***شما كدام آيه يا سوره قرآن رو بيشتر از همه دوست داريد؟***

تب‌های اولیه

32 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
***شما كدام آيه يا سوره قرآن رو بيشتر از همه دوست داريد؟***

[="Navy"]همه ي قرآن زيباست و پند آموز ولي گاهي يه آيه يا سوره قرآن تاثير شگرفي رو آدم ميزاره و وقتي انسان اون آيرو ميشنوه تا عمق وجودش از اون تاثير ميگيره و از شنيدنش خيلي لذت ميبره . [/]

[="Blue"]شما كدوم آيه يا سوره قرآنو بيشتر دوست داريد ؟ علت علاقتون به اون چيه ؟[/]

[="Indigo"]من عاشق سوره ضحي هستم واقعا از صبح تا شب به تلاوت اون گوش بدم سير نميشم .[/]

[="Indigo"]به خاطر اين عاشق اين سورم كه خدا خيلي خيلي با مهربوني به پيامبرش دلداري ميده واقعا تو اين سوره محبت خداوند و مهربوني بي حد و اندازش به نمايش گذاشته شده .[/]

[="Purple"]شان نزول اين سوره اين بوده كه براى چند روزى وحى از پيامبر اكرم‏صلى الله عليه وآله قطع شد. مخالفان سرزنش كردند كه خدا تو را رها كرده است. اين آيات نازل شد و حضرت را دلدارى داد.[/]

[="DarkOrchid"]هر وقت اين سوررو گوش ميدم بي اختيار گريم ميگيره و با خودم ميگم چه خداي مهربوني داريم چطور واقعا از دلمون مياد نافرمانيشو كنيم :Ghamgin:[/]

[="DarkRed"]

وَالضُّحَى‏
وَالَّيْلِ إِذَا سَجَى‏
مَا وَدَّعَكَ رَبُّكَ وَمَا قَلَى‏
وَلَلْآخِرَةُ خَيْرٌ لَّكَ مِنَ الْأُولَى‏
وَلَسَوْفَ يُعْطِيكَ رَبُّكَ فَتَرْضَى‏
أَلَمْ يَجِدْكَ يَتِيماً فََاوَى‏
وَوَجَدَكَ ضَآلّاً فَهَدَى‏
وَ وَجَدَكَ عَآئِلاً فَأَغْنَى‏
فَأَمَّا الْيَتِيمَ فَلَا تَقْهَرْ
وَأَمَّا السَّآئِلَ فَلَا تَنْهَرْ
وَأَمَّا بِنَعْمَةِ رَبِّكَ فَحَدِّثْ
[/]
[="DarkGreen"]

به روشنايى آغاز روز سوگند.
به شب سوگند آنگاه كه آرامش بخشد.
پرودگارت تو را وانگذاشته و خشم نگرفته است.
همانا آخرت براى تو بهتر از دنيا است.
و به زودى پروردگارت (چيزى) به تو عطا كند كه خشنود شوى.
آيا تو را يتيم نيافت، پس پناه داد و سامانت بخشيد.
و تو را سرگشته يافت، پس هدايت كرد.
و تو را تهى‏دست يافت و بى‏نياز كرد.
(حال كه چنين است) پس بر يتيم قهر و تندى مكن.
و سائل را از خود مران.
و نعمت پروردگارت را (براى سپاس) بازگو كن.
[/]

سلام
سوره توحید
چون پاسخ همه چیز است
سلام و درود بر محمد نبی برتر
سلام و درود بر همه آنان که محمد را دریافتند
از ازل تا ابد سپاس بیکران بر آفریدگاری که محمد را آفرید

والا نمی دونم کدوم آیه یا سوره هست !!

ولی موضوع کلی این هست که می فرماید:
اگر این قرآن را بر کوه نازل می کردیم از هم می پاشید !!!

لطفاً راهنماییم کنید :Gol:

ehsan24;55170 نوشت:
والا نمی دونم کدوم آیه یا سوره هست !!

ولی موضوع کلی این هست که می فرماید:
اگر این قرآن را بر کوه نازل می کردیم از هم می پاشید !!!

لطفاً راهنماییم کنید :Gol:

[=Century Gothic]سوره حشر [=Century Gothic]

[=Century Gothic]

[=Century Gothic]لَوْ أَنْزَلْنَا هَٰذَا الْقُرْآنَ عَلَىٰ جَبَلٍ لَرَأَيْتَهُ خَاشِعًا مُتَصَدِّعًا مِنْ خَشْيَةِ اللَّهِ ۚ وَتِلْكَ الْأَمْثَالُ نَضْرِبُهَا لِلنَّاسِ لَعَلَّهُمْ يَتَفَكَّرُونَ 21

[=Century Gothic]اگر اين قرآن را بر كوهى فرومى‏فرستاديم يقينا آن [كوه] را از بيم خدا فروتن [و] از هم ‏پاشيده مى‏ديدى و اين مثلها را براى مردم مى‏زنيم باشد كه آنان بينديشند :Sham:

[=Century Gothic]هُوَ اللَّهُ الَّذِي لَا إِلَٰهَ إِلَّا هُوَ ۖ عَالِمُ الْغَيْبِ وَالشَّهَادَةِ ۖ هُوَ الرَّحْمَٰنُ الرَّحِيمُ 22

[=Century Gothic]اوست‏خدايى كه غير از او معبودى نيست داننده غيب و آشكار است اوست رحمتگر مهربان

[=Century Gothic]هُوَ اللَّهُ الَّذِي لَا إِلَٰهَ إِلَّا هُوَ الْمَلِكُ الْقُدُّوسُ السَّلَامُ الْمُؤْمِنُ الْمُهَيْمِنُ الْعَزِيزُ الْجَبَّارُ الْمُتَكَبِّرُ ۚ سُبْحَانَ اللَّهِ عَمَّا يُشْرِكُونَ 23

[=Century Gothic]اوست‏خدايى كه جز او معبودى نيست همان فرمانرواى پاك سلامت[بخش و] مؤمن [به حقيقت‏حقه خود كه] نگهبان عزيز جبار [و] متكبر [است] پاك است‏خدا از آنچه [با او] شريك مى‏گردانند

[=Century Gothic]هُوَ اللَّهُ الْخَالِقُ الْبَارِئُ الْمُصَوِّرُ ۖ لَهُ الْأَسْمَاءُ الْحُسْنَىٰ ۚ يُسَبِّحُ لَهُ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ ۖ وَهُوَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ 24

[=Century Gothic]اوست‏خداى خالق نوساز صورتگر [كه] بهترين نامها [و صفات] از آن اوست آنچه در آسمانها و زمين است [جمله] تسبيح او مى‏گويند و او عزيز حكيم است

..

[=Century Gothic]احسان جان این تلاوت هم گوش بده که بیشتر لذت ببری :Kaf:

[=Century Gothic]
[=Century Gothic]درست یادم نیست که در کدام یک از نوشته های مربوط به شاعر و متفکر بزرگ پاکستان، علامه اقبال لاهوری، خواندم که گفته بود به هنگام قرائت قرآن، حال خود را به گونه ای تصور کن که گویی آیات کلام حق، اینک بر جان تو فرود می آید و تو تنها مخاطب مستقیم سخن پروردگارهستی.
[=Century Gothic]شاید استاد عبدالباسط، صاحب این حنجره طلایی که اینک ترنم داوودیش فراتر از هر نسیم روح بخشی گوش جانتان را می نوازد، آن روز که در حرم مقدس امام موسای کاظم - درود عرشیان و فرشیان بر او- سوره حشر را تلاوت می کرد خود را در چنین فضایی مجسّم می دید که آوایش اینگونه آفاق جهان را در نوردید و برای ابد جاودانه شد.
[=Century Gothic]نغمه لاهوتی و سرمست کننده این استاد بلند آوازه در دلهای آماده و روحهای آزاده چنان اثر می گذاشت که صدها نفر از خیل اهل کتاب را به سوی دین مبین اسلام رهنمون می ساخت.
[=Century Gothic]در تلاوت های ماندگار او اما، سوره حشر الحق که میراثی جاودانه است.
[=Century Gothic]درباره این تلاوت از استاد پرسیده اند که آیا چون در مجلس پادشاه عراق تلاوت می کردی اینگونه زیبا و دلنشین خواندی؟:Sham:
[=Century Gothic]پاسخ استاد که نشان از میزان توجه و علاقه وافر او به خاندان عصمت و طهارت علیهم السلام داشت چنین بود:
[=Century Gothic]"من در مجالس کثیری از پادشاهان بلاد مختلف قرآن خوانده ام اما هیچ کدام چنین تاثیر گذار نبود بلکه حضور در بارگاه مقدس یک امام، موسی کاظم علیه السلام، بود که این حس و حال روحانی را برای من ایجاد کرد و من پیش از تلاوتم از ان امام همام اذن گرفتم".*

کلیک کنید!!!(این تلاوت [=Century Gothic])
...
..
.

سلام بر همه عاشقان خدا....

من خودم این آیه 37 و 36 سوره زمر رو خیلی دوست دارم که خداوند به بندگانش فرموده است :

أَلَیْسَ اللَّهُ بِکَافٍ عَبْدَهُ وَیُخَوِّفُونَکَ بِالَّذِینَ مِن دُونِهِ وَمَن یُضْلِلِ اللَّهُ فَمَا لَهُ مِنْ هَادٍ وَمَن یَهْدِ اللَّهُ فَمَا لَهُ مِن مُّضِلٍّ أَلَیْسَ اللَّهُ بِعَزِیزٍ ذِی انتِقَامٍ

آیا خداوند برای بنده‌اش کافی نیست؟ که مردم تو را از غیر خدا می‌ترسانند و هر که را خدا گمراه کند پس هیچ راهنمایی برای او نخواهد بود. و هر که را خداوند هدایت کند، پس هیچ گمراه کننده‌ای برای او نیست، آیا خداوند،مقتدر و منتقم نیست.
این آیه خیلی روی من تاثیر گذاشت که به راستی تمام امور به دست خداوند هستش یعنی هر چیزی، هر فکری، هر شی ای هر مخلوقی غیر از خداوند سرابی بیش نیست و استقلال وجود ندارد و همگان و همه چیز تحت وجود او و ظل وجود او مفهوم پیدا می کند این آیه به نظر من میشه دید انسان رو به همه چیز این دنیای فانی عوض کنه همینجا که خداوند می فرمایند آیا خداوند کافی نیست برای تمام نداشته ها ...

برخی از ما همیشه نگرانیم و دلواپسی های بیشماری عذابمان می دهد، نگرانی هایی که ممکن است هرگز اتفاق نیفتد، مثلا اگر خانه ام را از دست بدهم چه کنم؟ اگر کارم را از من بگیرند، اگر دیگر کسی دوستم نداشته باشد.... اگر نتوانم کسی را برای ازدواج پیدا کنم و تا آخر عمر تنها بمانم ... اگر مدیرم از من بدش بیاید چه می شود؟ اگر فلانی دوستم نداشته باشد و ترکم کند چه می شود؟خیلی از ما آدم ها فکر می کنیم که انگار شیشه عمرمان دست مردم است، همه کاری می کنیم که رضایت همگان را داشته باشیم، به دروغ تملقشان را می گوییم، دست به هر کاری می زنیم تا حمایت یک شخص خاص یا افرادی را داشته باشیم، خیلی هایمان غرورمان را به باد می دهیم تا رضایت زن یا مردی را به دست بیاوریم و از او محبت گدایی کنیم و برای این گدایی، هرگونه باجی هم می دهیم.بسیاری از جوانان و نوجوانان را می بینیم که برای داشتن حمایت گروه های دوستیشان هر کاری می کنند ، به خانواده ها دروغ می گویند تا لحظات بیشتری با آن ها باشند. همه پس اندازشان را سخاوتمندانه خرج می کنند و برای تأمین مخارج گروه، خانواده هایشان را تحت فشار می گذارند، در ازای هر فحاشی و توهینی فقط لبخند می زنند و ...این ها صحنه های رایج در اطراف ماست و تجربیات مکرری که بارها و بارها شاهدش بوده ایم ، مثل تمام وقت هایی که نشسته ایم و نقشه کشیده ایم تا پیشکشی تهیه کنیم برای فلان استاد، فلان مدیر، فلان دوست ثروتمند تا هوایمان را داشته باشند ...
در تمام این وقت ها همه حضور دارند و تلاش ما در جهت کسب رضایت ها هم وجود دارد، ترس ها و دلهره ها و اما و اگرها ما را به مرز جنون می کشاند و ما هنوز در این دایره عبث، با داشتن کاسه چه کنم چه کنم به دست می چرخیم ....و به جز یأس از این محبوب ها چیزی نصیبمان نمی شود.با دلی شکسته و مأیوس رو به خلوتی می آوریم و دردمندانه زبان به فحاشی دنیا و آدم هایشان می گشاییم.در تمام این لحظات از لحظه ای که چشمه محبت کسی در دلمان جوشیدن می گیرد تا وقتی که دلمان را می شکند، از زمانی که ترس از همه نداری ها و نداشته ها خنده را از لب های ما می دزدد و بغض را مهمان گلویمان می کند، در تمام لحظات افسردگی ها، بی کسی ها و دردمندی ها، در تمام این لحظات خداوند مهربان دست نوازش بر سر ما می کشد و آغوش محبت باز می کند و می فرماید: «ای بندگان من آیا من برای شما کافی نیستم ؟»

خیلی از ما آدم ها فکر می کنیم که انگار شیشه عمرمان دست مردم است، همه کاری می کنیم که رضایت همگان را داشته باشیم، به دروغ تملقشان را می گوییم، دست به هر کاری می زنیم تا حمایت یک شخص خاص یا افرادی را داشته باشیم، خیلی هایمان غرورمان را به باد می دهیم تا رضایت زن یا مردی را به دست بیاوریم و از او محبت گدایی کنیم و برای این گدایی، هرگونه باجی هم می دهیم

وقتی این سخن پر از محبت خداوند متعال را خواندم شرم تمام وجودم را گرفت که چرا خداوند متعال و بی نیاز را کنار گذاشته ام و به دنبال توهمات بی ارزش خودم روان بوده ام؟! و این در حالی است که گفته اند حتی بند کفش و نمک غذایتان را هم از خدا بخواهید.واقعاً ما چرا در لحظاتی که داریم تصمیمات مهم می گیریم، همه جوانب را می سنجیم اما اصل کاری را یادمان می رود؟ همان کسی که اگر پروژه ما پر خیر و برکت باشد دستمان را می گیرد و اگر شرّی در آن باشد مانع ما می شود، چرا ما نمی خواهیم سکان زندگیمان را دست خداوند عالِم و حکیم بدهیم؟
چرا وقتی محتاج می شویم بعد از اینکه به همه رو انداختیم، تازه یاد خدا می افتیم؟ چرا وقتی می خواهیم ازدواج کنیم این همه دو تا دو تا چهارتا می کنیم به هزار و یک نفر می سپاریم که مورد مناسبی برایمان پیدا کند، اما یکبار نمی گوییم خدایا تو داشته ها و نداشته های مرا می دانی، تو همه احساسات و افکار مرا می دانی تو بهترین مورد را برایم پیدا کن، چرا شک می کنیم؟
آیا واقعاً خداوند برای ما کافی نیست؟ پاسخ به این سۆال می تواند درمان خیلی از دردهای روحی و روانی ما باشد . خوب می دانیم که خداوند گنجینه های عرش را دارد، اگر ما پول بخواهیم دارد، مدرک بخواهیم دارد، سلامتی و امنیت بخواهیم دارد، طول عمر بخواهیم دارد، همسر خوب بخواهیم دارد، مرگ خوب بخواهیم دارد، آخرت خوب بخواهیم دارد، همه این ها را فقط خداوند دارد و بس...
آیا خداوند بی نیاز برای ما کافی نیست؟

خداوند خوب به ما می فرماید همه چیز به دست من است، من گنجینه های عرش را دارم، اما کلیدش را در دستان شما گذاشته ام، می فرماید: «بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را »محرم سرّ خداوند مهربان حضرت علی علیه السلام می فرماید: « بدان آن خدایی که گنجینه های آسمان و زمین در دست اوست، به تو اجازه داده که دعا کنی و اجابت را هم بر عهده گرفته است... وقتی صدایش بزنی، می شنود؛ وقتی با او نجوا کنی، نجوایت را می داند. تو هم نیازت را به درگاه او برده ای و شکایت به آستان او آورده ای و از او خواسته ای که رنج هایت را بزداید و یاری ات کند».(نهج البلاغه، خطبه 230 )
و در اخر تنها میتوانم بگویم اگر تنهاترین تنهایان شوم بازم خدا هست او جانشین تمام نداشته های من است ... همین !

اواخر سوره مومنون رو با صدای العفاسی گوش بدید میفهمید چی میگم.

هو
این آیه از سوره ی مزمل رو من خیلی دوست دارم :
و اذکر اسم ربک و تبتل الیه تبتیلا

منم در سوره ی یس اون آیه که میفرمان:

سلام قولا من رب الرحیم

بسم الله النّور

روزی امیرالمومنین(علیه السلام) خطاب به اصحاب خود کرده ، فرمودند : کدام یک از آیات قرآن مجید نزد شما امیدوارکننده‏ترین آیات است ؟
1- بعضی گفتند: این آیه است «إِنَّ اللَّهَ لا یَظْلِمُ مِثْقالَ ذَرَّةٍ وَ إِنْ تَکُ حَسَنَةً یُضاعِفْها وَ یُؤْتِ مِنْ لَدُنْهُ أَجْراً عَظِیماً»1

همانا خداوند نمی آمرزد مشرک را و می‏آمرزد پایین‏تر از شرک را برای کسی که بخواهد.

حضرت فرمودند : نیکو آیه‏ای است، اما امیدوارکننده‏ترین آیات برای غفران و آمرزش معاصی نمی‏باشد.
2- عده‏ای دیگر گفتند : این آیه است: «وَ مَنْ یَعْمَلْ سُوءاً أَوْ یَظْلِمْ نَفْسَهُ ثُمَّ یَسْتَغْفِرِ اللَّهَ یَجِدِ اللَّهَ غَفُوراً رَحِیماً»2
حضرت فرمودند: نیکو آیه‏ای است اما آیه منظور نمی‏باشد.
3- بعضی دیگر گفتند: این آیه است:«قُلْ یا عِبادِیَ الَّذِینَ أَسْرَفُوا عَلی‏ أَنْفُسِهِمْ لا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ یَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِیعاً إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِیمُ»3
بگو: ای بندگانم، که با گناه به نفس خود اسراف می‏ورزید، از رحمت خدا مأیوس نباشید؛ چون خداوند جمیع گناهان را می‏آمرزد.

حضرت فرمودند: نیکو آیه‏ای است، اما آیه موردنظر نیست.
4- بعضی دیگر گفتند: این آیه است:«الَّذِینَ یُنْفِقُونَ فِی السَّرَّاءِ وَ الضَّرَّاءِ وَ الْکاظِمِینَ الْغَیْظَ وَ الْعافِینَ عَنِ النَّاسِ وَ اللَّهُ یُحِبُّ الْمُحْسِنِینَ».4 متقین آنان هستند که هرگاه کار ناشایسته‏ای از ایشان سرزند یا ظلمی به خویش کنند، خدا را به یاد آورند و از گناه خود استغفار کنند.
حضرت فرمودند : نیکو آیه‏ای است اما این آیه نیست
سپس حضرت پرسیدند : آیا آیه دیگری نمی‏دانید که به نظر شما امیدوارکننده‏ترین آیات قرآن باشد ؟
اصحاب عرض کردند : نه ، یا امیرالمومنین به خدا سوگند چیزی در نزد ما نیست که بخوانیم.
امام فرمود: از حبیبم رسول خدا (صل الله علیه وآله) شنیدم که فرمودند:
امیدوارکننده‏ترین آیه در قرآن این آیه شریفه است «وَ أَقِمِ الصَّلاةَ طَرَفَیِ النَّهارِ وَ زُلَفاً مِنَ اللَّیْلِ إِنَّ الْحَسَناتِ یُذْهِبْنَ السَّیِّئاتِ ذلِکَ ذِکْری‏ لِلذَّاکِرِینَ».5 «وبپادارید نماز را در دو طرف از روز و نمازی که پاره‏ای از شب گذشته به جا آورده می‏شود».

سپس پیامبر(صل الله علیه وآله) فرمود: یا علی ؛ قسم به خدایی که مرا بشیر و نذیر قرار داد و مبعوث به رسالت گردانید ، اگر یکی از شما با وضو قیام به نماز نماید ، گناهان او از اعضای او فرو می‏ریزد
و وقتی با صورت و قلب خود متوجه قبله گردد ، از قبله و نمازش برنگردد ، مگر آنکه جمیع گناهان او بریزد و همچون روزی شود که از مادر متولد شده باشد

و هرگاه مابین دو نماز گناهی از او صادر شده باشد ، با خواندن نماز آمرزیده شود و از گناه پاک گردد .
سپس پیامبراکرم(صل الله علیه وآله) فرمود : یاعلی! بدان که منزلت نماز های پنجگانه برای امت من مانند نهری است که بر درِ خانه یکی از شما باشد. آیا اگر شخصی در بدن او چرک باشد و هر روز پنج بار در آن نهر شستشو کند،آیا در بدن او از آن چرک باقی خواهد ماند.
سوگـند به خـدا ، نمـازهای پنجـگانه بـرای امّت من چنین است کـه تمام گنـاهان او را پـاک می‏کنـد و تیرگی قلب او را می برد .

:hamdel:به نام خدا:hamdel:

«قُلْ یا عِبادِیَ الَّذِینَ أَسْرَفُوا عَلی‏ أَنْفُسِهِمْ لا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ یَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِیعاً إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِیمُ»3
بگو: ای بندگانم، که با گناه به نفس خود اسراف می‏ورزید، از رحمت خدا مأیوس نباشید؛ چون خداوند جمیع گناهان را می‏آمرزد.

سلام

منم سوره زمر می خوندم خوشم می اومد
جالب اینکه یه بار رفته بودم حرم اب بخورم دیدم تو پیالشم سوره زمر نوشته بود!

جایی که اسم دیگر خدا یعنی رحمن استفاده میشه هم خیلی لذت بخشه
عباد
الرحمان=عباد الله

چون تمام آیات قرآن زیباست یک آیه به طور تصادفی با نرم افزار انتخاب شد که همون رو اینجا قرار می دهم

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا عَلَيْكُمْ أَنفُسَكُمْ لَا يَضُرُّكُم مَّن ضَلَّ إِذَا اهْتَدَيْتُمْ إِلَى اللَّهِ مَرْجِعُكُمْ جَمِيعًا فَيُنَبِّئُكُم بِمَا كُنتُمْ تَعْمَلُونَ ﴿المائدة: ١٠٥﴾

ای کسانی که ایمان آورده‌اید! مراقب خود باشید! اگر شما هدایت یافته‌اید، گمراهی کسانی که گمراه شده‌اند، به شما زیانی نمی‌رساند. بازگشت همه شما به سوی خداست؛ و شما را از آنچه عمل می‌کردید، آگاه می‌سازد.

(بسم الله الرحمن الرحیم)

قُل إِن كانَ آباؤُكُم وَأَبناؤُكُم وَإِخوانُكُم وَأَزواجُكُم وَعَشيرَتُكُم وَأَموالٌ اقتَرَفتُموها وَتِجارَةٌ تَخشَونَ كَسادَها وَمَساكِنُ تَرضَونَها أَحَبَّ إِلَيكُم مِنَ اللَّـهِ وَرَسولِهِ وَجِهادٍ في سَبيلِهِ فَتَرَبَّصوا حَتّىٰ يَأتِيَ اللَّـهُ بِأَمرِهِ ۗ وَاللَّـهُ لا يَهدِي القَومَ الفاسِقينَ:بگو اگر پدران و پسران و برادران و زنان و خاندان شما و اموالى كه گرد آورده‏ ايد و تجارتى كه از كسادش بيمناكيد و سراهايى را كه خوش مى‏داريد نزد شما از خدا و پيامبرش و جهاد در راه وى دوست‏داشتنى‏تر است پس منتظر باشيد تا خدا فرمانش را [به اجرا در]آورد و خداوند گروه فاسقان را راهنمايى نمى‏كند.(آیه ی 24 سوره ی توبه)

به این دلیل که میشه از این آیه ایمان رو محک زد.البته نمیتونم بگم فقط همینو بیشتر دوست دارم چون قرآن در کل کلام حقه و همه چیزش دوست داشتنیه.
«اللهم عجل لولیک الفرج»

سوال سختیه!

من سوره ی مزمل رو خیلی دوست دارم. :Sham:

از بین آیات هم، هر کدوم به اقتضا، زیبایی خاصی دارن ولی در حالت کلی، نسبت به آیات دو-سه سوره ی طلاق، حس عمیقی دارم.

سلام دوستان. من تازه به جمعتون اضافه شدم. همين عصري
زياده كدوم رو بگم ؟! آيه 49 سوره حجر به ذهنم اومد :
بسم الله الرحمن الرحيم .... نبي عبادي أني أنا الغفور الرحيم ...:hamdel:
بندگانم را آگاه کن که من بخشنده مهربانم! :hamdel:

نازنين مريم;55079 نوشت:
[="Navy"]همه ي قرآن زيباست و پند آموز ولي گاهي يه آيه يا سوره قرآن تاثير شگرفي رو آدم ميزاره و وقتي انسان اون آيرو ميشنوه تا عمق وجودش از اون تاثير ميگيره و از شنيدنش خيلي لذت ميبره . [/]

[="Blue"]شما كدوم آيه يا سوره قرآنو بيشتر دوست داريد ؟ علت علاقتون به اون چيه ؟[/]

[="Indigo"]من عاشق سوره ضحي هستم واقعا از صبح تا شب به تلاوت اون گوش بدم سير نميشم .[/]

[="Indigo"]به خاطر اين عاشق اين سورم كه خدا خيلي خيلي با مهربوني به پيامبرش دلداري ميده واقعا تو اين سوره محبت خداوند و مهربوني بي حد و اندازش به نمايش گذاشته شده .[/]

[="Purple"]شان نزول اين سوره اين بوده كه براى چند روزى وحى از پيامبر اكرم‏صلى الله عليه وآله قطع شد. مخالفان سرزنش كردند كه خدا تو را رها كرده است. اين آيات نازل شد و حضرت را دلدارى داد.[/]

[="DarkOrchid"]هر وقت اين سوررو گوش ميدم بي اختيار گريم ميگيره و با خودم ميگم چه خداي مهربوني داريم چطور واقعا از دلمون مياد نافرمانيشو كنيم :Ghamgin:[/]

[="DarkRed"]

وَالضُّحَى‏
وَالَّيْلِ إِذَا سَجَى‏
مَا وَدَّعَكَ رَبُّكَ وَمَا قَلَى‏
وَلَلْآخِرَةُ خَيْرٌ لَّكَ مِنَ الْأُولَى‏
وَلَسَوْفَ يُعْطِيكَ رَبُّكَ فَتَرْضَى‏
أَلَمْ يَجِدْكَ يَتِيماً فََاوَى‏
وَوَجَدَكَ ضَآلّاً فَهَدَى‏
وَ وَجَدَكَ عَآئِلاً فَأَغْنَى‏
فَأَمَّا الْيَتِيمَ فَلَا تَقْهَرْ
وَأَمَّا السَّآئِلَ فَلَا تَنْهَرْ
وَأَمَّا بِنَعْمَةِ رَبِّكَ فَحَدِّثْ
[/]
[="DarkGreen"]

به روشنايى آغاز روز سوگند.
به شب سوگند آنگاه كه آرامش بخشد.
پرودگارت تو را وانگذاشته و خشم نگرفته است.
همانا آخرت براى تو بهتر از دنيا است.
و به زودى پروردگارت (چيزى) به تو عطا كند كه خشنود شوى.
آيا تو را يتيم نيافت، پس پناه داد و سامانت بخشيد.
و تو را سرگشته يافت، پس هدايت كرد.
و تو را تهى‏دست يافت و بى‏نياز كرد.
(حال كه چنين است) پس بر يتيم قهر و تندى مكن.
و سائل را از خود مران.
و نعمت پروردگارت را (براى سپاس) بازگو كن.
[/]

چرا آیات سوره ضحی رو که زیر هم نوشتید شکل کلی اش شبیه یه فلش روبه بالا شده؟ :Moteajeb!:

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

[=simplified arabic][=simplified arabic]لَقَدْ جَاءَكمْ رَسولٌ مِّنْ أَنفُسِكمْ عَزِيزٌ عَلَيْهِ مَا عَنِتُّمْ حَرِيصٌ عَلَيْكم بِالْمُؤْمِنِينَ رَءُوفٌ رَّحِيمٌ[=simplified arabic]( سوره توبه آیه 128)

align: center

هر آينه شما را رسولى از خود شما آمد كه ضرر و هلاك شما بر او گران است و او حريص است بر هدايت شما و به مؤ منين رؤوف و رحيم است (128)

[/HR]ترجمه تفسير الميزان جلد 9 صفحه 558

[=arial]انَّمَا وَلِيُّكُمُ اللّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِينَ آمَنُواْ الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلاَةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَهُمْ رَاكِعُونَ

[=arial]﴿۵۵﴾ مائده

[=arial]و جمله زیبا و دلگرم کننده ی :

نَبِّئْ عِبَادِی أَنِّی أَنَا الْغَفُــورُ الرَّحِـــیمُ

سلام
با این آیات شریف خیلی حال میکنم:
و افوض امری الی الله ان الله بصیر بالعباد
و من یتق الله یجعل له مخرجا و یرزقه من حیث لا یحتسب

«قُلْ يا عِبادِيَ الَّذِينَ أَسْرَفُوا عَلى أَنْفُسِهِمْ لا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللهِ إِنَّ اللهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعاً إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ؛

بگو(ای پیامبر) ای بندگان من که بر خودتان اسراف در گناه انجام داده اید(هرگز) از رحمت خدا ناامید نشوید چرا که همانا خداوند می آمرزد گناهان شما را بطور کل و همانا خداوند آمرزنده و مهربان است.( آیه 53 سوره زمر)

اين آيه همه اش مهربونيه.

اين آيه رو هم خيلي دوست دارم.

اليس الله بكاف عبده.
آيا خدا كفايت كننده بنده هاش نيست

(آيه 36 سوره زمر)

من سوره نور رو خیلی دوس دارم

علتش اینه که هم اهنگ خاصی داره و هم معنیش رو خیلی دوس دارم

[="Arial"][="Blue"]

سلام

سوره ی عادیات چون حدیثی دیدم که هرکس این سوره را زیاد بخواند با امیر المومنین علی علیه السلام محشور خواهد شد
وآیه واذا سالک عبادی عنی فانی قریب ....
[/]

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام و رحمة الله[emoji173]
بنده عاشق سوره ها‌ی طه، واقعه و الرحمن +معنیاشون+قرائت ترتیلشون با صدای آقای سعدالغامدی هستم! البته تک تک قرآن فووق العادست! ولی خب طبیعت آدم طوریه که یه سری چیزا رو بیشتر دوست داره! و برای هرکسی تفاوت میکنه![emoji4]

بسم الله الرحمن الرحیم

"انًنی انا الله لا اله الا انا فاعبدنی و أقم الصلوة لذکری"طه/14

این آیه شریفه بیشترین تاثیر را در من دارد،به این دلیل که

خداوند مستقیما با بنده اش سخن می گوید،بی واسطه!

ترجمه:همانا من خدای یکتا هستم که هیچ معبودی جز من نیست

مرا بپرستید و نماز را برای یاد من بپا دارید.

من عاشق اون قسمت هایی از قآنم که لعلکم می اره و میگه شاید که پند بگیرند شاید که رستگار شوید شاید که .....
و قسمت هایی که میگه اکثرهم مثلا لا یعقلون....... واقعا لذت میبرم دلیلشم نمیدونم خصوصا اون قسمت های لعلکم........تو همین ی تیکه کوچولوی لعلکمش کلی پند داره........

[="Tahoma"][="DarkSlateGray"]شش ایه اول سوره بقره .
البته با صوت استاد پرهیزگار.

...............

با همین 6 ایه میشه فهمید که ممکنه کسی که تقوا نداشته باشد به بهشت برود
اما فقط کسی که تقوا دارد هدایت میشود.

width: 100%

[TD="class: QuranArabic width: 49%"]بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ[/TD]
[TD="class: QuranFarsi width: 49%"]الف لام ميم (۱) [/TD]
[TD="class: QuranEnglish width: 2%"][/TD]
[TD="class: QuranArabic width: 49%"]الم ﴿۱﴾ [/TD]
[TD="class: QuranFarsi width: 49%"]اين است كتابى كه در [حقانيت] آن هيچ ترديدى نيست [و] مايه هدايت تقواپيشگان است (۲) [/TD]
[TD="class: QuranArabic width: 49%"]ذَلِكَ الْكِتَابُ لاَ رَيْبَ فِيهِ هُدًى لِّلْمُتَّقِينَ ﴿۲﴾ [/TD]
[TD="class: QuranFarsi width: 49%"]آنان كه به غيب ايمان مى‏آورند و نماز را بر پا مى‏دارند و از آنچه به ايشان روزى داده‏ايم انفاق مى‏كنند (۳) [/TD]
[TD="class: QuranArabic width: 49%"]الَّذِينَ يُؤْمِنُونَ بِالْغَيْبِ وَيُقِيمُونَ الصَّلاةَ وَمِمَّا رَزَقْنَاهُمْ يُنفِقُونَ ﴿۳﴾ [/TD]
[TD="class: QuranFarsi width: 49%"]و آنان كه بدانچه به سوى تو فرود آمده و به آنچه پيش از تو نازل شده است ايمان مى آورند و آنانند كه به آخرت يقين دارند (۴) [/TD]
[TD="class: QuranArabic width: 49%"]والَّذِينَ يُؤْمِنُونَ بِمَا أُنزِلَ إِلَيْكَ وَمَا أُنزِلَ مِن قَبْلِكَ وَبِالآخِرَةِ هُمْ يُوقِنُونَ ﴿۴﴾ [/TD]
[TD="class: QuranFarsi width: 49%"]آنان برخوردار از هدايتى از سوى پروردگار خويشند و آنان همان رستگارانند (۵) [/TD]
[TD="class: QuranArabic width: 49%"]أُوْلَئِكَ عَلَى هُدًى مِّن رَّبِّهِمْ وَأُوْلَئِكَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ ﴿۵﴾ [/TD]
[TD="class: QuranFarsi width: 49%"]در حقيقت كسانى كه كفر ورزيدند چه بيمشان دهى چه بيمشان ندهى بر ايشان يكسان است [آنها] نخواهند گرويد (۶) [/TD]
[TD="class: QuranArabic width: 49%"]إِنَّ الَّذِينَ كَفَرُواْ سَوَاءٌ عَلَيْهِمْ أَأَنذَرْتَهُمْ أَمْ لَمْ تُنذِرْهُمْ لاَ يُؤْمِنُونَ ﴿۶﴾ [/TD]

[b]content[/b][/]

آیه های دوست داشتنی کرآن زیاده

ولاتقف ما لیس لک به علم

و لا یجرمنّکم شنئان قوم علی الّا تعدلوا

[=arial]الأَعْرَابُ أَشَدُّ كُفْرًا وَنِفَاقًا[=arial]

[=arial]الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ [=arial]أَحْسَنَهُ[=arial] [=arial]

[=arial]اعوذبالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

[=arial]
وَإِذَا سَأَلَكَ عِبَادِي عَنِّي فَإِنِّي قَرِيبٌ أُجِيبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ فَلْيَسْتَجِيبُواْ لِي وَلْيُؤْمِنُواْ بِي لَعَلَّهُمْ يَرْشُدُونَ

و چون بندگان من از تو در باره‏ ى من بپرسند،بگو که من نزديکم و به ندای کسی که مرا بخواند پاسخ می دهم . بقره آیه 186

سلام
من سه سوره ی یس و واقعه و نبأ رو خیلی دوس دارم .....
:ok:
تو آیه ها هم آیت الکرسی رو خیلی دوس دارم ...
:hamdel::Hedye::Gol:

[="Black"]من عاشق سوره ی یاسین و الرحمن و واقعه هستم.[/]