هم کفو نبودن در ازدواج و مشکلات پیش رو

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
هم کفو نبودن در ازدواج و مشکلات پیش رو

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

با سلام و خسته نباشید
برای اینکه سئوالم را بپرسم مجبورم کمی در مورد خودم توضیح دهم .من خانمی هستم متاهل با سه فرزند و مذهبی و عاشق دینم و متعصب نسبت به اشخاص مذهبی و دینی برعکس همسرم چنین نیستند هر چند که از نظر مالی هیچ مشکلی ندارم اما بزرگترین مشکل این است که آدم با همسرش همفکر و عقیده نباشد.چونکه وقتی می خواهم روزه قضا بگیرم در خانه ما داد و بیداد است چرا چونکه من روزه قضا گرفتم حالا مستحبی بماند یا در فعالیتهای قرانی خیلی علاقمند هستم که فعالیت کنم و این استعداد خدادادی را بجا استفاده کنم .که از طرف موسسه قرانی خیلی درخواست کردند برای فعالیتم در آن موسسه اما هیچ کنار نمی آید کلا هر کاری که بخواهم انجام دهم بهانه ای می آورد در ضمن هیچ کم و کسری نه از خودم و نا از خانه و نه از فرزندانم نمی گذارم حال شما بگویید که من چه کنم که خلاف گفته خدا هم نباشد واقعا درمانده شده ام کمکم کنید از این که صبوری کرده و حرفهایم را گوش دادید ممنونم.

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

طاهر;637063 نوشت:
با سلام و خسته نباشید
برای اینکه سئوالم را بپرسم مجبورم کمی در مورد خودم توضیح دهم .من خانمی هستم متاهل با سه فرزند و مذهبی و عاشق دینم و متعصب نسبت به اشخاص مذهبی و دینی برعکس همسرم چنین نیستند هر چند که از نظر مالی هیچ مشکلی ندارم اما بزرگترین مشکل این است که آدم با همسرش همفکر و عقیده نباشد.چونکه وقتی می خواهم روزه قضا بگیرم در خانه ما داد و بیداد است چرا چونکه من روزه قضا گرفتم حالا مستحبی بماند یا در فعالیتهای قرانی خیلی علاقمند هستم که فعالیت کنم و این استعداد خدادادی را بجا استفاده کنم .که از طرف موسسه قرانی خیلی درخواست کردند برای فعالیتم در آن موسسه اما هیچ کنار نمی آید کلا هر کاری که بخواهم انجام دهم بهانه ای می آورد در ضمن هیچ کم و کسری نه از خودم و نا از خانه و نه از فرزندانم نمی گذارم حال شما بگویید که من چه کنم که خلاف گفته خدا هم نباشد واقعا درمانده شده ام کمکم کنید از این که صبوری کرده و حرفهایم را گوش دادید ممنونم.

با عرض سلام وادب خدمت شما خواهر گرامی امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض میکنم راهگشا باشد
این نکته را مد نظر قر ار دهید که صبر و خویشتنداری آخرین راه است لذا ابتدا باید دنبال تاثیر باشید در زمینه سوال شما باید سه کار انجام دهید:

1. میل و رغبت همسرتون را نسبت به انجام اعمال دینی و مستحبات بالا ببرید.
  2. نحوه تاثیرگذاری شما را روی همسرتون بررسی کرده و این تاثیر گذاری را بالا ببرید.
  3. صمیمت و محبت را در کانون گرم خانواده بیشتر کرده تا هم زمینه قبول کردن را در همسر بالا ببرد و هم او از بعضی لج بازیها دور نگه دارد.

در مورد اول باید به نکات زیر توجه نمایید:

• به صورت غیر مستقیم(غیر مستقیم = مهم ) ایشان را مباحث دینی و اعتقادی بیشتر آشنا نمایید
  • در عمل به فرائض دینی ایشان را بیشتر تشویق نمایید البته دقت نمایید که با در نظر گرفتن شرایط و روحیه همسرتون باشد
  • با انسانهای مذهبی ذوست شوید و رفت و آمد خانوادگی ایجاد کنید به گونه ایکه رفتار همسر مذهبی دوست شما در همسرتون تاثیر گذارد
  • سفر به مکانهای زیارتی موثر می باشد
  • رفتن به مساجد و بردن همسر و فرزندان به مساجد(آشنا کردن با محیطهای مذهبی)
  • بیان اثر دعاها و کارها و اعمال عبادی در زندگی (غیر مستقیم)

ادامه دارد...

در زمینه تاثیر گذاری روی همسر از مهارتهای تاثیر گذاری روی دیگران و راهکارهای جلب محبت استفاده نمایید
مهارتهای تاثیر گذاری روی دیگران
1 - محبت و صمصمیت
2 - برخورد با نشاط
3 - آغاز مثبت
4 - شنونده خوب بودن
5 - ارج گذاری
6 - رفتار مطلوب
7- هدیه دادن
8 - گفتار زیبا
9- تبلیغ عملی
10 - مطیع ایشان بودن(صولت و اقتدار ایشان را به رسمیت شناختن)
11- احترام ایشان را جلوی فرزندان و خانواده و افراد دیگر حفظ نمودن
12 - بدرقه و استقبال از ایشان
13 - توجه و برطرف کردن نیازهای ایشان

ادامه دارد...

راههای جلب محبت:
1 - آراستگی ظاهر
2 - نرم و ملایم بودن
3 - خود را محترم دانستن و به دیگران احترام گذاشتن
4 - حق شناسی و تشکر از دیگران
5 - آغاز به سلام
6 - گذشت از لغزشهای دیگران
7 - هدیه دادن
8 - اظهار کردن دوستی خود به دیگران
9 - تواضع و فروتنی
10 - به جای عیبجویی از دیگران به اصلاح عیبهای خود پرداختن
11 - سکوت به موقع و حرف زدن به موقع و گوش دادن به موقع
12 - پرهیز از منت گذاشتن
13 - ایمان و عمل صالح
14 - همدردی با دیگران همراه با صداقت نه تظاهر
15 - خوشرویی
16 - کارگشایی و خیر خواهی برای دیگران

در مورد سوم علاوه بر موارد بالا و راههای جلب محبت که در بالا اشاره شد به نکات زیر توجه نمایید:

1. احترام به ایشان
  2. ابراز محبت و دلجویی
  3. تبادل نظر به صورتی که دخالت در کار ایشان حساب نشود
  4. اهمیت دادن به خواسته ایشان و مقدم ساختن خواسته ایشان بر خواسته خود
  5. مدارا کردن
  6. احترام گداشتن به بستگان همسر
  7. گفتگوی صمیمانه
  8. و...

نکته مهم پایانی: هرگز نباید به گونه ای برخورد نمایید که همسرتون گمان کند که شما می خواهید روی او تاثیر بگذارید یا میخواهید او را وادار به پذیرش مورد خاصی نمایید نباید به گونه ای قیم مئابانه باشد (که شما سرپرست او و مسئول تربیت او هستید) در واقع باید با پذیرش احترام ،اقتدار و صولت مرد باشد و بسیار تدریجی و آرام آرام باشد.
به گونه ای خوب برخورد نمایید که او گمان کند رفت و آمد و فعالیتهای مذهبی و قرآنی شما در رفتارشما در خانواده و در مواجهه با همسر و فرزندان اثر بهتری گذاشته است .

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یاعلی

بشین با همسرت صحبت کن دلیلش را بپرس چرا مخالفه؟

مشابه این مورد رو بنده از نزدیک (یکی از فامیلامون) دیدم.
خانم جوان و مذهبی و خوش اخلاق، شوهرشون هم از هر لحاظ آدم خوب و سطح بالایی هستن به جز در این مورد (اعتقاد و دین و مذهب = صفر!) که همه خصوصیات خوبشونو تحت الشعاع قرار داده!
الان بعد از 6و7 سال زندگی مشترک، نه تنها خانم برخلاف تلاش زیادی که اون اوایل میکردن، نتونستن تاثیر مثبتی رو آقا بذارن و بیارنشون تو خط درست، بلکه خود این خانم تاثیر منفی گرفت از این غیر هم کفو بودن (حجابشون تق و لق شد، دعا و ثناشون تق و لق شد، اعتقاد و ارادت مذهبیشون تق و لق شد و .. و... و.. )، که اخلاقشونم تحت قشار روحی که متحمل میشن بد شده و .... . Sad Sad

موضوع قفل شده است