چرا ترویج کنندگان زرتشتی عربها را می کوبند؟

تب‌های اولیه

29 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چرا ترویج کنندگان زرتشتی عربها را می کوبند؟

این سؤال برای شما پیش آمده که چرا مروجان زرتشتی از میان این همه نژاد در دنیا، به نژاد عرب گیر داده اند و آنها را می کوبند؟! هرکودکی می فهمد، ملاک خوبی و بدی انسانها خوب بودن و بد بودن آنهاست. چرا این افراد به شعار اصلی خودشان (پندار و گفتار و کردار نیک) پاینبد نیستند؟ اگر ملاک خوب بودن انسانها این سه چیز است، چرا این همه نژاد عرب را می کوبند و نژاد آریایی را مطرح می کنند؟

دلایل حمله به عربها
این افراد با ترویج نژادپرستی اهدافی خاص را دنبال می کنند؛ از جمله:
یک) بسیاری از آنان نمی توانند مستقیم به اسلام حمله کنند یا اینکه می بینند اگر دین مسلمانان را مستقیم مورد حمله قرار دهند نتیجه ی عکس می گیرند. پس ترجیح می دهند غیرمستقیم اسلام را بکوبند؛ زیرا بزرگان اصلی اسلام عرب بودند.
براستی اگر عربها مسلمان نبودند، باز هم زرتشتی ها از آنان بد می گفتند؟

دو) وقتی نژادپرستی میان مردم رواج یافت، دین اجدادشان را انتخاب می کنند و دیگر فکر نمی کنند این دین، آیا منطقیه یا نه؟ با عقل سازگاره یا نه؟ آیا این دین حرفی برای گفتن داره یا نه؟ و زرتشتیها دنبال همین هستند؛ چون اگر پای منطق و برهان پیش بیاید حرفشان خریدار نخواهد داشت. در نتیجه ناچارند به نژادپرستی رو بیاورند که در دنیا رو به کنار گذاشتن است.
هرچند گفتیم که اولا معلوم نیست زرتشت ایرانی بوده و از سوی دیگر دین زرتشتی تنها دینی نیست که در ایران رواج داشته بلکه پیامبران ایرانی دیگر نیز داریم.

یادآوری:
نژادپرستی با ادعای جهانی بودن دین زرتشتی تناسب ندارد.

منبع وبلاگ زرتشتي مسلمان http://zartoshtimosalman.parsiblog.com

jomhoori;101421 نوشت:
این سؤال برای شما پیش آمده که چرا مروجان زرتشتی از میان این همه نژاد در دنیا، به نژاد عرب گیر داده اند و آنها را می کوبند؟! هرکودکی می فهمد، ملاک خوبی و بدی انسانها خوب بودن و بد بودن آنهاست. چرا این افراد به شعار اصلی خودشان (پندار و گفتار و کردار نیک) پاینبد نیستند؟ اگر ملاک خوب بودن انسانها این سه چیز است، چرا این همه نژاد عرب را می کوبند و نژاد آریایی را مطرح می کنند؟

اولا دین اسلام ربطی به اعراب ندارد که اگر نا فهم تر از اعراب قومی بود دین اسلام در آن سرزمین نازل میشد.

دوما اگر با اعراب مشکل دارند به شما چرا بر میخورد بروند پیر همدیگر را در بیاورند.

jomhoori;101421 نوشت:
دلایل حمله به عربها این افراد با ترویج نژادپرستی اهدافی خاص را دنبال می کنند؛ از جمله: یک) بسیاری از آنان نمی توانند مستقیم به اسلام حمله کنند یا اینکه می بینند اگر دین مسلمانان را مستقیم مورد حمله قرار دهند نتیجه ی عکس می گیرند. پس ترجیح می دهند غیرمستقیم اسلام را بکوبند؛ زیرا بزرگان اصلی اسلام عرب بودند. براستی اگر عربها مسلمان نبودند، باز هم زرتشتی ها از آنان بد می گفتند؟

مگر شما دین اسلام را به شرط عرب شدن پذیرفتی ؟

مگر عربی ؟

اگر عرب نیستی این رو بدون دین اسلام به زبان عربی و در بین بدترین انسانها که دختران خود را زنده بگور کرده و مانند حیوان یکدیگر را به بهانه های واهی می کشتند نازل شد.

این قوم زنان یکدیگر را در تهاجمها به قبایل می دزدیدند و برای منفعت شهوانی اش زنان را همچون بشکه رفع شهوات دانسته و هنوز هم با وجود نزول دین رحمت میدانند.

jomhoori;101421 نوشت:
دو) وقتی نژادپرستی میان مردم رواج یافت، دین اجدادشان را انتخاب می کنند و دیگر فکر نمی کنند این دین، آیا منطقیه یا نه؟ با عقل سازگاره یا نه؟ آیا این دین حرفی برای گفتن داره یا نه؟ و زرتشتیها دنبال همین هستند؛ چون اگر پای منطق و برهان پیش بیاید حرفشان خریدار نخواهد داشت. در نتیجه ناچارند به نژادپرستی رو بیاورند که در دنیا رو به کنار گذاشتن است. هرچند گفتیم که اولا معلوم نیست زرتشت ایرانی بوده و از سوی دیگر دین زرتشتی تنها دینی نیست که در ایران رواج داشته بلکه پیامبران ایرانی دیگر نیز داریم.

نژاد پرستی را تعریف کن.
ایرانیان نژادپرست هستند یا اعراب دلیل بیاور.

بيناي عزيز. شما ظاهراً دوست و دشمن را اشتباه گرفته اي. اينها مدام اسلام را عامل بدبختي ملت ايران ميدانند. عزيز برادر كمي چشم بصيرتت را باز كن. اينها مستقيم به اسلام توهين ميكنند. حالا اسلام يك بحث است شيعه بحثي ديگر است. حكومت و قاطبه ملت ايران مسلمان شيعه است. اينها هم اسلام را و هم شيعه را عامل بدبختي ميدانند. چشم بصيرتت را باز كن ، بعد كمي تامل كن، بعد كمي تفكر كن، بعد حرف بزن

bina88;101430 نوشت:
مگر شما دین اسلام را به شرط عرب شدن پذیرفتی ؟
jomhoori;101421 نوشت:
دلایل حمله به عربها

با سلام به هر دو بزرگوار و هه دوستان عزيز
بحث اين نيست که عربها چه بوده اند ؟خوب بوده اند يابد؟ اسلام به آنها ربط دارد يا نه ؟
بحث اين است که الآن دور گروه بزرگ موثر در اسلام ايت به نام ايران واعراب وبايد براي غلي ه به اسلام اين دورادر مقابل هم قرار داد تا به همديگر مشغول شوند سپس هم دشمن اصلي يعني اسلام را تضعيف کنند وهم بر هر دو گروه مسلط شوند اين حربه از زمان عثمانيها وصفوي ها به کار گرفته شد وتا الان ادامه دارد گاهي به نام شيعه وسني وگاهي به نام عرب وايراني
اگر صفويه وعثماني ها اختلاف راکنار مي گذاشتند و متحد مي شدند اثري از آرپا باقي نمي ماند اين اعتراف خود غربي هااست
در کشورهاي عربي به ويژه عراق (که پس از سالياني دوليت شيعي بر سر کار آمد)در سطح وسيعي تبليغ مي کنند که صفوي هاي اياني خلاصه عراق راتصرف کردند(اين حرف براي اين بود که دولت مالکي راي نياورد)بحث هلال شيعي رامطرح کردند ودر ايران نيز تبليغ مي کنند که عربها چه بوده اند وچه کرده اند و....
بايد هوشيار بود که اين هربه ديگر کارگر نيفتد
اگر ما مسلمانين ان اکرمکم عندالله اتقي کم ،ممکن است يکه عرب بد باشد ياخوب وممکن است يک ايراني بدب اشد ياخوب اينکه عربها بدند جمله اخلاقي نيست وپشت پرده آن گرگهاي دندان تيز کرده اند همچنين اينک هايراني ها بدند فارسها بدند نيز جمله اي با انگيزه استعماري است
در عربها قذافي است ،صدام است امير بحرين است وملک عبدالله است همچنين شهيد صدر است امام موسي صدر است وسيد حسن نصرالله است و افتاب پر فروغ تشيع آيه الله سيستاني است
در ايران نيز ....است ....است ... است ،وبزگاني چون آيه الله بهجت و...هستند
پس خوب است که ملاک راقران قرار دهيم ان اکرمکم عند الله اتقي کم

عماد;101526 نوشت:
اگر ما مسلمانين ان اکرمکم عندالله اتقي کم ،ممکن است يکه عرب بد باشد ياخوب وممکن است يک ايراني بدب اشد ياخوب اينکه عربها بدند جمله اخلاقي نيست وپشت پرده آن گرگهاي دندان تيز کرده اند همچنين اينک هايراني ها بدند فارسها بدند نيز جمله اي با انگيزه استعماري است در عربها قذافي است ،صدام است امير بحرين است وملک عبدالله است همچنين شهيد صدر است امام موسي صدر است وسيد حسن نصرالله است و افتاب پر فروغ تشيع آيه الله سيستاني است در ايران نيز ....است ....است ... است ،وبزگاني چون آيه الله بهجت و...هستند پس خوب است که ملاک راقران قرار دهيم ان اکرمکم عند الله اتقي کم

سلام علیکم جمیعا و رحمه الله و برکاته

عماد گرامی متاسفانه بنده و دیگر دوستان این اواخر بالاخص از مطالب شیعیان علی ابن ابیطالب ( و نه از سنی و زرتشتی ) خوانده و دیده ام اینها بوده :

1- تمام آئینهای ایرانیها شرک و کفر است ( آیت الله غفاری و دیگر علمای اعلام )

2-بازنگری این صفحه ازدواج با محارم در ایران باستان (محترمانه ایرانیها حرامزاده اند جناب جمهوری )

3- عرب است که اسلام را میفهمد غیر عرب اسلام را نمیفهمد.( آیت الله خوشنویس )

4- امام خمینی و آیت الله خامنه ای هم عرب هستند ( سیذ حسن نصرالله کلیپ تصویری اش هم موجود )

اگر ان اکرمکم عندالله اتقیکم شما چرا اینقدر این را بده آنرا تقدیس میکنید ؟

آیا این بر آن برتریتی نشان داده ؟

آیا زنا با محارمی که مختص قوم عرب بوده را باید انگ ایرانی کرد تا به قوم عرب توهین نشود ؟

من از خواص این مطالب را شنیده ام و نه فقط از عوام.

من دشمنی با ملیت ایرانی دیده ام لذا اگر کسی نیاز به غقل و درکی صحیح از شرایط موجود دارد آن کسی است که او را سید یمانی و ... میدانند والا بنده ادعای برتریت فارس بر عرب را حتی یکبار هم به زبان نیاوردم اگر دیگری هم آورده بدون شک بی ربط به این موضع ها نبوده.

خود کرده را تدبیر نیست .

در نهایت امر اینکه توصیه ای دارم برای کسانیکه میخواهند از شعائر اسلامی دفاع کنند و آن اینکه اولا بدانند اسلام عربی را پذیرفته اند یا اسلامی که بر پیامبر نازل شدو اگر نمیدانند تفاوت این دو در چیست با چند جمله ساده بیان کنم.

دوم اینکه اگر میخواهند با کسی که ملیت را در برابر دین میگذارد تا از این گل آلود ماهی بگیرد مناظره کنند در زمینی که او تعریف کرده به میدان نروند.

(زمین و زمینه بحث را خودشان تعئین کنند )

یاحق

سراسیمه سلام هنگام انتظار سلام هنگام رسیدن سلام
من با تمام نظرات بینای عزیز موافقم شاید اگر قبل از ایشان تایپیک را دیده بودم همین ها را می نوشتم
اولین افرادی که حرف از برتریت زده اند خود عربها بوده اند
خوب اسلام در قوم عرب ظهور کرد به نژاد عرب چه مربوط
اگر باور دارید اسلام دین رهایی بخش است
پس برای تمام انسانهاست و به نژاد کاری ندارد
شما چشمان خود را بسته اید و اصلا نمی بینید
چه بر سر شیعه می آورند
تا به امروز حاضر نبودم حرفی بزنم که مدیریت سایت را دلگیر و دوستان عزیز تر از جانم را غمگین کند اما
دم از برترینهای دین می زنید منظور شما کیست ؟؟؟
حضرت علی ؟؟؟باشد چه کردند همین عرب مگر نگفتند علی و محراب مسجد!!!
از که می گوید فاطمه بنت پیامبر ؟؟؟؟
باشد
مگر همسرش را آزار ندادند مگر پهلویش را نشکستند؟؟؟
از که سخن میگوید
فهمیدم امام حسن؟؟؟تنهاترین سردار چه کسانی تنهایش گذاشتند؟؟؟عرب یا عجم ها
باز بگویم
از حسین سخن می گویید
باشد من می گویم همین عرب باور کنید فرقی نمیکرد کجایی باشند کوفی یا هرکجای دیگر سرزمین عرب
چه کردند ؟؟؟
مگر نه این که قتلگاه ساختند و به شادیش روزه گرفتند ؟؟؟
مگر نه این که راه بر ایرانیانی که برای کمک رفته بودند بستند؟؟؟
از کی اسلام با عرب بی عرضه یکی شده از کی تا به حال نمی بینید که در مدینه علی چگونه تنها مانده
آنان ما را مشرک می دانند
راحت در یک کلام بگویم
می دانم شاید دوستان غمگین شوند
اگر به عرب اجازه بدهی بر میگردد به دوران جاهلیت
اگر نه تمام رویداد ها نشان می دهد عرب از ایرانی بیزار است
حتما جنگ را فراموش کرده اید بی انصافها هنوز پدران و مادرانی داریم که چشم انتظار یک پلاک هستند
اگر قرار باشد به خاطر دینم باج به عرب بدهم حاضرم مرگ را در آغوش بکشم
ایرانی را با عرب چه کار ؟؟؟
اگر آن ها ما را نجس می دانند باشد
وقتی در جنگ 33 روزه لبنان خون فرستادیم قبول نکردند چون نجس بود
اگر قرار است این سایت دینی باشد بگذارید بماند
و سخن از عرب نگویید که تمام وجودم زخم است

با سلام و احترام
این رفتار برخواسته از یک تفکر نژادپرستانه است و حتی در آموزه ها و سروده های گاتاها تحقیر سایر ملل دیده نمی شود، چیزی که از آن به پان ایرانیسم تعبیر می شود و این مطلب حتی با میهن دوستی نیز در تعارض است.

یک پان ایرانی به دنبال برتری بی چون چرای ایران نسبت به تمام ملل است و خود را به لحاظ هوش و قدرت جسمی و فکری و مذهب از همه برتر میداند و تمام تجاوزات کشورش به هر کشوری را توجیه میکند در حالی که یک میهن دوست به دنبال «پیشرفت» کشور است و دوست دارد کشورش در میان سایر کشورها شرایطی خوب و مناسب داشته باشد ؛ شاید هرگز به تجاوز به سایر سرزمینها فکر نکند ولی برای حفظ وجب به وجب خاکش حاضر است خون دهد.
یک پان ایرانی مذاهب غیر زرتشتی را و مردم غیر فارسی زبان را (به خصوص اعراب ایرانی را) به شدت تحقیر میکند و باعث خدشه وارد شدن به وحدت ملی مردم می شود در حالی که یک میهن دوست به تمام فرق و تمام اصناف و قومیتهای ایران حرمت می گذارد و معتقد به لزوم اتحاد همۀ مردم برای پیشرفت کشور است.

با تمام احترامی که برای شما استاد عزیز جناب هادی و دیگر دوستان قائلم
من این حرفهای شما رو قبول ندارم این همه تحقیر ایرانی به دست عرب کافی نیست که این جا هم ازشون دارین دفاع میکنین
بابا گفتیم دین از سیاست جداست به همه بر خورد گفتیم باشه هر چی شما بگید
اما در مورد این یکی من کوتاه نمیام دین و الخصوص شیعه از عرب جداست من
باور دارم عرب امروز از عرب دوران جاهلیت
جاهل تر و عصیان گرتره
این به وطن پرستی ربطی نداره تاریخ گواه این مطلبه

اهورانی;101779 نوشت:
من این حرفهای شما رو قبول ندارم این همه تحقیر ایرانی به دست عرب کافی نیست که این جا هم ازشون دارین دفاع میکنین

با سلام
به دوستان گرامی !!
دوست عزیز اینجا دو مطلب به هم آمیخته شده که باید جدای از هم در نظر گرفته شود!!
یکی مطلب نژادی است!!
و دومی مطلب اعتقادی !!
که خود قرآن به ان جواب داده و هرکسی جز این فکر کند انسان منحرفیست!
سیزدهمین آیه شریفه از سوره مبارکه حجرات خداوند می فرماید:
«یا ایّها الناس انّا خلقنکم من ذکر او انثی و جعلنکم شعوبا و قبائل لتعارفوا ان اکرمکم عندالله اتقکم انّ الله علیم خبیر» یعنی : “همانا ای مردم ما شما را از یک زن و مرد آفریدیم و شما را تیره های بزرگ و کوچک قرار دادیم تا یکدیگر را بشناسید نه اینکه به یکدیگر فخر بفروشید و فخر و کرامت نزد خدا تنها به تقوی است و گرامی ترین شما با تقواترین شماست که خداوند دانا و با خبر است.
لذا مطابق این آیه شریفه هیچ قومی نسبت به قوم دیگر فضیلت ندارد و ملاک برتری تنها تقوی و پرهیز کاری است.
زمانی سخن از دین برتر و شریعت کامل تر بوجود میاید که مطلب اع
تقادیست و کیست که در کامل بودن مکتب اسلام شک کند !
اما متاسفانه میبینیم که کسانی نژاد پرستی را بر دین ترجیح داده و بشدت به ادیانی بدون شناخت حمله ور میشوند اگر در نت چرخی بزنید میتوانید نمونهای ان را براحتی پیدا کنید نمونه ان آقای مشیری ملعون و خیلیهای دیگر !!
در بین عربها هم که خود شاهد هستید از دوستانی که سفر به کشورهای عربی کرده باشند متوجه این نژاد پرستی این ملعونها میشوند !
یادم قدیم از همان بدو ورود در فرودگاه مسافران ایرانی باید در یک صف دیگر انتظار میکشیدند(که در هیچ جای دنیا اینطور نیست )بنده ام با شما در این موارد موافقم !!و طرز برخورد آنها و اینکه خیلی از آنها حتی بوی از اسلام هم نبردن!!!!بگذریم!!
دیگه در جنگ تحمیلی همه شاهد بودیم!و نیاز به توضیح نیست
اما وقتی از اعتقادات باید دفاع کرد برای بنده نوعی فرق نمیکند که طرف مخاطب بنده یک عرب باشد و یا یک ایرانی مثل خودم !
اجازه نخواهیم داد که کسی نسبت به ائمه و مذهب شیعه بی احترامی کند!

اهورانی;101779 نوشت:

از گفتیم تا ثابت کردن راه زیادی باید رفت!
در مورد دین از سیاست جدانیست در این سایت به اندازه کافی سخن گفته شده !چنانچه سخن تازه ای دارید که میتوان به عنوان یک نمونه علمی از ان استفاده کرد در یکی از تاپیکهای مربوطه ادامه دهید خوشحال میشویم نظرات شما را بشنویم

سلام علیکم جمیعا
واقعا متاسفم برای کسانیکه به بهانه مذهب به دیگر اقوام توهین میکنند و تحقیرشان میکنند یا اینکه بر قومی تقدسی دروغین میبندند.

تا حدی این حماقت برای دشمنان دین شیرین است که نوکرانی را پرورش داده صرفا برای این کار که ملیت را در برابر ایدئولوژی قرار بدهند و عده ای مواجب بگیر با کمال میل به دین خیانت میکنند.

دیگر زمانه نا آگاهی گذشته . همه می دانند ایدئولوژی در قالب هر ملیت و نژاد و زبانی اجرا میشود و هر ملتی با هر زبانی که بخواهند باشند را میتواند هدایت نماید.

مطمئنا پاسخ امثال مشیریها و فتنه گرانی که به هر بهانه دین را در برابر ملیت قرار میدهند بنا بر نیتشان پاسخ خواهیم داد.

یاحق

bina88;101844 نوشت:
واقعا متاسفم برای کسانیکه به بهانه مذهب به دیگر اقوام توهین میکنند و تحقیرشان میکنند یا اینکه بر قومی تقدسی دروغین میبندند.

تو مختار دیدیم که چقدر این عرب ها به ایرانی ها توهین می کنن!

جناب رضای عزیز با آدم متعصبی طرف نیستید بله به خاطر کارم اکثر کشور های عربی رو دیدم و قبل عید هم مکه بودم
دلم سوخت
اگر بدونید توی مدینه چه بر سر شیعه میارند اگر بدونید غربت علی چقدر زیاده؟؟؟
جناب رضا ی عزیز من خودم اگه خدا بخواد با کمک دیگر دوستان تصمیم دارم کلاس عربی راه بندازم تا بچه ها مکالمه عربی یاد بگیرن که اگه مشرف شدن به عتبات عالیات بتونن جواب بعضی ها رو بدن
اما باور کنید بحث معصومین ما از عرب جداست
باور کنید اونها به عربها ارتباطی ندارند
این بازی با ایرانی شروع نشده
با خود عربها شروع شد ه
من اجازه نمی دم کسی ایرانی رو تحقیر بکنه به خاطر دینش
من مسلمان وشیعه هستم اما ذاتم و سرزمینم ایرانه
و این که من هرگز بت پرست نبوده ام
ما از زمانهای دور قبل از این که عرب به زور شمشیر یکتا پرست بشه یکتا پرست بودم
حالا از جور زمانه چه برسرم آمده این خود حکایتی است شنیدنی

اهورانی;101857 نوشت:
جناب رضای عزیز با آدم متعصبی طرف نیستید بله به خاطر کارم اکثر کشور های عربی رو دیدم و قبل عید هم مکه بودم
دلم سوخت
اگر بدونید توی مدینه چه بر سر شیعه میارند اگر بدونید غربت علی چقدر زیاده؟؟؟

[=Verdana]با سلام
دوست گرامی چرا راه دور برویم نمونه بزرگ ان در تاریخ ,شیعه شدن ایرانیان است!!
دیگه فکر نکنم بالا تر از این در تاریخ وجود داشته باشد ؟!!
که نشان بدهد که چرا ما ایرانیان شیعه علی ع شدیم !
بنده واقفم !
[=Verdana]گفتم که با شما در این موردها موافقم دوست عزیز

اهورانی;101857 نوشت:
جناب رضا ی عزیز من خودم اگه خدا بخواد با کمک دیگر دوستان تصمیم دارم کلاس عربی راه بندازم تا بچه ها مکالمه عربی یاد بگیرن که اگه مشرف شدن به عتبات عالیات بتونن جواب بعضی ها رو بدن
اما باور کنید بحث معصومین ما از عرب جداست
باور کنید اونها به عربها ارتباطی ندارند
این بازی با ایرانی شروع نشده
با خود عربها شروع شد ه

[=Verdana]نمیدانم مگر بنده از نژادی دفاع کردم که میگویداما باور کنید بحث معصومین ما از عرب جداست !
افتخار اول بنده این است که شیعه هستم و دومی ایرانی(شیعی ) که هر دو در تاریخ سابقه ای درخشان دارند ! :Sham:
در مورد این سخنتان با شما موافق نیستم !
شاید به دلیل سابقه کاری که در اینترنت دارم و مشاهده میکنم میبینم که بی خردانی چگونه هم نژاد و هم مذهب شیعه را میکوبند دوست گرامی !
در صورتی که در مورد
[=Verdana]ایرانیان [=Verdana] بر [=Verdana]عکس بنده چیزهای زیادی مشاهده نکردم!
باور کنید این عین حقیقت است!
شاید در گذشته چنین بوده اما امروزه بیشتر شاهد کوبیدم اسلام و نژاد
[=Verdana]شیعی [=Verdana]هستیم !!
نژاد ربطی به اعتقاد ندارد!اما میبینیم هرجا که نژاد عرب کوبیده شده به مذهب ما هم بی احترامی شده و این دور از انصاف است!

اهورانی;101857 نوشت:
من اجازه نمی دم کسی ایرانی رو تحقیر بکنه به خاطر دینش

[=Verdana]منظور این سخنتان را درست متوجه نشدم !؟
[=Verdana]ما هم اینجا جمع [=Verdana]شدیم [=Verdana] تا اجازه ندهیم کسی مذهب حقه شیعه را تحقیر کند
[=Verdana] اگر منظورتان زرتشتی گریست که متاسفانه به شدت بر علیه ائمه ع و شیعه در این چند ساله به شدت فعالیت میکنند , نه تنها بنده بلکه خیلی از محبان اهل بیت به رسوایی آنها میپردازیم !
اما به شما بگویم که در منابع میتوان حقایق را فهمید !
و اگر کسی حقایق را بفهمد دور انصاف و علم است که پشتیبانی از کسی و یا کسانی کند که جز کلمات کفر آمیز چیز دیگری ندارند بگویند !
ما ایرانی هستیم افتخارمان به مذهب شیعه است و بس! چرا که چون ۱۰۰ آمد ۹۰ هم پیش ماست!
اگر ما یکتا پرست بودیم در گذشته چطور میشود افرادی بشدت به پیامبر ص و اهل بیت توهین کرده و میکنند به اسم دین زرتشت!(
هرچند اینها زرتشتی نیستند اما به این نام و به این اسم داران هر روز بیشتر از دیروز حمله ور میشوند [=Verdana])
اگر زرتشت از خداوند یکتا سخن میگفت پس چرا دین محمد (ص )در بین
[=Verdana] زرتشتیان [=Verdana] پذیرفته نیست!!؟
چند وقت پیش در اروپا سمیناری در مورد ایران باستان
[=Verdana] بود [=Verdana]اکثرا خود را زرتشتی میدانستند [=Verdana] بنده شرمم شد از این همه کینه از پیامبر ( ص )و مذهب شیعه ![=Verdana]فیلم این سمینار بدستم رسید [=Verdana]
چرا!!؟اینقدر کینه بخاطر چیست؟
بنده کاری به عرب جاهلی ندارم بالا تر از این که کسی که تحت فرهنگ عربی درمی آید ذهنیتش هم می شود عربی . نه اسلامی .
این عربی شدن با اسلامی شدن دو چیز است.
بعضی ها زندگی شان، فکرشان، فرهنگشان و همه خمیرمایه شان عربی شده
[=Verdana]و بالعکس در مورد ایرانی بودن به معنای دیگر
[=Verdana] نه اسلام محمدی.
اسلام محمدی با اسلام عربی فرق دارد.
[=Verdana]دین زرتشت [=Verdana]با زرتشتی گری فرق میکند
[=Verdana]وهابیت و اسلام القاعده مال همین عرب هاست؟
[=Verdana]که امروزه در اکثر جهان به اسم اسلام شناخته میشوند![=Verdana] و ظلم به اسلام میکنند [=Verdana]
اما متاسفانه هنوز خیلیها تمیز نمیدهند اسلام محمدی را از وهابیت !!

[=Verdana]وزرتشتی گری که بجای زرتشت نشسته و خیلیها تمیز نمیدهند
[=Verdana]هنوز [=Verdana]عده ای [=Verdana] مکتب[=Verdana] زرتشت[=Verdana] را بهتر از مکتب محمد (ص )میدانند که این درست نیست
[=Verdana]این یک انحراف بزرگ است
[=Verdana]احکام و مقررات باقی مانده در ادیان دیگر نیز همانند کتابشان دستخوش دگرگونی‏های زیادی شده و منابع آن تقریبا از بین رفته است ولی منابع فقه اسلام به صورت مستند و مکتوب باقی است.
[=Verdana]تمام پیامبرانی که خداوند متعال برای هدایت و ارشاد انسانها فرستاده ادیان و شرایع آنان صحیح و اعتقاد به آنها لازم است ولی شریعت هر پیغمبری در زمان همان پیامبر و تا هنگامی که شریعت بعدی نیامده لازم الاجراء بوده است.
مثلاً حضرت موسی«علیه السلام» که به رسالت مبعوث گردید برای مردم آن زمان لازم بود که به شریعت حضرت موسی گریش پیدا کنند ولی این تا موقعی بود که حضرت عیسی آمد پس از بعثت حضرت عیسی بر مردم لازم بود که به حضرت عیسی بگروند و اگر کسی می‏گفت من به دین موسی باقی می‏باشم معنای آن انکار پیامبری حضرت عیسی و معتقد نبودن به شریعت ولی برای مردم آن زمان بود.
همچنین پس از اینکه خداوند پیامبر اسلام را برانگیخت لازم شد که تمام مردم به پیامبری ولی و کتاب آسمانی که او برای هدایت مردم آورده یعنی قرآن اعتقاد پیدا کنند در این صورت اگر کسی باز به شریعت موسی یا عیسی باقی باشد معتقد به دین صحیح و آیین واقعی نبوده است.

اهورانی;101857 نوشت:
من مسلمان وشیعه هستم اما ذاتم و سرزمینم ایرانه
و این که من هرگز بت پرست نبوده ام
ما از زمانهای دور قبل از این که عرب به زور شمشیر یکتا پرست بشه یکتا پرست بودم
حالا از جور زمانه چه برسرم آمده این خود حکایتی است شنیدنی

[=Verdana]باز اینجا کمی جبهه گرفتید ذاتم ایرانیست!؟:Mohabbat:
برادر خوبم افتخار ما این است!ما هم ذاتمان ایرانیست!
[=Verdana]و حاضر نیستیم به قیمت جان یک وجب از این خاک را به اجنبی بدهیم دفاع مقدس شاهد بزرگ تاریخ است ![=Verdana]
اما در همین تاریخ ایرانی بودن خیلی از موردها هست که انسان وقتی متوجه میشود مجبور است سرش را پایین بگیرد!!در تاریخ مشهود است !
و در مورد عربها هم همین طور!حتی در زمان خود پیامبر اسلام ما شاهد خیلی از رفتارها بودیم!

در آخر برادارن خوبم بیاید به علی (ع) ارادت داشته باشیم هیچ نژادی را برتر ازدیگری ندانیم فقط در تقوا و پرهیز کاری !
این علی (ع) و فرهنگ اهل بیت است که با فرهنگ ایرانی تمامی فرهنگها را دگرگون کرده !. والا مطمئن باشید
[=Verdana]اسلام طالبانی و وهابی با هیچ فرهنگی کنار نمی آید.
امروز خطری که ما را تهدید می کند همین است.
اسلام علی (ع) را با اسلام طالبانی اشتباه نگیریم
و تلاش خود را در شناساندن اسلام ناب
[=Verdana]انجام دهیم [=Verdana]
[=Verdana]اسلام علی (ع) را با زرتشتی گری عوض نکنیم
[=Verdana] که اگر بتوانیم اسلام علی (ع) را درست بشناسانیم دیگر دغدغه فکر جوان و آینده جوان نیستیم !
یا علی ع

اهورانی;101779 نوشت:
این به وطن پرستی ربطی نداره تاریخ گواه این مطلبه

سرور گرامی جناب اهورانی
به هیچ وجه دفاع از قومیت خاصی نیست ، مثل عرب. ممکن است اعراب اکنون در جاهلیت مدرن خویش ضربات سهمگین تری به پیکره اسلام بزنند و این را می توان در کشور متعصبی چون سعودی به وضوح مشاهده نمود که با نام اسلام تیشه به ریشه اسلام می زند.
بحث ما بر سر ملاک قرآنی است که گرامی ترین انسان ها نزد حضرت حق با تقواترین شماست و نه ارزش های قومی، اگر چه خصلت های نیکوی مردم ایران که از زبان پیامبر و ائمه طاهرین نیز بیان شده است نشان دهنده این است که اقتضای هدایت در مردم این مرز و بوم بیشتر است.

هادي;102658 نوشت:
اگر چه خصلت های نیکوی مردم ایران که از زبان پیامبر و ائمه طاهرین نیز بیان شده است نشان دهنده این است که اقتضای هدایت در مردم این مرز و بوم بیشتر است.

سلام به همه دوستان
ضمن تاييد فرمايشات دوست عزيزمان هادي وتاکيد براينکه ملاک برتري دراسلام
تنها باتقواترين است وقوميت ونژاد در آن نقش ندارد،مگر اينکه آن قوميت ونژاد در ملاک تقوا بالاتر باشند ،که اين در هيچ قوميتي کليت ندارد
باز ضمن تاييد جمله بالاي جناب هادي وخرسندي دوستان شرکت کننده در اين بحث نظرتان را به احاديثي از پيامبر وائمه درمورد ايرانيان جلب مي کنم

بحار جلد 48 صفحه 304
پيامبر اكرم(ص) فرمود:
(معاشر قريش! تضربون العجم على الاسلام هذا واللّه ليضربنّكم عليه عوداً.)

اى گروه قريش! شما, ايرانيان را به خاطر اسلام با شمشير مى زنيد. به خدا سوگند, آنان در آينده شما را براى بازگرداندن به اسلام با شمشير مى زنند.
(نفس الرحمن فى فضائل سلمان) 199/.
امام باقر (ع) می فرمایند:
(اصحاب القائم ثلاثماة وثلاثة عشر رجلاً اولاد العجم.)
اصحاب حضرت قائم(ع) 313 تن ايرانى هستند.

بحارالانوار, ج52.ص369
امام صادق(ع) مى فرمايد:
(لو نزل القرآن على العجم ما آمنت به العرب وقد نزل على العرب فآمنت به العجم فهذه فضيلة العجم.)
18اگر قرآن به ايرانيان نازل مى شد, عرب به آن ايمان نمى آورد, ولى بر عرب نازل شد و ايرانيان به آن ايمان آوردند. اين فضيلتى است براى ايرانيان.
با اينهمه امروزه با بحث عرب ستيزي ايرانيان وصفويه ستيزي عربزبانها موافق نيستم که کار دشمنان مشترک ايران وعرب يعني دشمنان اسلان است که از زمان صفويه تا کنون برتوسن اين اختلاف سوار شده اند ومتاسفانه به مقداري از مقصودشان رسيده اند،براي آنها نه ايران مهم است نه عرب ،بلکه اهميت سرمايه اين دو ملت است که بتوانند در سايه اختلاف ايراني -عربي وشيعه وسني از آن نهايت بهره برداري راکنند

مابايد از تاريخ 300سال گذشته درس بگيريم وپس از به زانو درآوردن دشمن اصلي طومار دشمنان اهل بيت رادر هم بپيچيم وال سعود را به آل سقوط تبديل کنيم !!!
عجله نکيند دير نمي شود

madanchi11;101845 نوشت:

سلام
اگر قصه قصه توهین ملتها به ملتهاست که این اختصاص به عرب نسبت به ایرانی ندارد . ایرانی ها هم وقتی بر این اعراب مسلط بوده اند برایشان ارزشی قائل نبودند . ندیدید خسرو پرویز با نامه پیامبر اسلام ص چگونه برخورد کرد ؟
خوب چرا با یونانیها و ایتالیایی ها و مغولها ووو که با ما در تاریخ جنگیده اند و بسیاری از مردم مارا بی گناه هلاک کردند دشمن نیستند ؟ توهین که از کشتن بدتر نیست .
به نظر بنده مخاصمه فعلی بعضی اعراب با ایرانی ها جنبه مذهبی دارد نه جنبه نژادی اما ما ایرانیها با اعراب اغلب مشکل نژادی داریم لذا این تخاصم مبنای مشترک ندارد .
موفق باشید

حامد;102802 نوشت:
خسرو پرویز با نامه پیامبر اسلام ص چگونه برخورد کرد ؟

سلام علیکم جمیعا

جقدر خوب فی البداهه مثال میزنید درست مانند شعراء که فی البداهه گوئی میکنند و بعد در معنای آن ابعاد بسیاری را میبینند که نهفته است.
جناب حامد که نمیداند ملیت و وطن چیست و ارزشی برایش قائل نیست همچون شاعرانی که شعری بر آنها وحی میشود مقایسه جالبی کردند.

خسرو پرویز به عرب بیابنگرد
سید حسن نصرالله به ایرانیان.

خسرو پرویز گفت که تو عرب بیابانگرد از آن بیابان برهوت آمدی مرا به راه راست هدایت کنی ؟

سید حسن نصرالله میگوید دیگر نشانی از ایرانیت وجود ندارد ( اینها همه عربند ) رهبرانشان هم از قوم بنی هاشم و سیدند و عرب.

خسرو پرویز یک پادشاه مغرور ایرانی
سید حسن نصرالله سید یمانی !!!

حتما چون عرب است پس سید یمانی است
نمیدانم مسلمانی یادش بود یا برعکس حامد ملیت و قومیتش را در ذهن داشت.

مغول کجاست ؟ یونانی کیه ؟
مقاله ای هست که در حال تکمیل است. دشمنی که با عنوان آخرالزمان بر علیه تشیع قیام خواهد کرد نه مسیحی است و نه یهودی و نه غرب.

مسلمان است جناب حامد.

عربی که بلدید الحمدلله

"...أن يكون المقصود إيران، مع أنّه اليوم في إيران لا يوجد شيء اسمه تفريس ولا حضارة فارسية، الموجود في إيران الحضارة الإسلامية، الموجود في إيران هو دين محمد العربي الهاشمي المكي القَرَشِي التُّهامي المُضَري، ومؤسس الجمهورية الإسلامية هو عربي ابن عربي ابن رسول الله محمد صلّى الله عليه وآله وسلّم، والمرشد الأعلى في الجمهورية الإسلامية اليوم سماحة الإمام السيد الخامنئي قَرَشِي هاشمي ابن رسول الله ابن علي ابن أبي طالب وفاطمة الزهراء وه...

شما اگر میدانید نژادپرستی چیست و از مفهومش خبر دارید این فایل تصویری را دانلود کنید و دلیل بیاورید( 1 دلیل کافی است که بیاورید) که ایشان به این دلیل این کلمات را به زبان آورده و از روی قویت و نژادپرستی نیست تا بعد درباره دشمن صحبت کنیم.

یاحق

سلام
اگه نظر من رو بخواهيد در طول زندگي ام كه بين اين قوم ظالمين ( عربها ) داشته ام نتيجه گرفته ام كه بويي از اسلام كه هيچ از انسانيت نبرده اند .
عروسي مي گيرند تير اندازي مي كنند هم ديگه رو مي كشند( به دفعات شنيد شده ). تولد مي گيرند ميزنن شيشه هاي خونه طرف رو مي شكونند . اصلاً فرهنگ ندارند . خلاص .
چند روز پيش هم شورش كرده بودند كه بله خوزستان مال ماست ( مثل قاتينگاه و واتينگاه ) كه سپاه جلوشون ايستاد .
باور كنيد خيلي پليد هستند .
كربلا هم كه رفته بوديم مي خواستن با ماشين زير بگيرن ما رو مي گفتند ايراني خونش حلاله . تويه خيابون نزديك خيمگاه اين حادثه برام رخ داد .
آدم با فرهنگ هم بينشون هست ولي به ندرت .

bina88;102992 نوشت:
جقدر خوب فی البداهه مثال میزنید درست مانند شعراء که فی البداهه گوئی میکنند و بعد در معنای آن ابعاد بسیاری را میبینند که نهفته است. جناب حامد که نمیداند ملیت و وطن چیست و ارزشی برایش قائل نیست همچون شاعرانی که شعری بر آنها وحی میشود مقایسه جالبی کردند. خسرو پرویز به عرب بیابنگرد سید حسن نصرالله به ایرانیان. خسرو پرویز گفت که تو عرب بیابانگرد از آن بیابان برهوت آمدی مرا به راه راست هدایت کنی ؟ سید حسن نصرالله میگوید دیگر نشانی از ایرانیت وجود ندارد ( اینها همه عربند ) رهبرانشان هم از قوم بنی هاشم و سیدند و عرب. خسرو پرویز یک پادشاه مغرور ایرانی سید حسن نصرالله سید یمانی !!! حتما چون عرب است پس سید یمانی است نمیدانم مسلمانی یادش بود یا برعکس حامد ملیت و قومیتش را در ذهن داشت. مغول کجاست ؟ یونانی کیه ؟ مقاله ای هست که در حال تکمیل است. دشمنی که با عنوان آخرالزمان بر علیه تشیع قیام خواهد کرد نه مسیحی است و نه یهودی و نه غرب. مسلمان است جناب حامد. عربی که بلدید الحمدلله "...أن يكون المقصود إيران، مع أنّه اليوم في إيران لا يوجد شيء اسمه تفريس ولا حضارة فارسية، الموجود في إيران الحضارة الإسلامية، الموجود في إيران هو دين محمد العربي الهاشمي المكي القَرَشِي التُّهامي المُضَري، ومؤسس الجمهورية الإسلامية هو عربي ابن عربي ابن رسول الله محمد صلّى الله عليه وآله وسلّم، والمرشد الأعلى في الجمهورية الإسلامية اليوم سماحة الإمام السيد الخامنئي قَرَشِي هاشمي ابن رسول الله ابن علي ابن أبي طالب وفاطمة الزهراء وه... شما اگر میدانید نژادپرستی چیست و از مفهومش خبر دارید این فایل تصویری را دانلود کنید و دلیل بیاورید( 1 دلیل کافی است که بیاورید) که ایشان به این دلیل این کلمات را به زبان آورده و از روی قویت و نژادپرستی نیست تا بعد درباره دشمن صحبت کنیم.

سلام
سخنتان سخن انسانهای در حصار است
این امور جزئی به نه نظر ما کم اهمیت تر از این حرفهاست
شما به همان وطن موهوم بچسبید تا ببینیم به کجا می رسید
وطن آنست که در آن جاودانه شوی نه اینکه خواه ناخواه از آن رخت بندی و جدا شوی
روزی را آرزو دارم که کسی اینجایی یا آنجایی نباشد بلکه همگان همه جایی باشند
گو اینکه فیلسوف دهر گفت :
عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
من اکنون سمی مهلکتر از وطن پرستی برای اهل این دین نمی بینم
موفق در بلند نظری

سلام علیکم جمیعا

ایرانیان عرب زبان یا عرب تبار هم وطن ما هستند. ما خیلی هم با هم مشکل داشته باشیم بقول قدیمیها استخوان همدیگر رو دور نمی اندازیم.

هیچکداممان یکدیگر را پست تر یا برتر خطاب نکرده و نمیکند.

بحث ما درباره کسانی است که عرب بودن را دین میدانند.

یعنی میگویند چون عرب است مسلمان است و از دین چیزی میفهمد. و اگر عرب نیست پس از قرآن چیزی نمیفهمد و عجم است.

اسلام دین الهی است و نامش هیچگاه دین عرب نبوده و هیچ وابستگی ای به هیچ قومیتی ندارد . دین اسلام فارغ از قومیتها و زبانها و فرهنگها میتواند انسانها - نحوه گفتار - کردار و پندارشان را تغویر دهد و آئین و رسومشان را نیکو گرداند.

و....

یاحق

نقل قول:
یعنی میگویند چون عرب است مسلمان است و از دین چیزی میفهمد. و اگر عرب نیست پس از قرآن چیزی نمیفهمد و عجم است.
تا آنجا که من بحث را پیگیری نمودم ،متوجه شدم شما در بحث انحراف ایجاد کردید.

ما نژادپرست نیستیم اعراب هم غالبا درحال نزدیک شدن به فرهنگ شیعی و مردم ایران هستند، ریشه اختلافها را باید در جای دیگری جستجو نمود.
کسی که میخواهد اختلاف باشد،با تفاخر نژادی یا تمدنی،هیچ فرقی ندارد من ایرانی که ابن سینا را پشت قباله ملی خود دارم با آن کودک آفریقایی تبار که از گرسنگی جان میسپارد،هیچ فرقی نداریم ، بلکه آن افریقایی نزد خدا از ما محبوب تر هم هست.
حرام زادگی هم با زنازادگی تومنی صدنار توفیر دارد،هر زنازاده ای حرام زاده نیست و نسل ما هم با تبادلات نژادی درطول قرنها آمیخته ای از نژادها و اقوام مختلف است.
این هم در پاسخ به اشکال تراشی های ناپخته جنابعالی:
امام صادق (ع) در جواب به مسلمانی که به یک زرتشتی به خاطر یکی بودن پدر و پدربزرگش لقب حرام زاده داده بودند،ابتدا نهی فرموده و سرزنش کردند،سپس فرمود:
هر قوم و فرهنگی را در ازدواج رسمی است، چون رسم دین آنها این بوده است، حاصل اینگونه ازدواجها حرام زاده نیستند..

اصلا موضوع بحث استفاده از ابزار نژادپرستی و علم کردن آن برای نشانه روی دین اسلام است، شما بازی خورده اید،متاسفانه هنوز مانده تا از خواب زمستانی خویش بیرون بیایید.

ای وای بر من با هم دینی چون شما که اینگونه غرق تعصبات دگم نژادی است
ما مسلمانان درگیر جنگی شدیدتر از جنگ احزابیم ،به چه کسانی دل خوش کرده ایم،آنها سرگرم تبلیغات خود هستند و به من و شما میخندند
ای وای بر ما..

نقل قول:
شما با دیدن یک فیلم و روایات نادرست و خیالی کتاب طبری براحتی نتیجه گیری میکنید، صبر کن برادر من
زود قضاوت نکن، شما را به خدا تن به مغزشویی ندهید

اهورانی!
شما نمیخواد سنگ اسلام را به سینه بزنید و با نقاب شیعه خواهی! از باستان پرستی دفاع کنی
یک نظر در دفاع از اسلام داده ای؟
جالب است که هنگام اینگونه بحثها سر و کله تیپهایی چون شما پیدا میشود تا مانند معلمی که کودکی را با شهارهای جیزه! و .. میترساند ،ما را از بحث و چاره اندیشی دور کنید.عجیب است که همه اتان هم ادعای حج رفتن میکنید.
بروید که حنای امثال شما خیلی وقت است دیگر رنگی ندارد.

سلام علیکم جمیعا

جناب فایلز گرامی اگر شما تا به الان متوجه رفتار اعراب حوزه خلیج فارس یا اردنی- فلسطینی و .. با ایرانیان نشدید آیا این فایل تصویری ای که برای دانلود گذاشتم رو دیدید؟

فایل رو ببینید و شما توضیح بدهید که از یک عالم دینی که متولی یک حرکت شیعی هم هست چرا بایداین سخنان شنیده شود آیا دلیل خاصی دارد ؟

اگر دارد دلیلش را بفرمائید.

یاحق

سلام علیکم

نقل قول:
جناب فایلز گرامی

فیلیس
نقل قول:
اگر شما تا به الان متوجه رفتار اعراب حوزه خلیج فارس یا اردنی- فلسطینی و .. با ایرانیان نشدید آیا این فایل تصویری ای که برای دانلود گذاشتم رو دیدید؟

تندروی از نوع مکتب ایرانی و خواندن شاهنامه تحریفی با اشعاری چون (ز شیر شتر خوردن و سوسمار و ...) و تحقیر اعراب باعث گرایشات تند در طرق مقابل میشود.شما باید بدانید که هرعملی عکس العملی دارد،خودمان کم مقصر نیستیم.
کلنگ این اختلافات از زمان قاجار زده شد و در حکومت پهلوی به اوج خود رسید.
آنچه که امروز باعث دشمنی اعراب خلیج فارس با ما شده است،قدرت خواهی است،سر اینکه کدام یک آقای منطقه باشد.
تغییر نام خلیج فارس هم صرفا شروعی بود برای تصرف خود خلیج و بهره مندی از منافع عظیم آن.

من هم میگویم تمدن ایران،اسلامی است،گفتن این جمله حاوی هیچ اهانتی به ملت ایران نیست.
انچه که هم زمان باعث ایجاد تمدن اندلس،ایران،عرب و .. شد،اسلام بود ولاغیر

سلام علیکم جمیعا

اجازه بدید جناب فیلیس بعضی مسائل در توضیحات شما با هم قاطی شده .

1- نژادپرستی ای که بهانه اش نزول آیات وحی در میان اعراب و با زبان عربی بوده در زمان حکومت معاویه و بطور کل بنی امیه بر جهان اسلام روی داده و این گواهی است مندج در تاریخ اسلام و ایران و برای اهل تاریخ این مسئله واضح است.

2- آنچه که حکیم طوس بر آن بعنوان بربریت و سوسمار خوری نام میبرد عرب بدون اسلام است.

یعنی هنگامیکه اسلام بهانه ای شد برای نژادپرستان عرب که بنوعی بر دیگران فخر بفروشند حکیم طوس عربیت را بدون اسلام توصیف کرده که یاد آور این نکته است که نژاد بدون دین همان است که قبل از دین بوده و صفت سوسمار خوری برای عرب بدون دین تازه صفتی محترمانه است شما عربستان یا ایران قبل از اسلام را نگاهی بیاندازید.

(نزادپرستی اموی بر فرق تشیع و تسنن تاثیر گذاشت بشکلی که در حوزه های شیعی و سنی برتریت عربی با تغئیر در معانی و مفاهیم به خورد طلبه ها داده شده و میشود)

2-اگر جنگ قدرت در خاور میانه بهانه ای است که یک دین با مذاهبی مشترک نادیده گرفته شود و دشمنی به حدی برسد که اینگونه شاهدش هستیم پس برای چه میگوئیم مسلمانیم ؟

در قرآن کریم آیه انم المومنون اخوه بمعنای این است که مومنان در هر قبیله و نزاد و حتی در هر دین و مذهب الهی با هم برادرند و تقابل برادرانه این نیست لذا دین در میان نیست.

بی دینی باعث میشود که بحرینی شیعه کشته شود و هیچ مثلا مسلمانی اعتراض نکند و چون ایرانی شیعه است به او لقب فوارس میدهند.

(تازه این همان بحرینی ای است که پس از شکست تیم ملی ایران در برابر بحرین و سعود عربستان به جام جهانی پرچم عربستان را به زمین چمن اورد !!!)

filis;103507 نوشت:
من هم میگویم تمدن ایران،اسلامی است،گفتن این جمله حاوی هیچ اهانتی به ملت ایران نیست. انچه که هم زمان باعث ایجاد تمدن اندلس،ایران،عرب و .. شد،اسلام بود ولاغیر

اسلام همانطوریکه برای همه امم رحمت بود برای ایرانیان نیز رحمت است. ولی اخوی اینجا موضوع مذهب و دین در میان نیست.

یاحق

ونکته آخر

اگر ایرایان سنی یا وهابی مسلک هم گردند اعراب به هیچ عنوان ایرانیان را بعنوان یک هم دین و هم مذهب که با او نسبتی دارد و هر دو در برابر خدا یکسانند نخواهند پذیرفت .

تاریخ ایران پس از اسلام سراسر بیانگر این مطلب است و دلیل این رفتارها حتی پس از یکی بودن مذاهب نژادپرستی از نوع عربی است.

لذا این کنشها به واکنشهائی خواهد انجامید که اساس و پایه آن قدرت طلبی هرگز نبوده و نیست و ریشه دینی هم ندارد. این رفتارها باعث فساد دین گردیده و دوستی به دشمنی تبدیل خواهد شد.
ضمنا
مرض مشخص تر از آن است که بشود با هر سرپوشی مهارش کرد.

یاحق

سلام علیکم

نقل قول:
نژادپرستی ای که بهانه اش نزول آیات وحی در میان اعراب و با زبان عربی بوده در زمان حکومت معاویه و بطور کل بنی امیه بر جهان اسلام روی داده و این گواهی است مندج در تاریخ اسلام و ایران و برای اهل تاریخ این مسئله واضح است..
منابع تحریفی تاریخ بسیارند، کم بوده اند مردم عادی عرب که دشمنی ایرانیان را در دل پرورانده باشند.بنده معتقدم مردم با هم مشکلی ندارند،اشکال در دولتها و خواص سیاسی است.
نقل قول:
آنچه که حکیم طوس بر آن بعنوان بربریت و سوسمار خوری نام میبرد عرب بدون اسلام است.
خیر دوست عزیز،فردوسی هیچگاه چنین چیزی نسروده است،کار جعل و تحریف در شاهنامه به جایی میرسد که ملک الشعرای بهار فردی ملی گرا و ظاهرا مخالف اسلام گرایان،به آن اعتراض میکند:
http://aryaadib.blogfa.com/post-379.aspx
http://aryaadib.blogfa.com/post-373.aspx

http://iranshahr.org/?p=185

اما راجع به لقب "حکیم":
http://www.arashazad.blogfa.com/post-109.aspx
http://www.arashazad.blogfa.com/post-108.aspx
http://www.arashazad.blogfa.com/post-107.aspx
http://www.arashazad.blogfa.com/post-106.aspx
http://www.arashazad.blogfa.com/post-105.aspx
http://www.arashazad.blogfa.com/post-104.aspx
امیدوارم تعصب مانع دیدن حقیقت نشود.

نقل قول:
عنی هنگامیکه اسلام بهانه ای شد برای نژادپرستان عرب که بنوعی بر دیگران فخر بفروشند حکیم طوس عربیت را بدون اسلام توصیف کرده که یاد آور این نکته است که نژاد بدون دین همان است که قبل از دین بوده و صفت سوسمار خوری برای عرب بدون دین تازه صفتی محترمانه است شما عربستان یا ایران قبل از اسلام را نگاهی بیاندازید.
آنچه شعوبیه انجام داد،کمتر از تحقیرهای اعراب نبود.
نقل قول:
بی دینی باعث میشود که بحرینی شیعه کشته شود و هیچ مثلا مسلمانی اعتراض نکند و چون ایرانی شیعه است به او لقب فوارس میدهند.
اینها هیاهوی رسانه ایست،شما دیگر چرا؟
حایشه ها را رها کنید.
نقل قول:
اگر ایرایان سنی یا وهابی مسلک هم گردند اعراب به هیچ عنوان ایرانیان را بعنوان یک هم دین و هم مذهب که با او نسبتی دارد و هر دو در برابر خدا یکسانند نخواهند پذیرفت
وهابی ،ناصبی یا عرب لائیک ممکن است اینگونه رفتار کند اما غالب اعراب چنانچه میبینیم این انقلابهای عظیم را ایجاد کرده اند،با مردم ایران همدل و یک رنگند.

در همین سایت مطلبی دیدم ،شرمم شد از این همه شهید عرب غیر ایرانی که برای دفاع از ایران در جنگ تحمیلی هشت ساله جنگیدند و جانشان را فدا کردند، با این همه باز هم میتوانید چنین ادعاهایی داشته باشید؟

http://www.askdin.com/showthread.php?t=11595

امیدوارم روزی برسد که شما هم جهان را وطن خود و همه مردم آن را هم وطن خود بنامید

سلام علیکم جمیعا

خوب است این رد و بدل اطلاعات و اینکه از هم چیزی بیاموزیم که انشاالله بانی آگاهی و بیداری گردد.

filis;104003 نوشت:
منابع تحریفی تاریخ بسیارند، کم بوده اند مردم عادی عرب که دشمنی ایرانیان را در دل پرورانده باشند.بنده معتقدم مردم با هم مشکلی ندارند،اشکال در دولتها و خواص سیاسی است.

آنچه که بنده بعنوان منبع تاریخ نقل میکنم درباره بنی امیه هم در تاریخ مورخین اسلامی میتوانید ببینید و هم غیر مسلمان. یعنی این نقطه اشتراک بین این تواریخ . این نقل دروغی درش ندارد اگر کوچکترین شکی بود آنرا ذکر و مقایسه میکردم.

نقل از این وبلاگ که آدرسش را گذاشتید :
خوشبختانه تاريخ چنان پرافتخاري داريم كه در آن، همه چيز پيدا مي‌شود. عين بازار مكاره و بازار شام اسبق و سابق و بازار سياه و آزاد و غيره‌ي فعلي. مثلاً جناب «ابوالقاسم فردوسي طوسي» كه ظاهراً آن ديپلم كذايي را هم نداشته و از جغرافي، تاريخ، حساب و... چيزي نمي‌دانسته، يك دفعه تبديل به «حكيم» مي‌شود، سر از مركزهاي حكومتي درمي‌آورد و «شاهنامه» هم مي‌نويسد.
اگر اين گفته‌ي بنده را هم «نشر اكاذيب»، «تشويش اذهان عمومي»، «ريختن آب در آسياب خليفه‌ي عباسي»، «جاسوسي به نفع رژيم منحوس سلطان محمود غزنوي» و چيزهايي از اين قبيل حساب مي‌كنيد و قصد «ممنوع‌القلم»، «مهدور الدم» و غيره كردن بنده را داريد، اجازه بدهيد براي دفاع از خود، مثال‌ها و دلايل محكمه‌پسندي را از كتاب وزين «شاهنامه‌ي فردوسي ـ چاپ مسكو» تقديم حضورتان بكنم. خوب، پس بفرماييد:
«فردوسي» به اندازه‌اي در علم «جغرافيا»، به قول معروف «از بيخ عرب» بوده كه در همان شاهنامه و در صفحه‌ي 31 مي‌نويسد كه مادر «فريدون» پسرش را به كوه «البرز» در «هندوستان» برده است!

این شخصی که به مدرسه این دوران هم پایش رانگذاشته از حکیم طوس ایراد میگیرد به چه شکلی !!!

سوال : آیا حکیم طوس ( اهل خراسان منتهی الیه شرق ایران امروزی و سلسله جبال البرز ) نمیدانسته سلسله جبال البرز در هندوستان است یا در ایران ؟

این چه قیاسی است که چنین مغرضانه نوشته شده ؟

معنای این کلام سلسله جبالی است که از ایران و افغانستان میگذرد و به کوههای هندوستان که آن زمان جزو قلمرو ایران بوده میرسد لذا حکیم این سلسله جبال را بنام البرز خوانده این چه ایرادی است ؟

به کسی لطفا استناد کنید که حداقل به اندازه یک کلاس سوم دبیرستانی با قابل اصطلاحات و اشعار و استعارات حکیم آشنا باشد !!!

filis;104003 نوشت:
اینها هیاهوی رسانه ایست،شما دیگر چرا؟ حایشه ها را رها کنید.

نه عزیزم هیاهو از من و رسانه نیست توی تلویزیون هرکسی که تلویزیون داشت و میتوانست صفحه اش را ببیند دید آنچراکه بایستی میدید .

این به چه معناست ؟ یعنی اینکه ما نبینیم آنچراکه دیگران نمیخواهند که دیده شود ؟

اما اگر ندیدیم و نفهمیدیم که تفکر سرکردگان و سیاستمداران عربی همان تفکر اموی است و به خیال اینکه خودی هستند پشتمان را بهشان کنیم و بر علیه دشمن شمشیر کشیدیم و مانند هزاران باری که اینها زهرشان را به ایران و ایرانی زده اند ضربه خوردیم این عاقلانه است ؟

من متوجه فایل تصویری جناب مدیر فرهنگی که در پاسخ این نگاشته ها احتمالا درج شده بود شدم.

شما یک شهید از یک امت را به مثال آوردید من خاطرات سرداران این طرف و فرماندهان مزدور بعثی را مورد اشاره قرار میدهم که ارتش بعث عراق چند درصدش عراقی بوده و چند درصدش از کشورهای 13 گانه عربی و 5 کشور غیر عربی - مستشاران نظامی عراق از 21 کشور دنیا که اکثرشان عرب بودند تشکیل شده بود/

االبته این را نمیخواهم بگویم همه مردم این بلاد همچون آل های عبری منحرف هستند خیر.

میخواهم به این مطلب اشاره کنم که امروز اگر عربستانی بر سر حاجی ایرانی تف میکند یا سنگ می ندازد و به توهین فوارس آنها را میخواند و حتی هنگام نماز از سب کردن او دست بر نمیدارد دلیل عمده اش اربابانشان هستند پس چشمتان را بر حقیقت نبندید و انتظاری از یک ملت فریب خورده نداشته باشید.

صدام ملعون در صفحه اول کتب درسی ابتدائی دستور داده بود که بنویسند :

خداوند 3 موجود را در عالم هستی اضافه و زیادی ( بیهوده ) آفرید . 1- یهود 2- ایرانی 3 - مگس.

این دیگر تاریخ نیست تشریف ببرید عراق بنده خودم به عینه کتب درسی کودکانشان را سال 83 که به کربلا رفتم دیدم.

عرض کردم اینها مستند است درست. ولی این حقیقت هم وجود دارد که بین اینهمه دشمنی و کینه دوستی هم باشد ولی به بهانه آن کینه چشمها را نباید بست

همین رهبر حزب وفاق بحرین 20 روز پیش در پس سخنان وزیر امور خارجه عربستان که گفته بود ایران پوزه اش را از کشورهای عربی بیرون بکشد و مداخله نکند میگوید ایران و عربستان در امور بحرین دخالت نکنند !!

خب آنها هم آمدند ایرانی تبارها را به زندانهای آل سخیف بردند و بلا سرشان می آورند چرا که رهبر وفاق این دخالتهای ایرانی را تائید کرده بود.

کجای کارید ؟

یاحق

واقعا دیگر حوصله ای نیست

یاحق

موضوع قفل شده است