جمع بندی قانون مدد كار قاچاق

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
قانون مدد كار قاچاق

با سلام و خسته نباشيد،
مى خواستم بدونم با توجه به اينكه روزانه در كشور اجناس و البسه چينى به صورت قاچاق وارد مى شود چرا من بايد از طريق گمرك و قانونى همان لباس را بياورم و در اخر براى همان لباس من ١٢٠٪ بيشتر هزينه كرده باشم در اين صورت ايا من مى توانم با اين كالا ها رقابت كنم؟
با توجه به اين مسئله ايا اگر من هم اقدام به وارد كردن اين جنس به صورت قاچاق كنم مرتكب فعل حرام شده ام؟ ايا دولت تعيين مى كند اين فعل حرام است؟ پس چرا خود باعث تشويق به حرام مى شود؟
متشكرم
مرجع تقليد:آيت الله مكارم شيرازى

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

عليرضا ر;833563 نوشت:
با سلام و خسته نباشيد،
مى خواستم بدونم با توجه به اينكه روزانه در كشور اجناس و البسه چينى به صورت قاچاق وارد مى شود چرا من بايد از طريق گمرك و قانونى همان لباس را بياورم و در اخر براى همان لباس من ١٢٠٪ بيشتر هزينه كرده باشم در اين صورت ايا من مى توانم با اين كالا ها رقابت كنم؟
با توجه به اين مسئله ايا اگر من هم اقدام به وارد كردن اين جنس به صورت قاچاق كنم مرتكب فعل حرام شده ام؟ ايا دولت تعيين مى كند اين فعل حرام است؟ پس چرا خود باعث تشويق به حرام مى شود؟
متشكرم
مرجع تقليد:آيت الله مكارم شيرازى

سلام علیکم

طبق نظر آیت الله مکارم شیرازی:

قاچاق کالا که در حقیقت ورود غیر قانونى آن از مرزها است برخلاف دستور شرع می باشد، و باید از آن به شدّت پرهیز کرد مخصوصاً هنگامى که موجب ضرر و زیان جامعه شود، و به اقتصاد کشور اسلامى لطمه وارد کند.

پی نوشت:

سایت آیت الله مکارم شیرازی

موضوع قفل شده است