How to make your man more romanticترجمه بي دل را بخوانيم و لذت ببريم

تب‌های اولیه

18 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
How to make your man more romanticترجمه بي دل را بخوانيم و لذت ببريم

سلام
هر قومي يه خوبي ها و امتيازاتي دارند كه بايد از آنها كسب كرد.

دوستي مي گفت: با طلاب اردويي رفتيم اصفهان شب در حسينه اي مانديم. مسئول هيأت امنا مي گفت اين حسينه چند منظوره است. موقع عزا و ايام اعياد از آن استفاده مي كنيم. كسي جشن و مهماني اي داشته باشد كه نياز به مكان داشته باشد از آن استفاده مي كند و در دانش آموزان براي سالن مطالعه از آن استفاده مي كنند و....

منظورم روي كلمه چند منظوره است.

چه خوش بود كه برآيد به يك كرشمه دوكار
زیارت شه عبدالعظیم و دیدن یار

دوست ديگرم مي گفت: من تا حالا تو كلاس چه دوره كارشناسي و چه دوره ارشد مقاله بدون نتيجه ننوشتم. متناسب با ذوق و علاقه مقاله كلاسي بر مي داشتم با يك مجله هم هماهنگي مي كردم و يك مقاله چند منظوره مي نوشتم هم كار كلاسي بود هم با كمك استاد تقويت مهارت پژوهشم مي شد و هم كمك خرجي زندگيم مي شد
بله اين هم مقاله چند منظوره است.

حالا
الغرض در اين سايت ديني بد نيست ما هم كار چند منظوره كنم
مقاله اي به زبان انگليسي مي گذاريم هم از نكات تربيتي روان شناختي اون استفاده مي كنيم و هم زبان را تقويت مي كنيم.

[=Calibri]If love was like it is in the movies then our lives would all be a whirlwind of intimate late night dinners, flowers delivered to work and surprise romantic weekends away. Unfortunately, in the real world you're lucky if your man remembers to buy a card for your anniversary.

[=Calibri]We've all moaned about how our men aren't romantic enough but, as modern day women, if you want it you've got to go out and get it. But how do you do it?

[=Calibri]Firstly, focus on the positive. Instead of concentrating on all the things that he doesn't do, look at what he does. Making you a cup of tea in the morning, buying you your favourite chocolate bar or putting your washing away may seem like mundane actions but they all show that he cares and wants to do nice things for you.

[=Calibri]Romance doesn't have to be all flowers and expensive dinners, but about showing each other how much you care and spending quality time together.

[=Calibri]It is easy to think that the man has to do all the work but when was the last time you made a romantic gesture? Lead by example and take the responsibility for a putting a bit of romance back into your relationship. Cook him a nice meal, run yourselves a candlelit bath or give him a backrub after a long day at work.

[=Calibri]Victoria Lukats, psychiatrist and relationship expert for Parship.com says, "Romance is important as it keeps couples connected and shows your partner that you are thinking about them. Do romantic things for him but be careful not to suffocate him. Start off small."

[=Calibri]You may be thinking it's all very well you doing all the work - but what about him? If you want your man to be more romantic you need to tell him. As much as we would like our men to know exactly what we want and deliver it without us having to ask, they are not mind readers.

"[=Calibri]You need to find a way to communicate," says Victoria. "If you say ‘do this', it's not very romantic so you need to lead them by the hand. Don't be prescriptive but give them the chance to do it by themselves."

[=Calibri]Try to find a trigger for the conversation such as a scene on TV or a story about your friends and use this to talk about your own relationship. Put the emphasis on you both as a couple and try to steer clear of giving him a lecture. Say, "Wouldn't it be nice if we did this," or, "I'd love to do... with you."

[=Calibri]And remember, men's idea of romance is often very different to yours so don't be negative and criticise him when his gestures fail to live up to your expectations. Instead, be happy that he has made the effort and use it as a starting point for a romantic future.

[=Calibri]Here are four steps to take towards turning your man into the one in the movies...

[=Calibri]Tease him
[=Calibri]Hints don't work very well with men but it is always worth a try. Leave this article up on your computer, talk about a friend's romantic partner or comment on a romantic scene on TV. All these things might give him some ideas but you are best off just telling him[=Calibri]how you feel.

[=Calibri]Tell him
[=Calibri]Men aren't mind readers - much as we'd like them to be - so you need to tell them what you want. Don't make it confrontational but open up the conversation by asking what you could do to make him feel more wanted/loved/appreciated.

[=Calibri]Teach him
[=Calibri]The best way to get someone to change their behaviour is by setting an example of what you would like done. Do something romantic for him - that he would like not just what you want - and he will be more inspired to reciprocate.

[=Calibri]Treat him
[=Calibri]Everyone likes to be complimented so make sure your man knows how pleased you are when he makes romantic gesture. Don't overdo it but be genuine about your feelings and what it means to you.

حامی;156593 نوشت:
مقاله اي به زبان انگليسي مي گذاريم هم از نكات تربيتي روان شناختي اون استفاده مي كنيم و هم زبان را تقويت مي كنيم.

سلام
بزرگوار
وقتی مخاطب انگلیسی بلد نباشه مقاله میشه بیمنظوره :Khandidan!:
حداقل ترجمه آنرا هم لطف کنید
موفق باشید

ممنون جناب حامی
که دلسوزانه به فکر زبان ما هستید :ok:
چند تا دیگه از این متن ها بزارید ما میریم تافل میدیم :Nishkhand:
ممنون از متنی که گذاشتید
ولی خانمها زمانی میتونن به تمام اون چیزایی که از رفتار همسرشون توقع دارن برسن که از سیاستهای زنانه اشون استفاده کنن
رمانتیک کردن با توجه به راهکار های گفته شده تو این متن + سیاست زنانه

سلام بهتره هركسي برداشتش را به شكل چند شماره بنويسه هرچند كه يك صدم باشه
به عنوان ها دقت كنيد رنگي مي كنم آنها را

سلام :Gol:

ایام به کامتون:Gol:

حامی;156621 نوشت:
به عنوان ها دقت كنيد رنگي مي كنم آنها را

من زحمت عنوانهاررو میکشم!

بقش با دوستان!!!

البته بنده در حد اکابرم!(شکسته نفسی رو حال کنید!!:Cheshmak:)

دوستان به بزرگی خودشون ببخشن اشتباهات را

نقل قول:
How to make your man more romantic

چطوری همسر یا مرد خودتون رو رمانتیک

(عاشق خودمون! تر کنین

حامی;156595 نوشت:
You need to find a way to communicate

شما احتیاج دارید یه راه برای برقراریه ارتباط

حامی;156595 نوشت:
Try to find a trigger for the conversation such as a scene on TV or a story about your friends and use this to talk about your own relationship

سعی کنید پیدا کنید یه ماشه(؟) برای گفتو گو مثل صفحه ی تلویزیون یا داستان درباره ی دوستانتون و استفاده کنید از این برای صحبت در مورد ارتباط خود

حامی;156595 نوشت:
Tease him

دستش بندازید!:Gig:

حامی;156595 نوشت:
Tell him

باهاش بحرفید!:Cheshmak:

حامی;156595 نوشت:
Teach him

یادش بدید:ok:

حامی;156595 نوشت:
Treat him

درمانش کنید!!!

علی یارتان:Gol:

مقدمه : اونچه که معمولا در فیلمها نمایش داده میشه یه زندگی عاشقانه و و ابراز محبت ها از طریق شب نشینی ها و شام های رمانتیک ، تقدیم گل و سوپرایز کردن برای داشتن اخرهفته ها و تعطیلات رمانتیک هست اما زندگی واقعی بگونه دیگریست! تو زندگی واقعی اگر (شوهر )همسر شما یادش بمونه مثلا برای سالگرد ازدواجتون یه کارت تبریک بخره خیلی خوشانس هستین!

دغدغه خیلی از خانم ها اینه که چرا هسمرانشون باندازه کافی رمانتیک نیستن
نکات ابتدایی در مورد افکار ماست و نگرش هایی که باید تصحیح بشه:

1- بقول خودمون نیمه پر لیوان رو ببینین و مثبت نگر باشین: بجای فوکوس کردن روی کارهایی که شما دوست دارین و همسرتون انجام نمیده روی کارهایی توجه کنین که همسرتون برای شما انجام میده مثالهاش زیاده و همه اینها نشون دهنده اینه که همسر شما بشما توجه داره و دوست داره کارهایی انجام بده که شما دوست دارین

2- اینو بدونین که رمانتیک و عاشقانه بودن فقط به شام گرون و گل و بلبل نیست:khaneh: در واقع به لحظاتیست که که صرف هم میکنیم و بهم توجه نشون میدیم و به کیفیت لحظاتیه که برای هم میزاریم

3- خودمون هم اغاز کننده باشیم: خیلی اسونه که همش به این فکر کنین کی همسرتون بشما توجه کرده یا اخرین باری که یه حرکت رمانتیک انجام داده و محبتش رو نشون داده کی بود اما خود شما چی؟؟؟؟؟
اگر میخواین روابط خوبی داشته باشین شما هم بعنوان یه طرف این رابطه باید حرکتی انجام بدین مثل انجام کارهایی که همسرتون دوست داره، مثل پخت غذایی که ایشون دوست داره و بقیشو خانمهای متاهل بهتر میدونن:Cheshmak:

بقول بزرگان -نقل از یه روانشناس- رمانتیک بودن از این جهت مهمه که همسران رو در کنار هم نگه میداره و از این طریق اونها بهم نشون میدن که بهم فکر میکنن و برای هم مهمن یه ارتباط زیبا! پس کارای قشنگ و رمانتیک برای شوهر محترمه انجام بدین اما قدم بقدم مواظب باشین خفش نکنین:khaneh:
بقولی در صرف محبت و ابرازش نیاز طرف مقابل رو در نظر بگیرین و پله پله عمل کنین یعنی رعایت تعادل جوری که نه رابطه ها سرد باشه و نه همسر شما از توجه و مراقبتهای بی اندازه شما بخواد از دستتون فرار کنه
به اندازه نیاز!! رعایت شود
خوب حالا ممکنه شما فکر کنین این کارا رو بخوبی انجام دادین ولی شوهرتون چی اون باید چیکار کنه!؟ پس اون چی همش ما خانم ها!:khandeh!:
اگر شما دوست دارین همسرتون بیشتر رمانتیک باشن و از شرایط حاضر راضی نیستین قدم اول اینه که باید خواستتون رو مطرح کنین نه اینکه منتظر باشین از شما بپرسه این رو خانمهای محترم بدونین که اقایون ذهن خوان نیستن و نمیتونن از روی واکنش های غیر مستقیم شما بفهمن چی میخواین!!! معمولا خانم ها خواستشون صریح و طی یه رابطه صحیح ابراز نمیکنن فقط وقتی راضی نیستن یسری بی رغبتی ها گله شکایت ها وسردی ها در اونها بوجود میاد که اقایون تشخیص نمیدن کجای کار و زندگی ایراد داره پس مطرح کردن خواسته مهمه!

ادامش مربوط به قسمتهای رنگی شده توسط استاد حامی در پست بعدی

po0neh;156640 نوشت:
سعی کنید پیدا کنید یه ماشه(؟) برای گفتو گو مثل صفحه ی تلویزیون یا داستان درباره ی دوستانتون و استفاده کنید از این برای صحبت در مورد ارتباط خود

سلام

ترجمه شما تحت الفظي است
تو ترجمه بعد از برداشت مفهوم از متن تلاش كنيد به زبان خودماني تبديل كنيد اين متن بالا را يه فارسي زبان ميگه كه دم دم هاي آخر عمرشه و داره وصيت مي كنه

مثلا بگيد:
براي گفتگو دنبال يه محرك بگرديد ......

البته تو عنوان ها بايد يه دقت بشه عنوان بايد معرف پاراگراف يا متن زيرش باشه
مثلا درسته TREAT يعني درمان ولي اين جا با توجه به متن زير درمان مناسب نيست

ولي

خوب بود

:Kaf:

بی دل;156649 نوشت:
مقدمه : اونچه که معمولا در فیلمها نمایش داده میشه یه زندگی عاشقانه و و ابراز محبت ها از طریق شب نشینی ها و شام های رمانتیک ، تقدیم گل و سوپرایز کردن برای داشتن اخرهفته ها و تعطیلات رمانتیک هست اما زندگی واقعی بگونه دیگریست! تو زندگی واقعی اگر (شوهر )همسر شما یادش بمونه مثلا برای سالگرد ازدواجتون یه کارت تبریک بخره خیلی خوشانس هستین! دغدغه خیلی از خانم ها اینه که چرا هسمرانشون باندازه کافی رمانتیک نیستن نمات ابتدایی در مورد افکار ماست و نگرش هایی که باید تصحیح بشه: 1- بقول خودمون نیمه پر لیوان رو ببینین و مثبت نگر باشین: بجای فوکوس کردن روی کارهایی که شما دوست دارین و همسرتون انجام نمیده روی کارهایی توجه کنین که همسرتون برای شما انجام میده مثالهاش زیاده و همه اینها نشون دهنده اینه که همسر شما بشما توجه داره و دوست داره کارهایی انجام بده که شما دوست دارین 2- اینو بدونین که رمانتیک و عاشقانه بودن فقط به شام گرون و گل و بلبل نیست در واقع به لحظاتیست که که صرف هم میکنیم و بهم توجه نشون میدیم و به کیفیت لحظاتیه که برای هم میزاریم 3- خودمون هم اغاز کننده باشیم: خیلی اسونه که همش به این فکر کنین کی همسرتون بشما توجه کرده یا اخرین باری که یه حرکت رمانتیک انجام داده و محبتش رو نشون داده کی بود اما خود شما چی؟؟؟؟؟ اگر میخواین روابط خوبی داشته باشین شما هم بعنوان یه طرف این رابطه باید حرکتی انجام بدین مثل انجام کارهایی که همسرتون دوستف پخت غذایی که ایشون دوست و بقیشو خانمهای متاهل بهتر میدونن بقول بزرگان -نقل از یه روانشناس- رمانتیک بودن از این جهت مهمه که همسران رو در کنار هم نگه میداره و از این طریق اونها بهم نشون میدن که بهم فکر میکنن و برای هم مهمن یه ارتباط زیبا! پس کارای قشنگ و رمانتیک برای شوهر محترمه انجام بدین اما قدم بقدم مواظب باشین خفش نکنین بقولی در صرف محبت و ابرازش نیاز طرف مقابل رو در نظر بگیرین و پله پله عمل کنین یعنی رعایت تعادل جوری که نه رابطه ها سرد باشه و نه همسر شما از توجه و مراقبتهای بی اندازه شما بخواد از دستتون فرار کنه به اندازه نیاز!! رعایت شود خوب حالا ممکنه شما فکر کنین این کارا رو بخوبی انجام دادین ولی شوهرتون چی اون باید چیکار کنه!؟ پس اون چی همش ما خانم ها! اگر شما دوست دارین همسرتون بیشتر رمانتیک باشن و از شرایط حاضر راضی نیستین قدم اول اینه که باید خواستتون رو مطرح کنین نه اینکه منتظر باشین از شما بپرسه این رو خانمهای محترم بدونین که اقایون ذهن خوان نیستن و نمیتونن از روس واکنش های غیر مستقیم شما بفهمن چی میخواین!!! معمولا خانم ها خواستشون صریح و طی یه رابطه صحیح ابراز نمیکنن فقط وقتی راضی نیستن یسری بی رغبتی ها گله شکایت ها وسردی ها در اونها بوجود میاد که اقایون تشخیص نمیدن کجای کار و زندگی ایراد داره پس مطرح کردن خواسته مهمه!

خيلي عالي بود واقعا عاليه:Gol:
:Kaf::Kaf::Kaf:

لطف كنيد ادامه بدهيد

ابراز خواسته ها و انتظارات بین افراد بخصوص تو زندگی نزدیک همسران که ظزیف ترین و در عین حال عمیق ترین ارتباطات هست و بسیار حساس برای اینکه ترتیب اثر داشته باشه خودش نیاز به ظرافت داره :
همون روانشناس محترم تاکید میکنن که:
[=Calibri]You need to find a way to communicate
شما نیاز دارین که راهی برای ارتباط برقرار کردن با همسرتون پیدا کنین تا طی این ارتباط بتونین به خواسته های خود و دونفرتون تو زندگی دست پیدا کنین . معمول ترین راه ارتباطی همون کلامیه و ابراز خواسته چیزی که بیشتر همسران ازش غفلت میکنن!
1- برای مثال اگر خواسته ای دارین هیچ وقت از فعل امری استفاده نکنین هیچکس از دستور خوشش نمیاد بخصوص اشوهرتون!(شریک زندگی شما و مرد خونه!) مثلا اکه بگین اینکارو انجام بده خیلی راه رمانتیک و ظریفی نیست بلکه باید طوری رفتار کنین که همسرتون فعالانه خودش بخواد با کمال میل براتون انجام بده (اینجاشو استاد عرض پوزش خوب نفهمیدم اگر نیاز بود تصحیح بشه)

2-برای ابراز خواسته ها سعی کنین یه محرک یا یه نقطه اغاز خوب پیدا کنین تا از طریق اون بتونین در لایه هایی از ظرافت به خواسته خودتون هم برسین مثلا از یه صحنه ای که تو تلویزیون توی فیلمی سریالی میبینین یا اتفاقی که برای دوستتون افتاده از این فرصت ها برای بهبود روابط بین خودتون استفاده کنین و در طی این مکالمات سعی کنین روی خواسته های خودتون با مهارت فوکوس کنین ولی ! روی ضمائری که بکار میبرین توجه داشته باشین و روی این تاکید داشته باشین که مثلا ما دو تا بعنوان یه زوج اینو میخوایم و یا برای چیزی که دوست دارین بگین مثلا من اینو میخوام و در شفافیت و با بک گراندی که بوجود اوریدن خواسته ها مطرح میشه مثلا خیلی خوبه که ما این کار رو انجام بدیم یا من اینو خیلی دوست دارم....
نکته ای که خودم اضافه میکنم از جملات منفی که شوهر شما در موقعیت احساس تقصیر قرار میده بپرهیزین مثلا تو باید بیشتر توجه کنی بجاش میشه گفت ما بهتره بهم بیشتر توجه کنیم یا من به توجه بیشتر نیاز دارم و مثالهای عملی فراوان تر...

3- باید به این نکته توجه داشته باشین که راههای ابراز محبت و عشق در مردها غالبا با خانم ها متفاوته!!! ناسلامتی ایشون مردن ما خانم:Cheshmak: پس خانمهای عزیز تو ذوق همسرتون نزنین و منفی باف نباشین و یا همش ایراد نگیرین ( مثلا بابای بنده از یه سفر واسه مامانم سوغاتی اوردن من جمله چند تا پارچه پیرهنی قشنگ مامان جان اینجانب بجای تشکر همش ایراد میگرفت این ضخیمه این جنسش اله بله..:khaneh:) خانم، عزیز دلم ،اگر نکوهیدی به اندک بسنده کن و بجاش، پس ایراد نگیرین لطفا وقتی همسر شما طی ابراز محبتش از روش خودش موفق به بر اورده کردن انتظار شما نشده!
بجای ایراد سعی کنین نزارین این چشمه محبت خشک شه و خوشحالی خود رو ابراز کنین حداقل بخاطر سعیی که مرد شما برای عشقش انجام داده و ازش بعنوان یه نقطه شروع برای اینده رماتیک تر استفاده کنین
فرصت ها را دریابید هل جزا الاحسان الا احسان !
حالا 4 پله پیشنهادی برای اینکه همسرتون رو به مرد رماتیک توی فیلمها تبدیل کنین:khaneh:
1-
2-
3-
4-
بیخود سعی نکنین، این تبدیل امکانپذیر نیست:Nishkhand:
دوستان انشالله در پست بعدی
با عرض معذرت از دخل و تصرفهایی که تو متن داشتم و ایراداتش چون هم دیر وقته هم خستگی و هم کم سوادی بالاخره مزید بر علت شدن..:Gol:
[=Calibri]

همراهان سلام
خوشحالم كه باز با سبك جديد چند منظوره در خدمت تونم

راستش من موندم كسي كه بي دله چگونه رمانتيك بودن را ميخواد آموزش بده خفته را خفته كي كند بيدار:Nishkhand:

نقل قول:
راستش من موندم كسي كه بي دله چگونه رمانتيك بودن را ميخواد آموزش بده خفته خفته كي كند بيدار:Nishkhand:

استاد بی دلی هم نکته داره:Cheshmak:
بی دلی در همه احوال خدا با او بود** او نمیدیدش و از دور خدایا میکرد
استاد بی دلی پله اخر عاشقیه البته ارزو بر جوانان عیب نیست :Nishkhand:

[=Times New Roman]سلام مجدد

ادامه داستا:Nishkhand:ن
[=Times New Roman]این 4 حرکت بسیار مهم و استراتژیکه ازش غافل نشین دوستان:khaneh:

4 قدم پیشنهادی بصورت خلاصه میشه صحبت غیر مستقیم و موقعیتی دوم مستقیم برای خواسته ها و نیاز ها بعدش رفتاری و عملی بصورت الگویی و سوم تشکر و قدر دانی هست که اینها در مرحله 1 و 2 و 3 باعث بوجود اورن رفتار ها در شریک زندگی میشه و قدم چهارم تقویت و افزایش و تکرار و دوام لحظات زیبای زندگی و محبت میشه
[=Calibri]1- [=&quot]ابراز خواسته ها طی بازی و کمی غیر مستقیم[=&quot]
اشاره کردن های غیر مستقیم معمولا روی مردها خوب کار نمیکنه و نتیجه نمیده اما ارزش سعی کردن رو داره،این مقاله رو روی کاپیوترتون رها کنین و سعی کنین در مورد رفتارهای محبت امیز و رمانتیک همسر دوستتون ( البته فکر کنم این قسمتش رو اقایون ایرانی خوششون نیاد و غیرتی شن :Nishkhand: خانم ها بیشتر به همسرانشون اشنا هستن باید خلاقیت بخرج بدن بر طبق فرهنگ و خلق ایرونی اسلامی خودمون)یا یه صحنه رمانتیک توی فیلم سر صحبت را با همسر خود باز کنین. همه اینها شاید ایده ها و افکاری در ذهن همسر شما ایجاد کنه اما بهترین کار اینه که در خلال این صحبتها شما احساسات خود رو به همسرتون ابراز کنین و بگین.[=Calibri]

[=&quot]صحبت کنین (گفتگوی کلامی مستقیم برای ابراز خواسته های و نیازهای طرفین)[=&quot]
مردها باندازه که زنها دوست دارن ذهن خوان نیستن پس شما نیاز دارین که خواسته های خود رو مطرح کنین. ام ا باید مواظب باشین که صحبتتون بصورت مقابله و و دعوا نباشه و لطیف صحبت کنین و صحبت رو شروع کنین با پرسیدن اینکه چه کارهایی میتونین براش انجام بدین تا اون احساس کنه مرد شما همونی هست که شما میخواین و شما دوسش دارین و چه رفتارهایی کنین که نشونه قدردانی باشه و در کل بتونین احساسات خوبی که لازمه یه زندگی عاشقانه و با دوام هست رو به همسرتون بدین.

[=&quot]3- بهش اموزش بدین( طی رفتارهای عملی )[=&quot]
بهترین راه برای اینکه بتونین در رفتار کسی تغییر ایجاد کنین اینه که عملا بهش نشون بدین چی دوست دارین. بقولی الگوی عملی بهش بدیم و فقط متکی بر حرف و صحبت نباشیم چون اعمال اثر قوی دارن. برای مثال یه رفتار یا فعل رمانتیک و محبت امیز رو برای اون انجام بدین کاری که همسر شما دوست باشه نه اینکه خودتون دوست دارین- در نظر گرفتن علاقه همسر نه خود- در عوض در اینده میبین که همسر شما هم از کار شما الهام میگیره و رفتار متقابلی برای شما انجام میده! یعنی کاری میکنه که شما رو خوشحال کنه و اونهم علاقه شما رو در نظر خواهد گرفت.

[=Calibri]4- [=&quot]قدردانی کنین و بازخورد عمل خوب همسرتون رو بهش نشون بدین[=&quot]
هرکسی مطمئنا دوست داره ازش قدردانی بشه و اثر کارش رو بدونه پس بهمسرتون نشون بدین که چقدر از کارهای خوبی که اون جهت افزایش محبت و زیبا کردن زندگیتون انجام میده لذت میبرین. البته سعی کنین در این کار زیاده روی و غلو نکنین فقط باید احساس واقعیتون رو نشون بدین و بگین که کارهای همسرتون چه معنا و احساسی برای شما به ارمغان میاره[=&quot]

امیدوارم اقایون هم برن چند تا مقاله بخونن در مورد اینکه چطور حرف همسرمون رو بفهمیمم و بدونیم واقعا نیاز خانوم زندگیمون چیه و دست کم نگیریم این احساسات رو که وقتی معصومین ما میفرمایند زن ریحانه است چه ابعادی میتونه داشته باشه[=Times New Roman] (و البته برعکسش هم نیازه):ok:
امیدوارم مفید بوده باشه
یا حق:Gol:

سلام
ممنونم جالب بود .
ترجمه فوري و سليس نسبت به زمان حدود ما.
شما با چه شيوه اي ترجمه مي كنيد ميشه كمي درباره روش تون بفرماييد

سلام
استاد من اصلا مترجم نیستم بقدر نیازم زبان یاد گرفتم و بیشتر سعی میکنم موضوع رو بفهمم و مفهوم رو به زبان خودمون برگردونم اینجا هم چون موضوعش جالب بود و برام قابل فهم لذا دستم باز بود و اونچه رو که از متن میفهمیدم و غرض نویسنده بود به زبان فارسی سعی کردم به مخاطبان فارسی زبان منتقل کنم
البته میدونم فکر کنم دو نوع ترجمه هست دقیق نمیدونم لغت به لغت و حفظ زبان مبدا و دومی نقل به مضمون من بیشتر دومی بود (یکیش به زبان مبدا خیلی اهمیت میده دومیش به زبان مرجع فکر کنم)
البته کلا از ترجمه خوب و علمی چیزی نمیدونم
ولی علاقه دارم به زبان..

شما از خود گوگل هم استفاده مي كنيد؟
البته ترجمه اش دقيق نيست چون اينترنت هشيار نيست و گاهي لغاتي را يكي از معاني نامانوسش را مياره ولي تا حدودي مي توان كمك گرفت

بله از گوگل استفاده میکنم برای تسریع کار . بنظرم استفاده از گوگل هم قلق داره یعنی باید به ساختار جملات و دستور زبان تا حدودی مسلط بود و اگه از لحاظ گرامری خیلی مشکلی نداشته باشیم میتونیم راحت از گوگل استفاده کنیم بدون اینکه گیج بشیم
گوگل جمله های کوتاه رو بهتر معنی میکنه و گاهی بعضی از اصطلاحات رو هم میشه باهاش فهمید و همچنین برای ترجمه لغات هم گزینه های متعدد میده که فردی که ترجمه میکنه با توجه متن میتونه ازشون استفاده کنه
یه راه دیگه فهم زبان هم برای من این بوده که زیاد متون زبان میخونم بدون ترجمه کردن سعی میکنم بفهمم اصطلاحا skim میکنم اینجوری میشه زبان انگلیسی رو با خود زبان انگلیسی فهمید وقتی فهمیدی هم باید سعی کنی بتونی به فارسی هم بیان کنی
البته نمیدونم کاری که میکنم مبنای علمی داره یا نه

با سلام و احترام

و تشكر از جناب حامي بزرگوار به خاطر قرار دادن اين مقاله

و همچنين تشكر ويژه از سركار بي دل عزيز و گرامي به خاطر ترجمه ي بسيار قشنگ شون. :Gol: :Kaf: :Gol:

بسيار زيبا و جالب ترجمه شده بود.:roz::goleroz:

موفق باشيد

موضوع قفل شده است