به نظرتون من با این شرایطم ، دختر بهم میدن؟

تب‌های اولیه

32 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
به نظرتون من با این شرایطم ، دختر بهم میدن؟

سلام دوستان .
من خیلی خیلی ذهنم درگیر یه موضوع هست ، امیدوارم دوستان یه کمی کمک کنن.
من پسری 25 ساله هستم ، دانشجوی ارشد مهندسی ، سابقه کاری حدوداً 4-5 سال دارم.
پس انداز صفر. بدون ماشین و وسیله - سربازی ام هم رفتم.
وضع مالی خانواده متوسط.
خانواده هیچ گونه حمایت مالی ازم در مورد ازدواج نخواهند کرد .(حتی یک ریال).
دوست دارند که من ازدواج کنم ولی حمایتم نمی کنن . حمایت معنوی و مادی .
لیسانسم بچه درس خون بودم و ارشد نه .
سر کارم هستم ماهی 500 .
حالا سوال من اینه . شرایطی که من دارم ، آیا شرایطی هست که یه دختر خوب ، با ایمان و ... رو به خودش جذب کنه .
چون دارم در مورد ازدواج تحقیق می خونم ، کتاب و اینا.
اگه قابل جذب نیستم که ولش کنم برای بالای 30 .

کارشناس بحث : امیدوار

بسم الله
سلام
شما که مشکلی ندارید!!!:Gig:

[="Tahoma"][="Black"]لا حول و لا قوة الا بالله

الآن اینایی که گفتید مشکل بود ؟؟؟؟؟؟

برو جلو برادر من ، با من
اگر بخاطر شزایطت دختر بهت ندادن آدرس بده برم بزنم زیر گوش اون بنده خدا
[/]

سلام
برو توکل کن به خدا حتما حل میشه . من با شرایط بدتر از این رفتم .

یا فتاح

اگر دختر با ایمان باشه شکی نیست که شرایط شما رو قبول کنه .....

اگه دنبال یه دختر باشید که ایمان و اخلاق واسش مهم باشه ،هیچ مشکلی پیش نمیاد
توکلتون به خدا باشه

شوخی می کنین ؟!
خواهش میکنم دوستان بیشتر نظر بدن.

وا!!
شوخی چیه بزرگوار
میشه خودتون بگید مشکلتون از نظر خودتون چیه؟؟
یه دختر خانوم خوب چیو باید بهونه کنه و پیشنهادتون رو رد کنه؟؟!!!
البته اینارو نمیگم که اعتماد به نفس کاذب پیدا کنید ها!!!
دختر اگه نخواد ازدواج کنه،فرشته هم از آسمون بیاد پایین،قبول نمیکنه

حالا فرضا همه شرایط برای ازدواج یه دختر خانوم مهیا باشه و بخواد ازدواج کنه و شما برید خواستگاریش واز نظر ایمان و اخلاق شما رو بپذیره

بقیه مشکلات چیه؟؟

سلام ! توکل به خدا ، همین که شما نیت کردید برای ازدواج خداوند وعده داده اسباب آن را فراهم میکند.:Gol:

به نام خدا.

شما برو ، فوقش میگن نه!

ولی یعنی چی خانواده حمایت معنوی نمیکنند؟

با تشکر ، ستایشگر :Gol:

بسم الله الرحمن الرحيم
سلام
اول يه سوال :يعني براتون فرق نداره الان يا 30 سالگي؟
با فرض اينكه براتون فرق داره والان رو بيشتر ترجيح ميدهيد پاسخ ميدهم:
قطعآ كاملآ به شما بستگي داره والبته خواست خداوند.
بر فرض اينكه شما به جز شرايط مالي بقيه شرايطتون مشكل خاصي توش نباشه اين جواب رو ميدم:
اول با توجه به شناخت از خودتون ببينيد اهل وايستادن رو پاي خودتون هستيد يانه؟يعني حتي اگر زمين خورديد يا حتي نون نداشتيد بخوريد اهل به هر دري زدن وهمه جوره كار كردن هستيد يا نه ؟مسئوليت سرتون ميشه يا نه؟تو اين زمينه از مادر پدرتون هم ميتونيد بپرسيد ببينيد كاري هستيد يا نه همينجوري باباهه خرج ميداده وشما هم تازه رفتيد سر كار بدون اينكه قبلش حداقل دنبال كار بريد؟واينكه اينطوري هستيد كه در شرايط سخت اگر مجبور شيد كاري رو فكر ميكنيد در شانتون نيست رو به خاطر شرمنده نبودن پيش زنتون قبول كنيد؟
ااگر پاسخ پرسشهاي بالا مثبته:
ازنظر بنده بله ميتوانيد برويد خواستگاري البته از يه خانواده در حد خودتان.
در همان جلسه خواستگاري هم هر جارفتيد به دختر خانوم بگوييد كه شرايطتون در ابتدا سخته و ممكنه سختي زيادي از نظر مالي وجود داشته باشه اما بهش اطمينان بدهيد كه شما ميتوانيد از پسش بربيايد وكلآ بفهمه مرد هستيد همين كافيه(البته شايد بعضي دختر ها هم اينطور نباشن اما بعضي ها هم اينطورين)
اما از نظر خانواده پدر با پدر خانواده طوري صحبت كنيد كه فكر نكند شما ميگوييد هميني كه هست وشرايط سخته و...بلكه فقط نشون بديد اهل كاريد ودرشرايط خودتون ميتوانيد گليمتان را از آب بكشيد بيرون.
كلآ اگر خودتون با ايمان باشيد وخوش خلق نگران نباشيد اما به پدرومادرتون خيلي بسپريد دعاتن كنند
ماهم دعا گوي شما هستيم ان شاء الله فردي هم كفوتان براي بندگي او بيابيدوعاقبت به خيرشويد

حمایت معنوی نمیکنن. یعنی اینکه پشتمو نمیگیرن که بخوام زن بگیرم.(بابا و مامانم).
خوشحال نمی شن که دنبال این مسائل باشم . بابام فکر نمی کنه این مسئولیت اونه که باید اولین حرکت رو در قبال ازدواج من انجام بده .
پشتبانم نیستن ، حالا حمایت مالی بماند ، حداقل نمی گه برو به خدا توکل کن . ما هستیم.

"غم قائم" عزیز.
مطمئناً برام زمین تا آسموون فرق داره که بخوام الان ازدواج کنم یا 30 سالگی.
ازدواج الان برام خواستنی تره ولی دورنمای اون از محلی که من هستم ترسناکه.
من اهل وایسادن روی پای خودم هستم .
در مورد کارم باید بگم که من خدایاشکر در زمینه رشته ام اگر بخوام از تمام ظرفیت هام واسه کار کردن استفاده کنم ، می تونم به راحتی این حقوق رو دو یا سه برابر کنم .
من در واقع از سال 85 تا الان همیشه در محیط کار بودم . خدا یا شکر از اون مهندسایی بودم که وقتی لیسانسشو گرفته چند سال سابقه کار هم داشته.
مسلماً در کار رشته خودم هر کاری رو که فکرشو بکنین کرده ام ، و هیچ وقت اجازه نخواهم داد که شرمنده همسرم باشم.

arash66;243399 نوشت:
حمایت معنوی نمیکنن. یعنی اینکه پشتمو نمیگیرن که بخوام زن بگیرم.(بابا و مامانم).
خوشحال نمی شن که دنبال این مسائل باشم . بابام فکر نمی کنه این مسئولیت اونه که باید اولین حرکت رو در قبال ازدواج من انجام بده .
پشتبانم نیستن ، حالا حمایت مالی بماند ، حداقل نمی گه برو به خدا توکل کن . ما هستیم.

اول از همه واقعا تعجب کردم
چون همه آقایون ماشالا ماشالا اونقدر اعتماد به نفس دارن که.............
اینکه پدرتون حمایت نمیکنه چیزه عجیبی نیست چون پدرتون الان نان آور خانوادست و دستش تو خرجه و از گرونی ها و شرایط اقتصادی آگاهه و براش سخته که پسره 25 سالش بخواد از الان وارد این درگیری ها بشه.

[="Tahoma"][="Magenta"]

arash66;243383 نوشت:

شوخی می کنین ؟!
خواهش میکنم دوستان بیشتر نظر بدن.

لا حول ولا قوه الا بلله العلی و العظیم

بسم الله الحکیم

سلام

ببخشید می تونم بپرسم شغلتون چیه؟[/]

سوگل عزیز ، من نمی خوام اعتماد به نفس کاذب داشته باشم .
می خوام عاقلانه تصمیم بگیرم

[="royalblue"]اینکه خونواده هیچ حمایت مادی و معنوی نمی کنن، یه خرده غیر قابل هضمه! و همین باعث میشه کمی دچار مشکل بشین... به نظرم راهش گفت و گوئه. شما باید اونا رو قانع کنید و چون شما طرف حق هستید، شک نکنید که موفق می شید خونواده رو هم هماهنگ کنید
باقی شرایطتون خوبه و برای خیلی از جوونا آرزوست
ماشین هم جزو شرایط ازدواج نیست و خواهشا شما در این بدرسمی شریک نشین
[/]

خواهش می کنم .
الان ناظر یکی از پروژه های شرکت هستم .

arash66;243415 نوشت:
سوگل عزیز ، من نمی خوام اعتماد به نفس کاذب داشته باشم .
می خوام عاقلانه تصمیم بگیرم

به نظر من اگه واقعا احساس میکنی که اونقدر شونه هات قوی شدن که یه زن بتونه باهاش به آرامش برسه و اونقدر مردونگی داری که از پس مشکلات بربیای ، چرا که نه! از هیچی نترس و برو جلو

alastism عزیز.
منظور من از خانواده فقط بابا و مامانمن .
من میگم اصلاً حمایت مالی هیچچچچچچچچچچ.
فقط بیا بگو آرش ، دوست دارم بچه تو ببینم ، اون دختر خوشبخت یعنی کی می تونه باشه .
خدا کمکت کنه و ....
دریغ از این حرفا .

سلام
شرایط شما نمیگم عالیه ولی برای شروع یه زندگی ساده خوبه، اونم با وضعیت کاری امروزی جوونا. ولی من به شخصه به شما پیشنهاد میکنم که فکر دیر زن گرفتن رو از سرتون به در کنید چرا که مضراتش از منافعش خیلی خیلی بیشتر خواهد شد. ازمشکلات نترسید دل به دریا بزنید قرآن تضمین کرده (پیشنهادمیکنم سوره نور رو چندین بار بخونید) !

مرسی. نه دیگه. می خوام همین یه سال آینده اقدامی در این مورد بکنم .
نه خب من قبول دارم که خدا کمکم می کنه و خودش گفته اگه به خاطر شرایط مالی نمی خواین ازداج کنین ، کارتون درست نیست.

سلام
خدا رو شکر کنین، خیلی شرایط خوبی دارین!
پسری رو میشناسیم، مدرکش رو از مالزی گرفته...از بچه های شریف بوده! الان دنبال کاره، ولی بیکاره...
با توجه به اینکه امکان پیشرفت در زمینه ی شغلی دارین، به نظرم بهترین شرایطو برای اقدام به ازدواج دارین.
ان شالله که خدا کمکتون میکنه

بسم الله
پس حل شد فكر كنم....
اگر اونطوري كه فرموديد هستيد به نظرم نگراني بيش ازحد خوب نباشه.توكل بر خدا

باسلام.
تقریبا تو جو دخترای مذهبی و تحصیل کرده بودم.اکثر دخترای مذهبی مذهبی بودن رو به هرچیزی ترجیح میدن.نمونش دوستام. با آدمای خیلی درب و داغون تر از خودشون و حتی شما ازدواج کردن! اصلا خودتونو نبازید. اکثریتشون! نمونش دوستم فوق لیسانس امیرکبیر داشت ولی شوهرش فوق دیپلم داشت. فقط به خاطر مذهبی بودن باش ازدواج کرد. خواستگار پزشک و دکترا زیاد داشت ولی مذهبی نبودن! الانم پسره تازه لیسانسشو تموم کرده!البته کارش بد نیست.
به نظر من موقعیتتون اینقدرم بد نیست.

شما دقیقا شرایط برادر منو دارین که ازدواج کرد و انشاءالله چند وقته دیگه بابا هم میشه:ok:

سلام.
الان خیلی از شما دوستان گفتین ، اگه دختره مذهبی باشه ، حتماً قبول می کنه ، ولی آخه من خودمو زیاد پسر مذهبی نمی دونم ، یا شاید تعریف شما رو از مذهبی بودن نمی دونم ، بعنوان مثال باید ها و نباید های من در زندگی اینان که امیدوارم بگین مثلاً من مذهبی هستم یا نه؟
سلام.
من
حالا موندم که آیا من خودم مذهبی هستم یا نه ؟
یا آیا تعریف بنده و شما از جنبه مذهبی بودن چی هست ؟
من یه سری مشخصات خودم و باید ها و نباید هام رو توی زندگی ام می گم و شما بگین که این یعنی من مذهبی ام یا نه ؟
من همیشه نمازهامو می خونم - روزه هامو می گیرم ، اگرم قضا بشه حتماً قضاشو میگیرم. دنبال فسق و فجور هم نیستم و دوست دختر و دوست ناباب هم نداشتم و ندارم .
برای گوش و چشم خودم هم احترام قائلم و حاضر نیستم هر چیزی رو ببینم و هر چیزی رو هم بشنوم .
واقعاً نمی دونم تعریف مذهبی بودن چیه ؟

"عاشق ولایت" عزیز ، برادر خانومتون چه شرایطی داشتن؟؟

برو خوش باش که خدا رو شکر اوضات خیلی هم خوبه

"هست هستی" شما که توی جو دخترای مذهبی بودین ، به چه پسری می گفتن پسر مذهبی؟

سلام
جناب arash66 همونطور كه بزرگواران ديگه گفتن زود ازدواج كردن و به اين وسيله از گناه دور موندن خيلي خوبه.
اما يك سري نكته است كه بعضي اوقات يادمون ميره،‌ميدونيد كه با شرايط فعلي زندگي (‌منظورم شرايط مالي)خيلي سخت شده و بايد اول از همه خودتون اين سختي را پذيرفته باشيد و درك كاملي از اون را به طرف مقابلتون بديد و هيچ كس جز خودتون نميتونه توضيح خوبي از شرايط و خاسته ها و اهداف تون به طرف مقابل بده.
دوستان مثالهاي اميدوار كننده زياد زدند و ان شاء الله شما هم شامل اون موارد بشيد اما از مثال هاي نه چندان موفق هم بايد درس گرفت و براي شرايط سخت زندگي آماده شد.
در مورد مذهبي بودن به نظر من شما انشاء الله كه هستيد و مهم تو زندگي داشتن اخلاق خوب و ايمانه كه فرد را مذهبي و معتقد ميكنه.
به قول بعضي ها اعتقادات به ريش نيست به ريشه است،‌مهم اينه كه ريشه اعتقاداتتون قوي باشه وگرنه شايد ظاهر جانماز آب كشي نداشته باشيد ولي خدا ازتون راضي باشه.
براي ازدواج نياز به همراهي و همفكري زيادي از سمت خانواده داريد سعي كنيد روي خانوادتون كار كنيد كه اگر همراهي مادي ندارن لااقل معنوي همراهتون باشند.

با سلام و تشكر
موضوع ازدواج يك موضوع چند بعدي است از برآورده شدن نياز شخصي گرفته تا بعد فرهنگي .
هر فردي براي خود شرايط و موقعيت خاصي براي اين موضوع دارد مسأله شغل و وضعيت اقتصادي ، فرآيند استاندار انتخاب همسر وووو از مسايلي است كه بسيار با اهميت است و نياز به برنامه ريزي و كمك مشاور دارد. تعجيل يا تآخير در ازدواج بستگي به سطح تنش و انگيزش جنسي در فرد دارد . افراد از نظر سيستم روان شناختي و زيست شناختي نسبت به نياز جنسي واكنش هاي مختلفي نشان مي دهند پس اگر شما احساس مي كنيد مديرت نياز را به سختي انجام مي دهيد و باعث فشار رواني و عصبي و كاهش كارامدي و ثمر بخشي در حد انتظار شده است بايد مراحل اوليه ازدواج كه همان انتخاب همسر هست را آغاز كنيد البته بايد وضعيت دوگانه خانواده را كه از طرفي اصرار بر ازدواج دارن اما از نظر معنوي و مادي شما را حمايت نمي كنن بررسي شود اما به هر حال بدانيد كه مسايل اقتصادي تا آخر عمر با انسان همراه است و بسياري از افراد در دوران عقد و نامزدي به دليل خارج شدن از تعارض هاي رواني و كم شدن احساس سردرگمي ، به موقعيت بهتري از نظر شرايط زندگي دست پيدا مي كنند قطعا آنچه براي شخص يك خانم اهميت دارد وجود رفتارهاي انساني مثبت ، تعهد و صميميت و شور و عشق از طرف مرد است كه وجود تك تك اين موارد لازم است و خيلي از خانم ها در بدترين شرايط رفاهي با همسر وفادار و متعهد حاضر به زندگي هستند.

موضوع قفل شده است