اختلاط دخترها وپسرها در دانشگاهها

تب‌های اولیه

206 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اختلاط دخترها وپسرها در دانشگاهها

چند وقتي بود كه بحث جدا سازي دانشگاهها سر زبونها افتاده بود كه ظاهرا عملي هم نشد از كارشناسان وكاربران محترم خواهشمندم نظر خودشون رو در اين خصوص بيان كنن آيا وضع موجود مناسبه يا بايد فكري كرد؟

با سلام
راستش ما این بحث رو تو کانون گفتمان قرآنی ((اسک قرآن))شرکت کردیم ولی اخرش شر شد...
من خودم تو تجربه ای که از اختلاط در دانشگاها داشتم
بهم گفته این اختلاط به جز بی بند وباری و گرفته شدن تمرکز دانشجو چیزی نداره

الان تو کشور ژاپن و تو مراکز مهم تحقیقاتی صنعتی اون کاملا زن و مردا رو از هم جدا میکنن تا دقت کارشون بالا بره
اونا که مسلمون نیستن

ما چون داریم فقط با علم تجربی روز پیش میریم
متاسفانه خیلی دیر به نصیحتهای ارزشمند اسلام میرسیم

کاش به خداوند بیشتر از اینا اعتماد میکردیم!!!

بله ، یادش بخیر حتی من هم نظرمو اونجا نوشتم ولی توسط آقایون تند رو مورد تمسخر واقع شد!!!!!!

[="blue"]سلام به دوستان عزیز
با اینکه هنوز وارد دانشگاه نشدم اما فکر می کنم جداسازی دانشجویان میتونه یکی از بهترین کارا تو جامعمون باشه چون باعث میشه سطح علمی دانشگاهها خیلی بالا بره
منم دیدم و شنیدم که وضع دانشگاهها خیلی خرابه اصلا بچه ها درس نمیخونن فکرشون جای دیگس!
به قول جناب بهروز ما خیلی دیر به این چیزا پی می بریم !متاسفانه[/]

ریحانه71;20037 نوشت:
سطح علمی دانشگاهها خیلی بالا بره

ریحانه عزیز، سطح علمی دانشگاهها می دونی چطور می ره بالا؟؟؟:Gig:

1- استاد طبق سرفصل بره جلو
2- مطالب استاد با علم روز سازگار باشه ، نه اینکه یه جزوه 15 سال پیش رو هی تدریس کنه
3- سوالات استاد مفهومی باشه ، نه اینکه سوالات 15 سال پیش و تکراری رو به دانشجویان بده
4- دانشجو به وظایف دانشجویی خودش عمل کنه
5- دانشجو در کنار دروس اصلی خود به منابع دیگر هم مراجعه کنه (برای هر موضوع منابع مختلف)
6- دانشجو بدونه که دانشگها مکان علم آموزی هست نه مکان خوش گذرانی (البته اگر سیستم آموزشی دانشگاه نقص نداشته باشه ، دانشجو جرات نمی کنه دنبال کارهای نامربوط با علم بره)

ما به جای اینکه ترقی کنیم ، نتزل می کنیم ، چون در دبیرستان دانش آموزان کتاب محور بودند ولی بعد از رفتن به دانشگاه می شن جزوه ی سی صفحه ای محور !!!!!!
حالا ریحانه ی عزیز شما انتظار داری با سی صفحه جزوه دانشجو علمش زیاد باشه :Gig:

tobeh;20038 نوشت:

6- دانشجو بدونه که دانشگها مکان علم آموزی هست نه مکان خوش گذرانی (البته اگر سیستم آموزشی دانشگاه نقص نداشته باشه ، دانشجو جرات نمی کنه دنبال کارهای نامربوط با علم بره)

با سلام اگر به صرفا دونستن دانشجو مشکل برطرف شه که نیازی به جداسازی نیست
این محیطه که باعث الودگی میشه و هیچ حراستی تو دانشگاه هم نمیتونه جلوشو بگیره

من یکی چقدر شاهد بودم دختر پسرا وسط درس میرفتن....

تا محیط پر خطر باشه(اختلاط) هر احتمالی رو میشه داد

الان همین حوزه علمیه که همه مومن هستند و...2 روز مختلطش کنید ببینید چی میشه!!!
پس اینکه بگیم دانشجوی واقعی هواسش به کسب علم و..همش شعاره
اقا شما اگه دانشجو بوده باشید حتما دیدید که وسط درس تخصصی و سخت چه بلوتوثایی که بین دختر پسرا رد و بدل نمیشه...

[="Blue"]نمی دونم شاید اینطور باشه که شما میگین
بحث ما بیشتر سر اختلاط دانشجوهاست من میگم اگه جدا باشن و بیشتر فکرشون به درس باشه خوب مسلما میتونن سطح دانشگارو بالا ببرن و به زور از استادا کار بکشن:Gig:
خیلی خوشبینم نه؟:dokhtar:[/]

behrooz_313;20040 نوشت:

من یکی چقدر شاهد بودم دختر پسرا وسط درس میرفتن....

.

به نظر شما چرا دانشجو جرات می کنه بره؟؟؟
برای اینکه سوالات آخر ترم دستشه ، می دونه چه سوالاتی قرار داده بشه ،،، پس نیازی در کلاس موندن نیست ....... می دونه که این جزوه سی صفحه ای رو یه شبه می تونه بخونه ....... می دونه که استاد در تصحیح اوران ارفاق قائل خواهد شد .......

tobeh;20044 نوشت:
برای اینکه سوالات آخر ترم دستشه ، می دونه چه سوالاتی قرار داده بشه ،،، پس نیازی در کلاس موندن نیست ....... می دونه که این جزوه سی صفحه ای رو یه شبه می تونه بخونه ....... می دونه که استاد در تصحیح اوران ارفاق قائل خواهد شد .......

سلام
فكر نميكنم به همين راحتي باشه به نظر شما اگر همه مسائل درسي وعلمي دانشجو ها حل بشه مسئله اين جور روابط هم حل ميشه؟
يه پيشنهاد چون سايت سايت گفتگوي دينيه به نظرم نظرات رو به طرف دستورات ديني سوق بديم بهتره.
به نظر شما اگر بخواييم يه دانشگاه منطبق بر اصول ديني داشته باشيم مسئله اختلاط در اون جايي داره يا نه؟

حرفهای توبه رو قبول دارم ولی از اون طرف هم میگم که این کار جدا کردن یکی از راههای پیشرفته
توی رشته من و دانشگاهم با تمام معمولی بودنش باید خودمون رو بکشیم تا بتونیم اون واحد رو پاس کنیم و میزان خرابی اخلاق سر کلاسهای ما نه به گفته من بلکه به بیان مسئول دانشگاهم خیلی کمه.علتش دقیقا همونیه که توبه گفت.درس سخته و دانشجو میدونه استاد نمره بده نیست.پس بمیره باید سرکلاس درسو گوش بده
ولی این فقط شاید و شاید وضع رشته های سخت باشه.اوضاع رشته های راحتر به بیان بچه مذهبی و غیر مذهبی اون،خرابه.
من کاملا موافق جدا کردن محیطم
درسته که کارمند و استاد دانشگاه مردن ولی رابطه همکلاسی ها خیلی با رابطه اونا فرق داره.
دانشگاه الزهرا و دانشگاه قم محیطشون جداست

tobeh;20044 نوشت:

با سلام
اینی که من دیدم وسط درسهای مهندسی مکانیک بوده
شما رشته ای سخت تر از مهندسی مکانیک سراغ دارید؟؟
اما دانشجو حاضره اون یکی دو ساعتی که با جنس مخالفه خوش بگذرونه و...
البته نمی گم همه
مثلا من خودمم ناسلامتی تو اون کلاسا بودم ولی میگم این بدیارم داره
البته خوب اینکه میگید درس و استاد هر چی سخت و سختگیر تر باشن اینها کمترم میشه

در ضمن نهایتش اینه که بعد کلاس میوفتن به بهونه جزوه دنبال هم قبول ندارین؟؟؟؟

حالا تو این جزوهها چه اتفاقاتی که نمیوفته...
طرف دختره جزوه رو میده به پسره و هر صفحه یه عدد نوشته
و همه رو کنار هم که میزاری شماره طرف در میاد و...

انصافا من دیدم تو همون کلاس پسر خوش خط و درسخونم بوده ولی همه دنبال جزوه دخترا هستن تا هم به قول معروف زیارت باشه و هم سیاحت

پس همون بهتر که با جداسازی جلوی این انحرافات گرفته شه

من یادمه سر کلاس تفسیر موضوعی ((عمومی مشترک))همه باید یه چند آیه ای از سوره یوسف میخوندن

ولی خوب چون ماشالله بچه های فنی مهندسی همه قارین کلاس شده بود جوک!!!

خلاصه نبودید تن عبد الباسط مثل چی تو قبر میلرزید

اخرشم دخترا دیدن پسرا همه خراب کردن الکی واسه ما با حیا شدن و گفتن استاد ما جلوی پسرا نمیخونیم اشکال شرعی داره
((طرف کامل بی حیا و بی حجاب بود اما...))

خلاصه بچه ها خبر اوردن که دختراهم تن چند قاریه دیگه رو لرزوندن

خلاصه خواستم بگم تنها جایی که دیدم موافق با جداسازی بودند اینجا بود وگرنه هیچ کدوم از طرفین راضی نیستن....

من شاید تو کل دوران تحصیل 3یا4 دانشجو دیدم که سر بحث ودرس به هیچی به جز درس توجهی ندارن و...

تازه من دیدم دیگه استاد اگر مرد باشه دانشجوهای دخترو رو چشماش میزاره چه تو نمره دادن چه توجه کردن به سوالاش هنگام درس و....
من یه بار حدود10 دقیقه صبر کردم از یکی استادام چیزی بپرسم که چون محو جمال یه خانوم شده بود اصلا وجود من رو احساس نکرده بود
باور کنید اخراش دیگه دستم میزدم به استاد ولی مثل اینکه هیپنوتیزم شده بود((بنده خدا!!!))

خلاصه این جداسازی برای پیشرفت تحصیلی باید اجرا شه
یا علی(ع)

قبول دارم حرفهاتون رو جناب بهروز
حالا شما پسرید فکر کنید اوضاع دختر مذهبی ها رو
خدا وکیلی هستن کارمندها و اساتیدی که احترام فوق العاده ای برای خانمهای محجبه قائلند ولی من متاسفانه موقع حضور در کلاس گرفتن هرچی خوش تیپ تر باشی اون کارمندی که اجازه دادن و ندادن با اونه بیشتر برات جان فشانی میکنه
باز هم میگم در کنار تمام این بدی ها آدمهای متعهد هم داریم ولی باور کنید آدم صحنه هایی میبینه که اصلا نمیشه درباره اش حرف زد.ایکاش محیط جدا میشد تا اون کسایی که میگن هیچ ربطی نداره به اخلاق و علم،تفاوت رو میدیدن

من در دانشگاهی درس خوندم که حتی یک کلاس مختلط و مشترک نداشتیم ولی متاسفانه سطح علمی
بسیار پائینی داشت و به جز 2 یا 3 نفر بقیه اهمیتی به مطالعه ،یادگیری،پژوهش ،مناظره و...نمی دادند و از
دانشجو بودن فقط اسمی را یدک می کشیدند
بنظرم ابتدا باید بدونیم برای چی می خواهیم بریم دانشگاه؟تحصیل؟کار؟مدرک؟چشم و هم چشمی ؟اسم و عنوان دکتر و مهندس و یا تفریحی مورد قبول جامعه و خانواده و پیداکردن زمان و مکان مناسبی برای پیگیری خواسته هایی که بغیر از دانشگاه جای دیگه رو براحتی نمی توان جایگزینش کرد
دوستان هدفاهمه و شرایط مهم

کامیاب;20142 نوشت:
من در دانشگاهی درس خوندم که حتی یک کلاس مختلط و مشترک نداشتیم ولی متاسفانه سطح علمی بسیار پائینی داشت و به جز 2 یا 3 نفر بقیه اهمیتی به مطالعه ،یادگیری،پژوهش ،مناظره و...نمی دادند و از
دانشجو بودن فقط اسمی را یدک می کشیدند
بنظرم ابتدا باید بدونیم برای چی می خواهیم بریم دانشگاه؟تحصیل؟کار؟مدرک؟چشم و هم چشمی ؟اسم و عنوان دکتر و مهندس و یا تفریحی مورد قبول جامعه و خانواده و پیداکردن زمان و مکان مناسبی برای پیگیری خواسته هایی که بغیر از دانشگاه جای دیگه رو براحتی نمی توان جایگزینش کرد
دوستان هدفاهمه و شرایط مهم

سلام و تشکر ، دوستان ملاحظه بفرمایید این هم نمونه ای از دانشگاه غیر مختلط !!!!!!!

اگر همه جانبه به مشکل نگاه کنیم متوجه می شویم که قضیه از یه جای دیگه هم آب می خوره ، مشکل دانشگاهها فقط اختلاط دانشجویان نیست، اختلاط شاید یک گوشه کوچکی از مشکلات دانشگاهها رو شامل بشه، ولی ما بقی مشکلات برمی گرده به سیستم آموزشی، فرهنگ دانشجویی و چگونگی روابط استادی و دانشجویی و چگونگی ارزشیابی دانشجو ، چگونگی ارزشیابی استاد، چگونگی تدریس و ..............

tobeh;20151 نوشت:

سلام و تشکر ، دوستان ملاحظه بفرمایید این هم نمونه ای از دانشگاه غیر مختلط !!!!!!!

اگر همه جانبه به مشکل نگاه کنیم متوجه می شویم که قضیه از یه جای دیگه هم آب می خوره ، مشکل دانشگاهها فقط اختلاط دانشجویان نیست، اختلاط شاید یک گوشه کوچکی از مشکلات دانشگاهها رو شامل بشه، ولی ما بقی مشکلات برمی گرده به سیستم آموزشی، فرهنگ دانشجویی و چگونگی روابط استادی و دانشجویی و چگونگی ارزشیابی دانشجو ، چگونگی ارزشیابی استاد، چگونگی تدریس و ..............

با سلام
توبه جان من که نگفتم اختلاط علت تامه هستش!
من گفتم این قضیه جداسازی خوبه و اگه اجرا شه بهتره
وگرنه به قول شما خیلی دلایل و شرایط دیگه باعث افت تحصیلی در دانشگاهها شده

اول اینکه خیلی از دانشگاهای ما مخصوصا اونایی که پیام نور و علمی کاربردی و آزاد میخونن به عقیده من وخودشون و جناب دکتر دانشجو نیستن

من پارسال ارشد مکانیک دلتی مجاز شدم و فقط با رتبه 500 میتونستم یا شهرستان ویا دوره شبان قبول شم

ک من انتخاب نکردم چون میخواستم مدرک ارشد و دکترام درست حسابی باشه وگرنه الان ارشدمو گرفته بودم یا حداقل رو پایان نامم کار میکردم

خوب اولین بحث اینه که طرف دانشجو باشه
شما همه میدونید تو اکثر دانشگاهای غیر دولتی با پول نمره میدن و...

و اکه از خیلیاشون هم بپرسی قبول دارن فقط اسم دانشجو دارن

من یادمه بچه های دانشگاه ازاد میومدن خوابگاه ما و پول میدادن بچه ها به جای اونا برن امتحان ریاضیات مهندسی بدن

بیچاره بچه های خوابگاهم برای عبور از بهران مالی مجبور بودن و....

بزار یه خاطره هم از خوابگاه وبیپولیاش بگم
یادمه دم انتخابات میومدن تو خوابگاه وشناسنامه ای 10 هزار تومن با صرف نهار میخریدن و...

من که خدارو شکر از اینکارا نکردم ولی خوب مشکلات مالی دانشجو هم یکی از ایناس که باعث رکود تحصیلی میشه...

تازه خود استادا هم بی تاثیر تیستن
یارو استاده میاد از رو جزوه درس میده ولی اخر ترم از کتاب اورجینال و زبون اصلی سوال میده و....
باور کن یه سوال از اون کتاب ازش بپرسی مثل چی توش گیر میکنه

اصلا بعضی از اساتید از خداشونه که بندازن
براشون محبوبیت و سواد میاره انگار!!!
خلاصه از کجای اشتباهات سیستم اموزشی براتون بگم؟؟

behrooz_313;20164 نوشت:

اول اینکه خیلی از دانشگاهای ما مخصوصا اونایی که پیام نور و علمی کاربردی و آزاد میخونن به عقیده من وخودشون و جناب دکتر دانشجو نیستن

سلام ، اتفاقا دانشجویان دانشگاه پیام نور یکی از فعالترین ، درس خون ترین، باسوادترین و مظلوم ترین دانشجویان در قشر دانشجو هستند ، حتی سطح سواد اونها خیلی بالاتر از دانشجویان سراسری روزانه یا شبانه هست ، و اینکه این دانشجویان بیشترین قبولی رو در کارشناسی ارشد در دانشگاهها، علی الخصوص سراسری و روزانه رو به خودشون اختصاص دادن، و این حرف شما یک نوع کم لطفی نسبت به دانشجویان کوشای پیام نور می باشد.

محمد;20045 نوشت:

فكر نميكنم به همين راحتي باشه به نظر شما اگر همه مسائل درسي وعلمي دانشجو ها حل بشه مسئله اين جور روابط هم حل ميشه؟
يه پيشنهاد چون سايت سايت گفتگوي دينيه به نظرم نظرات رو به طرف دستورات ديني سوق بديم بهتره.
به نظر شما اگر بخواييم يه دانشگاه منطبق بر اصول ديني داشته باشيم مسئله اختلاط در اون جايي داره يا نه؟

جناب محمد ، چون اکثرا این طرز تفکر وجود دارد که افت علمی دانشگاهها به خاطر مسئله اختلاط دختر و پسر در دانشگاه هست ، خواستم این مسئله روشن بشه که افت علمی دانشگاه از یه جای دیگه آب می خوره نه اینکه مسئله اختلاط باعث افت علمی باشه ،،،،،،،،،
از طرفی روابط محرم و نامحرمی آنچنان که شاید و باید و آنچنان که در آموزه های دینی وجود داره ، در دانشگاهها رعایت نمی شود که این خود مشکلیست سوای افت علمی در دانشگاه ، که باید بررسی بشه و راهکارهای عملی برای آن داده بشه

behrooz_313;20164 نوشت:

ک من انتخاب نکردم چون میخواستم مدرک ارشد و دکترام درست حسابی باشه وگرنه الان ارشدمو گرفته بودم یا حداقل رو پایان نامم کار میکردم

خوب اولین بحث اینه که طرف دانشجو باشه
شما همه میدونید تو اکثر دانشگاهای غیر دولتی با پول نمره میدن و...

و اکه از خیلیاشون هم بپرسی قبول دارن فقط اسم دانشجو دارن

من یادمه بچه های دانشگاه ازاد میومدن خوابگاه ما و پول میدادن بچه ها به جای اونا برن امتحان ریاضیات مهندسی بدن

بیچاره بچه های خوابگاهم برای عبور از بهران مالی مجبور بودن و....

بزار یه خاطره هم از خوابگاه وبیپولیاش بگم
یادمه دم انتخابات میومدن تو خوابگاه وشناسنامه ای 10 هزار تومن با صرف نهار میخریدن و...

من که خدارو شکر از اینکارا نکردم ولی خوب مشکلات مالی دانشجو هم یکی از ایناس که باعث رکود تحصیلی میشه...

تازه خود استادا هم بی تاثیر تیستن
یارو استاده میاد از رو جزوه درس میده ولی اخر ترم از کتاب اورجینال و زبون اصلی سوال میده و....
باور کن یه سوال از اون کتاب ازش بپرسی مثل چی توش گیر میکنه

اصلا بعضی از اساتید از خداشونه که بندازن
براشون محبوبیت و سواد میاره انگار!!!
خلاصه از کجای اشتباهات سیستم اموزشی براتون بگم؟؟

بله، برای استخدام هیئت علمی ، دانشگاهی که طرف ارشد و یا دکترا گرفته خیلی مهم هست.

شما که اینقدر از اشتباهات و نقص سیستم آموزشی دانشگاه مطلع هستید ، پس بهتر است که افت علمی دانشگاه رو به پای موارد دیگه ننویسید ..........

كارشناسان محترم ما رو دريابيد...

با سلام

دوستانمما شاء الله از همه چیز بحث کردند و البته بحث های جالبیه

خوبیش اینه که دوستان از اشکالات داشگاهها از جنبه های مختلف با خبر می شن.

بنده به عنوان کسی که چندین سال تو حوزه درس خوندم و چند سالی هم است که وارد دانشگاه شدم

نظری داشتم در مورد اختلاط دانشجویان پسر و دختر

با اجازه دوستان

سوال اصلی چیه؟؟؟

اختلاط دختران و پسران در دانشگاه چرا؟؟؟؟

به نظر صحبت کردن در مورد این که در دانشگاه ما مختلط بوده و فلان شد و از طرفی دانشجویی در میاد میگه تو دانشگاه ما کلاسها مختلط بود ولی هیچ مشکلی پیش نیامد.

این که پیشرفت تحصیلی را منوط به عدم اختلاط کنیم و بعد هم پای سیستم اموزشی و نمی دانم پژوهشی ومدیریت را به اینجا بازکنیم به نتیجه ای نخواهیم رسید.

بله سیستم اموزشی دانشگاهها شاید ضعف هایی داشته باشند قبول و به جای خود درست ولی باید در جای خود مورد بحث قرار گیرد.

بیاییم از به منشاء این اختلاط سوال کنیم

سوال اصلی که می تواند ما و مسئولین را به نتیجه ای برساند این می تواند باشد که چه ضرورتی دارد که در دانشگاه کلاسها به صورت مختلط برگذار شود؟؟؟؟

چرا؟؟؟

چرا درسطح دبیرستان و راهنمایی این کار را نمی کنند و تا فردی به دانشگاه راه رفت باید با در کلاسهای مختلط حضور یابد ؟؟؟چرا؟؟؟

یکم بریم عقب تر

سوال؟؟؟
به چه دلیل در دوره های راهنمایی و متوسطه دختر و پسر را از هم جدا می کنند؟؟؟ به چه دلیل؟؟؟

طاها;20192 نوشت:
با سلام

دوستانمما شاء الله از همه چیز بحث کردند و البته بحث های جالبیه

خوبیش اینه که دوستان از اشکالات داشگاهها از جنبه های مختلف با خبر می شن.

بنده به عنوان کسی که چندین سال تو حوزه درس خوندم و چند سالی هم است که وارد دانشگاه شدم

نظری داشتم در مورد اختلاط دانشجویان پسر و دختر

با اجازه دوستان

سوال اصلی چیه؟؟؟

اختلاط دختران و پسران در دانشگاه چرا؟؟؟؟

به نظر صحبت کردن در مورد این که در دانشگاه ما مختلط بوده و فلان شد و از طرفی دانشجویی در میاد میگه تو دانشگاه ما کلاسها مختلط بود ولی هیچ مشکلی پیش نیامد.

این که پیشرفت تحصیلی را منوط به عدم اختلاط کنیم و بعد هم پای سیستم اموزشی و نمی دانم پژوهشی ومدیریت را به اینجا بازکنیم به نتیجه ای نخواهیم رسید.

بله سیستم اموزشی دانشگاهها شاید ضعف هایی داشته باشند قبول و به جای خود درست ولی باید در جای خود مورد بحث قرار گیرد.

بیاییم از به منشاء این اختلاط سوال کنیم

سوال اصلی که می تواند ما و مسئولین را به نتیجه ای برساند این می تواند باشد که چه ضرورتی دارد که در دانشگاه کلاسها به صورت مختلط برگذار شود؟؟؟؟

چرا؟؟؟

چرا درسطح دبیرستان و راهنمایی این کار را نمی کنند و تا فردی به دانشگاه راه رفت باید با در کلاسهای مختلط حضور یابد ؟؟؟چرا؟؟؟

یکم بریم عقب تر

سوال؟؟؟
به چه دلیل در دوره های راهنمایی و متوسطه دختر و پسر را از هم جدا می کنند؟؟؟ به چه دلیل؟؟؟

سلام، جناب طاها این مشکل که در اختلاط دختر و پسر موارد محرم و نامحرم رعایت نمی شود ، جنبه های زیادی داره و نمی شود ، یک طرفه و یک سویه بررسی کرد، مثلا همین که گفتیم اگر سیستم آموزشی درست عمل کند ، اغلب دانشجویان با وظایف دانشجویی آشنا می شن و جلوی خیلی از این کارها و مشکلات (مربوط به محرم و نامحرم) گرفته می شه ، این(عملکرد صحیح سیستم آموزشی) یک وجه از مشکل رو حل می کنه ، با بودن سیستم آموزشی صحیح دانشجو پی می برد که دانشگاه مکان علم آموزی هست نه مکان خوش گذارانی و نه مکانی برای خالی کردن عقده های چندین ساله !!!!!!!

tobeh;20200 نوشت:
این مشکل که در اختلاط دختر و پسر موارد محرم و نامحرم رعایت نمی شود ، جنبه های زیادی داره و نمی شود ، یک طرفه و یک سویه بررسی کرد، مثلا همین که گفتیم اگر سیستم آموزشی درست عمل کند ، اغلب دانشجویان با وظایف دانشجویی آشنا می شن و جلوی خیلی از این کارها و مشکلات (مربوط به محرم و نامحرم) گرفته می شه ، این(عملکرد صحیح سیستم آموزشی) یک وجه از مشکل رو حل می کنه ، با بودن سیستم آموزشی صحیح دانشجو پی می برد که دانشگاه مکان علم آموزی هست نه مکان خوش گذارانی و نه مکانی برای خالی کردن عقده های چندین ساله !!!!!!!

سلام

خوب بزرگوار بنده هم برای این که ما دچار این مشکلات و گرفتاری ها نشویم و بحث را به جایی برسانیم این سوال را مطرح کردم که:

چرا؟؟؟

یکم بریم عقب تر

سوال؟؟؟

فکر نمی کنید که منشاء اصلی اینجاست و اگر به این سوالات پاسخ دهیم زودتر به نتیجه می رسم

behrooz_313;20025 نوشت:

راستش ما این بحث رو تو کانون گفتمان قرآنی ((اسک قرآن))شرکت کردیم ولی اخرش شر شد...

میگم چطوره طبق این اصلی که جناب بهروز نوشتن ، بیخیال این بحث بشیم ، می دونم که به نتیجه ای نخواهیم رسید ، چون هر کسی بر نظر و عقیده خودش پافشاری خواهد کرد:khandeh!::Gig:

من از همین الان می دونم که نظر کی ، چیه
اگر هم بحث شود به جایی نخواهیم رسید

tobeh;20204 نوشت:
میگم چطوره طبق این اصلی که جناب بهروز نوشتن ، بیخیال این بحث بشیم ، می دونم که به نتیجه ای نخواهیم رسید ، چون هر کسی بر نظر و عقیده خودش پافشاری خواهد کرد من از همین الان می دونم که نظر کی ، چیه اگر هم بحث شود به جایی نخواهیم رسید

با سلام

شما بزرگوار

از اینده خبر داری یا این که ............

چرا به جای بحث و جواب به سوالات همدیگر و ادامه مباحثه مطالب غیر مرتبط بیان می شود.

فکر نکنم سوالاتی که بنده مطرح کردم بی ربط به موضوع بحث باشد.

اگر بی ربط است بفرمایید

طاها;20207 نوشت:
[=arial]

با سلام

شما بزرگوار

از اینده خبر داری یا این که ............

چرا به جای بحث و جواب به سوالات همدیگر و ادامه مباحثه مطالب غیر مرتبط بیان می شود.

فکر نکنم سوالاتی که بنده مطرح کردم بی ربط به موضوع بحث باشد.

اگر بی ربط است بفرمایید

سلام مجدد خدمت کارشناس گرامی ،،، خب مشکل همین جاست ، من میگم عملکرد درست سیستم آموزشی مرتبط به این موضوع هست،،،،،، شما می گید غیر مرتبط هست ،،، خب حالا شما بفرمایید به نظر شما با این دو دیدگاه کاملا متفاوت می تونیم به یه جایی برسیم
برای همین گفتم به یه جایی نمی رسیم ، وگرنه من کجا و خبر از آینده کجا ، :Gig:

tobeh;20211 نوشت:
خب مشکل همین جاست ، من میگم عملکرد درست سیستم آموزشی مرتبط به این موضوع هست،،،،،، شما می گید غیر مرتبط هست ،،، خب حالا شما بفرمایید به نظر شما با این دو دیدگاه کاملا متفاوت می تونیم به یه جایی برسیم برای همین گفتم به یه جایی نمی رسیم ، وگرنه من کجا و خبر از آینده کجا

سلام

بهتر نیست عقل و منطق را قاضی قرار دهیم

کدام یک ازمطالب؟؟؟ سوالات بنده یا نظر شما به بحث نزدیک تر است و مرتبط؟؟؟

بنده سوالم این است اگر از ریشه مسایل را پی بگیریم بهتر به نتیجه می رسیم

ضرورت این که دردانشکاهها دختران و پسران با هم مختلط اند چیست؟؟؟

بنده از چرایی این امر سوال می کنم و شما از پای سیستم اموزشی و .....را وسط می کشید.

با چه نیتی و چه انگیزه ای دختران و پسران باید در دانشگاهها باهم مختلط باشند؟؟؟

و سوالی ماقبل این که چرا در مقاطع قبل از دانشگاه این امر صورت نمی گیرد ولی در دانشگاه این چنین است؟؟؟

طاها;20215 نوشت:
[=arial]

سلام

بهتر نیست عقل و منطق را قاضی قرار دهیم

کدام یک ازمطالب؟؟؟ سوالات بنده یا نظر شما به بحث نزدیک تر است و مرتبط؟؟؟

خب اگر به ظاهر قضیه نگاه کنیم سوالات شما ، ولی اگر به عمق مطلب نگاه کنیم نظر من در مورد عملکرد صحیح سیستم آموزشی هم با بحث تناسبی داره ، خب دوستان و کاربران هم تا حدودی با نظر من در مورد عملکرد صحیح سیستم آموزشی دانشگاه موافقند ، اگر کل تاپیک رو مطالعه کنید متوجه می شید:Sham:

با سلام

بنده مطالب را مطالعه کرده ام ولی به روی چشم دوباره مطالعه می کنم.

بنده به خاطر همین تشتت آراء وارد بحث شدم و ابراز نظر

بزرگوار

قبول نمی کنید که اگر بحث را از جایی شروع کنیم و بعد به نتیجه ای برسیم؟؟؟

خوب اگر قبول دارید که سوالات منطقی است پس بسم الله شروع کنیم و دوستان هم کمک کنند و اظهار نظر کنند که بحث دوطرفه نباشد.

یا علی

طاها;20192 نوشت:

[="blue"]واقعا چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شاید بخاطر اینکه فکر میکنن بچه ها دیگه بزرگ شدن و بیشتر میفهمنو باید آزادیشون بیشتر باشه و یا باید روابط اجتماعیشون قویتر بشه و........
واقعا دلیلشون چیه ؟ شایدم یه دلیله قانع کننده داشته باشن ما ندونیم![/]

ریحانه71;20235 نوشت:
واقعا چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شاید بخاطر اینکه فکر میکنن بچه ها دیگه بزرگ شدن و بیشتر میفهمنو باید آزادیشون بیشتر باشه و یا باید روابط اجتماعیشون قویتر بشه و........ واقعا دلیلشون چیه ؟ شایدم یه دلیله قانع کننده داشته باشن ما ندونیم!

سلام

دوستان نظرشون چیست؟؟

چون اگر ما هم دلایل انها را قبول می کردیم که شریک انها در این مشکلات بودیم که بوجود اوردند

قرار است ما نقدی داشته باشیم بر این عملکرد

به نظر دوستان چه دلیل می توانند داشته باشند؟؟؟

بعد از این سوال

سوال دیگری هم بود که چه دلیلی می تواند باشد که کلاسها را به صورت مختلط برگذار می کنند؟؟؟

خب من مجبورم از شیوه استدلال خودم کنار بکشم و شیوه استدلال شما رو انتخاب کنم !!!!!
من هم چن تا سوال دارم
چرا باید جداسازی در دانشگاهها صورت بگیره ؟؟
آیا اختلاط فقط مربوط به دانشگاه هست؟
آیا با جداسازی دانشگاه تمام مشکلات محرم و نامحرمی حل می شود؟
آیا دانشجویان زمان حال ، که در آینده گردانندگان مملکت خواهند شد ، در محیط کاری مختلط کار خواهد کرد؟
آیا عدم اختلاط در اماکن عمومی و اجتماعی امکان پذیر هست؟
آیا ما می تونیم جلوی اختلاط در محیط مجازی و اینترنت رو هم بگیریم؟؟
آیا ما می توانیم مانع از ارتباطات بیرون از دانشگاه ، بعد از جداسازی ، باشیم؟؟
این جداسازی تا کجا باید پیش برود؟

tobeh;20246 نوشت:
خب من مجبورم از شیوه استدلال خودم کنار بکشم و شیوه استدلال شما رو انتخاب کنم !!!!! من هم چن تا سوال دارم

سلام

بزرگوار این که روش استدلالی نیست این انفجار سوال است.

در ضمن این مورد

tobeh;20246 نوشت:
آیا ما می تونیم جلوی اختلاط در محیط مجازی و اینترنت رو هم بگیریم؟؟

را می توانید بیشترتوضیح دهید؟؟؟

بله، منظورم این بود که در اینترنت ، نمونش همین سایت خودمون ، آیا برای خانمها و آقایون یه سایت جداگانه هست یا اینکه همه از یه سایت استفاده می کنن،،،،، یعنی اینکه آیا ما می تونیم جلوی اختلاط در اینترنت رو بگیریم ؟؟

خب من با جداسازی مخالفم ، برای اینکه بالاخره این دختر و پسر یه جایی ، یه محیطی ، اعم از حقیقی یا مجازی ، سوای دانشگاه با هم خواهند بود، برای همین بهتر است به جای اینکه صورت مسئله رو پاک کنیم ، مسئله رو حل کنیم ............

tobeh;20248 نوشت:
منظورم این بود که در اینترنت ، نمونش همین سایت خودمون ، آیا برای خانمها و آقایون یه سایت جداگانه هست یا اینکه همه از یه سایت استفاده می کنن،،،،، یعنی اینکه آیا ما می تونیم جلوی اختلاط در اینترنت رو بگیریم ؟؟

سلام

شاید از بحث فاصله بگیریم ولی خوب

جالبه !!!!!!!!!!

خوب این چه ثمراتی دارد؟؟؟

یعنی چه مشکلاتی را این عمل یعنی به قول شما اختلاط در سایبر داره که بخواهیم جلوی ان را بگیریم؟؟؟

یعنی سایت ها را مردانه و زنانه کنیم واون وقت ورودشان را چطور کنترل کنیم ؟؟؟

علاوه بر این که امکان و عدم امکان ان هم جای بحث دارد که اصلا چنین چیزی از امکان دارد یا نه؟؟؟
(قصد شوخی که ندارین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟)

خب من که نگفتم ، جداسازی در محیط سایبر انجام بشه ، من منظورم این بود که اگر ما جداسازی رو از دانشگاه شروع کنیم ، باز هم در محیط های دیگه دختر و پسر با هم مختلط خواهند بود، حالا اینا در دانشگاه از هم جدا شدن ، تکلیف دختر و پسرا در محیط سایبر چیه ؟؟؟؟؟ اونا مجبورن در محیط سایبر مختلط باشن ، ،،، آیا شما می تونی اونا در محیط سایبر هم جدا کنی ؟؟؟ چون به قول شما اصلا امکان پذیر نیست که جداسازی در این محیط انجام بشه ،،،،،،،،
پس بالاخره این دو جنس یه جایی و یه محیطی با هم خواهند بود ،،،،،، پس نتیجه می گیریم که بهتر است که به جای جداسازی ، روشهای صحیح ارتباط محرم و نامحرم رو برا اونا یاد بدیم و ملکه ذهنشون کنیم ،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،

نظرات شما در این باره خیلی می تونه کمک کنننده باشه،،،،،،،،،

tobeh;20249 نوشت:
خب من با جداسازی مخالفم ، برای اینکه بالاخره این دختر و پسر یه جایی ، یه محیطی ، اعم از حقیقی یا مجازی ، سوای دانشگاه با هم خواهند بود، برای همین بهتر است به جای اینکه صورت مسئله رو پاک کنیم ،

سلام

اختلاط جوان در اوج نیاز به

جنس مخالف با این دلیل که فردا می خواهند وارد جامعه بشوند دلیل قابل قبول عقل و از همه مهمتر دین است؟؟

در ثانی این دختر و پسر چرا باهم خواهند بود؟؟؟ با کدام دلیل می گویید اینها در کنار هم خواهند بود؟؟؟

در ثالث چون در یک زمانی باهم خواهند بود--- باز معلوم نیست چرا؟؟؟ و به چه دلیل؟؟؟--- از الان باهم باشند؟؟؟ دلیل مورد قبول عقل و دین است؟؟؟

بر فرض که در اینده در کنار هم باشند. در اینده زمان فرق نخواهد کرد؟؟؟ شرایط فرق نخواهد کرد؟؟ در ان زمان ---به قول شما اینده --باز جوان درهمان اوج نیاز به جنس مخالف است یا چند سالی است که ازدواج کرده و خانواده دار است؟؟؟

صورت چه مساله ای را پاک کرده ایم؟؟؟

هنوز مساله ای را طرح نکرده اید؟؟ یا لااقل مساله را اثبات نکرده اید که به چه دلیل باید کلاسها مختلط باشد؟؟

این مساله اول باید اثبات شود بعد ........

tobeh;20253 نوشت:
خب من که نگفتم ، جداسازی در محیط سایبر انجام بشه ، من منظورم این بود که اگر ما جداسازی رو از دانشگاه شروع کنیم ، باز هم در محیط های دیگه دختر و پسر با هم مختلط خواهند بود، حالا اینا در دانشگاه از هم جدا شدن ، تکلیف دختر و پسرا در محیط سایبر چیه ؟؟؟؟؟ اونا مجبورن در محیط سایبر مختلط باشن ، ،،، آیا شما می تونی اونا در محیط سایبر هم جدا کنی ؟؟؟ چون به قول شما اصلا امکان پذیر نیست که جداسازی در این محیط انجام بشه ،،،،،،،،
پس بالاخره این دو جنس یه جایی و یه محیطی با هم خواهند بود ،،،،،، پس نتیجه می گیریم که بهتر است که به جای جداسازی ، روشهای صحیح ارتباط محرم و نامحرم رو برا اونا یاد بدیم و ملکه ذهنشون کنیم ،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،

نظرات شما در این باره خیلی می تونه کمک کنننده باشه،،،،،،،،،

با سلام و کسب اجازه از استاد طاهای عزیز

دوست عزیز

با این نگاه شما، خیلی از قوانین و مقررات در همۀ حوزه ها موضوعیت خودش را از دست می دهد.

مثلاً ما چرا باید در اتوبان قانون سرعت مجاز، حداکثر (120) را وضع کنیم. و متخلفین را با جریمه نقدی و سایر برخوردهای قانونی تهدید کنیم. چون هر قدر هم قانون بگذاریم و نظارت قوی باشد باز هم رانندگانی خواهند بود که دور از چشم قانون تخلف کنند؟

قوانین راهنمائی و رانندگی در داخل شهر چرا؟ بسیاری از رانندگان باز هم تخلف می کنند؟

آیین نامه ها و مقررات و ضوابط دانشجوئی و ... در حیطه های مختلف دانشگاه و ... چرا؟ هر چقدر نظارت باشد باز هم برخی تخلف می کنند؟

قوانین و مقررات دستگاه های اداری و مخصوص کارمندان به چه کاری می اید؟ بسیاری از کارمندان تخلف می کنند؟

و ده ها مورد دیگر از این مقررات و قوانین و برنامه ها که توسط افرادی تخلف می شود؟ آیا به صرف تخلف گروهی در خصوص موضوعی از قانون، باید بی خیال قانونگذاری، تنظیم آیین نامه ها و ضوابط و مقررات لازم برای اداره هر چه بهتر جامعه شد؟

بنظر شما اگر جداسازی خواهران و برادران، حداقل در اماکنی که اختلاطشان با یکدیگر ضرورت ندارد بلکه منافع بسیاری هم در بر دارد، بصورت قانون در آید، چه مشکلی دارد؟

به جهت پرهیز از اطناب فعلاً به همین اندازه بسنده می کنم ...:Gol:

جداسازی مشکلات محرم و نامحرم رو حل نخواهد کرد ،،،،،، اگر به این جمله اعتقاد ندارید لطفا اوضاع دبیرستانها رو بررسی کنید،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،

در اینجا اگر دوستان دبیرستانی هستند ، نظرشون رو در مورد اوضاع مدارس و اس ام اس ها و بلوتوثها و ........... بگن

مشکل یه جای دیگه هست،،،،،، مشکل اینجاست که نوجوان و جوان نمی دونه و یاد نگرفته که ارتباط محرم و نامحرم به چه شکلی باید باشه ،،،، و اگر هم یاد گرفته به اون ایمان نداره و عمل نمی کنه

tobeh;20331 نوشت:

مشکل یه جای دیگه هست،،،،،، مشکل اینجاست که نوجوان و جوان نمی دونه و یاد نگرفته که ارتباط محرم و نامحرم
به چه شکلی باید باشه ،،،، و اگر هم یاد گرفته به اون ایمان نداره و عمل نمی کنه

البته موارد دیگری هم در ایجاد این مشکل موثر هستند.........

به نظر شما گستردگی ارتباط بین محرم و نامحرم در اینترنت زیاد هست یا در دانشگاه ؟؟؟؟

طاها;20254 نوشت:

سلام

صورت چه مساله ای را پاک کرده ایم؟؟؟

هنوز مساله ای را طرح نکرده اید؟؟ یا لااقل مساله را اثبات نکرده اید که به چه دلیل باید کلاسها مختلط باشد؟؟

سلام ،
مسئله : عدم ارتباط صحیح و دینی بین محرم و نامحرم در دانشگاه

پاک کردن صورت مسئله به وسیله ی: جداسازی ، بدون ارائه راهکاری برای این مسئله

tobeh;20331 نوشت:
مشکل یه جای دیگه هست،،،،،، مشکل اینجاست که نوجوان و جوان نمی دونه و یاد نگرفته که ارتباط محرم و نامحرم به چه شکلی باید باشه ،،،، و اگر هم یاد گرفته به اون ایمان نداره و عمل نمی کنه

سلام

ببخشید که بین مباحث فاصله افتاد

توبه بزرگوار

بنده هم تایید می کنم حرف های شما را کهنوجوانان دختر و پسر باید یاد بگیرند برخورد درست با نامحرم و جنس مخالف خود را.

اما این که:
نوجوانم و جوان کجا باید این رابطه را یاد بگیرد؟؟؟

حال شاید به این سوال هم کاری نداشته باشیم یا به بحث ما مربوط نباشد.

اما آنچه که مربوط به بحث می شود این که با اختلاط دختر و پسر در سنینی که نیاز ضروری به جنس مخالف دارند و یا متوجه این قضیه هستند کار درستی است؟؟؟

و این طوری دیگر دختر و پسر ها در دوران جوانی اصلا به هم تمایل نخواهند داشت؟؟؟

یا این که یاد می گیرند که چگونه با نامحرم برخورد بکنند؟؟؟

ایا این به نظر شما صحیح است؟؟؟

با عرض سلام
در دنیای امروزی جدا کردن دختر و پسر به هیچ عنوان امکان پذیر نیست.
مثلاً :در حال حاضر در دوران تحصیل در دانشگاه دختر ها و پسرها کنار هم هستند اگر اونا رو جدا کنیم بالاخره بعد از گرفتن مدرک در محیط کاری کنار هم هستند.وبا توجه به گسترش حضور خانم ها در اجتماع
در دنیای امروزی می توان گفت که در همه ی جامعه اختلاط وجود دارد . و با کمی دقت پی می بریم که اصلاً جدا سازی امکان پذیر نیست.
پس باید به فکر راهکارهای دیگری مانند فرهنگ سازی و پایین آوردن سن ازدواج و تسهیل آن(که به عقیده بنده گسترس فساد در جامعه به دلیل همین مشکلاتی هست .از یک طرف خانوم ها برای شوهر پیدا کردن باید 7 قلم آرایش کنند واز طرف دیگه آقایون به دلیل نبود شرایط ازدواج دچار فساد می شن) و غیره باشیم.

mahnaz;20469 نوشت:
سلام

پس باید به فکر راهکارهای دیگری مانند فرهنگ سازی و پایین آوردن سن ازدواج و تسهیل آن(

سلام ؛ هنوز سوالات من بی جواب مونده
همچنین راهکارهایی مثل آموزش در خانواده ، رسانه ، کتب درسی، برگزاری کلاسهای مخصوص نوجوانان و جوانان در سطح شهرها و آگاه کردن آنها از آسیب های ارتباط غیر اسلامی و .....

tobeh;20331 نوشت:

tobeh;20540 نوشت:
همچنین راهکارهایی مثل آموزش در خانواده ، رسانه ، کتب درسی، برگزاری کلاسهای مخصوص نوجوانان و جوانان در سطح شهرها و آگاه کردن آنها از آسیب های ارتباط غیر اسلامی و .....

با سلام

توبه بزرگوار

راهکارهایی که فرمودید متین و به جا و به نظر کسی مخالف این نیست که اموزشهایی به نوجوانان و جوانان داده شود که چکونه با نامحرمان و جنس مخالف خود داشته باشند و یاد بگیرند که روابط با جنس مخالف خود به دور از چهار چوب شرعی چه تبعاتی را به دنبال خواهد داشت

ولی بزرگوار

همین کار الان هم در جامعه ما هر چند به کندی و جسته گریخته اجرا می شود و جوانان و نوجوانان در مراکز فرهنکی و مساجد و در رادیو وتلویزیون و.....این اموزش ها را می بینند

ولی بحث ما چیز دیگری بود ما در مورد مسایل فرهنگی و اختلاط دختر و پسر در جامعه و چرایی ان بحثی نداشتیم

بحث بر سر این است اختلاط دختر و پسر در دانشگاه کار خوبی است یا نه؟؟؟

هرچند که این تبعات به جامعه هم کشیده می شود و همین دختران و پسران هستند که در جامعه زندگی می کنند و جو جامعه را می سازند ولی موضوع بحث ما چیز دیگری است

من هنوزم میگم اختلاط دختر پسرا خیلی اشتباه بزرگیه
هم به کیفیت دانش و هم به ...............
اینو کسی میگه که کلی از این اسیب های اختلاطو از نزدیک دیده
یا علی(ع)

باعرض سلام و تشکر و خسته نباشید خدمت کاربران و کارشناسان
در موضوع اختلاط پسر و دختر به نظر حقیر نباید افراط و تفریط شود زیرا اگر به طور کلی در یک مکان خاص جلوی این اختلاط را بگیریم این منع شدگی باعث می شود که در مکان های خاص اختلاط به صورت آسیب زا و افراطی آشکار شود جوان با حس کنجکاوی از طرف دیگر به دلیل تمایلات فطری، خدادادی و غریزی خواهان ارتباط با جنس مخالف خود هست و هر گونه منع شدگی باعث می شود اولا در مکان های غیر از دانشگاه که تحت اختیار ما نیست به صورت تصاعدی کیفیت و کمیت رابطه افزایش پیدا کند و ثانیاً پسرها ی زیای هستند که به دلیل جو سخت گیرانه خانواده هیچ اطلاعی از نحوه برخورد با جنس مخالف خود ندارند و بعد از ازدواج هم با همان روحیه خشک خود با همسر شان مرتبط هستد و در تعامل با همسر خود دچارمشکلاتی هستد زیرا تا کنون هیچ تجربه برخورد با جنس مخالف خود را نداشته اند از طرفی باز گذاشتن دست دختر و پسرها هم به دلیل افزایش تحریک های جنسی و عاطفی و برانگیخته شدن نیازهای فطری باعث مشکلات و دردسرهایی مانند ارتباط نامشروع ، ازدواج های احساسی ، شکست های عشقی و... می شود بنابراین راهکار پیشنهادی این است که :
اولا با ایجاد شناخت و باور نسبت به آسیب های ارتباط های بی هدف و دردسرساز در دختر و پسر و تقویت باورهای مذهبی آنها را واکسینه کنیم
ثانیا ً با حفظ حریم ها و وضع مقررات و ترویج حجاب و عفاف در دختران یک رابطه بسیار سطحی در فضای کاملا محترمانه و سنگین بین دختران و پسران در صورت لزوم و ضرورت برقرار کنیم.

tobeh;20540 نوشت:
هنوز سوالات من بی جواب مونده

با سلام

بزرگوار میشه یه بار دیگه سوالاتتون را مطرح کنید؟؟؟

فکر کنم رشته بحث از دستومن در رفته از هرجا که بفرماین ادامه بدیم.

اميدوار;20620 نوشت:
ولا با ایجاد شناخت و باور نسبت به آسیب های ارتباط های بی هدف و دردسرساز در دختر و پسر و تقویت باورهای مذهبی آنها را واکسینه کنیم ثانیا ً با حفظ حریم ها و وضع مقررات و ترویج حجاب و عفاف در دختران یک رابطه بسیار سطحی در فضای کاملا محترمانه و سنگین بین دختران و پسران در صورت لزوم و ضرورت برقرار کنیم.

با سلام

ممنون استاد امیدوار

ولی حالا باز مشکل ما سرجاشه

این عمل -- مختلط برگذار شدن کلاسها در دانشگاهها -- کار خوبی است و یا نه؟؟؟

اصل بر برگذاری به صورت مختلط است یا نه؟؟؟

والبته باید کسانی دلیل بیاورند که اصل را بر برگذاری مختلط می دانند.

یا علی

موضوع قفل شده است