نذر زیارت عاشورا

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نذر زیارت عاشورا

سلام علیکم ، بنده نذر خواندن زیارت عاشورا از اول محرم به مدت 40 روز تا اربعین دارم و قراره از امسال شروع بشه، ولی این مدت متوجه شدم که زیارت عاشورا یسری اداب خاص خودش مثل خوندن نماز و گفتن ذکر 100 مرتبه ایی الله اکبر و .. داره که البته این موارد برای ختم 40 روزه برشمرده شده ، الان سوال من این است که با توجه به اینکه بنده تنها نذر زیارت عاشورا داشتم ایا ((((لازمه) ))))که تمام این موارد و بجا بیارم یا بعبارت دیگر در صورت بجا نیاوردن در نذرم خللی ایجاد می شود یا خیر؟؟؟؟ با ذکر این مطلب که بنده در هنگام نذر تنها به نیت خواندن زیارت عاشورا قربه الی الله گفتم . ممنونم:Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

rezvaneee;581210 نوشت:
سلام علیکم ، بنده نذر خواندن زیارت عاشورا از اول محرم به مدت 40 روز تا اربعین دارم و قراره از امسال شروع بشه، ولی این مدت متوجه شدم که زیارت عاشورا یسری اداب خاص خودش مثل خوندن نماز و گفتن ذکر 100 مرتبه ایی الله اکبر و .. داره که البته این موارد برای ختم 40 روزه برشمرده شده ، الان سوال من این است که با توجه به اینکه بنده تنها نذر زیارت عاشورا داشتم ایا ((((لازمه) ))))که تمام این موارد و بجا بیارم یا بعبارت دیگر در صورت بجا نیاوردن در نذرم خللی ایجاد می شود یا خیر؟؟؟؟ با ذکر این مطلب که بنده در هنگام نذر تنها به نیت خواندن زیارت عاشورا قربه الی الله گفتم . ممنونم

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

به همان صورتی که در صیغه نذر گفتید عمل کنید و در فرض سؤال زیارت عاشورایی که عرف می خوانند یعنی بدون آداب معمول است به همان صورت عمل نمایید .

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم[/]

خیلی ممنون پس نیازی به اداب نیست ، نیازی به اشاره به اسم مرجع تقلید نیست ؟ ایت اله مکارم مجتهد بنده هستند

باسلام ، ادب، احترام و تشکر به خاطر ارسال پرسش به این مرکز

لطفا درسولات بعدی نام مرجع خود را بنویسید

اگر درنذرخود صیغه نذر را خوانده اید و نذر صحیح انجام داده ایدانجام آن واجب است و همانطورکه در نذر نیت کرده اید انجام دهید کافی است ونیازنیست آداب دیگر آن را انجام دهیدو حداکثر آنچه که در عرف رعایت می شود رعایت آن لازم است بنابر این در فرض سوال خواندن صد لعن و آداب دیگر آن لازم نیست رعایت شود.

در پناه خدای مهربان همیشه شاد و سربلند باشید

[="Lucida Sans Unicode"][="Purple"]بسم رب الحسین
سلام علیکم
بنده قبلا نذر کرده بودم 100 تا زیارت عاشورا بخونم. مقداریش رو خوندم و نزدیک 60 تاش مونده. توی تاپیک قرار معنوی هم شرکت کردم. برای خوندن زیارت عاشورا از اول محرم تا اربعین به نیت برآوردن حاجات همه حاجتمندان. میخواستم بدونم میتونم برای این مدتی که میخوام زیارت عاشورا بخونم هم به نیت نذرم باشه هم به نیت تاپیک قرار معنوی؟ ممنون
مقلد رهبر هستم
[/]

[="Tahoma"][="Black"]

مسـافر;586121 نوشت:
بسم رب الحسین
سلام علیکم
بنده قبلا نذر کرده بودم 100 تا زیارت عاشورا بخونم. مقداریش رو خوندم و نزدیک 60 تاش مونده. توی تاپیک قرار معنوی هم شرکت کردم. برای خوندن زیارت عاشورا از اول محرم تا اربعین به نیت برآوردن حاجات همه حاجتمندان. میخواستم بدونم میتونم برای این مدتی که میخوام زیارت عاشورا بخونم هم به نیت نذرم باشه هم به نیت تاپیک قرار معنوی؟ ممنون
مقلد رهبر هستم

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

زیارت عاشورایی که برای نذر می خوانید همان انجام نذر محسوب می شود و معلوم نیست که برای قرار معنوی هم به حساب آید گر چه انجام قرار معنوی هم واجب نیست.

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم[/]

موضوع قفل شده است