بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند ...

تب‌های اولیه

26 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

سلام ...
مطلبی بود که میخواستم براتون بگم ...

من یه خاله داشتم ... که میتونم بگم فرشته روی زمین بود ... اینقدر به دیگران کمک میکرد که بعضی موقع ها میموندیم چرا اینجوریه ... تا اینکه ایشون سرطان ریه میگیرن ... سرطان ریه طوری هستش که 6 ماهه طرف رو میکشه ... ولی خاله من حدودا 7 سال با بیماریش سر و کله زد ... سرطان دوا نداره ... و شیمی درمانی اونقدر انرژی های بدن رو تقلیل میده که بیمار حتی قدرت نگه داشتن سرش رو نداره .... خرج این نوع بیماری به شدت بالاست ...خالم یه دونه خونه داشت ... که فروختش و کم کم خرج بیماریش رو میداد ... ولی اواخر عمرش این پول در حال تموم شدن بود ... و غصه میخورد که نکنه زنده بمونه و پولش تموم بشه ...

اواخر زندگیش به خاطره اینکه بهش برق وصل کرده بودن چشماش رو از دست داده بود ... و از شدت درد شب ها خوابش نمیبرد ... سردردهاش و داد و فریادهاش طوری بود که ما هم شبا نمیتونستیم بخوابیم ... میدونستم خالم فرشته هستش و هیچ گناهی نکرده ... ولی بخاطره اینکه ماها ایمانمون به خدا رو از دست ندیم و به خدا شک نکنیم همش میگفت ... میدونم دارم چوبه کدوم گناهم رو میخورم ....

اواخر زندگیش یه چیزی در حدود 8 میلیون پول تو بانک داشت ... اون زمان ها هم خرج یک دوره شیمی درمانی در حدود 450 هزار تومن میشد ...

یادمه که خالم باید شیمی درمانی میکرد ... من و خالم رفتیم برای تهیه دارو ... خالم مونده بود چجوری دوا جور کنه ... وقتی میخواست پوله دارو ها رو حساب کنه ... آقایی اومد جلو و گفت خانوم شما میخواین شیمی درمانی کنین ... من گفتم آره ... هزینه رو دید و نصفه پول رو نقدا به ما داد ... خیلی خوشحال شدم و خیلی خیلی براش دعا کردم ... خالم هم همینطور ... این اولین بار بود که از ته دلم برای کسی دعا کردم ....

شیمی درمانی دردش به کنار ... هزینه هاش به کنار ... اگر شیمی درمانی نکنن ... از شدت درد آسمون و زمین رو به هم میبافن ....

خالم فوت شد ...

8 میلیون پول تو بانک داشت ... که ما گذاشتیم تو بانک و هر ساله نماز روزه باهاش میخریدیم ... تا اینکه امسال تصمیم گرفتیم بریم و به بیمارای سرطانی کمک کنیم ... همون کاری که آقاهه کرده بود ...

رفتیم بیمارستان امام خمینی ...

تقریبا بعد از ظهر بود ... بیمارای سرطانی رو میدیدم که در محوطه بیمارستان ... آروم نشستن .... شیمی درمانی تمام ماهیچه هاشون رو آب کرده بود و قدرته راه رفتن نداشتن ... بعضی هاشون آروم روی پله نشته بودن و به دور دست ها رو نگاه میکردن ... بعضی هاشون هم تو تخت خواب خوابیده بودن و قدرته بالا نگه داشتن سرشون رو نداشتن ... بعضی هاشون رو هم اینقدر بهشون برق وصل کرده بودن که تنشون سیاه شده بود ...

سود بانکی اون 8 میلیون تقریبا 1.5 میلیون تومن شده بود ... که خرجه نماز روزه هاش رو کنار گذاشتیم و تقریبا 700 هزار تومن برای بیمارای سرطانی کنار گذاشته بودیم ...

رفتیم و یه خانومی اونجا بود ... تا فهمید ما برای کمک کردن اومدیم ... خیلی خیلی خوشحال شد ... هول کرد و گفت تو رو خدا طوری هست که بشه به دو تا بیمار کمک کرد ...

منم گفتم که خرجه یه دوره شیمی درمانی چقدر شده .... گفت 8 میلیون .... یه دفعه برق منو گرفت ...

خالم از پسه 450 هزار تومن بر نمیومد ... الان یه دوره شیمی درمانی شده بود 8 میلیون ...

یه دفعه غم و غصه تموم بدنم رو گرفت ... اولین بار بود که حسادت پولدار شدن اومد سراغم ...

گفتیم ما 700 هزار تومن آوردیم ... اون خانومه هم یه جورایی ناراحت شد و گفت برو داخل ببین به کی میخوای بدی ...

اون زمان خیلی از خودم بدم اومد ... خیلی ها بودن که داشتن رو تخت درد میکشیدن و من باید انتخاب میکردم ... انتخاب میکردم که میخوام کی رو از درد کشیدن نجات بدم و کی باید درد بکشه ...

تا آخر سر یه خانومی رو پیدا کردمو پول رو بهش دادم و سریع اومدم بیرون ... طاقت دیدنشون و زجر کشیدناشون رو نداشتم ...

بیرون بیمارستان ماشین x6 بی ام وه رو میدیدم که دور و وره یک میلیارد تومن پولش بود ... با خودم گفتم ... اینا مگه دل ندارن ...

بعدش با خودم گفتم ... چرا این ها هم دل دارن ... ولی مشگل بابته کسایی مثله منه که این چیزها رو میبینن و برای دیگران تعریف نمیکنن ...

نمیدونم خودتون ... دوستاتون ... تو فامیلتون ... تو اقوامتون کسی رو دارین که وضع مالیش خوب باشه یا نه ...

ازتون میخوام یه بار برین بیمارستان امام خمینی ...

فقط ببینیدشون ...

اگر هم تونستین بهشون کمک کنین ...

درده سرطان یه طرف ... خرجش یه طرف ...

برای خاله منم دعا کنین ... اسمش نرگس بود ...

خدا رحمتشون کنه . واقعا ناراحت شدم این چیزا رو شنیدم ، مرفه بی درد زیاد داریم که هیچی به فکر نیستن

یادم هست یکی که از نظر مالی بسیار مرفه بود ، یکبار گفت مردم دیگه چی میخوان ؟ دولت بهشون پول هم پرداخت میکنه ، دیگه همه مثل ما پولدار شدن ! یه همچنین شخصیتی داشت !

همیشه آرزوم این بوده که پولدار بشم و همه ی پولهامو بدم به اینجور آدما تا دلشون رو شاد کنم! فقط یه کمی از پولامو بردارم واسه خودم و خانوادم
کاشکی بشه یه روز پولدار بشم..کاشکی

نمیدانم چه حکمتی دارد که در این معرکه
عشق هر کسی عشقش بیشتر هست باید درد بیشتری بکشد..
شاید این درد برای شناخت معشوق لازم است.... شاید...

رنگ خدا;401263 نوشت:
همیشه آرزوم این بوده که پولدار بشم کاشکی بشه یه روز پولدار بشم..کاشکی

راههای پول دارشدن زیاده اما از کدام راه ؟؟ پرسش اینه !

ابوالفضل;401379 نوشت:
نمیدانم چه حکمتی دارد که در این معرکه
عشق هر کسی عشقش بیشتر هست باید درد بیشتری بکشد..
شاید این درد برای شناخت معشوق لازم است.... شاید...

راهی است راه عشق که هیچش کناره نیست

عنکبوت سرخ;401064 نوشت:

گرامی این سروده نادرسته

بنی آدم اعضای یک پیکرند ... که در آفرینش ز یه گوهرند ...

حق با شماست

[="Tahoma"][="#4169e1"]خدا رحمت کنه ایشونو
این روزا سرطان از هر خونواده ای انگار داره یه قربانی می گیره
خدا بخیر کنه با این سبک زندگی سرطانزا!! وقتی حتی آب معدنی ها نگه دارنده های سرطانزا داره ...:hey:

خدا کنه دوستانی که تاحالا قربانی ندادن از این به بعد هم ندن

خوبه این اطلاع رسانی ها؛ همیشه این سوالم بود چرا کارای خیر رو فقط ماه رمضونا میخوایم انجام بدیم. اون یه ماه تلویزیون پره از سوژه های این چنینی و بعدش هیچی که هیچی؛ پر میشه از تبلیغاتی که فقط سطح زندگی رو تجملی تر کنه!!
گلریزون ها؛ سوژه های ماه عسلی؛ حامی شدن ها... همه انگار خلاصه میشه به ماه رمضون...

خدا تموم بیماران رو شفا بده[/]

به نظر من این از وظایف دولت هست که به این بیمارا ن کمک کنه

به نظر من وزیر بهداشت و درمان باید به فکر این مساله باشه و
بودجه ای رابرای این قبیل بیماران در نظر بگیره
اگر یکم از ولخرجیها و بریز بپاشهای سازمانها و وزرارتخانه ها کم بشه
مشکل این بیماران حل میشه

[=arial] با سلام . بسیار غم انگیز بود . خدا خالتون رو رحمت کنه .

تا پولدار نشی نمی تونی بگی اگر پولدار بودم فلان می کردم و اونکارو می کردم . وقتی پولدار شدی چیزهای دیگه توی اولویتت قرار می گیره ، اون موقع متوجه میشی من چی میگفتم..مگر اینکه واقعا دل از دنیا

بریده باشی که فقط کار مردان خداست..

سلام دوستان

من شنیدم که میگن ادمای خیلی خوب و مومن وقتی مرگشون نزدیک میشه خدا اونا رو به یه بیماری سخت دچار میکنه که همه گناهانشون از بین بره و پاک به اون دنیا برن . من خودم پدر بزرگی داشتم که خیلی مومن بود و کل شهر(بروجرد) میشناختنش تا اخر عمر حتی یک ریال از کسی قرض نگرفت پدر بزرگم الزایمر داشت هیچ کس رو نمی شناخت ولی مثل همیشه نماز ظهرش رو توی مسجد میخوند

امید وارم همه ادمهای مومن اینقدر پولدار بشن که بتونن به همه کمک کنند

بی نظیر;401450 نوشت:
به نظر من این از وظایف دولت هست که به این بیمارا ن کمک کنه

به نظر من وزیر بهداشت و درمان باید به فکر این مساله باشه و
بودجه ای رابرای این قبیل بیماران در نظر بگیره

به اینگونه بیماریها بیماری ویژه می گویند و دولت هم کمک هایی بهشون می کنه

رایگان ازسوی پزشک دیده می شن

برخی داروهاشون هم رایگانه یا کمک درمان می گیرند

غلام ملی نوری;402712 نوشت:

جناب غلام ملی ... میدونم شما میخواین بحث کدوم وری پیش بره ...
ولی من دوست ندارم اون طرفی بره ...
این یه پست خیر خواهانه با هدفی مشخص هست ...
به هیچ کدوم از حرف های من هم شک نکنین ... میتونین برین و با دو تا چشماتون ببینین ...

عنکبوت سرخ;402721 نوشت:
به هیچ کدوم از حرف های من هم شک نکنین ... میتونین برین و با دو تا چشماتون ببینین ...

بفرمایید کجا برم بانو ؟

بیمارستان امام خمینی ...
صلیب سرخ هم میتونی بری ...

درسته اولین چیزی که ذهن انسان برای حمایت از این بیماران سمتش میره حوزه قوانین و دولت ها هستند. چون من فرضا هم ثروتمند باشم مگه به چند نفر میتونم کمک کنم با اصلاح قوانین و حکومت ها خیلی چیزا که یکیش حمایت از بیماران خاصه درست میشه.
البته خیلی خوبه انسان همیشه یه مقدار مشخصی به نیازمندان کمک کنه. خیلی از مشاهیر بازیگری و ثروتمندان هم یه بنیادهای خیریه ای دارند که مقداری از ثروتشون رو به این کار اختصاص میدن.
در مورد وجوهات شرعی سعی میکنیم به یه فقیری خودمون برسونیم چون از این که کجا مصرف بشه مطمئن نیستم شاید حتی وجوهات شرعی برای امور سوریه و لبنان خرج بشه مطمئن نیستم ولی اینو دیدم که میان بین طلبه ها تقسیم میکنند یه مرجعی که قوی تره مثلا ماهی 50 تومن میده یکی شاید ماهی 10 تومن. کلا خودمون به فقیر بدیم خیالمون جمع تره که کجا خرج میشه

عنکبوت سرخ;402721 نوشت:

غلام ملی نوری;402725 نوشت:
بفرمایید کجا برم بانو ؟

عنکبوت سرخ;402726 نوشت:
یمارستان امام خمینی ...
صلیب سرخ هم میتونی بری ...

ینی اینگونه بیماران تنها در اون بیمارستانند ؟

در شهر های دیگر بیمار چنگاری نداریم؟

یا تنها در سیمرغ سرخند ؟

پس جای امیدواری هست که شمارشان زیاد نیست و تنها گروه اندکی اند و همه شون هم در بیمارستان امام یا سلیب سرخ

من بیماریهای خاص شنیدم

و تا جایی که اطلاع دارم هیچ کمکی بهشون نمیشه

غلام ملی نوری;402737 نوشت:
پس جای امیدواری هست که شمارشان زیاد نیست و تنها گروه اندکی اند و همه شون هم در بیمارستان امام یا سلیب سرخ

خبر موثق از رسانه شنیدم که فقط 5000 در خراسان جنوبی اند که بخاطر نبودن شیمی درمانی
در انجا مجبور ا به هزاران کیلومتر دورتر و به مشهد بیان

جناب بی نظیر ... بهشون کمک میشه ... ولی مشگل میدونی چی هست ...
مثلا شیمی درمانی 1 میلیون تومن میشه ... ولی این دارو رو باید حتما حتما حتما با یه دارو ترکیب کنن و بزنن ...
اون یکی 3.5 میلیون تومنه ...
بعد دولت میاد ... مثلا 30 درصد از هزینه شیمی درمانی رو میده ... یعنی 30 درصد از 1 میلیون تومن ...
بعدش هم میگه کمک کردم ...

شیمی درمانی اونقدر هزینه های مخفی داره که نگو . نپرس ...
به مرور زمان باید سی تی اسکن های خاص بکنن ...
باید دارو های مکمل بخورن ...
به مرور زمان نمیتونن راه برن ... باید ویلچر بخرن ...
به مرور زمان مشکلات قلبی عروقی پیدا میکنن ...
به مرور زمان مشگلات تنفسی پیدا میکنن ...

اسمش هم اینه که ...

خودت حساب کن دیگه ...

بی نظیر;402772 نوشت:
من بیماریهای خاص شنیدم

و تا جایی که اطلاع دارم هیچ کمکی بهشون نمیشه

خاص اربی همان ویژه ی خودمان است

ما که رودر رو با اینگونه بیماران هستیم اینکه می فرمایین هیچ کمکی , شاید از کم آگاهی باشد

هر استانی در اندازه ی توانش به اینها کمک می کنند

خب همه ی شهر ها که ابزارگان ( تجهیزات) تهران ومشهد و اسپاهان و شیراز رو ندارند گروهی از آنها روشن است که برای درمان باید جاهای ویژه برن

برخی داروهاشون هم رایگانه یا کمک درمان می گیرن

من میشناسم بهشون کمک نشده!تازه این بیچاره هام پدرندارن.وای خداخیلی بیماریه بدیه خداکسی رومبتلانکنه ای کاش هیچوقت این تاپیکونمیخوندم یاددردام وبیماریهامون افتادم ودارم دیوونه میشم یاخدابراماهم دعاکنین یاامام زمان عج توکه همیشه هوامونوداشتی مولا:geryeh:

سلام و عرض ادب
امیدوارم پس از مقدمه کوتاه که در پی می آورم به خلاصه گویی های بنده بسنده نکنید و در هر مورد آن جستجو کنید تا بهتر به عمق ماجرا پی ببرید
ماجرای دردناکی که سرکار عنکبوت سرخ فرمدند ماجرای تک گیر و عجیب غریبی نیست همانطور که جناب غلام ملی نوری فرمودند مراکز درمانی گسترده ای در مراکز استانی سراسر کشور وجود دارند که به درمان این بیماران میپردازند
با پیشرفت بهداشت امید به زندگی افراد بیشتر شده در گذشته اکثریت مردم با بیماری های ساده و کم خرجی از بین میرفتند یا معلول میشدند
ولی این پیشرفت بهداشتی منجر به افزایش عمر و فرصت پدیدار شدن بیماری های سخت و مزمن و یا معلولیتهای مختلف میشود که هزینه درمان و یا رفع معلولیتها و یا تسهیل در نگهداری بیماران و معلول ها سر به فلک میزند
این هزینه ها آنقدر کمر شکن میشود که اگر اخبار را دنبال کنید برای دولتی مانند آمریکا هم کمر شکن میشود (البته این نکته به تحلیل بیشتری نیاز دارد که خارج از روند تاپیک است ...)
در گذشته که بیماری ها براحتی و به سرعت افراد را میکشتند و اگر بیماری مزمن میشد و اگر شانس می آورد چناچه به فرد نیکوکاری برخورد میکرد هزینه درمان یا نگهداری خانواده آن برطرف میشد
ولی فی الحال نه آن درمانها کم هزینه اند و نه سطح زندگی ها ساده اند که با کمکی بتوان آن را رفع کرد.
پس این کمک خواهی ها که این تاپیک بدنبال آن است چاره ساز کلی نیست
بیمه های درمانی و تأمین اجتماعی و بودجه های دولتی باید پاسخگو باشد
در کشورهای سوسیالیستی که درمان مجانی است حداقل 15 درصد درآمد ناخالص ملی باید صرف بهداشت و درمان گردد در کشور ما این مقدار به خاط رمسائل سیاسی امنیتی که راز نگویی است به حدود 5 تا 6 درصد تنزل پیدا کرده بنابراین خدمات ناکافی است و هزینه درمان باید تا هفتاد درصد از جیب مردم پرداخت شود
پس دعا کنید بیمار یا مصدوم نشوید ویا امید به زندکی تان همگام با دیگر ملل دنیا نباشد و یا درآمد کافی داشته باشد
امیدوارم این مختصر راهگشا باشد
اینکه فرمودید جناب غلام ملی نوری بحث را به جایی نکشاند کم لطفی است اگر بخواهید این درد درمان شود براهی جز بیمه های تأمین اجتماعی فرا گیر نیست و الا با جلب کمک و ترحم راه به جایی نمرسد و این راه جز بیراهه نیست
پیروز وموفق باشید

عنکبوت سرخ;401064 نوشت:
نمیدونم خودتون ... دوستاتون ... تو فامیلتون ... تو اقوامتون کسی رو دارین که وضع مالیش خوب باشه یا نه ...

ازتون میخوام یه بار برین بیمارستان امام خمینی ...

فقط ببینیدشون ...

اگر هم تونستین بهشون کمک کنین ...

درده سرطان یه طرف ... خرجش یه طرف ...

برای خاله منم دعا کنین ... اسمش نرگس بود ...

سلام
ما که چیزی نداریم ولی دعا می کنیم
دعا می کنیم برای اینکه دردها کم بشه هزینه درمان برسه
دعا می کنیم برای کمی بیشتر ارزش قائل شدن برای سلامتی که خیلی وقتها کارسازتر از هرچیزه
دعا می کنیم برای این که بدانیم سختیها برای مومن تطهیر کننده است
و دعا می کنیم برای خودمان که به این درد مبتلا نشویم و
برایش هزینه ای نکنیم
خدایا تو قادری بر بخشایش از طریقی آسانتر بر ما آسان بگیر الهنا ربنا
والله الموفق

[="Arial"]سلام . ماجرای زندگی خاله ی تو سر پدر من اومده و همه چیزهایی که گفتی 12سال به چشم دیدم و حس کردم و باهاش زندگی کردم ولی پدر من هنوز به لطف خدا زنده هست.تو هم حق نداری از دیگران که پول دارنند دلگیر یا توقع داشته باشی.چون کسی که نسوزد درد سوختن نمی داند.وبابت از دست دادن خاله ات واقعا متاسفم وبیشتر از اون خوشحال باش که چنین خانواده ای داری که از این امتحان سربلند شدند و ناشکری نکردند...................................................دوستت دارم خدا چون خدای منی

به نام خدا
سلام

یه دایی داشتم، بنده خدا سرطان معده داشت.
قبل از عمل، اتاق شیمی درمانی و وضعی رو که تعریفش رفت می بینه، از دامادش می پرسه چیه این؟
دامادش هم می گه که بله، این جا شیمی درمانی هستو شما هم بعد از عمل باید بیای.
می گه خدا کنه دیگه کارمون به این جا نکشه....
و خدا رو شکر، دعاش هم برآورده شد. :Ghamgin:

خیلی از خانواده های ایرانی، صورتشون رو با سیلی سرخ می کنن، آبرویی دارن، ولی اصلا تمکنی برای گذروندن چنین بیماری های پر خرجی ندارن.
خدا نصیب نکنه ...

در مقام درمان، ما، همه وظیفه داریم که هر قدر تونستیم کمک کنیم، حتی اگر دولت کار درست انجام بده، یا نده.

اما به نظر می رسه، در مقام پیشگیری هم، دولت کوتاهی می کنه.

اوون محصولی که از کارخونه در میاد، همه می دونن که سرطان زا هست،

اما آیا می دونید که میوه ها هم سرطان زا هستن؟؟؟؟!!!!!
به علت استفاده از کود های نا مناسب و به علت استفاده ی نا صحیح از کود های مناسب و یا کود های نا مناسب
میوه هم می تونه در ایران سرطان زا باشه.
و یا واکسن هایی که به دام و طیور می زنن....

نقل شده که مسئول بهداشت از گاودار می پرسه که آیا شما با نحوه ی استفاده ی واکسن آشنا هستی؟
گاودار پاسخ می ده خیر
مسئول بهداشت هم راجع به همین مسائل و این که تا زمانی پس از تزریق آمپول نباید شیرش مصرفش بشه، صحبت می کنه
گاودار هم می گه
آره، این چیزا رو خودم می دونستم، به خاطر همین در چنین روزهایی شیرش رو می فروشیم و خودمون مصرف نمی کنیم !!!!!!!!!!!!!!!!!

و یا آنتن هایی که پارازیت می فرستن

البته نظر قطعی درباره ی عوامل سرطان و علی الخصوص عواملی که ذکر کردم، وجود نداره
اما بیمارستان ها شلوغه و به نظر می رسه که زیادی شلوغه ....:Ghamgin: :Ghamgin:

من از بینوایی نیم روی زرد
غم بینوایان رخم زرد کرد :Ghamgin:

ᕘᕚRaiNᕘᕚ;401155 نوشت:
خدا رحمتشون کنه . واقعا ناراحت شدم این چیزا رو شنیدم ، مرفه بی درد زیاد داریم که هیچی به فکر نیستن

یادم هست یکی که از نظر مالی بسیار مرفه بود ، یکبار گفت مردم دیگه چی میخوان ؟ دولت بهشون پول هم پرداخت میکنه ، دیگه همه مثل ما پولدار شدن ! یه همچنین شخصیتی داشت !

[=arial black]صلوات بر محمد و آل محمد
بله.
[=comic sans ms]سواره از پیاده خبر نداره.:Ghamgin:

موضوع قفل شده است