چرا پیامبر (ص) قاتلان امام حسین (ع) را در زمان تولد ایشان لعن کردند؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چرا پیامبر (ص) قاتلان امام حسین (ع) را در زمان تولد ایشان لعن کردند؟

باسلام.بااینکه عاشق ونوکرامام حسینم چراوقتی امام حسین(ع)به دنیاامدپیامبراکرم(ص)
قاتلین این حضرت را لعنت کردند.البته خدالعنتشون کنه ولی اون موقع که کاری نکرده بودن.
ممنون میشم سریعترجواب بدین.

سلام اون جفاکارا که یهو گناهکار ونامرد نشدن.نسل در نسل به همه ظلم میکردن وخیلیاشون نطفه ناپاک بودن مثلا معاویه(اگر خودش باشه.درهرصورت یکی ازاینابوده)نسبش به4تا پدربرمیگرده.لعنتیا همیشه خودشون وخونوادشون ظلم درحق اهل بیت میکردند.خدا عذابشون زیاد کنه

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد رئوف

مصطفی93;487522 نوشت:
باسلام.بااینکه عاشق ونوکرامام حسینم چراوقتی امام حسین(ع)به دنیاامدپیامبراکرم(ص)
قاتلین این حضرت را لعنت کردند.البته خدالعنتشون کنه ولی اون موقع که کاری نکرده بودن.
ممنون میشم سریعترجواب بدین.

با سلام خدمت شما دوست گرامی

لعن دشمنان اسلام (مخصوصا قاتلان امام حسین (ع)) در احادیث و روایات وجود دارد. با این حال آیا شما روایت خاصی را مد نظر دارید که در آن پیامبر قاتلان امام حسین (ع) را لعن کرده باشند؟ لطفا روایت را ذکر کنید تا بر روی آن بحث کنیم.

موفق باشید

با سلام

خدای متعال در قرآن هم شجره ملعونه یعنی میوه ونسلهای بنی امیه را هم لعنت کرده و رسول الله (ص) بکرات معاویه ویزید و ابوسفیان وحکم را لعنت نمودند:

وروى شيخنا أبو عبد الله البصري المتكلم رحمه الله تعالى عن نصر بن عاصم الليثي عن أبيه قال أتيت مسجد رسول الله ص والناس يقولون نعوذ بالله من غضب الله وغضب رسوله فقلت ما هذا قالوا معاوية قام الساعة فأخذ بيد أبي سفيان فخرجا من المسجد
فقال رسول الله ص لعن الله التابع والمتبوع رب يوم لأمتي من معاوية ذي الأستاه قالوا يعني الكبير العجز .
و قال روى العلاء بن حريز القشيري أن رسول الله ص قال لمعاوية لتتخذن يا معاوية البدعة سنة والقبح حسنا أكلك كثير وظلمك عظيم .شرح ابن ابي الحديد حديث صحيح

قوله تعالي وما جعلنا الرؤيا التي أ ريناك الا فتنة للناس في تفسيره اخرج ابن ابي حاتم و ابن مردويه و البيهقي في الدلايل و ابن عساكر عن سعيد بن المسيب قال راي رسول الله (ص) بني امية علي المنابر فسأله ذلك فاوحي الله اليه انما هي دنيا اعطوها فقرت عينه . وفي بعض الروايات بني امية ينزون علي منبره نزو القرد قد وردت في بني الحكم بن ابي العاص وانهم شجرة الملعونة في القران وان مروان بن الحكم هو الوزغ بن الوزغ والملعون بن الملعون وان النبي (ص) لعن الحكم و ما يخرج من صلبه الي يوم القيامة .

البته چون علم خدای متعال بر شقاوت ایشان بود و مصداق : ذرانا لجهنم : ایشان از روز اول برای جهنم خلق شده بودند .

موضوع قفل شده است