اگه حجابم مسخره نشه، یعنی...

تب‌های اولیه

16 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اگه حجابم مسخره نشه، یعنی...

با سلام و احترام

من از وقتی رفتم دانشگاه چادری شدم و الانم سال آخرم. البته قبلش هم حجاب سفت و سختی داشتم ولی چادر نداشتم. از یه خونواده مقید و مذهبی ام و باطبع قرار نیست تو این شرایط کسی به خاطر حجابم مسخره ام کنه. اما رشته ی تحصیلی من طوریه که بچه های مقید و دخترای چادری ستاره سهیل هستن و کم پیدا میشن. با این حال من هیچ وقت مسخره شون نشدم حتی توی خوابگاه که به هر حال توش هر جور آدمی پیدا میشه کسی به حجابم توهین نمی کنه و اصولا عکس العملی در این مورد ندیدم.

یه توضیح از پوششم بدم تا سوالم واضح باشه: من از زیر چادر پوشش کاملی دارم ولی عموما رنگ روشن می پوشم مثلا کرمی یا نیلی، طوسی و ... البته چادرم شنل زورو نیست و انصافا خوب می گیرمش ولی خوب بعضی مواقع کنار میره که غیر قابل اجتنابه.
در ارتباط با نامحرم ها هم سلام و علیکی با هم کلاسی ها ندارم ولی اگه قرار به صحبت باشه، خیلی خشک و خشن برخورد نمی کنم و شل و ول هم نیستم. ولی با اساتیدم که همگی از آقایون هستن، با رعایت حریم، مثل پدر و دختریم ولی حریم رو نمی شکنم.

توی تاپیک های مربوط به حجاب خیلی می بینم دوستان می نویسن که در ارتباط با حجابشون مسخره یا تحقیر می شن و کلا خیلی هنر می خواد تو همچون شرایطی همچنان باحجاب بمونن.
راستش مدتیه فکرم بدجوری به هم ریخته که نکنه من اصلا حجاب ندارم که کسی مسخره نمی کنه یا ... که کسی متلک بارم نمی کنه.البته مریض نیستم که دوست داشته باشم کسی مسخره ام کنه ها...نه!...فقط انقد که خانما از این موارد گفتن منم به شک افتادم نکنه فقط فکر می کنم حجاب دارم و در واقع ندارم!

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

بسمه‌تعالي
با عرض سلام و تحيت محضر شما خواهر گرامي.
از اينكه حضرتعالي به اجراي فرامين الهي و از جمله حجاب پايبند هستيد خوشحاليم و توفيق روزافزون شما را در مسير بندگي مسئلت داريم.
در رابطه با سوال مذكور توجه شما را به نكات زير جلب مي‌كنم:
1- استهزاء و تمسخر ديگران در هر زمينه‌اي، علاوه بر ممنوعيت شرعي، بيانگر رشدنايافتگي شخصيت فرد مسخره كننده است.
2- اينطور نيست كه در همه موارد، عدم پايبندي به حجاب و يا مسخره افراد محجبه بيانگر دين ستيزي باشد، چرا كه اين موضوع مي‌تواند معلول عوامل متعددي و از جمله موارد زير باشد؛
- عدم شناخت و آگاهي نسبت به تكاليف شرعي
- وجود شبهات و تعارضات حل نشده
- همرنگي با جماعت
- فقدان اعتماد به نفس
- تربيت غلط
- مباحث سياسي
- ضعف ايمان
- دين ستيزي
و...
3- تمسخر حجاب، موضوعي فراگير نيست و تعميم آن نه تنها به همه افراد صحيح نيست، بلكه مي‌توان گفت چنين افرادي در اقليت مطلق هستند.
4- همانطور كه اگر رانندگان متعهد و پايبند به قوانين، از گزند خطرات ايجاد شده توسط برخي رانندگان بي‌مبالات و بي مسوليت در مصمونيت بمانند، به معناي فقدان مهارت رانندگي راننده متعهد نيست، عدم تمسخر افراد محجبه توسط هريك از گروههاي فوق نيز، منافاتي با حجاب افراد محجبه ندارد. لذا شما مانند بسياري ديگر از افراد باحجاب، فردي محجبه هستيد كه جاي تبريك دارد.

در پناه خداي متعال موفق باشيد

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمين

اگه حجابتون مسخره نشه، یعنی یه متانت خاصی توی حجابتون هست که کسی جرات نمیکنه
در موردش حرف بزنه و حرف دربیاره
اینکه با حجاب انس دارید و برای سرگرمی و مسخره بازی با حجاب نیستید.

[="Arial"]سلام .اولا خوش به حالتون که در این زمان که همه به فکرخود نمایی هستن شما به فکر حجاب وپاکی هستین وتبریک میگم. و اینم بگم خانواده مهمه.......... دوما به دو دسته اهانت میشه 1ساده ها 2 کسایی که به خودشون اعتماد ندارند و با حرف دیگران تغییر میکنند. شما وقتی میگید با حجاب و سنگین هستم ودلم با خداست (نشانه بزرگان)پس کسی جرات نمیکنه به شما نزدیک بشه.در ضمن اول خدا دوم کسی هست که هوای دخترای پاک وبا حجاب واقعی مثل شما رو داره اونم که تصدقش بشم اربابم خانم فاطمه زهراست

آفرین خیلی عالیه که تونستی حجابت رو حفظ کنی. حجابت عالیه که کسی جرات نداره چیزی بگه. من هم عاشق حجابم هستم و به خوبی اهمیت بودنش رو حس می کنم. خدا رو شکر از سن پنج شش سالگی تا به حال چادر داشتم و خواهم داشت. چندین بار برام اتفاق افتاده وقتی کمی چادرم کنار رفته دچار نگاه های هوس آلود شدم و حرفهای ناپسند من به خوبی امنیت چادر رو حس می کنم.

من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق
از کارشناس محترم بابت مطالب گویاشون نهایت تشکر رو دارم همینطور از دوستان عزیز.

کم پیش میاد آدم برای سوال های بزرگش با چند سطر جواب قانع بشه و این هنر پاسخگویی استادد عزیز امیدوار رو می رسونه بازم ممنون

گاهی فقط به این عشق چادر سر می کنم که...
من یه داداش دارم، تو سن حساسی هم هست که دوست ندارم هیچ عاملی باعث سلب آرامشش بشه... چادرمو محکم میگیرم تا با تن فروشی ام از هیچ جوونی سلب آرامش نکنم به عشق اینکه خدا هم داداشمو کمک کنه تو این روزگار آلوده، یه آرامش حداقلی داشته باشه.

دلم یه هو پرتغال خواست.:Ghamgin:
دختر خانم خوب دمت گرم خواهر.اینقدر از خودت جبروت نشون دادی که کسی جرات نکنه مسخرت که.این مسخره کردنه دقیقا به رفتار خودت مربوطه.
من تو یه خونواده وفامیلی هستم که آنچنان مقید نیستن وتقریبا فقط من ومامانمیم که محجبه ایم ومعتقدو پایبند به اصول دینی.فامیلامون اهل بی حجابیو بزن و برقصن اما ما طوری رفتار میکنیم که کلی به ما احترام میذارنو جلوی ما رعایت میکنن.البته اینجوریم نیست که بگی از ما بدشون میادو زوری این کارو میکنن نه اتفاقا خیلیم مارو دوست دارن مثلا یکی از دختر عمه هام که بی حجابه ومعتقد نیست از بقیه دخترای فامیل با من بیشتر تو مجالس حرف میزنه و کنار من میشینه.
ما باید خودمون کاری کنیم که حجابمون یه ارزش بزرگ تلقی بشه در بین اذهان عمومی چه در داخل وچه در خارج.

porteqal;397052 نوشت:
توی تاپیک های مربوط به حجاب خیلی می بینم دوستان می نویسن که در ارتباط با حجابشون مسخره یا تحقیر می شن

بسم الله

سلام

مــــــــردم شهری که همه در آن لنگ اند به کـسی که راست راه می رود میخندند
در پناه حق باشید

منم میتونم بگم از وقتی که یادم میاد چادری بودم وهیچ کس جرات نکرده مسخرم کنه یا چیز دیگه درضمن اگرم چنین اتفاقی بیفته برا من اصلا مهم نیست مهم رضای خداست وگرنه دامهای شیطان همیشه پهنه حتی برای مخلصترین بندگان خواهرم رضای خدا مد نظرتون باشه خوشحالی خدا به همه این سختیا می ارزه

غلام زهرا;401050 نوشت:
سلام .اولا خوش به حالتون که در این زمان که همه به فکرخود نمایی هستن شما به فکر حجاب وپاکی هستین وتبریک میگم. و اینم بگم خانواده مهمه.......... دوما به دو دسته اهانت میشه 1ساده ها 2 کسایی که به خودشون اعتماد ندارند و با حرف دیگران تغییر میکنند. شما وقتی میگید با حجاب و سنگین هستم ودلم با خداست (نشانه بزرگان)پس کسی جرات نمیکنه به شما نزدیک بشه.در ضمن اول خدا دوم کسی هست که هوای دخترای پاک وبا حجاب واقعی مثل شما رو داره اونم که تصدقش بشم اربابم خانم فاطمه زهراست

خیلی جمله تون زیبا بود."در ضمن اول خدا دوم کسی هست که هوای دخترای پاک وبا حجاب واقعی مثل شما رو داره اونم که تصدقش بشم اربابم خانم فاطمه زهراست" امیدوار شدم من که تو دانشگاه برسرحجاب و...بحث میشه می گویند که چادری ها هم خیلی خوب نیستن همه چیزشون زیر چادر مخفی است منو مسخره می کنند چون چادری هستم چون نماز میخونم و.......اما هیچ وقت چادر از سرم برنمیدارم امیدوارم روزی این بی حجابی ها وآرایش های افتضاح برای پسران از بین برد چرا که شهیدان ما در همین راه رفتند

مسخره کردن حجاب !!! تا حالا برخورد نکردم با این سن وسال الحمدالله.

همانطور که کارشناس محترم فرمودند عوامل مسخره کردن اگر باشه دیگه اون شخص فقط حجاب رو به تمسخر نمیگیره بلکه جهات دیگه رو هم ...یعنی از اونجائیکه این خصلت در اون شخص وجود داره بیحجاب و با حجاب براش نداره ف مسخره اشو میکنه...

خانم خیلی خوب توضیح دادن از حجابشون واقعا دختر وارسته و پاکیزه ای تصور می شوند، و همانطور که خودشون توضیح دادند چادرش شنل زورو نیست ، متاسفانه بعضی از چادریها ... بگذریم:Cheshmak:

[="Arial Black"][="Navy"]

samanehm;494372 نوشت:
خیلی جمله تون زیبا بود."در ضمن اول خدا دوم کسی هست که هوای دخترای پاک وبا حجاب واقعی مثل شما رو داره اونم که تصدقش بشم اربابم خانم فاطمه زهراست" امیدوار شدم من که تو دانشگاه برسرحجاب و...بحث میشه می گویند که چادری ها هم خیلی خوب نیستن همه چیزشون زیر چادر مخفی است منو مسخره می کنند چون چادری هستم چون نماز میخونم و.......اما هیچ وقت چادر از سرم برنمیدارم امیدوارم روزی این بی حجابی ها وآرایش های افتضاح برای پسران از بین برد چرا که شهیدان ما در همین راه رفتند
روایتی است که خانم زینب که فداش من بشم روز عاشورا با این که زیر ضربه های دشمنان بود اما حتی نگذاشت یکی چادرش را از سرش بکشد وزیاد ضربه خورد .وقتی خانم همچین کاری کرده است پس حتما یکی از بزرگترین کارها داشتن حجاب برای دخترها و حتی پسر ها است پس وقتی ما هم راه اون ها رو بریم حتما مراقب ما هستن.من خودم الان انشجو هستم ومی بینم وضیعت چطوری هست.اما خوبه بدونیم اگه تو چنین شرایطی خودمون روپاک نگه داریم شیعه واقعی هستیم . وگرنه وقتی که همه خوب هستن چه فایده [/]

با سلام.

اگر حجابم مسخره نشه، یعنی ادعای این کسانی که میگن «حجاب یعنی مصونیت» درسته!

اگر حجابم مسخره نشه، به معنای این نیست که اصلاً حجاب ندارم! چون در تاریخ نداریم که کسی حجاب حضرت زهرا یا حضرت مریم رو مسخره کرده باشه.

ای کاش تبلیغات حجاب منطقیتر بود. ما که یک تاپیک زدیم که کمی به منطقی تر شدنِ تبلیغات حجاب کمک کنیم، ولی یک عده شلوغ کردن و مدیران هم پیش از اینکه من بتونم جوابی بدم، موضوعو بستن. فقط افسوسش موند.

ریحانه النبی;494401 نوشت:
مسخره کردن حجاب !!! تا حالا برخورد نکردم با این سن وسال الحمدالله.

همانطور که کارشناس محترم فرمودند عوامل مسخره کردن اگر باشه دیگه اون شخص فقط حجاب رو به تمسخر نمیگیره بلکه جهات دیگه رو هم ...یعنی از اونجائیکه این خصلت در اون شخص وجود داره بیحجاب و با حجاب براش نداره ف مسخره اشو میکنه...

خانم خیلی خوب توضیح دادن از حجابشون واقعا دختر وارسته و پاکیزه ای تصور می شوند، و همانطور که خودشون توضیح دادند چادرش شنل زورو نیست ، متاسفانه بعضی از چادریها ... بگذریم:Cheshmak:

سلام. ریحانه جان، اینجوری هم نیست. افراد غیرمذهبی در خیلی موارد با تحقیر و تمسخر حجاب، به مقابله با حجاب می پردازن. مسئله واکسینه شدن دختران نسبت به ترفندهای مخالفین حجاب و مجهز شدن به منطق استدلال برای دفاع از حجابه.

tazkie;501106 نوشت:
سلام. ریحانه جان، اینجوری هم نیست. افراد غیرمذهبی در خیلی موارد با تحقیر و تمسخر حجاب، به مقابله با حجاب می پردازن. مسئله واکسینه شدن دختران نسبت به ترفندهای مخالفین حجاب و مجهز شدن به منطق استدلال برای دفاع از حجابه.

سلام .

اونایی که حجاب رو به تمسخر میگیرن اغلب افرادی هستن که تکلیفشون با خودشون معلوم نیست و فقط به همین قسمت از دین نیز بسنده نمی کنند بلکه به لباس روحانیت و ریش آقایون و خیلی دیگه از مظاهر و نماد دینی می خندند. اغلب افراد سبکسری بنظر میرسند.

تزکیه عزیز ، شخصا برام پیش نیومده، به هر حال فردی هستم که همیشه با حجاب بودم و بودیم، و ناگفته نمونه که دوستان زیادی دارم که اهل حجاب و این برنامه ها هم نیستن، روابط خوبی هم با هم داریم و جالب اینجاست که اغلب از طرف اونا دعوت به مهمونی و دور هم بودن میشم، یا خیلی پیش اومده که مسئولیت جمع کردن دوستان رو به خودم میدن شاید مثلا تو یه جمع 5 نفره فقط من با حجاب کامل باشم.و افرادی هستند که اگر حجاب ندارند قضاوتی هم راجع به ظاهر افراد ندارند.

تزکیه جان با تاپیک تبلیغات حجاب خیلی موافق بودم هر چند به نتیجه نرسید . انشاله تو یه تاپیک جدید بشه بحث خوب و مفیدی برای ارائه بهتر معرفی کردن حجاب و نهادینه کردن این امر برای افراد بطوریکه باور همه بشه نه اجبار برای همه داشته باشیم.

موفق باشید

موضوع قفل شده است