جمع بندی دین اسلام و قانون جذب!

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دین اسلام و قانون جذب!

[="Tahoma"] سلام و عرض ادب [/]

[="Tahoma"] [/]
[="Tahoma"] ببخشید یه سوال دارم...لطفا اول به این مطالبتوجه کنید:[/]
[="Tahoma"] [/]
[="Tahoma"]از افکار مثبت خود برایتولید ارتعاشات انرژی استفاده کنید. افکار هستند که تبدیل به واقعیت می شوند. [/][="Tahoma"]وقتیدرذهن[/][="Tahoma"] تصویر خود را [/][="Tahoma"]درحالیکهبه خواسته خود رسیده اید [/][="Tahoma"]،[/][="Tahoma"] مجسم کنید[/][="Tahoma"] ، با انرژی جهان طبیعتهمکاری و مشارکت نموده اید ، جهانی که می خواهد شما هر خواسته ای دارید بدستآورید [/]
[="Tahoma"] [/]
[="Tahoma"]در واقع قانون جذب یکقانون ثانوی است و قانون اصلی قانون ارتعاش است.به این صورت که هر چیزی که ازانرژی ساخته شده باشد (البته به گفته فیزیکدانان بخش عظیمی از هستی را جسم تاریکتشکیل داده است که ماهیت آن هنوز مشخص نیست) مشابه خود را جذب می کند.هر چیزی دراین دنیا دارای فرکانس مختص به خود است و[/][="Tahoma"]وقتی انسان در مورد چیزهای مختلف [/][="Tahoma"]اعم از پول، روابط خوب، سلامتی، فقر، روابطنابسمان، بیماری... [/][="Tahoma"]تمرکز می کند همان ها را[/][="Tahoma"] نیز [/][="Tahoma"]جذبمی کند [/][="Tahoma"]واین [/][="Tahoma"]از طریق ذهن و احساسات[/][="Tahoma"] انسان امکان پذیر است.[/]
[="Tahoma"] [/]
[="Tahoma"]به طور کلی روند قانون جذباز سه مر حله تشکیل می شود.[/][="Tahoma"][/]
· [="Tahoma"] [/][="Tahoma"]تجسم : برای تجسم انسانباید از ذهن خود استفاده کند.مجسم کردن خواسته، که الان از آن اوست و با آن کاریانجام می دهد و از داشتن آن لذت می برد، انگار همین حالا خواسته اش را دریافت کردهاست[/][="Tahoma"].[/]
· [="Tahoma"]احساس: همراه با تجسم انسان باید احساسفوق العاده ای در مورد خواسته اش داشته باشد، یک نوع احساس شور و شوق همراه بالذت(عشق)که تمام اینها توسط ذهن انسان امکان پذیر است.بدین ترتیب انسان فرکانسارتعاشی ایجاد می کند که خواسته خود را مانند آهنربا جذب می نماید.[/][="Tahoma"][/]
· [="Tahoma"]دریافت:بدینترتیب قانون جذب از طریق نیرویی طبیعی، مرئی و نامرئی کار می کند تا انسان را ازطریق شرایط و رویداد ها به خواسته اش برساند. [/][="Tahoma"][/]
[="Tahoma"] [/]
[="Tahoma"] [/][="Tahoma"]سوال من اینه که اینراهکارهایی که برای به کار بردن قانون جذب بیان شده( استفاده از قدرت تخیل واحساس) از نظر دین اسلام مشکلی نداره؟ میشه از این روشها برای رسیدن بهخواسته های مادی یا حتی معنوی استفاده کرد؟ مثلا خواسته ی کسیثروتمند شدن باشه یا یه خواسته ی معنوی مثل شهادت یا یه هدف روانی مثل رهایی ازافسردگی داشته باشه و............. اینکه در کنار کارهای دیگه ای که برایرسیدن به خواسته اش انجام میده خودشو تو اون حالتی که دوست داره تصور کنهایرادی دار[/][="Tahoma"]ه؟[/][="Tahoma"] [/][="Tahoma"][/]

با نام و یاد دوست

سلام

پاسخ سوال فوق در تاپیک زیر توسط کاشناس محترم ارائه شده است:

http://www.askdin.com/thread10865.html

خواهشمندم تاپیک فوق را به دقت مطالعه نمایید

اگر سوالی داشتید با پیام خصوصی همکاران بخش ارجاع را مطلع نمایید.

در همین جا از کاربران محترم درخواست دارم قبل از ایجاد موضوع و طرح سوال ، حتما از گزینه جستجوی سایت استفاده کنند

تا اگر بحث مشابهی قبلا در سایت وجود داشت مطالعه کنند

و در صورتی که به پاسخ سوال خود نرسیدند نسبت به ایجاد موضوع جدید اقدام نمایند.

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد اویس

[=Georgia]

عشق طوفان;400447 نوشت:
سلام و عرض ادب
ببخشید یه سوال دارم...لطفا اول به این مطالبتوجه کنید:
از افکار مثبت خود برایتولید ارتعاشات انرژی استفاده کنید. افکار هستند که تبدیل به واقعیت می شوند. وقتیدرذهن تصویر خود را درحالیکهبه خواسته خود رسیده اید ، مجسم کنید ، با انرژی جهان طبیعتهمکاری و مشارکت نموده اید ، جهانی که می خواهد شما هر خواسته ای دارید بدستآورید
در واقع قانون جذب یکقانون ثانوی است و قانون اصلی قانون ارتعاش است.به این صورت که هر چیزی که ازانرژی ساخته شده باشد (البته به گفته فیزیکدانان بخش عظیمی از هستی را جسم تاریکتشکیل داده است که ماهیت آن هنوز مشخص نیست) مشابه خود را جذب می کند.هر چیزی دراین دنیا دارای فرکانس مختص به خود است ووقتی انسان در مورد چیزهای مختلف اعم از پول، روابط خوب، سلامتی، فقر، روابطنابسمان، بیماری... تمرکز می کند همان ها را نیز جذبمی کند واین از طریق ذهن و احساسات انسان امکان پذیر است.
به طور کلی روند قانون جذباز سه مر حله تشکیل می شود.
· تجسم : برای تجسم انسانباید از ذهن خود استفاده کند.مجسم کردن خواسته، که الان از آن اوست و با آن کاریانجام می دهد و از داشتن آن لذت می برد، انگار همین حالا خواسته اش را دریافت کردهاست.
· احساس: همراه با تجسم انسان باید احساسفوق العاده ای در مورد خواسته اش داشته باشد، یک نوع احساس شور و شوق همراه بالذت(عشق)که تمام اینها توسط ذهن انسان امکان پذیر است.بدین ترتیب انسان فرکانسارتعاشی ایجاد می کند که خواسته خود را مانند آهنربا جذب می نماید.
· دریافت:بدینترتیب قانون جذب از طریق نیرویی طبیعی، مرئی و نامرئی کار می کند تا انسان را ازطریق شرایط و رویداد ها به خواسته اش برساند.
سوال من اینه که اینراهکارهایی که برای به کار بردن قانون جذب بیان شده( استفاده از قدرت تخیل واحساس) از نظر دین اسلام مشکلی نداره؟ میشه از این روشها برای رسیدن بهخواسته های مادی یا حتی معنوی استفاده کرد؟ مثلا خواسته ی کسیثروتمند شدن باشه یا یه خواسته ی معنوی مثل شهادت یا یه هدف روانی مثل رهایی ازافسردگی داشته باشه و............. اینکه در کنار کارهای دیگه ای که برایرسیدن به خواسته اش انجام میده خودشو تو اون حالتی که دوست داره تصور کنهایرادی داره؟

با عرض سلام و ادب خدمت همه دوستان گرامی خصوصا سرکار محترم عشق طوفان که از خداوند عشق هماره ایشان را به طوفان بارقه های الهی ارزومندم
ممنونم از این سوال خوبی که مطرح کردید
من از جهت علمی فعلا در صدد اثبات یا انکار این قانون علم فیزیک نیستم . فقط میخواهم از جنبه اخلاقی و قرآنی به این نکته بپردازم که بر فرض وجود چنین قانونی در نظام هستی آیا از طریق این نوع تمرکزات در محدوده قوه وهم و خیال مجوز رسیدن به اهداف و مقاصد گوناگون دنیوی خود را داریم؟
مسلما قوه وهم و خیال همچون قوای دیگر نفسانی در جهت تعالی و رشد الهی انسان در وی تعبیه شده اند و هر کاری در محدوده اختیارات این قوا اگر ادمی را به سمت کمالات لایق انسانی نزدیکتر سازد شایسته و بلامانع است. چنانچه یکی از مهمترین راهکارها برای مشاهده ارواح مردگان در حالت خواب و یا بیداری استفاده از تمرکز در قوه خیال است. اما شریعت مطهره در همه جا به ما اجازه این نوع تمرکزات را نداده و خط قرمزی را مشخص نموده است.
انجام همه واجبات و ترک همه محرمات به عنوان شاخصی روشنگر زداینده تردیدها و ابهامات است. چنانکه داشتن کسبی حلال نیز به عنوان یکی از ضوابط شریعت مطهره برای انسان می تواند الهام بخش مقرراتی باشد.
یعنی چه بسا یک عارف الهی بتواند با استفاده از قوای نفسانی خود کارهای شگفتی انجام دهد و به راحتی از پس روزی مادی و تهیه غذای جسمانی خود برآید و به اندک توجهی عرفانی انبانی از لذیذترین غذاها را برای خود فراهم سازد اما شریعت مطهره اجازه این نوع استفاده های مادی را از قوای باطنی و معنوی او نمی دهد چرا که خداوند بهتر از همه بندگانش واقف است که مجوز چنین کارهایی راه را برای تقویت بنیه مادی و دنیوی و تضعیف بنیه روحی و معنوی وی گشوده و بعد از مدت کمی به طور کلی شخص مادی نگر می شود.
به همین جهت شریعت الهی حتی به همان عارف امر می کند که باید برای کسب روزی حلال خود مانند دیگر مردمان کار و تلاش کنی.
بارزترین مصداق این حقیقت امام علی علیه السلام است که علی رقم همه کمالات معنوی و قوتهای روحی خود که با توجهی می توانست همه نعم الهی را در نزد خود حاضر بیند مانند دیگر مردمان در نخلستان خود کار می کرد و عرق می ریخت.
دستور العمل انسان ساز قرآن کریم در صدد ساختن انسانی است که در همه جهات خلیفه الله بوده و همه کمالات الهی را در خود جمع سازد. انسانی که در روز روشن مانند همه مردمان بخورد و بیاشامد و کار کند و معاشرت نماید اما پاک زندگی کند و در سحرگاهان چون عاشقی که به وصال معشوق خود رسیده مستانه اشک شوق و نیاز بریزد.
این چنین انسان کاملی اگر همه گاهی به انگیزه دستگیری از خلایق دست تصرفی دارد نه صرفا به جهت قوتی معنوی است که در درون خود دارد بلکه به جهت اذنی است که خداوند گاه به صلاح دید خود به برخی بندگان الهی اش روا داشته و اجازه تصرف در موجودات و اظهار کرامات می دهد شاید که غافلان و خوابزدگان از مشاهده این بارقه های ربانی بیدار شوند.
حق یارتان

عشق طوفان;400447 نوشت:
سوال من اینه که اینراهکارهایی که برای به کار بردن قانون جذب بیان شده( استفاده از قدرت تخیل واحساس) از نظر دین اسلام مشکلی نداره؟ میشه از این روشها برای رسیدن بهخواسته های مادی یا حتی معنوی استفاده کرد؟ مثلا خواسته ی کسیثروتمند شدن باشه یا یه خواسته ی معنوی مثل شهادت یا یه هدف روانی مثل رهایی ازافسردگی داشته باشه و............. اینکه در کنار کارهای دیگه ای که برایرسیدن به خواسته اش انجام میده خودشو تو اون حالتی که دوست داره تصور کنهایرادی داره؟

سلام
در پایان برخی ادعیه تعبیر لا حول و لا قوه الا بالله دارد یعنی اینکه من خواستم اما حول و قوه و اراده الهی اساس است . من می خواهم من طلب می کنم اما اصرار بیش از حد ندارم چون ممکن است اراده و حکمت الهی آنرا اقتضا نکند .
در اینجا هم مساله همین است .
اولین اشکال این قانون آن است که انسان را به تنهایی در تحقق خواسته موثر دانسته است
دوم اینکه دانایی خود از مصالح و مفاسد را برای تعیین خوب و بد امور و در نتیجه خواستن و اصرار بر خواسته را اساس قرار داده است
و این دو قابل قبول نیست
اول اینکه در عالم تنها موثر خداست اگر جهان بسوی براورده کردن خواسته ما پیش برود هم به اراده اوست لذا ممکن است پیش نرود چون ممکن است او نخواهد
دیگر اینکه تشخیص و اطلاع ما از مصالحمان ولو درخواستهای مشروع کافی نیست چه بسا امر مباحی برای زندگی ما سم مهلک باشد برای دین ما برای آخرت ما مضر باشد
پس
التزام به روشهای قانون جذب درست نیست و باید از همان روش دینی که درخواست و واگذاری به اراده الهی است بهره ببریم و مطمئن باشیم آنچه خدای متعال از خواسته ها برای ما می خواهد بهتر است
والله الموفق

سلام و وقت بخیر خیلی ممنون برای جوابها ....... واقعا چقدر روشها و دیدگاه هایی که دین اسلام برای تربیت انسان داره متفاوته! تا اونجایی که من متوجه شدم این توانمندی که خدا در وجود انسان قرار داده نباید ابزاری برای رسیدن به خواسته های انسان قرار بگیره ببخشید حالا یه سوال دیگه برام پیش میاد اینکه کسی که از این ابزار (برای رسیدن به خواسته یا فرار از رنج و....) استفاده کنه کار حرامی انجام داده و گناه مرتکب شده یا فقط از نظر روحی رشد نمی کنه و تو سطوح پایین می مونه؟

[="Tahoma"]

عشق طوفان;407514 نوشت:
کسی که از این ابزار (برای رسیدن به خواسته یا فرار از رنج و....) استفاده کنه کار حرامی انجام داده و گناه مرتکب شده یا فقط از نظر روحی رشد نمی کنه و تو سطوح پایین می مونه؟

سلام
این کار مستلزم انحراف فکری و عملی است و دین آنرا قبول ندارد لذا نباید بدان ملتزم شد
والله الموفق

[="Georgia"][="Blue"]

عشق طوفان;407514 نوشت:
سلام و وقت بخیر خیلی ممنون برای جوابها ....... واقعا چقدر روشها و دیدگاه هایی که دین اسلام برای تربیت انسان داره متفاوته! تا اونجایی که من متوجه شدم این توانمندی که خدا در وجود انسان قرار داده نباید ابزاری برای رسیدن به خواسته های انسان قرار بگیره ببخشید حالا یه سوال دیگه برام پیش میاد اینکه کسی که از این ابزار (برای رسیدن به خواسته یا فرار از رنج و....) استفاده کنه کار حرامی انجام داده و گناه مرتکب شده یا فقط از نظر روحی رشد نمی کنه و تو سطوح پایین می مونه؟

استفاده از قوتهای روحی برای کسب منافع دنیوی حرام نیست اما خلاف ادب در پیشگاه خدا بوده و به تدریج باعث میگردد که این قوت در وجود انسان رو به کاهش و زوال رود[/]

بسمه تعالی
دوستان ارجمند سلام!
پیش از آن که دیدگاه اسلام را در به کار گیری قانون جذب بدانیم، عقلانی تر، منطقی تر و بهتر آن است که در مورد اثبات این قانون و صحت و سقم این قانون بحث کنیم و این قانون را مورد بررسی و آزمایش قرار دهیم و ببینم که اصلا چنین چیزی صحت دارد یا ندارد؟ (ثبت الارض ثم انقش)، ابتدا باید موضوع ثابت شود، آنگاه حکم استفاده از آن موضوع در دین مقدس اسلام مورد بررسی قرار بگیرد.
به نظر می رسد که اصل تاثیر و کاربرد این گونه قوانین مورد سؤال است. اگر کسی صرفا از راه استفاده از این قانون، بدون کار و تلاش، پولدار و میلیاردر شده است، به من هم نشان دهید که به جای سالها تلاش، خون دل خوردن، عرق ریختن، سختی کشیدن و ناکامی ها را متحمل شدن، در اتاق خلوت، روی صندلی یا مبل و یا تخت خواب دراز بکشم و در عالم خیال خود را پولدار تصور کنم و در آن لحظات احساس پولدار شدن را نیز در ذهنم احساس کنم و ظرف چند روز میلیادر شوم و یا به هر خواسته ای شرعی و منطقی ام برسم.
فریب این گونه نظریه پردازان و شیادان را نخورید. دین مبین اسلام هرجا از ایمان و باورها سخنی به میان می آورد، کنارش عمل صالح و تلاش را نیز ذکر می کند و ایمان بدون عمل و تلاش را به درخت بدون میوه تشبیه می کند.
رسیدن به آرزوهای شرعی و منطقی فقط از راه برنامه ریزی، عمل به برنامه ها و تلاش در راستای رسیدن به آن خواسته ها امکان پذیر است. کار کار کار

سلام و وقت بخیر جناب آشنایی اولا بحث در اون زمینه ای که شما فرمودین تو یه تاپیک دیگه انجام شده که جناب طاهر هم لینک اون رو قرار دادن ثانیا تا اونجایی که من می دونم کسانی که این راهکارها رو آموزش میدن استفاده از اون رو در کنار تلاش و برنامه ریزی توصیه می کنن نه این که کسی گوشه خونه بنشینه فقط تصور کنه ولی خوب با توجه به مطالبی که کارشناسان محترم فرمودن کلا استفاده از این روش درست نیست!

قانون جذب با اصول متعدد قرآن در تنافی است:
1) انسان تنها به قسمتی از آنچه می خواهد می رسد:
(مَنْ يُرِدْ ثَوابَ الدُّنْيا نُؤْتِهِ مِنْها آل عمران: 145)
(مَنْ كانَ يُريدُ حَرْثَ الدُّنْيا نُؤْتِهِ مِنْها شوری: 20)

2) انسان بعضی از اعمالش در دنیا از بین می رود و با همه تلاشی که می کند و آن را درست و مناسب می انگارد بی نتیجه می ماند:
(الَّذينَ ضَلَّ سَعْيُهُمْ فِي الْحَياةِ الدُّنْيا وَ هُمْ يَحْسَبُونَ أَنَّهُمْ يُحْسِنُونَ صُنْعاً کهف: 104)
3) مشیت انسان در طول مشیت خداوند است:
(وَ لَا تَقُولَنَّ لِشَاْىْ‏ءٍ إِنىّ‏ِ فَاعِلٌ ذَالِكَ غَدًا إِلَّا أَن يَشَاءَ اللَّهُ کهف: 23 و 24)
(وَ ما تَشاؤُنَ إِلاَّ أَنْ يَشاءَ اللَّهُ انسان: 30)

4) خواست انسان همان دعاست و تحقق آن همان استجابت دعاست:
(وَ إِذا سَأَلَكَ عِبادي عَنِّي فَإِنِّي قَريبٌ أُجيبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذا دَعانِ بقره: 186)
(قالَ رَبُّكُمُ ادْعُوني‏ أَسْتَجِبْ لَكُمْ غافر: 60)
5) آنها که تنها به فکر رسیدن به آروزهای خود در دنیا هستند و بس، در آخرتی بهره ندارند:
(فَمِنَ النَّاسِ مَنْ يَقُولُ رَبَّنا آتِنا فِي الدُّنْيا وَ ما لَهُ فِي الْآخِرَةِ مِنْ خَلاقٍ بقره: 200)
6) شکر به معنای انتساب نعمتها به خداوند است نه انتساب آن به علم و توان انسان:
(قَالَ (قارون) إِنَّمَا أُوتِيتُهُ عَلىَ‏ عِلْمٍ عِندِى قصص: 78)
(قالَ (سلیمان) هذا مِنْ فَضْلِ رَبِّي لِيَبْلُوَني‏ أَ أَشْكُرُ أَمْ أَكْفُرُ وَ مَنْ شَكَرَ فَإِنَّما يَشْكُرُ لِنَفْسِهِ وَ مَنْ كَفَرَ فَإِنَّ رَبِّي غَنِيٌّ كَريمٌ نمل: 40)
7) همه توانها و عزتها از آن خداوند است:
(أَنَّ الْقُوَّةَ لِلَّهِ جَميعاً بقره: 165)
(مَنْ كانَ يُريدُ الْعِزَّةَ فَلِلَّهِ الْعِزَّةُ جَميعاً فاطر: 10)

با سلام:Gol:
دوستان كليپ هاي پست شماره 38 در تاپيك زير را ببينيد.....خيلي جالب است.

http://www.askdin.com/thread22078-4.html#post268059

[=Georgia][=georgia]سوال:
[=Georgia][=georgia]می دانیم قانون جذب در فیزیک قانونی است که از طریق نیرویی طبیعی، مرئی و نامرئی کار می کند تا انسان را ازطریق شرایط و رویداد ها به خواسته اش برساند. [=Georgia]

[=georgia]سوال من این است که راهکارهایی که برای به کار بردن قانون جذب بیان شده مانند استفاده از قدرت تخیل واحساس، آیا از نظر دین اسلام مشکلی ندارد؟ آیا می شود از این روشها برای رسیدن به خواسته های مادی یا حتی معنوی استفاده کرد؟ [=georgia]

پاسخ:
من از جهت علمی فعلا در صدد اثبات یا انکار این قانون علم فیزیک نیستم . فقط میخواهم از جنبه اخلاقی و قرآنی به این نکته بپردازم که بر فرض وجود چنین قانونی در نظام هستی آیا از طریق این نوع تمرکزات در محدوده قوه وهم و خیال مجوز رسیدن به اهداف و مقاصد گوناگون دنیوی خود را داریم؟
مسلما قوه وهم و خیال همچون قوای دیگر نفسانی در جهت تعالی و رشد الهی انسان در وی تعبیه شده اند و هر کاری در محدوده اختیارات این قوا اگر ادمی را به سمت کمالات لایق انسانی نزدیکتر سازد شایسته و بلامانع است. چنانچه یکی از مهمترین راهکارها برای مشاهده ارواح مردگان در حالت خواب و یا بیداری استفاده از تمرکز در قوه خیال است. اما شریعت مطهره در همه جا به ما اجازه این نوع تمرکزات را نداده و خط قرمزی را مشخص نموده است.
انجام همه واجبات و ترک همه محرمات به عنوان شاخصی روشنگر زداینده تردیدها و ابهامات است. چنانکه داشتن کسبی حلال نیز به عنوان یکی از ضوابط شریعت مطهره برای انسان می تواند الهام بخش مقرراتی باشد.

یعنی چه بسا یک عارف الهی بتواند با استفاده از قوای نفسانی خود کارهای شگفتی انجام دهد و به راحتی از پس روزی مادی و تهیه غذای جسمانی خود برآید و به اندک توجهی عرفانی انبانی از لذیذترین غذاها را برای خود فراهم سازد اما شریعت مطهره اجازه این نوع استفاده های مادی را از قوای باطنی و معنوی او نمی دهد چرا که خداوند بهتر از همه بندگانش واقف است که مجوز چنین کارهایی راه را برای تقویت بنیه مادی و دنیوی و تضعیف بنیه روحی و معنوی وی گشوده و بعد از مدت کمی به طور کلی شخص مادی نگر می شود.
به همین جهت شریعت الهی حتی به همان عارف امر می کند که باید برای کسب روزی حلال خود مانند دیگر مردمان کار و تلاش کنی.
بارزترین مصداق این حقیقت امام علی علیه السلام است که علی رقم همه کمالات معنوی و قوتهای روحی خود که با توجهی می توانست همه نعم الهی را در نزد خود حاضر بیند مانند دیگر مردمان در نخلستان خود کار می کرد و عرق می ریخت.

دستور العمل انسان ساز قرآن کریم در صدد ساختن انسانی است که در همه جهات خلیفه الله بوده و همه کمالات الهی را در خود جمع سازد. انسانی که در روز روشن مانند همه مردمان بخورد و بیاشامد و کار کند و معاشرت نماید اما پاک زندگی کند و در سحرگاهان چون عاشقی که به وصال معشوق خود رسیده مستانه اشک شوق و نیاز بریزد.
این چنین انسان کاملی اگر همه گاهی به انگیزه دستگیری از خلایق دست تصرفی دارد نه صرفا به جهت قوتی معنوی است که در درون خود دارد بلکه به جهت اذنی است که خداوند گاه به صلاح دید خود به برخی بندگان الهی اش روا داشته و اجازه تصرف در موجودات و اظهار کرامات می دهد شاید که غافلان و خوابزدگان از مشاهده این بارقه های ربانی بیدار شوند.

موضوع قفل شده است