قرعه کشی های هفتگی خانوادگی

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
قرعه کشی های هفتگی خانوادگی

[="Tahoma"][="Black"]یا الله
سلام و درود

جلساتی هست که معمولا بین خانم ها به صورت هفتگی یا ماهانه برگزار میشه و پولی این وسط میزارن و قرعه کشی میکنند

یک فردی هست که میاد این جلسات رو برگزار میکنه و همیشه از هر کسی مقداری رو برای خودش میگیره
مثلا اگه 100 نفر عضو باشند و هفته ای 2000 تومان بدند یعنی در هفته یک نفر 200 هزار تومان برنده میشه و هر هفته هم باید این 2000 رو بده تا تمام بشه.
حالا این رئیس جلسات از این 200 هزار تومان 5000 رو برای خودش میگیره یعنی اگر جمع کنیم 500 هزار رو برای خودش میگیره
آیا این شرعا درسته؟ هم برای کسی که این پول رو میده و هم کسی که میگیره.

من مقلد مقام معظم رهبری هستم

باتشکر[/][/]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: نور

مهر آوا;315620 نوشت:
یا الله سلام و درود جلساتی هست که معمولا بین خانم ها به صورت هفتگی یا ماهانه برگزار میشه و پولی این وسط میزارن و قرعه کشی میکنند یک فردی هست که میاد این جلسات رو برگزار میکنه و همیشه از هر کسی مقداری رو برای خودش میگیره مثلا اگه 100 نفر عضو باشند و هفته ای 2000 تومان بدند یعنی در هفته یک نفر 200 هزار تومان برنده میشه و هر هفته هم باید این 2000 رو بده تا تمام بشه. حالا این رئیس جلسات از این 200 هزار تومان 5000 رو برای خودش میگیره یعنی اگر جمع کنیم 500 هزار رو برای خودش میگیره آیا این شرعا درسته؟ هم برای کسی که این پول رو میده و هم کسی که میگیره. من مقلد مقام معظم رهبری هستم

با سلام و عرض ادب

در فرض سوال،گرفتن و دادن چنین پولی درصورتی که از ابتدا شرط شده باشد جایز نیست مگراینکه کارمزد به عنوان مخارج صندوق، گرفته شود و کارمزد واقعی باشد.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

از اول گفتند که 5000 برای خودشون میگیرند

کاری که ایشون میکنه جمع آوری پول و انجام قرعه کشی هست. پس درست هست؟

مهر آوا;315839 نوشت:
از اول گفتند که 5000 برای خودشون میگیرند کاری که ایشون میگیره جمع آوری پول و انجام قرعه کشی هست. پس درست هست؟

با سلام و تشکر ازشما همکار گرامی

همانطور که بیان شد اگر به اندازه هزینه های واقعی باشد اشکال ندارد.

نور;316380 نوشت:
با سلام و تشکر ازشما همکار گرامی

همانطور که بیان شد اگر به اندازه هزینه های واقعی باشد اشکال ندارد.

منظورتون از هزينه واقعي چيه؟

دوست عزیز این پول را به صورت وام برنده میشن یا کلا پول مال برنده میشه؟:Gig:

alisajadi;331909 نوشت:
منظورتون از هزينه واقعي چيه؟

با سلام و عرض ادب

یعنی مثلا همین 5000تومان برای هزینه آب و برق و ...امور مربوط به قرعه کشی صرف شده است.

موضوع قفل شده است