حرف زدن و دست دادن با زنان فامیل

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حرف زدن و دست دادن با زنان فامیل

سلام.
من یه بسر 14 ساله هستم.تقریبا میشه گفت به سن تکلیف رسیدم البته تقریبا:nishkand:
با توجه به این که در ظهاهر بنده هیچ آثاری از اینکه بنده به سن تکلیف رسیدم در ظاهر وجود نداره (مث ریش و سیبیل و اینجوز چیزا) که بقیه بفهمن من به سن بلوغ رسیدم باز هم برخی افراد از جمله زن عمو مامانم Biggrin و خیلی های دیگه با هم با دست دراز میکنن تا با من دست بدن و من هم مجبورم چون اگ دست ندم طرف ضایع میشه Biggrin و به هر حال مجیورم.
و یه مسئله دیگه این که جو خانوادگی ما خیلی شیرینه منظور بابای من مثلا با زنعموم مثله خواهرش حرف میزنه و ... من هم همینطور به عبارتی با زن عموم یا به طور کل با همه افراد فامیل خیلی راحت و شیرین حرف میزنید به گب و گفتگو میبردازیم.
حال میخوام یدونم در مسوله اول باید من چ کنم؟
و حکم مسئله دوم چیه>؟

مر30:hamdel:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

iSalar;390581 نوشت:
سلام.
من یه بسر 14 ساله هستم.تقریبا میشه گفت به سن تکلیف رسیدم البته تقریبا:nishkand:
با توجه به این که در ظهاهر بنده هیچ آثاری از اینکه بنده به سن تکلیف رسیدم در ظاهر وجود نداره (مث ریش و سیبیل و اینجوز چیزا) که بقیه بفهمن من به سن بلوغ رسیدم باز هم برخی افراد از جمله زن عمو مامانم Biggrin و خیلی های دیگه با هم با دست دراز میکنن تا با من دست بدن و من هم مجبورم چون اگ دست ندم طرف ضایع میشه Biggrin و به هر حال مجیورم.
و یه مسئله دیگه این که جو خانوادگی ما خیلی شیرینه منظور بابای من مثلا با زنعموم مثله خواهرش حرف میزنه و ... من هم همینطور به عبارتی با زن عموم یا به طور کل با همه افراد فامیل خیلی راحت و شیرین حرف میزنید به گب و گفتگو میبردازیم.
حال میخوام یدونم در مسوله اول باید من چ کنم؟
و حکم مسئله دوم چیه>؟

مر30:hamdel:

سلام عليكم

طبق نظر رهبري:

دست دادن با زن نا محرم اگر هيچ كدام از نشانه هاي(اگر يكي از اين نشانه ها در پسرها باشدآن شخص با لغ است:1-15سال قمري تمام 2-روئيدن مو درشت در زير شكم-بر روي عانه-3- جنب شدن چه در خواب يا بيداري) بلوغ در شما نباشد ومفسده اي ( لذت جنسي ويا.....)نداشته باشد اشكالي نداردولي چون اين گونه موارد غالبا مفسده دارد بهتر است اين كار ترك شود.1

اما مساله دوم:صبحت كردن با نامحرم اگر مفسده اي نداشته وبدون قصدريبه(لذت جنسي)باشد اشكالي ندارد.2

منبع:1-رساله 13 مرجع ،احكام كساني كه نمي توانند در مال خود تصرف كنند،مساله 2252
وسايت رهبري،استفتائات جديد،حدود ارتباط با نا محرم
2-همان

سلام. من این احادیث رو قبلا دیده بودم و خونده بودم. برای شما هم مینویسم

عن الامام الصادق (ع ) عن آبائه عن رسول اللّه (ص ): من صافح امراه تحرم عليه فقد با بسخط من الله عزوجل و من التزم المراه حراما قرن فى سلسله من نار مع شيطان فيقذفان فى النار.
من لايحضره الفقيه : 8/4
((كسى كه با زن نامحرمى دست دهد مستحق غضب و خشمى از خداوند عزوجل مى شود. و كسى كه زنى را از روى حرام و غير مشروع در برگيرئ در زنجيرى از آتش با شيطان همنشين مى شود و بعد هر دو در آتش ‍ انداخته مى شوند

سال محمد بن النعمان عن الى عبدالله فقال له : عندى جويريه ليس بينى و بينها رحم و لها ست سنين . قال : لاتضعها فى حجرك .
من لا يحضره الفقيه : ص 275/3، و نيز كافى : 533/5
((محمد بن نعمان از حضرت امام صادق پرسيد: پيش من دختركى است كه هيچ خويشاوندى بين من و او نيست و شش سال دارد. حضرت فرمودند: او را در دامانت مگذار.))

كان ابو الحسن الماضى عند محمد بن ابراهيم و الى مكه و هو زوج فاطمه بنت ابى عبدالله و كانت لمحمد بن ابراهيم بنت تلبسها الثياب و تجى الى الرجال فياخذها الرجل و يضمها اليه . فلما تناهت الى ابى الحسن امسكها بيديه ممدودتين قال : اذا اتت على الجاريه سنين لم يجزان يقبلها رجل ليس هى بحمرم و لايضمها اليه .
تهذيب الاحكام : 461/7
((حضرت موسى بن جعفر نزد محمد بن ابراهيم حاكم مكه و شوهر خواهر خويش بودند. محمد دخترى داشت . همسر محمد به اين كودك لباسهايش را مى پوشاند و او هم پيش مردان مى امد و آنها هر كدام وى را مى گرفتند و به خود مى چسباندند. وقتى به حضرت رسيد ايشان در حاليكه دستان خود را كشيده بودند، او را گرفتند و فرمودند: دختر وقتى به سن شش سالگى رسيد روا نيست كه مرد نامحرم او را ببوسد و به خود بچسباند.))

عن رسول اللّه (ص ): اذا قبل احدكم ذات محرم منه قد حاضت فليقبل بين عينيها او راسها و ليكلف عن خديها و فيها.
دعائم الاسلام : 195/2، و نيز نوادر: ص 136 و جعفريات : ص ‍ 166
((اگر يكى از شما خواست كه خانم بالغى از محرمهاى خود را ببوسد، بايد بين دو چشميا سر او را ببوسد و از بوسه بر گونه ها يا دهانش پرهيز كند.))

عن الامام الصادق (ع ): اذا بلغت الجاريه ست سنين فلا بقبلها الغلام . و الغلام لايقبل المراه اذا جاز سبع سنين .
من لايحضره الفقيه : 276/3
((دختر وقتى به شش سالگى رسيد پسر نبايد او را ببوسد، و پسر هنگامى كه هفت ساله شد نبايد زنى را ببوسد.))

موضوع قفل شده است