مشکلات خود ارضایی نکردن ! من چم شده !؟؟

تب‌های اولیه

42 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مشکلات خود ارضایی نکردن ! من چم شده !؟؟

سلام !
ببخشید من الان دو هفته ای هست که تصمیم گرفتم دیگه خود ارضایی نکنم
و الان دو هفته میشه که این کار رو نکردم
قبلا که مدت طولانی خود ارضایی نمیکردم در خواب منی ازم خارج میشد
ولی الان دو هفته هست که در خواب دچار این جالت نشدن
امروز موقع ادرار در آخر متوجه شدم که ماده ای ژل مانند از من خارج میشه
با کمی فشار مقدار بیشتری خارج شد تقریبا بی رنگ و غلیظ بود کمی هم بوی منی میداد و بوش خیلی کم بود نسبت به حالت معمولی
میخوام ببینم که اگه خود ارضایی نکنیم منی خودش به این صورت خارج میشه یا من مشکلی دارم
این منو خیلی ترسوند نکنه عقیم بشم !؟

راستی 17 سالمه
از 14 سالگی خود ارضایی میکردم البته اغلب به صورت کم و مثلا هفته ای یک و دو بار ولی بعضی وقت ها هم بیشتر گه گاه هم که میخواستم ترک کنم تو خواب منی ازم خارج میشد

helmon;225023 نوشت:
سلام !
با کمی فشار مقدار بیشتری خارج شد تقریبا بی رنگ و غلیظ بود کمی هم بوی منی میداد و بوش خیلی کم بود نسبت به حالت معمولی
میخوام ببینم که اگه خود ارضایی نکنیم منی خودش به این صورت خارج میشه یا من مشکلی دارم

به این آب (( ودی)) گویند که بعد از ادرار خارج می شود
و ربطی به عقیم بودن ندارد کا ملا طبیعی است

helmon;225024 نوشت:
راستی 17 سالمه
از 14 سالگی خود ارضایی میکردم البته اغلب به صورت کم و مثلا هفته ای یک و دو بار ولی بعضی وقت ها هم بیشتر گه گاه هم که میخواستم ترک کنم تو خواب منی ازم خارج میشد

اگر از خواب منی از بدن خارج شود به طوری که بدن سست شود به این حالت جنب شدن می گویند

باید غسل جنابت کرد

به طور کلي پنج نوع آب از بدن انسان خارج مي شود که عبارتند از: «بول، مني، مذي، وَدي، وَذي».
توضيحات هر کدام را در زیر می آوریم:

1- بول:
که مشخص است (همان ادرار مي باشد) و نجس است و انسان باید پس از خروج بول، خود را تطهیر کند.

2- مَني:
آبي که در پايان شهوت انسان از او خارج مي شود و لزج و چسبنده است. و فرق نمي کند در خواب باشد يا بيداري.
خروج مني در مردان سه علامت دارد (بايد هر سه علامت باهم باشد؛ يعني حتي اگر يکي از آنها هم وجود نداشته باشد، آبي که از او خارج شده، مني نيست):
الف) از روي شهوت و ارضاء غريزه باشد.
ب ) با فشار و جستن بيرون آيد.
ج ) هنگام بيرون آمدن، بدن سست شود. و چنانچه در هنگام جستن مايع مذکور بدن سست نمي شود و همراه با شهوت نيست حکم مني را ندارد.
البته در خانم ها و بيماران، جستن لازم نيست چون معمولاً بدون اين حالت است.
هر گاه انسان يقين صد در صد دارد که مني خارج شده، (تحت هر شرایطی و به هر صورتی یا با هر کاری) جنب است و بايد غسل کند اما در موارد مشکوک غسل واجب نيست و خوب است خود را تطهير نمايد.

3- مَذي:
آبي است که کمي لزج و چسبنده است و نوعا بعد از شوخي و بازي با همسر و امثال آن خارج مي شود و معمولاً قبل از خروج مني خارج مي شود و پاک است و غسل و وضو را باطل نمي کند.

4- وَدي:
آبي است که کمي سفيد رنگ است و گاهي بعد از بول خارج مي شود و در صورتي که انسان يقين نداشته باشد که با بول برخورد کرده، پاک است و غسل هم ندارد.

5- وَذي:
آبي است که گاهي بعد از مني خارج مي شود که در صورتِ يقين داشتن به اين که، با مني يا بول برخورد کرده، فقط محل خروج را بايد تطهير کرد.

خودارضایی از گناهان کبیره است و بسیار برای بدن مضر است

خود ارضایی و پیامدهای آن « استمنا » يا « خودارضايي » يكي از راه هاي انحرافي در ارضاي ميل جنسي است كه نسل جوان را در معرض آسيب هاي جدي قرار مي‏دهد.
از همين رو مي‏توان آن را نوعي انحراف جنسي يا بيماري ناميد كه با جديت بايد در درمان آن كوشيد.
آسيب هاي ناشي از خودارضايي به گونه هاي مختلفي تقسيم ‏پذير است كه به اختصار به برخي از آنها اشاره مي‏شود:
به طور کلی چهار نوع آسیب در پرتوی استمناء یافت می شود :
1. آسيب هاي جسماني
2. آسيب هاي روحي و رواني‏ ضعف حافظه و حواس‏پرتي،
3. آسيب هاي اجتماعي‏ ناسازگاري خانوادگي،
4. آسيب هاي معنوي و اخروي
این آسیب ها به عنوان سرشاخه های این مقاله به شمار می رود و در هر شاخه مواردی از آسیب های این عمل بررسی شده:
1. آسيب هاي جسماني
‏ يكي از روش هاي شناخت پيشرفت بيماري ها در پزشكي، مرحله‏ بندي (staging) علايم بيماري است. براين اساس، برحسب عوارض ايجاد شده در بيمار مبتلا به خودارضايي، سه مرحله (stage) بيان شده است:
1- مرحله مشكل ساز (Problematic)
در افرادي كه مدتي است گرفتار خودارضايي شده اند، زودرس ترين عوارض ناشي‏از خودارضايي عبارت است از:
الف. خستگي و كوفتگي (Fatigues/Tiredness)،
ب. عدم تمركز حواس (Lack of concentration)،
ج. ضعف حافظه (Poor memory)،
د. استرس و اضطراب
2-(Stress/Anxiety). . مرحله گرفتاري شديد (Severe)
بروز علايم زير در فرد گرفتار، نشان دهنده آن است كه شدت ابتلاي وي يا مدت آن بيش از مرحله اول است و در نتيجه عوارض شديدتري ظاهر شده است:
ب. نوسان خلق يا تغييرات سريع خلقي (Mood swings)،
ج. حساسيت بيش از حد و زودرنجي ( Irritability)،
د. كمردرد (Lower back pain)، ه. نازك شدن موها (Thinning hair)،
و. ناتواني جنسي زودرس در جواني (Youth impotence)،
ز. بي‏خوابي يا بدخوابي و مشكلات مشابه
3-(Insomnia/Sleep problem). . مرحله گرفتاري بسيار شديد يا حالت اعتياد (Addictive):
ب. ريزش شديد موها (Severe hair loss)،
ج. تارشدن ديد چشم ها (Blurred vision)،
د. وز وز گوش (Buzzing in the ears)،
ه. انزال زودرس و غيرارادي يا خروج مني به صورت قطره قطره ( prematurelyEjaculation)،
و. درد كشاله ران و ناحيه تناسلي (Groin/Testicular pain)،
ز. دردهاي قولنجي در ناحيه لگن و استخوان دنبالچه ( the pelvic cavity or tail bonePain or cramps in).
نحوه پيدايش عوارض‏ در دانش پزشكي، روند پيدايش علايم يك بيماري و چگونگي بروز عوارض و نشانه هاي كلينيكي، در شناخت هر چه بيشتر يك بيماري بسيار مهم است و مي‏تواند پزشك را در تشخيص و درمان بهتر بيماري و مريض را در پيشگيري كمك كند. به اين دليل مناسب است درباره نحوه پيدايش برخي از عوارض خود ارضايي كه در به آن اشاره شد بيشتر به آن توضيح داده شود تا خواننده عزيز با روند پيدايش اين عوارض، يا به اصطلاح پاتوفيزيولوژي (Pathophysiology) آن آشنا شود.
1. خستگي و كوفتگي: انقباض شديد و يك مرتبه تمام عضلات بدن در جريان انزال (ارگاسم يا اوج لذت جنسي)، باعث مصرف سريع مواد غذايي ذخيره شده در عضلات و به طور عمده كاهش گليكوژن (ماده اصلي لازم براي توليد انرژي عضلاني) مي‏شود. خستگي عضلاني تقريبا با سرعت تهي شدن عضلات از گليكوژن رابطه مستقيم دارد و هرچه اين سرعت بيشتر باشد، خستگي بيشتر است ‏فيزيولوژي گايتون، ترجمه دكتر فرخ شادان، تجديد نظر هفتم، 1986 (تهران: چهر، 1365)، ج 1، ص 313.. در خودارضايي، به علت انقباض هاي مكرر عضلات بدن، ذخاير گليكوژن عضلات به سرعت تمام مي‏شود و خستگي و كوفتگي هميشه از عوارض بديهي آن است.
2- ريزش مو: خودارضايي به تدريج با تغييرات هورموني و شيميايي كه در بدن ايجاد مي‏كند، باعث افزايش هورمون جنسي مردانه؛ يعني، تستوسترون به دي هيدرو تستوسترون (DHT=Dihydrotestosterone) مي‏شود كه از عواقب بالا بودن ماده DHTدر خون، ريزش موها و تاسي و بزرگ شدن پروستات و عوارض ناشي از آن در پيري است.
3. خود ارضايي مكرر باعث تحريك بيش از حد سيستم عصبي پاراسمپاتيك و افزايش تخليه اَسِتيل كولين (Acetyle Choline) از انتهاي اين رشته ها در مغز مي‏گردد
اين خود باعث پاره‏اي از عوارض جسماني و رواني، چون حواس‏پرتي (Absentmilndedness)، كمي حافظه (Memory)، عدم تمركز حواس، سياهي رفتن چشم و در نهايت تاري ديد مي‏شود. تمام اين علامت ها ناشي از تغيير تعادل ميزان مواد شيميايي موجود در مغز است كه بين سلول هاي عصبي رد و بدل مي‏شود و انتقال پيام هاي مختلف را بر عهده دارد.
4_. برخي نيز بر اين عقيده‏اند كه علت بروز اختلالات مغزي (مانند حواس پرتي، عدم تمركز حواس و كاهش حافظه) ناشي از ظرفيت عظيمي از انرژي بدن است
در هر بار انزال، تخليه شده و هدر مي‏رود؛ زيرا مايع مني حاوي مقدار بسيار زيادي DNA (هسته 400-300، اسپرمي كه در هر انزال خارج مي‏شود)، RNA آنزيم ها، پروتئين ها، مواد قندي، لسيتين (Lecithin)، كلسيم، فسفر، نمك هاي بيولوژيك، تستوسترون و... است. اين ذخاير عظيم انرژي - كه بايد در بدن براي رشد و تقويت بخش هاي مختلف مورد استفاده قرار گيرد - بيهوده و به طور مكرر از بدن خارج مي‏شود و هر كدام عوارضي را به دنبال مي‏آورند. براي مثال از آنجا كه سلول هاي خوني و پلاكت ها در مغز استخوان ها توليد مي‏شود و به تكامل نهايي مي‏رسد و براي توليد آنها نيز انرژي بسيار زيادي مورد نياز است؛ در افراد گرفتار خودارضايي، تكامل مغز استخوان و در نتيجه توليد سلول هاي خوني با مشكل مواجه شده و منشأ كم خوني، ضعف و خستگي در اين افراد است. نيز دفع فسفر و ليستين بيش از حد از طريق انزال هاي مكرر، باعث كاهش ذخاير اين مواد مي‏شود كه مواد حياتي براي سلامتي سلول هاي عصبي هستند و در نتيجه اختلال عملكرد سيستم عصبي، مانند حواس پرتي، عدم تمركز حواس و... بروز خواهد كرد. .
2. آسيب هاي روحي و رواني‏
ضعف حافظه و حواس‏پرتي،
اضطراب،
منزوي شدن و گوشه‏گيري،
افسردگي،
بي‏نشاطي و لذت نبردن از زندگي،
پرخاشگري،
بداخلاقي و تندخويي،
كسالت دائمي و ضعف اراده،
احساس حقارت،
عدم اعتماد به نفس،
احساس گناه و عذاب وجدان بروندادهاي رواني و روحي خودارضايي است.(( شرح پاره‏اي از اين موارد در مباحث گذشته روشن شد.))
3. آسيب هاي اجتماعي
‏ ناسازگاري خانوادگي،
بي‏ميل شدن به همسر و ازدواج،
ناتواني در ارتباط با جنس مخالف و همسر،
احساس طرد شدن،
از بين رفتن عزّت، پاكي، شرافت و جايگاه اجتماعي،
دير ازدواج كردن
و لذت نبردن از زندگي مشترك‏
4. آسيب هاي معنوي و اخروي‏
هيچ يك از آسيب هاي پيش گفته، به اهميت آسيب هاي معنوي نيست؛ زيرا آسيب هاي معنوي، جان و دل و به عبارت ديگر كنه حقيقت وجود آدمي را تباه مي‏سازد. خودارضايي از نظر دين يك گناه است و به تعبير قرآن زنگار بر دل مي‏نهد: «كَلاَّ بَلْ رانَ عَلي‏ قُلُوبِهِمْ ما كانُوا يَكْسِبُونَ»؛ «چنين مباد! بلكه اعمال (ناشايست) دل هاي آنان را زنگار زده است».مطففين (83)، آيه 24. زنگ يا زنگار در اشياي مادي، همان چيزي است كه روي فلزات و اشياي قيمتي مي‏نشيند و معمولاً نشانه پوسيدن و از بين رفتنِ شفافيت و درخشندگي آن و در نهايت ضايع شدن و از بين رفتن آن است. علامه طباطبايي در تفسير الميزان ‏مي‏فرمايد: از آيه شريفه سه نكته استفاده مي‏شود:
1. اعمال زشت، نقش و صورتي به نفس و روح انسان مي‏دهند؛
2. اين نقش و صورت خاص، مانع آن است كه نفس آدمي حق و حقيقت را درك كند؛
3. نفس آدمي به حسب طبع اوليه‏اش صفا و جلايي دارد كه با داشتن آن، حق را آن طور كه هست درك مي‏كند. طباطبايي، سيد محمد حسين، ترجمه تفسير الميزان، ترجمه سيد محمد باقر موسوي همداني، (تلخيص)، (قم: دفتر انتشارات اسلامي، بي‏چا، بي‏تا)،
همچنين آسيب هاي معنوي جهان گذران را در مي‏نوردد و اگر اصلاح نگردد، حيات جاودان آدمي را در معرض تباهي و شوربختي قرار مي‏دهد. از اين رو نصوص ديني نسبت به آن هشدارهاي لازم را داده ‏اند.
پيامبر اكرم‏صلي الله عليه وآله وسلم در اين باره مي‏فرمايد: «ناكح الكف ملعون»؛«ملعون است كسي كه خودارضايي كند» ري شهري، محمد، ميزان الحكمة، ج 12، ص 5654.
امام صادق‏عليه السلام نيز مي‏فرمايد: «با سه گروه خداوند در روز قيامت سخن نمي‏گويد و پاكشان نمي‏خواند و عذابي دردناك دارند، از آن سه‏اند، خودارضايي كننده و كسي كه لواط دهد»همان، ح19049.
در روايات ديگري امام صادق‏عليه السلام خودارضايي را گناه عظيم و مورد نهي الهي معرفي فرموده است‏ همان، ح 19050.
منبع: www. almobin.ir

helmon;225023 نوشت:
سلام !

ببین واسه ترک این کار یه راه بی برو برگرد هست
اونم چله گرفتنه
چهل روز اگر تونستی اینکارو نکنی
قول میدم واسه همیشه آزاد میشی و بر میگردی به زندگی سالم و شاداب

البته همین دفعه اولی شاید نشه و شاید بارها شکست بخوری
ولی خب شاید دفعه اول یه هفته مقاومت کنی
و بعد بشه دو هفته
و دفعه بعدی و..
تا اینکه یهو میبینی داری به چهل نزدیک میشی

و انشالله از پسش بر میای

helmon;225023 نوشت:
ببخشید من الان دو هفته ای هست که تصمیم گرفتم دیگه خود ارضایی نکنم و الان دو هفته میشه که این کار رو نکردم قبلا که مدت طولانی خود ارضایی نمیکردم در خواب منی ازم خارج میشد ولی الان دو هفته هست که در خواب دچار این جالت نشدن امروز موقع ادرار در آخر متوجه شدم که ماده ای ژل مانند از من خارج میشه با کمی فشار مقدار بیشتری خارج شد تقریبا بی رنگ و غلیظ بود کمی هم بوی منی میداد و بوش خیلی کم بود نسبت به حالت معمولی میخوام ببینم که اگه خود ارضایی نکنیم منی خودش به این صورت خارج میشه یا من مشکلی دارم این منو خیلی ترسوند نکنه عقیم بشم !؟

با سلام و عرض ادب

در صورتي که انسان مريض نباشد و مایع یاد شده با سه نشانه زیر از انسان خارج شود:
1- با جهش خارج شود،
2- با لذت و شهوت خارج شود،
3- بدن پس از خروج آن سست شود ،
منی است اما اگر يکي از آن سه نشانه را نداشته باشد ، حکم مني را ندارد.

پي نوشت :
1.آیت الله خامنه ای ، رساله اجوبه الاستفتائات، س 177 و 180.

مني ، در صورتي كه بدون اختيار بيرون بياد يك نوع مريضي محسوب ميشه و بايد به پزشك مراجعه بشه

اگر اين مورد شما يك نوع بيماري باشد باآمدن مني و تنها يك نشانه از شروط جنابت ، شما جنب مي شويد و بايد غسل كنيد

سلام

چیزی که من اطلاع دارم درمورد خود ارضایی اینه که حتی یه لحظه هم که

حالت شهوت پیدا بشه اون مایع بیرون میاد و اینکه عواقب بدی هم داره که

عقیم شدن هم یکی از اون هاست

سلام

اگه کسی نه به خاطر تخلیه شهوت و بیرون آوردن منی بلکه به دنبال خواندن یک مطلب علمی از او منی خارج شود استمنا کرده است. سوال فقهی است

بنده ی خدا;229458 نوشت:
اگه کسی نه به خاطر تخلیه شهوت و بیرون آوردن منی بلکه به دنبال خواندن یک مطلب علمی از او منی خارج شود استمنا کرده است. سوال فقهی است

با سلام و عرض ادب

استمنا، يعنى انسان با خود كارى كند كه منى از او بيرون‏ آيد،البته استمنا مطلقا حرام است حتی اگر منی هم بیرون نیاید،و اگر منی بیرون بیاید غسل جنابت واجب می شود،خواندن مطلبی هم که محرک شهوت باشد،جایز نیست،حتی اگر منی خارج نشود.

پی نوشت:
1.رساله امام خمینی،م1588
2.اجوبه الاستفتائات،رهبری،س787

behrooz_313;225091 نوشت:
ببین واسه ترک این کار یه راه بی برو برگرد هست
اونم چله گرفتنه
چهل روز اگر تونستی اینکارو نکنی
قول میدم واسه همیشه آزاد میشی و بر میگردی به زندگی سالم و شاداب

البته همین دفعه اولی شاید نشه و شاید بارها شکست بخوری
ولی خب شاید دفعه اول یه هفته مقاومت کنی
و بعد بشه دو هفته
و دفعه بعدی و..
تا اینکه یهو میبینی داری به چهل نزدیک میشی

و انشالله از پسش بر میای

به اهل بیت توسل کن از خودشون بخواه دستت رو بگیرن حتما دستت رو می گیرن ولی چله هم شاید اونقدر تاثیر نداشته باشه اگه اهل بیتی در کار نباشن

victoryone;225026 نوشت:
اگر از خواب منی از بدن خارج شود به طوری که بدن سست شود به این حالت جنب شدن می گویند

باید غسل جنابت کرد

victoryone;225026 نوشت:

سلام دوست عزیز میخواستم بدونم وقتی منی از کسی خارج میشه وموقعی که میواد غسل کنه نیت غسل فرق میکنه یا نه ؟

helmon;225023 نوشت:
سلام !

سلام

با شرایطی که شما گفتی
نگران نباش
مشکلی نیست

اون کار رو هم ترک کن

با سلام

ابتدا باید بگم که باز خروج منی علامت خوبی هست و نشون میده که هنوز سلول های پروستات به خوبی کار می کنند . اما من حتما توصیه می کنم به پزشک مراجعه کنید و یا با مشاور های رایگان اینترنتی موضوعتون رو کاملا مطرح کنید و به مطالب سایت ها اکتفا نکنید .
بهترین توصیه ای که میتونم به شما بکنم اینه که دیگه در شرایط خود ارضایی قرار نگیرید و فقط از تنهایی فرار کنید .

muhammad-aga;225097 نوشت:
با سلام
دوست عزیز، ودی بعد از ادرار خارج می شود نه در هنگام ادرار
به نظر من باید به پزشک مراجعه کنه و بگه که موقع ادرار منی ازش خارج میشه. البته ربطی به عقیم شدن نداره. البته به نظرم منی خارج شدن در هنگام ادرار کردن غسل نداشته باشه، چون خارج شدن منی، طی شرایط خاصی سبب غسل میشه.

دوست عزیز , خروج منی در هر حال که باشه غسل جنابت بر اون واجب هست .
با تشکر

hesamnah;235630 نوشت:

دوست عزیز , خروج منی در هر حال که باشه غسل جنابت بر اون واجب هست .
با تشکر

آب ودی بهش اصلا منی نمی گویند که غسل جنابت لازم باشه

طلوع;235512 نوشت:
سلام دوست عزیز میخواستم بدونم وقتی منی از کسی خارج میشه وموقعی که میواد غسل کنه نیت غسل فرق میکنه یا نه ؟

باسلام خدمت شما کاربر محترم
انچه ازسوال شماما فهمیدیم خروج منی از روی غیر اختیار(مثلاًدر خواب ) ،به چه نیتی باید غسل کند؟
اگرمنظورتان همین معنا باشدنیتش به غسل جنابت است وبا نیت غسل جنابت در موردی که خروج منی عمدی باشد(استمناء) فرقی ندارد
.
ادرس =رساله امام خمینی،م1588واجوبه الاستفتائات،رهبری،س787

اگر اون ماده که میگی بی رنگ باشه احتمالا وذی نام داره که حکم جنابت نـــداره و پاکه
می تونی بری تو رساله قسمت تخلی رو بخونی
یا علـــــــی

helmon;225023 نوشت:
سلام !

سلام
1- خارج شدن منی در خواب (احتلام) یک امر عادی برای مردان است و به طور متوسط ماهی یک تا چند بار ممکن است روی بدهد. اتفاقاً برای مردان جوان و میانسال، خصوصاً مجردها و کسانی که از همسر خود دور هستند و لذا برای مدتی رابطه ای با همسرشان ندارند، «روی ندادن این امر»، می تواند احتمال وجود مشکل را مطرح سازد.

2- خارج شدن مایع از مرد، باید همراه با جستن (به شکل پرتابی) و نیز توأم با شهوت و نیز سست شدن بدن باشد تا حکم منی را داشته باشد. در فرض مورد نظر شما، بعید می دانم حکم جنابت صدق کند.

3- خودارضایی یا عدم آن، هیچ اثری روی عقیم بودن یا عقیم شدن و ... ندارد. مرد عقیم، کسی نیست که از او مایع خارج نشود. در مردان عقیم نیز هنگام رابطه زناشویی مایع خارج می شود (حتی به اندازه مردان سالم) اما این مایع، دارای سلول جنسی به میزان کافی، نمی باشد و لذا منجر به ایجاد بارداری نمی شود.

4- برای ترک خودارضائی و جبران خسارات وارده احتمالی به جسم و روح خود (از نظر ضعف بنیه و ضعف عصبی و ... ) ضمن پر کردن وقت خود با امور مفید به طوریکه فرصت فکر کردن به مسایل تحریک کننده را نداشته باشید، به « ورزش علمی » روی بیاورید (لینک زیر):
http://www.askdin.com/post133375-14.html

ضمناً نوشیدن مرتب « عرق کاسنی » (به مقدار کافی - نظر بنده: حدود روزی 6 تا 7 لیوان) نیز شهوت را به میزان بسیار زیادی کاهش می دهد.

abbas1;250483 نوشت:
من جند سال پیش وقتی روضه بودم خود ارضایی کردم تو ماه رمضون حالا باید چیکار کنم منظورم کفاره و قضای روزه است

با سلام و احترام

لطفا جهت دریافت پاسخ دقیق،نام مرجع تقلیدتان را ذکر کنید و بفرمایید آیا با این عمل به حد جنابت می رسیدید و جاهل به حکم و یا موضوع بودید یا خیر؟

به نام او

من شنیده ام که " کسی که چهار بار خود ارضایی بکند گناهش به اندازه ی یک قتل به حساب می آید " پس اگر این طور است بعضی از دوستان من قاتل زنجیره ای هستند .
1- آیا این حرف درست است ؟؟؟؟
2 - راه حل برای جبران این همه گناه چیست ؟؟؟؟ یک توبه کافی است ؟؟؟؟؟
مرجع : آیت الله مکارم شیرازی

یا حق

نقل قول:
سلام !

دوست گرامي اگر ميشه متن اصلي رو كمي ويرايش كنيدوبا كلمات بهتر سوالتون روبپرسيد...

چون نحوه كلام هرچي بهترواستاندارد ترباشه بهتره..

دوست گرامي ازنظر علمي چندروز ترك كردن اين عارضه باعث ميشه دستگاه توليدي هورمون جنسي بدون

توجه(خصوصا هنگام خواب)برحسب عادت كمي فعال بشه...واين طبيعيه...زماني كه شما ديگه درخواب اين

طور نشويد يعني جسم شما داره متعادل ميشه......و نحوه فعال بودن آن متناسب ميشه...واين نشانه خوبيه...
بستگي به تكراركردن اين عارضه داره..معمولا كساني كه(باتوجه به آمارها)هفته ايي يك بار اين عمل رو

انجام ميدادند هنگام ترك بعدازيك هفته اين حالت رودرخواب تجربه كردند...وباكنترل توسط روان شناسان ومشاوره كم كم اين خواب ها كم وبعد ديگه به صفررسيد..

براي كساني كه دوهفته ايي يك بارچنين كاري ميكنند درآمارديده شده بعداز15روز ازترك اين خوابهارو ديده اند...وچندروز تكرار شده تازماني كه به صفر رسيده..

چيزي كه شما بعد از ترك اين عارضه ديده ايد ربطي با عقيم بودن نداردوامري طبيعيه..

البته به نوع تغذيه مربوط ميشه....
مرتب آب انار ترش ميل كنيد..
وادويه جات وفلفل وپياز درغذا استفاده نكنيد.
توصيه ميشه يه برنامه تغذيه دراين خصوص براي خودتون ايجاد كنيد.
موفق باشيد.
ياحق.

نقل قول:
به نام او

من شنیده ام که " کسی که چهار بار خود ارضایی بکند گناهش به اندازه ی یک قتل به حساب می آید " پس اگر این طور است بعضی از دوستان من قاتل زنجیره ای هستند .
1- آیا این حرف درست است ؟؟؟؟
2 - راه حل برای جبران این همه گناه چیست ؟؟؟؟ یک توبه کافی است ؟؟؟؟؟
مرجع : آیت الله مکارم شیرازی

یا حق

درسته اين عارضه يك گناه بزرگ هم محصوب ميشه...اما به خاطر جهالت جوان و مسائل ديگه خداوند دراين زمينه ميبخشه...
آره بايك توبه واقعي و كمك كردن به جسم باراههاي درماني ورفتن به پيش متخصص ويا رعايت نكات كلي درمورد موضوع مورد نظر خداوند توبه رو ميبخشه.

من هم زیاد خودارضایی کردم. می دونستم که گناه داره

ولی تا این حد نمیدوونستم که خدا لعنت میکنه...

همیشه عذاب وجدان داشتم. چندبار خواستم بزارم کنار. سخت بود نمی شد.

اما از روزی که یه سرچ تو گوگل زدم و فهمیدم که نه تنها لعنت مردم نه تنها لعنت فرشته ها به کنار، خدا هم لعنت میکنه به کسی که این کار رو انجام داده
و همین طور تو اون دنیا خدا نه نگاهشون میکنه نه پاکشون میکنه نه باهاشون حرف میزنه بلکه از اونا متنفره

الان چند ماهه از اون روز که اینا رو خوندم کامل گذاشتمش کنار

و همیشه از این بابت خدا رو شکر میکنم

و میخوام که نظر لطفشو دوباره بهم بندازه که یک موردش رو دیدم و وقتی این جور به من لطف کرد امیدوار شدم که داره منو میبخشه

اللهم صل علی محمد و اله محمد

با سلام سوال من فوریه
اگر با دیدن عکسها و فیلم های تحریک آمیز ضربان قلبمون بالا بره و احساس هم بکنیم که چیزی ازمون خارج شده اما نمی دونیم منی است یا نه فکر هم نکنیم به اوج لذت رسیده باشیم جنب شدیم؟ از کجا بفهمیم جنب شدیم یا نه
جواب من خصوصی باشد
مرجع آیت الله سیستانی مونث
من پیام خصوصی نمی دونم چجوری باید بدم لطفا جواب من رو زود بدید

somi;252168 نوشت:
با سلام سوال من فوریه اگر با دیدن عکسها و فیلم های تحریک آمیز ضربان قلبمون بالا بره و احساس هم بکنیم که چیزی ازمون خارج شده اما نمی دونیم منی است یا نه فکر هم نکنیم به اوج لذت رسیده باشیم جنب شدیم؟ از کجا بفهمیم جنب شدیم یا نه جواب من خصوصی باشد

با عرض سلام و احترام خدمت حضرت عالی و تشکر از سئوال شما

برای پاسخ دقیق تر لطفا نام مرجع و جنسیت خود را مشخص کنید .

البته اگر مایل نیستید می توانید در پیام خصوصی برای کارشناسان انجمن فقه و احکام شرعی سایت ارسال فرمایید تا بتوانیم در خدمت شما باشیم .

همیشه سالم و موفق باشید

somi;252168 نوشت:
با سلام سوال من فوریه اگر با دیدن عکسها و فیلم های تحریک آمیز ضربان قلبمون بالا بره و احساس هم بکنیم که چیزی ازمون خارج شده اما نمی دونیم منی است یا نه فکر هم نکنیم به اوج لذت رسیده باشیم جنب شدیم؟ از کجا بفهمیم جنب شدیم یا نه جواب من خصوصی باشد مرجع آیت الله سیستانی مونث من پیام خصوصی نمی دونم چجوری باید بدم لطفا جواب من رو زود بدید

با سلام و عرض ادب

در مورد بانوان به نظر آیه الله سیستانی،اگر آبى خارج شود به شهوت و بدن سست شود جنابت حاصل شده و اين آب نجس است ولى اگر اين سستى حاصل نشود در صورتى كه آب زياد باشد و با شهوت خارج شود بنابر احتياط واجب همان حكم را دارد و غسل دارد.

پایگاه اطلاع رسانی آیه الله سیستانی به آدرس:
http://www.sistani.org/index.php?p=827020&id=872

خواندن آيات قرآن كريم البته با وضوع و غصل هم بسيار مفيد است . مثلا آيات مباركه سوره نسا

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

و زنان شوهردار نيز بر شما حرام شده است به استثناى زنانى كه مالك آنان شده‏ايد , اين فريضه الهى است كه بر شما مقرر گرديده است و غير از اين زنان براى شما حلال است كه به وسيله اموال خود طلب كنيد در صورتى كه پاكدامن باشيد و زناكار نباشيد و زنانى را كه متعه كرده‏ايد مهرشان را به عنوان فريضه‏اى به آنان بدهيد و بر شما گناهى نيست كه پس از تعيين مبلغ مقرر با يكديگر توافق كنيد [كه مدت عقد يا مهر را كم يا زياد كنيد] مسلما خداوند داناى حكيم است (24)

و هر كس از شما از نظر مالى نمى‏تواند زنان آزاد پاكدامن با ايمان را به همسرى درآورد پس با دختران جوانسال با ايمان شما كه مالك آنان هستيد و خدا به ايمان شما داناتر است از يكديگريد پس آنان را با اجازه خانواده‏شان به همسرى درآوريد و مهرشان را به طور پسنديده به آنان بدهيد به شرط آنكه پاكدامن باشند نه زناكار و دوست‏گيران پنهانى نباشند پس چون به ازدواج شما درآمدند اگر مرتكب فحشا شدند پس بر آنان نيمى از مجازات زنان آزاد است اين پيشنهاد زناشويى با دختران جوان براى كسى از شماست كه از آلايش گناه بيم دارد و صبر كردن براى شما بهتر است و خداوند آمرزنده مهربان است (25)

من هم متاسفانه به اين مرض مبتلا شدم اما تو تركم و احتمالاً ترك ميكنم :ok:
شروعش از روز ولادت امام رضا بود تا آخرشم واي ميستم.
اما يه چيز ميگم بخنديدن! من وقتي تو سن و سال پانزده سالگي بودم كتاب هايي تو خونمون بود در مورد مسائل جنسي خوب يادم نيست ولي شايدم همين توضيح المسائل بود كه داخلش بعضي جاهاش نوشته بود كه بعضي وقتها مجامعت گناه بزرگي هست و از اين جور مسائل! او موقع من فكر مي كردم مجامعت يعني جمع كردن مني بره همين شروع كردم كه استمنا كنم تا گناه نكرده باشم همين طور شروع شد و گذشت تا دو سه سال بعد كه فهميده بودم و دير شده بود:Khandidan!: ديگه تركش برام راحت نبود واسه همين هي مي گفتم اين دفعه آخره اما متاسفانه يه امر عادي شده بود و خيلي هم بد بود كه اطلاعاتم در اين مورد خيلي كم بود!
انصافاً آموزش پرورش خيلي نامرده يه كلاس تو سن و سال 13-14 سال بايد بزاره حد اقل اگه كسي هم ميخواد انجام بده با اطلاع انجام بده.من اگه اطلاعات غلط وارد ذهنم نميشد از همون اول استمنا نميكردم
تازه با اين هوشي هم كه دارم واسه خودم بو علي سينا بودم:Nishkhand:

با سلام خدمت رفقا / ببينيد شما براي مثال ميريد يه وسيله برقي مي خريد براي مثال (يخچال) همراه اين وسيله يه دفتر چه راهنماي استفاده وجود داره كه داخل اون بايد ها و نبايد هايي رو نوشته كه اگه شما طبق اون عمل كنيد مي تونيد بهترين استفاده را از اين وسيله ببريد .انسان نيز همينگونه هست :خدا انسان رو خلق كرده و براي تك تك اعضاي جسم و روحمان برنامه ريزي كرده كه به چه نحو استفاده كنيم بهتره (دنيا وآخرت) اين راهنمايي ها رو توي كتابي كه قرآن نام دارد جمع آوري كرده كه ما اگه به اين بايد ها و نبايد ها عمل كنيم مي توانيم هم در دنيا خوشبخت شويم هم در آخرت.
پس حالا ما كار نداريم كه براي مثال خودارضايي از نظر علمي ثابت شده كه براي بدن ضرر داره يا نه؟(كه ثابت هم شده) ما ميگيم خداوند ما رو خلق كرده پس به همه چيز وجود ما آگاه است .پس بدون چون و چرا ميگيم چشم .(چون خود خدا مي فرمايد اگر همه موجودات هم كافر شوند به حال من خدا تاثيري ندارد . ) پس به نفع خود ماست. ياعلي

اين ماجرا زماني اتفاق افتاده بود كه حوزه تعطيل شده بود و طلبه ها براي ديدار خانواده هايشان به شهر و ديار خود رفته بودند و لي ميرداماد به علت مشكل مالي ترجيح داد كه در حوزه بماند و تك و تنها به درس خواندن مشغول شود كه ادامه ماجرا...

شب هنگام، محمد باقر -طلبه جوان- در اتاق خود مشغول مطالعه بود كه به‌ناگاه دختري وارد اتاق او شد، در را بست و با انگشت به طلبه بيچاره اشاره کرد که سكوت كند و هيچ نگويد. دختر پرسيد: شام چه داري؟! طلبه آن‌چه را که حاضر کرده بود آورد و سپس دختر كه شاهزاده بود و به خاطر اختلاف با زنان حرمسرا خارج شده بود در گوشه‌اي از اتاق خوابيد.
صبح که دختر از خواب بيدار شد و از اتاق خارج شد، مأموران، شاهزاده خانم را همراه طلبه جوان نزد شاه بردند. شاه عصباني پرسيد: چرا شب به ما اطلاع ندادي و... محمد باقر گفت: شاهزاده تهديد کرد که اگر به کسي خبر دهم مرا به دست جلاد خواهد داد. شاه دستور داد که تحقيق شود که آيا اين جوان خطائي کرده يا نه؟ و بعد از تحقيق از محمد باقر پرسيد چطور توانستي در برابر نفست مقاومت نمائي؟ محمد باقر 10 انگشت خود را نشان داد و شاه ديد که تمام انگشتانش سوخته و ... علت را پرسيد. طلبه گفت: چون او به خواب رفت نفس اماره مرا وسوسه مي‌نمود. هر بار که نفسم وسوسه مي‌کرد يکي از انگشتان را برروي شعله سوزان شمع مي‌گذاشتم تا طعم آتش جهنم را بچشم و بالاخره از سرشب تا صبح بدين وسيله با نفس مبارزه کردم و به فضل خدا، شيطان نتوانست مرا از راه راست منحرف کند و ايمانم را بسوزاند.
شاه عباس از تقوا و پرهيزکاري او خوشش آمد و دستور داد همين شاهزاده را به عقد ميرمحمدباقر درآوردند و به او لقب ميرداماد داد و امروزه تمام علم دوستان از وي به عظمت و نيکي ياد کرده و نام و يادش را گرامي مي‌دارند. از مهمترين شاگردان وي مي‌توان به ملاصدرا اشاره نمود.
نكته :
ببينيد خداوند دنبال بهانه مي گرده تا به بندگانش عنايت كنه ! فقط اين ما هستيم كه توي امتحانات كم مي آوريم . مثل اين داستان ها و اتفاقات زياده (حضرت يوسف(ع)، ابن سيرين ، رجبعلي خياط و...) خداوند در قرآن مي فرمايد اين ها نشانه هايي است براي آنان كه مي انديشند ، پس در لحظه گناه با خدا معامله كنيد به خاطر چند لحظه لذت زود گذر رابطه خودتون رو با خدا تيره و تار نكنيد.
نكته نهايي:
در آيات و روايات موضوعي هست كه اگر شخصي كمك بخواهد (مسلمان و غير مسلمان) بر فرد مسلمان واجب است كه به او كمك كند . اين مطلب رو خود خدا و اهل بيت عصمت فرموده اند ، آيا خودشان به آن عامل نيستند؟؟؟!! مگر مي شود خداوند امري را توصيه كند و خودش به آن عامل نباشد . پس در اين لحظات از خداوند و اهل بيت مدد بخواهيد آنها حتما پاسخ شما را خواهند داد.التماس دعا يا علي

یک راه حل عرض میکنم تضمینی اگر درست اجرا بشه.
1- یک غسل جنابت بکنه و تصمیم به ترک گناه بگیره.
2- نماز اول وقت بخونه. از همون روز!
3-خودشو در موضع تحریک قرار نده.
اگر عمل شد و تاثیر نداشت بیاید پیش من.

دل باخته;276166 نوشت:
یک راه حل عرض میکنم تضمینی اگر درست اجرا بشه.
1- یک غسل جنابت بکنه و تصمیم به ترک گناه بگیره.
2- نماز اول وقت بخونه. از همون روز!
3-خودشو در موضع تحریک قرار نده.
اگر عمل شد و تاثیر نداشت بیاید پیش من.

خواندن آیات مبارکه قرآن را هم اضافه کنید .

mohammad+ali;276225 نوشت:
خواندن آیات مبارکه قرآن را هم اضافه کنید .

سلام.
شما درست میفرمایید ولی این کار شاید برای کسی که مدت طولانی اعتیاد به خود ارضایی داشته کار بسیار سختی هست.

ببینید گناه با خودش یک تنبلی فوق العاده نسبت به عبادت میاره. همون قضیه که حضرت علی(ع) به یک نفر فرمودند : نمیتونی برای نماز بیدار شی چون گناهانت قلاده ی گردنت شده!!

بعد از اینکه حد اقل یکی دو هفته از آخرین استمنا گذشت و یه خرده سختی نماز اول وقت کم شد، اون وقت چه خوبه که از نور قرآن هم برای سرعت بخشیدن به قضیه استفاده کرد.

دل باخته;276308 نوشت:
سلام.
شما درست میفرمایید ولی این کار شاید برای کسی که مدت طولانی اعتیاد به خود ارضایی داشته کار بسیار سختی هست.

ببینید گناه با خودش یک تنبلی فوق العاده نسبت به عبادت میاره. همون قضیه که حضرت علی(ع) به یک نفر فرمودند : نمیتونی برای نماز بیدار شی چون گناهانت قلاده ی گردنت شده!!

بعد از اینکه حد اقل یکی دو هفته از آخرین استمنا گذشت و یه خرده سختی نماز اول وقت کم شد، اون وقت چه خوبه که از نور قرآن هم برای سرعت بخشیدن به قضیه استفاده کرد.

برادر قرآن خواندن هم حکم پیشگیری دارد (یادگیری و تکرار احکام) و هم حکم شفا و جلا دهندگی (برای دلی که جاهل و سخت شده). قرآن خواندن دل سخت را جلا و سیقل میدهد و باعث میشه نسبت به گناهان و چرک حساس بشه . دلی که کم کم نرم بشه راحتر گناهان را به مرور زمان ترک خواهد کرد .

genius;276149 نوشت:
من هم متاسفانه به اين مرض مبتلا شدم اما تو تركم و احتمالاً ترك ميكنم :ok:
شروعش از روز ولادت امام رضا بود تا آخرشم واي ميستم.
اما يه چيز ميگم بخنديدن! من وقتي تو سن و سال پانزده سالگي بودم كتاب هايي تو خونمون بود در مورد مسائل جنسي خوب يادم نيست ولي شايدم همين توضيح المسائل بود كه داخلش بعضي جاهاش نوشته بود كه بعضي وقتها مجامعت گناه بزرگي هست و از اين جور مسائل! او موقع من فكر مي كردم مجامعت يعني جمع كردن مني بره همين شروع كردم كه استمنا كنم تا گناه نكرده باشم همين طور شروع شد و گذشت تا دو سه سال بعد كه فهميده بودم و دير شده بود:khandidan!: ديگه تركش برام راحت نبود واسه همين هي مي گفتم اين دفعه آخره اما متاسفانه يه امر عادي شده بود و خيلي هم بد بود كه اطلاعاتم در اين مورد خيلي كم بود!
انصافاً آموزش پرورش خيلي نامرده يه كلاس تو سن و سال 13-14 سال بايد بزاره حد اقل اگه كسي هم ميخواد انجام بده با اطلاع انجام بده.من اگه اطلاعات غلط وارد ذهنم نميشد از همون اول استمنا نميكردم
تازه با اين هوشي هم كه دارم واسه خودم بو علي سينا بودم:nishkhand:

شما گناهتو به خدا فقط بگو و جوابشو از خدا با قرآن بگیر یا علی (ع)

هر کاری رو بگین من انجام دادم اما نشد و نتونستم دیگه کاری از دستم بر نمیاد

سلام دوستان
من خیلی ها را میشناختم که بدون انکه بدونند این عمل گناه ومنفوره بهش معتاد شدند حتی یادمه یکی از همکلاسهای دوره راهنمائی یه روز با آب وتاب تعریف کرد که چکار کرده و بعد هم مثل اینکه کشف بزرگی کرده باشه گفت خیلی خوب و راحته نه گناه داره نه دردسر
اینکه وظیفه کیه و چطوره باید بچه ها را اگاه کرد را نمیدونم اما من هروقت فرصت پیدا کردم به نوجوانها فهموندم که این عمل کثیف و نفرت اوری است که جدای از اسیبهای شدید جسمی امتحان بزرگ الهی هم هست

جناب اقاي hadihama1360 كاملا دركتون ميكنم با اوضاع الان جامعه و اين بد حجابي خانوما و...خيلي سخته خيلي .. خيلي ميگن چشمم كنترل ميشه اما چطوري ادم اگه كورم باشه بازم چشش به اين ارازل و اوباش ميخوره در ضمن ما ادمم و جايز اخطا نه فرشته

سلام

دوستان بزرگوار و گرانقدر، با توجه به اینکه این تاپیک در انجمن احکام قرار داره و فقط به سوالات فقهی پاسخ می ده، جهت دادن مشاوره و راهنمایی کردن دوست بزرگوار به تاپیک های انجمن مشاوره مراجعه بفرمایید

اینم کل تاپیک هایی که درباره خود ارضاییِ :

خود ارضایی

ممنون از توجهتون

پیروز باشید :Gol:

سلام
ما باید یادمون باشه که برای چه هدفی خلق شدیم ترک کردن عادتهای زشت وگناه مثل باز کردن پا از دام صیاده اگه پاهامون که ازاد شد حرکت نکنیم دوباره گرفتار میشیم .پس بعداز توبه وترک این گناه باید حرکت کرد . یعنی برای ترک همه محرمات و انجام همه واجبات همه تلاشمون را بکنیم و مشارطه و مراقبه و محاسبه روزانه را جدی بگیریم و عمل کنیم . کتابهای دینی که در حد ما نوشته شده را بخونیم و توصیه های اون را عمل کنیم وگرنه خیلی زود و راحت برمیگریم به همون منجلابی که بودیم

پیامبر اکرم انجام دهنده این عمل زشت را معون خواند... خیلی ها دچار این عمل زشت شدند و ترک کردند... باور داشته باشید که بسیار رحت تنر از آن چیزی که فکر میکنید ترک می شد... جدا از عقاب الهی اگراثار سوء این عمل را بدانید هرگز انجام نمی دهید مثل کندی ذهن... ضعیف شدن بینایی..لاغری و ضعف جسمی.. از همه بدترانزال زودرس در زندگی زناشیی آینده، که یک معضل جدی تلقی می شود...
ذکر خدا و نماز توسل فراموش نشود... حتماً ترک می کنید اما باید به این باور برسید که می شود. برادرم بدتر از اعتیاد به مواد مخدر نیست تازه اعتیادمخدری خیلی ترک آن سخت است چون فشار جسمی به طرف وارد میشود اما استمنا فشاری نمی اورد جز وسوسه ذهنی که انهم اختیارش با خودمان است.

احمد1367;313974 نوشت:
جناب اقاي hadihama1360 كاملا دركتون ميكنم با اوضاع الان جامعه و اين بد حجابي خانوما و...خيلي سخته خيلي .. خيلي ميگن چشمم كنترل ميشه اما چطوري ادم اگه كورم باشه بازم چشش به اين ارازل و اوباش ميخوره در ضمن ما ادمم و جايز اخطا نه فرشته

سلام احمد آقا درسته...ترک این کار خیلی سخته ولی انسان هایی هم(البته یه وقت فکر نکنید که خودم رو میگم مثلا رجبعلی خیاط)هستند که توی بدترین شرایط هم خودشون رو حفظ کردن وبا اعتماد به خدا همه سختی های در این راه رو به جونشون خریدن واز مقربین درگاهش شدن. علت این که حضرت یوسف رو مثال نزدم این بود که فکر خواننده به این موضوع منحرف نشه که اون حضرت پیامبر بوده و...>>>فقط باید باور کنیم که خیلی از این آدم ها مثل خودمون بودن وبا همت وتحمل سختی به مقام هایی رسیدن که حتی فکرش رو هم نمیشه کرد فقط باید به این باور برسیم که ما هم میتونیم مثل اون ها پاک بشیم و با توسل به معصومین وتوکل به خدا حتی ممکن الخطا هم نباشیم.

سلام دوستان من روی همین سایت کتاب هایی از قبیل...پنج نکته مهم راجع به خودارضایی-مشکلات جنسی جوانان که نوشته آیت الله مکارم شیرازی هستش رو گذاشتم امیدوارم با خوندنشون گامی بلند در جهت ترک این عمل قبیح برداشته بشه.انصافا که به من خیلی کمک کرد.

سوال;314004 نوشت:
سلام

دوستان بزرگوار و گرانقدر، با توجه به اینکه این تاپیک در انجمن احکام قرار داره و فقط به سوالات فقهی پاسخ می ده، جهت دادن مشاوره و راهنمایی کردن دوست بزرگوار به تاپیک های انجمن مشاوره مراجعه بفرمایید

اینم کل تاپیک هایی که درباره خود ارضاییِ :

خود ارضایی

ممنون از توجهتون

پیروز باشید :Gol:

تاپیک بسته می شه، دوستان بزرگواری که سوال فقهی دارن، بفرمایید تا تاپیک رو باز کنم

ممنون از همکاریتون :Gol:

موضوع قفل شده است