با كتاب القطره اشنا شویم

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
با كتاب القطره اشنا شویم

القطره ، كتابي است معروف در فضائل پيامبر اكرم صلي ا... عليه و آله و اهل بيت طاهرين او عليهم السّلام كه توسط آيت ا... علامه سيد احمد مستنبط نوشته شده است . مؤلف براي جمع آوري آن ، كتاب هاي خطّي و چاپي زيادي را جستجو كرده است .
ايشان در كتابخانه شخصي خود كتاب هاي خطّي با ارزشي مثل كتاب سليم بن قيس را داشته ، از آنها و از كتاب هاي چاپ شده مخصوصاً كتاب ارزشمند بحار الانوار علامه مجلسي رحمت ا... عليه استفاده كرده است .
اين كتاب با ارزش و بسيار مفيد در دو جلد گردآوري شده است و ميتوان از آن به عنوان يكي از راه هاي شناخت پيامبر اكرم صلي ا... عليه و اهل بيت عليهم السّلام نام برد .
پسر مؤلف حاج سيد علي مستنبط نقل مي كند كه : پدر عظيم الشأن من كه خدا بر درجاتش بيفزايد بعد از تأليف جزء اوّل اين كتاب در عالم رؤيا ديد كه از دنيا رفته و سر او بر زانوي مادرش فاطمه زهرا سلام ا... عليها است ، از داشتن اين موقعيت كه دلالت بر بلندي مقام و عظمت شأن او داشت تعجب كرده و از خود سؤال مي كند : چگونه به اين مقام رسيده اي و چه چيز باعث شده اين عظمت را بيابي ؟ و تا اين سؤال به فكرش خطور مي كند سرور زنان عالم حضرت فاطمه زهرا سلام ا... عليها به او الهام نمودند كه :
هذا جزاء من ألّف كتاب القطره ؛ اين پاداش كسي است كه كتاب القطره را جمع آوري نموده است .
نكات جالبي در مورد نويسنده اين كتاب در خود كتاب آمده است براي مثال : او اوّل كسي بود كه در مدّت چهل سال هر شب ، هنگاه سحر به زيارت امير المؤمنين علي عليه السّلام مي رفتند و شب هاي جمعه پياده به زيارت امام حسين عليه السّلام مشرّف مي شد و ...
كتاب القطرة من بحار مناقب النبيّ و العترة ، توسط مـحمد ظـريف با نام فارسي قطره اي از فضائل اهل بيت عليهم السّلام ترجمه شدهو در دو جلد نفيس با قطع وزيري در بازار كتاب موجود مي باشد .

تصويري از ایت ا... علامه مستنبط

موضوع قفل شده است