حکم خرید از شرکت های شریک با کفار حربی

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حکم خرید از شرکت های شریک با کفار حربی

ببخشید من مقلد آقای مکارم هستم
در تاپیک های قبلی خواندم که اگر محصولی با شرکت های حربی و غیر حربی مشترک بود نمی توانیم آن را کپی کنیم اما حالا آیا خرید این محصولات به صورت مجاز به طور کلی به منزله کمک به کفار حربی میباشد و اشکال دارد یا نه

با نام الله

کارشناس بحث: استاد نور

msadeghi2013;496345 نوشت:
ببخشید من مقلد آقای مکارم هستم
در تاپیک های قبلی خواندم که اگر محصولی با شرکت های حربی و غیر حربی مشترک بود نمی توانیم آن را کپی کنیم اما حالا آیا خرید این محصولات به صورت مجاز به طور کلی به منزله کمک به کفار حربی میباشد و اشکال دارد یا نه

با سلام و عرض ادب

درفرض سوال،اگر شرکت یاد شده کافر حربی تلقی نشود یعنی تنها متعلق به آمریکا یا اسرائیل یا انگلیس نبوده در جهت منافع آنها نباشد ، کپی کردن محصول آن جایز نیست و خریداری کردن کپی و نسخه تقلبی آن هم نباید انجام شود و درغیر این صورت اشکال ندارد.

استفتا از دفتر آیه الله مکارم در قم

ببخشید فکر کنم اشتباه می کنیدد من چند جا استفتائ کردم گفتند به جز محصولاتی که بنا بر صلاح دید دولت وارد شده جایز نیست
حالا باز هم بپرسید برای اطمینان

msadeghi2013;533401 نوشت:
ببخشید فکر کنم اشتباه می کنیدد من چند جا استفتائ کردم گفتند به جز محصولاتی که بنا بر صلاح دید دولت وارد شده جایز نیست
حالا باز هم بپرسید برای اطمینان

با سلام و عرض ادب

این بیانی که شما فرمودید با آنچه در پاسخ ذکر شده بود منافاتی ندارد چراکه درفرض سوال بیان شده بود بصورت مجاز! و پاسخ در این حالت بیان شد که اشکال ندارد در اینجا هم می فرمایید « به جز محصولاتی که بنا بر صلاح دید دولت وارد شده» که یک معنا می دهند و در این حالات اشکال ندارد.

موفق و موید باشید

با سلام ببخشید من کمی گیج شدم چون بسیاری از شرکت و محصولات مشترک بین چند شرکتند که بعضی از این ها آمریکایی و. .. و بعضی مثلا آلمانی هستند حالا من باید چه کنم اگر بخواهم بخرم به شرکت آمریکایی کمک کرده ام و اگر کپی کنم به شرکت آلمانی ضرر زده ام و سوال دوم برخی شرکت ها های آمریکایی در کشور های دیگر مثل کانادا و ایرلند و غیره شرکت زده اند صاحبان شرکت امریکایی اند و لی شرکت در جایی دیگر قرار دارد و مسلما به آنجا مالیات هم می دهد و در سود و زیان شاید شریک باشند حکم آن چیست به عنوان مثال شرکت فرانسوی یوبیسافت در 23 کشور شرکت دارد :Sham:

نه فرق دارد مثلا در سایت هی خارجی بسیاری از بازی ها را می توان بصورتارجینال (مجاز) خرید و اصلا هیچ ربطی هم به صلاح دید دولت ندارد
در ان مورد سوال دارم

msadeghi2013;545031 نوشت:
با سلام ببخشید من کمی گیج شدم چون بسیاری از شرکت و محصولات مشترک بین چند شرکتند که بعضی از این ها آمریکایی و. .. و بعضی مثلا آلمانی هستند حالا من باید چه کنم اگر بخواهم بخرم به شرکت آمریکایی کمک کرده ام و اگر کپی کنم به شرکت آلمانی ضرر زده ام و سوال دوم برخی شرکت ها های آمریکایی در کشور های دیگر مثل کانادا و ایرلند و غیره شرکت زده اند صاحبان شرکت امریکایی اند و لی شرکت در جایی دیگر قرار دارد و مسلما به آنجا مالیات هم می دهد و در سود و زیان شاید شریک باشند حکم آن چیست به عنوان مثال شرکت فرانسوی یوبیسافت در 23 کشور شرکت دارد

msadeghi2013;546257 نوشت:
نه فرق دارد مثلا در سایت هی خارجی بسیاری از بازی ها را می توان بصورتارجینال (مجاز) خرید و اصلا هیچ ربطی هم به صلاح دید دولت ندارد
در ان مورد سوال دارم

با سلام و عرض ادب

در این موارد که سوال فرمودید سوال و جوابهایی در این تاپیک http://www.askdin.com/thread6670-29.html آمده است لطفا مطالعه بفرمایید اگر ابهامی ماند درخدمتیم.

موفق و موید باشید

موضوع قفل شده است