توصیه جالب آیت الله جوادی آملی به ظریف در مورد آمریکا

تب‌های اولیه

21 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
توصیه جالب آیت الله جوادی آملی به ظریف در مورد آمریکا

.

در سفر وزیرامورخارجه به قم و دیدار با آیت الله جوادی آملی

آیت الله جوادی آملی گفت :

اگر هم با آمریکایی ها دست می دید بلافاصله انگشتاتون را بشمارید.

.

شهید علی اصغر پازوکی;440107 نوشت:

عالی بود:khaneh:

باقی متنشم بخونید خالی لطف نیست:

آیت‌الله جوادی آملی در دیدار ظریف:
[=Times News Roman]آمریکایی‌ها گمان نکنند مذاکره یعنی اعتماد به آنها/بعد از دست دادن باید انگشت‌ها را شمرد
[=Times News Roman]استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: آمریکایی‌ها خیال نکنند اگر ما با آنها مذاکره کردیم و دست دادیم، یعنی اینکه به آنها اعتماد داریم؛ بلکه این از ادب، درایت و عقلانیت ما است که انسان مذاکره کند؛ دست بدهد و بعد انگشتانش را بشمرد
.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر آیت‌الله جوادی آملی، این استاد برجسته حوزه علمیه قم اظهار کرد: تجربه‌های تاریخی تلخ از حضور آمریکا در کشور مانند کودتای ننگین 28 مرداد 1332 ما را کاملا به آمریکایی‌ها بی‌اعتماد کرده است.وی افزود: آمریکایی‌ها خیال نکنند اگر ما با آنها مذاکره کردیم و دست دادیم، یعنی اینکه به آنها اعتماد داریم؛ بلکه این از ادب، درایت و عقلانیت ما است که انسان مذاکره کند؛ دست بدهد و بعد انگشتانش را بشمرد.استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه این نظام، نظامی الهی است گفت: بر همین اساس هرگز زیر بار ظلم نمی‌رویم و آزادانه زندگی می‌کنیم و در عین حال که حقوق دیگران را به رسمیت می‌شناسیم دنیا نیز باید حقوق ما را به رسمیت بشناسد.وی در ادامه به روایتی از حضرت علی(ع) اشاره کرد و عنوان داشت: ایشان می‌فرمایند اگر کسی حق دیگری را به رسمیت بشناسد و آن دیگری حق او را به رسمیت نشناسد، این بردگی است و دین با بردگی موافق نیست. جوادی آملی افزود: ما در طول هشت سال دفاع مقدس به جهان ثابت کردیم که هیچ ترسی از دنیا نداریم، اما رعایت ادب یک وظیفه بین‌المللی و از دستورات رسمی دین مبین اسلام است لذا ما با دنیا با رعایت ادب و در عین حال عاقلانه و عالمانه تعامل می‌کنیم.

مفسر قرآن کریم تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای را به هوشیاری در برابر دشمن توصیه و تصریح کرد: در جریان مذاکرات هسته‌ای همواره با مسئولین دلسوز نظام به ویژه رهبر معظم انقلاب مشورت کنید و همواره یک گروه از دانشمندان و متخصصین هسته‌ای را در کنار تیم مذاکره‌کننده داشته باشید.وی با بیان این مطلب که فقه اسلامی اجازه ساخت بمب اتم را نمی‌دهد، گفت: ما انرژی هسته‌ای را برای پیشرفت و منافع مملکت خود می‌خواهیم و دین اجازه ساخت بمب اتم را به ما نمی‌دهد و ما نیز نیازی به این گونه سلاح‌ها نداریم، چون اعتماد و توکل ما به خدای سبحان است و خداوند خود حافظ خون پاک شهدایی است که برای برپایی این نظام شهید شده‌اند.گفتنی است در ابتدای این دیدار محمد جواد ظریف با تشکر از حمایت‌ها و رهنمودهای آیت‌الله جوادی آملی در طول مذاکرات هسته‌ای، گزارشی از مذاکرات ایران با گروه 1+5 ارائه داد و تاکید کرد: همواره در طول مذاکرات سعی شده تا عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران حفظ شود و بر حقوق هسته ای خود پافشاری و تاکید می‌کردیم هر چند این توافق گام نخست ما بوده است.وی همچنین از آیت‌الله جوادی آملی درخواست کرد تا در حوزه نظریه‌پردازی سیاست خارجی مبتنی بر دیدگاه‌ها و نظریات اسلامی راهنمایی‌های لازم را بیان کند.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920908000631

به نام خدا.

من نمیدونم این پستم جاش مناسب هست یا نه ، منتها چون بحث انرژی هسته ای هست میپرسم. اگر جاش خوب نیست ، جای درستش رو بگید تا عوض کنم.

یه جمله ی معروفی از امام خمینی (ره) داریم که میفرمایند : "حفظ نظام از اوجب واجبات است" ، حالا با توجه به این جمله ، چطور میگیم چون داشتن بمب اتم در دین حرام هست ، پس همه خیالشون راحت باشه که ما دنبالش نمیریم؟ یعنی ما خودمون چطور میتونیم به این عقیده باشیم که هیچوقت بمب اتم نمیسازیم؟ شاید در آینده لازم بشه برای حفظ خودمون بمب اتم بسازیم. نمیدونم سوالم رو خوب پرسیدم یا نه ... :Ghamgin:

ستایشگر :Gol:

ستايشگر;440140 نوشت:
به نام خدا.

شاید در آینده لازم بشه برای حفظ خودمون بمب اتم بسازیم. نمیدونم سوالم رو خوب پرسیدم یا نه ... :Ghamgin:

با سلام و عرض ادب

ساخت سلاح اتمی اول اینه حرامه و دوم تازه اگ حرام نبود
یک سوال دارم
بمب اتم چه امنیتی برای دارندگان ان ایجاد کرده است؟
نه تنها امنیت برای این کشور ها ایجاد نکرده
بلکه ان کشور ها از چشم مردم ازاده و مستقل هم افتاده اند
امیدوارم پاسختون رو داده باشم:Gol:

شهید علی اصغر پازوکی;440142 نوشت:
با سلام و عرض ادب

ساخت سلاح اتمی اول اینه حرامه و دوم تازه اگ حرام نبود
یک سوال دارم
بمب اتم چه امنیتی برای دارندگان ان ایجاد کرده است؟
نه تنها امنیت برای این کشور ها ایجاد نکرده
بلکه ان کشور ها از چشم مردم ازاده و مستقل هم افتاده اند
امیدوارم پاسختون رو داده باشم:Gol:

به نام خدا.

پس الان کشور ها بزرگ و کوچیک دنیا ( حتی پاکستان ) برای چی انبار پر کردن ازش اگر کمکی نمیکنه؟ به هر حال سلاح هست دیگه. سلاح یکی از فایده هاش اینه که ترس ایجاد میکنه.

در ضمن تو جواب شما یه فرض هم مستتر هست : "ما فقط برای حفظ امنیت خودمون میجنگیم" در صورتی که تضمینی برای این نیست.

البته من نمیگم بقیه کشور هایی که به ما گیر میدن فقط به فکر امنیت هستند و تضمینی هست که به فکر تجاوز نباشند. اتفاقا اونها به فکر ناامن کردن خیلی جاها هستند. سوال من در مورد خودمون هست.

ما یک دفعه با دست خالی به کل دنیا ثابت کردیم که :ظالم هیچ غلطی نمی تواند بکند

این حرکت ما رو ،حزب الله در سال 2006 در جنگ 33 روزه
و الان هم در سوریه مشاهده می کنیم

دنیا فهمیده است که سلاح کارایی خود را از دست داده
لذا در سوریه هم که اولش پیشرفت هایی از سوی کفار بود،بخاطر خدعه های رسانه ای و جنگ روانی بود
و الان هم می بینید تمام تروریستهای دنیا توسط
امریکا ، ترکیه، قطر، و سعودی در سوریه هستند با تمام امکانات پیشرفته ، مستاصل شده اند
حتی دیدید سوریه سلاح شمیایی داشت ولی نتوانست یک گلوله استفاده کند(سلاح کشتار جمعی کارایی نداشت) بلکه به همین بهانه تازه تروریستها از شیمیایی استفاده کردند تا بیندازند گردن اسد
و خلاصه سلاح چه شمیایی و چه اتمی اگر اسد داشت به کارش نمی امد ، فقط زمینه دخالت اجانب را فراهم می کرد

نقل قول:
ستايشگر - ۱۳۹۲/۰۹/۱۵ 05:14 PM - لینک ثابت مشاهده مکالمات گزارش

به نام خدا.

سلام.

حالا کاری به دلیل داشتنش نداریم. چطور ما میتونیم حداقل برای خودمون تضمین کنیم که در آینده هم دنبال سلاح اتمی نمیریم؟
ما که دنبال نابودی اسرائیل هستیم اتفاقا بمب اتم خیلی به کارمون میاد.

با سلام
برای سقوط اسراییل نیاز نیست( هر چند اماده ایم)
کافی است دموکراسی گسترش یابد
و مردم فلسطینی و اسراییلی رای دهند
خواهید دید
که اسراییل سقوط می کند
بله
اسراییل سقوط خواهد کرد:Gol:

[="Tahoma"][="DarkSlateBlue"]فرموده ی امام رو نباید تقطیع وار به کار بست و اون رو مستقل از سیره ی معصومین نفسیر کرد

نامردی در جنگ با دشمن، سیره ی معصومین نبوده بوده؟
همیشه بزرگان مردونه جنگیدند حتی اگه قرار بوده شهید بشن

منم با جناب شهیدپازوکی موافقم اسرائیل به فرموده ی امام خامنه ای عددی نیس که بخواد خودشو دشمن ما بدونه و ما بخوایم برا نابودیش،تازه ناجوانمردانه بمب اتم بسازیم(کلاً اسرائیل یه دروغه به دنیا گفته شده و دیر یا زود از درون متلاشی میشه)
دشمن ملت ما آمریکا بوده و اگه باز بخواد رویه قبل رو پیش بگیره دشمن خواهد موند ولی باز برای حفظ نظام از آسیبی که دشمن به ما بخواد به ما بزنه دست به حرام نمیزنیم و غیر انسانی نمیجنگیم[/]

[=times new roman]سلام

بمب اتمی یک سلاح کشتار جمعی اعم از کودک و پیر جوان و در واقع یک سلاح ناجوانمردانه است و ما به پیروی از معصومین هرگز نیازی به جنگ ناجوانمردانه نداشته بلکه باسلاح ایمان به همه جهانیان ثابت میکنیم که دیگر این سلاحها کارائی نداشته و در قرن بیست و یکم این ایمان و جوانمردی است که نهایتا به حکومت جهانی حضرت مهدی(ع)ختم خواهد گردید.

ننگی بالاتر از این نبود که امریکاییها بیان در نیروگاههای هسته ای ما رو ببندند.....

بنام او

باسلام..

.امین.;440491 نوشت:
ننگی بالاتر از این نبود که امریکاییها بیان در نیروگاههای هسته ای ما رو ببندند.....

برای مثل من که این اخبار فعلا شدند کابوس..

الان داشتم به این موضوع فکرمیکردم که چجوریه که من که در تلویزیون و رادیوی کشورمان جز از اقتدار و عظمت کشورمان و ترس آمریکا و کشورهای غربی و احتیاج شدید آنان بکشورمان ندیدم و نشنیدم و حتی خبرهایی که انگار این کشورها و درراس آنها آمریکا و حتی باتمام آنهمه قدرت نظامی و ادعا و قدرت اقتصادی و صنعتی و فرهنگی،هم ازما ترس و واهمه دارند و هم بشدت نیازمند ما یا محتاج بما حتی ..؟؟
ولی الان و درعمل چی شده و چی باید ببینیم یا چی بشنویم..؟؟
بهرحال این یک واقعیت میباشد که هضم اینها با هم {آن اخبار و برداشتها و این اخبار و حقایق} با هم و دریکجا نخواهندگنجید،واقعا که نخواهندگنجید ..

{باسپاس}

[="DarkSlateBlue"]باعرض سلام مجدد..

{{متاسفانه همین الان که میخاستم این متن را {متن بالارا} ارسال نمایم اخبار ساعت 14 خبر بسیار عجیب و غریبی را پخش نمود ..

اوباما میگوید ما هیچ حقی را برای ایران درنظر نگرفته ایم و بلکه همان 5 درصد هم باید به صفر برسد و ازبین برود ..؟؟

درمورد مرگ بر آمریکا و اسرائیل هم که عده ای عقیده داشتیم زیاد مهم نیست و بلکه بی تاثیر یا کم تاثیر .. اوباما گفتند بهمین دلیل هم هست که ایران نباید آزاد باشد که هرکاردلش خواست انجام دهد چون این کشور درحال توهین و تهدید آشکار ملت آمریکاست که هیچ عقل سلیم و فهیمی چنین نمیکند که دشمن آشکارش به بمب اتم و ثروت و امنیت و رفاه برسد و ..

وی درادامه انگار چنین منظوری داشت که چگونه باید به این کشور احترام گذاشت و آزادی داد و حنی هیچ حقی هم به این کشور نمیدهیم و بلکه حق غنی سازی را هم برسمیت نشناخته و در آینده نیزنخواهیم شناخت و همه گزینه ها نیز روی میز موجوداند..

اگراین اخبار درست باشند پس چگونه هست که میشنیدیم دنیا برای ما این حق را قائل شده و مورد احترام گذاشته و همین بزرگترین برگ برنده برای ما اعلام شد که تا حدودی دلمان را به آن خوش نماییم..؟؟

عجیبتراینکه این خبر توسط تلویزیون خودمان و همین الانهم پخش گردید که این موضوع برای من خیلی هم عجیب میباشد .. {بادرنظر گرفتن روشها و سیاستهای قبلی که عکس حقایق بیان میشدند یا تمام حقایق بازگو نمیشدند یا جوری بیان میشدند که درنهایت و امروز و بیشتر حتی بضرر خودمان هم تمام شدند}

بهرحال این بود اخبار ساعت 14 مورخه 17 آذرماه 92 که بطور زنده بعرضتان رسید ..

{و البته این یکی را ازقلم انداختم .. جناب اوباما حتی گفتند که حتی به جناب آقای روحانی هم اعتماد نداریم و .. و ادامه ماجرا..}

{باسپاس}[/]

من مطمئن هستم اوباما حق ما را به رسمیت خواه شناخت
امریکا در حدی نیست که برای ما تعیین تکلیف کند

شهید علی اصغر پازوکی;441227 نوشت:
من مطمئن هستم اوباما حق ما را به رسمیت خواه شناخت
امریکا در حدی نیست که برای ما تعیین تکلیف کند

به نام خدا.

من پیشنهاد میکنم اوباما بره یه دور دیگه توافقنامه رو بخونه.

شهید علی اصغر پازوکی;440107 نوشت:

منم توصیه دیگه دارم ..

اصلا نگاه کنید ببینید کل دستتون هست !! یا کل دستتون رو برده!!

کشوری که خودش رو از هر لحاظ ازاد ( ازادی حتی حقی هم ضایع بشه و موارد ازادی غیر انسانی دیگر و .. ) میدونه هیچ کاری بعید نیست

یعنی امروز یه حرفی زد . فردا میتونه بر اساس منافعش یه حرف دیگه بزنه

[="Tahoma"][="DarkSlateBlue"]

ابوالفضل;441273 نوشت:
منم توصیه دیگه دارم ..

اصلا نگاه کنید ببینید کل دستتون هست !! یا کل دستتون رو برده!!

کشوری که خودش رو از هر لحاظ ازاد ( ازادی حتی حقی هم ضایع بشه و موارد ازادی غیر انسانی دیگر و .. ) میدونه هیچ کاری بعید نیست

یعنی امروز یه حرفی زد . فردا میتونه بر اساس منافعش یه حرف دیگه بزنه

اصلاً حق وتو داشتنش همیشه رو اعصاب من بوده! چرا؟؟؟
کدخداس؟؟!!
والله کدخداهام یه جاهایی مراعات میکردن:ok:

خداعاقبتمونو ختم بخیر کنه:Gol::Ghamgin::Sham:[/]

آینده;441183 نوشت:
باعرض سلام مجدد..
{{متاسفانه همین الان که میخاستم این متن را {متن بالارا} ارسال نمایم اخبار ساعت 14 خبر بسیار عجیب و غریبی را پخش نمود ..
اوباما میگوید ما هیچ حقی را برای ایران درنظر نگرفته ایم و بلکه همان 5 درصد هم باید به صفر برسد و ازبین برود ..؟؟

با سلام و عرض ادب

روزی که توافقنامه امضا شد بلافاصله اسرائیل شروع کرد بهانه تراشی و به امریکاییا گفت شما با این توافقنامه نابودی اسرائیل رو امضا کردید. بعد از اون شروع کردند دبه در آوردن. البته طرف ایرانی هم باید میدونستند که اینا قصدشون چیه. چون بهشون گفته بودند اگه زیر حرفتون بزنید ما هم بهمش میزنیم

آینده;441183 نوشت:
وی درادامه انگار چنین منظوری داشت که چگونه باید به این کشور احترام گذاشت و آزادی داد و حنی هیچ حقی هم به این کشور نمیدهیم و بلکه حق غنی سازی را هم برسمیت نشناخته و در آینده نیزنخواهیم شناخت

نشنیدید سخن رهبر معظم رو که فرموده بودند [=arial]:[=arial]

این مذاکره یک حرکت حیله گرانه است. یک حرکت واقعی نیست

آینده;441183 نوشت:
[=arial]و همه گزینه ها نیز روی میز موجوداند..
[=arial]

همه گزینه هها روی میز هست یعنی ترساندن ایران و تهدید به حمله.

آینده;441183 نوشت:
اگراین اخبار درست باشند پس چگونه هست که میشنیدیم دنیا برای ما این حق را قائل شده و مورد احترام گذاشته و همین بزرگترین برگ برنده برای ما اعلام شد که تا حدودی دلمان را به آن خوش نماییم..؟؟

چه حقی برای ما قائل باشن؟ مثل روز روشن بود که به اینها نمیشه اعتماد کرد. مقصر خود مردم هستند که دائم از اوضاع شکایت میکردند و به کسی رای دادند که سازش کنه

آینده;441183 نوشت:
{و البته این یکی را ازقلم انداختم .. جناب اوباما حتی گفتند که حتی به جناب آقای روحانی هم اعتماد نداریم و .. و ادامه ماجرا..}

بعد ایشون میاد ازش تعریف میکنه و میگه اوباما رو یک آدم مودب و باهوش یافتم

[h=2][=microsoft sans serif] درسی از عقب نشینی هسته ای در سال ۸۲، بیانات مقام معظم رهبری
[/h]

[=microsoft sans serif]
[=microsoft sans serif]
[=microsoft sans serif][=microsoft sans serif]

[=microsoft sans serif][=microsoft sans serif][=microsoft sans serif][=Microsoft Sans Serif][=Microsoft Sans Serif][=Microsoft Sans Serif][=microsoft sans serif]
[=microsoft sans serif] يك تجربه‌اى در اختيار ملّت ايران است - كه حالا من مختصراً عرض خواهم كرد - اين تجربه ظرفيّت فكرى ملّت ما را بالا خواهد برد؛

مثل تجربه‌اى كه در سال ۸۲ و ۸۳ در زمينه‌ى تعليق غنى‌سازى انجام گرفت،

كه آن‌وقت تعليق غنى‌سازى را در مذاكرات با همين اروپايى‌ها، جمهورى اسلامى براى يك مدّتى پذيرفت. خب ما دو سال عقب افتاديم، لكن به نفع ما تمام شد. چرا؟

چون فهميديم كه با تعليق غنى‌سازى، اميد همكارى از طرف شركاى غربى مطلقاً وجود ندارد. اگر ما آن تعليق اختيارى را - كه البتّه به‌نحوى تحميل شده بود،

لكن ما قبول كرديم، مسئولين ما قبول كردند -

آن روز قبول نكرده بوديم، ممكن بود كسانى بگويند خب يك ذرّه شما عقب‌نشينى ميكرديد، همه‌ى مشكلات حل ميشد، پرونده‌ى هسته‌اى ايران عادى ميشد.

آن تعليق غنى‌سازى اين فايده را براى ما داشت كه معلوم شد با عقب‌نشينى، با تعليق غنى‌سازى، با عقب افتادن كار، با تعطيل كردن بسيارى از كارها مشكل حل نميشود؛

طرف مقابل دنبال مطلب ديگرى است؛ اين را ما فهميديم، لذا بعد از آن شروع كرديم غنى‌سازى را آغاز كردن.

امروز وضعيّت جمهورى اسلامى با سال ۸۲، زمين تا آسمان فرق كرده؛ آن روز ما چانه ميزديم سرِ دو، سه سانتريفيوژ؛ امروز چندين هزار سانتريفيوژ مشغول كارند.

جوانهاى ما، دانشمندان ما، محقّقين ما، مسئولين ما همّت كردند، كارها را پيش بردند. بنابراين از مذاكراتى هم كه امروز در جريان است، ما ضررى نخواهيم كرد.

البتّه بنده همچنان كه گفتم خوشبين نيستم؛ من فكر نميكنم از اين مذاكرات آن نتيجه‌اى را كه ملّت ايران انتظار دارد، به‌دست بيايد،

لكن تجربه‌اى است و پشتوانه‌ى تجربى ملّت ايران را افزايش خواهد داد و تقويت خواهد كرد؛ ايرادى ندارد امّا لازم است ملّت بيدار باشد.

ما از مسئولين خودمان كه دارند در جبهه‌ى ديپلماسى فعّاليّت ميكنند، كار ميكنند، قرص و محكم حمايت ميكنيم،

امّا ملّت بايد بيدار باشد، بداند چه اتّفاقى دارد مى‌افتد

[تا] بعضى از تبليغاتچى‌هاى مواجب‌بگير دشمن و بعضى از تبليغاتچى‌هاى بى‌مزدومواجب - از روى ساده‌لوحى - نتوانند افكار عمومى را گمراه كنند.

بيانات در ديدار دانش‌آموزان و دانشجويان ۱۳۹۲/۸/۱۲

موضوع قفل شده است