آموزش مقدماتی html 4

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آموزش مقدماتی html 4

class: back

[TD="align: center"]
[/TD]
align: center

[TR]
[TD]

فهرست موضوعات

[TD="align: center"]
1. معرفی و مقدمه HMTL
[/TD]

2. عناصر HTML

[TD="align: center"]3. برچسب های پایه HTML
[/TD]
[TD="align: center"]4. قالب بندی متن HTML
[/TD]

5. موجودیت های HTML

[TD="align: center"]6. پیوندهای HTML
[/TD]
[TD="align: center"]7. قاب های HTML
[/TD]
[TD="align: center"]8. جدول های HTML
[/TD]

9. لیست های HTML

10. فرم ها و ورودی های HTML

11. عکس های HTML

12. پس زمینه های HTML

13. رنگ های HTML

14. مقادیر رنگ های HTML

15. نام رنگها در HTML

[/TD]
[/TR]

معرفی و مقدمه HMTL

با آموزش HTML شما یاد خواهید گرفت چگونه از HTML در ساخت صفحات وب خودتان استفاده کنید. یادگیری HTML بسیار ساده است و شما از آن لذت خواهید برد.

یک فایل HTML چیست؟

• HTML مخفف زبان نشانه گذاری فرا متنی است(hyper text markup language).
  • یک فایل HTML یک فایل متنی حاوی برچسب های کوچک نشانه گذاریست
  • بر چسب های نشانه گذاری به مرورگرهای وب بیان می کنند که صفحه را چگونه نشان دهد
  • یک فایل HTML باید دارای پسوند html. یا html. باشد
  • یک فایل HTML می تواند توسط یک ویرایشگر متنی ساده ساخته شود

آیا می خواهید یکبار امتحان کنید؟
اگر در حال کار با ویندوز هستید برنامه note pad را اجرا کنید. متن زیر را تایپ کنید.

title of page

This is my first home page. This text is bold

فایل را تحت عنوان "mypage.htm"ذخیره کنید.

مرورگر اینترنت خود را باز کنید، از منوی فایل گزینه "open" یا "open page" را انتخاب کنید. یک جعبه گفتگو ظاهر خواهد شد .گزینه "brows" یا "choose file" را انتخاب

کنید و در مکانی که فایل HTML خود را ساخته اید قرار گیرید. آن را انتخاب کنید و روی گزینه "open" کلیک کنید.حالا شما یک آدرس در جعبه گفتگوی خود مشاهده

خواهید کرد. بعنوان مثال "C:\mypage.html" گزینه ok را کلیک کنید و مرورگر صفحه را به شما نشان خواهد داد.

مثال تشریح شده
اولین برچسب در فایل HTML شما ، است.این برچسب به مرورگر شما می فهماند که این آغاز یک فایل HTML است، آخرین برچسب در فایل شما

است.این برچسب به فایل شما می فهماند که این انتهای یک فایل HTML است.

متن های بین برچسب و اطلاعات سرانداز (header)شماست .اطلاعات سر انداز در پنجره مرورگر نشان داده نخواهد شد. متن بین برچسب

، سرتیتر پرونده <p>شماست. سرتیتر در قسمت عنوان صفحه مرورگر نشان داده خواهد شد.</p> <p> متنی که در مرورگر نشان داده خواهد شد ، متنی است که بین برچسب </p> نشان داده خواهد شد.

متنی که بین برچسب قرار گیرد در مرورگر بصورت برجسته نشان داده خواهد شد.

پسوند htm. یا html. ?

هنگامی که شما یک فایل HTML را ذخیره می کنید شما می توانید هرکدام از پسوندهای htm. یا html. را انتخاب کنید.ما در مثال هایمان از پسوند htm. استفاده می

کنیم. این ممکن است یک رفتار بد موروثی از گذشته باشد که بیشتر نرم افزارهایی که استفاده می شوند فقط پسوند سه حرفی را قبول می کنند.با نرم افزار جدیدتر

ما فکر می کنیم که اگر از پسوند html. استفاده کنیم بسیار ایمن تر خواهیم بود.

به ویرایشگر های HTML توجه کنید:
شما می توانید به سادگی با استفاده از یک ویرایشگر WYSIWY("what you see is what you get") فایل های HTML را ویرایش کنید ، مثل

FRONT PAGE,Claris Home Page یا Adob PageMill.

اگر شما می خواهید یک توسعه دهنده وب توانا باشید ما توصیه اکید می کنیم که شما از یک ویرایشگر متنی ساده استفاده کنید تا اصول اولیه HTML را یاد بگیرید.

پرسش و پاسخ:

س: پس از اینکه فایل HTML را ویرایش می کنم نمی توانم نتیجه را در مرورگر مشاهده کنم. چرا؟

ج:اطمینان حاصل کنید که فایل را با یک نام و پسوند صحیح ذخیره کرده اید مثل"C:\mypage.htm". همچنین اطمینان حاصل کنید که از همان نام هنگام باز کردن فایل در مرورگر استفاده کرده اید.

س:من سعی کردم فایل HTMLام را ویرایش کنم. اما تغییرات در مرورگرم نشان داده نشد. چرا؟

ج:مرورگر صفحه را کاشه(cach) کرده بنا بر این یک صفحه را دو بار نمی خواند. هنگامی که شما یک صفحه را تغییر می دهید مرورگر آن را نمی داند. از کلید REFRESH/RELOAD مرورگر استفاده کنید تا آن را مجبور کنید صفحه را دوباره بخواند.

س:از چه مرورگری باید استفاده کنیم؟

ج:شما می توانید تمام این آموخته ها را با مرورگرهای متعارف انجام دهید مثل Internet Explorer, Netscape,Mozilla و Opera. هر چند که تعدادی از مثال های مادر کلاس های پیشرفته به آخرین نسخه مرورگرها نیاز دارند.

منبع: html.ir

سلام به نظرم html5 شروع کنید خیلی بهتره چون الان دیگه 5 اومده و اچ تی ام ال 4 رو هم در بر داره یعنی اه 5 تدریس شه هم 4 هم 5 ارائه میشه

saeed20;485417 نوشت:
سلام به نظرم html5 شروع کنید خیلی بهتره چون الان دیگه 5 اومده و اچ تی ام ال 4 رو هم در بر داره یعنی اه 5 تدریس شه هم 4 هم 5 ارائه میش

سلام بر شما
خیلی ها بلد نیستن و بهتره اول آموزش دوره مقدماتی گذاشته بشه و بعد وارد تکمیلی شیم .

اینجوری برای خود من هم مرور میشه:Gol: