"صدق الله العلی العظیم" یا"صدق الله العظیم"

تب‌های اولیه

80 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
"صدق الله العلی العظیم" یا"صدق الله العظیم"

چرا اهل سنت درپایان قرائت قرآن بجای عبارت صدق الله العلی العظیم تعبیرصدق الله العظیم رامی آورند؟

reza64;64321 نوشت:
چرا اهل سنت درپایان قرائت قرآن بجای عبارت صدق الله العلی العظیم تعبیرصدق الله العظیم رامی آورند؟

با سلام

با توجه به منابعی که ما در دسترس داشتیم چیزی در این خصوص نیافتیم. زیرا اسم­های"عَلی"و "عَظِیم" هر دو از اسماء الهی هستند

و این ترکیب نیز نه تنها از لحاظ معنی و فنون ادبی مشکلی ندارد، بلکه ترکیب (هُوَ الْعَلیُّ الْعَظِیمُ) در دو جای قرآن، یعنی آیات 255 سوره بقره و 4سوره شوری بکار رفته است

و ترکیب مشابه آن مانند ترکیب (للَّهِ الْعَلیّ‏ِ الْکَبِیرِ) و (هُوَ الْعَلیُّ الْکَبِیرُ) نیز در چهار سوره مختلف قرآن بکار رفته است که عبارت است از آیة 62سورة حج، 30 لقمان، 23سباء و 12غافر.

پس استعمال هر یک از شیعه و سنی به نحوه دلخواه خود که از طرف اهل سنت بدون واژه (الْعَلیُّ) و شیعیان با (الْعَلیُّ) بوده است، موجب شده است تا در حال حاضر به کار بردن و عدم آن شاخصه ای برای هر طرف شود.
البته اخیراً برادران اهل سنت، این واژه را نیز بکار می برند.

منبع:
سايت پاسخ گويي حوزه

با سلام

و اما اين كه:

چرا ما شیعیان بعد از قرائت آیاتی از قرآن«صدق الله العلی العظیم»می گوئیم؟؟

منظورمان روشن است، که قرآن کلام خداست و می گوئیم راست گفته است خدایی که «علی» یعنی بلند مرتبه و«عظیم» یعنی بزرگ است.

خداوند را با این دو صفت می ستائیم، و احترامی است که برای خدا و کلام او«قرآن» قائلیم.

پاسخ ديگري كه مي توان داد اين كه:

چرا اهل سنت واژه«العلی» را حذف می کنند باید از خود آنها پرسید، گفتن آن چه مشکلی دارد؟

هرچند حذف العلي سابقه چنداني ندارد
البته ترک واژه«العلی» مشکلی هم ندارد.

بسم الله شیعه و سنی....... سلام... من خودم شیعه هستم و واقعا یقین دارم که شیعه اسلام ناب هست و سنی و تمام ادیان دیگه تحریف شده دین اسلام شیعه هستند....سوالم اینه که چرا اهل تسنن نام حضرت علی رو هم بیزاری می کنن ازش...برای مثال تمام سنی ها اگه اشتباه نکنم بعد از تلاوت قران بجای گفتن صدق الله علی و عظیم...فقط صدق الله عظیم می گویند...علی در این عبارت یکی از نام های خداوند است و واقعا چون نام امیر المونین نیز حضرت علی است این نام در اینجا واقعا منظور نام حضرت نیست و دقیقا حتی یک طفل هم می فهمه اینجا منظور نام خداست. خدا منو نبخشه اگه قصدم مسخره کردن باشه ولی حقیقته محضه که سنی ها چنان لجاجت کودکانه دارند که چون شیعه می گوید صدق الله علی و عظیم انان نام مبارک را حذف می کنند....دقیقا نام دیگه نمی تونم رو این عمل بذارم دقیقا مثل یک لجبازی کودکانه است با این تفاوت که کودک ها تک تک و گاهی در مدتی کم لجبازی می کنند اما سنی ها مادام العمر و دسته جمعی:Ghamgin: واقعا ایا وقت ان نرسیده این مذهب تحریفی دست از این بدعت ها و تحریف ها بردارند

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد عماد

صفات علی عظیم از صفات خدواند است که در ایه الکرسی نیز به دنبال هم آمده است
وهوالعلی العظیم
هیچ شیعه ای به نیت امام علی علیه السلام صدق الله العلی العظیم نمی گوید،
روایاتی نیز بر بیان این جمله(صدق الله العلی العظیم) در منابع وجود داشته است
پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلّم) فرمود: شروع آن با «بسم الله الرحمن الرحیم» و پایان آن با «صدق الله العلی العظیم» است» .[1]
در اعمال ام داود است كه امام صادق(علیه السلام) فرمود: «بعد از خواندن قرآن در حالی‎كه رو به قبله هستی «صدق الله العلی العظیم» بگو».[2]
«علی» از اسماء خداوند است و خداوند خود را با این نام یا صفت در قرآن مجید خوانده است. چنانکه در سوره بقره، آیه 257 آمده است «و هو العلی العظیم».
اما اهل تسنن دلیلی که برای گفتن "صدق الله العظیم" ارائه می‎کنند ظاهرا این است که (چون شیعیان علی را هم‎طراز خدا قرار می‎دهند و آن‎را در کنار نام خدا در "صدق الله العلی العظیم" می آورند، ما "العلی" را حذف می‎کنیم).

برای قضاوت در مورد دلیل اهل سنت، بد نیست به قرآن هم مراجعه‎ای داشته باشیم. وصف خدای متعال در قرآن در مورد اوصاف خدا، "هو العلی العظیم" آمده است[3] که باید اهل تسنن بدان جواب مناسبی داشته باشند. آیا خدا هم خواسته نام علی(علیه السلام) را هم‎طراز خود قرار دهد؟ یا وصف "العلی" به معنی بلند مرتبه، یکی از اوصاف خداست؟پی نوشت‎ها:
[1] علامه مجلسی، بحارالانوار، ج 57، ص 243، باب 37، ص 241، چاپ بیروت.
[2] همان، ج 95، ص 400، باب 26.
[3] بقره/255 و شوری/4.

همانگونه كه شما اشاره شد عبارتی كه برای تأیید كلام الهی، در پایان قرائت قرآن، گفته می شود «صدق الله العلی العظیم»[1] است.

طبق آنچه در «قاموس قرآن» آمده است: واژه «علی» هشت بار[2] و «عظیم» شش مرتبه[3] وصف خدای متعال در قرآن آمده است؛ كه در دو مورد:
«و هو العلی العظیم[4] و او (خدا) بلند مرتبه و با عظمت است» با هم آمده‌اند.

لذا تاریخ بیان این جمله شریفه به زمان خود پیامبرصلی الله علیه واله وسلم بر می گردد.

[1] . راست گفت خدای بلند مرتبه و با عظمت.

[2] . ر.ك: قرشی، سید علی اكبر، قاموس قرآن، تهران، دارالكتب الاسلامیه، چاپ هشتم، 1361، ج5، ص38.

[3] . ر.ك: همان، ص 18.

nothing;549639 نوشت:
بسم الله شیعه و سنی....... سلام... من خودم شیعه هستم و واقعا یقین دارم که شیعه اسلام ناب هست و سنی و تمام ادیان دیگه تحریف شده دین اسلام شیعه هستند....سوالم اینه که چرا اهل تسنن نام حضرت علی رو هم بیزاری می کنن ازش...برای مثال تمام سنی ها اگه اشتباه نکنم بعد از تلاوت قران بجای گفتن صدق الله علی و عظیم...فقط صدق الله عظیم می گویند...علی در این عبارت یکی از نام های خداوند است و واقعا چون نام امیر المونین نیز حضرت علی است این نام در اینجا واقعا منظور نام حضرت نیست و دقیقا حتی یک طفل هم می فهمه اینجا منظور نام خداست. خدا منو نبخشه اگه قصدم مسخره کردن باشه ولی حقیقته محضه که سنی ها چنان لجاجت کودکانه دارند که چون شیعه می گوید صدق الله علی و عظیم انان نام مبارک را حذف می کنند....دقیقا نام دیگه نمی تونم رو این عمل بذارم دقیقا مثل یک لجبازی کودکانه است با این تفاوت که کودک ها تک تک و گاهی در مدتی کم لجبازی می کنند اما سنی ها مادام العمر و دسته جمعی:Ghamgin: واقعا ایا وقت ان نرسیده این مذهب تحریفی دست از این بدعت ها و تحریف ها بردارند

خواهشا" اين مطالب بدون بنيان علمي رو نفرمائيد
كدوم عناد؟

reza64;64321 نوشت:

ايكاش سوال رو اينطور مطرح ميكرديد كه چرا ما شيعيان عبارت صدق الله العلی العظیم را بجاي صدق الله العظیم بكار ميبريم ؟

و بنده عرض ميكردم بخاطر شدت تعصب علي دوستي ، اين صفت جلاله رو بين صفات ديگه انتخاب كرديم و به اين جمله اضافه نموديم ، شما پيگيري كن ببين رول خدا و آل عبا چه جمله اي رو ادا ميكردن

به خاطر همين تعصب و نهادينه شدن تاريخي اون و تكرار دائمش فكر ميكنيم اهل سنت بدعت گذار بودند

moaqfe;552976 نوشت:
ايكاش سوال رو اينطور مطرح ميكرديد كه چرا ما شيعيان عبارت صدق الله العلی العظیم را بجاي صدق الله العظیم بكار ميبريم ؟

و بنده عرض ميكردم بخاطر شدت تعصب علي دوستي ، اين صفت جلاله رو بين صفات ديگه انتخاب كرديم و به اين جمله اضافه نموديم ،

شما پيگيري كن ببين رول خدا و آل عبا چه جمله اي رو ادا ميكردن

به خاطر همين تعصب و نهادينه شدن تاريخي اون و تكرار دائمش فكر ميكنيم اهل سنت بدعت گذار بودند

شما پست 6 رو نخوندی؟ کارشناس 2 حدیث عنوان کردند که گفته شده بگید صدق الله العلی العظیم

reza64;64321 نوشت:

به خطار بغض و كينه اي كه نسبت به مولا علي ع دارند

[="Blue"]

reza64;64321 نوشت:

[="#0000FF"]بزرگوار زیرا خداوند متعال در قران کریم میفرماید : فسبح باسم ربک العظیم !

خداوند نفرموده فسبح باسم ربک العلی العظیم !!

کلمه علی از صفات والای خداوند است و هیچ ربطی به علی بن ابی طالب ندارد ! اهل السنت برای تبعیت از کلام الله همان طور که خداوند فرموده میگویند .... [/][/]

عالم مقدس ملکوت;553019 نوشت:

بزرگوار زیرا خداوند متعال در قران کریم میفرماید : فسبح باسم ربک العظیم !

خداوند نفرموده فسبح باسم ربک العلی العظیم !!

کلمه علی از صفات والای خداوند است و هیچ ربطی به علی بن ابی طالب ندارد ! اهل السنت برای تبعیت از کلام الله همان طور که خداوند فرموده میگویند ....

خداوند متعال در همان قرآن کریم فرموده:
(بقره/255)
اللَّـهُ لَا إِلَـٰهَ إِلَّا هُوَ الْحَيُّ الْقَيُّومُ ۚ لَا تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَلَا نَوْمٌ ۚ لَّهُ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الْأَرْ‌ضِ ۗ مَن ذَا الَّذِي يَشْفَعُ عِندَهُ إِلَّا بِإِذْنِهِ ۚ يَعْلَمُ مَا بَيْنَ أَيْدِيهِمْ وَمَا خَلْفَهُمْ ۖ وَلَا يُحِيطُونَ بِشَيْءٍ مِّنْ عِلْمِهِ إِلَّا بِمَا شَاءَ ۚ وَسِعَ كُرْ‌سِيُّهُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْ‌ضَ ۖ وَلَا يَئُودُهُ حِفْظُهُمَا ۚ وَهُوَ الْعَلِيُّ الْعَظِيمُ

نفرموده و هوالعظیم!!!!!!!!!

سوره ی شوری/ آیه ی چهارم:
لَهُ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الْأَرْ‌ضِ ۖ وَهُوَ الْعَلِيُّ الْعَظِيمُ

بازهم نگفته وهو العظیم!!!!!!

بزرگوار!می فرمایید اهل سنت به تبعیت از خدا می گویند، مگر شیعیان به تبعیت از شیطان، این جمله را می گویند؟!؟!؟!

موفق باشید....التماس دعا

عالم مقدس ملکوت;553019 نوشت:
اهل السنت برای تبعیت از کلام الله همان طور که خداوند فرموده میگویند ....

ايه زير را نگاهي بيندازيم ببنيد چقدر شما اهل سنت از سخن الله تبعيت مي كنيد

لَهُ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الْأَرْضِ وَهُوَ الْعَلِيُّ الْعَظِيمُ ﴿4/شوري﴾

خداوند در اين ايه مي فرمايد الله علي العظيم

واي كه چقدر شما از خدا تبعيت مي كنيد

دوم علماي شما مي گويند اصلا گفتن همان صدق الله العظيم هم بدعت است:khaneh:

اهل سنت اگر تابع قران هستند چرا نمي گويند؟ وَهُوَ الْعَلِيُّ الْكَبِيرُ چرا نمي گويد صدق الله الكبير؟ :Khandidan!:

[="Tahoma"][="Navy"]با سلام
خداوند متعال در قرآن با صفات متعددی یاد شده است که منحصر به علی و عظیم نیست و ظاهرا افراد آنچه را در سنتشان جا افتاده می گویند.
اما اینکه چرا در سنتشان چنین چیزی جا افتاده بررسی تاریخی می طلبد و همیشه هم علت روشنی برای آن پیدا نمی شود.

اهل سنت واقعي;553016 نوشت:

شما دلیل و سندی برای این مسئله دارید؟[/]

[="Blue"]

لبیک یا علی النقی;553024 نوشت:
خداوند متعال در همان قرآن کریم فرموده:
(بقره/255)
اللَّـهُ لَا إِلَـٰهَ إِلَّا هُوَ الْحَيُّ الْقَيُّومُ ۚ لَا تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَلَا نَوْمٌ ۚ لَّهُ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الْأَرْ‌ضِ ۗ مَن ذَا الَّذِي يَشْفَعُ عِندَهُ إِلَّا بِإِذْنِهِ ۚ يَعْلَمُ مَا بَيْنَ أَيْدِيهِمْ وَمَا خَلْفَهُمْ ۖ وَلَا يُحِيطُونَ بِشَيْءٍ مِّنْ عِلْمِهِ إِلَّا بِمَا شَاءَ ۚ وَسِعَ كُرْ‌سِيُّهُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْ‌ضَ ۖ وَلَا يَئُودُهُ حِفْظُهُمَا ۚ وَهُوَ الْعَلِيُّ الْعَظِيمُ

نفرموده و هوالعظیم!!!!!!!!!

سوره ی شوری/ آیه ی چهارم:
لَهُ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الْأَرْ‌ضِ ۖ وَهُوَ الْعَلِيُّ الْعَظِيمُ

بازهم نگفته وهو العظیم!!!!!!

بزرگوار!می فرمایید اهل سنت به تبعیت از خدا می گویند، مگر شیعیان به تبعیت از شیطان، این جمله را می گویند؟!؟!؟!

موفق باشید....التماس دعا

[="#0000FF"]بنده عرض کردم علی از صفات الله تبارک و تعالی هست و من منکر ذکر ان نشدم ... منتها عرض کردم بعضی جاها هم خدا فرموده فسبح باسم ربک العظیم ! پس لزومی نداره حتما لفظ علی را لازم الذکر بدانیم بلکه به هر صفتی میشود کفایت کرد .... پس تعجبی نداره چرا اهل السنت دیگر علی نمیگویند و عظیم خالی میگویند [/][/]

کاربر۱۲۳;553041 نوشت:
شما دلیل و سندی برای این مسئله دارید؟

[h=2]بغض و دشمنی علی علیه السلام شرط ورود به اهل تسنن[/h]بل اكثرهم لا يعقلون

عالم مقدس ملکوت;553043 نوشت:
بنده عرض کردم علی از صفات الله تبارک و تعالی هست و من منکر ذکر ان نشدم ... منتها عرض کردم بعضی جاها هم خدا فرموده فسبح باسم ربک العظیم ! پس لزومی نداره حتما لفظ علی را لازم الذکر بدانیم بلکه به هر صفتی میشود کفایت کرد .... پس تعجبی نداره چرا اهل السنت دیگر علی نمیگویند و عظیم خالی میگویند

اينها بايد براي گفتن صدق الله العظيم خود از سنت دليل داشته باشند وگرنه ما سوالمان اين است

اهل سنت واقعي;553028 نوشت:
اهل سنت اگر تابع قران هستند چرا نمي گويند؟ وَهُوَ الْعَلِيُّ الْكَبِيرُ چرا نمي گويد صدق الله الكبير؟

عجيبه كه هميشه از نقد مطالب حقير فراري هستيد

اهل سنت واقعي;553045 نوشت:
بغض و دشمنی علی علیه السلام شرط ورود به اهل تسنن

برای معرفی افراد باید از خودشان منبع بیاورید نه از دشمنانشان. اینکه فلان شافعی این را علیه حنبلی ها گفته یا علامه مجلسی از کسی چنین نقلی آورده نشان دهنده ی اینکه اهل سنت با حضرت علی دشمنی دارند نیست.
انبوهی از شواهد خلاف این ادعا و حاکی از محبت اهل سنت به علی علیه السلام و دیگر اهل بیت هست.

[="Tahoma"][="Navy"]به علاوه در این مطلب هیچ اشاره ای به عبارت صدق الله نبود.[/]

کاربر۱۲۳;553049 نوشت:
برای معرفی افراد باید از خودشان منبع بیاورید نه از دشمنانشان. اینکه فلان شافعی این را علیه حنبلی ها گفته یا علامه مجلسی چنین برداشت کرده نشان دهندهٔ اینکه اهل سنت با حضرت علی دشمنی دارند نیست.

:khaneh:

از كي تا بحال حنابله شيعه شدند كه اگر از انها سند بياوريم قابل قبول نيست؟

دوم ما اگر به انها احتجاج كرديم از باب الزام هست سخن علامه ما را كفايت مي كند شما هم اگر علامه را قبول نداريد مشكل خودت است زيرا منكر يك از بزگترين محدثين و كبار عالمان شيعه شده ايد

کاربر۱۲۳;553049 نوشت:
انبوهی از شواهد خلاف این ادعا و حاکی از محبت اهل سنت به علی علیه السلام و دیگر اهل بیت هست.

ما براي رد اين ادعا سند اورديم و شما نتوانستيد نقد علمي كنيد حالا شما بخضي از اين انبوه را بياوريد تا ببينيم چه در چنته داريد

کاربر۱۲۳;553051 نوشت:
به علاوه در این مطلب هیچ اشاره ای به عبارت صدق الله نبود.

دوست گرامي ما براي اثبات ادعاي خود به روايت احتجاج كرديم و براي محكم كردن ان هم از قران ايه اورديم شما براي صدق العظيم خود از سنت دليل بياور اگر مي تواني

حالا چه فرقی می کنه شما اونطوری که دوس داری بگو

tah;553063 نوشت:
حالا چه فرقی می کنه شما اونطوری که دوس داری بگو

سلام عليكم

با تشكر از شما فرهيخته گرامي

فرقش در اين هست اگر كسي براي خود مطالب شاذ را در دين وارد كند بدعت گذاشته و بدعت گذار جايگاهش دوزغ است

وَمَن يَعْصِ اللَّهَ وَرَسُولَهُ فَإِنَّ لَهُ نَارَ جَهَنَّمَ خَالِدِينَ فِيهَا أَبَدًا
و هر كس خدا و پيامبرش را نافرمانى كند قطعا آتش دوزخ براى اوست و جاودانه در آن خواهند ماند

لذا اگر به دوست داشتن باشد ديگر دين مداري و انجام فرائض بر محور و پايه دين معنا و مفهموي پيدا نمي كند انوقت دين اسلام، دين پيغمبر نيست بلكه هر كسي براي خود نبي الله هست و تابع اسلام شخصي خود

عالم مقدس ملکوت;553043 نوشت:
را اهل السنت دیگر علی نمیگویند و عظیم خالی میگویند

پس اينكه مي گويد اهل سنت پيرو قران هستند ادعايي باطل هست زيرا انها خلاف قران عمل مي كنند و علي را حذف مي كنند

[="Tahoma"][="Navy"]

اهل سنت واقعي;553055 نوشت:
از كي تا بحال حنابله شيعه شدند كه اگر از انها سند بياوريم قابل قبول نيست؟

متأسفانه همان شیوه های غیر علمی معمولتان را در اینجا نیز آغاز کردید.
گویا از اختلافات تاریخی فرقه های اهل سنت با یکدیگر و طعن هایی که به هم وارد کرده اند بی اطلاعید و تصور می کنید که اگر کسی با شافعی ها مخالف باشد شیعه است در حالی که بین خود این فرق اختلاف ها و طعن ها و بلکه کشتارهایی در طول تاریخ ثبت و ضبط است. به علاوه این نقل از دشمن هم اگر درست باشد تکلیف بقیهد ی اهل سنت غیر حنبلی چه؟!

دوم ما اگر به انها احتجاج كرديم از باب الزام هست سخن علامه ما را كفايت مي كند شما هم اگر علامه را قبول نداريد مشكل خودت است زيرا منكر يك از بزگترين محدثين و كبار عالمان شيعه شده ايد

و ظاهرا تصور می کنید که علامه مجلسی هر حدیثی که در بحار الانوار آورده و حتی هر نقلی را که در هرجا ذکر کرده حتما مورد تلیید و قبول خودش بوده است.

ما براي رد اين ادعا سند اورديم و شما نتوانستيد نقد علمي كنيد حالا شما بخضي از اين انبوه را بياوريد تا ببينيم چه در چنته داريد

برای این مطلب جستجویی کوچک در اینترنت کفایت می کند و بی شک خودتان بیشتر از من از این مطالب در کتب اهل سنت دارید. اجمالا این کلیپ را در آپارات ببینید.
http://www.aparat.com/v/RneCO/%D9%85%D8%AD%D8%A8%D8%AA_%D8%A7%D9%87%D9%84_%D8%B3%D9%86%D8%AA_%D8%A8%D9%87_%D8%A7%D9%87%D9%84_%D8%A8%DB%8C%D8%AA[/]

اهل سنت واقعي;553072 نوشت:
سلام عليكم

با تشكر از شما فرهيخته گرامي

فرقش در اين هست اگر كسي براي خود مطالب شاذ را در دين وارد كند بدعت گذاشته و بدعت گذار جايگاهش دوزغ است

وَمَن يَعْصِ اللَّهَ وَرَسُولَهُ فَإِنَّ لَهُ نَارَ جَهَنَّمَ خَالِدِينَ فِيهَا أَبَدًا
و هر كس خدا و پيامبرش را نافرمانى كند قطعا آتش دوزخ براى اوست و جاودانه در آن خواهند ماند

لذا اگر به دوست داشتن باشد ديگر دين مداري و انجام فرائض بر محور و پايه دين معنا و مفهموي پيدا نمي كند انوقت دين اسلام، دين پيغمبر نيست بلكه هر كسي براي خود نبي الله هست و تابع اسلام شخصي خود

اما تفاوتی این دو نمی دن با یکدیگر

tah;553076 نوشت:
اما تفاوتی این دو نمی دن با یکدیگر

در اولي دليل از سنت هست در دومي نه سنتي نيست بلكه بدعت از اجتهاد هاي شخصي است حال چگونه اين دو با هم تفاوت ندارد؟

ايا سنت پيغمبر با سنت ما متفاوت نيست؟

اهل سنت واقعي;553077 نوشت:

در اولي دليل از سنت هست در دومي نه سنتي نيست بلكه بدعت از اجتهاد هاي شخصي است حال چگونه اين دو با هم تفاوت ندارد؟

ايا سنت پيغمبر با سنت ما متفاوت نيست؟

شما معنی دو تا رو نگاه کنی یکیه ! در ضمن آیه قرآن که نیست که بگی تحریف کرده باشند ! اصلا شاید یکی کلا بعد از اتمام سوره نگه واجب نیست ! یکی هم کلا فارسی بگه راست گفت خداوند بلند مرتبه ! این ها برای خدا تفاواتی ندارند

کاربر۱۲۳;553075 نوشت:
متأسفانه همان شیوه های غیر علمی معمولتان را در اینجا نیز آغاز کردید.
گویا از اختلافات تاریخی فرقه های اهل سنت با یکدیگر و طعن هایی که به هم وارد کرده اند بی اطلاعید و تصور می کنید که اگر کسی با شافعی ها مخالف باشد شیعه است در حالی که بین خود این فرق اختلاف ها و طعن ها و بلکه کشتارهایی در طول تاریخ ثبت و ضبط است. به علاوه این نقل از دشمن هم اگر درست باشد تکلیف بقیهد ی اهل سنت غیر حنبلی چه؟!

اين ها پاسخ سولات من نيست و فرافكني را بگذاريد كنار

شما گفتايد از اهل سنت دليل بياور كه اوردم البته اين يكيش هست حالا فحاشي هاي انها به مولا علي ع بماند

ما از منظر اهل سنت ثابت كرديم بغض به اهل بيت دارند و به همين جهت نام علي را نمي برند

کاربر۱۲۳;553075 نوشت:
و ظاهرا تصور می کنید که علامه مجلسی هر حدیثی که در بحار الانوار آورده و حتی هر نقلی را که در هرجا ذکر کرده حتما مورد تلیید و قبول خودش بوده است.

اولا روايت صحيح هست دوما علامه اين مسئله را به عنوان امر قطعي استناد مي كند سوم بغض داشتن به ملا علي ع طبق اقوال شيعه و سني ثابت شد مسئله اي متفق عليه نزد مذاهب هست لذا قابل انكار نيست

کاربر۱۲۳;553075 نوشت:
برای این مطلب جستجویی کوچک در اینترنت کفایت می کند و بی شک خودتان بیشتر از من از این مطالب در کتب اهل سنت دارید. اجمالا این کلیپ را در آپارات ببینید.

اولا احمد بدر الدين حصون شيعه هست و تقيه مي كند و عقيدايش حمل بر شيعه گري هست

اين مطلب را بخوان

سخنی قابل توجه از مفتی اعظم سوریه

هيچ سني نيست كه بگويد امامت الهي هست اما او مي گويد

دوم بر فرض كه ايشان بر يزيد رديه زده باشد، رديه زدن بر يزيد كه نشان از مودت انها با مولا علي ع نيست، انها يزيد را به خاطر فسق و فجورش طرد و طعن مي زنند چه ربطي به اهل بيت دارد؟

tah;553082 نوشت:
شما معنی دو تا رو نگاه کنی یکیه ! در ضمن آیه قرآن که نیست که بگی تحریف کرده باشند ! اصلا شاید یکی کلا بعد از اتمام سوره نگه واجب نیست ! یکی هم کلا فارسی بگه راست گفت خداوند بلند مرتبه ! این ها برای خدا تفاواتی ندارند

اقاي عزيز شما چرا متوجه نيستي؟

من دارم بهت مي گويم براي ادعايمان بايد از سنت دليل بياوريم قران به تنهايي كفايت نمي كند

اگر قرار باشد هر كسي از ايات يك برداشت كند دين اسلام دين محمد ص نيست بلكه دين شخصي هست

شما براي اين قرائت از سنت چه دليلي داريد؟ زيرا علماي شما انرا بدعت مي دانند

اهل سنت واقعي;553084 نوشت:
اقاي عزيز شما چرا متوجه نيستي؟

من دارم بهت مي گويم براي ادعايمان بايد از سنت دليل بياوريم قران به تنهايي كفايت نمي كند

اگر قرار باشد هر كسي از ايات يك برداشت كند دين اسلام دين محمد ص نيست بلكه دين شخصي هست

شما براي اين قرائت از سنت چه دليلي داريد؟ زيرا علماي شما انرا بدعت مي دانند

من دلیلی ندارم برای این بدعت ولی مثل بزرگان دینم می گم ولی به اندازه کافی دلیل دارم که امام علی و خاندانش حق هستند ! پس پیرو شیعه هستم

tah;553089 نوشت:
من دلیلی ندارم برای این بدعت ولی مثل بزرگان دینم می گم ولی به اندازه کافی دلیل دارم که امام علی و خاندانش حق هستند ! پس پیرو شیعه هستم

برادر امر براي شما مشتبه شده است

بنده حقير هم شيعه هستم اما اهل سنت بودم و شيعه شدم مستبصر شده ام

بنده دارم در مويد حرف شما سخن مي گويم شما فكر كردي ما سني هستيم الكي جدال مي كنيد دارم مي گويم بايد العلي العظيم باشد اما اهل سنت به خاطر بغض مي گويند عظيم و علي را حذف مي كنند ما براي علي العظيم از قران و سنت دليل داريم اما اهل سنت د ليل ندارند هيچ بلكه علمايشان بدعت هم مي دانند

[="Tahoma"][="Navy"]

اهل سنت واقعي;553083 نوشت:
اين ها پاسخ سولات من نيست و فرافكني را بگذاريد كنار

شما گفتايد از اهل سنت دليل بياور كه اوردم البته اين يكيش هست حالا فحاشي هاي انها به مولا علي ع بماند

ما از منظر اهل سنت ثابت كرديم بغض به اهل بيت دارند و به همين جهت نام علي را نمي برند

شما که شیوه ی استدلالتان این است که از یک شافعی علیه حنبلی نقل می آورید و بعد می گویید «از منظر اهل سنت ثابت کردیم» با کسی که منطقش چنین است می شود بحث کرد؟ از کی عقیده ی یک فرقه را از مخافانش می پرسند؟ برای معرفی شیعیان آیا سراغ وهابیان می روید؟ علاوه بر این، این نقلِ از احمد بن حنبل چه حجیتی برای دیگر فرق اهل سنت دارد؟ حنفی ها و مالکی ها و شافعی ها هم آیا اعتقاداتشان را از سخنان احمد بن حنبل می گیرند؟
با چنین منطقی چه بحثی می شود کرد؟[/]

کاربر۱۲۳;553093 نوشت:
شما که شیوه ی استدلالتان این است که از یک شافعی علیه حنبلی نقل می آورید و بعد می گویید «از منظر اهل سنت ثابت کردیم» با کسی که منطقش چنین است می شود بحث کرد؟

دوست گرامي، مذاهب اربعه به جهت فقهي با هم اختلاف دارند اما از منظر اعتقادي بر يك محور هستند لذا تخصيص زدن عقيده شايسته و صحيح نيست

پس ثابت شد كه حنابله بغض دارند

ايا شما شافعي مذهب هستيد؟

کاربر۱۲۳;553093 نوشت:
از کی عقیده ی یک فرقه را از مخافانش می پرسند؟

اشكال در مباحث شما اين هست اصول بحث و گفتمان را گم كرده ايد بنده به شما گفتم من براي سني احتجاج به مطالبش و حنابله كردم اما براي يك شيعه نيازي نيست به كتب مخالف رجوع كند لذا من استناد به علامه كردم براي شيعيان نه اهل سنت و به حنابله احتجاج كردم براي شما برادر اهل سنت متوجه شديد؟ بنده نخواستم عقيده انها را باطل كنم كه بخواهم به علامه استناد كنم بنده براي شيعيان دليل اوردم كه چرا نام علي نمي اورند نه اهل سنت

کاربر۱۲۳;553093 نوشت:
با چنین منطقی چه بحثی می شود کرد؟

اصول بحث را ياد بگيريد بعدا باييد به بحث يقينان دچار تشويش نخواهيد شد برويد اب خنكي بنوشيد

[="Tahoma"][="Navy"]عن عدي بن ثابت، عن ذر قال: قال علي: والذي فلق الحبة وبرء النسمة إنه لعهد النبي الأمي إلي: أن لا يحبني إلا مؤمن، ولا يبغضني إلا منافق.

(صحيح مسلم ج 1 كتاب الإيمان باب إن حب الأنصار وعلي من الإيمان).
عن أبي حازم أن رجلا جاء إلى سهل بن سعد فقال: هذا فلان (أمير المدينة) يدعو عليا عند المنبر قال: فيقول له أبو تراب، فضحك، قال: والله ما سماه إلا النبي وما كان له أسم أحب إليه منه).
(صحيح البخاري ج 1 كتاب الصلاة باب نوم الرجل في المسجد، وج 4 باب مناقب علي بن أبي طالب، وكتاب الأدب باب التّكني بأبي تراب، وج 8 كتاب الاستئذان باب القائلة في المسجد. وصحيح مسلم ج 7 كتاب فضائل الصحابة باب فضائل علي بن أبي طالب).
این ها خوب است؟

[/]

کاربر۱۲۳;553093 نوشت:
حنفی ها

براي حنفي ها هم از شيعه و سني دليل داريم

رقم الحديث: 1408
أَخْبَرَنَا عَلِيُّ بْنُ عَبْدِ الْعَزِيزِ الأُبَلِّيُّ ، قَالَ : حَدَّثَنَا عَمْرُو بْنُ مُحَمَّدٍ الأنس ، عَنْ أَبِي الْبَخْتَرِيِّ ، قَالَ : سَمِعْتُ جَعْفَرَ بْنَ مُحَمَّدٍ ، يَقُولُ : " اللَّهُمَّ إِنَّا وَرِثْنَا هَذِهِ النُّبُوَّةَ عَنْ أَبِينَا إِبْرَاهِيمَ خَلِيلِ الرَّحْمَنِ ، وَوَرِثْنَا هَذَا الْبَيْتَ عَنْ أَبِينَا إِسْمَاعِيلَ ابْنِ خَلِيلِ الرَّحْمَنِ ، وَوَرِثْنَا هَذَا الْعِلْمَ عَنْ جَدِّنَا مُحَمَّدٍ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ ، فَاجْعَلْ لَعْنَتِي وَلَعْنَةَ آبَائِي وَأَجْدَادِي عَلَى أَبِي حَنِيفَةَ . .
لعن امام صادق بر ابوحنفيه كه خود مويد اين هست اينها دشمن اهل بيت بوده اند
الكتب » المجروحين لابن حبان » باب النون » النعمان بن ثابت أبو حنيفة الكوفي – ج 3- ص 65

اما اين عقيده زماني مرتفع مي شود كه در مصادر شيعه صريحا امده است

أن أبا حنيفة حكي عنه أنه قال : خالفت جعفرا في كل ما يقول أو يفعل ، لكني لا أدري هل يغمض عينيه في السجود أو يفتحهما ؛

از ابو حنيفه حكايت شده كه مي گفت: در تمام سخنانِ امام صادق عليه السلام با او مخالفت كردم ولي نمي دانم در نماز چشمانش را مي بندد يا باز نگه مي دارد» يعني اگر مي دانستم كه او در نماز چشمش را مي بندد يا باز نگه مي دارد در اين مساله هم خلاف او عمل مي كردم و چون اين را نمي دانم شايد با او در اين مساله همراه باشم.

زهر الربيع، محدث جزائري ره، ص522 .
فرائد الأصول، شيخ انصاري ره، ج1، ص615 .ج4، ص125
قاموس الرجال، شيخ محمد تقي التستري، ج10، ص376

الإمام علي بن أبي طالب (ع)، أحمد رحماني همداني، ص756
شرح نهج البلاغه، حائري، ج2، ص29
شيخ محمد باقر خالصي در شرحش بر مفتاح الكرامة، ج9، ص238

کاربر۱۲۳;553096 نوشت:
این ها خوب است؟

نقل يك فضيلت ارتباطي با مقبوليت و عشق ورزي و محبت نيست دوست گرامي زيرا علماي اهل سنت پاسخ شما را داده اند وحاكي الكفر ليس بكافر، اگر كسي كفري را حكايت كند دليلي بر كفر او نيست و همچنين به طريق اولي اگر كسي در باب فضيلت كسي مطلبي را نقل كند دليل بر اين نيست او محب ان شخص است به دو دليل اول اينكه خداوند در مورد تورات مي فرمايد و انزلنا توراه فيها هدي و نورا همين تعبير را در ايه 46 سوره مائده در مورد انجيل دارد خود وقتي تورات و انجيل هم كتاب هدايت و نور هستند چرا انها را پيروي نمي كني؟

دوم بريده از دشمنان مولا علي ع هست كه مي گويد هيچ شخصي به اندازه من بغض علي را نداشت خود همين بريد به سند صحيح مي گويد عن بريده قال رسول الله احب النسا علي رسول الله ص فاطمه الزهرا و من الرجال علي محبوب ترين افراد در نزد پيغمبر علي ع است او اين فضيلت را مي گويد حال انكه اقرار دارد مبغوض ترين افراد به مولا هست پس نقل فضيلت دليلي بر مودت و محبت نيست زيرا اگر اينها محبت مولا علي ع را داشتند از فقه مولا پيروي مي كردند

كار به جايي رسيده كه ابن تيميه بزرگ نواصب عالم اقرار مي كند

فَلَيْسَ فِي الْأَئِمَّةِ الْأَرْبَعَةِ - وَلَا غَيْرِهِمْ مِنْ أَئِمَّةِ الْفُقَهَاءِ مَنْ يَرْجِعُ إِلَيْهِ فِي فِقْهِهِ
در ميان ائمه اربعه اهل سنت و غير از ائمه اهل سنت و فقها اصلا به فقه و فتواهاي علي بن ابي طالب مراجعه نمي كردند
الكتاب: منهاج السنة النبوية في نقض كلام الشيعة القدرية-المؤلف: تقي الدين أبو العباس أحمد بن عبد الحليم بن عبد السلام بن عبد الله بن أبي القاسم بن محمد ابن تيمية الحراني الحنبلي الدمشقي (المتوفى: 728هـ)-المحقق: محمد رشاد سالم-الناشر: جامعة الإمام محمد بن سعود الإسلامية – ج 7- ص 530

عجب مودتي مالكي شافعي حنفي جنبلي به مولا علي ع داشتند كه به دستور و وصيت پيغمبر عمل كردند اني تاركم فيكم ثقلين كتاب الله و عترتي

عجب مودتي و عجب محبتي

پاسخ خودتان را به خودت مي دهم

کاربر۱۲۳;553096 نوشت:
این ها خوب است؟

دوست گرامی به علت کم اطلاعی شما و شیوه ی بحث غیر علمی تان گمان نمی کنم بحث با شما ثمری داشته باشد. اصول بحث را شما می دانید با این استدلالتان؟
شما در موارد دیگر به کرات از اهل سنت نقل هایی در محبت اهل بیت آورده اید ولی اینک موضعتان تغییر کرده. ظاهرا موضع گیری شما بر حسب این می چرخد که کجا و بر چه اساس می شود اختلاف و تفرقه ی بیشتر ایجاد کرد.
شما می خواهید برای این ادعای خودساخته تان (که نیاوردن صفت العلی در عبارت صدق الله ناشی از بغض حضرت علیست) دلیل بیاورید.

اهل سنت واقعي;553016 نوشت:

آنگاه استدلال هایتان را ببینید:
اینکه مطلبی در صحاح اهل سنت (که مورد پذیرش علما و ائمه ی ایشان است) در فضیلت علی بن ابی طالب آمده نشان اینکه آنها بغض و کینه ندارند نیست
اما اینکه ابن تیمیه که به قول شما «بزرگ نواصب» (نه اهل سنت) هست می گوید ائمه ی اهل سنت به علی (ع) مراجعه نمی کردند دلیل بر بغض اهل سنت با حضرت علی است؟
اینکه نقل شده (با چه سندی؟) که ابوحنیفه گفته من در فتوا با جعفربن محمد مخافت کرده ام نشانه ی این است که اهل سنت بغض حضرت علی را دارند؟
شیوه ی استدلال و اصول بحث شما اینست؟
علما ما نواصب را اصلا از اسلام خارج شمرده اند (اگر ابن تیمیه از نواصب باشد). علماء دیگر فرق مکررا ابن تیمیه را تکفیر کرده و به زندان انداخته اند. بعد شما از وی نقل قول می آورید درباره ی دیدگاه ائمه ی اهل سنت؟! اینمقدار ابن تیمیه را قابل قبول می دانید؟!
متاسفانه همانند همیشه به جای یک استدلال روشن و واضح نقل قول های متعدد مربوط و نامربوط از این ور و آن ور می آورید و هیچ معلوم نیست که خب از اینها چه چیز استنتاج می شود.
این مطلب را مولوی عبدالحمید گفته (اینجا) احتمالا او هم یا شیعه است یا به دروغ برای تقیه گفته یا .....

نقل قول:
چه مسلمانی در دنیا بوده و هست که به امام حسین عشق نورزد و ایشان را دوست نداشته باشد و محبت نورزد و یا با همراهان بسیار پاک طینت و شجاعی که در کنار او دفاع کردند و به شهادت رسیدند، دوستی نداشته باشد، ولی ننگ بر یزیدیان که برای قدرت دست به این جنایت زدند.

نقل قول:
اهل بیت همگی به وی‍ژه آنها که صحابی هم هستند، جایگاه خاصی در قلوب اهل سنت دارند و اهل سنت و الجماعه به اهل بیت عشق می ورزد و اهل بیت را ما دوست داریم. در اهل سنت کسی نیست که محبت اهل بیت را در قلبش نداشته باشد و اهل سنت و همه مسلمانان و شیعه و سنی، اهل بیت را دوست دارند و محبت اهل بیت جزو مشترکات مسلمانان است. حضرت علی و حسنین و حضرت زهرا، اینها جزو کسانی هستند که محبت و جایگاه خاص در دلهای اهل سنت دارند و محبت صحابه و اهل بیت در حقیقت جزو ایمان ما محسوب می شود. اهل بیت و صحابه جزو مقدسات ما هستند و حرمت و ادب و محبت این بزرگان برای ما بسیار اهمیت دارد.

نقل قول:
نکته دیگر هم اینکه برخی از برادران شیعه ما فکر می کنند ما نسبت به اهل بیت بی تفاوت هستیم یا بی علاقه ایم و محبت نداریم. اینها چون از نزدیک نبوده و ندیده اند شاید این برداشت را دارند. اگر باشند می بینند که در صحبت همه خطبا و سخنرانان ما ذکر و یاد اهل بیت هست و حضرت حسنین به عنوان سید جوانان اهل بهشت و حضرت زهرا به عنوان سیده و بی بی زنان اهل بهشت و حضرت علی همگی نامشان موجود است. با این حال اگر ما عزاداری خاص برادران شیعه را انجام نمی دهیم این جزو مذهب ما است زیرا ما معتقدیم در مصیبت باید صبر کرد. “استعینوا بالصبر و الصلاه” و اگر عزیزان ما هم فوت می کنند همینطور عمل می کنیم و توصیه به صبر و استقامت می کنیم و برداشت ما از دین همین است و اجتهاد ما با برادران شیعه متفاوت است. به اعتقاد ما باید تذکره این بزرگان و شجاعت و اخلاص آنان را ذکر کنیم و در زندگی پیاده کنیم نه در یک ماه بلکه در دوازده ماه باید چنین باشیم. ما به اهل بیت بی تفاوت نیستیم و کدام مسلمان است که از واقعه دلخراش کربلا ناراحت نباشد و جنایت عاملان آن را محکوم نکند. اگر ما لباس سیاه بر تن نداریم، برای فوت پدر و مادر خودمان هم لباس سیاه نداریم و این مساله در فرهنگ و اعتقاد ما چنین است.

بزرگان فرموده اند با کسانی که بدیهیات را انکار می کنند بحث نمی شود کرد.

moaqfe;552976 نوشت:
و بنده عرض ميكردم بخاطر شدت تعصب علي دوستي ، اين صفت جلاله رو بين صفات ديگه انتخاب كرديم و به اين جمله اضافه نموديم ، شما پيگيري كن ببين رول خدا و آل عبا چه جمله اي رو ادا ميكردن

عجب
یعنی خداوند نیز به خاطر شدت تعصب علی دوستی، این صفت جلاله را بین صفات دیگه خود انتخاب نمود و به ایه شریفه و بزرگ و با فضیلت آیه الکرسی اضافه نمود؟؟؟؟!!!!!!!
خدواند در ایه الله کرسی فرموده اند وهوالعلی العظیم

moaqfe;552976 نوشت:
شما پيگيري كن ببين رول خدا و آل عبا چه جمله اي رو ادا ميكردن

وقتی خود خدا در قرآن بکار برده، دیگر چه جای این حرف است
اگر چه روایت از معصومین صلوات الله علیهم اجمعین نیز در این باره داریم که در پست های قبلی آمد

moaqfe;552976 نوشت:

؟؟!!

کاربر۱۲۳;553114 نوشت:
دوست گرامی به علت کم اطلاعی شما و شیوه ی بحث غیر علمی تان گمان نمی کنم بحث با شما ثمری داشته باشد. اصول بحث را شما می دانید با این استدلالتان؟
شما در موارد دیگر به کرات از اهل سنت نقل هایی در محبت اهل بیت آورده اید ولی اینک موضعتان تغییر کرده. ظاهرا موضع گیری شما بر حسب این می چرخد که کجا و بر چه اساس می شود اختلاف و تفرقه ی بیشتر ایجاد کرد.
شما می خواهید برای این ادعای خودساخته تان دلیل بیاورید. آنگاه استدلال هایتان را ببینید

وقتي مخازن علمي كسي تمام شود يقينان بنا را بر بي سوادي ديگران مي گذارد :khaneh:

احتمالا عمر هم اگر در غزوات فراري بوده به اين جهت هست كه كفار توانايي جنگ نداشتند همان گونه كه شما به عنوان پيرو خليفه دوم به من مي گويد ما سواد نداريم اگر بي سواديم چرا فرار مي كنيد؟ چرا مطالب علمي ما را نقد نمي كنيد خخخخخخخخخخ

کاربر۱۲۳;553114 نوشت:
اینکه مطلبی در صحاح اهل سنت (که مورد پذیرش علما و ائمه ی ایشان است) در فضیلت علی بن ابی طالب آمده نشان اینکه آنها بغض و کینه ندارند نیست
اما اینکه ابن تیمیه که به قول شما «بزرگ نواصب» (نه اهل سنت) هست می گوید ائمه ی اهل سنت به علی (ع) مراجعه نمی کردند دلیل بر بغض اهل سنت با حضرت علی است؟

مسئله اينجا هست كه موضع بغض به مولا علي ع انقدر داراي نفوذ اسيت و مبسوط هست كه ابن تيميه هم نتوانسته منكر ان شود

دوم اينكه بنده قول ذهبي را اوردم كه مي گويد نقل سخن دليل بر ان عقيده نيست

ثالثا سخن ابن تيميه دروغ هم نيست و صحيح هست ايا واقعا اهل سنت به فقه مولا علي ع عمل مي كنند؟ ايا مانند علي بر پايشان مسح مي كنند؟ ايا مانند علي قائل بر متعه هستند؟ ايا مانند علي دست باز نماز مي خوانند؟ پس او دروغ نگفته و اين مسئله مويد اين هست اينقدر اين موضوع فراگير شده كه او هم به اين مسئله اقرار كرده است

کاربر۱۲۳;553114 نوشت:
اینکه نقل شده (با چه سندی؟) که ابوحنیفه گفته من در فتوا با جعفربن محمد مخافت کرده ام نشانه ی این است که اهل سنت بغض حضرت علی را دارند؟

شما همان كسي هستي كه به من اشكال مي كني بي سوادم به نظر مي ايد مشكل از سواد ما نيست بلكه از حافظه شما هست اين ادعاي شما هست

کاربر۱۲۳;553093 نوشت:
این نقلِ از احمد بن حنبل چه حجیتی برای دیگر فرق اهل سنت دارد؟ حنفی ها و مالکی ها و شافعی ها هم آیا اعتقاداتشان را از سخنان احمد بن حنبل می گیرند؟

شما از حنفي هم دليل بر بغض خواسشتيد بنده اوردم

به نظر بيش از اين عامل براي توهين كردن به مشاهير خودتان نباشيد

کاربر۱۲۳;553114 نوشت:
علما ما نواصب را اصلا از اسلام خارج شمرده اند (اگر ابن تیمیه از نواصب باشد). علماء دیگر فرق مکررا ابن تیمیه را تکفیر کرده و به زندان انداخته اند. بعد شما از وی نقل قول می آورید درباره ی دیدگاه ائمه ی اهل سنت؟! اینمقدار ابن تیمیه را قابل قبول می دانید؟!

ذهبي او را شيخ الاسلام مي داند ذهبي كه ائمكه جرح و تعديل شما هست

برادر من خودم سني شافعي بودم ايا شما سني هستي؟ يك سوال ازت دارم

بپرسم؟

کاربر۱۲۳;553114 نوشت:
این مطلب را مولوی عبدالحمید گفته (اینجا) احتمالا او هم یا شیعه است یا به دروغ برای تقیه گفته یا .....

عبد الحميد كسي هست كه به ابن تيميه مي گويد شيخ الاسلام همين شيخ الاسلام شما در مورد قيام امام حسين ع مي گويد

فإن مفسدته اعظم من مصلحته.
فساد اين قيام، بيش از مصلحت آن است.

از منظر شيخ الاسلام شما امام حسين ع يك فاسد في الارض بوده معاذ بالله تو را جان رسول الله اين هست محبت شما؟

muiacir;553011 نوشت:
شما پست 6 رو نخوندی؟ کارشناس 2 حدیث عنوان کردند که گفته شده بگید صدق الله العلی العظیم

چرا دوست من پاسخ ايشون و پاسخ كارشناس ديگه جناب طاها رو هم كه با نظر ايشون تفاوتهايي داشت رو مطالعه كردم و به دل خودم و بعضي شيعيان ديگه هم مراجعه كردم كه واقعا" آخر قرائت قرآن رو ته دلمون با چه نيتي ختم ميكنيم
كسي در تعلق اين صفت به ذات باريتعالي شك نداره ولي واقعا" اهل سنت براي انتصاب اون به اميرالمومنين از اون استفاده نميكنند؟
اينكه اهل از زبان كارشناس ببينيم نوشته شود اهل سنت بايد جواب مناسبي داشته باشند از نظر من مصادره به مطلوب است
كارشناس محترم بايد از اينهمه سايت اهل سنت يك استعلامي ميفرمودند و اين استعلامات رو درج ميكردند مثل استعلام فتاوي مراجع
شايد توقع من از كارشناسان محترم زياد باشه اما اگر درست هست خواهشا" پاسخشون رو با اين روشي كه عرض كردم كامل كنند

جناب اهل سنت واقعی
به قدر کافی سخنان خالی از استدلال شما نقد شد اما بحث با شما بیهوده است.
هرکس نوشته ها را خوانده نیک دریافته که مسئله ی شما (مثل همیشه) پیاپی تغییر می کند. ادعایتان این است که اهل سنت برای بغض حضرت علی
عبارت العلی را حذف کرده اند. اما هیچ استدلالی برای این ادعا نمی آورید. از من می خواهید سندی بیاورم برای محبت اهل سنت به اهل بیت. از صحاحشان می آورم می گویید این ملاک نمی شود. از زبان شخصی شان می آوریم میگویید این فرد به فلان فرد فلان لقب را داده است.
شما که سندی برای ادعایتان نیاوردید لااقل تعیین کنید مشخصا چه سندی برایتان آورده شود می پذیرید که سخن شما اشتباه است؟ از چه کسی و چگونه نقلی آورده شود؟
در حاشیه هم بگویم وقتی می گویند سخن ابوحنیفه با چه سندی نقل شده، منظور این نیست که ادعای اینکه وی چنین گفته در چه کتابی آمده یعنی راویان که بوده اند.
این را هم اضافه کنم که من شیعه هستم نه سنی. (متاسفانه شما همچنان بدون شواهد و قرائن و سند و مدرک نتایجی می گیرید و کلی وری آن مانور می دهید بعد متوجه میشوید که ادعایتان از اصل نادرست بوده.)

عماد;553115 نوشت:
عجب
یعنی خداوند نیز به خاطر شدت تعصب علی دوستی، این صفت جلاله را بین صفات دیگه خود انتخاب نمود و به ایه شریفه و بزرگ و با فضیلت آیه الکرسی اضافه نمود؟؟؟؟!!!!!!!
خدواند در ایه الله کرسی فرموده اند وهوالعلی العظیم

نه سرور گرامي بدون علت تسري نديد
بنده علي دوستي خودمان را عرض كردم نه ذات باريتعالي را
و دوم اينكه آيا خداوند در انتهاي قرائت خود اين صدق الله فرمودند؟
استفاده از اين صفات فقط يك برداشت كاملا" فني از چند روايت و آيه توسط يك فقيه سني و شيعه هست و هيچ ربطي به موضوع حقانيت يا عناد نداره فقط يه برداشت هست
قبلا" هم عرض كردم اگر يه فقيه شيعه الآن نظر فقيش اين باشه كه نبايد علي در اين جمله گفته بشه ، شما معترض اون ميشيد ؟ يا اگر يه مفتي سني فتوا به گفتن علي بده ، اهل سنت متعرضش ميشن ؟
اين جملات و جدلها زماني ارزش پيدا ميكنه كه دو مخالف براي رو كم كني هم ازش استفاده ميكنند نه حقيقت طلبي

عماد;553117 نوشت:
وقتی خود خدا در قرآن بکار برده، دیگر چه جای این حرف است
اگر چه روایت از معصومین صلوات الله علیهم اجمعین نیز در این باره داریم که در پست های قبلی آمد

؟؟!!

ما فقط از يك گفته خداوند برداشتي فني ميكنيم كه ميشود هر آن نقض آنرا با دلايلي ديگر آورد و اين موضوع محتص شيعه و سني و مسلمان نيست

[="Blue"][="#0000FF"]ما شا الله هر کجا بعضی وارد میشوند ان را به بیت المغلطه تبدیل میکند .....

خدای تبارک و تعالی فرموده : [="#FF0000"]و لله الاسما الحسنی فادعوه بها ..... [/]

در سوره الواقعه هم دو مرتبه فرموده : [="#FF0000"]فسبح باسم ربک العظیم ......[/]

اهل سنت هم میگویند صدق الله العظیم ! و از صفات الهی کلمه عظیم را انتخاب کردند که یاد جلال و شکوه الهی بی افتند و نیازی نیست حتما همه صفات را بگویند

گفتن شعار مرسوم بین شیعه و سنی بعد از تلاوت قران هم دلیل خاصی از سنت نمیخواهد بلکه بنا بر فرموده الهی که فرموده است : [="#FF0000"]قُلْ صَدَقَ اللَّهُ ۗ فَاتَّبِعُوا مِلَّةَ إِبْرَاهِيمَ حَنِيفًا وَمَا كَانَ مِنَ الْمُشْرِكِينَ [/]
این شعار مرسوم شده است

همچنین در[="#FF0000"] ایه 22 الاحزاب[/] خداوند به گفتن شعار صدق الله و رسوله اشاره میفرماید .....

مسئله کاملا روشن هست ولی اینکه بعضی ها اصرار بر شلوغ کردن دارند جز شیطنت چیزی نیست ....

بدعت بزرگ ذکر شهادت ثالثه و قمه زنی و توسلات باطله و جایگزین کردن حسینه ها به مساجد هست و صدا زدن دیگری به جای خداوند هست نه گفتن ذکری که از ایات الهی برخواسته است ..........[/][/]

عالم مقدس ملکوت;553135 نوشت:
بدعت بزرگ ذکر شهادت ثالثه و قمه زنی و توسلات باطله و جایگزین کردن حسینه ها به مساجد هست و صدا زدن دیگری به جای خداوند هست نه گفتن ذکری که از ایات الهی برخواسته است ..........

پاسه اين مطالب نامربوط شما كه مقارن با بحث تاپيك هست را از زبان خودتان مي دهم

ما شا الله هر کجا بعضی وارد میشوند ان را به بیت المغلطه تبدیل میکند .....

چرا اينجا را به بيت المغلطه تبديل كرده ايد؟

اين مطالب شما چه ربطي به مووضع تاپيك دارد؟ :khaneh:

به قول شاعر كه مي گويد قافيه كه به تنگ ايد **** شاعر به جفنگ ايد

اما باز هم پاسخ مي گويم تال مهر بطلاني بر شما باشد

به كوري چشم دشمنان مولا علي ع اذان به روايات صحيحه اهل سنت با نام مولا علي ع هست

روايت اول در مورد ابوذر:
أخرج أن رجلا دخل على رسول الله (صلى الله عليه واله وسلم) وقال : يا رسول الله إنّ أبا ذر يذكر في الأذان بعد الشهادة بالرسالة الشهادة بالولاية لعلى عليه السلام .
قال رسول اللّه‏(صلي الله عليه وآله وسلم ) كذلك ، أو نسيتم قولي في غدير خم : من كنت مولاه فعلي مولاه ) ؟ .
السلافة في أمر الخلافة، ص 32.
شخصي به نزد رسول خدا صلي الله عليه وآله وسلم آمده و گفت : اي رسول خدا ؛ ابو ذر در اذان بعد از شهادت به رسالت شهادت به ولايت علي مي دهد ؛ رسول خدا فرمودند : همين است ؛ آيا کلام من را در روز غدير خم فراموش کرديد که « هرکس که من مولاي اويم پس علي مولاي اوست »؟
روايت دوم در مورد سلمان :
دخل رجل على رسول الله صلى الله عليه وآله وسلم ، فقال : يا رسول الله ! إني سمعت أمرا لم أسمع قبل ذلك ، فقال صلى الله عليه واله وسلم : ما هو ؟ قال : سلمان قد يشهد في أذانه بعد الشهادة بالرسالة ، الشهادة بالولاية لعلي (عليه السلام) ، قال (صلي الله عليه وآله وسلم ): سمعت خيرا.
السلافة في أمر الخلافة، ص 32.
شخصي به نزد رسول خدا صلي الله عليه وآله وسلم آمده و گفت : اي رسول خدا ،چيزي را شنيدم كه تا كنون نشنيده بودم ، رسول خدا فرمودند : آن چه چيزي است ؟
پاسخ داد :‌سلمان در اذان خويش بعد از شهادت به رسالت ، شهادت به ولايت علي عليه السلام مي دهد ؛ پس حضرت فرمودند : چيز نيكويي را شنيده اي !!

اينقدر اين روايات مستفيض و متواتر هست تا جايي كه عالم بزرگ اهل سنت شهادت به ولايت مولا علي ع در اذان خود مي دهد

[h=3]اخراج قاری مصری از الازهر به دلیل خواندن اذان شیعه - خبرگزاری اهلبیت ...[/h]
در مورد قمه زني بايد بگويم اين اهل سنت هستند كه قمه و تيغ مي زنند و خود را كلب اهل بيت مي خوانند

شعر ذيل را يكي از بزرگترين شعرا اهل سنت سروده است

ز عشق آل بوالحسن، این تیغ زن، و آن سینه زن
داد و فغان مرد و زن، تا عرش اعلی می‌رود
پیراهن شمع خدا، یعنی حسین مجتبا
جان‌ها همی گردد فدا، سرها به یغما می‌رود
و از طاق کسری سرنگون، ریزد به پای بیستون
و از بیستون آید برون، سوی بخارا می‌رود
خون سیاوش شد هبا، در ماتم آل عبا
تا دامن روز جزا، تا جیب عقبا می‌رود
من سنیم، نامم رضا، کلب امام مرتضی
درویش عبدالقادرم، راهم به مولا می‌رود
شیخ رضا طالبانی- دیوان بغداد، معارف،1946، ص 124

در مورد توسل هم بايد بگويم عمر بن خطاب كسي بود كه مولا علي را خداي خود مي دانست

[h=2]عمر بن خطاب مؤسس فرقه علی الهی[/h]
مضاف بر اينكه خود اهل بيت هم يا محمد مي گفتند

[h=2]شعار اهل بیت، یا محمد بود[/h]
در مورد جايگزيني هم يك ادعايي هست بي سند لذا نزد شما ارزش دارد و نزد افراد با سلامت عقل باطل است

ما شا الله هر کجا بعضی وارد میشوند ان را به بیت المغلطه تبدیل میکند .....

خدای تبارک و تعالی فرموده : و لله الاسما الحسنی فادعوه بها .....

در سوره الواقعه هم دو مرتبه فرموده : فسبح باسم ربک العظیم ......

اهل سنت هم میگویند صدق الله العظیم ! و از صفات الهی کلمه عظیم را انتخاب کردند که یاد جلال و شکوه الهی بی افتند و نیازی نیست حتما همه صفات را بگویند

گفتن شعار مرسوم بین شیعه و سنی بعد از تلاوت قران هم دلیل خاصی از سنت نمیخواهد بلکه بنا بر فرموده الهی که فرموده است : قُلْ صَدَقَ اللَّهُ ۗ فَاتَّبِعُوا مِلَّةَ إِبْرَاهِيمَ حَنِيفًا وَمَا كَانَ مِنَ الْمُشْرِكِينَ
این شعار مرسوم شده است

همچنین در ایه 22 الاحزاب خداوند به گفتن شعار صدق الله و رسوله اشاره میفرماید .....

شيعه پيرو مرسومات نفساني نيست لذا براي انجام هر كاريش سنت را به قران عرضه مي كند لذا شيعه پيرو دستورات اهل بيت هست اما هنوز اهل سنت براي صدق العظيم خود يك سند نياورده مضاف بر اينكه اگر شما تابع هستيد چرا نمي گويد صدق اللعه علي العظيم صدق الله الكبير و غيره

مسئله کاملا روشن هست ولی اینکه بعضی ها اصرار بر شلوغ کردن دارند جز شیطنت چیزی نیست ....

از منظر شما شيطنت صفت كسي هست كه مغلطه مي كند حال وتقي ما به مطالب شما رجوع مي كنيم مي بينيم چنين افعالي در كامنت هاي شما مووده زيرا بحث ما ذدر مورد نماز هست تو از قمه و توسل و عزاداري و غيره سخن مي گويي به نظرت حالا جه كسي به جمله زير نزديك تر است؟

کاربر۱۲۳;553128 نوشت:
جناب اهل سنت واقعی
به قدر کافی سخنان خالی از استدلال شما نقد شد اما بحث با شما بیهوده است.
هرکس نوشته ها را خوانده نیک دریافته که مسئله ی شما (مثل همیشه) پیاپی تغییر می کند. ادعایتان این است که اهل سنت برای بغض حضرت علی
عبارت العلی را حذف کرده اند. اما هیچ استدلالی برای این ادعا نمی آورید. از من می خواهید سندی بیاورم برای محبت اهل سنت به اهل بیت. از صحاحشان می آورم می گویید این ملاک نمی شود. از زبان شخصی شان می آوریم میگویید این فرد به فلان فرد فلان لقب را داده است.

خوب پس تا اينجا مشخص شد به اقرار علماي اهل سنت، عامه به مولا علي ع بغض دارند

کاربر۱۲۳;553128 نوشت:
این را هم اضافه کنم که من شیعه هستم نه سنی. (متاسفانه شما همچنان بدون شواهد و قرائن و سند و مدرک نتایجی می گیرید و کلی وری آن مانور می دهید بعد متوجه میشوید که ادعایتان از اصل نادرست بوده.)

ما شيعه را با تبري مي شناسيم يك لعن بر غاصبين مولا علي ع با مصداق به عنوان پيغام خصوصي برايم بفرستيد تا ثابت شود شيعه هستيد

موضوع قفل شده است