بودن من

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بودن من

بنظر من بودن من توی این دنیا خیلی عجیبه
قبلا متوجه این عجیب بودن نبودم ولی چند روزه تنها شدم و متوجه این عجیب بودن شدم
بنظرتون خدا چرا منو خلق کرده؟
چرا منو به دنیا فرستاده؟

hasan2;12161 نوشت:
بنظرتون خدا چرا منو خلق کرده؟ چرا منو به دنیا فرستاده؟

با سلام

روزها فكر من اين است و همه شب سخنم

كه چرا غافل از احوال دل خويش تنم

بزرگوار

خوب امدي يه كم فكر كن و فكر كن دوستان هم هستند به يه جوابي مي رسيم

راستي خودت چي فكر ميكني خدا چرا تو را خلق كرد؟

از چه نظر چرا تو را خلق كرد؟ اين كه نيازي به تو نداره؟ اين كه خلق كرد كه چي كار كني ؟؟و....

ميشه يكم توضيح بدين.

من خودم وقتی میبینم یه چیز خوبی میشه درست کرد یا یه حرف جالبی را زد اون حرف یا اون کار انجام میدم شاید دلیل افرینش هم همین بود؟

hasan2;12865 نوشت:
من خودم وقتی میبینم یه چیز خوبی میشه درست کرد یا یه حرف جالبی را زد اون حرف یا اون کار انجام میدم شاید دلیل افرینش هم همین بود؟

با سلام

كه همه حرف خوب بزنند و عمل خوب انجام بدن؟؟

خوب اين كه بود ولي فقط اين نبود غير از اين هم بود و هست.

انسان مختار در انتخاب است
ولی فرشتگان مثل ادم چنین اختیاری را ندارند
همین اختیاری بودن به اعمال انسان ارزش میده
از طرفی هدف هر چیزی متناسب با استعدادهایی که چیز مفروض دارد تعیین میشه
انسان دارای اختیار و عقل و استعدادهای بالقوه است و هدفی که از خلقت ادمیزاد میشه انتظار داشت متناسب با این ویژگی هاست
هم چنین چون به دنیا امدیم یعنی به دنیا امدن متناسب با هدفی است که از خلقت داشتیم
من میدونم بهشتی که ادم و حوا در ان بودند بهشت برزخی بود و بنظرم خوردن از میوه ممنوعه حالت نمادی داشته تا خدا به وسیله ان چیزهایی به ما بفهماند

خدا کمالاتی که به فرشتگان داده کمالات بالفعل هست یعنی انها برای بدست اوردن این کمالها تلاشی نکردند ولی انسان برای هر کمالی که بخواد کسب کنه باید حرکتی انجام بده منظورم اینه که کمالهایی که انسان بدست میاره کمالهای بالقوه ای بوده که به بالفعل تبدیل شده
از طرفی در قران میکخوانیم که هدف از خلقت انسان و جن چیزی جز عبادت نیست
ولی بنظرم عبادت جنبه وسیله ای داره برای رسیدن به هدفی دیگر
gl

من به دنیا امدم تا به انتخاب خود در راه خدا قدم بردارم و لازمه این شناخت خداست پس تنها کاری که من باید در دنیا انجام بدم عبادت و شناخت و معرفت نسبت به خداست
خداوند به من و شما لطف کرده و ما را افریده و وجودی است فیاض و چون ما مختاریم به دنیا امدیم تا به انتخاب خود راه سعادت را طی کنیم
واقعا خدا هر چیز زیبایی را که امکان بودنش بوده را افریده از ته اقیانوس ها یا قطب شمال یا قطب جنوب یا سایر فضاها هر چیز نیکویی که میتوانسته باشد را افرید و اگر نمی افرید این سوال پیش می امد که چرا با انکه این موجودات زیبا میتوانستند باشند ولی انها را نیافریدی و لطفت را از انها دریغ کردی؟
بنظرم تنها دلیل خلقت عشق و لطف خدا بوده تا زیبایی ها را خلق کنه
طاها جان شما نظری نداری؟
gl

ان الله خلق ادم علی صورته خلق الله نشانه الله هستند همانطور که یک گل زیبا زیبایی های پروردگارش را به نمایش میگذارد انسان کامل نیز مثل اینه تمام نمای الهی است که زیبایی های پروردگار را به نمایش بگذارد البته هر موجودی قسمتی از زیباییهای پروردگار به نمایش میگذارد اما انسان کامل تنها موجودی است که میتواند همه زیبایی های پروردگار به نمایش بگذارد(همانطور که خودتون گفتید وسعت رحمته علی کل شی یعنی رحمتش بر هر چیز گسترده است ، هر موجودی و چیز خوبی که میتوانسته وجود داشته باشه را افریده و لطفش را دریغ نکرده ، مثلا خدا نگفته چون ممکنه بعضی از انسانها از اختیارشون سواستفاده کنند پس نباید موجود مختار خلق کنم و چون عادل است معاد را قرار داده )

یعنی هدف ما از زندگی شناختن خداست و وقتی او را شناختیم و زیبایی های او را درک کردیم به سمتش میرویم و خداگونه میشویم مثل او (البته همه اینها با اختیار همراه است )
همانطور که خدا مهربان است انسان نیز مهربان باشه همانطور که خدا عادل است انسان نیز عادل باشه همانطور که خدا بخشنده است انسان نیز بخشنده باشه همانطور که خدا ستارالعیوب است انسان نیز ستارالعیوب باشه یا ... برای همین خدا فرمود که در زمین برای خود جانشین تعیین میکنیم جانشین خدا میبایست اسامی او را داشته باشه

موضوع قفل شده است