ازدواج موقت با دختر غیر باکره

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج موقت با دختر غیر باکره

با سلام
بنده پسری 22 ساله هستم با خانومی آشنا شدم که به علتی غیر از ازدواج بکارت خود را از دست داده است. ارتباط نزدیک و خیلی صمیمی با همدیگر داریم و بنا دلایلی (مثل: روابط جنسی مشروع) به سند ازدواج و همچنین محرمیت احتیاج داریم.

اول- اینکه برای ثبت ازدواج موقت در دفاتر رسمی به گواهی پزشکی خاصی جهت اثبات باکره نبودن نیاز داریم؟

دوم- اگر سند رسمی ثبت شود و اگر در آینده قصد ازدواج دائم داشته باشیم، سند ازدواج موقتِ باطل شده استعلام میشود و آیا قابل استعلام توسط خانواده طرفین می باشد؟

سوم- آیا زندگی مشترک با این خانوم در زیر یک سقف مشکل شرعی ندارد؟

ضمنا به جواب خیلی فوری نیاز دارم. متشکرم

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش با تشکر از سؤال شما :Gol:بزرگوار گرچه شما سؤال خود را در قالب یک پرسش حقوقی مطرح کرده اید اما قوانین در کشور جمهوری اسلامی تابع فقه شیعه می باشد لطفا" ابتدا" مرجع تقلید خود و خانم مورد نظر را ذکر بفرمایید تا بنده بعد از مراتب فقهی وارد مباحث حقوقی آن شوم در ضمن سن خانم هم از نظر مرجع قانونی برای انجام امور قانونی مهم است یعنی باید برای انجام این امور از نظر فقه رشیده باشند واز نظر قانون حدود سی سال باشند و...... برای ورود به بحث فعلا" نظر مرجع معظم آیت الله بهجت را قرار میدهم اجازه پدر در دختر غيرباكره
531. زنى كه در اثر زنا يا پريدن، بكارتش از بين رفته باشد، آيا براى ازدواج موقّت اجازه گرفتن از پدرش لازم است يا خير؟
ج. اگر بكارتش به جماع از بين رفته، نياز به اجازه ندارد.

عقد موقت دوشيزه بدون اطلاع دادن به خانواده‏اش
532. آيا صيغه خواندن براى دختر باكره بدون اطلاع خانواده‏اش صحيح است؟ صحبت كردن آن‏ها با هم‏ديگر چه حكمي دارد؟
ج. بايد احتياطا با اجازه‏ى پدر دختر باشد و صحبت كردن بدون اجرا عقدى مثل صحبت كردن با نامحرم‏هاى ديگر است.

زايل شدن بكارت با غير جماع
533. آيا ازدواج موقت با دخترى كه بكارتش از راه غير شوهر كردن از بين رفته است، نياز به اذن پدر دارد؟
ج. اگر به غير جماع زايل شده، باز هم نياز به اذن پدر دارد، بنابر احتياط ذكر شده.

اعتماد به گفته دختر در عقد موقت
534. در عقد موقت آيا به صرف گفته‏ى دختر كه «پدر او راضى است»، نيازى به گرفتن پاسخ پدر هست يا خير؟
ج. ظنّ به صدق او باشد، كفايت مى‏كند. ومن الله توفیق :Gol:

موضوع قفل شده است