آيا پيامبر اسلام (ص) مسموم از دنيا رفت ؟

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آيا پيامبر اسلام (ص) مسموم از دنيا رفت ؟

با سلام

[=century gothic][=&quot]دانشمندان مسلمان در باره اين كه پيامبر اسلام صلى الله عليه وآله وسلم چگونه از دنيا رفت، ديدگاه‌هاى گوناگونى دارند؛ بسيارى از علماى شيعه و سنى معتقدند كه آن حضرت را مسموم كردند و همين سم در بدن آن حضرت اثر كرده و او را به شهادت رسانده است.[/][/]

[=century gothic][=&quot]حاكم نيشابورى عالم معروف اهل سنت در كتاب معتبر المستدرك على الصحيحين مى‌نويسد:[/][/]

[=century gothic][=&quot]ثنا داود بن يزيد الأودي قال سمعت الشعبي يقول والله لقد سم رسول الله صلى الله عليه وسلم وسم أبو بكر الصديق وقتل عمر بن الخطاب صبرا وقتل عثمان بن عفان صبرا وقتل علي بن أبي طالب صبرا وسم الحسن بن علي وقتل الحسين بن علي صبرا رضي الله عنهم فما نرجو بعدهم.[/][/]
[=century gothic][=&quot]الحاكم النيسابوري،[/][=&quot]ابو عبدالله محمد بن عبدالله (متوفاي 405 هـ)، المستدرك علي الصحيحين، ج3، ص61، ح4395، تحقيق: مصطفي عبد القادر عطا، ناشر: دار الكتب العلمية - بيروت الطبعة: الأولى، 1411هـ - 1990م.[/][/]

[=century gothic][=&quot]داود بن يزيد گويد كه از شعبى[/][=&quot]شنيدم كه مى‌گفت: به خدا قسم رسول خدا و ابوبکر با سمّ کشته شدند و عمر و عثمان و على بن ابيطالب با شمشير کشته شدند و حسن بن على با سم و حسين بن على با شمشير کشته شد.[/][/]
[=century gothic][=&quot]و باز در روايت ديگر نقل مى[/][=&quot]كند:[/][/]
[=century gothic][=&quot]ثنا السري بن إسماعيل عن الشعبي أنه قال ماذا يتوقع من هذه الدنيا الدنية وقد سم رسول الله صلى الله عليه وسلم وسم أبو بكر الصديق وقتل عمر بن الخطاب حتف أنفه وكذلك قتل عثمان وعلي وسم الحسن وقتل الحسين حتف أنفه.[/][/]

[=century gothic][=&quot]سرى بن اسماعيل از شعبى نقل كرده است كه او گفت: از اين دنياى پست چه توقعى داريد؛ در حالى كه رسول خدا (ص) و ابوبكر مسموم شدند، عمر بن الخطاب، عثمان، و على (ع) كشته شدند، حسن (ع) مسموم شد و حسين (ع) ناگهانى كشته شد.[/][/]

[=century gothic][=&quot]الحاكم النيسابوري، ابو عبدالله محمد بن عبدالله (متوفاي 405 هـ)، المستدرك علي الصحيحين، ج3، ص67، ح4412، تحقيق: مصطفي عبد القادر عطا، ناشر: دار الكتب العلمية - بيروت الطبعة: الأولى، 1411هـ - 1990م.[/][/]

[=century gothic][=&quot]همچنين بسيارى[/][=&quot]از بزرگان اهل سنت همين مطلب را از عبد الله بن مسعود نقل كرده‌اند[/]:[/]

[=century gothic][=&quot]حدثنا عبد اللَّهِ حدثني أبي ثنا عبد الرَّزَّاقِ ثنا سُفْيَانُ عَنِ الأَعْمَشِ عن عبد اللَّهِ بن مُرَّةَ عن أبي الأَحْوَصِ عن عبد اللَّهِ قال لأَنْ أَحْلِفَ تِسْعاً ان رَسُولَ اللَّهِ صلى الله عليه وسلم قُتِلَ قَتْلاً أَحَبُّ الي من أَنْ أَحْلِفَ وَاحِدَةً انه لم يُقْتَلْ وَذَلِكَ بِأَنَّ اللَّهَ جَعَلَهُ نَبِيًّا وَاتَّخَذَهُ شَهِيداً.[/][/]

[=century gothic][=&quot]از عبدالله بن مسعود روايت شده است که مى‌‌گفت: اگر ۹ بار قسم بخورم که رسول خدا کشته شده اشت برايم محبوب‌تر است از اين که يک بار قسم بخورم که او کشته نشده است؛ زيرا خداوند او را پيامبر و شهيد قرار داده است.[/][/]

[=century gothic][=&quot]الصنعاني، ابوبكر عبد الرزاق بن همام (متوفاي211هـ)، المصنف، ج5، ص269، ح9571، تحقيق حبيب الرحمن الأعظمي، ناشر: المكتب الإسلامي - بيروت، الطبعة: الثانية، 1403هـ؛[/][/]

[=century gothic][=&quot]الزهري، محمد بن سعد بن منيع ابوعبدالله البصري (متوفاي230هـ)، الطبقات الكبرى، ج2، ص201، ناشر: دار صادر – بيروت؛[/][/]
[=century gothic][=&quot]الشيباني،[/][=&quot]ابوعبد الله أحمد بن حنبل (متوفاي241هـ)، مسند أحمد بن حنبل، ج1، ص408، ح3873؛ ج1، ص434، ح4139، ناشر: مؤسسة قرطبة – مصر؛[/][/]
[=century gothic][=&quot]ابن كثير الدمشقي، ابوالفداء إسماعيل بن عمر القرشي (متوفاي774هـ)، البداية والنهاية، ج5، ص227، ناشر: مكتبة المعارف – بيروت؛[/][/]
[=century gothic][=&quot]ابن كثير الدمشقي، ابوالفداء إسماعيل بن عمر القرشي (متوفاي774هـ)، السيرة النبوية، ج4، ص449، طبق برنامه الجامع الكبير؛[/][/]
[=century gothic][=&quot]السيوطي، جلال الدين عبد الرحمن بن أبي بكر (متوفاي911هـ)، الحاوي للفتاوي في الفقه وعلوم التفسير والحديث والاصول والنحو والاعراب وسائر الفنون، ج2، ص141، تحقيق: عبد اللطيف حسن عبد الرحمن، ناشر: دار الكتب العلمية - بيروت، الطبعة: الأولى، 1421هـ - 2000م.[/][/]

[=century gothic][=&quot]هيثمى[/][=&quot]بعد از نقل اين روايت مى‌گويد:[/][/]
[=century gothic][=&quot]رواه أحمد ورجاله رجال الصحيح.[/][/]
[=century gothic][=&quot]احمد آن را نقل كرده و راويان آن، راويان صحيح بخارى هستند.[/][/]
[=century gothic][=&quot]الهيثمي، ابوالحسن علي [/][=&quot]بن أبي بكر (متوفاي 807 هـ)، مجمع الزوائد ومنبع الفوائد،[/][=&quot] ج[/][=&quot]9، ص34، ناشر: دار الريان للتراث/‏ دار الكتاب العربي - القاهرة، بيروت – 1407هـ.[/][/]
[=century gothic][=&quot]حاكم نيشابورى بعد از نقل اين روايت مى‌گويد:[/][/]
[=century gothic][=&quot] هذا حديث صحيح على شرط الشيخين ولم يخرجاه.[/][/]
[=century gothic][=&quot]اين حديث طبق شرائطى كه بخارى و مسلم براى صحت روايت قائل هستند، صحيح است؛ ولى آن دو نقل نكرده‌اند.[/][/]
[=century gothic][=&quot]الحاكم النيسابوري،[/][=&quot]ابو عبدالله محمد بن عبدالله (متوفاي 405 هـ)، المستدرك علي الصحيحين، ج3، ص60، ح4394، تحقيق: مصطفي عبد القادر عطا، ناشر: دار الكتب العلمية - بيروت الطبعة: الأولى، 1411هـ - 1990م.[/][/]

[=century gothic][=&quot]و از علماى[/][=&quot]شيعه[/]،[=&quot] شيخ مفيد رضوان الله تعالى عليه مى‌نويسد:[/][/]

[=century gothic][=&quot]رسول الله صلى الله عليه وآله محمد بن عبد الله... وقبض بالمدينة مسموما يوم الاثنين لليلتين بقيتا من صفر....[/][/]
[=century gothic][=&quot]رسول خدا صلي الله عليه وآله در روز دوشنه 28 صفر در مدينه در حالى كه مسموم شده بود، از دنيا رفت.[/][/]
[=century gothic][=&quot]الشيخ المفيد، محمد بن محمد بن النعمان ابن المعلم أبي عبد الله العكبري البغدادي (متوفاي413 هـ)، المقنعة، ص456، تحقيق و نشر: مؤسسة النشر الإسلامي التابعة لجماعة المدرسين ـ قم، الطبعة: الثانية، 1410 ه‍[/][/]

[=century gothic][=&quot]مرحوم شيخ طوسى[/][=&quot]در كتاب تهذيب الأحكام مى[/][=&quot]نويسد[/]:[/]
[=century gothic][=&quot]محمد بن عبد الله... وقبض بالمدينة مسموما يوم الاثنين لليلتين بقيتا من صفر سنة عشرة من الهجرة.[/][/]
[=century gothic][=&quot]محمد بن عبد الله[/][=&quot](صلى الله عليه وآله وسلم )... در روز دوشنبه 28 صفر سال دهم هجرى در حالى از دنيا رفت كه مسموم شده بود.[/][/]
[=century gothic][=&quot]الطوسي، الشيخ ابوجعفر، محمد بن الحسن بن علي بن الحسن (متوفاي460هـ)، تهذيب‏الأحكام، ج6 ص2، تحقيق: السيد حسن الموسوي الخرسان، ناشر: دار الكتب الإسلامية ـ طهران، الطبعة الرابعة،‌1365 ش.[/][/]

[=century gothic][=&quot]و نيز مرحوم علامه حلى در تحرير الأحكام مى‌گويد:[/][/]
[=century gothic][=&quot]محمد بن عبد الله... وقبض بالمدينة مسموما يوم الاثنين لليلتين بقينا من صفر سنة عشرين من الهجرة.[/][/]
[=century gothic][=&quot]الحلي الأسدي، جمال الدين أبو منصور الحسن بن يوسف بن المطهر (متوفاي 726هـ)، تحرير الأحكام، ج2 ص118، تحقيق: الشيخ إبراهيم البهادري، ناشر: مؤسسة الإمام الصادق ( عليه السلام ) ـ قم، الطبعة: الأولى، 1420 ه‍[/][/]

[=century gothic][=&quot]اما اين كه چه كسى[/][=&quot]و در چه زمانى آن حضرت را سمّ داده است، همانند بسيار ديگر از زواياى زندگى آن حضرت براى ما روشن نيست.[/][/]

[=century gothic][=&quot]محمد بن اسماعيل بخارى[/][=&quot]در صحيحش مى‌نويسد:[/][/]

[=century gothic][=&quot]قالت عَائِشَةُ رضي الله عنها كان النبي صلى الله عليه وسلم يقول في مَرَضِهِ الذي مَاتَ فيه يا عَائِشَةُ ما أَزَالُ أَجِدُ أَلَمَ الطَّعَامِ الذي أَكَلْتُ بِخَيْبَرَ فَهَذَا أَوَانُ وَجَدْتُ انْقِطَاعَ أَبْهَرِي من ذلك السُّمِّ.[/][/]
[=century gothic][=&quot]عايشه گفته است كه رسول خدا در مريضى خود ( كه در آن از دنيا رفتند) مى‌فرمودند تا كنون درد غذايى را كه در خيبر خوردم احساس مى‌كردم و الآن زمانى است كه احساس كردم شريان‌هاى قلبم از آن پاره شده است.[/][/]

[=century gothic][=&quot]البخاري الجعفي، ابوعبدالله محمد بن إسماعيل (متوفاي256هـ)، صحيح البخاري، ج4، ص1611، ح4165، كِتَاب الْمَغَازِي، بَاب مَرَضِ النبي (ص) وَوَفَاتِهِ، تحقيق د. مصطفي ديب البغا، ناشر: دار ابن كثير، اليمامة - بيروت، الطبعة: الثالثة، 1407 - 1987.[/][/]

[=Century Gothic][=&quot]شايد برخى[=&quot]بگويند كه چنين مطلبى[=&quot]بعيد به نظر مى‌رسد كه سمى بعد از چهار سال اثر كند، ضمن اين كه پيامبر اسلام قبل از خوردن آن سم در جنگ خيبر از مسموم بودن گوشت گوسفند آگاه شد و از خوردن دست كشيد؛
[=Century Gothic][=&quot] چنانچه ابن كثير دمشقى مى‌نويسد:
[=Century Gothic][=&quot]وفي صحيح البخاري «عن ابن مسعود قال: لقد كنا نسمع تسبيح الطعام وهو يؤكل» يعني بين يدي النبي وكلمه ذراع الشاة المسمومة وأعلمه بما فيه من السم
[=Century Gothic][=&quot]در صحيح بخارى از ابن مسعود نقل شده است كه مى‌گفت:
[=Century Gothic][=&quot] «ما صداى تسبيح گفتن غذا را هنگامى كه رسول خدا از آن تناول مى‌فرمود، مى‌شنيديم». يعنى در جلوى پيامبر صلى الله عليه وآله وسلم. و گوشت سردست مسموم با حضرت سخن گفت و ايشان از سمى بودن خود مطلع كرد.

[=Century Gothic][=&quot]ابن كثير الدمشقي، ابوالفداء إسماعيل بن عمر القرشي (متوفاي774هـ)، البداية والنهاية،ج 6، ص286، ناشر: مكتبة المعارف – بيروت.
[=Century Gothic][=&quot]در نتيجه اين كه چه كسى پيامبر را سمّ داده و اين سمّ در چه زمانى بوده است، براى ما به صورت دقيق روشن نيست.
[=Century Gothic][=&quot]و از طرف ديگر ميى‌بينيم كه محمد بن اسماعيل بخارى و مسلم و بسيارى ديگر از بزرگان اهل سنت نوشته‌اند:
[=Century Gothic][=&quot]قالت عَائِشَةُ لَدَدْنَاهُ في مَرَضِهِ فَجَعَلَ يُشِيرُ إِلَيْنَا أَنْ لَا تَلُدُّونِي فَقُلْنَا كَرَاهِيَةُ الْمَرِيضِ لِلدَّوَاءِ فلما أَفَاقَ قال أَلَمْ أَنْهَكُمْ أَنْ تَلُدُّونِي قُلْنَا كَرَاهِيَةَ الْمَرِيضِ لِلدَّوَاءِ فقال لَا يَبْقَى أَحَدٌ في الْبَيْتِ إلا لُدَّ وأنا أَنْظُرُ إلا الْعَبَّاسَ فإنه لم يَشْهَدْكُمْ.

[=Century Gothic][=&quot]عايشه گفته است در دهان رسول خدا صلى الله عليه وآله وسلم در زمان مريضى ايشان به زور دوا ريختيم، پس با اشاره به ما فهماندند كه به من دوا نخورانيد،‌ ما با خود گفتيم اين از آن جهت است كه مريض از دوا بدش مى‌آيد

[=Century Gothic][=&quot]و وقتى حضرت بهتر شد،فرمودند: آيا من شما را از اين كه به من دوا بخورانيد نهى نكردم ؟ پس فرمودند: بايد در دهان هر كسى كه در اين خانه است،‌ در جلوى چشم من دوا ريخته شود؛ غير از عباس كه او شاهد ماجرا نبوده است.

[=Century Gothic][=&quot]البخاري الجعفي،[=&quot]ابوعبدالله محمد بن إسماعيل (متوفاي256هـ)، صحيح البخاري، ج4، ص1618، ح4189، كِتَاب الْمَغَازِي، بَاب مَرَضِ النبي (ص) وَوَفَاتِهِ؛ ج5، ص2159، ح5382، كِتَاب الطِّبِّ، بَاب اللَّدُودِ؛ ج6، ص2524، ح6492،كِتَاب الدِّيَاتِ، بَاب الْقِصَاصِ بين الرِّجَالِ وَالنِّسَاءِ في الْجِرَاحَاتِ؛ ج6، ص2527، ح6501، بَاب إذا أَصَابَ قَوْمٌ من رَجُلٍ هل يُعَاقِبُ، تحقيق د. مصطفي ديب البغا، ناشر: دار ابن كثير، اليمامة - بيروت، الطبعة: الثالثة، 1407 - 1987؛

[=Century Gothic][=&quot]النيسابوري القشيري، ابوالحسين مسلم بن الحجاج (متوفاي261هـ)، صحيح مسلم، ج4، ص1733، ح2213، كِتَاب السَّلَامِ، بَاب كَرَاهَةِ التَّدَاوِي بِاللَّدُودِ، تحقيق: محمد فؤاد عبد الباقي، ناشر: دار إحياء التراث العربي - بيروت.

[=Century Gothic][=&quot]نكته جالب توجه اين است كه بخارى اين حديث را در كتاب ديات، باب قصاص نقل كرده است
[=Century Gothic][=&quot]ابن حجر عسقلانى[=&quot]در شرح اين روايت مى‌نويسد:
[=Century Gothic][=&quot](قوله لددناه) أي جعلنا في جانب فمه دواه بغير اختياره وهذا هو اللدود.
[=Century Gothic][=&quot]اين كه گفته: «لددنا» يعنى اين كه ما در دهان آن حضرت بدون اين كه اختيارى داشته باشد (بازور) دوا ريختيم.

[=Century Gothic][=&quot]در اين جا چند سؤال از برادران اهل سنت داريم كه اميد است پاسخ بدهند::Ealam:

[=Century Gothic][=&quot]1[=Lotus]. [=&quot]چرا عايشه و كسانى[=&quot]كه در آن‌جا حضور داشتند[=Lotus]،[=&quot] حرف پيامبر را گوش نكردند و على[=&quot]رغم نهى[=&quot]آن حضرت، دارو را با زور در حلق آن حضرت ريختند ؟ مگر نه اين كه قرآن كريم مى‌فرمايد:
[=Century Gothic][=&quot]وَما آتاكُمُ الرَّسُولُ فَخُذُوهُ وَما نَهاكُمْ عَنْهُ فَانْتَهُوا.[=&quot] الحشر / 7[=Lotus].
[=Century Gothic][=&quot]هر دستورى كه رسول به شما داد اطاعت كنيد و از هر گناهى نهيتان كرد آن را ترك كنيد، و از خدا بترسيد كه خدا عقابى سخت دارد.

[=Century Gothic][=&quot]2[=Lotus].[=&quot] چرا عايشه پيامبر اسلام صلى الله عليه وآله وسلم را با ديگر مريض‌ها يكسان مى‌بيند ؟ مگر نه اين كه خداوند مى‌‌فرمايد:
[=Century Gothic][=&quot]وَمَا يَنطِقُ عَنِ الهَْوَى‏. إِنْ هُوَ إِلَّا وَحْى يُوحَى‏. [=&quot]النجم / 3 و 4[=Lotus].
[=Century Gothic][=&quot]هرگز از روى هوى و هوس سخن نمى‏گويد و آنچه مى‏گويد چيزى جز وحيى كه به وى مى‏شود نيست.
[=Century Gothic][=&quot]چرا فكر كرد كه هر مريضى[=&quot]حتى[=&quot]پيامبر خوردن دوا را دوست ندارد؟
[=Century Gothic][=&quot]آيا پيامبر اسلام به اندازه اطرافيان درك نمى[=&quot]كرد كه چه چيزى[=&quot]براى[=&quot]او خوب است و چه چيزى[=&quot]بد ؟ يا اين كه اطرافيان مى‌خواستند با انجام اين عمل، همان سخن افرادى را تكرار كنند كه به هنگام درخواست قلم و كاغذ به پيامبر گرامى (ص) نسبت هذيان دادند ؟

[=Century Gothic][=&quot]و از همه عجيب‌تر اين است كه نقل كرده‌اند:

[=Century Gothic][=&quot]پيامبر اسلام بعد از اين كه به هوش آمد، دستور داد به همه آن‌ها كه به زور به حضرت دوا داده بودند، از همان دوا بخورانند غير از عمويش عباس ! چرا پيامبر اسلام همه را مجازات مى‌كند ؟ مگر قرآن كريم نفرموده:
[=Century Gothic][=&quot]وَ لا تَزِرُ وازِرَةٌ وِزْرَ أُخْرى‏.[=&quot] الأنعام / 164 و الأسراء /15 و فاطر 18 و الزمر / 7[=Lotus].
[=Century Gothic][=&quot]هيچ گنهكارى بار گناه ديگرى را بر دوش نمى‏كشد.
[=Century Gothic][=&quot]با اين تفاصيل بايد براى[=&quot]مظلوميت آقا رسول الله صلى الله عليه وآله وسلم بيش از همه اشك ريخت كه در ميان امت خود و حتى در خانه خود بيش از همه مظلوم بوده است.

[=Century Gothic][=&quot]موفق باشيد

[=Century Gothic][=&quot]مؤسسه تحقيقاتى[=&quot]حضرت ولى[=&quot][=Century Gothic]عصر (عج)

[="darkred"]سلام
ببینید شما می گید که گفته اند پیامبر رو با سم کشته اند

خوب این مسمومیت علائمی داره دیگه

خوب شما علایم را به من بگید تا بهتون بگم چگونه پیامبر از دنیا رفته علت فوتش چی بوده

من در مسمومیت ها از همه ی شما تخصصم بیشتره جدی میگم

خوب بگید دیگه من منتظرم

میخام کمک کنم و من می تونم کمک کنم شما فقط علائم قبل از فوت را به من بگید

باقی با من [/]

غلامعلی نوری *;31250 نوشت:
سلام
ببینید شما می گید که گفته اند پیامبر رو با سم کشته اند

خوب این مسمومیت علائمی داره دیگه

خوب شما علایم را به من بگید تا بهتون بگم چگونه پیامبر از دنیا رفته علت فوتش چی بوده

من در مسمومیت ها از همه ی شما تخصصم بیشتره جدی میگم

خوب بگید دیگه من منتظرم

میخام کمک کنم و من می تونم کمک کنم شما فقط علائم قبل از فوت را به من بگید

باقی با من

[=Century Gothic]

با سلام
جناب نوری شما به سوالاتی که شده جواب بدهید !؟که مطلب به بیراهه نرود لطفا!
[=Century Gothic][=&quot]
در اين جا چند سؤال از برادران اهل سنت داريم كه اميد است پاسخ بدهند::Ealam:

[=Century Gothic][=&quot]1[=Lotus]. [=&quot]چرا عايشه و كسانى[=&quot]كه در آن‌جا حضور داشتند[=Lotus]،[=&quot] حرف پيامبر را گوش نكردند و على[=&quot]رغم نهى[=&quot]آن حضرت، دارو را با زور در حلق آن حضرت ريختند ؟
مگر نه اين كه قرآن كريم مى‌فرمايد:

[=Century Gothic][=&quot]وَما آتاكُمُ الرَّسُولُ فَخُذُوهُ وَما نَهاكُمْ عَنْهُ فَانْتَهُوا.[=&quot] الحشر / 7[=Lotus].
[=Century Gothic][=&quot]هر دستورى كه رسول به شما داد اطاعت كنيد و از هر گناهى نهيتان كرد آن را ترك كنيد، و از خدا بترسيد كه خدا عقابى سخت دارد.

[=Century Gothic][=&quot]2[=Lotus].[=&quot] چرا عايشه پيامبر اسلام صلى الله عليه وآله وسلم را با ديگر مريض‌ها يكسان مى‌بيند ؟ مگر نه اين كه خداوند مى‌‌فرمايد:
[=Century Gothic][=&quot]وَمَا يَنطِقُ عَنِ الهَْوَى‏. إِنْ هُوَ إِلَّا وَحْى يُوحَى‏. [=&quot]النجم / 3 و 4[=Lotus].
[=Century Gothic][=&quot]هرگز از روى هوى و هوس سخن نمى‏گويد و آنچه مى‏گويد چيزى جز وحيى كه به وى مى‏شود نيست.
[=Century Gothic][=&quot]چرا فكر كرد كه هر مريضى[=&quot]حتى[=&quot]پيامبر خوردن دوا را دوست ندارد؟
[=Century Gothic][=&quot]آيا پيامبر اسلام به اندازه اطرافيان درك نمى[=&quot]كرد كه چه چيزى[=&quot]براى[=&quot]او خوب است و چه چيزى[=&quot]بد ؟ يا اين كه اطرافيان مى‌خواستند با انجام اين عمل، همان سخن افرادى را تكرار كنند كه به هنگام درخواست قلم و كاغذ به پيامبر گرامى (ص) نسبت هذيان دادند ؟

[=Century Gothic][=&quot]و از همه عجيب‌تر اين است كه نقل كرده‌اند:

[=Century Gothic][=&quot]پيامبر اسلام بعد از اين كه به هوش آمد، دستور داد به همه آن‌ها كه به زور به حضرت دوا داده بودند، از همان دوا بخورانند غير از عمويش عباس ! چرا پيامبر اسلام همه را مجازات مى‌كند ؟ مگر قرآن كريم نفرموده:
[=Century Gothic][=&quot]وَ لا تَزِرُ وازِرَةٌ وِزْرَ أُخْرى‏.[=&quot] الأنعام / 164 و الأسراء /15 و فاطر 18 و الزمر / 7[=Lotus].
[=Century Gothic][=&quot]هيچ گنهكارى بار گناه ديگرى را بر دوش نمى‏كشد.
[=Century Gothic][=&quot]با اين تفاصيل بايد براى[=&quot]مظلوميت آقا رسول الله صلى الله عليه وآله وسلم بيش از همه اشك ريخت كه در ميان امت خود و حتى در خانه خود بيش از همه مظلوم بوده است.

reza;31251 نوشت:

با سلام
جناب نوری شما به سوالاتی که شده جواب بدهید !؟که مطلب به بیراهه نرود لطفا!

[=tahoma][=century gothic][=&quot]
در اين جا چند سؤال از برادران اهل سنت داريم كه اميد است پاسخ بدهند::ealam:
[/]
[/]

[=century gothic][=&quot]1[/]. [=&quot]چرا عايشه و كسانى[/][=&quot]كه در آن‌جا حضور داشتند[/]،[=&quot] حرف پيامبر را گوش نكردند و على[/][=&quot]رغم نهى[/][=&quot]آن حضرت، دارو را با زور در حلق آن حضرت ريختند ؟ مگر نه اين كه قرآن كريم مى‌فرمايد:[/][/]
[=century gothic][=&quot]وَما آتاكُمُ الرَّسُولُ فَخُذُوهُ وَما نَهاكُمْ عَنْهُ فَانْتَهُوا.[/][=&quot] الحشر / 7[/].[/]
[=century gothic][=&quot]هر دستورى كه رسول به شما داد اطاعت كنيد و از هر گناهى نهيتان كرد آن را ترك كنيد، و از خدا بترسيد كه خدا عقابى سخت دارد.[/][/]

[=century gothic][=&quot]2[/].[=&quot] چرا عايشه پيامبر اسلام صلى الله عليه وآله وسلم را با ديگر مريض‌ها يكسان مى‌بيند ؟ مگر نه اين كه خداوند مى‌‌فرمايد:[/][/]
[=century gothic][=&quot]وَمَا يَنطِقُ عَنِ الهَْوَى‏. إِنْ هُوَ إِلَّا وَحْى يُوحَى‏. [/][=&quot]النجم / 3 و 4[/].[/]
[=century gothic][=&quot]هرگز از روى هوى و هوس سخن نمى‏گويد و آنچه مى‏گويد چيزى جز وحيى كه به وى مى‏شود نيست.[/][/]
[=century gothic][=&quot]چرا فكر كرد كه هر مريضى[/][=&quot]حتى[/][=&quot]پيامبر خوردن دوا را دوست ندارد؟[/][/]
[=century gothic][=&quot]آيا پيامبر اسلام به اندازه اطرافيان درك نمى[/][=&quot]كرد كه چه چيزى[/][=&quot]براى[/][=&quot]او خوب است و چه چيزى[/][=&quot]بد ؟ يا اين كه اطرافيان مى‌خواستند با انجام اين عمل، همان سخن افرادى را تكرار كنند كه به هنگام درخواست قلم و كاغذ به پيامبر گرامى (ص) نسبت هذيان دادند ؟[/][/]

[=century gothic][=&quot]و از همه عجيب‌تر اين است كه نقل كرده‌اند:
[/]
[/]
[=century gothic][=&quot]پيامبر اسلام بعد از اين كه به هوش آمد، دستور داد به همه آن‌ها كه به زور به حضرت دوا داده بودند، از همان دوا بخورانند غير از عمويش عباس ! چرا پيامبر اسلام همه را مجازات مى‌كند ؟ مگر قرآن كريم نفرموده:[/][/]
[=century gothic][=&quot]وَ لا تَزِرُ وازِرَةٌ وِزْرَ أُخْرى‏.[/][=&quot] الأنعام / 164 و الأسراء /15 و فاطر 18 و الزمر / 7[/].[/]
[=century gothic][=&quot]هيچ گنهكارى بار گناه ديگرى را بر دوش نمى‏كشد.[/][/]
[=century gothic][=&quot]با اين تفاصيل بايد براى[/][=&quot]مظلوميت آقا رسول الله صلى الله عليه وآله وسلم بيش از همه اشك ريخت كه در ميان امت خود و حتى در خانه خود بيش از همه مظلوم بوده است.[/][/]

[/]

سلام رضا

ببین من برای بار چندم هست که یادتون میارم من از اهل سنت هم که نیستم که این سوالات رو ازمن

بپرسی

سوال من این بود شما که می گید مسموم شده پس باید علایم مسمومیت را به من بگین

که از نظر علمی بررسی کنیم که علت فوت چی بوده وسلام

شما هرچه بیشتر علائم رو بگید من هم دقیقتر می تونم علت فوت را از نظر علمی مشخص کنم

اینکه سوال غیر منطقی و سختی که نیست

[="red"]شما می گید مسموم !! پس من هم در مقابل میگم علائم ؟؟؟؟[/]

[="blue"]وسلام[/]

آقای غلامعلی نوری از حضور گرم شما در سایت باید تقدیر نمود.
درباره علائم مسمومیت باید عرض کرد که از جمله علائم مسمومیت رسول الله تب شدی حضرت بود که توان حضرت را حتی برای راه رفتن از ایشان سلب کرده بود . موضوع تب حضرت امری مسلم در کتب تاریخی است . اگر چه بنده صد در صد به این قضیه مسموم شدن پیامبر اطمینان ندارم اما می توان دلایلی علاوه بر این نقلهای عمدتا حدیثی پیدا کرد . در کتب تاریخی هم اشاره شده است. البته تب شدید پیامبر در هنگام رحلت حضرت در کتب تاریخی ثبت شده و می تواند تا حدی پذیرفتن مساله مسمومیت حضرت را پذیرا جلوه دهد. به هر حال سوای مذهب و مکتب حضرتعالی ، امیدواریم دوستان عزیز اهل سنت ، تشریف آورده و پرسشهای برادر عزیزم رضا را پاسخی در خور ارائه بفرمایند.

کاوه;31523 نوشت:
آقای غلامعلی نوری از حضور گرم شما در سایت باید تقدیر نمود.
درباره علائم مسمومیت باید عرض کرد که از جمله علائم مسمومیت رسول الله تب شدی حضرت بود که توان حضرت را حتی برای راه رفتن از ایشان سلب کرده بود . موضوع تب حضرت امری مسلم در کتب تاریخی است . اگر چه بنده صد در صد به این قضیه مسموم شدن پیامبر اطمینان ندارم اما می توان دلایلی علاوه بر این نقلهای عمدتا حدیثی پیدا کرد . در کتب تاریخی هم اشاره شده است. البته تب شدید پیامبر در هنگام رحلت حضرت در کتب تاریخی ثبت شده و می تواند تا حدی پذیرفتن مساله مسمومیت حضرت را پذیرا جلوه دهد. به هر حال سوای مذهب و مکتب حضرتعالی ، امیدواریم دوستان عزیز اهل سنت ، تشریف آورده و پرسشهای برادر عزیزم رضا را پاسخی در خور ارائه بفرمایند.

آقای کاوه من هم از عنایت شما بسیار تشکر می کنم

بله این شد یک حرف درست و حسابی از توجه شما خیلی متشکرم

خوب علامت تب شدید وضعف بوده است پس بررسی علمی خود را با نام خدا آغاز می کنم

من از خدا در انجام این بررسی یاری گرفته و سعی خود را خواهم نمود که با استفاده از دو علامت

فوق ( تب و ضعف شدید) بیطرفانه و فقط با استفاده از تجربیات علمی و منابع علم پزشکی و مسمو میت

ها داوری کنم

نخست تعریف سنتی وبعد پزشکی تب شدید

تعریف سنتی Sad پوست بدن در لمس کاملا داغ !! است وحرارت ازبدن بیمار ساطع می شود بطوریکه

قبل از اینکه کاملا پوست لمس شود معاینه کننده متوجه ساطع شدن و وفوران حرارت از پوست می شود

پزشکی : در پزشکی به تب خیلی شدید hyperpyrexia گفته می شود (تب بالای 41.5 درجه سانتی گراد )

هر چه که تب بالاتر برود بی اشتهایی و ضعف هم بیشتر می شود پس شاید ضعف پیامبر ناشی از تب

شدید وی بوده است

[="Red"]علت های تب خیلی شدید[/] : کلا" 196 علت برای تب خیلی شدید یافته اند

که نشانی آن اینجاست

که واقعا بیخردی است که ما این 196 علت را کنار گذاشته و فقط به مسمومیت بند کنیم

از میان اینها به شماری آشنا برای شما اشاره می کنم

گرمازدگی، آنفلوآنزا ، ، مسمومیت با نمکهای جیوه ، سم سیب زمینی ، ورم میکروبی داخل

جمجمه ( آنسفالیت)، آرسنیک ، حصبه ، مالا ریای مغزی ، میننژیت ، سینه پهلو ، سیاه زخم ریوی

طاعون ریوی ، تب مالت ، خون ریزی داخل مغزی ( بعضی از انواع سکته های مغزی )

اصولا علائم مسمومیت ها همراه با علائم دیگر مانند دلپیچه ،استفراغ و اسهال (خونی وغیرخونی هستند

تب وضعف به تنهایی مطرح کننده ی مسمومیت نیستند

[="Red"]نتیجه نهایی [/]

هیچ مسمومیتی در زمان پیامبر وجود نداشته که فقط همراه با تب شدید وبدون علائم دیگر بوده باشد

من با توجه به اطلاعاتی که دوست عزیزم کاوه داده (سختی راه رفتن و تب شدید )احتمال می دهم شاید

دچار خون ریزی داخل جمجمه ناشی از فشار خون [="Red"]وغیره [/]شده باشد

( البته قبلا در پست آقای رضا بیهوش شدن نیز مطرح شده بود که این تشخیص را قوت می بخشد )

[="DarkOrange"]اما باعلائم ارائه شده ی موجود [="Blue"]قطعا مسمومیت را رد می کنم [/][/]

علیک منی سلام یا رسول الله

وسلام علیکم و رحمه الله

سلام
برادر غلام علی ایا یک در صدونودو ششم احتمال مسمومیت نیست؟ حالا خوبه خودت گفتی احتمالش هست ولی بعد خودت همه احتمالات رو رد میکنی احتمال دیگه ای رو مطرح میکنی که اونم یک صدو نود و ششم احتمالاته

بشارت;31539 نوشت:
سلام
برادر غلام علی ایا یک در صدونودو ششم احتمال مسمومیت نیست؟ حالا خوبه خودت گفتی احتمالش هست ولی بعد خودت همه احتمالات رو رد میکنی احتمال دیگه ای رو مطرح میکنی که اونم یک صدو نود و ششم احتمالاته

بشارت عزیز سلام

195 بیماری بقیه بهمراه علامت های دیگری مثل اسهال استفراغ وتشنج شکم درد وغیره هستند

آنچه که مرا به احتمال تشخیصی نزدیک کرد محدود شدن علائم به تب شدید و ضعف و بیهوشی بودن است

پس بیماریهای دیگری که اسهال و استفراغ و تشنج وغیره دارند خود به خود از فهرست تشخیص ها حذف

می شوند

چون ما علائم آنها را در پیامبر نیافته ایم

سلام
غلام علی فکر کنم با همه این تفاسیر نشه با یقین حرف زد
البته احتمال بیماری شما هم قابل رد کردن نیست ولی این احتمال باز هم می تونه از اثار سم در بدن باشه چرا که اثر هر سمی با سم دیگه فرق داره .
چیزی که هست بحث در مسموم شدن یا نشدن پیامبر امروز فقط از روایات بدست امدنیه که عزیزان اعتقادی به حدیث و روایت ندارند وخودشون رو به زحمت انداختند

سلام دوستان
خب اگر بخوایم به این حدیث که فکر کنم از امام صادق ع باشه رجوع کنیم شاید این طور باشه که حضرت محمد ص رو مسموم کردند

[="seagreen"]امام صادق ع : ما منّا إلاّ مقتول أو مسموم؛[/]

[="red"](نا = ما )فکر کنم که به اهل بیت ع برمیگرده.[/]

fatemeh135;31662 نوشت:
سلام دوستان
خب اگر بخوایم به این حدیث که فکر کنم از امام صادق ع باشه رجوع کنیم شاید این طور باشه که حضرت محمد ص رو مسموم کردند

[="seagreen"]امام صادق ع : ما منّا إلاّ مقتول أو مسموم؛[/]

[="red"](نا = ما )فکر کنم که به اهل بیت ع برمیگرده.[/]

ببینید اینطور نمی شود به این سادگی نتیجه گرفت باید علمی وبا دلیل مستند باشد

از نظر کشته شدن با زخم شمشیر هیچ شبه ای نمی توان وارد کرد و شهادت امام علی وحضرت

حسین با شمشیر قطعی و مشخص است

اما مسموم شدن دلیل و علائم پزشکی می خواهد مردمان آن زمان اگر کسی زودتر از موعودی یا به طرز

نامعلومی می مرد فکر می کرده اند شاید مسمومش کرده اند ! چرا ؟

چو نکه غیر از چند بیماری معروف ومحدود مثل جذام و طاعون وغیره بیماریهای دیگرو عوامل میکروبی را

نمی شناخته اند که به علت مرگ راه یابند

اما در مورد حدیث فوق

از کجا معلوم اولا منظور امام صادق از [="red"]منا [/] شیعیان نباشند

چراکه در قرآن از قول ابراهیم آمده

فَمَنْ تَبِعَنِي فَإِنَّهُ مِنِّي وَمَنْ عَصَانِي فَإِنَّكَ غَفُورٌ رَحِيمٌ(الإبراهيم/36)

پس هر کس پیرو من باشد از من است

و حدیثی هم از قول ائمه هست که می گوید

من مات بحب آل محمد مات شهیدا !

از کجا معلوم منظورش از منا خود ائمه نبوده باشد ( نه پیامبر )

بنا بر این با دلایل بالا نمی توان گفت که پیامبر وحتی ائمه مسموم شده اند ( بعضی از ائمه شاید

احتمال دارد ولی نه همه آنها )

موضوع قفل شده است