حجابی که عفاف نیست ( بزک کرده های چادری )

تب‌های اولیه

138 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حجابی که عفاف نیست ( بزک کرده های چادری )

از کجا معلوم همین آرایش کم تو ،خواهرم ، دل جوانی را بلرزاند و او را به ورطه نابودی بکشاند و تو، همان علت و جرقه ابتدایی آن نابودی باشی ؟!

اقسام ظاهر شدن بانوان در متن جامعه امروز:

۱٫با بستن دستمال کوچکی بر سر برای رفع تکلیف و با نهایت آرایش

۲٫با همان قیافه منتها کمی جمع و جور تر و آرایش کمتر

۳٫ با مانتوی بلند و حجاب کامل با آرایش غلیظ یا رقیق!

۴٫ چادری با حجاب نصف و نیمه و آرایش !!

۵٫چادری با حجاب کامل و آرایش !!!

۶٫چادری با حجاب کامل و بدون آرایش

زنان جهنمی در کالبد و لباس زنان بهشتی:

با توجه به اینکه طی دهه اخیر با امور عجیب غریب زیادی سر و کله میزنیم خیلی از امور، که نه تنها از نظر شرع قبیح است ، بلکه از نظر عرف هم امری انحطاط آور برای جامعه محسوب میشد، اینک افراد زیادی به آن عشق می ورزند..یکی از این امور آرایش است.

در اسلام برای آرایش زن مکان و زمان مشخص و تعیین شده ای وجود دارد .ولی با کمی دقت در کوچه و بازار و حتی در میان نزدیکترین افراد به ما، آرایش در محضر نامحرمان ،یک امر کاملا عادی و جا افتاده شده است. تا جایی که ،به جای اینکه همه دست در دست هم دهند تا این معضل اجتماعی را حل کنند بسیاری از افراد محجبه، خود، بدان گرفتار شده اند!

حرف ما در اینجا استثنائا به دو گروه اول بر نمی گردد چرا که آنها خواسته یا ناخواسته، با ظاهر خود، دم از عدم قبول حجاب و حفظ نصف و نیمه آن به دلایل گوناگون میزنند . اما روی صحبت ما با خانم هایی است که با کمال تعجب و تاسف در حین حفظ حجاب به آرایش می پردازند!! و وقتی از آنها میپرسیم علت آرایش شما در حین حفظ حجاب چیست دلایلی می آورند که بوی نفس اماره میدهد، دلایلی چون، میخواهیم در جامعه پررنگ شویم، چون خانواده ما سنتی است و با برداشتن حجاب ما موافق نیست، چون هرکاری میکنیم غیرتمان اجازه نمیدهد چادر را بر داریم و از طرفی دوست داریم همه بفهمند ما هم زیبا هستیم و ….. .

آری می دانند، بسیاری ازخانم ها که نمیتوانند با حجاب خداحافظی کنند سعی در برداشت شخصی از معنای آن داشته و با ترس از اینکه امل نامیده شوند این حرام الهی (آرایش در برابر نامحرمان ) را بر خود حلال دانسته و در ضمن محجبه بودن (اعم از پوشاندن کل بدن، باستثناء وجه و کفین ) سعی در نمایش خود و جلوه دادن چهره خویش در جامعه داشته و هیچ عذابی هم به وجدان خود راه نمیدهند.

بدون آنکه ذره ای فکر کنند که آیا حق دارند جلوهء چادر را با آرایش از بین ببرند؟ آیا معنای عفاف و حیا تنها در پوشاندن موی سر خلاصه میشود؟ آیا مردم در مورد آنها همان فکری را میکنند که درباره ی هر فرد چادری بدون آرایش میکنند؟ آیا اصلا وجدان آنها این امر را قبول میکند که برای سلیقه شخصی خود قبح این حرام الهی را از بین ببرند؟.و باعث شوند نسل های آتی برداشت غلطی از این نهی الهی(یعنی عدم آرایش در مقابل نامحرم) پیدا کنند و حجاب معنایی غیر آنچه مد نظر اسلام است پیدا کند؟

باید گفت ،هیچ امری از قبیل مد گرایی،ترویج فرهنگ های غلط ،باور های شخصی و….. نمیتواند باعث ملغی یا منسوخ شدن حکم خداوند، یا حلال شدن حرامی شود. و با هیچ ترفندی نمیتوان آیه ء (( ولا تبرجن تبرج الجاهلیت الاولی)) را به امری دیگر تفسیر کرد. چرا که این آیه بدون نیاز به تفسیر و مشخصا اعلام میدارد که آرایش کردن و خودنمایی امری است که انسانها را به زمان نادانی و جاهلیت و بی دینی میکشاند و می خواهد بگوید ای زنانی که خود را برای نامحرم می آرایید بدانید زنان امل زمان جاهلیت هیچ ارزشی برای خود قائل نبوده و در آن زمان تنها استفاده از زیبایی ظاهری و نگاه جنسیتی به زن لحاظ میشده است.

به جرات میتوان گفت، این عمل آنها نه تنها دست کمی از بی حجابی ندارد بلکه گناهی بالاتر از این امر برای آنها مکتوب خواهد شد! چرا که نه تنها زیبایی خود را برای نامحرم جلوه گر میکنند، بلکه قبح آرایش در برابر نامحرم که امری مزمت شده نزد پروردگار است ر ا از بین برده و باعث ترویج بیش از بیش آن خواهند شد.

مگر نه این است که بزرگترین گناه گناهی است که صاحبش آن را سبک بشمارد ؟ پس این افراد بدانند که گناه، گناه است و باید از کوچک و بزرگ آن فراری بود، چراکه از کجا معلوم همین آرایش کم تو ،خواهر، دل جوانی را بلرزاند و او را به ورطه نابودی بکشاند و تو، همان علت و جرقه ابتدایی آن نابودی باشی!

ارایش یعنی زیبایی مصنوعی
دختری که با ارایش کردن میخواد زیبا بشه به نظر من ارزشش صفر هست.هرچی خدا عطا کرده همونو بس
این ارایش در ازدواج هم مشکل افرین هست.پسر بدبخت وقتی دختر رو با ارایش میبینه می پسنده
اما بعد ازدواج دختر خانم که رفت حموم اومد بیرون و ارایشش پاک شد پسر میبینه که همون دختر نیست!

دختر خانم چادری ... فاجعه است !!

دختر خانم چادری که جلوی موهایش را مثل یک تاج خروس بیرون می آورد!

دختر خانم چادری ای که صدای قهقهه اش تا ده تا خانه آن طرف تر می رود !

دختر خانم چادری که تمام اقوام و خویشانش برایش محرم محسوب می شوند!

دختر خانم چادری که با صورت آرایش کرده از خانه بیرون می رود!

دختر خانم چادری ای که توی دانشگاه با پسرای همکلاسی اش بگو و بخند دارد !

دختر خانم چادری ای که حیا نمی کند که توی تاکسی کنار یک پسربنشیند،

... واقعاً فاجعه است!

[=book antiqua]

[=book antiqua] [=book antiqua]
[=book antiqua]چادری ها زهــــــــرایی نیستند!

[=book antiqua] اگر پهلویشان درد دین نداشته باشد...

[=book antiqua]
[=book antiqua] چادری ها زهـــــــــرایی نیستند!
[=book antiqua]
[=book antiqua] اگر لبشان ذكر غریب مادر نداشته باشد...
[=book antiqua]
[=book antiqua] چادری ها زهــــــــرایی نیستند!
[=book antiqua]
[=book antiqua] اگر زینبی را برای كربلای پسرش مهدی نداشته باشند...
[=book antiqua]
[=book antiqua] چادری ها زهــــــــــرایی نیستند!
[=book antiqua]
[=book antiqua] اگر ذكر لب زینبشان چیزی جز «ما رایت الا جمیلا» باشد...
[=book antiqua]
[=book antiqua]
[=book antiqua] اگر عدو را با سیاهی چادرشان به خاك سیاه نكشانند...
[=book antiqua]
[=book antiqua]
[=book antiqua] اگر سیاهی چادرشان حرمت خون شهیدان را به عالمیان ننمایاند...
[=book antiqua]
[=book antiqua] چادری ها زهـــــــــرایی نیستند!
[=book antiqua]
[=book antiqua] اگر منتظـــــــــر یوسف گمگشته ای نباشند...
[=book antiqua]
[=book antiqua]
[=book antiqua] اگر "سربند یا زهـــــــــــرا س" را بر پیشانی علویان خود گره نزنند...
[=book antiqua]
[=book antiqua]
[=book antiqua] اگر چادرشان مجوز ورودشان به زیر خیمه ی نیمه سوخته ی "مــــــــــادر" نباشد...

من برخی مواقع یه چادرهایی دیدم که سر نکردنش از سرکردنش خوبه.
نمیدونم حالا خانوما بهش چی میگین.از این ور اون ورش دیده میشه
این یعنی چی؟

سلام

نام من چادر است ..نام مادرم حجاب و پدرم عفاف است …
روزگارم بد است و از همه شما دلگیرم …
شما از من که میراث خانمی پهلو شکسته هستم خوب محفاظت نکردید ، هیچ وقت یادم نمیرود … از کوچه تا بین در و دیوار همیشه همراهش بودم وقتی زمین خورد ، خاکی شدم … وقتی سیلی خورد ، در صورتش بودم ، وقتی بین در و دیوار محسنش سقط شد ، خونی شدم … خوب میدانم چه دردی کشید تا من را برای شما به ارث گذارد…
و شما با من چه کردید ؟؟؟ شما کار را به جایی رساندید که میخواهند مرا با زور و بگیر و ببند به دیگران غالب کنند و من خوب میدانم چرا کارم به اینجا کشیده شده …
از شماست که برماست …
شنیدم که میگفتید اگر میخواهی کسی را خراب کنی از او بد دفاع کن و شما با من همین کار را کردید !
اگر شمایی که خود را وارثان من میدانید درست رفتار میکردید و حرمتم را حفظ میکردید وضعیت من اینگونه نبود …
عده ای مرا تبدیل به استتاری برای گناهانتان کردید تا بگویند فلانی زیر چادر هر کاری میکند و باعث شدید قداستم کمرنگ شود …
مرا وسیله تکبر و فخر فروشی و خود برتر بینی کردید …
مرا تبدیل به شنلی کردید تا در میان سیاهی من ، رنگی بودن کفش و جوراب ها و مانتوهای رنگارنگتان بیشتر جلوه کند …
عده ای مرا به تمسخر گرفتید و از میان من دست های عریان و موهایتان را بیرون گذاشتید …
مرا به هر جایی بردید … از شانه به شانه ی نامحرم در تاکسی و دانشگاه و میان پسر ها تا کافی شاپ و محیط های فاسدتر …
هنر پیشه هایتان مرا فقط برای فیلم بازی کردن خواستند و شما هم با من فیلم بازی کردید تا در نقش دختری معصوم باشید …
به سیاهی رنگم ایراد گرفتند … و شما سعی کردید مرا عوض کنید !!!
عده ای از شما به من مدل دادید ، تقصیر خودتان را گردن من انداختید و شکل مرا عوض کردید تا مثلا محبوب تر شوم … مرا تبدیل به مانتوهای براق و لبنانی و ملی و اندامی کردید …
شما به میراث فرهنگیتان دست نمیزنید و آن را تغییر نمیدهید اما در من که میراثی گرانبهاتر بودم دست بردید و هویتم را از من گرفتید …
به من خیانت کردید و من را که قرار بود جلوی زینت ها را بگیرم تبدیل به زینت کردید ، از زیر من روسری های رنگارنگ بیرون زدید و یادتان رفت برای چه چیز آمده ام و اگر قرار بود زیبا باشم زیبا به شما میرسیدم …
شکایت شما را خواهم کرد …
به شما توصیه میکنم به جای عوض کردن و مدل دادن به من خودتان را عوض کنید ، به جای اینکه مرا به شوی لباس بکشانید نگاهی به خودتان بیندازید شاید ایراد از خودتان باشد …

(بسم الله الرحمن الرحیم)

همه چیزش درست بود
فكر میكرد باحجاب است

فكر میكرد نماز خوان است(1)

فكر میكرد كارش درست است
فكر میكرد به بهشت می رود!(2)

امــّـــا امـــــآن از غفلت!
همه اش در حد یك فكــــر بود.
نه تنـــها، بهشــت خود را به كوهــان شتــری فروخت،
بلـــكه
لـعنـتِ همیشگی را هم به اِزایـــش خریــده بـود

.رسول خدا - صلّی الله علیه و آله : زمانی که دیدید زنانی موهای سر خود را مثل برآمدگی پشت شتر نموده و در میان نامحرمان ظاهر می شوند، به آنها بگوئید که نمازشان قبول نیست.«کنزالعمال/ ج 16/ ص 392»

2.پیامبر اعظم صلی الله و علیه و آله : دو گروره از دوزخیان را دیدم که در این زمان هنوز نیامده اند ... زنانی که پوشیده ولی برهنه اند .... سرهایشان را مانند کوهان شتر برجسته می کنند، اینان به بهشت نمی روند و بوی بهشت را که از فاصله ای بسیار زیاد به مشام می رسد، استشمام نمی کنند. «میزان الحکمه/ج1/ص530»

3.رسول خدا - صلّی الله علیه و آله: در آخر الزمان از میان امت من زنانی خواهند آمد که پوشش دارند اما برهنه اند و بر سرهایشان بر آمدگی مانند کوهان شتر خراسانی وجود دارد ... پس آنان را لعنت کنید که ملعونند. «صحیح مسلم /ج6

یه دختر چادری جلوی نامحرم بلند نمی خنده

یه دختر چادری بانامحرم شوخی نمیکنه

یه دختر چادری جلوی نامحرم خودنمایی نمیکنه

یه دختر چادری جلوی نامحرم آرایش نمیکنه

یه دختر چادری جلوی نامحرم موهاشو بیرون نمیزاره

یه دختر چادری به نامحرم نگاه نمیکنه

یه دختر چادری مواظب زبانش هست تا غیبت تهمت دروغ نگه

خلاصه هر کاری میکنه که دل خدا و امام زمانش رو شاد کنه

سلام دوست گرامی خیلی مطلب زیبا و تامل برانگیز و پر مغزی بود واقعا ممنونم
عالی نوشتید
موفق باشید
یا علی

ابوالفضل;395396 نوشت:
این یعنی چی؟

:mohandes::mohandes:

باغ بهشت;395220 نوشت:
از کجا معلوم همین آرایش کم تو ،خواهرم ، دل جوانی را بلرزاند و او را به ورطه نابودی بکشاند و تو، همان علت و جرقه ابتدایی آن نابودی باشی ؟!

با توجه به اینکه طی دهه اخیر با امور عجیب غریب زیادی سر و کله میزنیم خیلی از امور، که نه تنها از نظر شرع قبیح است ، بلکه از نظر عرف هم امری انحطاط آور برای جامعه محسوب میشد، اینک افراد زیادی به آن عشق می ورزند..یکی از این امور آرایش است.

در اسلام برای آرایش زن مکان و زمان مشخص و تعیین شده ای وجود دارد .ولی با کمی دقت در کوچه و بازار و حتی در میان نزدیکترین افراد به ما، آرایش در محضر نامحرمان ،یک امر کاملا عادی و جا افتاده شده است. تا جایی که ،به جای اینکه همه دست در دست هم دهند تا این معضل اجتماعی را حل کنند بسیاری از افراد محجبه، خود، بدان گرفتار شده اند!

حرف ما در اینجا استثنائا به دو گروه اول بر نمی گردد چرا که آنها خواسته یا ناخواسته، با ظاهر خود، دم از عدم قبول حجاب و حفظ نصف و نیمه آن به دلایل گوناگون میزنند . اما روی صحبت ما با خانم هایی است که با کمال تعجب و تاسف در حین حفظ حجاب به آرایش می پردازند!! و وقتی از آنها میپرسیم علت آرایش شما در حین حفظ حجاب چیست دلایلی می آورند که بوی نفس اماره میدهد، دلایلی چون، میخواهیم در جامعه پررنگ شویم، چون خانواده ما سنتی است و با برداشتن حجاب ما موافق نیست، چون هرکاری میکنیم غیرتمان اجازه نمیدهد چادر را بر داریم و از طرفی دوست داریم همه بفهمند ما هم زیبا هستیم و ….. .

آری می دانند، بسیاری ازخانم ها که نمیتوانند با حجاب خداحافظی کنند سعی در برداشت شخصی از معنای آن داشته و با ترس از اینکه امل نامیده شوند این حرام الهی (آرایش در برابر نامحرمان ) را بر خود حلال دانسته و در ضمن محجبه بودن (اعم از پوشاندن کل بدن، باستثناء وجه و کفین ) سعی در نمایش خود و جلوه دادن چهره خویش در جامعه داشته و هیچ عذابی هم به وجدان خود راه نمیدهند.

بدون آنکه ذره ای فکر کنند که آیا حق دارند جلوهء چادر را با آرایش از بین ببرند؟ آیا معنای عفاف و حیا تنها در پوشاندن موی سر خلاصه میشود؟ آیا مردم در مورد آنها همان فکری را میکنند که درباره ی هر فرد چادری بدون آرایش میکنند؟ آیا اصلا وجدان آنها این امر را قبول میکند که برای سلیقه شخصی خود قبح این حرام الهی را از بین ببرند؟.و باعث شوند نسل های آتی برداشت غلطی از این نهی الهی(یعنی عدم آرایش در مقابل نامحرم) پیدا کنند و حجاب معنایی غیر آنچه مد نظر اسلام است پیدا کند؟

باید گفت ،هیچ امری از قبیل مد گرایی،ترویج فرهنگ های غلط ،باور های شخصی و….. نمیتواند باعث ملغی یا منسوخ شدن حکم خداوند، یا حلال شدن حرامی شود. و با هیچ ترفندی نمیتوان آیه ء (( ولا تبرجن تبرج الجاهلیت الاولی)) را به امری دیگر تفسیر کرد. چرا که این آیه بدون نیاز به تفسیر و مشخصا اعلام میدارد که آرایش کردن و خودنمایی امری است که انسانها را به زمان نادانی و جاهلیت و بی دینی میکشاند و می خواهد بگوید ای زنانی که خود را برای نامحرم می آرایید بدانید زنان امل زمان جاهلیت هیچ ارزشی برای خود قائل نبوده و در آن زمان تنها استفاده از زیبایی ظاهری و نگاه جنسیتی به زن لحاظ میشده است.

به جرات میتوان گفت، این عمل آنها نه تنها دست کمی از بی حجابی ندارد بلکه گناهی بالاتر از این امر برای آنها مکتوب خواهد شد! چرا که نه تنها زیبایی خود را برای نامحرم جلوه گر میکنند، بلکه قبح آرایش در برابر نامحرم که امری مزمت شده نزد پروردگار است ر ا از بین برده و باعث ترویج بیش از بیش آن خواهند شد.

مگر نه این است که بزرگترین گناه گناهی است که صاحبش آن را سبک بشمارد ؟ پس این افراد بدانند که گناه، گناه است و باید از کوچک و بزرگ آن فراری بود، چراکه از کجا معلوم همین آرایش کم تو ،خواهر، دل جوانی را بلرزاند و او را به ورطه نابودی بکشاند و تو، همان علت و جرقه ابتدایی آن نابودی باشی!

باغ بهشت محترم قبل از هر حرفی از دقت نظرتان بابت گذاشتن این تاپیک مهم قدر دانی میکنم. این قسم چادری ها از آن دسته اند که به زور چماق چادری شده اند و اگر راه بیابند سریع تغییر رویه میدهند.مانتویی های محجبه را هم معرفی کنید .بد نیست به حجاب از دید دیگر اقشار نیز نگاه شود.زیرا حجاب یک تفکر ارزشی و اجتماعی جهان شمول است.و خاص یک قشر و یک فرهنگ و یک نوع پوشش را نیز شامل نمیشود هر چند چادر ارجح ترین و بهترین نمونه ی حجاب است و در آن شکی نیست . درست است که خیلی ها چادر را مسخره گرفته اند .و چادر سرکردنشان بیشتر مسخرگی ست تا حجاب اما چرا برخی اوقات میبینیم چادری ها ی سفت و سخت به یکباره بی حجاب میشوند حالا برداشتن چادر یک چیز است اما گاهی آسیب شدیدتر جلوه میکند .من ترجیح میدهم همین مانتویی های بی حجاب و بد حجاب خودشان علاقه به چادر پیدا کنند حالا آرایش کنند تا اینکه دختران خانواده شهدا را اصلا بی حجاب ببینم .یا اینکه همین بد چادرها را یک جوری سوال در ذهنشان به وجود آوریم که تکلیفشان را با خودشان یکسره کنند!!!

باغ بهشت;402493 نوشت:
یه دختر چادری جلوی نامحرم بلند نمی خنده

یه دختر چادری بانامحرم شوخی نمیکنه
یه دختر چادری جلوی نامحرم خودنمایی نمیکنه

یه دختر چادری جلوی نامحرم آرایش نمیکنه
یه دختر چادری جلوی نامحرم موهاشو بیرون نمیزاره
یه دختر چادری به نامحرم نگاه نمیکنه
یه دختر چادری مواظب زبانش هست تا غیبت تهمت دروغ نگه

حجاب مهمه نه چادر

یاالله.
باآرزوی سلامتی برای همه وتبریک عید غدیر..
جاداره تشکر کنم از سرکارباغ بهشت گرامی بابته این پست خیلی خوب..واقعا یه جاهای به این چیزا برخوردم ونمیدونم چی بگم..فقط الله اعلم..تشکرازهمه بزرگواران که تو این تاپیک نظر دادن..
:goleroz:

سلام
من از یک چیزی تعجب می کنم .... یکی به من بگه : حجاب کامل یا ناقص و بی حجابی و بد حجابی یعنی چه ؟
حجاب یک معنا بیشتر ندارد . برای داشتن حجاب مانند همه ی ارزشهای والا ، توفیقی لازم است که خداوند به انسان ارزانی داشته باشد مانند شهادت در راه خدا . مانند طیر الارض یا چشم برزخی .
یک چارچوبی دارد . اگر از آن کمتر باشد ، میشود عدم رعایت حجاب و زیر پا گذاشتن فرمان خدا . آن حدود را هم شارع مقدس تعیین کرده است . مثل نماز خواندن . آیا میشود برخی از ارکان نماز را به دلخواه برانداخت ؟ مثلا بگوییم فلانی بد نماز است . یا نماز را ناقص می خواند . این چه صیغه ای است ؟
اما در احکام برای فضیلت بیشتر مقدارهایی وضع شده است که حجاب نیز از آنها مستثنی نیست . واجبات آنها هستند که اگر انجام نشوند گناه کرده ایم . و آنچه از ما فوت شده باید قضا بجا آوریم . برای هر واجب چارچوبی است اگر بیش از آن عمل کنی منزلتی بیشتر خواهی یافت و پاداش بیشتر کسب خواهی نمود . اما اگر به همان اندازه باشد مانع از رسیدن به بهشت نمیشود .
حجاب جدودش همان است که شارع فرموده است . این یعنی انجام واجب . اما مستحبات چه می کنند ؟ امر واجبی را برتر از اصل خویش می کنند . و سبب منزلتها و پاداشهای افضل میشوند . اینها را گفتم که بگویم : « حجاب برتر کدام است » ؟ حجاب برتر در یک کلمه : « حجاب فاطمه (س) است » . رعایت حجاب با مستحباتش . با متعلقاتش . وقتی نابینایی هم به خانه اش می آید پوشش را رعایت می کند . و در پاسخ به پدر بزرگوارش می گوید : او مرا نمیبیند اما من که او را می بینم و او صدای نفس مرا میشنود . و در همان لحظه پاداشش را از نبی خدا می گیرد . آنگاه که فرمودند :« فاطمه پاره تن من است » .

حجاب کامل رو گفتید چادر، گفتیم قبول، شما راست میگید
دیگه چرا سختش میکنید و میگید حجاب فاطمی؟؟؟ بابا عزیز من خودت داری میگی حجاب " فاطمی " مگه همه حضرت فاطمه ان؟ ماشاءالله ورد زبون همه هم شده که حضرت جلوی نابینا رو میگرفتن
من این اصل رو قبول دارم که باید از زندگی حضرات معصومین الگو گرفت ولی هرکی در حد توان خودش
حرف استارتر تاپیک خیلییییییی جالبه، بعد از گروه بندی افراد جامعه گفتن خب ما با دو گروه اول که کاری نداریم بریم سراغ بقیه
عزیز من، از عهده حل کردن اصل مسئله برنیومدی اومدی سراغ فرعش؟
بله، چادر ارزش داره، قداست داره، اصول داره، ولی یکی هم با وجود چادر اشتباهاتی داره،اولا خدا ان شاءالله قبول کنه، دوما ان شاء الله کم کم اشتباهاتشو جبران کنه، دیگه چرا میگی از چادری جماعت بعیده بعضی کارها و چادری نباید فلان باشه
برای ارشاد و هدایت افراد، زبانی نرم و لین لازم است...

با سلام و احترام

ابوالفضل;395396 نوشت:
این یعنی چی؟

من بهش میگم چادر تابستونی:ok:
یه سری انسان های متمدن با این کارشون میخوان -نعوذبالله- سر خدا رو هم کلاه بذارن. مثلا هم چادر سر می کنن هم خود نمایی... عقل هم خوب چیزیه والا:Gig:

حالا همونشم درست حسابی بگیرن، خوبه... طرف چادر سر می کنه در حد شنل زورو...
این روزا زوروی مونث تو خیابون زیاد شده...

تعمیم دادن از بزرگترین اشتباهاته
یقین داری که طرف قصدش کلاه گذاشتن سر خداست؟؟؟؟
زود قضاوت میکنید
تعمیم میدید
تمسخر میکنید
بعد ایراد از چادری های بزک کرده میگیرید؟
این نحوه ارشاد رو از کجا یاد گرفتید؟

عرشیان;414990 نوشت:
تعمیم دادن از بزرگترین اشتباهاته
یقین داری که طرف قصدش کلاه گذاشتن سر خداست؟؟؟؟
زود قضاوت میکنید
تعمیم میدید
تمسخر میکنید
بعد ایراد از چادری های بزک کرده میگیرید؟
این نحوه ارشاد رو از کجا یاد گرفتید؟

عرض کردم یک سری نه همه...
من نمیخوام چادرو الکی الکی مقدس کنم ولی قبول کنین که چادر حرمت خاصی داره

نمیشه چادر ملی تنگ پوشید و به این پوشش بی حرمتی کرد
نمیشه با پیرهن شلوار چادر حریر توری سر کرد و به این پوشش بی حرمتی کرد
نمیشه چادر سر کرد، آرایش هم کرد و به این پوشش بی حرمتی کرد

حالا یکی مانتو گشاد میپوشه و همه ی موازین حجاب رو داره، اصلا چادر هم سر نکنه مشکلی نیست حالا دیگه با این شرایط بخواد چادر حریر و توری و هر نوع دیگه اش هم سر کنه، از نظر فقهی اشکالی نداره

نظر بنده این بود که اگه یکی هر طور دوست داره مانتو جیغ قرمز نیم متری تنگ بپوشه بعد محض اینکه کسی کاری به کارش نداشته باشه و عریضه خالی نمونه، یه چادر توری و حریر سر کنه، در واقع به چادر بی احترامی کرده

به هر ترتیب اگه باعث دل آزردگی شدم، معذرت می خوام. امیدوارم روز عیدی کینه ای ازم به دل نداشته باشین. بازم ازتون میخوام حلالم کنین هرچند که خدا میدونه قصد جسارت نداشتم.

سلام
به نظرم این غلطه که بیاییم به این صورت محجبه ها رو دسته بندی کنیم و بعد هم طرز رفتارشون رو بیان و نقد کنیم
باید به شرایط اون فرد هم توجه داشت.توی جامعه ی ما متاسفانه مردم انقدر تنبل و تن پرور شدن که آدما رو تبدیل کردن به معیار و ملاک دین!
هر کس چادری باشه می شه نماینده دین و هر بدحجابی نماد کفر ِ و زندیق!تقصیر کیه که این فرهنگ غلط تو جامعه پا گرفته؟
هر کسی در درون خودش تناقضاتی داره حل نشده؛
دختر بدحجابی که نمازاش هیچوقت قضا نمی شه یه جور تناقض داره
دختر محجبه ای هم که نمازاش رو یکی در میون می خونه یه جور...
ادم ها مدام در حال تغییر و تحول اند.چون خدا تا حدی این اختیار رو بهشون داده که تصمیم بگیرن و محدوده ی اعتقادی شون رو خودشون معین کنن
همین محجبه ای که آرایش می کنه شاید در حال گذر از یه مرحله ست.از کجا معلوم که وجدانش آسوده ست؟مگه شما ذهن خوانید؟
لحن تایپیکتون اونقدر تند ِ که فقط توی آدم موضع ایجاد می کنه

سلام
اشتباه تعبیر نکنید دوستان خوبم .
من فقط تعبیر کردم . و مورد حجاب و حجاب برتر را توضیح دادم . کسی را متهم نمی کنم که در نزد خدای خودش چه ارزشی دارد یا ندارد . بنده عرض کردم حجاب برتر مثل آنست که علاوه بر چارچوب شرع چیزی بالاتر رعایت بشه . و مثال زدم مثل انجام مستحبات . این اعمال ضرورتی برای رسیدن به بهشت ندارد ولی جایگاهت را ترفیع می بخشد . پس لزومی ندارد مانند فاطمه شوی تا به بهشت برسی . ولی چون او شدن مرتبه ات را بالا می برد .
این یک مطلب . و مطلب دیگر اینکه حجاب به قدری که مفسده ایجاد نکند کافی است . حالا شما بگویید اگر لخت و عریان هم ظاهر شوند و باعث مفسده نشود ما همان را خواهیم پذیرفت .
در ثانی حجاب ابتدا فقط برای زن نیست بلکه حیا و عفتی که حاصل رفتارهای معقول باشد از سوی مرد و زن مطرح است . دوم اینکه حجابی که عنوان میشود منظور همان حفظ ارزش است از سوی هر دو جنس . منظور حفظ نظم اخلاقی جامعه است . حالا تعبیرات ممکن است بر سر چگونگی آن متفاوت باشد . ممکن است نگرش برخی افراد این باشد که وضعیتهای بد پوششی به این نظم خدشه وارد نمی کند . باید مستند بحث کرد که ایجاد می کند یا خیر . هیچ اشکالی نیست . اما این حقیر بدون استناد به واقعیتها هیچوقت مدعی نیستم که کدام وضعیت حتماً خلاف است .در ضمن بقول شما از درون انسانها کسی خبر ندارد . از ارتباط انسانها با خدای خویش کسی خبر ندارد . اما بحث اینست که چه خبر داشته باشیم و چه نداشته باشیم ، حدودها را ما می بینیم و احتمال شیوع همگانی را باید مد نظر داشت . زیرا نمی توان در جمع بود و ارتباطهای خصوصی با خدا را هم ارجح دانست . منطقی نیست که تخریب احتمالی جامعه و اخلاق جامعه را قربانی ارتباطات خصوصی افراد با خدایشان کرد .
نمیدانم اگر درست نگفتم ایرادم را بگیرید و راهنماییم کنید . محتاجم به مواعظ شما .

مرید الحسین: خطابم البته به صاحب ِ موضوع بود نه شما.
باید مسائل رو ریشه ای بررسی کرد
اینکه هی بیایم تقبیح و سرزنش کنیم یه قشر رو چه دردی رو دوا می کنه به جز ایجاد عداوت؟

kaghaz_rangi;415347 نوشت:
مرید الحسین: خطابم البته به صاحب ِ موضوع بود نه شما.
باید مسائل رو ریشه ای بررسی کرد
اینکه هی بیایم تقبیح و سرزنش کنیم یه قشر رو چه دردی رو دوا می کنه به جز ایجاد عداوت؟

حق با شماست ولی آیا عداوت فقط در این کلام هست یا
اگه بگیم این چادر شما به عنوان حجاب حساب نمیشه میگن به توچه!
بگیم عرف جامعه این نیست رعایت کنید میگن به تو چه!
بی خیالشون بشیم به خودمون و جامعه خیانت کردیم
به زور هم بخوایم کاری کنیم میگن حقوق بشر و آزادی و ....
پس همیشه این عداوتها وجود داره مهم اینه که حرف ها زده بشه

یک قدم هم بریم جلوتر:
امروز به بلای جدیدی گرفتار شده ایم...
محجبه هایی که حتی بزک کرده هم نیستند... اما حیا ندارند...حجاب هست! حیا نیست!!!
دیدن این آدم ها آتشم می زند، حتی در همین سایت دینی...ای وای بر ما یا صاحب الزمان چه می کشی از دست ما...

اينكه يك حرف رو بزنيم مهمه
اما اينكه چجوري اون رو بيان كنيم مهمتره...
بعضي وقتها ما از روي خون ِ‌جگر و دلسوزي حرفهايي رو مي زنيم كه درد روي درد ميارن و بس
هميشه حرف زدن راحت ِ
اين راهكار دادن ِ كه سخته

afshin;426386 نوشت:

بزرگوار میدانم قصد شما خیر است ولی قبل از نقل قول یک مطلب در موردش تحقیق کنید که خدایی نکرده نسبت خلاف واقع به کسی ندید.حکم مورد نظر کامل در این تاپیک امده:

یا الله*

سلام

یه مقدار داره بی انصافی میشه به نظرم! نه فقط نسبت به مانتویی های محجبه و بدون آرایش، که حتی به چادری ها...:Ghamgin: :offlow:

کنیز نرجس خاتون;414331 نوشت:
... این قسم چادری ها از آن دسته اند که به زور چماق چادری شده اند و اگر راه بیابند سریع تغییر رویه میدهند. ...

البته گاهی از سر عدم وجود آگاهیِ کافی این کارو میکنن و وقتی آگاه شدند تغییر رویه میدن،منتها به سوی مثبت قضیه ... :ok:

تعمیم دادن یه موضوع به همه ابدا کار درستی نیست!! و ممکنه دلی رو به درد بیارید با این قبیل حرف ها... اینو میگم چون به نظرم میاد تو جمله تون تغییر رویه به سمت منفی مد نظرتون بوده، آخه تفکیک نشده!...

منظورم هم صرفا شخص شما دوست خوب نبوده، از همه ی عزیزانی که این طور جمع میبندن و به عبارتی تر و خشک رو با هم می بینن، خواهش میکنم کمی دقیق تر باشن...:Gol:

یا زهرا* س

در پناه الله*

[=arial black]تن آدمی شریف است به نشان آدمیت
نه این لباس زیباست نشان آدمیت

اگه درست نوشته باشم:khandeh!:

[=arial black]تا وقتی که همه چیز شده ظاهری این مشکل هست متاسفانه تو جامعه به ظواهر خیلی اهمیت داده میشه

[=arial black]انشاالله که این زینتها 24 ساعت باشه و وقتی بدون هماهنگی این افراد رو می بینم وحشت زده نشیم:khandeh!:

طلوع ستاره;426561 نوشت:
تن آدمی شریف است به نشان آدمیت
نه این لباس زیباست نشان آدمیت
اگه درست نوشته باشم

تن آدمی شریف است به جان آدمیت
نه همین لباس زیباست نشان آدمیت:khandeh!:
سعدی

[="Times New Roman"][="Black"][=times new roman]به ظاهر زیاد اهمیت دادن چیز بدی نیست . خیلی هم خوبه . مشکل از اونجا شروع میشه که فـــــــــــــقـــــــط به ظاهر اهمیت داده میشه..!!!

پریا;414532 نوشت:
حجاب مهمه نه چادر

این حرف حرف درستی است .ولی آیا واقعا مانتوهایی که در بازار وجود دارد جای چادر را می گیرد . به نظر بنده حجابی درست است که اندامها را نشان ندهد و در مرحله دوم جلب توجه نکند . اگر فیلم های قدیمی دهه هفتاد را دیده باشید مانتو ها گشاد بودند و بلند اصلا بدن نما نبودند الان من که ندیده ام در جامعه دهه 90 کسی این مانتوها را بپوشد.
یک مطلب دیگر که میخواستم عرض کنم . اینکه در شهر ما که تمام چادری هستند و لی در شهر تهران با آن وضع بد حجابی کسی که چادری است و حجاب و حیا را رعایت میکند باید تمام قد احسنت گفت چون این کار لازمه اش ایمان است . یک دختر جوان در محیطی دست به این کار می زند که
احتمالا :
رفقایش را از دست خواهد داد .
تنها خواهد شد.
مورد تمسخر واقع خواهد شد .
مورد انتقاد دوست و دشمن قرار خواهد گرفت.
و...
بی تعارف بگویم من اگر یک دختر بودم کار واقعا مشکلی پیش رو داشتم . در عین حالی که وظیفه من حفظ حجاب بود.
ما مرد ها اگر بخواهیم ایمان خودمان را مخفی کنیم و در عین حال گناه نکنیم . می توانیم ته ریش بگذاریم که زیاد تابلو نباشد و پوششی مناسب و در عین حال به روز داشته باشیم . پس ما زیاد هنر نمی کنیم.

مرحبا به بانوی جوان محجبه با حیا :Gol:

اگر همین روایت پیامبر اکرم( صلی الله علیه و آله و سلم )را ملاک برای حجاب قرار دهیم. حسنوا و اصلحوا بودن پوشش،آن است که رنگ و شکل آن به گونه‌ای جذّاب که توجه دیگران(مردان) را به خود جلب نماید،نباشد؛زیرا هدف از حکم حجاب پاکی و طهارت قلب انسان از هرگونه هیجانات و توجهات شهوت آلود است و این امر مکرر در آیات حجاب آمده است که«ذلک ازکی لهم، ذلکم خیر لکم، ذلک ادنی این یعرفن فلا یؤذین، ان یستعفن خیر لهم، ذلکم اطهر لقلوبکم» و اگر دستوراتی در مورد نوع پوشش یا سخن گفتن و راه رفتن زنان آمده است،همه تأمین کننده سلامتی قلبی و طهارت باطنی زنان و مردان و نهایتاً سلامت و سعادت جامعه می‌باشد.
[=arial black]تو بخش
[=arial black]http://www.askdin.com/thread30991-2.html اشاره کردم

سیده راضیه;426565 نوشت:

تن آدمی شریف است به جان آدمیت
نه همین لباس زیباست نشان آدمیت:khandeh!:
سعدی

نه، همین لباس زیباست نشان آدمیت.
علی!

علی ;427136 نوشت:
نه، همین لباس زیباست نشان آدمیت.
علی!

نه بعدش ، :Gig:

طلوع ستاره;427214 نوشت:
نه بعدش ، :Gig:

میخواستم بگم که ظاهر آدمها نشون دهنده شخصیت و اعتقاداتشونه و این که میگن حجاب مهم نیست و قلبت پاک باشه حرف مفته.

هو المحبوب....
در نظر این حقیر
1)درختی که سالم باشه و درون کرم خورده و فاسدی نداشته باشه میوه ی بدی نمیده ...لذا حجاب بد هم نشانه ی درونی سوال برانگیز است...
2) اگر یکی دزد بود بگیم خب مهم اینه که قاتل نیست؟؟!! خب پس ذات بد دزدی چه؟؟؟!! بی حجابی در ذات عمل زشت است حال اگر کسی خلق پسندیده ی دیگری دارد نمی تواند از زشتیه بی حجابیش بکاهد..:Gol::Gol:
و از علل بی حجابی هم به تغییر ارزش ها در نگاه نسل جدید می توان اشاره کرد...:Gol:

هه..... یه داستان بگم؟؟؟ :dokhtari:

چند وقت پیش یه خواستگار داشتم .... که منو با چادر تو مسجد دیده بود و پسندیده بود!
(چون واسه نماز جماعت رفته بودم مسجد..... با چادر رفتم ولی خوب چادری نیستم...... البته حجابم کامله ها)

اومدن خونمون و خوب البته من هم خوشحال شدم چون پسر پسندیده و موقری بود! :shadi:
تو همون جلسه اول فهمید که چادری نیستم !!!!
شوکه شد...... خیلی صریح و تلخ گفت : من دختره چادری می خوام و البته دخترایی هم که چادر ندارن و اصلاً قبول ندارم (یه ذره ام لحنش توهین آمیز بود)

نشد! (خیلی دلم شکست و احساس بی عفتی کردم) :ashk:
ایشون رفت خواستگاری یه خانمی که چادری بود!
.
.
.
.
اما دنیایی آرایش می کرد.........دنیایی ا!!! اون جوری که هممون می دونیم!

:negah:

(نظرتون؟؟؟؟؟؟؟)

palizgar;427559 نوشت:

چند وقت پیش یه خواستگار داشتم .... که منو با چادر تو مسجد دیده بود و پسندیده بود!
(چون واسه نماز جماعت رفته بودم مسجد..... با چادر رفتم ولی خوب چادری نیستم...... البته حجابم کامله ها)

اومدن خونمون و خوب البته من هم خوشحال شدم چون پسر پسندیده و موقری بود!

:shadi:
شوکه شد...... خیلی صریح و تلخ گفت : من دختره چادری می خوام و البته دخترایی هم که چادر ندارن و اصلاً قبول ندارم (یه ذره ام لحنش توهین آمیز بود)

نشد! (خیلی دلم شکست و احساس بی عفتی کردم)

:ashk:
.
.
.
.

(نظرتون؟؟؟؟؟؟؟)

این نباید برای شما ناراحت کننده باشد به دلایلی

اما در کل قسمت چیز مهمیست که ربطی به این مسائل ندارد

palizgar;427559 نوشت:

اومدن خونمون و خوب البته من هم خوشحال شدم چون پسر پسندیده و موقری بود!

:shadi:

نشد! (خیلی دلم شکست و احساس بی عفتی کردم)

:ashk:
.
.
.
.

(نظرتون؟؟؟؟؟؟؟)

سلام
خیلی واضحه. دو تا احتمال راجع به ایشون می تونم در نظر بگیرم:
یکی اینکه اصلاً فلسفه حجاب رو درک نکردن و فکر میکنن فقط در یه چادر سر کردن خلاصه میشه.
دوم اینکه از طرف اطرافیان یا خانواده تحت فشار هستند. یعنی مثلاً مادرشون فقط دختر چادری می پسنده یا تو فامیلشون همه چادری هستن و...
هر کدوم از احتمالات درست باشه باز هم به این نتیجه می رسیم که در واقع مسئله حجاب برای ایشون جا نیفتاده.
ازدواج نکردن با ایشون هم به نفع شما شد.
برای شما هم توصیه میکنم:
ارتباطتون رو با مسجد و هیأت و جاهایی که محل تجمع آدمهای مذهبی هست قوی تر کنید. اونوقت باید بیشتر منتظر خواستگارهایی باشید که حجاب رو واقعاً درک کردند.
اگه چادر رو هم همیشه استفاده کنید خیلی براتون بهتره. (نه فقط برای قضیه ازدواج)

باغ بهشت;395220 نوشت:

سلام
خدا خیرتون بده بالاخره یکی وارد این بحث مهم شد.
وقتی بی حجاب باشی خوب تکلیفت معلومه ولی وقتی چادر مادر(س) رو سرت کردی حرمتش رو نگهدار.
این چه صیغه ایه جدیدا راه افتاده: چادری خوشتیپ؟؟؟
طرف چادر عربی خوشگل تر و چسبون تر از مانتو تنشه، موهاش بیرونه، دستاش لخته، هفتادو پنج قلم آرایش هم داره بعد میگه من با حجابم؟؟؟

majid-torabi;427674 نوشت:
طرف چادر عربی خوشگل تر و چسبون تر از مانتو تنشه، موهاش بیرونه، دستاش لخته، هفتادو پنج قلم آرایش هم داره بعد میگه من با حجابم؟؟؟

من یکیشم که واقع نمیدونم با این مدل افراد چه جوری میشه حرف زد که وضع حجابشون درست بشه، فکر میکنم باید به طور خصوصی هر کسی را آدم بفهمه که چطوری مجاب میشه، ولی اینم سخته! فقط میدونم برخورد تند بدترشون میکنه

باغ بهشت;395299 نوشت:
دختر خانم چادری ای که حیا نمی کند که توی تاکسی کنار یک پسربنشیند،

... واقعاً فاجعه است!

:_loool:
... واقعا عموم دوستانی که اینجا هستید، چنین نظری دارید؟:Ghamgin:
یعنی یک خانوم چادری رو توی تاکسی ببینید که کنار نامحرم نشسته، فکر میکنید فاجعه است؟
نباید کنار نامحرم نشیند؟
نیم ساعت صبر کند و دیر شدن و اخم و تخم راننده و مسافران و... را به جان بخرد که با تاکسی بعدی برود و فقط جلو سوار شود؟
یا باید پولدار باشد و فقط با آژانس رفت و آمد کند؟
واقعا برایم سوال است؟
لطفا توضیح دهید، من اگر اشتباه به احکام دینم عمل میکنم، اصلاح کنم خودم را...:Gig:

باران بانو;428879 نوشت:
:_loool:
... واقعا عموم دوستانی که اینجا هستید، چنین نظری دارید؟:Ghamgin:
یعنی یک خانوم چادری رو توی تاکسی ببینید که کنار نامحرم نشسته، فکر میکنید فاجعه است؟
نباید کنار نامحرم نشیند؟
نیم ساعت صبر کند و دیر شدن و اخم و تخم راننده و مسافران و... را به جان بخرد که با تاکسی بعدی برود و فقط جلو سوار شود؟
یا باید پولدار باشد و فقط با آژانس رفت و آمد کند؟
واقعا برایم سوال است؟
لطفا توضیح دهید، من اگر اشتباه به احکام دینم عمل میکنم، اصلاح کنم خودم را...:Gig:

سلام
بحث اینه که یک خانم عفیف باید از نشستن کنار نامحرم توی تاکسی حذر کنه.
یعنی خوشش نیاد که این کار رو انجام بده و تا میتونه باید کاری بکنه که چنین موقعیتی براش پیش نیاد.

سلام
یه جمله ی حکیمانه ای هست که می گه:"اگه میخوای چیزی رو خراب کنی ازش بد دفاع کن."
این دوستان با این شیوه ی حجاب هم دقیقا" دارن همین کار رو می کنن و خواسته یا ناخواسته آب به آسیاب دشمن می ریزن.
والا تا قبلا" که مردم تکلیفشون با خودشون معلوم بود و یا رومی روم بودن یا زنگی زنگ، یکسره به ما چادری ها انگ می زدن که معلوم نیس بیشترشون زیر چادر چیکار می کنن!!! حالا با این وضعیت کسی هم چیزی بگه باید سرمونو بندازیم پایین.(باور کنین یه دفه دانشگاه کرسی آزاداندیشی گذاشته بود در مورد حجاب،90%دوستانی که اومدن از بدحجابی دفاع کنن،استدلالشون این بود که چادری ها بعععععععععععععععععععضی هاشون زیر چادر قایم شدن و هزار و یک جور اشتباهشون رو می پوشونن!الله اکبر.جمع همگی دانشجو و مثلا" از فرزانگان مملکت)
دلایل بدحجابی این دوستان هم همون دلایلی که سایر بدحجابا دارن ولی اینها دونسته یا ندونسته اثر مخرب تری روی جامعه و نگاه اون به چادری ها دارن...

[=arial black]کسی که زیبایی اندیشه دارد زیبایی ظاهر خود را به نمایش نمی گذارد

می دونی ....!!
تا نچشند ،
نمیفهمند...
چادر یک تکه پارچه نیست...
چادر انتخاب خداست برای زن و انتخاب زن برای خدا !!
پ.ن: چادرت ارزش است ، باور کن و با افتخار سرت کن...

وقتـے کـه ؛ نشـآن زنـانگے اَت ،یـک پـآرچـه سرآپـا سیـاهے بـآشدهمـرنـگ مــآدر س ... تـآر و پـودِ سرآپـا مشکے اے کـه؛ تمـآمـ وجـودت را همچون مرواریدے در صدف در انحصـآرش۱ در آورد..در انحصــآرِ خ ُ د ا ...

عرش ِ زیـر پــآیـت ، برآیـت بهشـت مے شـود

وقتے کـه

گـآمـ هـایـت رآ بـا وِقــآر(۱) روے آن مے نهے...

و با هر وزش ِ چــآدرت ؛

عطـر ِخـُـدآ را در فضـآ مے پرآکنے ..

بــآنو ؛تو و وقـآرَت ،

مصـدآق ِ " فَتَبـآرکَ اللهُ احسَنَ الخـآلقین" ایـد..

:ok:

و تـآریکے وجـودِ آسمـان را در آغـوش کشیـد ُ
مــــآه معـنـا پیـدآ کــرد...

و تــو سیــآهےِ شـب رآ بـه سـر انداخـتے ُ
شـدے مــآهِ چــآدرت!
و دشمـن،مــآه وجودے ِ تـو رآ نشـانه رفـت...
و...

[=arial, helvetica, sans-serif]خواهرم! دنیا خراب آبادی است که هر نقطه آن به نگاه های آلوده نا امن گشته است. اما فرشته های حجاب در محفل انس و یاد خدا در امنیتی بسر می برند که دیگران از طعم آن بی خبرند.

موضوع قفل شده است