حکم استفاده از torrent

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حکم استفاده از torrent

با سلام در اینترنت سایت هایی با نام torrent وجود دارد که نرم افزار و فیلم و عکس و ... به اشتراک می گذارند و به احتمال زیاد بیشتر نرم افزار هایی که در بازار و مغازه ها به فروش می رسد به نحوی از این سایت ها دریافت شده اند.چند وقت پیش متوجه شدم که در این سایت ها فیلم ها ی مستهجن نیز قرار دارد حال رفتن به این سایت ها و استفاده از مطالب شرعی و نرم افزار های شرعی ان چه حکمی دارد؟

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

Sajjad11111111;579532 نوشت:
با سلام در اینترنت سایت هایی با نام torrent وجود دارد که نرم افزار و فیلم و عکس و ... به اشتراک می گذارند و به احتمال زیاد بیشتر نرم افزار هایی که در بازار و مغازه ها به فروش می رسد به نحوی از این سایت ها دریافت شده اند.چند وقت پیش متوجه شدم که در این سایت ها فیلم ها ی مستهجن نیز قرار دارد حال رفتن به این سایت ها و استفاده از مطالب شرعی و نرم افزار های شرعی ان چه حکمی دارد؟

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤالات شما

اگر رفتن به این سایت ها خلاف مقررات نباشد و منجر به فساد و گناه نشود و خوف افتادن در حرام هم نباشد ، مانعی ندارد.

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم[/]

اگر مطالب ونرم افزارهای این سایت در دیگر سایت ها وجود دارد بهتر است از آنها استفاده کنید مگر در مواردی که در دیگر سایتها موجود نیست و شما به آن احتیاج زیادی دارید ولی در کل استفاده کردن از آنها خوب نیست چون کسی نمیتواند بگوید که من ذره ای هوای نفس نداردم در کل بهتر است از این سایت ها استفاده نکنید یاحق

ببینید دقیقا منظور بنده هم همین بود که نرم افزار سایتهای دیگر امکان دارد از این سایتها گرفته شده باشد و حتی نرم افزار های موجود در بازار .منظور من در اینصورت حکم استفاده از سایت های دیگر بود نه خود تورنت؟
مرجع ایت الله سیستانی

موضوع قفل شده است