شهیدی که نام و نشانش با رمضان گره خورده است/ نام:رمضان، ولادت:رمضان، شهادت:رمضان

تب‌های اولیه

1 پست / 0 جدید
شهیدی که نام و نشانش با رمضان گره خورده است/ نام:رمضان، ولادت:رمضان، شهادت:رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

:Gol:

شهید رمضان کیخا سیستانی :Gol:

یکی از فدائیان ولی امر که نام و نشانش با ماه مبارک رمضان گره خورد و خداوند در این ماه او را مهمان خود کرد.
گروه دفاع مقدس نسیم سرخس: اذان صبح ماه مبارک «رمضان» ۱۳۴۸ بود که موذن خبر از تولد «رمضان» داد.
«رمضان» در خانواده‌ای کشاورز زاده در روستای قوش علی جان سرخس به دنیا آمد و به همین دلیل پدر و مادرش نام او را «رمضان» گذاشتند.

هر چند «رمضان» با شروع جنگ فقط ۱۱ سال داشت ولی حتی سن کم او هم مانع رفتنش به جبهه نشد.
نوجوان دلیر سرخسی ۳ بار به جبهه اعزام و سرانجام در عملیات والفجر ۸ در ماه مبارک «رمضان» براثر اصابت ترکش خمپاره به مهمانی خدا رفت.

عکس یادگاری شهید در روز اعزام به جبهه

فرازی از وصیت‌نامه شهید:

خدایا شهادت در راه خودت را نصیب ما گردان که شیرین‌ترین مرگ‌ها شهادت است.
امت پیروز است بر تابوتم عکس امام را بزنید و در کناره آن عکس کوچک من را بزنید تا مردم بدانند که این شهید پیرو و وفادار ولایت بوده بر تابوت من یک جلد قرآن بگذارید تا مردم بدانند درراه قرآن خواهیم بود. در شهادت من گریه نکنید و لباس سیاه نپوشید که امت اسلام هیچ‌وقت سیاه‌پوش نمی‌باشند.
هرکس با ولایت‌فقیه مشکل دارد بر تشیع جنازه من حاضر نشود چون‌که روح من را آزار می‌دهد. هرکس می‌خواهد بر جنازه من فاتحه بخواند اول امام را دعا کند بعد برای من فاتحه بخواند.

« شهدا را یاد کنید با ذکر یک صلوات»

منبع: پایگاه خبری تحلیلی نسیم سرخس