زن زیبا!

تب‌های اولیه

30 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
زن زیبا!

زن زیبا!

شخصی با یک زن بازیگر معروف که فوق‌العاده زیبا است ازدواج کرد.

اما درست زمانی که همه به خوشبختی این زن و شوهر غبطه می‌خوردند، آنها از هم جدا شدند.

طولی نکشید که دوستم دوباره ازدواج کرد. همسر دومش یک دختر عادی با چهره‌ای بسیار معمولی است.

اما به نظر می‌رسد که دوستم بیشتر و عمیق‌تر از گذشته عاشق همسرش است.

عده‌ای آدم فضول در اطراف از او می‌پرسند:...

فکر نمی‌کنی همسر قبلی‌ات خوشگل‌تر بود؟

دوستم با قاطعیت به آنها جواب می‌دهد: نه! اصلاً! اتفاقا وقتی از چیزی عصبانی میشد و فریاد میزد، خیلی وحشی و زشت به نظرم می‌رسید.

اما هسمر کنونی‌ام این طور نیست. به نظر من او همیشه زیبا، با سلیقه و باهوش است.

وقتی این حرف را می‌زند، دوستانش می‌خندند و می‌گویند : کاملا متوجه شدیم...

می‌گویند :

زن‌ها به خاطر زیبا بودنشان دوست داشتنی نمی‌شوند، بلکه اگر دوست داشتنی باشند، زیبا به نظر می‌رسند.

بچه‌ها هرگز مادرشان را زشت نمی‌دانند؛

اسکیموها هم از سرمای آلاسکا بدشان نمی‌آید.

اگر کسی یا جایی را دوست داشته باشید، آنها را زیبا هم خواهید یافت.

زیرا "حس زیبا دیدن" همان عشق است ...

موفق باشید * seyyed ali dadvand

واقعا به مورد ظریفی اشاره کردید ولی کو گوش شنوا نمیخوام این بحث رو باز کنم اما....یه جورایی مجبورم آقازاده میره با دختر خانمی که فقط تو خیابون دیدتش و خوشش اومده به اصرار و اجبار ازدواج میکنه البته بعد از یه مدت رفاقت با دختر خانم و به قول خودشون طی مراحل شناخت همسر بعد ازدواج میفهمه ای بابا این اون سیب سرخی که من میدیدم نیست!!!!!!!
و داستان میشه داستانه طلاق و بچه های طلاق.....
واقعا باید عجب گفت به کار آدمی!!!!!!!!!

دوستم میگفت از مادربزرگش شنیده که ازدواج با دختر غنی سخته ولی نگه داشتنش اسون اما ازدواج با دختر فقیر اسونه ولی نگه داشتنش سخت.:Sham:

هیچ وقت چهره برای ما آدمها نخواهد موند ، نهایت چندین سال ، و بعد از سال ها مرگ و رفتن همان چهره به زیر خاک !

چیزی که زیباییش هیچ وقت از بین نمی ره ،زیبایی فطرت و اون چهره باطن هست .

یا علی
التماس دعا:Gol:

seyyed ali dadvand;132907 نوشت:

چیزی که زیباییش هیچ وقت از بین نمی ره ،زیبایی فطرت و اون چهره باطن هست .

سلام پسر عمو

انسان می تونه فطرت خودشو هم تغییر بده !!!

4hm4D;132905 نوشت:
دوستم میگفت از مادربزرگش شنیده که ازدواج با دختر غنی سخته ولی نگه داشتنش اسون اما ازدواج با دختر فقیر اسونه ولی نگه داشتنش سخت.:Sham:

:Gig::Gig::Gig:

زیبایی ظاهر از بین میره ولی سیرت زیبا کهنه نمیشه و ماندگار
و با گذشت زمان زیبایی اش بیشتر و بیشتر میشه
مانند حب علی (ع) و آل طاهرینش علیهم السلام
یا زهرا س

زیبایی با گذر زمان از بین میرود. لذا اگر "زیبایی" مبنای ازدواج قرار گرفته باشد، این ازدواج با کاهش زیبایی همسر از یک طرف، و به وجود آمدن "خوش چهره" های دیگر از طرف دیگر، دچار تزلزل خواهد شد.
پس بهتر است ملاکهایمان چیزهایی باشد که با گذر زمان از بین نروند. ابوعلی سینا جمله معروفی در این مورد داره که الان دقیقاً یادم نیست.

البته نباید در این مسیر هم افراط کرد و هیچ اهمیتی به ظاهر نداد. چون در صورت عدم امتیاز ظاهری، چه بسا با دیدن ظاهرهای خوب سایرین، فرد دچار لغزش شود. فقط نکته اینجاست که در اهمیت دادن به ظاهر، افراط نشود و از نظر اهمیت، عامل نخست محسوب نگردد.

اول: ایمان
دوم: اخلاق
سوم: ظاهر

121;132974 نوشت:

منظور از فقیر یا غنی,از لحاظ مادی نیست.از لحاظ ایمان,فرهنگ,اصالت و تمام صفات پسندیده دیگه هست.منظور از نگه داشتنم که همین بحث با هم کنار امدن سازش داشتن نه این که تا چیزی میشه اختلاف وطلاق.:Sham:

madanchi11;132971 نوشت:

سلام دوست من ، بله حق با شماست ...
اما کاش بعضی ها بخوان تغییرش بدن ، و همه انسان ها تلاش در بهتر شدنش بکنند...
:Gol:

seyyed ali dadvand;133063 نوشت:
سلام دوست من ، بله حق با شماست ... اما کاش بعضی ها بخوان تغییرش بدن ، و همه انسان ها تلاش در بهتر شدنش بکنند...

سلام

بستگی به فکر شون و سلیقه داره که فطرت شون را میسازه !

زن زیبا خوبه ولی اگر اخلاق خوبی نداشته مفت نمی ارزه !!!!

سلام

جناب حسینی عزیز حرف شما درست ، اما بشینید این فکر و با خودتون بکنید اگر اون فرد چهره نداشت باز هم مورد پسند شما بود ،خدایی نا کرده بر اثر سانحه اون فرد زیبایی قبلیشو از دست بده باز هم همون طور اون رو می پسندید

اخلاق حرف اول رو می زنه ، اما در همین جا عرض کردم حس دوست داشتن هست که زیبا می کنه ، حتما پیش اومده واستون که یکی رو می بینید نا خود آگاه از اون بدتون میاد ، حالا هر چه هم اون زیبا باشه باز هم برای شما منفوره

التماس دعا

در جست و جوی قلب زیبا باش نه صورت زیبا

زیرا هر آنچه زیباست همیشه خوب نمی ماند

اما آنچه خوب است همیشه زیباست...

سلام دوستان.:Gol:

راستش فکر نمیکنم کسی وجود داشته باشه که ملاک اول ازدواج رو فقط فقط زیبایی قرار بدهد.
نکته اینجاست که همیشه برای هر کدوم از ملاک های ازدواج یک حداقل هایی لازمه.
ولی خوب، برحسب شرایط تصمیمات ماهم دچار تغییر میشن.
ولی داشتن یک سیمای ظاهری نسبی به نظر من یکی از ملاک هاست. حداقل برای این حقیر.
این رو هم باید بگم که معیار سنجش کلمه نسبی در عبارت سیمای ظاهری نسبی خودمون هستیم.
یعنی یک نگاه به خود و سپس مشخص کردن سطح توقعات و انتخاب در هر کدام از ملاک ها...

التماس دعا...

سلام

دوست خوبم جناب alihasani ، زمانی که انسان چیزی رو دوست داشته باشه هیچ وقت اون رو زشت نمی بینه هیچ وقت ، علاقه حسی رو در انسان بوجود میاره که فرد یا هر چیز مورد علاقه خودش رو زیباتر از همه می بینه ،و در اصل چیزی به نام زشتی وجود نداره زشتی همانند تاریکیست و تاریکی در صورت عدم نور به وجود می آید یعنی این نور هست که کم و زیاد میشه پس زیبایی و زشتی حکم نور و تاریکی رو داره وقتی یک نفر کسی رو دوست داشته باشه هیچ وقت این معیار واسش مطرح نیست و به نظر من هرکس واسه خودش زیباست و خدا همه بندگانش رو دوست داره ...

التمس دعا...

با سلام بر دوستان عزیزم:Gol:

Seyyed Ali Dadvand;133590 نوشت:
زمانی که انسان چیزی رو دوست داشته باشه هیچ وقت اون رو زشت نمی بینه هیچ وقت ، علاقه حسی رو در انسان بوجود میاره که فرد یا هر چیز مورد علاقه خودش رو زیباتر از همه می بینه

در تایید صحبت های دوستان و جناب دادوند در یک تاپیک شعر و داستانی زده بودم که در این تاپیک گذاشتن خالی از لطف نیست:

میگن یه بار حاکم به لیلی خطاب میکنه که تو همان لیلی هستی که مجنون انقدر آشفته ی تو شده؟! تو که از زیبا رویانه دیگر برتر نیستی!!! (منظورش این بوده که زشتی!)
لیلی جواب میده تو هم ساکت شو چون مجنون نیستی :

گفت لیلی را خلیفه کان تویی/ کز تو مجنون شد پریشان و غوی
از دگر خوبان تو افزون نیستی/ گفت خامش چون تو مجنون نیستی!

پس یادمون باشه هیچ وقت جسارت نکنیم و خودمون رو جای مجنون نذاریم:ok:

seyyed ali dadvand;133561 نوشت:
این فکر و با خودتون بکنید اگر اون فرد چهره نداشت باز هم مورد پسند شما بود ،خدایی نا کرده بر اثر سانحه اون فرد زیبایی قبلیشو از دست بده باز هم همون طور اون رو می پسندید

سلام پسر عمو
چند روزی میرم تراوین بازی کم میام تاپیک ها پر میشه موضوع هم تغییر میکنه
ببین قضیه فرق میکنه شما باکسی ازدواج میکنی که دوستش داری عاشقش هستی !!!

ظاهرش ملاک نیست دیگه برای شما !!!

madanchi11;133646 نوشت:
سلام پسر عمو
چند روزی میرم تراوین بازی کم میام تاپیک ها پر میشه موضوع هم تغییر میکنه
ببین قضیه فرق میکنه شما باکسی ازدواج میکنی که دوستش داری عاشقش هستی !!!

ظاهرش ملاک نیست دیگه برای شما !!!

سلام جناب حسینی
خدا خیرت بده ما هم از اول همینو می گیم دیگه :ok::Gol:

Seyyed Ali Dadvand;133590 نوشت:
سلام

دوست خوبم جناب alihasani ، زمانی که انسان چیزی رو دوست داشته باشه هیچ وقت اون رو زشت نمی بینه هیچ وقت ، علاقه حسی رو در انسان بوجود میاره که فرد یا هر چیز مورد علاقه خودش رو زیباتر از همه می بینه ،و در اصل چیزی به نام زشتی وجود نداره زشتی همانند تاریکیست و تاریکی در صورت عدم نور به وجود می آید یعنی این نور هست که کم و زیاد میشه پس زیبایی و زشتی حکم نور و تاریکی رو داره وقتی یک نفر کسی رو دوست داشته باشه هیچ وقت این معیار واسش مطرح نیست و به نظر من هرکس واسه خودش زیباست و خدا همه بندگانش رو دوست داره ...

التمس دعا...

من هم با شما دوست گرامی خودم موافقم.:Gol:
یک نکته ای وجود داره، و اون اینه که برای شروع و ایجاد حس دوست داشتن و علاقه به دیگری خوب قطعا شخص مقابل یک خصوصیتی داشته که ما رو به خود جذب کرده.
این خصوصیت حتی میتونه زیبایی باشه که خوب به قول من و شما فانی هستش و میتونه خصوصیت معنوی و پایداری باشه که خوب عالیه.

منظور حقیر این هستش که زیبایی زمانی میتونه کم رنگ و یا حتی نادیده گرفته بشه که این حس دوست داشتن ایجاد شده باشه.

امیدوارم که منظورم رو رسونده باشم...

سلام و درود:Gol:

میخواستم اول نظر خودم را بزنم ولی بعد گفتم شاید با منبع معتبر تر باشد!:Gol:

شرایط همسر شایسته و اهمیت آن:(قسمت هایی که ربطی به تاپیک ندارد را تیتروار میزنم)

1- متدین بودن

2- حُسن خلق

3 - زیبایی و شادابی :

که این امر غالباً کمک به دین است و ضامن جلوگیری مرد از انحراف و خلاف عفت است ، به این معنی که زیبایی زن غالباً مردها را اعمال غیرمشروع باز می دارد. این موضوع نیز بیشتر با حُسن خلق توأم است. زیرا زن زیبا غالباً دارای اخلاق ملایم و دلچسب است.

پیامبر اسلام (ص) برای اطمینان خاطر مرد از زیبایی زن ، اجازه داد پیش از ازدواج، مرد او را ببیند ، تا خاطر وی از نظر زیبایی و دلپسندی زن مطمئن گردد. رسول اکرم ( ص ) می فرمود:بهترین زنان شما، زیبا چهره ترین آنهاست .

و در حدیث دیگر آمده است که پیغمبر اسلام فرمود:بهترین زن های امت من ، زیبا چهره ترین و اندک
مِهر ترین آنهاست .

و نیز ازدواج با زن زیبا معمولاً فرزندان زیبا را نصیب انسان می سازد.

4- زن باید ولود باشد

5 - اصالت خانوادگی

6 -ازدواج با اقارب و آثار سوء آن

منبع:سایت تبیان

ادامه ی پست قبل:

از آنجایی که زن و مرد با هم تفاوت آنچنانی ندارند!

بعضی از این شرایط را برای خانم ها هم میتوان در نظر گرفت

البته به نظر بنده باید دو نفر از لحاظ ظاهر هم, هم کفو باشن

یعنی به قول معروف به هم بیان!!!

علی یارتان:Gol:

4hm4d;132905 نوشت:
دوستم میگفت از مادربزرگش شنیده که ازدواج با دختر غنی سخته ولی نگه داشتنش اسون اما ازدواج با دختر فقیر اسونه ولی نگه داشتنش سخت.

سلام. چه حرف اشتباهی. یعنی همه برن دختر پولدار بگیرن.اگه اول ازدواجشون سخته بعدش که سختتره اون دخترمتوقع نیست؟ اون دختر نمیخواد شرایط قبلیشو؟تا کی میخواد از باباش پول بگیره؟اتفاقا دختر فقیر کم توقع تره .نگه داشتنش راحتتره.

سلام.

زیبایی خارجی برای انسان نسبی است،یعنی مطلق نیست،فقط کمالات خداوند است که مطلق است ،نتیجتا دلزدگی و رکود برای ان نیست...

انسان به دنبال ارامش و ارضا ذاتی است،برای همین یکسره به دنبال کمالی می گردد تا با ان به این رضایت و ارامش وجودی و ذاتی خود برسد،والبته هیچ وقت نخواهد رسید،چون کمالات دنیوی محلی برای ارامش همیشگی و وجودی انسان نخواهد بود انچه انسان را به ارامش می رساند از درون او می جوشد نه از بیرون،به عبارتی ارامش انسان درونی است نه بیرونی،وانچه از بیرون بر او عارض گردد دوامی نخواهد داشت،چرا در حرکت به سمت خدا انسان دلزدگی ندارد،چون فطرت و خلقت درونی او رنگ خدایی دارد،نه اینکه چیزی از خارج بر او تحمیل کرده باشند به نام خدا،انچه ویژگی ذاتی برای انسان داشته باشد ملال اور نیست،..

خلاصه انسان میل به زیبایی دارد چون می خواهد هم رنگ خدا شود که زیباست و البته درونی و فطری انسان است نتیجتا انسان هیچ وقت از زیبایی سیر نمی گردد،ولی چون زیبایی های خارجی نمی توانند ذاتی انسان گردند و ان ارامش ذاتی را به او بدهند نتیجتا ملال اور و راکد می شوند،و انسان را به دائم در جستجو قرار می دهد ولی دار اخرت دار ارامش و قرار است ،و کمالات انجا رکود و سکون ندارد بلکه قرار دارد ،چون ذاتی انسان می گردند......به عبارتی زیبایی های بهشت چیزی خارج از انسان ومرتبه او نیست،بلکه همان کمالات وجود اوست که شده است بهشت و زیبایی های ان، واین عین ارامش است...

یا حق

بنام خدا.
سلام.

خلبان کوچولو;132865 نوشت:
بچه‌ها هرگز مادرشان را زشت نمی‌دانند؛

وای این خیلی زیبا بود دلم نیومد پست ندم:Gol:.

دختر جوانی چند روز قبل از عروسی آبله سختی گرفت و بستری شد.
نامزد وی به عیادتش رفت و در میان صحبتهایش از درد چشم خود نالید.
بیماری زن شدت گرفت و آبله تمام صورتش را پوشاند.
مرد جوان عصازنان به عیادت نامزدش میرفت و از درد چشم مینالید.
موعد عروسی فرا رسید.
زن نگران صورت خود که آبله آنرا از شکل انداخته بود و شوهر هم که کور شده بود.

مردم میگفتند چه خوب عروس نازیبا همان بهتر که شوهرش نابینا باشد.

20 سال بعد از ازدواج زن از دنیا رفت، مرد عصایش را کنار گذاشت و چشمانش را گشود.
همه تعجب کردند.

و مرد گفت: "من کاری جز شرط عشق را به جا نیاوردم"

نرگس;176776 نوشت:

:gig::gig::gig:

کجای این جمله ، سوال بر انگیز بود؟

خلبان کوچولو;176769 نوشت:
20 سال بعد از ازدواج زن از دنیا رفت، مرد عصایش را کنار گذاشت و چشمانش را گشود.

خیلی تاثیرگذار بود!
یاد سریال ارمغان تاریکی افتادم!

دبیر ادبیاتمون می گفت
یک مرد کچل و یک چشم با زنی ابله رو و زشت که چند سالی هم از او بزرگتر بود ازدواج کرد.
یکی ازش پرسید خوشبختی ؟ گفت اره
گفت چطوری؟ زنت خیلی زشته؟
مرده گفت من به زنم احترام میزارم که از من بزرگتره و زنم به من احترام میزاره که من از او زیباترم

هست هستی;176649 نوشت:
سلام. چه حرف اشتباهی. یعنی همه برن دختر پولدار بگیرن.اگه اول ازدواجشون سخته بعدش که سختتره اون دخترمتوقع نیست؟ اون دختر نمیخواد شرایط قبلیشو؟تا کی میخواد از باباش پول بگیره؟اتفاقا دختر فقیر کم توقع تره .نگه داشتنش راحتتره.

سلام. کاملا موافقم. دختران فقیر قدر نعمت رو بیشتر میدونن واغلب قانع ودارای درک بالایی از چگونگی انتظام بخشیدن به نظم ومدیریت در خانه هستن...:Kaf:
موضوع قفل شده است