تعارف اومد نیومد داره

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تعارف اومد نیومد داره

متاسفانه ما ایرانیها یه عادتی داریم زیادی اهل تعارف هستیم:خونه به هم ریخته است ظرفها وسط اطاق پهنه ننه جون داره زلفاش رو میبافه یهو عباس آقا میاد دم در آقا میری بی خود وبی جهت اونقدر تعارف میکنی که اونم سرش رو میندازه پایین ومیاد تو،تو هم کلی به خودت بد وبیراه میگی که حالا این همه تعارف تیکه پاره کردی برا چی؟
به نظر شما با این معضل چطور باید برخورد کنیم ما نباید زیاد تعارف کنیم یاعباس اقا نباید جدی بگیره یا...؟
حالا یه چیزی اصلا این جور تعارفات اگر واقعا قصد نداشته باشی دروغ به حساب نمیاد؟

از این چیزا تو فرهنگ ایرانیان متاسفانه زیاد است راه درمانش به نظر من اینکه نباید به هم دیگر کار زیاد داشت هباشیم و برای هر چیزی حد و حدودی قائل شویم بی تفاوت نباشیم اما ...

یک تجربه درس آموز
برای کاری با یکی از دوستان در خانه استاد حسن زاده آملی رفتیم.ایشان در حالی که خودکاری به دست داشت درب را گشود ایشان به ما گفتند شرایط مساعد نیست تعارف کنم داخل بیایید سخن ما را شنید و بعد گفت کمی صبر کنید رفت و دو کتاب (صد کلمه در معرفت نفس)که نوشته خودشان بود آوردند به ما دادند و گفتند این را به جای استکان چایی ای از من بپذیرید.

با سلام

البته فکر نکنم زیاد هم سخت باشه کشف قانون چندم نیوتن که نیست

خوب اکه کار داری یا وضعیت خونه رو به راه نیست چرا تعارف می کنین؟!

از طرفی شما هم وقتی تعار فها را تشخیص می دی که از ته دل نیست یا می بینی بدون هماهنکی با خانه است چرا مزاحم می شوی؟

به همین راحتی؟ُ؟!

موضوع قفل شده است