشت:
با سلام

چند روز پیش خواستگاری دختری رفتم که خانواده شون رو تقریبا میشناختم اما خود دختر رو خیر
خواهرشون و مادرشون رو
وقتی خواستگاری رفتم با دختر خانومی مواجه شدم مثل من مذهبی نبودن (البته نه که لا مذهب باشن!!!!!) انسان با شخصیتی بودن ولی به گفته خودش چادری نیست خیلی هم حجاب رو سفت و سخت رعایت نمیکنه
اما من این شکل دوست ندارم یعنی از اول بنایم بوده با کسی ازدواج کنم که این مسائل رو بخوبی رعایت کنه
حالا بعد از اومدن از اونجا از طریقی دختر خانوم پیام دادن که حاضرن بخاطر من چادر هم بپوشن و حتی اگه راضی نیستم سر کارم نرن
حالا بنظرتون با در نظر گرفتن سایر جوانب کار و رفتن پیش مشاور آیا به این خواستگاری و رفت و آمد جهت حصول نتیجه ادامه دهم یا خیر
ببخشید زیاد شد
یاعلی

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی
امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض میکنم راهگشا باشد:

1. در مورد ملاکهای انتخاب همسر مطالعات بیشتری داشته باشد.
  2. اگر چادری بودن جزء ملاکهای اصلی شما می باشد و البته نه تنها حجاب ظاهری بلکه حجابی که نشان دهنده حیاء و عفاف در این صورت اگر انتخاب چادر بخاطر میل و رغبت به چادر و شناخت نباشد بلکه به خاطر فشار اطرافیان و جو جامعه و اطرافیان باشد در این صورت در زندگی با مشکلاتی مواجه خواهید شد.
  3. دقت کنید که انتخاب چادر بخاطر چه چیزی می باشد آیا بخاطر میل و رغبت به چادر و شناخت کافی از آن می باشد که خوب می باشد ولی اگر بخاطر فشار اطرافیان یا جو ایجاد شده توسط اطرافیان باشد منایب نیست .
  4. دقت داشته باشید این پذیرش چادر و نرفتن به سر کار و... بخاطر چه چیزی باشد چرا که ممکن است بیانگر مشکلی در زندگی طرف مقابل باشد که برای فرار از آن این تصمیم را گرفته است.
نکته مهم:با شرط نمی شود ازدواج کرد و زندگی کرد بلکه باید آن شرط و ملاک قبل از ازدواج در طرف مقابل باشد چرا که تغییر عادات سخت می باشد.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید

یاعلی

amirtala65;676765 نوشت:
با سلام

خواهرشون و مادرشون رو
ببخشید زیاد شد
یاعلی

سلام.
اگه من باشم کاملاً مخالفم
خودم خواستگاری دختر خانم های چادری هم که میرم ازشون میپرسم دلیل تون برای چادری بودن چیه و فلسفه چادر پوشیدن چیه؟
و اگه جواب موجه و منطقی داد قبوله و اگه مثلا بگه چون مادرم چادری بود منم چادری شدم و امثال این دلیل خوبی نیست و احتمال کنار گذاشتن چادر وجود داره
حالا دیگه چه برسه به کسی که چادری نیست و تازه میگه اگه به شما جواب مثبت بده چادر میپوشه...ااینجوری احتمال کنار گذاشتن چادر بیشتر از احتمال چادری شدنه

amirtala65;676765 نوشت:
خواهرشون و مادرشون رو

اینقدر که شما سخت گرفتید پیامبر هم برای مسلمان شدن مردم سخت نگرفت
واقعا چه دختری پیدا شده که حاضره کارش هم ترک کنه بخاطر شما،
گزینه ی خوبیه معلومه میشه کاملا مطیع و فرمانبرش کرد مطمئن باشید گزینه ایی بهتر از این پیدا نخواهید کرد
mehrant;681026 نوشت:
سلام.
خودم خواستگاری دختر خانم های چادری هم که میرم ازشون میپرسم دلیل تون برای چادری بودن چیه و فلسفه چادر پوشیدن چیه؟
و اگه جواب موجه و منطقی داد قبوله و اگه مثلا بگه چون مادرم چادری بود منم چادری شدم و امثال این دلیل خوبی نیست و احتمال کنار گذاشتن چادر وجود داره
حالا دیگه چه برسه به کسی که چادری نیست و تازه میگه اگه به شما جواب مثبت بده چادر میپوشه...ااینجوری احتمال کنار گذاشتن چادر بیشتر از احتمال چادری شدنه

پس معلومه شما چرا هی ازدواج نمیکنید یه کم توقعاتتون رو کم میکردید تا حالا دو تا بچه هم داشتید

mehrant;681026 نوشت:
سلام.

همینه دیگه ازدواج نمیکنی بعد میای میگی تقصیر بقیه هست.میخای چند تا ازمونی کنکوری چیزی هم ازش بگیر تعارف نکنیا.

البته به نظر من افرین دارن پسرایی که با افتخار زن محجبه می گیرند و به حجابش افتخار می کنند ،در زمونه ای که درسطح جامعه می بینیم مردان زنان بزک کردشونو به همه نشان می دهند و احساس غرور می کنند از این بی غیرتی ومفت بخشی ها .

[="Arial Black"][="Black"]برخی از پاسخ‌ها را که می‌خوانم به این نتیجه می‌رسم که:
بعضی از افراد، ذاتِ مقدسشان از هرگونه تعقل و تفکر به کلّی مبرّا است.

والسلام علی من اتبع الهدی[/]

[="Tahoma"]وَإِذَا نَادَيْتُمْ إِلَى الصَّلَاةِ اتَّخَذُوهَا هُزُوًا وَلَعِبًا ذَٰلِكَ بِأَنَّهُمْ قَوْمٌ لَّا يَعْقِلُونَ ﴿المائدة: ٥٨﴾
عموما تمسخر مطالب دینی از همین بی عقلی و بی خردی ناشی می شود!

sky_star;681062 نوشت:
البته به نظر من افرین دارن پسرایی که با افتخار زن محجبه می گیرند و به حجابش افتخار می کنند ،در زمونه ای که درسطح جامعه می بینیم مردان زنان بزک کردشونو به همه نشان می دهند و احساس غرور می کنند از این بی غیرتی ومفت بخشی ها .

ولی قبول دارین صرف محجبه بودن یک نفر نمیشه گفت دختره خوبیه یا پسر خوبیه؟یعنی دخترایی که مانتویی معمولی هستن یعنی نه اونجوری که تو چشم بیان.بد هستن؟(مقایسه من بین این دوتا گروه هستش.اونایی که ارایش زننده دارن و ... که تکلیفشون مشخصه.چه کاره ان)ادم باید در درجه اول ذهنش پاک باشه و از درون خوب باشه وگرنه چادر پوشیدن یا مانتوی ساده فرقی نمیکنه اگه از درون خراب باشن.

mohsen1990;681139 نوشت:
ولی قبول دارین صرف محجبه بودن یک نفر نمیشه گفت دختره خوبیه یا پسر خوبیه؟یعنی دخترایی که مانتویی معمولی هستن یعنی نه اونجوری که تو چشم بیان.بد هستن؟(مقایسه من بین این دوتا گروه هستش.اونایی که ارایش زننده دارن و ... که تکلیفشون مشخصه.چه کاره ان)ادم باید در درجه اول ذهنش پاک باشه و از درون خوب باشه وگرنه چادر پوشیدن یا مانتوی ساده فرقی نمیکنه اگه از درون خراب باشن.

بله دیگه چادر حجاب کامله ولی لزوما فقط چادر حجاب نیست . اما شما بگید بین دوتا دختر که هر دو پاکند اصلا با یک فطرت یکی مانتویی سادست و یکی چادری کدوم بهتره ؟
من خودم از دبیرستان چادر رو بعد کلی فکر و دودوتا کردن انتخاب کردم . واقعیتش اونوقم که مانتویی بودم مانتویی ساده بودم منتها بازم دلم راضی نبود که حجم بدنم نمایان بشه این بود که با چادر انتخاب کردم و باهاش خیلی راحت تر و ارام تر هستم .

باسلام
ممنون از اینکه تو تایپکها شرکت میکنید.
جهت اطلاع کاربران جدید
و یاد آوری کاربران قدیمی.
نقل قول:
در صورت اختلاف نظر و عقيده به جاي مشاجره به صورت منطقي و مستدل بحث نماييد.
حفظ حرمت کاربران ديگر وظیفه همگانی بوده از این رو در صورت مشاهده هر گونه تمسخر، اعتراض، توهین و بي احترامي به كاربران، از سوی مديران یا مسئولان سايت، و یا سایر کاربران دیگر ، محدویت ایجاد خواهد شد.

لطفا رعایت کنید.
باتشکر
:Gol:
یاحق

[="Indigo"]سلام

به نظرم اگه خیلی چادر براتون مهمه این خانوم زیاد مورد مناسبی نیستن. البته اگه فقط برای شما میخوان چادر سر کنن. من از این موردها زیاد دیدم یا بعد از چند سال دوباره مانتویی شدن. یا چادرشون همیشه مثه شنله براشون و....

نه اینکه بخوان اذیت کنن. چون تقریبا یه عمر با مانتو بودن عادت ندارن به چادر و درست سرش نمیکنن. البته اگه یکی با شناخت کامل و برای حجاب برتر و... سر کنه سعی میکنه که به این چیزها توجه کنه ولی اگه برای رضایت همسر و ... باشه نمیتونن خودشون رو سازگار کنن.[/]

سید محمد جواد;681183 نوشت:
درود
حالا سر نکنند چه میشود ؟

سلام علیکم. امیدوارم روز خوبی داشته باشید .
1.می تونه با مانتو ولی با حجاب کامل باشه که که من گشتمو انگشت شمار دیدم مانتویی که اندام زنان را نشان ندهد ؟ شما دیدید در مانتو فروشی ها ! ولی هستند دخترانی که با مانتو حجاب کامل دارند و بدون توجه حتما پاداش و مزایای کار خوبشان را خواهند دید .چون خدا بی علت موضوعی را مطرح نمی کند . در قران داریم که خطاب به زنان می گوید برای شما بهتر است که پاک شناخته شوید .ایه قرانش:

آیه ۵۹ – ۶۰ سوره احزاب چنین است :
” « یا ایها النبی قل لازواجک و بناتک و نساء المؤمنین یدنین علیهن‏
من جلابیبهن ذلک ادنی ان یعرفن فلا یؤذین و کان الله غفورا رحیما ( ۵۹ )
لئن لم ینته المنافقون و الذین فی قلوبهم مرض و المرجفون فی المدینة
لنغرینک بهم ثم لا یجاورونک فیها الا قلیلا (۶۰) »] .
ای پیغمبر به همسران و دخترانت و به زنان مؤمنین بگو که‏
جلبابهای ( روسریها ) خویش را به خود نزدیک سازند . این کار برای اینکه‏
شناخته شوند و مورد اذیت قرار نگیرند نزدیکتر است و خدا آمرزنده و
مهربان است .اگر منافقان و بیمار دلان و کسانی که در شهر نگرانی به وجود می‏آورند ،
از کارهای خود دست بر ندارند ما ترا علیه ایشان خواهیم برانگیخت . در
آنوقت فقط مدت کمی در مجاورت تو خواهند زیست.
[SPOILER] آیه 59-60 سوره احزاب چنین است: "ای پیغمبر، به همسران و دخترانت و به زنان مومنین بگو که جلبابهای ( روسریها) خویش را به خود نزدیک سازند. این کار برای اینکه شناخته شوند و مورد اذیت قرار نگیرند نزدیک تر است و خدا آمرزنده و مهربان است. اگر منافقان و بیماردلان و کسانی که در شهر نگرانی به وجود می آورند، از کارهای خود دست برندارند ما تو را علیه ایشان خواهیم برانگیخت. در آن وقت فقط مدت کمی در مجاورت تو خواهند زیست".
در این آیه دو مطلب را باید مورد دقت قرار داد. یکی اینکه " جلباب" چیست و نزدیک کردن آن یعنی چه؟ دیگر اینکه آنچه به عنوان علت و فایده این دستور ذکر شده که " شناخته شوند و مورد آزار واقع نشوند" چه معنی دارد؟
اما مطلب اول: دراینکه جلباب چه نوع لباسی را می گویند نظر مفسرین مختلف است و به دست آوردن معنای صحیح کلمه دشوار است.
در مفردات راغب که کتاب دقیق و معتبری است و مخصوص شرح لغت های قرآن نگاشته شده است می گوید: یعنی پیراهن و روسری.
قاموس می گوید: جلباب عبارت است از پیراهن و یک جامه گشاد و بزرگ کوچکتر از ملحفه و یا خود ملحفه ( چادرمانند) که زن به وسیله آن تمام جامه های خویش را می پوشد، یا چارقد.
معنی "جلباب" از نظر مفسران چندان روشن نیست. آنچه صحیح تر به نظر می رسد این است که در اصل لغت کلمه "جلباب" شامل هر جامه وسیع می شده است ولی غالبا در مورد روسریهایی که از چارقد بزرگتر و از ردا کوچکتر بوده است به کار می رفته است. ضمنا معلوم می شود دو نوع روسری برای زنان معمول بوده است: یک نوع روسری های کوچک که آنها را "خمار" یا "مقنعه" می نامیده اند و معمولا داخل خانه از آنها استفاده می کرده اند. نوع دیگر روسری های بزرگ که مخصوص خارج منزل بوده است این معنی با روایاتی که در آنها لفظ "جلباب" ذکر شده است نیز سازگار است.
همچنین در روایات دیگر در کافی ج 5/صفحه 522 در تفسیر آیه 59 سوره احزاب وارد شده است که حضرت صادق (ع) می فرماید: وقتی زن سالخورده ای باشد جایز است چارقد و روسری را زمین بگذارد.
بنابراین مقصود از نزدیک ساختن جلباب، پوشیدن با آن می باشد؛ یعنی وقتی می خواهند از خانه بیرون بروند روسری بزرگ خود را با خود بر دارند. البته معنی لغوی نزدیک ساختن چیزی، پوشانیدن با آن نیست بلکه از مورد چنین استفاده می شود. وقتی که به زن بگویند جامه ات را به خود نزدیک کن مقصود این است که آن را رها نکن، آن را جمع و جور کن، آن را بی اثر و بی خاصیت رها نکن و خود را با آن بپوشان.
استفاده زنان از چادرهایی که بر سر می افکنند دو جور بوده است: یک نوع صرفا جنبه تشریفاتی و اسمی داشته همچنان که در عصر حاضر بعضی بانوان چادری را می بینیم که چادر داشتن آنان صرفا جنبه تشریفاتی دارد. با چادر هیچ جای بدن خود را نمی پوشانند، آن را رها می کنند. وضع چادر در سر کردن شان نشان می دهد که اهل پرهیز از معاشرت با مردگان بیگانه نیستند و از اینکه مورد بهره برداری چشم ها قرار بگیرند ابا و امتناعی ندارند. نوع دیگر برعکس بوده و هست: زن چنان با مراقبت جامه های خود را به خود می گیرد و آن را رها نمی کند که نشان می دهد اهل عفاف و حفاظ است. خود به خود دورباشی ایجاد می کند و ناپاک دلان را مایوس می سازد.
آیه ای که متعرض حدود پوشش است آیه 31 سوره نور است مطلبی که از این آیه استفاده می شود و یک حقیقت جاودانی است این است که زن مسلمان باید آن چنان در میان مردم رفت و آمد کند که علائم عفاف و وقار و سنگینی و پاکی از آنها هویدا باشد و با این صفت شناخته شود و در این وقت است که بیماردلان که دنبال شکار می گردند از آنها مایوس می گردند و خطر بهره کشی از آنها در مخیله شان خطور نمی کند.
می بینیم که ولگردان همیشه متعرض زنان جلف و سبک می گردند وقتی که به آنها اعتراض می شود که چرا مزاحم می شوی می گویند اگر دلش این چیزها را نخواهد با این وضع بیرون نمی آید. این دستور که در این آیه آمده است مانند دستوری است که در بیست و پنج آیه قبل از این آیه خطاب به زنان رسول خدا وارد شده است: یعنی در سخن گفتن رقت زنانه و شهوت آلود که موجب تحریک طمع بیماردلان می گردد به کار نبرید. در این آیه دستور وقار و عفاف در کیفیت سخن گفتن را بیان می کند و در آیه مورد بحث دستور وقار در رفت و آمد.
حرکات و سکنات انسان گاهی زبان دل است. گاهی وضع لباس، راه رفتن، سخن گفتن زن معنی دار است و با زبان بی زبانی می گوید دلت را به من بده، در آرزوی من باش، مرا تعقیب کن، گاهی برعکس با بی زبانی می گوید دست تعرض از این حریم کوتاه است.
حقیقت این است که مفسران تفاوتی میان مفهوم آیه نور و آیه احزاب قائل نبوده اند. آیه نور را یک دستور کامل و همیشگی می دانسته اند خواه مزاحمتی در کار باشد یا نباشد ولی آیه سوره احزاب را مخصوص موردی می دانسته اند که زن آزاد یا مطلق زن مورد مزاحمت افراد ولگرد قرار می گرفته است.

منبع:mehrnews.com

[/SPOILER]
2.می تونه حجاب براش مهم نباشه و رعایت هم نکند دیگران هم ببیند و لذت ببرند و استفاده کنند و یا پاکان را به گناه بیندازد و یا باعث سردی مردی نسبت به همسرش بشود و پاشیدن خانواده ای از همو و برید .... چقدر شعاش زیاده .:ok:. شما به عنوان یک پسر بگید حجاب بد در دانشگاه می زاره راحت درس تمرکز داشته باشید در دانشگاه و محل کار ؟ از نظر من حجاب یعنی احترام گذاشتن به حریم خود و دیگران .

sky_star;681199 نوشت:
2.می تونه حجاب براش مهم نباشه و رعایت هم نکند دیگران هم ببیند و لذت ببرند و استفاده کنند و یا پاکان را به گناه بیندازد و یا باعث سردی مردی نسبت به همسرش بشود و پاشیدن خانواده ای از همو و برید .... چقدر شعاش زیاده .. شما به عنوان یک پسر بگید حجاب بد در دانشگاه می زاره راحت درس تمرکز داشته باشید در دانشگاه و محل کار ؟ از نظر من حجاب یعنی احترام گذاشتن به حریم خود و دیگران

اره میزاره
من از سر کنجکاوی خیلی جاها رفتم اصلا برم مهم نیست
وقتی میدونم فلانی زن یک مرد است انقدر غیرت دارم که اشتباه اورا نادیده بگیرم و سر بزیر اندازم
شعاعش اونقدرها هم زیاد نیست
خیال شما راحت کسی که دنبال گناه است چادر و پوشیه و ماانتو براش فرقی نداره ذهنی که بیمار است از پایه ویران است !
اونی که از یه پوشش مانتو لذت میبره بدبختی بیش نیست بزارید لذت ببره
اون پاک دامنی که از روی لباس تحریک بشه کلا دامنش رو بره بندازه تو وایتکس بشینه یه فکری بحال خودش بکنه
البته در ین که چشم مردها دست خودشون نیست شکی نیست
در اینکه مانتو پوشیده هم پیدا میشه کم نیست شکی نیست
در اینکه چادر نشانه عفاف و مانتو نشانه گناهکار بودن نیست هم شکی نیست
اون مردی هم که با یه مانتویی دیدن نسبت به همسرش سرد میشه قوین توصیه میکنم بره جای مشاور ...جدی میگم خود مشاورها میگن نوعی بیماری هست عادی نیست

سید محمد جواد;681213 نوشت:
اره میزاره
من از سر کنجکاوی خیلی جاها رفتم اصلا برم مهم نیست
وقتی میدونم فلانی زن یک مرد است انقدر غیرت دارم که اشتباه اورا نادیده بگیرم و سر بزیر اندازم
شعاعش اونقدرها هم زیاد نیست
خیال شما راحت کسی که دنبال گناه است چادر و پوشیه و ماانتو براش فرقی نداره ذهنی که بیمار است از پایه ویران است !
اونی که از یه پوشش مانتو لذت میبره بدبختی بیش نیست بزارید لذت ببره
اون پاک دامنی که از روی لباس تحریک بشه کلا دامنش رو بره بندازه تو وایتکس بشینه یه فکری بحال خودش بکنه
البته در ین که چشم مردها دست خودشون نیست شکی نیست
در اینکه مانتو پوشیده هم پیدا میشه کم نیست شکی نیست
در اینکه چادر نشانه عفاف و مانتو نشانه گناهکار بودن نیست هم شکی نیست
اون مردی هم که با یه مانتویی دیدن نسبت به همسرش سرد میشه قوین توصیه میکنم بره جای مشاور ...جدی میگم خود مشاورها میگن نوعی بیماری هست عادی نیست

خیلی خوبه که شما انقدر محکمید من علنا دیدم همکلاسیم وسط درس دادن که دختری با وضع پوشش بد بیرون رفت پسری انقدر اذیت شد که درس استاد را قطع کرد و گفت اینجا دانشگاه یا سالن مد . نمی دونم واقعا این پوشش های الان سطح جامعه که برای خود ما زنان جلب توجه می کند چه طور برای شما اقایون اصلا جلب توجه نمی کند !

سلام ...
آقا باز چ بحث داغی راه انداختین کاش زودتر می اومدم :Kaf:
خیلی بده آدم بخواد با بی احترامی ب اعتقادات طرف مقابل اعتقاد خودشو ثابت کنه مخصوصا اگه دم از فرهنگ و اصالت و این حرفا هم بزنه ...
عایا کسی اینجاس ک کتک میخوره و چادر میپوشه ؟؟؟؟
عایا کسایی ک اینجان و دارن با انگشت و کیبورد و اعصاب شون از حجاب شون دفاع میکنن ب زور فقط یه تیکه پارچه مشکی انداختن رو سرشون؟؟؟؟
عایا کسایی ک اینجان از سطح فرهنگ خانوادگی پایینی برخوردارن ک محجبه ان ؟ و فقط کسایی ک گناه کردن واسشون راحته باکلاس و فرهنگ بالا خوانده میشوند؟؟؟
عایا کسایی ک این همه بی حجاب دورشون میان مثلا واسشون کلاس میذارن و اینا محکم تر میشن واسه حجاب شون چشاشون مشکل داره؟؟؟؟
عایا کسایی ک ب عشق حضرت زهرا چادر میپوشن از زور جامعه ای چادر میپوشن ک همسر بنده خیلی از تفریحات رو نمیرن ک چیزی نبینن ک خلاف اعتقادات شون باشه؟؟؟
پس آزادی ما چی میشه؟؟؟؟؟
واقعا ک تویه این کشور آزادی نداریم ... خدایا شاهد باش ... ما آزادی نداریم چون همین آخر هفته رفتیم فقط یه دونه از آبشارهایی ک خدا آفریده رو ببینیم و اینقدر اذیت شدیم ک بیخیال شدیم و برگشتیم ... خدایا مام آزادی نداریم ... واقعا باهاتون موافقم ... ما هم آزادی میخوایم
من هیچ جا تویه دنیا رو نمیشناسم ک آزادی داشته باشه بجز کشور خودم ک یه ذره احترام حالیشون میشه و آزادی مارم حتی همون کوچولوش و حتی یه ذره بعضی هاشون حفظ میکنن و ب خاطر همین از همه کسایی ک آزادی مونو حفظ میکنن حتی اگه خودشونو محدود میکنن تشکر میکنم اجرتون با حضرت زهرا (س) ...
امیدوارم هرکسی اون دنیا با اعتقاداتش محشور بشه ... این بهترین دعا واسه خودم بود ب شمام تقدیم اش کردم ... :Gol:

جزیره مجنون;681282 نوشت:
سلام ...
.. :Gol:

درود.تعریف شما از ازادی پوشش در جمهوری اسلامی ایران چیست؟به نظر شما الان ازادی هست توی کشور از نظر پوشش؟به نظر شما انتخاب نوع پوشش از ابتداعی ترین حقوق یه انسان نیست؟کسی که خودش تعیین نمیکنه کجا به دنیا بیاد.به نظرتون اگه ازین نظر ازادی بدن کسایی که باحجاب واقعی هستن بهتر مشخص نمیشن؟تا اینکه به زور با حجاب بشن.

ملورين;681267 نوشت:
اگه حجاب هم تو كشور ما أزاد بود انقدر دختر ها خودشون رو با ارايش و تيپ ناجور خفه نميكردن أين محدوديت ها هم مردها رو حريص تر كرده هم دخترها رو عقده اي تر تجربه ثابت كرده محدوديت جواب عكس ميده حجاب اجباري ريشه همه مشكلات ماست تو اروپا زنه بي حجاب مياد بدون ذره اي ارايش اينجا دختر ها خودشون رو ميكشن با ارايش و عمل زيبايي چون محدودشون كردن !

سلام.
نمیدانم شاید حرف های شما درست باشد.
ولی ...
محدودیت اگر نباشد که اصلا نمیشود در جامعه بشری زندگی کرد.
مثلا اگر در موقع رانندگی یکسری محدودیت ها را رعایت نکنید جان خود و دیگران را به خطر می اندازید. شما حتما باید پشت چراغ قرمز بایستید وگرنه اصلا نمیشود رانندگی کرد.

شما حق ندارید جان دیگران را بگیرید.
شما حق ندارید کسی را مورد ضرب و شتم قرار دهید.
شما باید برای سلامتی تان در موقع غذا خوردن یکسری محدودیت ها را بپذیرید اگر نپذیرید خسارات جبران ناپذیری برای شما خواهد داشت و اینکه بعدا خودتان ننتایجش را ببینید بهتر است یا به حرف پزشکان گوش دهید و یکسری محدودیت ها را بپذیرید.

شما و من و همه باید یکسری از محدودیت ها را بپذیریم تا بتوانیم سالم زندگی کنیم یا به عبارتی دیگر بتوانیم زندگی کنیم.

حالا شاید، شاید یکی از این محدودیت ها پوشش باشد.

البته مردان هم باید یکسری محدودیت ها را برای نگاهشان تعیین کنند.

ملورين;681036 نوشت:
اصلا سراغ دختر كه چادري نيست نرو هيولاهايي هستن كه پدرت رو تو زندگي در ميارن همين كه يه تيكه پارچه مشكي رو كله شون باشه ضامن خوشبختي اين دنيا و اون دنياته:khaneh:

برخلاف این حرف شما خیلی از دوستان با دخترهای چادری رابطه داشتن و هیچ فرقی نداره ظاهر باطن باید درست باشه خودم هم تجربه کردم به ریش نیست به ریشست
دوم اون امضای پایین پستتون(براي أنان كه مي انديشند هيچ چيز مقدس نيست) یک جمله عصر هجری بود واقعا
جالب اینجاست که اگر عکسش کنیم میشه این = برای احمق ها میتواند بعضی چیزها مقدس باشد
این همه در قران اومده بیندیشید این جمله رو از کجا اوردید؟!

Ruhollah;681063 نوشت:
[=Arial Black]برخی از پاسخ‌ها را که می‌خوانم به این نتیجه می‌رسم که:
بعضی از افراد، ذاتِ مقدسشان از هرگونه تعقل و تفکر به کلّی مبرّا است.

والسلام علی من اتبع الهدی

یعنی واقعا حرف دلم بود تو هر تاپیکی که وارد میشم بی خردی موج میزنه

ما که ناخلف بودیم ولی خدا رو شکر بچه های اینجا ذات مقدس و پاکشان از هر تمسخر و بی خردی مبراست
نقل قول میزنن با زبان دینی و بزرگ منشانه حرف میزنن با زبان ایات و روایات کلی تمسخر و بی خردی رو به افراد نسبت میدن
چقدر من مات این حرف زدن مودبانه و بزرگوارشون شدم

چادر نمی پوشم ولی توهینی هم به کسی که چادر می پوشه نمیکنم ولی افسوس میخورم که همه عزت و کرم و شخصیت زن رو فقط با یه چادر می سنجن
ارزش و احترام و شخصیت خانمها و هر انسانی به رفتار و منش و اخلاقشه نه پوشش چادری که اگه نداشته باشه عیب و ایرادی بهش وارد شه یه کم اول فکر کنید بعد بشینید نظر بدید

Mohammad-Za;681299 نوشت:
سلام.
ولی ...
مثلا اگر در موقع رانندگی یکسری محدودیت ها را رعایت نکنید جان خود و دیگران را به خطر می اندازید. شما حتما باید پشت چراغ قرمز بایستید وگرنه اصلا نمیشود رانندگی کرد.

شما باید برای سلامتی تان در موقع غذا خوردن یکسری محدودیت ها را بپذیرید اگر نپذیرید خسارات جبران ناپذیری برای شما خواهد داشت و اینکه بعدا خودتان ننتایجش را ببینید بهتر است یا به حرف پزشکان گوش دهید و یکسری محدودیت ها را بپذیرید.

شما و من و همه باید یکسری از محدودیت ها را بپذیریم تا بتوانیم سالم زندگی کنیم یا به عبارتی دیگر بتوانیم زندگی کنیم.

اول باید ببینیم حجاب در اسلام برای چه منظوری بوده
ایا برای محدود کردن بانوان بوده!
ایا اسلام مخالف با زیباییست!
ایا تاوان چشم چرانی مردان را زنان باید بدهند!
برای من فلسفه حجاب به عنوان یک برنامه امنیتی در جامعه تعریف شده که بانوان رو از نگاهای مریض حفظ میکند
اما اگر جامعه به امنیت رسید میشود حجاب رو کنار گذاشت؟!
هنوز به نتیجه ای نرسیدم

اما با توجه به اینکه زندگی اعراب قبل از پیامبر هیچ حد مرزی نداشته و رابطه های نامشروع زیاد بوده و بانوان وسیله تخلیه شهوت مردان بودند
و اما امروزه دیگه از این خبر ها نیست
شاید بشه تجدید نظر کرد در مورد حجاب نمیدونم!
صد در صد حجاب در ارایش بانوان تاثیر گذار بوده چون همه ی زیبایی ان ها محدود به صورت شده که این ارایش غلیظ رو در ایران و کشور های عربی به وضوح میبینیم
که شباهت با روسپی های غربی دارند
البته خب نمیشه گفت کشوری صد در صد امنیت داره فقط باید بگم نمیدونم همین

شبـنم;681305 نوشت:
ما که ناخلف بودیم ولی خدا رو شکر بچه های اینجا ذات مقدس و پاکشان از هر تمسخر و بی خردی مبراست
نقل قول میزنن با زبان دینی و بزرگ منشانه حرف میزنن با زبان ایات و روایات کلی تمسخر و بی خردی رو به افراد نسبت میدن
چقدر من مات این حرف زدن مودبانه و بزرگوارشون شدم

چادر نمی پوشم ولی توهینی هم به کسی که چادر می پوشه نمیکنم ولی افسوس میخورم که همه عزت و کرم و شخصیت زن رو فقط با یه چادر می سنجن
ارزش و احترام و شخصیت خانمها و هر انسانی به رفتار و منش و اخلاقشه نه پوشش چادری که اگه نداشته باشه عیب و ایرادی بهش وارد شه یه کم اول فکر کنید بعد بشینید نظر بدید

فکر نمیکنم حرف بدی زده باشم شاید شما بد برداشت کردید به هرحال واقعیت بود
کسانی که با اندیشه و تعقل مخالفن نباید چیزی بهشون گفت ایا؟
در ضمن با تعریفتون از حجاب تقریبا موافقم

[=Arial Black]

شبـنم;681305 نوشت:
ولی افسوس میخورم که همه عزت و کرم و شخصیت زن رو فقط با یه چادر می سنجن

تا جاییکه بنده میدانم، در اینجا هیچیک از مدافعان چادر چنین حرفی نزده است.
این گفته‌ها صرفاً زاییده توهم شماست و بدتر اینکه، این سخنان بی‌منطقِ خویش‌گفته را به دیگران نسبت می‌دهید.
آیا نمی‌اندیشدید؟
شما که دم از ادب می‌زنید، تهمت زدن به دیگران را هم جزیی از ادب خود می‌دانید؟

کسی نگفت همه‌ی عزت و کرم و شخصیت زن به چادر است.
فرموده‌اند که با‌عزت‌ترین و باکرم‌ترین و با شخصیت‌ترین زنان عالم، قطعاً والاترین مراتب پوشش (که به زعم ایشان چادر است) را دارا هستند.

آیا این دو جمله نزد شما یکسان است؟

هر چند که بی‌نیاز از توضیح است ولی ناچاراً توضیح می‌دهیم:

کسانی که پوشش عالی ندارند، ممکن نیست که در مراتب والای کمال باشند هر چند که ممکن است کمالاتی داشته باشند.
ولی
کسانی که پوشش عالی دارند، ممکن است در مراتب والای کمال باشند هر چند که قطعی نیست.

والسلام علی من اتبع الهدی

شبـنم;681305 نوشت:

در آیه 31 از سوره نور، خداوند به زنان مسلمان دستور می دهد که پوششهای خود را بر روی گریبان هایشان بیاندازند.[1] " خمر" که در این آیه آمده است به معنای «لباسی است که زن با آن، سر و سینه خودش را بپوشاند»[2]. که ظاهرا چیزی شبیه مقنعه یا بزرگتر از آن است. در آیه 33 سورۀ احزاب خداوند نیز می فرماید:
« اى پیامبر، به زنان و دختران خود و زنان مؤمنان بگو كه چادر خود را بر خود فرو پوشند. این مناسب‏تر است، تا شناخته شوند و مورد آزار واقع نگردند. و خدا آمرزنده و مهربان است.»[3]
براى جلباب که در این آیه آمده است، دو معنا ذكر شده است:
1- پوششى كه سر و گردن و بالاتنه را مى‏پوشاند (مقنعه).
2- چیزى كه تمام بدن را بپوشاند (چادر).[4]
اگر كسى بتواند به شكل صحیح از چادر استفاده كند، مسلماً چادر حجاب برتر است زیرا حكمت‏هاى حجاب در چادر بیشتر یافت مى‏شود، گرچه پوشیدن چادر واجب نیست. حجاب منحصر در چادر و حتى مانتو نیست، بلكه هر لباسى كه غیر از وجه و كفین (دست‏ها تا مچ) را بپوشاند و موجب تحریك و جلب توجه نامحرم نگردد كافى است ولى باید توجه داشت كه همان طور كه بقیه واجبات داراى مراتب مختلفى مى‏باشند حجاب نیز داراى مراتب خوب، متوسط و خوب‏تر است و چادر حجاب برتر بانوان محسوب مى‏گردد.
[4] ابن منظور، محمد بن مکرم، لسان العرب، ج1، ص 272.

ملورين;681267 نوشت:
اگه حجاب هم تو كشور ما أزاد بود انقدر دختر ها خودشون رو با ارايش و تيپ ناجور خفه نميكردن أين محدوديت ها هم مردها رو حريص تر كرده هم دخترها رو عقده اي تر تجربه ثابت كرده محدوديت جواب عكس ميده حجاب اجباري ريشه همه مشكلات ماست تو اروپا زنه بي حجاب مياد بدون ذره اي ارايش اينجا دختر ها خودشون رو ميكشن با ارايش و عمل زيبايي چون محدودشون كردن !

پاسخ اين ايراد اينست كه درست است كه ناكامى، بخصوص ناكامى جنسى، عوارض وخيم و ناگوارى دارد و مبارزه با اقتضاي غرائز در حدودى كه موردِ نياز طبيعت است غلط است، ولى برداشتن قيود اجتماعى، مشكل را حل نمى كند بلكه بر آن مى افزايد ... اينها چون يك طرف قضيه را خوانده اند توجه نكرده اند كه همانطور كه محدوديّت، غريزه را سركوب و توليد عقده مى كند، رها كردن و تسليم شدن و در معرض تحريكات و تهييجات در آوردن، آنرا ديوانه مى سازد. به عقيدة ما براى آرامش غريزه دو چيز لازم است: يكى ارضاء غريزه در حدّ حاجت طبيعى و ديگر جلوگيرى از تهييج و تحريك آن. اما اينكه مى گويند: «الإنسانُ حريصٌ على ما مُنِعَ مِنْه» مطلب صحيحى است، ولى نيازمند به توضيح است. انسان به چيزى حرص مى ورزد كه هم از آن ممنوع شود و هم به سوى آن تحريك شود، به اصطلاح تمنّاى چيزى را در وجود شخصى بيدار كنند و آنگاه او را ممنوع سازند. اما اگر امرى اصلا عرضه نشود يا كمتر عرضه شود، حرص و ولع هم نسبت بدان كمتر خواهد بود. ما انكار نمى كنيم كه دسترسى نداشتن به زن، موجب انحراف مى شود و بايد شرائط ازدواج قانونى را سهل كرد، ولى بدون شك آن مقدار كه تبرّج و خودنمائىِ زن در اجتماع و معاشرت هاى آزاد سبب انحراف جنسى مى شود به مراتب بيشتر از آن است كه محروميّت و دست نارسى سبب مى گردد. »(2) در اين باره بهترين شاهد مثال، اوضاع ناهنجار جوامع غربى است. آيا در جوامع غربى با برداشتن پردة شرم و حيا از مسائل جنسى و دادن آزادى هاى بى حدّ و مرز توانسته اند اين مشكلات را حل كنند؟ سال هاست كه مغرب زمين چه در تصوير و فيلم و مجلّه هاى مبتذل و چه در لباس، روز به روز اعضاى محرّك غريزة جنسى را آشكارتر ساخته است، اما مى بينيم بر خلاف اين فرضيه، روز به روز آتش اين غريزه برافروخته تر شده است.(3) توجه به آمارهای زیر گوياي اين واقعيت است. (البته هر چند این آمارها به دلایل مختلف مانند سالِ گرفتن آمار یا جامعة آماری و یا ... مختلف می باشد ولی در هر صورت همگی نشان دهندة میزان بالای تجاوزات جنسی در این کشورهاست):یك بررسی دربارة 1236 زن در لندن آشكار ساخت كه از هر شش نفر، یك نفر مورد تجاوز قرار گرفته بودند، از هر پنج تنِ بقیه یك تن توانسته بود با مبارزه مانع شود. در آمریکا در هر 90 ثانیه یك زن مورد تجاوز جنسی قرار می گیرد.(4) طبق آمارهاي سال ۱۹۹۲در هر شش دقيقه يك بار، يك تجاوز جنسي در آمريكا صورت مي گيرد. در برخي شهرهاي آمريكا همچون «سنت لوئيز» آمار تجاوز به زنان نسبت به هر ۱۰۰هزار نفر از جمعيت، ۱۷۳۳مورد بوده است كه آمار بسيار بالايي است.(5) در يكي از پژوهش هاي انجمن آمريكايي زنان دانشگاهي(AAVW) معلوم شد كه 85 درصد دختران در آمريكا از موارد وقوع مزاحمت هاي جنسي در مدارس گله دارند. تحقيقي كه در آمريكا انجام پذيرفت نشان مي‏دهد دو سوم از يك نمونة 535 نفري زنان جوان در واشنگتن بر اثر سوء استفاده جنسي آبستن شده‏اند. در كانادا در سال 1993 مطالعه و پژوهشي در مورد گروه منتخبي از زنان انجام گرفت كه نتيجة حاصله چنين بود: بيش از 54 درصد زنان قبل از رسيدن به سن شانزده سالگي بدون خواسته قلبي و تمايل، مورد حمله قرار گرفته و 51 درصد مورد تجاوز قرار گرفته‏ اند. در كانادا از هر چهار زن يك نفر انتظار دارد كه در مرحله اي از زندگيِ خود، مورد حملات جنسي قرار گيرد.(6) بر اساس آمار، حدود نود و سه هزار مورد تجاوز به عنف در سال 2003 در آمريکا به ثبت رسيده است. تعداد زناني که سالانه در آمريکا مورد سوءاستفاده قرار گرفته و جهت درمان به مرکز کمک هاي اوليه مراجعه نموده اند، به بيش از يک ميليون نفر بالغ شده است. 79 درصد از زنان نيز حداقل يک بار در طول زندگي مورد سوء استفاده جنسي قرار مي گيرند. سال گذشته، بيش از سيزده هزار زن بريتانيايي مورد تجاوز واقع شدند. اين آمار غير از مواردي است که هيچ گاه گزارش نشده است، بر پاية آمارهاي موسسة تحقيقات جنايي بريتانيا، از هر شش مورد تجاوز جنسي، تنها يک مورد گزارش مي شود. روزنامة معتبر «کريستين ساينس مانيتور» در گزارشي در اين زمينه نوشت: در 35 سال گذشته، تعداد کودکاني که از زوج هاي غير مزدوج در اروپا متولد مي شوند حدود شش برابر شده و آمار کودکان نامشروع به حدود يک کودک از هر سه کودک رسيده است(7) بر اساس مطالعات انجام شده 42 درصد از زنان آمریکایی در اماکن کاری و تحصیلی و کانون ها و خیابان ها مورد تجاوز می گیرند. 20 درصد از زنان اعتراف کرده اند که مورد تجاوز دوستانشان قرار گرفته اند و 42 درصد از مردان امریکایی نیز اعتراف کرده اند که تجاوزاتشان واقعا وحشیانه و ظالمانه بوده است. نسبت کثیری از دختران امریکایی قبل از سن سیزده سالگی به طرق مختلف بکارت خود را از دست می دهند. و نيز بنابر نظرسنجی که وزارت کشور انگلستان جمع آوری نموده است مشخّص گردید که 80 درصد از زنان پلیس در شیفت های کاری خود در معرض مزاحمت های جنسی قرار می گیرند. در این نظر سنجی حدود 1800 پلیس زن شرکت داشتند که در 10 ادارة امنیت در انگلستان به کار خود مشغول بودند. دکتر «جنیفر براون» محقق اجتماعی در این باره می گوید: «آیا این آمار، آمار وحشتناکی نیست که از هر 5 زن پلیس، 4 نفر از آنها در معرض مزاحمت های جنسی باشند و آن هم چه زمانی؟ هنگام نوبت-های کاری آنها که وظیفة شان برقراری امنیت است!» طبق آماری که جمعیت روانشناسی انگلستان ارائه داده است حدود60 درصد از پرستاران که در نظرسنجی شرکت داشته اند از آزار و اذیت های جنسی بیمارانِ مرد خود، رنج می برند. این تحقیق، آشکار می کند که اغلب این مزاحمت ها از طریق شوخی های بسیار زننده و وقیحانه و یا پیشنهاد به رابطة جنسی و اضافه بر آن از طریق تماس بدنی مستقیم صورت می گیرد و این تحقیق بیان می دارد که اغلب پرستاران نيز از این رفتارها رنج می برند و 76 درصد از آنها ترجیح می دهند که این مسائل را گزارش ندهند.(8) بر اساس گزارش سال 2006 سازمان ملی قربانیان که جنایاتی را که به پلیس گزارش نشده است را هم در بر می گیرد 233,960 نفر سالانه مورد تجاوز و یا خشونت جنسی قرار می گیرند که به طور متوسط 600 زن در روز را در بر می گیرد. بر اساس گزارش دادگاه ها از هر 5 زن آمریکایی در طول دوران تحصیل، یکی مورد تجاوز و یا شبه تجاوز قرار گرفته است و این در حالی است که کمتر از 5 درصد آنان به پلیس گزارش داده اند.(9)
همة این آمارها نشان از آن دارد كه عطش جنسی هيچگاه سيري پذير نيست. اگر آزادي جنسي و روابط آزاد زن و مرد، حرص و ولع را كاهش مي دهد، پس این اتفاقات در غرب ناشي از چيست؟! بهتر است بگوييم آن قدر اینگونه جرم های جنسی در آنجا زیاد شده كه نسبت به آن بي اهميت شده اند، نه آن كه تجاوزات و راه هاي انحراف مانند همجنس بازي، ديگر وجود ندارد. آری غريزة جنسى از اين نظر تا حدودى شبيه به اعتياد است. آیا کسی می تواند بگوید علّت اشتياق معتادان به موادّ مخدر اين است كه اين مواد، ناياب است و به مقدار بسيار كم در دسترس معتادان قرار مى گيرد پس براى ريشه كن كردن اعتياد بايد مواد مخدّر را به مقدار زياد در دسترس معتادان قرار داد!! اين فرضيه به ظاهر عاقلانه به نظر مى رسد، اما در عمل نتيجه اش وابستگى بيشتر فرد معتاد به مواد مصرفى و افزايش مقدار موادّى است كه در هر روز مصرف مى كند و آن قدر هر روزه بر مقدار آن مى-افزايد كه در معرض نابودى قرار مى گيرد.(10) در پایان جالب است که به گوشه ای از حرف های «تد باندی» که یکی از فرو روندگان در این منجلاب فساد جنسی است توجه کنید «تد باندی» (۱۹۴۶-۱۹۸۹) یکی از معروف ترین قاتلان زنجیره‌ای آمریکا بود؛ او مردی زیبا، جذّاب و خوش اخلاق بود. وی را بعد از اینکه چهل زن را مورد تجاوز قرار داده و کشته بود دستگیر کردند؛ «باندی» تنها به شکنجه، خفه کردن و تجاوز به قربانیانش اکتفا نمی کرد، بلکه انواع جنایت های وحشتناک را بر روی آنها اعمال می کرد؛ او آنها را گاز می گرفت و گوشتشان را می خورد و برخی را با چاقو پاره پاره می کرد. کوچکترین قربانی او کودکی ده ساله بود او را ابتدا ربود و شکنجه داد و تجاوز کرد و مقداری از گوشتش را خورد و بعد از دار آویزانش کرد. او به مدت زیادی ادعای بیگناهی می کرد بطوریکه حتی اغلب افراد حرف او را باور کرده بودند ولی بالاخره به گناهان خود اعتراف و به دار آویخته شد و در پایان گفت: )شما مرا می کُشید و جامعه را از شرّ من رها خواهید کرد، ولی مادامی که تصاویر مستهجن و سکس در دسترس مردم باشد افرادی مثل من زیاد هستند و شما نمی توانید این مشکل را حل کنید( همچنین او گفت: «در ابتدای تماشای صحنه های مبتذل، دیدن صحنه های مستهجن را محکوم می کنیم تا اینکه کار سخت تر و سخت تر می شود و بالاخره به حدّ بالای تحریک می رسی تا جایی که دیگر این تصاویر تو را اشباع و ارضا نمی کند و آن وقت با خودت می گویی می توان همین اعمال را خودت حتی بهتر از آن فیلم ها و صحنه ها انجام داد و خود را ارضا کنی!» او در روز قبل از اعدامش به دکتر «جیمز دابسون» اعتراف کرد: «زننده ترین فیلم های مستهجن، مواردی است که تجاوز جنسی همراه با خشونت در آن باشد، زیرا این دو عامل با هم تأثیری می گذارند که غیر قابل وصف است و نفرت انگیزترین و زشت ترین رفتارها را باعث می شود. من در این مدت زندان فهمیدم اغلب افرادی که به این عمل دست می زدند غرق تماشای این گونه موارد شده بودند!(11) به نقل از کتاب پاسخ به شبهات دینی، حسین جمالی، ص113 ------------------------------------------------ 1. اَلْإنسانُ حریصٌ عَلی ما مُنِعَ» ـ شبیه این عبارت در احادیثی که از پیامبر اکرم نقل شده آمده است: «إِنَّ ابْنَ آدَمَ يَحْرصُ عَلى مَا يُمْنَعُ» بحارالأنوار، ج83 ، ص330 2. مسألة حجاب، مرتضی مطهری، ص112 3. کتاب جوانان و روابط، بخش (ارتباط چرا و چگونه)، ص 4. به نقل از سايت: tebyan.net 5. به نقل از سايتrasekhoon.blogfa.com 6. به نقل از : ‏مجلة زنان، ش14، زمستان1380، مقالة «نگاه تطبيقي به موضوع خشونت عليه زنان» 7. به نقل از: روزنامة رسالت، 23/2/86 8. به نقل از سايتwomen.gov.ir 9. به نقل از سايت.iwna.ir 10. برگرفته از کتاب: جوانان و روابط، بخش (ارتباط چرا و چگونه) 11. به نقل از سايت women.gov.ir

amirtala65;676765 نوشت:
حالا بعد از اومدن از اونجا از طریقی دختر خانوم پیام دادن که حاضرن بخاطر من چادر هم بپوشن

مهم اون تفکر حاکم بر زندگی است . چادر نشانه است .
بسیارند افراد چادری که تفکر حاکم بر زندگی شان چادری نیست .

mohsen1990;681054 نوشت:
همینه دیگه ازدواج نمیکنی بعد میای میگی تقصیر بقیه هست.میخای چند تا ازمونی کنکوری چیزی هم ازش بگیر تعارف نکنیا.

آقا محسن چون تو همین تاپیک در صفحات بعدی یه چیز دیگه گفتی مجمجبورم اینو بگم وگرنه دوست نداشتم اینطوری بگم
وقتی ما میگیم دختر چادری میخوایم میگید چادری ها همشون خوب نیستن و چادری هایی هم هستن که مشکل دارن و....
وقتی میگم هر چادری رو قبول نمیکنم و دلیلش رو از چادر پوشیدن باید قبول داشته باشم میگید سختگیری میکنی و دلیل ازدواج نکردنت همینه
این چه قضاوتیه آخه....:Ghamgin:ناراحت شدم:Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin:

mehrant;681351 نوشت:
آقا محسن چون تو همین تاپیک در صفحات بعدی یه چیز دیگه گفتی مجمجبورم اینو بگم وگرنه دوست نداشتم اینطوری بگم
وقتی ما میگیم دختر چادری میخوایم میگید چادری ها همشون خوب نیستن و چادری هایی هم هستن که مشکل دارن و....
وقتی میگم هر چادری رو قبول نمیکنم و دلیلش رو از چادر پوشیدن باید قبول داشته باشم میگید سختگیری میکنی و دلیل ازدواج نکردنت همینه
این چه قضاوتیه آخه....:Ghamgin:ناراحت شدم:Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin:

چون شما با توجه به چیزایی که از خودتون و ملاکای خونوادتون خوندم.به اندازه ی کافی دختری که برات پیدا بشه کم هست.خودتم داری کمترش میکنی با این ملاک.منظورم این بود دختر مانتویی خوب هم پیدا میشه یا اگه دیدین اخلاق رفتارش خوبه و مقیده دیگه سوال پیچش نکنین.و از روی اون مسائل قضاوتش کنین نه چادری بودن یا نبودنش.ازین لحاظ گفتم.نگفتم که برین چادری بی اعتقاد بگیرین.هر چند ادم دنبال هر چی بگرده اخرش پیدا میکنه.ببخشید اگه ناراحتت کردم.

با سلام
بنظرم در بحث ازدواج اول اخلاق مد نظر باشه بر اینکه چادری باشه ارجح تره
حداقل در چند موردی که به شخصه سراغ دارم زندگی دوستان بسیار متدین ما اگرچه همه اهل نماز و روزه و اعتکاف و چادر و سایر ظواهر بودند بدلیل نداشتن اخلاقیات مورد نیاز زندگی ، متاسفانه سرانجام خوبی پیدا نکرد

یکتای بی همتا;681330 نوشت:
در آیه 31 از سوره نور، خداوند به زنان مسلمان دستور می دهد که پوششهای خود را بر روی گریبان هایشان بیاندازند.[1] " خمر" که در این آیه آمده است به معنای «لباسی است که زن با آن، سر و سینه خودش را بپوشاند»[2]. که ظاهرا چیزی شبیه مقنعه یا بزرگتر از آن است. در آیه 33 سورۀ احزاب خداوند نیز می فرماید:
« اى پیامبر، به زنان و دختران خود و زنان مؤمنان بگو كه چادر خود را بر خود فرو پوشند. این مناسب‏تر است، تا شناخته شوند و مورد آزار واقع نگردند. و خدا آمرزنده و مهربان است.»[3]
براى جلباب که در این آیه آمده است، دو معنا ذكر شده است:
1- پوششى كه سر و گردن و بالاتنه را مى‏پوشاند (مقنعه).
2- چیزى كه تمام بدن را بپوشاند (چادر).[4]
اگر كسى بتواند به شكل صحیح از چادر استفاده كند، مسلماً چادر حجاب برتر است زیرا حكمت‏هاى حجاب در چادر بیشتر یافت مى‏شود، گرچه پوشیدن چادر واجب نیست. حجاب منحصر در چادر و حتى مانتو نیست، بلكه هر لباسى كه غیر از وجه و كفین (دست‏ها تا مچ) را بپوشاند و موجب تحریك و جلب توجه نامحرم نگردد كافى است ولى باید توجه داشت كه همان طور كه بقیه واجبات داراى مراتب مختلفى مى‏باشند حجاب نیز داراى مراتب خوب، متوسط و خوب‏تر است و چادر حجاب برتر بانوان محسوب مى‏گردد.
[4] ابن منظور، محمد بن مکرم، لسان العرب، ج1، ص 272.

در سوره نور تنها ایه ای وجود داره که به همه ی زنان مسلمان دستور میدهد که پارچه ای بر سینه های خود فرو اندازند و زیور های خود را اشکار نکند حالا یه جماعتی به این نتیجه رسیدن که منظور از سینه سر و بقیه اندام هم بوده! که تفسیر به رای شده و یکم با عقل جور در نمیاد
بقیه ایه های در مورد حجاب به زنان پیامبر توصیه شده نه به دیگر زنان مسلمان که چادر سر کنند دلیل این حجاب این بوده که پیامبر در مدینه در مسجد زندگی میکردند و در کنار ان مسجد زنان پیامبر بودند
و در مسجد هم همیشه مردان مختلف در حال برگذاری جلسه و غیره بودند که خدا توصیه میکنه به زنان پیامبر کمتر هم صحبت شدن با دیگران و این نوع حجاب رو
حالا زنان مسلمان چون پیامبر از زنان خودش به عنوان مادران امت نام برده اومدن و اون نوع حجاب رو طبعیت کردن و همون نوع حجاب نهادینه شد
همین قضیه باعث شده که سنی ها فقط زمانی که وارد مسجد میشند اون نوع حجاب رو رعایت کنند
چیزهایی که گفتم وحی منزل نیست و نتیجه تحقیقات خودم هست ممکنه غلط باشه
اما تا امروز به این نتیجه رسیدم

Mohammad-Za;681299 نوشت:
سلام.
ولی ...

جالبه نظرات من حذف شده نقل قول ها حذف نشده بعد اون خانوم مياد شعر مينويسه در وصف أزادي در ايران !!!!!!
بله من هم قبول دارم بأيد قانون هر جايي باشه قانون هم محدوديت مياره وگرنه كه با جنگل زندگي هامون فرقي نداشت ! هر چند تو جنگل هم قانون هست به شكل غريزي
اما در مورد اعتقادات و باورهاي مذهبي إجبار جواب نميده خود خدا تو قران ميگه لا اكراه في الدين أين يعني أزادي ! اون وقت تو كشور ما بهش عمل نميشه
تو عصر كدوم پيغمبر و امام حجاب اجباري بوده ؟ حتي زمان محمد و حكومت علي هم إجبار در حجاب نبوده ! علتش چيه به نظرتون
من خودم وقتي به حجاب اعتقادي ندارم چرا بأيد به زور سرم كنم نتيجة اش جز أين شده كه نفرتم به قشر مذهبي زياد شده ؟ نه فقط من همفكرهاي منم أين حس رو دارن
اينجور فقط وجه حجاب خراب شد وقتي إجبار نباشه اون مومن واقعي هم بهتر معلوم ميشه

piano;681302 نوشت:
برخلاف این حرف شما خیلی از دوستان با دخترهای چادری رابطه داشتن و هیچ فرقی نداره ظاهر باطن باید درست باشه خودم هم تجربه کردم به ریش نیست به ریشست
دوم اون امضای پایین پستتون(براي أنان كه مي انديشند هيچ چيز مقدس نيست) یک جمله عصر هجری بود واقعا
جالب اینجاست که اگر عکسش کنیم میشه این = برای احمق ها میتواند بعضی چیزها مقدس باشد
این همه در قران اومده بیندیشید این جمله رو از کجا اوردید؟!

شما امضا رو نفهميدي يك بار با دقت بخون أين امضا يعني تعقل به جاي تعبد ! أين باور من هست من دلم ميخواد به جاي اينكه بشينم هزارتا ذكر خاصي رو بگم با عقل و منطقم مشكلم رو حل كنم ( مثال زدم تا روشن بشه )

من نميدونم چرا انقدر جمعات مذهبي نگاهش به زن كالاي جنسيه !
من از بچگي با پسرهاي فاميل بودم بي حجاب هم هستم تا همين الان هم كلي باهاشون رفت و أمد دارم حاضرم قسم بخورم يكبار هم حس نكردم نسبت بهم حساس شدن چون من رو مثل خواهرشون ميدونن ولي مردهاي مذهبي همش ميگن خواهرم خواهرم ولي ذهنشون كلا به اون سمته :khandeh!:
خواهشا نظرم رو پاك نكنيد انقدر از نظرات مخالف نترسيد من واقعا دنبال جوابم چرا مردهاي مذهبي اينجورن همش تو هول ولع أين هستن كه مبادا نياز جنسيشون فوران كنه به خدا زندگي فقط أين برنامه ها نيست وقتي شما ذهنت فارغ بشه از أين مسائل انقدر نسبت به يك زن نگاه جنسي نداري من جلو پسر خالم با تاب ميگردم ولي تو أين چند سال بكبار هم ازش يه رفتار نديدم چون ذهن و فكرش سالمه از درون خودش رو أزاد كرده

ملورين;681457 نوشت:
من نميدونم چرا انقدر جمعات مذهبي نگاهش به زن كالاي جنسيه !
من از بچگي با پسرهاي فاميل بودم بي حجاب هم هستم تا همين الان هم كلي باهاشون رفت و أمد دارم حاضرم قسم بخورم يكبار هم حس نكردم نسبت بهم حساس شدن چون من رو مثل خواهرشون ميدونن ولي مردهاي مذهبي همش ميگن خواهرم خواهرم ولي ذهنشون كلا به اون سمته
خواهشا نظرم رو پاك نكنيد انقدر از نظرات مخالف نترسيد من واقعا دنبال جوابم چرا مردهاي مذهبي اينجورن همش تو هول ولع أين هستن كه مبادا نياز جنسيشون فوران كنه به خدا زندگي فقط أين برنامه ها نيست وقتي شما ذهنت فارغ بشه از أين مسائل انقدر نسبت به يك زن نگاه جنسي نداري من جلو پسر خالم با تاب ميگردم ولي تو أين چند سال بكبار هم ازش يه رفتار نديدم چون ذهن و فكرش سالمه از درون خودش رو أزاد كرده

راستش خانوم جسارت به شما نباشه تو همین خونواده هایی که با هم راحتند و به قول خودشون تو دلشون چیزی نیست این روزا اینقدر روابط نامشروع و خیانت های وحشتناک دیده میشه که برای خیلی ها دیگه حناشون رنگی نداره.
اون چیزی هم که در مورد مذهبی ها گفتین صرفا حس شماست و به خاطر حساسیت و تنفر شما نسبت به این دسته از مردمه.

سركار يكتاي بي همتا شما كه همش غرب رو مثال ميزني كه فحشا بيداد ميكنه واقعا فكر ميكني ايران خودمون نيست أين برنامه ها ! صداش رو درنميارن
اونجا به خاطر أزادي رو ميشه اينجا نه !
ما كل فأميل بي حجابيم نه خيانتي داشتيم نه مردهامون حرص و ولع دارن ! أين حرفها توهين به مردهاست قبل از زن ! يعني انقدر جنس مذكر ضعيفه در مقابل زن ! چرا به خودتون و جنسيت خودتون توهين مي كنيد !

mohamad313;681460 نوشت:
راستش خانوم جسارت به شما نباشه تو همین خونواده هایی که با هم راحتند و به قول خودشون تو دلشون چیزی نیست این روزا اینقدر روابط نامشروع و خیانت های وحشتناک دیده میشه که برای خیلی ها دیگه حناشون رنگی نداره.
اون چیزی هم که در مورد مذهبی ها گفتین صرفا حس شماست و به خاطر حساسیت و تنفر شما نسبت به این دسته از مردمه.

تو خانواده هاي ما كه نبوده ! وقتي أصالت داشته باشن أفراد تن به هر كاري نميدن شرافت فقط به نماز خوندن و اينها نيست انسانيت شرافت مياره حتي اگه مذهبي نباشي

ملورين;681463 نوشت:
تو خانواده هاي ما كه نبوده ! وقتي أصالت داشته باشن أفراد تن به هر كاري نميدن شرافت فقط به نماز خوندن و اينها نيست انسانيت شرافت مياره حتي اگه مذهبي نباشي

تا حدودی باهاتون موافقم(حدودی)
چه بسیار افراد بی حجابی که تن به هر کار زشتی نمیدهند...

ملورين;681461 نوشت:
سركار يكتاي بي همتا شما كه همش غرب رو مثال ميزني كه فحشا بيداد ميكنه واقعا فكر ميكني ايران خودمون نيست أين برنامه ها ! صداش رو درنميارن
اونجا به خاطر أزادي رو ميشه اينجا نه !
ما كل فأميل بي حجابيم نه خيانتي داشتيم نه مردهامون حرص و ولع دارن ! أين حرفها توهين به مردهاست قبل از زن ! يعني انقدر جنس مذكر ضعيفه در مقابل زن ! چرا به خودتون و جنسيت خودتون توهين مي كنيد !

سلام علیکم
من هم قبول دارم که ممکن است بی حجابی لزوما منجر به بی عفتی نشود همچنان که با حجاب بودن هم لزوما به معنای عفیف بودن نیست!
بی عفتی و عفیف بودن را می توان در هر دو قشر مذهبی و غیر مذهبی جامعه دید!
حال ممکن است کسی ادعا کند در جامعه مذهبی بی عفتی کمتر است و کسی دیگر ادعای دیگری را مطرح کند.
من فکر می کنم طرح مسئله حجاب را نباید محدود به مسئله عفت نمود.
جالب است که قرآن خاصیت حجاب را اینگونه معرفی می کند: ذلِكَ أَدْنى‏ أَنْ يُعْرَفْنَ فَلا يُؤْذَيْنَ (احزاب: 59) این به شناخته نشدن و در نتیجه اذیت نشدن نزدیک تر است.
یعنی خانمی که حجاب خود را رعایت می کند، این تصور غلط «بی بند و بار بودن» را به اوباش نمی دهد در نتیجه آنها هم به او آزار نمی رسانند.
و یا در باره درویش نمودن چشمها در نگاه به نامحرم می فرماید: ذلِكَ أَزْكى‏ لَهُمْ (نور: 30) این برای (قلب) شما پاکیزه تر است. شما را سالم تر نگه می دارد.
قرآن نمی گوید هر کس به نامحرم چشم دوخت و یا خود را در معرض چشم نامحرم قرار داد بی عفت است. قرآن نمی گوید: بی حجابی مساوی با بی عفتی!!
متأسفانه غالبا که بحث حجاب می شود کار به توهین می انجامد.
موافقین حجاب، مخالفین را به بی عفتی متهم می کنند و مخالفین نیز، موافقین را به چشم ناپاکی و نداشتن ظرفیت و داشتن سوء ظن و از این قبیل متهم می سازند.
بیایید حجاب را از منظر رشد معنوی و کمالی مورد بررسی قرار دهیم!
حجاب زن، هر چه کاملتر باشد، او را در مسیر معنویت بیشتر پیش می برد.
ما بدون کمک گرفتن از وحی نمی توانیم برنامه ریزی برای رشد معنوی بکنیم. چون این مسیر را نمی توانیم با مشاهده و یا عقل ریاضی و یا تجربه میدانی و یا آزمایشگاهی بفهمیم که چگونه است!
قرآن و سنت، چند و چون مسیر رشد معنوی را برای ما مشخص نموده اند.
اسلام حجاب را شرطی لازم - نه کافی - برای رشد معنوی معرفی نموده است!
شروط رشد معنوی خود دارای مراتبی هستند. این مراتب در اسلام بخوبی معرفی شده اند.
برای حرکت در مسیر رشد، هم باید حداقل مراتب شروط رشد را رعایت نمود و هم همه این شروط را با هم داشت! نمی توان در آنها دست به انتخاب زد. قضیه مثل شروط سلامتی است که هم باید حداقل های توصیه های سلامت را رعایت کرد و هم همه این شروط را با هم پایبند بود و الا سلامتی به خطر می افتد.
حال اگر کسی ادعا کرد، که می توانم در مسیر رشد معنوی و قرب الی الله گام بردارم بدون این که حداقل هایی که دین مشخص نموده است را رعایت کنم، این ادعای درستی نیست!
خلاصه این که نظر من این است عزیزانی که درباره حجاب بحث می کنند، حجاب را مربوط به صفت عفت - طبق معنای عرفی آن - نکنند بلکه در این بحث کنند که مسیر رشد ایمانی چه ارتباطی با رعایت حجاب دارد؟
البته این بحث فارغ از بحث فقهی حجاب است و این که رعایت حداقل حجابی را که فقهاء مشخص نموده اند در صورتی که رعایت نشود دارای پیآمد عذاب اخروی است.
این علت فارغ بودنش هم این است که در این تاپیک بحث در فلسفه حجاب است نه بحث در بعد فقهی حجاب.

ملورين جان به خدا قصد ندارم بحث كنم ولي چون قبلا منم مثل خودت بودم لازمه بگم اصلا اينجور فكر نكن كه پسر هاي فاميلتون نگاهشون به قصد لذت نيست مگه ميشه تأثير نذاره ؟! منم از اين فكرها زياد ميكردم بعد حجابم فهميدم كه به همه چي هم دقت داشتن حتي مدل مانيكور ناخن !
اين حرف ها رو براي توجيه كردن خودمون ميگيم و مهمتر از همه رضاي خداست بايد ببينيم اون چي ميخواد ازمون
شرافتي كه اسلام به ادم ميده هيچ دين و مكتب انساني نميده ، برترين اخلاق انساني بنده گي كردن در مقابل خداست و تسليم محض بودن
براي تسليم بودن هم بايد اسلام رو قبول كني شايد يكي انسانيت داشته باشه ولي ايمان نداشته باشه ولي اوني كه ايمان داره حتما انسانيت و شرافت رو در بالاترين مرتبه اش داره
پسرهاي اين مدل خانواده ها شايد تو ظاهر و جلوي تو عكس العمل نشون ندن ولي تو خلوتشون حتما فكر ميكنن به اين مسائل آدم فقط با برادر خوني خودش برادره ، باقي افراد هرچه قدر هم صميمي و اخلاقي باشن باز مثل برادر نميشن

روح بخش;681468 نوشت:

سلام علیکم
من هم ق.
بیایید حجاب را از منظر رشد معنوی و کمالی مورد بررسی قرار دهیم!
حجاب زن، هر چه کاملتر باشد، او را در مسیر معنویت بیشتر پیش می برد.
ما بدون کمک گرفتن از وحی نمی توانیم برنامه ریزی برای رشد معنوی بکنیم. چون این مسیر را نمی توانیم با مشاهده و یا عقل ریاضی و یا تجربه میدانی و یا آزمایشگاهی بفهمیم که چگونه است!
قرآن و سنت، چند و چون مسیر رشد معنوی را برای ما مشخص نموده اند.
اسلام حجاب را شرطی لازم - نه کافی - برای رشد معنوی معرفی نموده است!
شروط رشد معنوی خود دارای مراتبی هستند. این مراتب در اسلام بخوبی معرفی شده اند.
برای حرکت در مسیر رشد، هم باید حداقل مراتب شروط رشد را رعایت نمود و هم همه این شروط را با هم داشت! نمی توان در آنها دست به انتخاب زد. قضیه مثل شروط سلامتی است که هم باید حداقل های توصیه های سلامت را رعایت کرد و هم همه این شروط را با هم پایبند بود و الا سلامتی به خطر می افتد.
حال اگر کسی ادعا کرد، که می توانم در مسیر رشد معنوی و قرب الی الله گام بردارم بدون این که حداقل هایی که دین مشخص نموده است را رعایت کنم، این ادعای درستی نیست!
خلاصه این که نظر من این است عزیزانی که درباره حجاب بحث می کنند، حجاب را مربوط به صفت عفت - طبق معنای عرفی آن - نکنند بلکه در این بحث کنند که مسیر رشد ایمانی چه ارتباطی با رعایت حجاب دارد؟
البته این بحث فارغ از بحث فقهی حجاب است و این که رعایت حداقل حجابی را که فقهاء مشخص نموده اند در صورتی که رعایت نشود دارای پیآمد عذاب اخروی است.
این علت فارغ بودنش هم این است که در این تاپیک بحث در فلسفه حجاب است نه بحث در بعد فقهی حجاب.

خب شما بگو چه ارتباطي هست بين حجاب و رشد معنوي؟ ( ممنونم كه محترمانه صحبت كرديد كاش بقيه هم ياد بگيرن )
من بدون حجاب هم رشد معنوي دارم
من خدا رو از همه چيز بيشتر دوست دارم ساعت ها ميشينم باهاش صحبت ميكنم نه حجاب دارم نه اسلام رو قبول دارم ولي عاشقانه خدا رو دوست دارم چرا اسلام انقدر أين رابطه رو سخت كرده با كلي قيد و بند ! وقتي ميشه انقدر صميمي خدا رو دوست داشت چرا دنبال إسلامي برم كه با محدودي تو جبر ميخواد من رو به خدا برسونه ؟

Nla;681469 نوشت:
ملورين جان به خدا قصد ندارم بحث كنم ولي چون قبلا منم مثل خودت بودم لازمه بگم اصلا اينجور فكر نكن كه پسر هاي فاميلتون نگاهشون به قصد لذت نيست مگه ميشه تأثير نذاره ؟! منم از اين فكرها زياد ميكردم بعد حجابم فهميدم كه به همه چي هم دقت داشتن حتي مدل مانيكور ناخن !
اين حرف ها رو براي توجيه كردن خودمون ميگيم و مهمتر از همه رضاي خداست بايد ببينيم اون چي ميخواد ازمون
شرافتي كه اسلام به ادم ميده هيچ دين و مكتب انساني نميده ، برترين اخلاق انساني بنده گي كردن در مقابل خداست و تسليم محض بودن
براي تسليم بودن هم بايد اسلام رو قبول كني شايد يكي انسانيت داشته باشه ولي ايمان نداشته باشه ولي اوني كه ايمان داره حتما انسانيت و شرافت رو در بالاترين مرتبه اش داره
پسرهاي اين مدل خانواده ها شايد تو ظاهر و جلوي تو عكس العمل نشون ندن ولي تو خلوتشون حتما فكر ميكنن به اين مسائل آدم فقط با برادر خوني خودش برادره ، باقي افراد هرچه قدر هم صميمي و اخلاقي باشن باز مثل برادر نميشن

ببين نهال اينكه پسرهاي فأميل به تو نظر داشتن دليل نميشه أين رو به همه تعميم بدي ! شايد تو خيلي بد ميگشتي و جلب توجه ميكردي من درسته بي حجابم ولي خيلي خيلي ساده تيپ ميزنم أصلا قصد جلب توجه هم ندارم
بحث توجيه كردن نيست خب وقتي حس بدي بهم منتقل نكردن به دروغ بگم منتقل كردن ؟
در باره باقي صحبت هات هم جوابي نميدم چون اعتقاد ندارم و كار به توهين ميكشه

monji-sec;681467 نوشت:
تا حدودی باهاتون موافقم(حدودی)
چه بسیار افراد بی حجابی که تن به هر کار زشتی نمیدهند...

سلام علیکم
دین آمده است تا انسانهایی که شرف دارند، همین شرفشان را رشد دهد.
دین آمده است تا انسانهای بخیل را از بخل خارج سازند و آنهایی که بخیل نیستند را سخیّ و بخشنده کند و آنانی که بخشنده اند را اهل انصاف و مساوات با فقراء نماید و آنانی که اهل مساوات هستند، اهل ایثار نماید و آنانی که اهل ایثار هستند، انگیزه های نفسانی ایثار را از آنها خارج سازد و آنها را خالص نماید که در صورت خالص شدن است که دیگر در تیرس وسوسه شیطان قرار ندارند.
این که خالکوبی با پینه بر پیشانی مقایسه شده است نیازمند تأمل است!
خالکوبی نماد چیست؟ نماد بی دینی است؟ نماد قبول نداشتن خداوند و معنویت است؟ نمی دانم! من که اینطور فکر نمی کنم!
ولی پینه بر پیشانی نماد دینداری و عبادت است! البته بعضی پینه بر پیشانیها هستند که بخاطر رعایت نکردن بعضی از اصول انسانی و یا ایمانی نتوانستند الگوی درستی برای جامعه باشند ولی این سبب نمی شود پینه پیشانی آنها و در نتیجه عبادات زیاد آنها سبک انگاشته شود.
ما معتقد به خداونی هستیم که ذره های خوبی را هم به حساب می آورد.
آن که خالکوبی کرده است، کار زشتی نکرده و چون در حال غذا دادن به مستمند است، کارش مورد تقدیر و سپاس است.
آن که پینه بر پیشانی دارد کار بسیار زیبای عبادت را انجام داده است.
چیزی که من از این عکس - البته بدون نگاه به نوشته آن - به ذهنم تداعی می کند این دعاست که:
الهی که ما هم از غذای مستمندان غافل نشویم و این کار را نه برای تسکین وجدان خود بلکه برای تسکین دردهای مستمندان انجام دهیم!
آمین!

ملورين;681470 نوشت:
خب شما بگو چه ارتباطي هست بين حجاب و رشد معنوي؟ ( ممنونم كه محترمانه صحبت كرديد كاش بقيه هم ياد بگيرن )
من بدون حجاب هم رشد معنوي دارم
من خدا رو از همه چيز بيشتر دوست دارم ساعت ها ميشينم باهاش صحبت ميكنم نه حجاب دارم نه اسلام رو قبول دارم ولي عاشقانه خدا رو دوست دارم چرا اسلام انقدر أين رابطه رو سخت كرده با كلي قيد و بند ! وقتي ميشه انقدر صميمي خدا رو دوست داشت چرا دنبال إسلامي برم كه با محدودي تو جبر ميخواد من رو به خدا برسونه ؟

آفرین! این همان نقطه اساسی بحث است!
رشد معنوی یعنی نزدیک شدن به خداوند! یعنی هماهنگی کامل با آنچه خداوند می پسندد!
خب من از شما سؤال می کنم که خداوند یکی است یا چند تا؟
خب حتما یکی است! فکر می کنید چند خدایی چه مشکلی دارد؟
دعوای مذهبی یکی از مشکلات آن است. چیزی که هم در سطح کلان آن در میان ملتها در طول تاریخ به وفور یافت می شود و الان هم همه شاهدش هستند و هم در سطح کوچکتر و حتی در سطح بحث در این تاپیک!
آیا خدای منِ روحانی با شما خانمی که حجاب و اسلام را قبول ندارید یکی است؟ قطعا یکی نیست زیرا:
من خدای شما را قبول ندارم و شما خدای من را!
من خدای شما را دروغی می دانم و شما خدای من را!
من می گویم این خدای شما شیطانی است که خودش را برای شما، خدا جا زده است و شما هم خدای من را حاصل توهماتم می دانید!
چون شما خدا را خشنود از خود می دانید و من خدای خودم را خشنود از شما نمی دانم! شما هم خدای خود را خشنود از من نمی دانید!
شما ما روحانی ها را قشری می دانید که به غلط و به ستم سخنگوی خداوند معرفی کرده اید و کار ما را بیشتر شیادی و فریبکاری می دانید. اعتقادی که خود ما در باره روحانیان مسیحی داریم.
آیا این وضعیت مناسب است؟ بالاخره در درون هریک از من و شما باید این سؤال پاسخ داده شود که چی ملاکی برای تشخیص خدای واقعی از خدای دروغی است؟
من ادله خودم را برای اثبات درست بودن خدای خودم دارم. دلیل من پیامبری است که با قرآنی که آورده است ثابت نموده است که از طرف خداوند آمده است و من با استناد به آیات قرآن می توانم بگویم خداوند چی دوست دارد و از چی خوشش نمی آید. چه جیز را مصلحت می داند و چه جیز را به ضرر من تشخیص می دهد.
خب حالا شما بگویید، چه مدرکی دارید که خدای شما واقعی است؟ همان خدایی است که جهان را آفریده است؟ به چه دلیل آنچه فکر می کنید که خداوند از شما راضی است؟
البته اگر می خواهید پاسخ ندهید ولی فکر کنم چه خدای من و چه خدای شما دوست داشته باشد که ترویج شود و تبلیغ گردد و مؤمنینش زیاد شوند.
این همه یک :Gol: نثار خدایی که اثبات شود!

درود
یه چیزی:

نقل قول:

خب ببین دوتا حالت داره،یا خدای تو با خدای من یکی هستش،که در اون صورت باید حجاب رو رعایت کنی چون کسی که بیشتر از همه دوستش داری این حرف رو زده...یا اینکه این خدایی که میگی خدای من نیست پس در نتیجه خدای من داره دروغ میگه (چون توی بخشی از قرآن گفته که من واحد و احدم و همانندم کسی نیست) و خدای تو راست میگه...ولی آیا خدای تو داره به تو میگه که بی حجاب باشی و خودت رو در معرض دید بقیه بذاری؟
شما الان یه سر به وایبر و اینستا بزن...ببین چقدر جوک های جنسیتی زیاد شده...بی بند و باری زیاد شده...فکر نکن که اونایی که اینکارا رو میکنن خودشونو گناهکار میدونن...اونا هم صرفا میگن که خب عیب نداره من خدا رو دوست دارم و ...
یه چندوقت پیش هم همین بحث با یه کاربر دیگه پیش اومده بود...اون که راه خودشو رفت...ولی امیدوارم شما حجابت رو رعایت کنی

ملورين;681456 نوشت:
شما امضا رو نفهميدي يك بار با دقت بخون أين امضا يعني تعقل به جاي تعبد ! أين باور من هست من دلم ميخواد به جاي اينكه بشينم هزارتا ذكر خاصي رو بگم با عقل و منطقم مشكلم رو حل كنم ( مثال زدم تا روشن بشه )

اره بد متوجه شدم ولی هنوزم نگرفتم چرا برای انان که می اندیشند نمیتونه چیزی مقدس باشه؟

[="Arial Black"][="Black"]

ملورين;681456 نوشت:

۱- بدون شک، تعقل صحیح که حاصل عقل سلیم است، امر به عبادت و تعبد خداوند جل شأنه می‌نماید. بنابراین «تعقل به جای تعبد» جمله‌ایست اساساً نادرست. و کسانی که تعبد را امری غیرعقلانی می‌دانند، خود از نعمت عقل بی‌بهره‌اند.
۲- یکی از وجوه تعبد صحیح این است که انسان با عقل خود به این نتیجه برسد که اذکار خاصی را با توجه قلبی بر زبان آورد.
۳- متأسفانه عموم افرادی که خود را عاقل می‌دانند از عقل سلیم بی‌بهره‌اند و توهمات نادرست خود را، تراوشات عقلی می‌پندارند.
۴- برای مباحثه لازم است تا تعاریف اولیه طرفین یکی باشد. شما ابتدا تعریف خود را از عقل و تعقل بفرمایید.
۵- گفتار شما ناشی از عدم آگاهی شما نسبت به مسائل عقلی است. پیشنهاد می‌کنم بجای مباحثی که صرفاً از روی احساس است، مسائل را با عقل سلیم بنگرید.
الباقی لدی التلاقی.

والسلام علی من اتبع الهدی[/]

mohsen1990;681139 نوشت:

برادر من

همه افراد چادری با طهارت کامل زهرایی ممکن است نباشند
اما یقینا در کسی که حجاب زهرا پسند که طهارت کامل زن را حفظ می کند ، کنار می گذارد اشکال هست

به قول یکی از دوستان ، حجاب آن ها هم مقبول است بدون چادر، اما نمره حجاب کامل رو نمی گیرند
نمی خواهم به دوستان غیر چادری ام توهین کرده باشم،و یا چادری ها رو مبرا کنم
ولی این یک اصله
تو مراحلی که یک زن رشد دینی و مذهبی می کنه خودش به این نتیجه می رسه ...

اصلا شما ها که خودتون آقایید بهتر از ما می دونید
که یک آقا چطوری با پوشش تحریک میشه

همین دیشب من جایی بودم ، دخترای زیادی با پوشش مانتویی و شال، ولی انگار لخت و بدون لباس و آرایش
خوب دختری که مشکل کمبود محبت و عاطفه نداشته باشه و رشد یافته عقلی و با یک ایدئولوژی اسلامی باشه چطوری قبول می کنه این شکلی باشه

به نظر من اگر خود این آقا از لحاظ ایمان و دین کفو این خانوم هست، و خودش هم از لحاظ مذهبی و دین و ایمان در سطح اون بنده خدا هست هیچ اشکالی نداره

ولی اگر اهل طهارت و تقوای بالاتر هستند، خوب واقعا به طرفین ظلم هست ...
به خصوص این آقا

مقام معظم رهبری تنها معیار کفویت رو کفویت در دین و ایمان می دانند
کتاب مطلع عشق

من شخصا فکر می کنم در یک سطححی از رشد یافتگی انسان دقیقا همین صحبت مقام معظم رهبری کامل هست، اختلاف مالی و سن در شدیدترین حالتش در ازدواج حضرت محمد و حضرت خدیجه وجود داشته

و تنها موضوعی که تو ازدواج ارزش گیر دادن داره همین موضوع دین و ایمان و حجاب و اخلاق مبتنی بر اون هست
قیافه رو عادت می کنی، مال ممکن از دست بره و یا بدست بیاد، شغل هم همینطور،

دوستان توجه داشته باشند
همه ایده ال هایی هم برای تربیت فرزندشون دارند
تربیت فرزند 20 سال قبل از تولدش شروع میشه
شخصی که شما انتخاب می کنید گذشتش هم روی بچه شما تاثیرگذار هست
مثلا اگه این آقا در این حد مذهبیه که می خاد بچه هایی عالم و دانشمند تربیت کنه و داشته باشه ... خوب باید دقت بیشتری بکنه

اعتراف صادقانه: من در محیط های مختلف مذهبی و غیر مذهبی، دوستان این ور آبی و اون ور آبی و محیط های دانشگاهی و خوابگاهی، ندیدم و نداشتم دوست غیرچادری که یک جای کارش نلنگه ...نه این که در دوستان چادری هم بی اشکال بودند؛ منظورم اینه که دوستان چادری ام بیشتر کارشون درست بوده ... و کم تر مشکلات دیگه داشتند
به طور مثال در دوران کارشناسی ارشدم بیشتر دخترای غیرچادری می رفتند با پسرهای هم کلاسی بیرون، مثلا جشن تولد دسته جمعی روی کوه و ... حالا به قول خودشون کار حرامی نمی کردند، ولی خوب این لغزش رو در بین دوستان چادری ام کم تر دیدم. در مجموع خویشتن داری و دوری از رابطه غیرضروری با نامحرم و عدم تبادلات احساسی رو خیلی کم تر در بین چادری ها دیدم. این فقط تجربه من هست . چیزی که دیدم رو گفتم . نیاین کامنت بزارین توضیح بدین.

روح بخش;681472 نوشت:

سلام علیکم
دین آمده است تا انسانهایی که شرف دارند، همین شرفشان را رشد دهد.
دین آمده است تا انسانهای بخیل را از بخل خارج سازند و آنهایی که بخیل نیستند را سخیّ و بخشنده کند و آنانی که بخشنده اند را اهل انصاف و مساوات با فقراء نماید و آنانی که اهل مساوات هستند، اهل ایثار نماید و آنانی که اهل ایثار هستند، انگیزه های نفسانی ایثار را از آنها خارج سازد و آنها را خالص نماید که در صورت خالص شدن است که دیگر در تیرس وسوسه شیطان قرار ندارند.
این که خالکوبی با پینه بر پیشانی مقایسه شده است نیازمند تأمل است!
خالکوبی نماد چیست؟ نماد بی دینی است؟ نماد قبول نداشتن خداوند و معنویت است؟ نمی دانم! من که اینطور فکر نمی کنم!
ولی پینه بر پیشانی نماد دینداری و عبادت است! البته بعضی پینه بر پیشانیها هستند که بخاطر رعایت نکردن بعضی از اصول انسانی و یا ایمانی نتوانستند الگوی درستی برای جامعه باشند ولی این سبب نمی شود پینه پیشانی آنها و در نتیجه عبادات زیاد آنها سبک انگاشته شود.
ما معتقد به خداونی هستیم که ذره های خوبی را هم به حساب می آورد.
آن که خالکوبی کرده است، کار زشتی نکرده و چون در حال غذا دادن به مستمند است، کارش مورد تقدیر و سپاس است.
آن که پینه بر پیشانی دارد کار بسیار زیبای عبادت را انجام داده است.
چیزی که من از این عکس - البته بدون نگاه به نوشته آن - به ذهنم تداعی می کند این دعاست که:
الهی که ما هم از غذای مستمندان غافل نشویم و این کار را نه برای تسکین وجدان خود بلکه برای تسکین دردهای مستمندان انجام دهیم!
آمین!

ممنون از شما و پاسخ خوبتان......
بله درست میفرمایید.......
اما بعضی جاها میبینیم بسیاری از فقیهان مملکت جای پینه بر پیشانی ندارند اما یک شخص کارمند یا ..... پینه ای هزار ساله دارد! خب تمارض و ریا .....بیخیال......
و بنده هم موافقم که دین اومده و همین هارو تقویت کنه...متاسفانه افرادی در پوست دین دین رو دارن بد جلوه میدن الهی آنان که در پوست دین به کارهای دیگر میپردازند خودت جوابشان را بده:hamdel:

phd2015;681512 نوشت:
برادر من

همه افراد چادری با طهارت کامل زهرایی ممکن است نباشند
اما یقینا در کسی که حجاب زهرا پسند که طهارت کامل زن را حفظ می کند ، کنار می گذارد اشکال هست

به قول یکی از دوستان ، حجاب آن ها هم مقبول است بدون چادر، اما نمره حجاب کامل رو نمی گیرند
نمی خواهم به دوستان غیر چادری ام توهین کرده باشم،و یا چادری ها رو مبرا کنم
ولی این یک اصله
تو مراحلی که یک زن رشد دینی و مذهبی می کنه خودش به این نتیجه می رسه ...

اصلا شما ها که خودتون آقایید بهتر از ما می دونید
که یک آقا چطوری با پوشش تحریک میشه

همین دیشب من جایی بودم ، دخترای زیادی با پوشش مانتویی و شال، ولی انگار لخت و بدون لباس و آرایش
خوب دختری که مشکل کمبود محبت و عاطفه نداشته باشه و رشد یافته عقلی و با یک ایدئولوژی اسلامی باشه چطوری قبول می کنه این شکلی باشه

به نظر من اگر خود این آقا از لحاظ ایمان و دین کفو این خانوم هست، و خودش هم از لحاظ مذهبی و دین و ایمان در سطح اون بنده خدا هست هیچ اشکالی نداره

ولی اگر اهل طهارت و تقوای بالاتر هستند، خوب واقعا به طرفین ظلم هست ...
به خصوص این آقا

مقام معظم رهبری تنها معیار کفویت رو کفویت در دین و ایمان می دانند
کتاب مطلع عشق

من شخصا فکر می کنم در یک سطححی از رشد یافتگی انسان دقیقا همین صحبت مقام معظم رهبری کامل هست، اختلاف مالی و سن در شدیدترین حالتش در ازدواج حضرت محمد و حضرت خدیجه وجود داشته

و تنها موضوعی که تو ازدواج ارزش گیر دادن داره همین موضوع دین و ایمان و حجاب و اخلاق مبتنی بر اون هست
قیافه رو عادت می کنی، مال ممکن از دست بره و یا بدست بیاد، شغل هم همینطور،

دوستان توجه داشته باشند
همه ایده ال هایی هم برای تربیت فرزندشون دارند
تربیت فرزند 20 سال قبل از تولدش شروع میشه
شخصی که شما انتخاب می کنید گذشتش هم روی بچه شما تاثیرگذار هست
مثلا اگه این آقا در این حد مذهبیه که می خاد بچه هایی عالم و دانشمند تربیت کنه و داشته باشه ... خوب باید دقت بیشتری بکنه

اعتراف صادقانه: من در محیط های مختلف مذهبی و غیر مذهبی، دوستان این ور آبی و اون ور آبی و محیط های دانشگاهی و خوابگاهی، ندیدم و نداشتم دوست غیرچادری که یک جای کارش نلنگه ...نه این که در دوستان چادری هم بی اشکال بودند؛ منظورم اینه که دوستان چادری ام بیشتر کارشون درست بوده ... و کم تر مشکلات دیگه داشتند
به طور مثال در دوران کارشناسی ارشدم بیشتر دخترای غیرچادری می رفتند با پسرهای هم کلاسی بیرون، مثلا جشن تولد دسته جمعی روی کوه و ... حالا به قول خودشون کار حرامی نمی کردند، ولی خوب این لغزش رو در بین دوستان چادری ام کم تر دیدم. در مجموع خویشتن داری و دوری از رابطه غیرضروری با نامحرم و عدم تبادلات احساسی رو خیلی کم تر در بین چادری ها دیدم. این فقط تجربه من هست . چیزی که دیدم رو گفتم . نیاین کامنت بزارین توضیح بدین.

برعکس دوست دختر بنده(در شرف نامزدی و ازدواجیم) خودش چادریه و با بنده دوست شده! و فقط چادر داره ظاهرش×!در درون نمیگم بده ولی از ی فرد چادری باید انتظار دوست شدن هم نداشته باشی!
و دوستانش هم شدیدا چادری هستند....یکی از دوستانش جاش نیست بگم خدا از ما بگذرد اما با چادر و به بهانه کلاس قران به خانه(....) میرود......
و اصلا نمیشود مقایسه کرد ک ی مانتویی گناه کاره عفت نداره یا ی چادری اله بله.....
این ها از درون انسان نشات میگیره....متاسافنه اگر خانواده ها بذارن چادر رو خود شخص انتخاب کنه معلوم میشه چادری واقعی کیه غیرر واقعی کیه!
واین قدر چادریا لکه دار نمیشوند...باسپاس

کسی که بخاد کار خلافی بکنه و ذاتش خراب باشه تو مسجد هم نشسته باشه کارشو انجام میده.........کسیم ک پاک باشه همه جا پاکه.....
چادر نشان دهنده درون هست!و شاید نشون بده ذات طرف چیه!
اما یک شرط داره!
آیا به رضایت پوشیده؟ این شرط خیلی مهمه.......