قدرت نه گفتن به نباید ها !!!

تب‌های اولیه

1 پست / 0 جدید
قدرت نه گفتن به نباید ها !!!

باسلام خدمت دوستان عزیز
من موضوعی رو میخوام مطرح کنم که شاید همه ما باهاش درگیر هستیم و شاید درگیر بودیم و خواهیم بود ( به زمان خاصی برنمیگرده)
به نظر دوستان ما از چه طریقی میتونیم به کارهایی که گناه محسوب میشن و به هر نحوی انجام ندادن اونها جایز نیست بتونیم نه بگیم ؟
هر شخصی نقاط ضعفی داره و همینطور عادت هایی که ممکنه با توبه هم از بین نره و توبه یجور بازی گرفتن خودش و گول زدن خدای خودش باشه ( مثل دروغ و شهوت ، غیبت کردن، ثروتی که به هر نحوی به دست بیاد ، حس انتقام جویانه و نتونستن بخشیدن و ...)
قدرت نه گفتن در برابر وسوسه های شیطان خیلی سخته واقعا سخته و برای من که هست و برای شما دوستان هم احتمالا تو بعضی موارد ممکنه باشه فرق نمیکنه که چی باشه فقط مهم اینه که انجام ندادنش به صلاحه چه از دیدگاه دین و چه از دیدگاه انسانی برای هر فرد ما تو بعضی مسائل دین هم مد نظر قرار ندین بعضی کارها و چیزها در مجموع برای انسان انجام ندادنش بهتره
مثال زیاده بخوایم بزنیم ولی موضوع رو بسته نمیکنم به یه موضوع خاص و میخوام دوستان نظرات خودشون رو بگن و شاید بنده تونستم برداشتی داشته باشم و بتونه برای من مثبت تلقی بشه
خیلی جاها دیددم و شنیدم که میگن خدا رو در کنارت احساس کن و یا اینکه به امام زمان توکل کن و ازون کمک بگیر ولی متاسفانه ما بیشتر اهل حرف زدن هستیم تا عمل !!!
حتی ممکنه این اتفاق برای کسانی که خودشون هم نصحیت کننده و راهنما هستن پیش میاد
ولی هیچ وقت به دلیل ایمان ضعیف به خودمون گفتیم این بار آخره دیگه و یا خدا خودش موقعیت مارو داره میبینه پس شاید ببخشه ( که میبخشه هم) ولی تکلیف خودمون چی میشه وجدانی که روش پا گذاشتیم بعد از ترک اون کاری که نباید انجام بشه و باهاش خو گرفتیم ...
دوستان کلیت موضوع رو ببینن و بررسی کنن
(موضوع موضوعیه که پیرو جون نمیشناسه و هممون از درون یه مشکلاتی داریم و شاید رومون نشه به زبونش بیاریم حتی به نزدیکترین کسمون)
هدف : قدرت نه گفتن و پا گذاشتن رو خواسته های اشتباهمون و توانایی نهی کردن وسوسه های شیطان برای تکرار مجدد اون !!!

برچسب: