وسواس در صحت احکام

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
وسواس در صحت احکام

سلام. موضوعی در این مورد بود اما متاسفانه بسته شده بود و من نمیتونستم سوالمو اونجا بپرسم. میگن باید برای انتخاب مرجع دو نفر عادل راهنماییت کنن خودت اهل علم باشی و .... خودم اهل علم نیستم و به عادل هم دسترسی ندارم. تو موضوع دیگه اینو مطرح کردم و جوابی ندادن.
حالا یه موضوع دیگه هم مطرحه میگن باید از صحت رساله چاپ شده مطمعن بشیم. من جواب خیلی از سوالامو اینجا پیدا میکنم . عرفا همین سایت مورد قبول خیلیاست. آیا همین کافیه؟ یا من باید برم دو نفر عادل و راستگو پیدا کنم ؟ آخه من از کجا بدونم کی عادله کی راستگو... اینکه در بین مردم یه جایی مثل همین سایت شناخته شده باشه کافی نیست؟؟

با نام الله

کارشناس بحث: استاد شفا

binammm;374596 نوشت:
سلام. موضوعی در این مورد بود اما متاسفانه بسته شده بود و من نمیتونستم سوالمو اونجا بپرسم. میگن باید برای انتخاب مرجع دو نفر عادل راهنماییت کنن خودت اهل علم باشی و .... خودم اهل علم نیستم و به عادل هم دسترسی ندارم. تو موضوع دیگه اینو مطرح کردم و جوابی ندادن.
حالا یه موضوع دیگه هم مطرحه میگن باید از صحت رساله چاپ شده مطمعن بشیم. من جواب خیلی از سوالامو اینجا پیدا میکنم . عرفا همین سایت مورد قبول خیلیاست. آیا همین کافیه؟ یا من باید برم دو نفر عادل و راستگو پیدا کنم ؟ آخه من از کجا بدونم کی عادله کی راستگو... اینکه در بین مردم یه جایی مثل همین سایت شناخته شده باشه کافی نیست؟؟

سلام عليكم

اگر از آن دو راهي كه مطرح كرديد نتوانستيد مرجع تقليد خود را انتخاب كنيد بايد را سوم را براي انتخاب مرجع تقليد انتخاب كنيد وآن اين كه از گفته عده اي از اهل علم به اعلم بودن مجتهدي مطمئن شويد وجامعه مدرسين حوزه علميه قم شش نفر از مراجع عظام را معرفي كرده اند وفرموده اند:از اين شش مرجع مي توان تقليد كرد،كه شما اگر به گفته جامعه مدرسین حوزه علمیه قم این اطمینان برایتان حاصل می شود می توانید از بين اين شش نفر ،اگر امكان دارداز طريق شرعي، اعلم را انتخاب مي كنيد واگربرايتان امكان ندارد ،يكي از آن بزرگواران را به عنوان مرجع تقليد براي خود انتخاب مي كنيد.

براي به دست آوردن نظر مجتهد راه هاي بيان شده است كه يكي از راههاي آن اطمينان پيدا كردن به گفته كسي كه راستگو است مي باشد كه اگر اين اطمينان براي شما از راههاي معتبر مثل: تلفن دفتر مرجع يا پيامك يا سايت حاصل بشود كافي است.

منبع:توضيح المسائل ،احكام تقليد
وفقكم الله

موضوع قفل شده است