خواص ظروف خوراکی

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خواص ظروف خوراکی

نقل قول:
در کنار مطالبی که در پست قبلی گفتم در مورد ماهیت یون، و اینکه دیگه هرکسی با اندکی دانش شیمی متوجه میشه چقدر حرف های این آقا خنده دار و مضحک هست. این سوال شاید سوال بدی نباشه:

نقل قول:

آیا اگر نعل آهنی رو بندازیم تو دیگ مسی و با خورشت بجوشونیم آهن آزاد میکنه؟!:Moteajeb!:

اول اینکه خوب دوستان می دونن و قبلا هم گفتم که یک جریان الکتریکی برای جدا شدن و حرکت این یون ها لازم هست. و اگر غیر از این بود در کارگاه های آب طلاکاری هم طلا رو مس می جوشوندن!!!

اما حالا فرض میکنیم که نعل اسب رو بندازیم تو ظرف مسی و با خورشت الکترولیز کنیم!:Cheshmak:

اونهایی که در شیمی دبیرستان به عنوان کاردستی این کار رو عملا انجام دادن بیان بگن:
مس و آهن در برابر هم اگر قرار بگیرند. این مس هست که الکترون میده و تبدیل به یون مس میشه یا آهن هست که تبدیل به یون میشه؟

جوابش بمونه برای اونهایی که یا بهره ای از این علم دارند یا انقدر جویای حقیقت هستند که بپرسن. که ما هم الکی طلا خرج مطلا نکرده باشیم

با سلام

دوست گرامی قصد نقد کلی مطالب را ندارم اما فکرکنم اشتباه شما از کلمه : آزاد : شدن آهن باشد . درست است که مس بعلت الکترونگاتیوی بیشتر از آهن در میدان الکترون گیری از آهن برنده است اما خود این عمل منجر به آزاد شدن آهن وترکیباتش در الکترولیت یا همان ظرف غذا میشود.

وحتما بهتر از من میدانید که آهن فروس (fe++) جذب بهتری از فریک دارد .

استفاده از ظروف آهني براي غذا خوردن به پيشگيري از بيماري كم خوني كمك مي‏كند.نشريه لاتست نوشت: يك گروه از پژوهشگران كانادا و اتيوپي در تحقيق مشترك خود راه تازه‏اي براي پيشگيري از كم خوني يافته‏اند.اين تحقيق نشان داده است كودكاني كه غذاي پخته شده در ظروف آهني مي‏خورند نسبت به كودكاني كه غذاي پخته شده در ظروف آلمنيومي مي‏خورند رشد بيشتري يافته و درصد ابتلا آنها به كم خوني نيز كمتر است.پژوهشگران در آزمايشگاه دانشگاه مك گيل كانادا سه غذاي سنتي مردم اتيوپي را در ظرفهاي آهني، آلمينيومي و گلي پختند. نشان داد كه غذايي كه در ظروف آهني پخته شده است مقدار بيشتري آهن محلول در خود دارد.مي‏توان گفت كه مقداري از آهن ظروف به غذا وارد مي‏شود. روزنامه کیهان

نقل قول:
سلام
ممنون بابت جوابی که دادین.
منتها فکر نمیکنم حرفتون درست باشه. مس و آهن رو که بذاریم، کدوم الکترود به تدریج خورده میشه و کدوم یکی ضخیم تر میشه؟ حالا از این هم که بگذریم فراموش نکردید که گفتیم که قرار هم نیست اصلا الکترولیزی در کار باشه!

با سلام

گفتم که شما آزاد شدن آهن را به معنی شیمیایی آن دانسته اید اما همین یون آهن در دیگ غذا تولید میشود چون آهن الکتروپوزیوتر از مس است.

ضمنا آیا میدانید که همین لیوان فلزی یا شیشه ای و... که در آن آب مینوشید چند میلیون سال دیگر آنقدر حل و نازک میشود تا بکلی نابود شود !

نقل قول:
و باز از این هم که بگذریم، آیا شما اون فیلم رو دیدین؟ نظرتون اینه که ممکنه یه پزشک حتی ندونه که یون چی هست؟! از اون بدتر حتی ندونه که خوب قرص آهن هم همین یون هست. هم قرص های یون فرو داریم هم فریک. باز شما که فرق دوتا یون رو میدونید به من بگید که آهنی که در منابع طبیعی مثل گوشت هست راحتر جذب میشه یا آهنی که در الکترولیز هست؟

من گفتم که قصد نقد کلی را ندارم فقط یک مورد گفتید و من هم معتقدم که نمیتوان سریع قضاوت کرد . مسلم است که آهن هم بهتر از آهن غیر هم جذب میشود اما این دلیل برای نقض غرض کافی نیست.

نقل قول:

ببینید سعی نکنید به من جواب بدین. سوژه اصلی بحث رو دنبال کنید. در یک فیلم چند دقیقه ای یک آدم شیادی حرف هایی می زنه که پر از اشتباه هست. یکی از اشتباهاتش اینی بود که شما بهش توجه کردید.

قبلا هم گفتیم که طب سنتی درست ونادرست دارد و علاوه بر تخصص ظاهری صاحب نفسی هم میخواهد .

نقل قول:
در مورد مقاله که فرمودین. من سرچ کردم همچین مقاله ای در مجله لنست (احتمالا اشتباه تایپی بوده شما نوشتید لاتست) ندیدم. اگر آدرس دقیقتری دارید بفرمایید تا بحث کنیم. من هرچی گشتم ندیدم

http://www.goonagoon.org/SubjectForPrint.aspx?key=151

موضوع قفل شده است