جمع بندی نجس شدن لب تاپ

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نجس شدن لب تاپ

سلام من لباتپم کیبوردش نجست شده و حتی مقداری از نجاست به دلیل مای بودن باید داخل بردش هم رفته باشه!
چیکار کنم؟ لبتاپ هم جیزی نیست که بگیم با دست خیس ادم کار نمیکنه ! من چیکار کنم:Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin:

با نام الله

:Gol::Gol::Gol::Gol:

کارشناس بحث: استاد شفا

mosio;491888 نوشت:
سلام من لباتپم کیبوردش نجست شده و حتی مقداری از نجاست به دلیل مای بودن باید داخل بردش هم رفته باشه!
چیکار کنم؟ لبتاپ هم جیزی نیست که بگیم با دست خیس ادم کار نمیکنه ! من چیکار کنم:Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin:

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

تنها راه پاک شدن آن تطهیر با آب است که اگر امکان ندارد برای صفحه کیبرد خود یک روکش(یک کاور) تهیه کنید.

منبع:استفتاء از دفتر رهبری،قم

[=arial]با سلام

با عرض سلام خدمت پاسخگوی محترم

خورشید هم از مطهرات است. آیا ایشون میتوانند اصلا نجاست را چند بار با پارچه مرطوب پاک کنند و بعد لپ تاپشون رو در آفتاب قرار دهند؟

با سلام

.امین.;501566 نوشت:
خورشید هم از مطهرات است. آیا ایشون میتوانند اصلا نجاست را چند بار با پارچه مرطوب پاک کنند و بعد لپ تاپشون رو در آفتاب قرار دهند؟

آفتاب هم از مطهرات است ولي با شرايطي .

تابيدن آفتاب باعث طهارت زمين و همه اشياء غير منقول از قبيل ساختمان و چيزهايى که در آن بکار رفته مانند چوب، در، پنجره و مانند آن مى‏ شود، به شرطى که عين نجاست قبلاً از آنها زائل شده باشد و در موقع تابش آفتاب‏ تر باشند و به وسيله آفتاب خشک شوند.

منبع : سايت رهبري به آدرس : http://www.leader.ir/tree/view.php?parent=n4451&catid=11&lang=fa

.امین.;501566 نوشت:
با عرض سلام خدمت پاسخگوی محترم

سلام علیکم

آفتاب، زمين و ساختمان و چيزهايى كه مانند درب و پنجره در ساختمان به كار برده شده و همچنين ميخى را كه به ديوار كوبيده‏اند و جزو ساختمان حساب مى‏شود، با شش شرط پاك مى‏كند.1

پس این مورد با آفتاب پاک نمی شود.

پی نوشت:
1-امام،رساله مرحوم،مطهرات،آفتاب،مساله191

سلام علیکم

جمع بندی این موضوع:

1-سلام من لباتپم کیبوردش نجست شده و حتی مقداری از نجاست به دلیل مای بودن باید داخل بردش هم رفته باشه!
چیکار کنم؟ لبتاپ هم جیزی نیست که بگیم با دست خیس ادم کار نمیکنه ! من چیکار کنم

ج:سلام علیکم
طبق نظر رهبری:
تنها راه پاک شدن آن تطهیر با آب است که اگر امکان ندارد برای صفحه کیبرد خود یک روکش(یک کاور) تهیه کنید.
1

2-خورشید هم از مطهرات است. آیا ایشون میتوانند اصلا نجاست را چند بار با پارچه مرطوب پاک کنند و بعد لپ تاپشون رو در آفتاب قرار دهند؟

ج:
آفتاب، زمين و ساختمان و چيزهايى كه مانند درب و پنجره در ساختمان به كار برده شده و همچنين ميخى را كه به ديوار كوبيده‏اند و جزو ساختمان حساب مى‏شود، با شش شرط پاك مى‏كند.2

پس این مورد با آفتاب پاک نمی شود.

پی نوشت:

1-استفتاء از دفتر رهبری،قم
2-امام،رساله مرحوم،مطهرات،آفتاب،مساله191

موضوع قفل شده است